Het voetbal K.n.u.n. menu Nederland - Luxemburg n.ü.u.R. £te ceuóe klaiiehi DE SCHAT i ¥I^TiLTT:! ui de* Wx^eMijri u-aak mxy'iqejri In ons district Morgen in Rotterdam: Een gelegenheid voor onze verjongde ploeg voor herstel Evenals veertien dagen geleden heeft ook ditmaal de K.N.V.B. een vrjj volledig programma samengesteld, ondanks den Interlandwedstrijd Nederland—Luxemburg, die in Rotterdam gespeeld wordt AFDEELING I. Hier staan slechts een tweetal wedstrijden »p het programma, daar verscheidene clubs spelers aan het Oranjeteam moeten afstaan. VSV't Gooi en KFC—Stormvogels zijn het, •waarbij VSV en Stormvogels normaal gespro- leen moeten winnen. Alleen het feit, dat de JKoogers misschien gesterkt zijn door het suc cesje tegen Ajax, zou den laatsten uitslag even onzeker kunnen maken. Een overwinning op de IJmuidenaren zou KFC n.1. een flink eind )uit de buurt van de laatste plaats brengen. In de tweede Westelijke afdeeling zjjn geen Wedstrijden vastgesteld. HET OOSTEN. Twee zeer belangrijke wedstrijden vragen Bier allereerst de aandacht, n.1. AGOW Heracles en HengeloNEC. Eerstgenoemde ■wedstrijd wordt wel dé krachtproef voor den leider ln het Oosten. Want een nederlaag of zelfs een gelijk spel zou de Apeldoorners niet baten, en daarom is het te verwachten, dat ze alles op alles zullen zetten om aan den zege tocht van de Heraclieden een einde te maken en hun achterstand door een overwinning op twee punten terug te brengen. Ook in den tweeden wedstrijd staan groote belangen op het spel. De verliezer is absoluut uitgeschakeld voor den titel en gezien de laatste resultaten van beide clubs, zal dat o. i. Hengelo zijn. Alleen, zal misschien het voor deel van eigen terrein nog een factor van be- teekenis w.orden. Voorts worden nog gespeeld EnschedeTubantia, een kamp, die zoo op het oog geen moeilijkheden voor de Hengeloërs zal opleveren. Maar Enschede is en blijft een ploeg, waarvoor oppassen de boodscnap is. Doet Tubantia dat, dan wordt ze winnaar. Go- Ahead gaat op bezoek bij Quick, waar ze met veel moeite de beide puntjes veroveren kan. Op den Wageningschen berg spelen de beide hekkesluiters tegen elkaar. Beide ploegen boekten Zondag j.1. verdienstelijke resultaten, en hier zou het dan ook wel eens kunnen zijn, dat terreinvoordeel aan Wageningen de zege geeft. IN HET ZUIDEN gaat Juliana een vrij zekere zege tegemoet. Helmond, zelfs al speelt deze club thuis, is niet in staat om den trotschen leider van Af deeling IV ook maar een stroobreed in den weg te leggen. MVV en NOAD, Juliana's con currenten krijgen beide een lastigen thuiswed strijd te verwerken. In Maastricht komt Wil lem II op bezoek, terwijl Tilburg door NAC met een bezoek vereerd zal worden. Zoowel MVV als NOAD kunnen winnen, maar gemak kelijk zal het niet gaan. PSV en BW ontmoe ten elkaar in Eindhoven, een wedstrijd die van geenerlei belang is, en die waarschijnlijk door Philips gewonnen zal worden. In Roermond speelt de club van dien naam tegen Eindhoven, wat een nederlaag voor de thuisclub wordt, indien tenminste Eindhoven haar taak serieus opvat. HET NOORDEN. Drie wedstrijden staan hier op het pro gramma. En in twee van de drie kampen komen de hoogstgeplaatste clubs voor moei lijkheden. Reeds Zondag j.1. bleek, dat Veloci- FEUILLETON door MALCOLM HOWES 25. tas een struikelblok kan zijn, en nu bovendien op eigen terrein wordt gespeeld, kon deze „returnwedstrijd" voor GVAV wel eens een nog ongunstiger resultaat in petto hebben. HSC kan daarvan eventueel profiteeren, want het is niet aan te nemen, dat de Hooge- zanders ook maar een punt zullen verspelen tegen Be-Quick. Veendam tenslotte ontmoet Achilles, vorig seizoen de bigmatch van afdee ling V, nu een kamp, die indien de Assenaren volledig uitkomen, misschien tot een verras sing, in dit geval een onaangename voor Veen- dam, kan leiden. In het middelpunt der belangstelling staat RacingHelder, die zooals reeds vermeld, morgen op Tuindorp gespeeld zal worden. Gezien de ranglijst en de sterkte der beide clubs moet HRC winnen, maar in derby's zijn wel eens meer de resultaten omgekeerd even redig met de verwachtingen. We moeten maar het eindsignaal afwachten. Alcmaria Victrix krijgt bezoek van West- Frisia, de club, die vorigen Zondag door Racing voorgoed naar het tweede plan werd verwezen. Dit kon wel eens van beslissenden invloed zijn op den uitslag van dezen wed strijd, daar o. i. Alcmaria nu een ploeg tegen zich krijgt, die geen belang meer heeft bij den uitslag. In Purmerend spelen de twee hekkesluiters tegen elkaar. Het is nu of nooit, Succes! Mor gen verliezen beteekent de onderste plaats. Maar zoover komt het niet, tenminste we hopen op een gelijk spel. De Boys tijgen naar Hoorn en gaan opnieuw een nederlaag tegemoet. Hollandia op eigen terrein is een heel, heel moeilijk probleem en na den nederlaag van j.1. Zondag zien we er niet veel winst in voor de Alkmaarsche club. Tenslotte gaan aan den Zaan de wedstrijden OSVZaandijk en WFCZFC, waarbij de uitslag volkomen onzeker is. SchagenBKC. Ofschoon Schagen door een reeks verlies- brengende wedstrijden momenteel als uitge schakeld is te beschouwen, kan zjj nog wel heel degelijk invloed op de situatie uitoefenen. En wel in de zeer nabije toekomst, daar BKC en Oudesluis beide in de komende weken bij haar op bezoek moeten. Allereerst BKC, dat zich Zondag op de Loet heeft aan te dienen. De Polderschen hebben daar niet alleen hun fraaie positie hoog te houden, maar ook een traditie. Want Schagen moest, zelfs op eigen veld, steeds de vlag voor de club uit Anna Paulowna strijken. Het zal ongetwijfeld spannen in de marktplaats, want dat Schagen zich voetstoots gewonnen geeft is, gezien de rivaliteit waardoor de wedstrijden tusschen de twee geelzwarte ploegen zijn ge kenmerkt, evenmin denkbaar als dat Helder zich zoomaar zal buigen voor HRC. Waarmee we maar zeggen willen, dat ook af deeling E haar big-match heeft. Oudesluis zal terzelfder tijd bezoek krijgen van Atlas en er wel voor zorgen dat de punten thuis blijven. We gelooven intusschen niet dat Oudesluis er gemakkelijk zal komen. Watervogels heeft door de zege van Zondag op Atlas weer wat vertrouwen gekregen. Zoo veel zelfs, dat we de zwarthemden thuis tegen HRC 2 wel een kansje durven geven (10 uur). Wanneer Wieringerwaard evenals Zondag j.1. al haar cracks moet missen, zal het haar niet meevallen om Den Helder zonder kleer scheuren te verlaten, zelfs al hebben we de zekerheid, dat HRC 3, dat de roodbroeken ont vangt, tot een der zwaksten van de afdeeling moet worden bestempeld. Zijn ze wel van de partij dan vreezen we, dat HRC 3 het moet afleggen (10 uur). Maar mrs. Haxton beheerschte zich vol komen nu er zooveel op het spel stond. Of schoon ze even terugschrok en den adem inhield, toen ze Alfieri zag, was haar hou ding zoo kalm, dat ze een schranderder man dan gouverneur Marchetti zou verrast hebben. Alfieri's aanwezigheid veranderde den hee- len toestand en mevrouw Haxton, in wie een groote tooneelspeelster verloren was gegaan, overdacht onmiddellijk, hoe ze onder deze omstandigheden moest handelen. U spreekt Italiaansch, signora? Ah, uitstekend. Wees zoo goed plaats te nemen, zei de gouverneur minzaam. Daar u me op dit ongewone uur met een bezoek vereert, neem ik aan, dat de aangelegenheid dringend is. Wenscht u mij .onder vier oogen te spreken In dat geval zal Signor Alfieri, die u, naar ik meen, niet onbekend is, ons wel eenige oogenblikken alleen willen laten. Anders kunt u openhartig spreken in zijn tegenwoordigheid. Ik ben blij, dat Signor Alfieri hier is, Excellentie, ofschoon ik verwachtte hem hier te zien, zei mrs. Haxton op den aangeboden stoel plaats nemend. Het doel van mijn komst betreft, tot een zekere hoogte, hem. Laat hem in elk geval blijven. Ze had haar stem geheel in bedwang. Ze sprak vloeiend Italiaansch en haar zachte, heldere stem scheen vreemde herinneringen te wekken in Alfieri's ziel. Maar in de hoop haar te kunnen ergeren dwong hij zijn dunne lippen tot een spijtigen glimlach. De jaren, die verloopen zijn, in aanmer king genomen, Rita, zei hij, en je begrijpe lijke ontsteltenis over de voorvallen van van daag, zie je er opmerkelijk goed uit. 91 De stem van het m m geweten of Afdeeling G. Nieuwe Niedorp krijgt de leiders Alcmaria 2 thuis. Het is wel vaker voorgekomen dat num mer laatst bij verrassing van de leiders won. Hoezeer we het voor de Niedorpers zouden wenschen, we durven het niet te voorspellen. Bergen kan zich Zondag in Alkmaar tegen Alcmaria 3 herstellen van de nederlaag tegen CSV. DTS ontvangt Uitgeest en gezien de fraaie prestatie van de Paasch durven we de Langedijkers gerust de beste kansen toe te kennen. CSV tenslotte krijgt Alkm. Boys 2 op bezoek. Dit is de wedstrijd van den dag in deze afdeeling. CSV is n.l! zoozeer naar voren ge komen, dat ze nu de leidende ploegen direct kan aanvallen.' Alkm. Boys 2 zou door een nederlaag tegen de Castricummers al 'geheel van haar voetstuk gestooten zijn. O. i. moeten de Boys geducht oppassen. Veertien dagen geleden beleefde het Hollandsche voetbal een zwarte dag, want de 71-nederlaag, die de Belgen ons toe brachten, kwam juist in een periode, dat men in ons land verwachtte, dat Oranje langzaam maar zeker weer opklom naar den glorietijd van 1933. 17 Maart 1940 werd op die verwachtin gen een domper gezet en radicaal heeft de K.C. ingegrepen en mede, dank zjj het feit, dat enkele „vaste" spelers geblesseerd waren, komt er morgen een elftal in het veld, dat slechts twee spelers bevat van de ploeg, die vóór veertien dagen geleden te Antwerpen in de pan werd gehakt. Geen nederlaag te verwachten. Nu is het een feit, dat ondanks de totale ver jonging van Oranje geen gevaar voor een nederlaag in deze ontmoeting schuilt. Luxem burg toch, staat enkele treden lager op de in ternationale voetballadder, en dus kan Neder land haar ondanks de verschillende debutanten wel de baas. Maarer is ook nog een begrip, waaraan Nederland niet mag lijden, want dan kon Luxemburg toch nog wel eens voor een verras sing zorg dragen. En dat begrip is „onderschat ten". Iedere Oranje-vertegenwoordiger moet er dan ook van overtuigd zijn, dat „verliezen" een regelrechte blamage voor het Nederlandsche voetbal zou zijn en dat moet vermeden worden. Met het elftal, dat morgen aantreedt, k&n dit vermeden worden, want de ver schillende „nieuwelingen" (we noemen Drok, Vroomen en Choufour) zullen er naar streven om het er beter af te bren gen dan hun voorgangers. Daarom ver wachten we, dat Oranje morgen haar meerderheid met behoorlijke cijfers zal weten te bevestigen. Vroeger contact met Luxemburg. Slechts enkele malen is Oranje in het veld Nederland DRAGER D.W.S. KEMP SLOT BI. Wit PAAUWE Feijenoord DROK Sparta MENGEL A. S. Differdange U.S. Dudelange FISCHER VAN MALE Feijenoord POULUS S.V.V, VROOMEN Juliana EVERAD Niedercorn BECKER The Nat. Schifflange U.S. Dudelange WITRY n Stade Dudelange CHOUFOER A.D.O. DE VROET Feijenoord LENSTRA Heerenveen LIBAR Stade FEIDER Niedercorn WITRY I Stade Dudelange BERGMAN BI. Wit FONCK Beggen JAGER Stade Dudelange Luxemburg 7%ee doetje qoecLi t Ze wierp hem één snellen blik toe en glim lachte toen allervriendelijkst tegen Marchetti. Mijn ontsteltenis was weer voorbij, toen signorina Fenshawe bij haar vrienden werd werd teruggebracht. Natuurlijk was het ver schrikkelijk, dat ze op zoo'n manier werd ontvoerd. Als een van de officieren van de Aphrodite niet zoo schrander en dapper was opgetreden, dan is niet te zeggen, wat de ge volgen geweest zouden zijn. Hebt u de signorina in het hotel ont moet? kwam de gouverneur tusschenbeide. Neen, ik kwam regelrecht van het jacht hierheen. Ik vond dat wenschelijk. Maar de zaak is in een verkeerd dag licht gesteld. Ze heeft niets te beteekenen. Er bestaat, laten we zeggen, een zeker ver schil van meening tusschen u en signor Alfieri. Er had een ongelukkige vergissing plaats, die ik zonder eenige hulp van het jacht zou hebben hersteld. Ik geloof, dat uw inzicht heel redelijk en juist is, Excellentie. Het zal voor alle par tijen het beste zijn, als we trachten het voor val van dien kant te beschouwen. Marchetti voelde vaag. dat er een te vol komen toestemming in haar toon lag. Dat is dan afgesproken, zei hij opge wekt. Ik heb mr. Fenshawe mijn verontschul diging al aangeboden. Morgen zal een vol lediger verklaring en betuiging van spijt elke oorzaak van wrijving wegnemen. Ik heb reden om aan te nemen, dat er geen moeilijkheid zal zijn om tot een minne lijke schikking te komen, indien u het voor stel aanneemt, dat ik hier kom doen. En dat is? Dat u baron von Kerber vanavond vrij laat. Ha!, siste Alfieri, maar de gouverneur beduidde hem te zwijgen. Niemand beseft beter dan uzelf, signora, hoe volkomen onmogelijk uw verlangen is, zei hij. Het voorstel is dus niet voor bespreking vatbaar Neen!! Dat is jammer. Mijn weinige ervaring van het leven heeft me geleerd, dat wanneer twee redelijke menschen of zelfs drie, ver schillende meeningen hebben, er altijd voor elke opvatting iets te zeggen valt. De wijs heid neigt in zoo'n geval tot een compromis. U veronderstelt enkel een meeningsver- schil. Dat is hier niet het geval. Uw mede plichtige, signora, indien u de harde uitdruk king vergeeft, wordt verdacht waardevolle documenten gestolen te hebben van mijn vriend, signor Alfieri. Mijn Regeering heeft me opgedragen hem gevangen te nemen en alle maatregelen, zelfs geweld van wapenen, te gebruiken om de Aphrodite te beletten iets te ondernemen, dat weinig anders is dan een rooftocht. U ziet dus, dat het niet in mijn macht staat, zelfs al wilde ik om baron von Kerber in vrijheid te stellen. Mrs. Haxton glimlachte heel vriendelijk. Dat is een correcte officieele houding, zei ze. Indien ze op feiten gegrond was, zou ze onaanvechtbaar zijn. Maar Signor Alfieri kan u zeggen, dat de baron stellig niets van hem gestolen heeft. Indien er een schuldige moet zijn, ben ik het en is het niet Franz von Kerber, die van diefstal beschuldigd moet worden Ah, Dio mio, hoor je het? Ze bekent het! Alfieri krijschte de woorden bijna. Hij was krankzinnig van opwinding. Die vrouw be zat de macht om hem alle zelfbeheersching te doen verliezen. Ik beken niets, riep ze, met een plotse ling schrille stem, als er sprake is van be kennen, zal ik wachten, tot Abdullah tegen over je staat. Wanneer ik dan mijn verhaal gedaan heb, zal hij het zijne doen. Wie trekt zich iets van Abdullah aan?, luidde het antwoord. Hij is in Massoea. Maar dat gaat de rechtbank aan, als er tenminste zoo iets- be staat. Uw beslissing staat dus vast, Excel lentie Beslist onherroepelijk, Signora, mijn orders laten aan duidelijkheid niets te wen schen over. Hun duidelijkheid is niets vergeleken bij de duidelijkheid van de volgende orders, die u uit Rome ontvangen zult, vloog ze op. Was het in overeenstemming met uw orders, dat een Engelsche dame door bandieten ont voerd werd, enkel om aan de wraakzucht van mijn afgewezen Beppo te voldoen? U sprak van medeplichtigen, signor Marchetti. Hoe is het dan met de medeplichtigheid, die toestaat, dat deze man uw gast is, terwijl uw agenten hem kwasi zoeken in den bazaar! Uw rech ters, hoe ze ook mogen zijn, zullen hem uit lachen, wanneer hij poogt de aanklacht, die hij tegen baron von Kerber heeft ingebracht, te bewijzen? Om zijn spijt te luchten, valt hij zijn mededinger aan met een valsche ge tuigenis, liever dan het bekend te laten wor den, dat een vrouw hem om haar vinger, heeft gewonden. Alfieri sprong op. Zijn stem sloeg over. Ze heeft mij mijn papyrus geroofd en beroemt er zich nu op. Ze is een dievegge, ze erkent het zelf. Ik hoop, dat Zijne Excellentie het heeft gehoord, zei ze kalm. Als het verlies van je papieren mijn schuld is, waarom zit baron von Kerber dan op jouw getuigenis in de gevangenis getreden tegen Luxemburg, n.l. in 1920 in het Olympisch Voetbaltournooi, toen „we" in Brus sel met 30 zegevierden en in 1937, voor den strijd om het wereldkampioenschap, toen Ne derland met 40 de baas bleef. Dit was het eenige contact, dat het officieele Ned. Elftal met Luxemburg had. Wel waren er de wedstrijden tusschen Luxemburg en het Zuidelijk Elftal, die ieder jaar 2 maal gespeeld werden. De laatste wedstrjjd, die Luxemburg dit sei zoen speelde, was die tegen België B, Luxem burg verloor met 43 tegen een elftal, dat 5 spelers bevatte van de ploeg, die Nederland Zondag 17 Maart verpletterde. Een waarschuwing dus voor de onzen, die, indien ze niet in den wind wordt geslagen, van groot nut kan zijn voor Oranje. Zij tenslotte nog vermeld, dat de wedstrijd niet worjit uitgezonden. Afdeeling E. We naderen hier de beslissing. De eindstrijd tusschen Helder 3, J.V.C. en Petten staat te be ginnen. Voor Zondag staat uitgeschreven Suc ces 2Petten. In deze wedstrijd zal Petten wel oppassen niet andermaal een punt te ver spelen. De Wieringers geven we dan ook wei nig kans. De belangrijkste wedstrijd J.V.C.Helder 3 is uitgesteld. Na a.s. Zondag is het programma der leiders nog als volgt. Petten: J.V.C., thuis. Helder 3: J.V.C., uit. J.V.C.: Helder 3 en Wa tervogels 2, thuis. Petten en Succes 2, uit. Afdeeling K. Terwjji de eerste elftallen elkaar in Schagen bekampen, komen B.K.C. 2 en Schagen 2 in Anna Paulowna tegen elkaar uit. Wanneer de Schagenaars geklopt werden, waarvoor we vreezen, is hun rol uitgespeeld. Atlas 2 de grootste concurrent van B.K.C. 2 ontvangt J.V.C. 2, waarmee ze het wel zal weten te klaren (10 uur). Tenslotte Helder 5Helder 4 (10 uur) waarbij Helder 4 „volgens Bartjes" zal moeten winnen. Afdeeling B. Werkdorp Nieuwesluis krijgt Zondag Oude sluis 2 op visite. Ze zal op behoorlijke tegen stand stuiten, maar toch gelooven we, dat de Nieuwesluizers een nieuwe stap naar de eerste plaats zullen kunnen doen (2.15 uur). B.K.C. 3 heeft haar kans Zondag danig zien dalen. Wan neer St. Maartensvl.br. haar best doet, heeft ze kans de bezoekers uit Anna Paulowna een punt afhandig te maken. Barsingerhorn ontvangt Petten 2. We vermoeden dat Petten zich zal herstellen van de nederlaag van Paschen. W.waard 2Winkel 2 beslist voorloopig over de bezetting van de laatste plaats (10 uur). Adspiranten. Afd. O.: Helder a—H.R.C. c (10 uur). H.R.C. a wint thuis van Succes a (10 uur). Afd. P.: H.R.C. d—B.K.C. a (11.15 uur). Afd. R.: H.R.C. g—B.K.C. b (12.30 uur). Ze stond op en deed of ze onmiddellijk wilde vertrekken. Het zal een fraaie geschiedenis zijn, die Signor Fenshawe uit Aden seinen zal, zei de schamper; hoe de gouverneur van Massoea dezen laffen halven-gek hielp in zijn aanval len op weerlooze vrouwen. Het was niet ge noeg, dat hij de Italiaansche wet misbruikt, om zrjn doel te bereiken, maar hij heeft het schuim van den bazaar voor zijn doeleinden gemobiliseerd en hij wordt door de autoritei ten gesteund bij een daad, die in een half wilden staat nog zou worden afgekeurd. Ik smeek u, blijf kalm, signora, riep Marchetti, die nu iilzag, welke gevaren hem bedreigden. Indien deze heer bereid is om te verklaren dat hij zich vergist heeft Ik heb me niet vergist!, schreeuwde Alfieri. De dikke gouverneur hield er niet van aan geblaft te worden. Hij was naar zijn zin al voldoende in verlegenheid gebracht! Hou je opmerkingen voor je, Alfieri, zei hij boos. Signora, doe mij het genoegen hier te blijven, terwijl ik de zaak in het kort bespreek met signor Alfieri. Signor, wees zoo goed mij voor te gaan. Hij wees naar de deur. Moeizaam adem halend zonk mevrouw Haxon in een stoeL Alfieri vouwde zijn armen en staarde naar den gouverneur met oogen, die fonkelden onder zware wenkbrauwen. U bent de vertegenwoordiger van Italië, zei hij, zich hevig inspannend om bedaard te spreken. Ik doe een beroep op u om die vrouw gevangen te nemen, opdat ze met haren medeplichtige berecht kan worden. Als je niet onmiddellijk en zonder een woord naar de gang gaat, zal ik de wacht roepen om je er met geweld heen te brengen, riep Marchetti. Alfieri ging met een woest gebaar naar buiten. Zijne Excellentie boog voor zjjn be zoekster. Twee minuten, mompelde hij. De wjjn op tafel is Capri. Die zal u goeddoen na dit wat opgewonden onderhoud. Maar mevrouw Haxton dronk geen wijn, toen de gouverneur Alfieri gevolgd was. Ze beet op haar lippen en balde de handen, in een wanhopige poging om kalm te blijven. De twee minuten van den gouverneur w ••- den er tien. Toen kwam hij haastig alleen terug. Hij scheen niet op zijn gemak, hoewel hij vlot genoeg sprak. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 7