H. VAN BEEM, Babyvoedsel ROODE STER Ons goedkoope lijstje Café „Oud-Holland" Herman Nypels' groot feest Feestavond Zwemwedstrijden van O. en O* Feest O, en O. Zaterdag 30 Maart 1940 Tweede Blad ^tadinieuw^ k Morgen in het Woonwagenkamp HEEFT NOG EENÏGE DAGEN BESCHIKBAAR van den Nationalen Bond „Het Mobilisatie Kruis" Tentoonstelling Ned. Vereen, van Luchtbescherming Voor Heldersche Melk Centrale Molenstraat Tel. 320 Afscheid van de Rijkswerf Collecte voor blinden Laatste Marine-concert Brood 1 cent duurder .CENTRAAL" Kanaalweg. r~ KledingmagazijnenDen Helder Een „familietent" wordt ingericht voor Zondagavond. Morgen, Zondag, dan zal eindelijk de groote dag voor de beide oudjes Swertz daar zijn. Morgen herdenken de, samen anderhalve eeuw tellende menschjes, den dag dat zij, pre cies 55 jaar geleden, in de huwelijksboot klommen en hun lief en leed samen gingen deelen. Wij hebben Den Helder gevraagd om een feestgave en... Den Helder hééft gegeven. Hartelijk, spontaan, gul! Wij, op de redactie, hadden tegen el kaar gezegd: Iaat ons rekenen op 25 gulden; dan is dat een aardig douceur voor deze menschjes. Maar de 25 gul dens waren er in minder dan geen tjjd. Spoedig werden het er 50, en toen wjj de „inschrijving" sloten, was er in het doosje aan het loket een bedrag van 75 gulden. Hetgeen later nog aangroeide tot 78.50 gulden. Gisterenmorgen zijn wij naar het woon wagenkamp gefietst. De wagens stonden er nog net als 3 weken geleden. Maar nu een hard-blauwe hemel erover en een stijven wind, die de lucht voorloopig wel schoon geveegd zal houden. In den wagen. In het rollende huisje van de Swertzen was het warm. Kostelijk stond het kacheltje nog „af te stuiven". De vink gorgelde z'n hoogste lied uit, kennelijk mede in feest stemming. De wagen was versierd. Langs den zol der en de wanden hingen rose en blauwe en gele guirlandes. Bloemen in vaasjes stonden op riggels en hoekplankjes. Daartusschen za ten Opoe Swertz met haar dochter. Er krioelde wat jeugd in den wagen, doch die werd „het bosch" ingestuurd en toen heb ben wij gevraagd wat de plannen waren, en hoe de oudjes het geld het liefste wilden be steden. ex-étaleur Kapé, Polderweg 17 - Den Helder We hoorden dat het Zondag inderdaad groot feest zal zijn. Er komt familie van buiten. Rollende wagens zijn op komst, waarvan de bewoners hun feestgroet ko men brengen. Met den trein zullen er ook kómen. Geen een der wijdvertakte familie wil dét missen! Tent en eerepoort weggevaagd. De storm van Donderdagnacht is spel breker geweest. Rappe handen hadden voor den wagen der jubilarissen reeds een eerepoort gebouwd, terwijl voorts, tusschen twee wagens in, een tent was opgeslagen, die als „feestarena" Zondag dienst moet doen. Helaas... de bulderen de wind ramde de tent in elkaar en blies de eerepoort weg. Maar... geen nood, men zou zorgen dat vóór Zondag alles weer in orde was. Geld wordt economisch besteed. Het geld...- ja, dat wilde men liefst zoo nuttig mogelijk besteden. Hoe... dat wisten ze nog niet precies. Maar het mocht in geen geval „over de balk gesmeten" worden. En zoo spraken we af, dat er een lijstje opgemaakt zou worden van de direct nood zakelijke levensbehoeften. Er is van alles noodig, en met overleg wil men de contanten benutten. Men wil de familie natuurlijk iets aanbieden, zoodat het plan is ook wat extra brood, vleesch, kaas en andere smakelijkhe den in te slaan. Zooals men ziet, men gaat de gelden zoo profijtelijk mogelijk gebruiken. Moeder Swerts zat maar te knikken en dankwoorden te stamelen. Dat de menschen zoo gul geweest waren en dat ze er nooit op gerekend hadden zóó'n kapitaal te mogen krijgen. Wat jeugdig kroost loerde door de raamp jes naar binnen. En de zon flonkerde op de spiegeltjes, de beeldjes en de kopjes in den wagen; en dè vink tierelierdeen het was alles recht knus en genoeglijk daar in dat rollende huisje op het woonwagenkamp. Zondagavond feest- Dat kan schoon worden, lezers! Als daar héél de familie bijeen is, en als alle kinderen, kleinkinderen en achterklein kinderen, met hunne vaders en moeders, opa en opoe komen feliciteeren. In de tent zal dat gebeuren, omdat de grootste wagen nog veel en veel te klein is om al die groote en kleine menschen te bergen. Hopen wij, dat de wind geen roet in het eten zal gooien en tent met feest vierenden tien meter verder neerzetten Vader Swertz is de laatste dagen niet erg goed geweest. Vrijdag was hij weer wat opgeknapt. Ook voor hem hopen we, dat hij Zondag „fit" zal zijn, teneinde met z'n 50 procent het groote feest te vieren, waarop ze al sedert weken zoo ge vlast hebben. Ja, ja, het zijn gróóte dagen, die het woonwagenkamp beleeft Wij kunnen nog melden, dat Zondagavond ®m kwart over 5, vertrek Storthuis, door de muziekvereeniging „Winnubst" een serenade aan het echtpaar wordt gebracht. Installatie van nieuwe leden. Het is een goede gewoonte van de afdeeling Den Helder van den Nat. Bond „Het Mobili satie Kruis", om de installatie van nieuwe leden gepaard te doen gaan met een amuse mentsavond, terwijl deze avond tevens wordt benut als propoganda-avond. Het was de voorzitter, de heer A. Uithol, die gisterenavond voor een stampvol „Kegel huis" het openingswoord uitsprak. Hartelijk heette hij de vele aanwezigen welkom, waar onder de nieuwe leden, welke straks zullen worden geïnstalleerd en hij hoopte, dat zij zich spoedig thuis zullen voelen in den Bond en voorts hoopte hij, dat zij het doel van den Bond naar buiten zullen uitdragen. De heer Uithol sprak in zijn propaganda- woord zijn genoegdoening uit over het feit, dat het aantal leden nog steeds stijgende is, wat te danken is aan de activiteit van de ver schillende leden en in dat verband dankt hij die \jverige leden voor hun arbeid. Hij wees er op, dat in den Nat. Bond Het Mob. Kruis, eenheid en saamhoorigheid in groote mate aanwezig is, want juist het aan- kweeken van het gevoel van eenheid in vader- landslievenden geest is een van onze belang rijkste doelstellingen; het is voor ons, leden van den Bond, een leidend beginsel en zon der een leidend beginsel heeft de menschheid geen bestaansmogelijkheden. In dat verband stond hrj stil bij de huidige moeilijke tijden, welke in zoovele opzichten herinneren aan de jaren 19141918, toen was de eenheid voor ons Volk een leidend beginsel, zoo moet het thans ook zijn en zoo moet het blijven. We hebben een goed Voorbeeld, aldus spr., wat eenheid en saamhoorigheid in vaderlandslie- venden geest beteekent, als we het dappere Finland voor oogen houden. Ook de Finnen hadden datzelfde leidend beginsel, en ook wij moeten bereid zijn om eiken duimbreed grond van den Vaderlandschen bodem te verdedigen en ons Volk moet niet denken, zooals een de zer dagen in Den Helder op een vergadering is gesproken, n.1. „wanneer de vrede voor lan gen tijd daarmede verzekerd zou zijn, zouden we eventueel niet moeten aarzelen niet ge- exploiteerde gebieden van onze Koloniën af te staan". Spr. vroeg zich af, is dat logisch, is dat Hollandsch. Neen, riep spreker, nooit en nimmer zullen wij gedogen dat zulke woor den ingang bij ons volk zullen vinden, even min zullen wij, oud- en nieuw-gemobiliseer- den toestaan en dulden, dat onzen Vader landschen bodem wordt verkwanseld, terwille van een of anderen grooten slokop. Wij heb ben een leidend beginsel, dat is eenheid en saamhoorigheid en ons Volk zal, evenals in 19141918 paraat zijn en blijven. Gedachtig aan de schitterende prestatie van ons Ned. Volk, de verschillende heldenfiguren uit onze Vaderlandsche Geschiedenis en de grondleggers van onze Koloniën .Ook zij zou den nimmer hebben geduld, dat een duim breed grond vrijwillig zou worden verkwan seld, want, aldus spr., dan zouden zij geen goede vaderlanders zijn geweest, want, zoo kunnen wij ons afvragen, hebben onze voor ouders daarom hun bloed en alles wat zij had den, gegeven? om onzen bodem thans vrij willig af te staan? En wij, het tegenwoordige geslacht, wij zullen zoo noodig, evenals Fin-' land, met de wapens in de vuist, onzen grond verdedigen tot heil van onze Vorstin en Va derland, zoo besloot de heer Uithol zijn cau serie. Vervolgens heeft het uitreiken van de krui sen en brevetten plaats. Vooraf richtte de heer Uithol zich met eenige hartelijke woorden tot de nieuwe leden. Spr. wees op de beteekenis van het kruis en op het opschrift: Mobilisatie, Vrede en Eer". Het is een vredeskruis, maar het is een herinnering aan hetgeen door ons Leger en Vloot in die jaren is gedaan. Hij bracht den dank van het Vaderland over voor het vele en de opofferingen, die zij in de jaren 19141918 voor het Vaderland hebben ge daan. Na de uitreiking werd staande het eerste couplet van het Wilhelmus gezongen en een driewerf hoera werd uitgebracht op H. M. de Koningin. Aan de volgende heeren werd het kruis en brevet uitgereikt: R. J. Zoetelief, F. Frinks, J. Groot, H. Her mans, C. J. Heekelaar, D. de Jong, S. Koorn, W. G. Hanshanden, P. Martens, G. J. Stee man, P. Vader, A. v. d. Wal, T. Schermer, F. van Schaik, C. de Wijn, P. Nuijens en J. Peer- deman. Na het officieele gedeelte volgde een caba retprogramma, waaraan medewerking ver leende de karakter-humorist Joop Vana uit Amsterdam. Hij wist het publiek op aange name wijze bezig te houden. Henny van Gel der, een oude bekende van Den Helder, had ook meerdere malen een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. Door de afdeeling Den Helder van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming is op 8, 9 en 10 April in Musis Sacrum een tentoonstelling ge organiseerd, die aan de burgers tal van prac- tische en nuttige wenken zal geven op het gebied van de luchtbescherming. Bijzonderheden over deze tentoonstelling zullen per advertentie en in onze nieuwskolom men bekend gemaakt worden. Volgens voorschrift Dr T. C. van Hilten Kinderarts Dienstdoend commandeur Dijker. Gisterenmiddag om half zes gingen niet zoo als gewoonlijk de werklieden van de afd. Werk tuigbouw op de Rijkswerf naar „moeder de vrouw", doch verzamelden zich In de groote loods van die afdeeling om afscheid te nemen van commandeur Dijker, die door het bereiken van den vijf en zestig-jarigen leeftijd met pen sioen ging. Het was de chef van de afd. Werktuigbouw, overste Van Roggen, die den vertrekkende toe sprak. Hij roemde diens bescheidenheid, diens ijver en toewijding en spoorde alle werklieden aan een voorbeeld te nemen aan den heer Dijker. Voorts sprak hij nog een woord van harte- lijken dank voor al hetgeen Dijker in zijn bijna veertig-jarigen loopbaan op de werf heeft ver richt en „verklapte" ook, dat er natuurlijk on der leiding van twee oud-leerlingen van den heer Dijker „gelapt" was voor een blijvend aan denken. Vervolgens kwam de heer Van Niel naar voren, die in het kort de levensloop van den jubilaris vermeldde. De heer Dijker was op 9 Juni 1890 als leerling ketelmaker in dienst ge treden, doch in 1896 op eigen verzoek ontsla gen. Op 18 Jan. 1909 kwam hij echter weer op zijn oude liefde terug en op 1 Januari 1920 werd hij machinebankwerker le klasse. Gedurende de laatste tien jaren was hij dienstdoend commandeur, hetgeen „kameraad" Dijker ten volle verdiende.' Voorts memoreerde de heer Van Niel nog het feit, dat den scheidende nog de Koninklijke on derscheiding voor zijn trouwen dienst werd toe gekend op 15 December 1939. „Is het te verwonderen", aldus spreker, „dat iedereen wat over had voor dezen echten ka meraad, nu deze voorgoed afscheid ging nemen?" Een prachtig aandenken is dan ook aange schaft kunnen worden, n.1. een schrijfbureau, een schrijfstoel, een prachtig vloeiblad, een wekkerklokje, een aschbak en een bureaulamp, want we weten allen, dat de heer Dijker meer dan ooit in het sociale leven zijn plaats waard zal zijn. Tot slot van deze bijeenkomst dankte de heer Dijker, die ontroerd was voor deze hartelijke woorden en verklaarde met nadruk, dat hrj zijn heele leven door aan dit afscheid zou blijven denken. 't Hoekje met de lantaarns (Weststraat - Zuidstraat) Volledige vergunning Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar wederom gecollecteerd voor de 150 blinden, tewerkgesteld in de Inrichting PI. Midden laan 64 te: Amsterdam. De Vereeniging streeft er naar de blinden in staat te stellen zich zoo veel mogelijk in het maatschappelijk leven te kunnen handhaven, opdat zij hun gemis zoo weinig mogelijk zullen gevoelen. Om dit doel te bereiken wordt aan de blinden voor hun arbeid een weekloon uitbetaald, waardoor zij in staat zijn voor zich en de hunnen te zorgen. De Vereeniging beschikt tevens over een inter naat voor alleenstaande vrouwelijke blinden. Voor het uitkeeren van bovenbedoelde beschei den loonen is veel geld noodig, waartoe ook een beroep op U wordt gedaan. De Vereeniging hoopt, dat de inwoners van Den Helder met milde hand zullen geven, teneinde dit schoone werk in stand te kunnen houden. Mendelssohn's „Sommernachts- traum"-muziek. In verband met het feit, dat op het laatste Marine-Concert, te geven a.s. Woensdag, o.m. de muziek van „Ein Sommernachtstraum" van Mendelssohn voorkomt, laten wy hieronder enkele bijzonderheden volgen. Van Mendelssohn's „Sommernachtstraum"- muziek is de ouverture het eerst, in 1826, ont staan; pas zeventien jaar later leverde onze toondichter de overige „Bühnenmuziek" bij Shakespeare's werk en den Hen October 1843 had (op verlangen van den Koning van Pruis- sen, die Mendelssohn tot de compositie der ontbrekende muziek had aangepord) te Berlijn de eerste opvoering plaats. Interessant is het, te lezen, welk aandeel in het ontstaan der ouverture zich de bekende muziektheoreticus A. B. Marx in zijn „Erinne- rungen" toeschrijft. Hij vertelt, hoe Mendels sohn hem de gedeeltelijk voltooide partituur bracht; de bekende inleidingsaccoorden en de elfendans (gedeelte strijkers) hadden reeds hun bekenden vorm, verder ontbrak geheel de eigenlijk muzikale karakteristiek voor den „Sommernachtstraum". Een desbetreffende kritische opmerking van Marx krenkte den jongen componist dermate, dat hij zonder afscheid heenging. Een paar dagen later echter, zond Mendelssohn zijn vriend de verscheurde bladen der partituur en de mededeeling: „Du hast in allem recht, aber nun komm und hilf". Toen Marx zijn meening had kenbaar ge maakt, dass eine solche Ouverture das treue und vollstandige Abbild des Dramas geben müsse, dass den Rüpeln und sogar Zettels in- brünstigem Eselsschrei ihre Stelle zu wahren sei", zette Mendelssohn zich met ijver aan de omwerking van het stuk en het strekt den jongen componist tot eer, dat zijn werk, of schoon hij het eerste ontwerp grootendeels moest opgeven, toch volkomen den indruk maakt van,,aus einem Guss" te zijn. Den 19en November 1826 speelde Felix en zijn zuster het stuk vierhandig voor Moschelse, die toen juist in Berlijn was, en kort daarop werd het op een Zondagavondconcert uitge voerd. In.zijn verdere „Sommernachtstraum"-mu- ziek, die, zooals hierboven werd gezegd, eerst zeventien jaar later werd geschreven, heeft Mendelssohn verschillende motivische elemen ten der ouverture aangewend. Zooals men in een advertentie in dit num mer kan lezen, is door de plaatselijke bakkerij commissie besloten, in verband met de sterk verhoogde grondstoffenprijzen, de broodprijzen met ingang van Maandag a.s. met 1 cent te verhoogen. Er heerschte een gezellige drukte in het Marine Zwembad, het veldgrijs had de over hand, maar ook het blauw was aardig ver tegenwoordigd. Onder de aanwezige officieren bemerkten wij de schout-bij-nacht, terwijl ook de kantonnementscommandant v. d. Blom van zijn belangstelling blijk gaf. De organisatie was in handen van het perso neel der G.S.S. versterkt met enkele bevoegde onderofficieren der mariniers. Als kamprech ter fungeerde de off. M.S.D. 2e klasse der Kon. Mar. Reserve M. A. W. Bos. bijgestaan door de adj.-o.o. der mariniers J. F. Bosman. Door dienst of andere redenen waren ver schillende inschrijvers niet bij machte deel te nemen, ondanks dat was het programma nog behoorlijk lang. Het eerste nummer, 100 m schoolslag, telde zestien deelnemers. Er werden goede tijden gemaakt en bij sommigen viel de fraaie stijl te bewonderen. No. 1 was de vliegtuigmaker Z.M. A. Romani in den tijd van 1 min. 31.4 sec., 2e was de matroos Z.M. H. Schoonhoven van Hr. Ms. „Van Speijk" in 1 min. 34.5 sec., 3e de vliegtuigmaker Z.M. A. Londen van „De Kooij" in 1 min. 35.2 sec., 4e. vliegtuigmaker Z.M. van Kooij 1 min. 35.7 sec. en 5e korp. der mariniers Paardekooper in 1 min. 47.6 sec. De 100 m rugslag werd gezwommen door slechts twee zwemmers inboete. No. 1 was de adelborst A. de Wilde in den tijd van 1 min. 24.8 sec. No. 2 was de dienstpl. soldaat Hof land van het 21e G.B. Erfprins in den tijd van 1 min. 32 sec. Sensationeel was de 100 m vrije slag. Het zwembad daverde van de aanmoedigingen, waarbij het strijkje van de Stafmuziek glad werd overstemd. Na zwaren strijd was de uit slag een aangelegenheid van het Kon. Insti tuut, daar de eerste drie plaatsen door de Jon kers werden bezet. De uitslag was als volgt: 1. Adelborst T. van Lith, 1 min. 11.1 sec. 2. Adelborst A. de Wilde, 1 min. 13.3 sec. 3. Adelborst E. Ferwerda, 1 min. 14.8 sec. 4. Dpi. Korp. R. Koeman, 1 min. 14.8 sec. Hierna volgde het Bordjesduiken als altijd vol vermakelijke momenten, frappant was het hoe lang sommige zwemmers onder water kunnen blijven. Hoe de toeschouwers meeleef den bleek wel uit het hoera dat opging toen korp. Haverkamp aan de oppervlakte ver scheen. 1. Korp. Haverkamp, 14 bordjes in 50 sec. 2. Matroos z.m. H. Schoonhoven, 11 bordjes in 36.4 sec. 3. Matroos z.m. J. Bruine, 10 bordjes in 32.2 sec. 4. Vliegtuigmaker z.m. W. Remijn. 10 bordjes in 41 sec. Van de 8 ingeschreven ploegen voor de 4 X 40 meter estafette waren er 5 aan start verschenen. Dat bij de luide aanmoedigingen het zwembad niet is ingestort, getuigt van de soliditeit dezer inrichting. Het resultaat van de animeering was. dat alle winnende ploegen zeer zeer behoorlijke tijd maakten. No. 1 was het Kon. Instituut in 1 min. 36 sec., met de deelnemers P. Six Dijkstra, F. van Lith, E. Ferwerda en A. de Wilde. No. 2 le comp. 21ste G.B. Fort Erfprins in 1 min. 50.8 sec., met de deelnemers Beets, Hijderijnk, Hofland en Jordaan. No. 3 Vliegkamp De Kooy, 1 min. 58.7 sec., met de deelnemers A. van Londen, L. Noor- dam, A. Rcmani en J. de Zwart. Het meest zware nummer, de 300 meter vrije slag, telde 7 deelnemers, waarvan slechts één in de tweede helft opgaf. Er was volop strijd in het water en zeer spannend, maar voor het publiek was het wat eentonig eer de 15 banen getrokken waren. De uitslag was: 1. Adelborst A. de Wilde, 4 min. 23 sec. 2. Dpi. Korp. R. Koeman, 4 min. 57 sec. 3. Adelborst E. Ferwerda, 5 min. 11.2 sec. Het Café waar ge U thuis gevoeld. En waar ge welkom zijt. Als waardige finale kregen wij een water- polo-wedstrijd tusschen Kon. Marine en Kon. Landmacht. De leiding berustte bij den matroos z.m. H. Schoonhoven en bij gebrek aan zeventallen behielp men zich met vijf tallen. Het gelukte de Marine een 20 voor sprong te nemen, waarna de Landmacht 4 doel punten scoorde. De Zeemacht kwam terug en maakte met twee fraaie schoten gelijk. Nog voor de rust wist de Landmacht 2 prachtdoel- punten te maken, waartegenover de Marine er eenscoorde, zoodat men draaide met den stand 65 in het voordeel van de Landmacht. Na de rust beleefde met hetzelfde spelletje. Met afwisselend geluk viel men aan en het einde kwam met een geflatteerde 98 over winning van de Zeemacht. Zoo kwam het einde van dezen mooien middag en had de Marine getoond, zooals het ook behoort, zich beter in het water thuis te voelen dan de Landmacht. Een vernuftige boer in De Lemmer Sprak „Geen koe is zoo wild, of ik tem V. Bij een pijp Roode Ster Schopt ze niets meer omver En ik vul rustig rookend mijn emmer". Zeldzaam zacht en licht in de pijp! Het was vol in Casino gisterenavond, eivol en de organisatoren van den Demonstratie avond hebben eer ingelegd met hun werk. Om ongeveer kwart voor acht opende heer Schou ten, de contact-officier van O. en O. den avond. Hij memoreerde het werk van O. en O. en de waarde van de sport voor den milii tair, waarna het doek opgaat voor een aardig samengestelden plastischen stand. Onmiddel lijk ving men nu aan met de afwerking van het programma. Het boksen, 5 ronden, bracht wat stemming in de zaal ook wat drukte en hilariteit bij eventueele treffers. Het zestal turners, dat nu optrad, wist echter een doodsche stilte te ver krijgen en met spanning volgde de zaal de bijzonder fraaie voltiges. Deze keurploeg, die een groot aandeel heeft in het welslagen van den avond, bestond uit de volgende heeren: H. Grevinga, A. Voortman en M. van Tuide, drie miliciens van de Kon. Marine, en dpi. A. Langereis, korpl. L. Silvis, korp. H. Planken en korpl. J. Kraan (onze stadgenoot), met als leider sergt. J. Verkes, allen van de Kon; Landmacht. Geschiedde het turnen door een keurkorps, de nu volgende Colonne geweer, vlekkeloos uitgevoerd door het corps Adel borsten, had zoo mogelijk nog meer succes. Een colonne geweer doet het altijd nog op een programma, maar uitgevoerd zooals dezen avond, is het een groot succes. De leider, sergt. der mariniers, Th. Meert, had eer varl zijn werk. De turners vergastten ons nu op magnifiek brugwerk, waarbij zeer gewaagde staaltjes ten beste werden gegeven, waarna een gymnastiekles werd vertoond, uitgevoerd door leden der van Speijk-bemanning, onder leiding van sergt.-maj. Overweg. Deze oogst te ook enorme bijval. Na het schermen op floret en sabel, ver zorgd door de adelborsten, was het pauze, waarin de Stafmuziek weer aan het woord kwam. De tweede helft begon weer met de keur- turners, ditmaal in voltiges op het paard, waarna een demonstratie worstelen werd ge geven. Deze demonstratie was zeer interes sant en werd met groote aandacht gevolgd. De climax kwam bij de oefeningen aan het rek door de turners. Geen zwaai was te ge waagd, geen sprong te gedurfd voor deze jongelui, het was waarlijk een feest van bra- vour en charme. De zaal juichte hen enthou siast toe en hun succes was wel verdiend. De prijsuitreiking geschiedde door den heer Schouten, die voor hij hiermee begon, dank bracht aan allen, die hadden meegewerkt om het zwemfestijn te doen slagen. Hij dankte vooral de Marine Sport Vereeniging Zee macht voor de mooie prijzen, door haar aan geboden en vervolgens den adj.-o.o. der Mari niers Bosman en sergt.-maj. Overweg voor de uitstekende regeling. Verder bracht hij zijn dank uit aan zijn medewerkende off. M.S.D. 2e klasse Kon. Mar. Res. M. A. W. Bos, voor de goede zorgen en daarna riep hij de prijs winnaars op de planken. De Stafmuziek bracht fanfares uit op igderen eerste prijs winnaar en op verzoek werd ook een fanfare gespeeld voor den korporaal der marns. Ha verkamp, de eerste prijswinnaar bordjesdui ken, die door wacht verhinderd was ten too- neele te verschijnen. De heer Schouten had voor ieder een aar dig en geestig woordje en de prijsuitreiking verliep vlot. Door den Kantonnementscom mandant, majoor van de Blom, werd het slot woord gesproken, hrj herhaalde de dankwoor den van den vorigen spreker en voegde er een apart woordje aan toe voor de Staf muziek en zijn leider de heer Leistikow. Tot twee uur bleef men gezellig bijeen, ge zellig, ofschoon er te weinig dames waren, wat een nadeel bleek voor het bal Gekleurde Overhemden 1.50 1.95 2.25 2.90 Witte Overhemden 1.75 2.90 Zelfbinders 0.25 0.40 0.65 0.95 Fantasiehoeden v 1.50 1.95 2.50 3.50 Petten 0.50 0.75 0.95 1.10 Fantasiesokken 0.35 0.60 0.75 Bretels 0.24 0.35 0.55 0.75 Handschoenen (wit en gekleurd) 0.65 0.95 1.75 Handschoenen, suède, nappa 1.75 2.95 3.75 Pyama's 2.25 3.25 Interlock Kniebroekjes 0.85 Interlock Hemden 0.85

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5