Wind deed veel afbreuk aan het spel H.R.C.-Helder 1- Achterhoede van Helder in schitterende vorm Alcm. Victrix- West-Frisia 1-5 Oudesluis-Atlas 3-0 HRC II wint verdiend Sparta I-BKC I 1-1 impressies «Eigen inzet'' besliste den strijd „De Vierdaagsche" te Nijmegen gaat door Geen vierdaagsche te Utrecht Het spelverloop Watervogels—HRC II 1-3 Van Vliet Ned. kampioen 71/2 gj Ruim 2000 toeschouwer» zijn gisteren getuige geweest hoe HRC voor de tweede maal in het seizoen 19391940 haar stad- genoote Helder na een geweldigen strijd, die zich meestentijds in het doelgebied der witjakken afspeelde, met één doelpunt verschil overwon. Wind bedierf alles. We hadden ons eerlijk gezegd, veel var. dezen wedstrijd voorgesteld; immers HRC zoowel als Helder hadden in den loop van dit seizoen getoond, dat ze tot goede dingen in staat waren; maar met één factor hadden we geen rekening gehouden, n.L met het weer. En het is gisteren wel overduidelijk gebleken, dat deze factor een zeer machtige is, want de stormachtige Westenwind, die van doel tot doel stond, bedierf alles. Goed spel behoorde tot de onmogelijkheden. Voortdurend kwamen de spelers voor de raarste verrassingen te staan, en het pleit daarom voor de Racers, dat zij het waren, die af en toe tot staaltjes van goed samenspel kwamen. Voor de rust ging de strijd vrijwel gelijk op. Helder had het windvoordeel, maar ondanks dat bleef Hoebe gedurende het grootste ge deelte van die eerste helft angstvallig tus- schen zijn backs, terwijl de kanthalfs Verzijl en Douwna de beide vleugelspelers der Racers even nauwlettend schaduwden. Hierdoor kwam Helder niet tot die meerderheid, die HRC na de rust had, want door het achterblijven der Helder-middenlin ontstonden voortdurend groote gapingen, waarvan de Racing-spelers een dankbaar gebruik maakten. In dit verband dient één speler genoemd te worden, die met kop en schouders boven allen uitstak, tenminste voor de rust. Dat was Roomeijer! Deze linkshalf der Racers had de taak Stolk, die evenals zijn confrater aan de andere zijde tusschen zijn backs bleef, als spil aan te vullen en hij deed dit op een zeer nut tige wijze. Het was jammer, dat hij in de tweede helft zich niet op dit peil kon hand haven. Sublieme Heider-achterhoede. Zoo kon dan voor de rust HRC eveneens tot aanvallen komen en bij die stormloopen op de Helder-veste bleek reeds duidelijk hoe hecht die in elkaar zat. Kenter en Teecklen- burg speelden als nooit te voren en vooral na de rust, toen de druk op het Helder-doel haast on dragelijk werd, weer den deze beide spelers zich als leeuwen. We zeggen niets te veel, als we beweren, dat Kenter en Teeck- lenburg de sterren van het veld waren. v. d. Meulen, Hoebe, Verzijl en Douwma KENTER. pasten zich goed bij dit tweetal aan, zoodat we een Heider- defensie kregen, die niet te passeeren bleek. Want HRC heeft het inderdaad niet tot doel punten gebracht. Het eenige doelpunt in dezen Hoewel de Legerleiding, om begrijpelijke re denen overigens, bezwaar moest maken tegen den tot dusver gevolgden opzet voor de vier daagsche afstandsmarschen te Nijmegen, was zij aan den anderen kant zich wel degelijk be wust, dat een dergelijk sportevenement, het geen de marschvaardigheid van de weermacht in hooge mate zou kunnen bevorderen, niet ge mist kan worden. De Legerleiding heeft er daarom haar goed keuring aan gehecht, dat aan den Nederland- schen Bond Lichamelijke Opvoeding alsnog de gelegenheid zal worden geschonken tot het or- ganiseeren van de vierdaagsche afstandsmar schen te Nijmegen, welke gehouden zullen wor den in het tijdvak van 23 tot en met 26 Juli a.s. en welke uitsluitend zullen gelden voor de bur gen-deelneemsters en deelnemers en in de om geving van Nijmegen gelegerde troepenonder- deelen, alsmede detachementen van militaire onderwijsinrichtingen. Ter bevordering van de marschvaardigheid in de weermacht zullen daarna, op nader te be palen data. in de eerste helft van September onder auspiciën van de N.B.V.L.O. gedecentra liseerde vierdaagsche afstandsmarschen voor de geheele weermacht worden georganiseerd, met de systematische training, waarvoor bin nenkort zal worden aangevangen. Naar wij van den heer K. H. Broekhoff. voorzitter van de Nederlandsche Wandelsport Federatie, vernemen, zal, nu de „Vierdaagsche" van den Nederlandschen Bond van Lichamelij ke Opvoeding te Njjmegen doorgaat, van haar plannen van een dergelijk evenement te Utrecht te organiseeren, afzien. Dit komt geheel over een met het standpunt, van den beginne af ten deze door de N.W.F. ingenomen. De N.W.F.-voorzitter kon voorts nog mede- deelen. dat in samenwerking met den A. N. W. B.-plannen voor N.W.F.-tochten zullen wor den ontworpen, waarbij de mogelijkheid van een stertocht in ernstige overweging wordt geno men. wedstrijd waseen eigen inzet van den overigens goed-spelende Douwma! HRC maakte na de rust een tak- tische fout door Helder volkomen in te sluiten. Wel be reikten de roodjakken hiermede, dat ze een meerderheid van „jewelste" kregen, maar tot resultaten kwam dit niet. Vijfmaal, welgeteld vijfmaal heeft de Helder-voorhoede de Racing- speelhelft in de tweede vijf-en-veertig minu ten betreden en eenmaal had dit nog bijna den gelijkmaker opgeleverd. Een teleurstelling voor Helder was ove rigens het feit, dat haar voorhoede geen schijn van kans kreeg tegen de ge routineerde Racing- backs. Stolk had Wagenaar „in zjjn zak", terwijl Leavy en Buitenhuis God schalk en Rottier vrijwel lamlegden. De beide binnen- spelers konden meestal niet snel ge noeg meekomen en zoo ging dezen mid dag van de anders wel productieve Hel- der stormlinie weinig STOLK kracht uit. Een enkele maal brak men door de Racing-verdediging heen, maar op die momenten toonde Dijkshoorn zijn goede keeperstalenten en gaf Helder geen schijn van kans. Verdiende zege. Résumeerend kunnen we van deze ontmoe ting zeggen, dat de zege in handen is ge komen van de club, die er het meest recht op had, niet alleen qua meerderheid, doch ook wel qua spel, doch tevens, dat evenals in den eersten strijd, den verliezer een pluim toekomt voor de wijze, waarop „gevochten" werd om den overwinnaars de zege te betwisten. Voorts, dat de sportiviteit, behoudens enkele lichte overtredingen, volkomen bewaard bleef door alle spelers, waaraan ook de uitstekende lei ding van scheidsrechter Twisterling mede werkte. Toen de heer Twisterling de partijen in het veld riep, stelden dezen zich als volgt op; H.R.C. Rood-wit. Dijkshoorn Leavy Buitenhuis Selderbeek Stolk Roomeijer (aanv.). Sander v. Pelt De Vries De Jongh Dissel O Godschalk Krab Wagenaar v. Tongeren Rottier (aanv.). Verzijl Hoebe Douwma Teecklenburgh v. d. Meulen Kenter Wit-zwart. Helder. H.R.C. „krijgt" de leiding. Om 5 minuten over half drie brengt de Vries de bal aan het rollen. Onmiddellijk zijn de ploegen in volle actie en we zien een verdeeld spel; afwisselende aan vallen, waarbij opvalt, dat de Racing-midden- linie beter steunt dan die van de bezoekers. De Vries, de stoere middenvoor, werkt er zich doorheen, met als gevolg, dat reeds na 2 min. spelen Kenter's heiligdom aan een zware be proeving is blootgesteld. Het loopt goed af, ook als Dissel daarna in het zijnet kogelt. Daar zien we de watervlugge Godschalk er tusschen doorglippen en den bal vrij maken, maar in laatste instantie is het Buitenhuis die aan alle verdere adspiraties een einde maakt, door het leder over den cornerlijn te trappen. Vlug golft het spel heen en weer; een heftige strubbeling in het Held. strafschopgebied wordt afgewis seld met een zeldzaam mooi schot van Held. linksbuiten (met het rechterbeen!) dat door Dijkshoorn subliem gestopt wordt, zij het ten koste van een hoekschop. Individueel zien we wel eens mooie staaltjes voetbal, maar het ploegverband is bij de thuisclub beter verzorgd. De referee beheerscht het geheel, de geringste overtreding of poging daartoe wordt onverbid delijk gestraft. Het spel blijft boeien en hoewel H.R.C. beter speelt, verdedigt Helder zóó fana tiek, dat de roodhemden niet dan in zeer moei lijke positie kunnen schieten en daarbij n°g ge ducht gehinderd worden door den wind. Een vrije schop wordt door Dijkshoorn goed onder schept, waarna Kenter met een bal van de Vries ook wel raad weet. Wagenaar, van wien de Held.-aanhang zulke groote verwachtingen had, presteert haast niets; van een zijner ge vreesde schoten hebben wij, althans dezen mid dag. niets gemerkt. Dan doet de Vries het beter, die Kenter wederom een paar „heete vin gers" bezorgt. Aan den anderen kant hebben achtereenvolgens Wagenaar en Rottier geen succes door in vrije positie meters over het doel te schieten. Daarna veroorzaakt Dijkshoorn door onvoldoende stoppen, twee corners, die echter door Godschalk, tegen zijn gewoonte in, achter geplaatst worden. Verzijl probeert door middel van een vrijen schop zijn „club de lei ding te bezorgen, maar ook nu geeft de keeper niet thuis". Er moeten nog 3 minuten gespeeld worden, als na een langdurige worsteling in het Heider-doelgebied I>e Jong laag inschiet, Douwma probeert den bal te onderscheppen, maar is zoo ongelukkig den bal, volkomen onhoudbaar voor Ken ter, in eigen doel te schieten. Dissel wil dan een „echt" doelpunt maken, T7e gaan maar vroeg heen vanmiddagzal tcel „vol" worden aan de Sportlaan. De ware H.R.C,Helder-koorts zit wel niet meer ia ons goeie oude Nieuwediep, maar het aantal liefhebbers voor dit partijtje is toch altijd nog belangrijk, vooral na de ontmoeting Hel derH.R.C., van het begin van het seizoen, toen H.R.C. verdiend met l1 won en waarbij Helder haar tot haar grootste krachtsinspan ning dwong. We zijn dus zeer benieuwd en rekenen zóö'n beetje op een reprise. Hoewel het bijna vriest, loopt de tent aardig vol en tot ons genoegen verschijnt ook onze Eerste Bur ger. Apropos, nu ik hem hier zie, herinner ik mc tceer de speech van den Burgemeester op de receptie van Helder, ter gelegenheid van haar jubileum, vorig jaar, waarin hij op fijne wijze z'n sympathie voor voetbal aan ons uitlegde en tcaarin hij sprak van een leerschool voor sa menwerking, het geven van de kans aan ande ren die er beter voorstaan dan wij, eerlijke kameraadschap, kortom eigenschappen die je in het dagelgksche leven uitstekend gebrui ken kunt. Waf waren we vanmiddag ver, zeer ver van al deze begrippen verwijderd, lezer. Het aantal vrije trappen, dat scheidsrechter Twisterling moest bekennen, zal wel dichter bij de vijftig liggen dan bij de veertig. Vanwege den storm voortdurend outballen en ter afwis seling de noodige „vuurpijlen". M'n zoon, die nog niet heelemaal te genieten is vanwege het niet doorgaan van de school- wedstrjjden, noemt zoo'n ontmoeting een ^of- mets". Inderdaad de beide voorhoeden misten eiken vorm van samenwerking en vergeefs zaten we te wachten op een mooien aanval. In de eerste helft maakte keeper Dijkshoorn veel goed door op een uitstekende wijze zijn doel te verdedigen. De rustige wijze waarop hij op spannende momenten de zaak opklaarde, stempelt hem tot een van de beste verdedigers van dezen middag. Merkwaardig dat Kenter aan den anderen kant eveneens blijk gaf z'n beste partijtje te willen spelen. Jammer dat de eergeen enkele maal gepasseerd te zijn, hem door z'n clubge noot Douwma werd ontnomen, toen deze in een scrimage voor het doel in eigen goal trapte. Na rust hadden we het met de eene helft van het veld afgekund. Met uitzondering van Dijks hoorn, speelde heel H.R.C. ongeveer op de Hel- der-helft. Op allerlei manieren trachtte men Kenter te passeeren, van verren afstand, van dichtbij, hij was niet te passeeren, zoodat we, hoewel we tot het laatst gebleven zijn, niets belangrijks meer mochten meemaken. Ik geloof, dat we als toeschouwers maar eens een conferentie moe ten hebben met de spelers. Ik denk, dat ze niet precies weten wat wij, als de klanten van de zaak, eigenlijk gaarne zien. In elk geval als H.R.C. een fraai seizoen wil „houden", krijgen we eerdaags mooiere wed strijden en dat past dan ook beter in het milieu van de twintigjarige herdenking. maar op het beslissende moment wordt hij van den bal geloopen. De 2e helft. Een zeer eenzijdige vertooning. Geen doelpunten. Kenter d man. De strijd na rust is op een teleurstelling uit- geloopen. H.R.C. is nu, met den wind als bond genoot, over alle linies sterker. Ze begaat ech ter de fout Helder in te sluiten, waardoor voor het doel steeds opeenhopingen van spelers ont staan en vrije schietkansen zeldzaam zijn. Toch heeft Kenter het nog druk genoeg; zonder hem zou het, ondanks genoemde factor, een zware nederlaag geworden zijn. Keer op keer treedt hij als redder te voorschijn. De Helder-doel- man heeft „z'n dag" en men kan het z ij n wedstrijd noemen. Ontelbaar is het aantal corners, want in deze periode zijn er heele series door H.R.C. genomen (20 in getal). Wel brengen deze soms de noodige spanning, maar geen enkele levert een doelpunt op. De Helder- voorhoede slaagt er slechts enkele malen in door te breken. Een dezer bezorgt den witjak ken bijna den gelijkmaker. Want op het mo ment dat Stolk terugspeelt op Leavy, is God schalk hem te vlug af, maar zijn schot is te veel op den doelman gericht en deze stopt het, zij het met moeite. Kenter moet tot in de laat ste minuut op zijn qui vive blijven, maar dit doet hij dan ook en zonder doelpunten komt het einde van deze helft. Vermelden we nog, dat na 10 min. spelen na rust de Helder-speler Krab na een botsing met Selderbeek van verder spelen moest afzien en vervangen werd door v. d. Berg. Aicmaria speelt één kwartier uit stekend en 5 kwartier slecht, resul taat: 15. Toen de withemden begonnen tegen de Enk- huizers, zag het er aanvankelijk allerminst naar uit, dat de Alcmarianen zwaar geslagen het veld zouden verlaten. Er was in den be ginne één ploeg aan het werk, die tegen iedere eerste klasser eer zou hebben ingelegd. Er werd, vooral in de voorhoede, uitstekend gewerkt, er werd veel en gevaarlijk geschoten en de doelman der gasten had alle gelegenheid zijn waarlijk goede capaciteiten te vertoonen. Gedurende deze periode redde hij vermoede lijk den wedstrijd voor West-Frisia. Toch was er geen oogenblik twijfel, waar het eerste doelpunt zou komen. En het kwam ook inder daad daar, waar men het verwachtte. Ham stra bracht goed op, zette prima over naar v. Wieringen en eindelijk had dan toch de Enkhuizer keeper het nakijken. Zijn collega aan de overzijde had den ge- heelen tijd nog nauwelijks iets te doen gehad. Dan echter is plotseling een groote inzin king merkbaar bij de withemden. West-Frisia komt af en toe opzetten en bij die gelegenhe den blijkt overduidelijk, dat het in de witte achterhoede geducht rammelt. Er wordt danig gepeuterd en de invaller links-back blijkt bij lange na niet tegen zijn tegenstanders te zijn opgewassen. Bij een der West-Frisia aanvallen geeft de rechtsbuiten goed voor, we zien enkele Alkmaarders volkomen falen, het leer be landt bij den mid-voor der Enkhuizenaren, die met een welgeplaatsten schuiver de partijen op gelijken voet brengt. (11). Bij Aicmaria zien we weinig verandering, het spel gaat ongeveer gelijk op, af en toe komt voor een oogenblik de oude geest terug. Achter echter bleef het „huilen", men heeft er groote moeite met wegwerken en meer en meer nemen de Enkhuizers bezit van het mid denveld, waar ze in den aanvang niet te vinden waren. Als West-Frisia een corner te nemen krijgt, wordt die even, maar te weinig, weggewerkt. Weer volgt een schuiver en de bezoekers heb ben de leiding (12). Een oogenblik later is het rust. Een gelijk spel zou wellicht een betere verhouding zijn geweest, maar de doelpunten geven nu een maal den doorslag. Na de hervatting kreeg Aicmaria den ster ken wind tegen, wat een handicap was, doch wat niet noodzakelijk een beletsel behoefde te zijn om ten minste gelijk te maken. Het kwam niet zoover. Na een gelijkopgaand begin, werd Helder man het veld uitgezonden en met 10 man spelend was Aicmaria een verloren ploeg. Vooral de zwakte van den linksback kwam nu meer en meer tot uitdrukking. Wel bleven enkele Alcmarianen doorzwoegen, vooral Scha per fungeerde als motor, maar er was geen houden meer aan. Het werd 1—3 en na een tweetal uitgesproken fouten van Duiveman werd het 15. Op verdiende wijze heeft Dosko Atlas met een nederlaag huiswaarts gestuurd. De krachtige, schuin over 't veld staande wind deed veel afbreuk aan 't spel. O. had er het minst last van en speelde soms of er geen wind was, 't spel werd goed op den hoogen kant gebracht, in tegenstelling met A., die dit haast geheel verwaarloosde. De A.-voorhoede, onder leiding van de Wijkers, kreeg niet veel kans tegen de goed werkende achterhoede van O., bijgestaan door de op volle kracht werkende halflinie met Stammes als uitblinker. De Vries, de O.-doelman had een kalmen dag en kwam haast niet in actie, daarentegen heeft De Ruijter zijn handen dikwijls gewarmd aan de felle schoten der O.-voorhoede. De Graaf had weer een groot aandeel in de overwinning en smaakte het genoegen de hattrick te verrichten, een be looning voor zijn onvermoeid zwoegen. Over den wedstrijd het volgende: A. wint den toss en speelt eerst voor den wind. Voorloopig bljjft het spel in 't midden veld en hebben de spelers last van den wind; Watervogels stelt teleur. Het is de Watervogels niet gelukt, na de goede resultaten der laatste weken 5 punten uit 3 wedstrijden) op den in geslagen weg voort te gaan. H.R.C. wist Watervogels een verdiende 31 neder laag toe te brengen. Het is wel merkwaardig, maar tot nu toe heeft W. nog steeds geen overwinning op eigen terrein kunnen behalen. Slechts in één geval gelukte het haar tegenstander een gelijk spel af te dwingen, en dat was in den wedstrijd tegen Wieringerwaard. Voor dezen wedstrijd had W. een nieuwe voorhoede in het veld gebracht, doch deze bleek geen ver betering, want ze bleek niet opgewassen te zijn tegen het uitstekend spelend H.-drieman- schap v. Dok. Dekker. Goudswaard, die van geen wijken wisten. Slechts eenmaal werd dit „bolwerk" gepasseerd en dit kwam nog door een misverstand tusschen Stins en Goudswaard. En daar de W.-achterhoede ook niet zoo in vorm was als anders, kwam het meeste werk voor rekening van de halflinie, die echter goed voor zijn taak berekend bleek. X ooral Stuve komt een pluim toe voor zijn harde werken. Buiten een goede verde diging. beschikte H.R.C. ook over een stevige halflinie en een vlugge voorhoede, waar meer schot in zat dan bij Watervogels. De wedstryd. V oor de rust zag het er zeker niet naar uit. dat 13 atervogels met 31 zouden gaan verliezen. Zij waren beslist sterker. Gouds waard moest dan ook al direct in het begin van den wedstrijd handelend optreden bij snelle aanvallen van W. Na een serie W.-aanvallen, wist H.R.C. het spel meer te verplaatsen. Met vlugge uitval len trachtte zij de W.-achterhoede te passee ren, doch meestal liepen die op buitenspel uit. Van der Hert rekende hier te veel op, het geen hen noodlottig werd. Want toen er weer zoo'n vlugge H.R.C.-aan- val aan kwam golven, zag de scheidsrechter een „buitenspelgeval" over het hoofd, v. d. Hert bleef staan en Hoogendijk kon ongehinderd via het lichaam van invaller-keeper Kubbe scoren (01). Lang duurde deze vreugde echter niet, het werd spoedig gelijk toen bij een W.-aanval back en keeper elkaar niet begrepen, profiteer de Hoogvorst daar handig van en schoot den bal in het door Goudswaard verlaten doel (1—1). Na de rust kwam H. R. C. sterk op zetten. De Watervogels, die hier niet op gerekend hadden, wisten slechts met groote moeite den stand gelijk te houden. Na een kwartier wist de thuisclub het spel wat meer te verplaatsen en zelfs eenige kansen te schep pen. Deze leverden echter niets op. Toen Dok weer eens flink had opgeruimd, kwam de bal bij Zimny, een handige schijnbeweging van deze en via den linksbuiten kreeg Hoogendijk den bal vrij en de Racers hadden de leiding geno men (12). Ook na dit doelpunt bleven de Wa tervogels in het korte spel volharden. Een tac tische fout, die de „Torren" maar niet wilden inzien. Toen er weer eens onvoldoende wegge werkt werd bij een H.R.C.-aanval, kogelde Koster no. 3 in het net, waardoor hij een einde maakte aan alle W.-illusies. Toch gaven deze den moed niet op en ze zetten alles op den aan val. De voorhoede werd omgezet, hetgeen een verbetering bleek. Beekhoven kreeg nog een op- gelegden kans, doch mistte op slechts enkele meters voor het doel. Kort hierna floot scheids rechter Annya3 voor de laatste maal en had H.R.C. 2 verdiend dezen wedstrijd gewonnen, welke in de beste verstandhouding werd ge speeld. legio zijn de „outballen" die volgen. Maar gauw neemt O. het initiatief en bouwt eenige goede aanvallen op, die door overschieten ver loren gaan. A. houdt het spel te kort en daardoor kan de O.-achterhoede steeds met succes ingrijpen. Toch krijgt G. V ijker een kans. maar zijn schot gaat nat naast. Zelfs redt De Vries ten koste van een corner, die niets oplevert. O. komt er steeds beter in en Post moet alle zeilen bijzetten om de snelle aanvallen af te slaan. Na ongeveer een half uur volgt een goede aanval O., Slikker geeft een afge meten pass en De Graaf scoort na een prach tige schijnbeweging onhoudbaar (10). O. heeft nu de smaak te pakken en de aan vallen volgen kort op elkaar door het prach tig steunen der O.-halflinie. Weer is De Graaf er door en De Ruiter is geslagen, maar de paal brengt redding. A. zit ook niet stil en forceert eenige corners, die door den wind „achter" komen. Slikker passeert na goed aaiigeven van Dorselaar en schiet, maar Post verandert den bal van richting en De Ruiter weet met een tijgersprong op 't nippertje zijn doel te vrijwaren voor een tweede doorboring. Het spel blijft aantrekkelijk en tot de rust komt er geen verandering, en de score blijft 10 in 't voordeel van O. De tweede helft. Na de rust heeft O. het windvoordeel en is direct in den aanval. Nannis waagt een ver schot, maar De Ruiter geeft geen pardon. Het klopt niet meer bij A. en 't spel is rommelig. O. neemt het spel geheel in handen en wat Lokkers en Jan Wijker ook zwoegen, het geeft niets meer. Bij een aanval van O. over rechts wordt in 't beruchte gebied hands gemaakt en de bal verhuist naar den beken den stip. De Graaf neemt zijn aanloop en feil loos wordt het vonnis voltrokken (20). Nog is het gejuich niet verstomd of Silver zet voor en De Graaf „glijdt" zijn derde goal in 't net (30). A. geeft zich niet gewonnen en verandert haar elftal. Buijs gaat naar voren en weet zoowaar eenige gevaarlijke situaties voor het O.-doel te scheppen, maar Goet en Geerlings weten met inspanning tenslotte het spel te verplaatsen, maar de A.-achterhoede laat zich niet meer verschalken. Als de heer v. d. Hoven, die goed leidde, het einde fluit, heeft O. ver diend met 30 gewonnen Een traditie is gebroken. Schagen, dat het tot dusverre steeds tegen B.K.C. moest afleggen, heeft het gisterenmid dag aan de Loet tot een gelijk spel we ten te brengen en had het in de tweede helft dezelfde activiteit getoond als in de eerste, dan is de veronderstelling niet gewaagd, dat de zege deze maal aan de Spartanen was geweest. Zoo het nu is gegaan, is de eindstand voor Schagen ge flatteerd, een 21 eindstand in het voor deel van B.K.C. had de verhouding beter weergegeven. Bepaalde uitblinkers waren er bij beide ploegen niet, aan beide kanten werd met wis selend succes hard gewerkt. In den rechter vleugel van Sparta zat, vooral voor de rust, nogal eens een gat, waar de ijverige B.K.C.- voorhoede natuurlijk herhaaldelijk doorkroop. Keeper P. Schoorl had echter „zijn dag", en voetballievend Noorderkwartier weet dan langzamerhand wel, dat de meeste aanvallen stranden. Met schieten was B.K.C. niet al te fortuinlijk; doch de Wind, welke tot een storm aangroeide, maakte voor beide ploegen de balcontrole uiterst moeilijk. Keeper Prins van B.K.C., kreeg niet dl te veel te doen, doch maakte wederom een zeer betrouw baren indruk. De leiding van scheidsrechter v. d. Kooi uit Berkhout, was prettig en goed, misschien iets te gemoedelijk. De wedstrijd. Êchagen begint tegen zon en wind in, en heeft reeds direct een zwaar offensief der bezoekers te doorstaan. Er ontwikkelt zich een vlug forsch spel, dat den heelen wedstrijd zal blijven kenmerken. Na weinige minuten spelens wordt Middelbeek geblesseerd en ver vangen door Fransen. Eenige corners op het Schagen-doel hebben geen uitwerking, men schiet tegen de paal of in Schoorls handen. Ook de Schager-voorhoede, die tegen den wind in een zware taak heeft, bestookt eenige malen Prins' heiligdom, doch zonder resultaat. Langen tijd gaat het spel over en weer, aan beide zijden wordt alles erop ge zet om een doelpunt te forceeren. Zeven-en-dertig minuten is gespeeld, wan neer Peetoom zijn groote kans krijgt. Uit een mooi opgezetten aanval van Schoorl krijgt G. Boontjes (die na langen tijd de geel zwarte shirt weer heeft aangetrokken), den bal, hij schiet Prins in handen, doch weet het leder weer te bemachtigen. Dan struikelt hij en laat den bal vallen. Peetoom schiet toe en neemt met een fraai schot, hoog in de touwen, voor Schagen de leiding (10). De gelijkmaker, komt echter geen drie minuten later, op even fraaie wijze. Het is De Schipper, die met een keurig gericht hard schot op verren af stand, revanche neemt (11). Vlak daarop wordt voor rust gefloten. Na de rust zien wij een periode waarin Schagen zeer onbeheerscht spel te zien geeft, terwijl B.K.C. meer en meer opdringt. Het geluk is echter niet met de Polder bewoners, telkens zweeft een doelpunt in de lucht, maar het blijft uit. Eenmaal weet De Schipper te scoren, maar zijn doelpunt wordt wegens buitenspel geannuleerd. In de tweede helft na de pauze komt Schagen eri weer beter in, en Prins moet meermalen handelend optreden. De stand verandert echter niet meer, als de scheidsrechter voor de laatste maal fluit is de beslissende goal niet geko men! Gisterenavond heeft Van Vliet met een prachtig alg. moyenne van 13.29 het Ned. kampioenschap kader 71/2 in de wacht gesleept. Dit moyenne beteekent een verbetering van het Ned. record, dat op naam stond van Arie Bos,

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 8