AP©Ï L HEUMATIEK Ingezonden T ochgrootere oorlogsactiviteit ^tadinLtuuu Huiduitslag, Jeuk, Eczeem 1] IJ Zejcetbclï rueuivA EEN PASFOTO ïlieuuM uil lOJc Utaal g,aan une /leeft Vrijdag 5 April 1940 Tweede Blad Het gestrande Zweedsche stoomschip Te veel haast Herstellingen aan de Gem. zweminrichting Burgerlijke Stand van Den Helder Voetbalcompetitie „Zeemacht" 1 r y' GEHEESMIDDEL TEGEM HUIDPRNDOEHIMGEH De veiligheid van zeevisscherijschepen De Pollux wordt vervangen Slagkruiserplan in den Volksraad Verbouwingsplannen Fa» Vlessing Vischafslag Den Hekier Gedenkwaardig jubileum Visscherij Begrafenis G. K. graaf van Hogendorp Barometerstand van Den Helder V Elders in dit nummer leest men, dat de sleepboot „Utrecht" er hedennacht in geslaagd is. het bij het Westgat aan den grond geloopen Zweedsche vrachtschip vlot te sleepen. Wij vernemen nader, dat het schip 2000 ton groot was, den naam droeg van „Tom" en zijn reis naar Zwe- d— UW iWhilil f Gistermiddag te omstreeks 12 uur, kwam langs het Noord-Hollandsch kanaal met groote snelheid een luxe auto uit Alkmaar aangereden. De bestuurder wiide de Texelsche boot, die in het middaguur van Den Helder vertrekt, nog halen, vandaar zjjn groote haast. liet spreekwoord „haastige spoed is zelden goed" ging ook hier evenwel in vervulling, daar de chauffeur in de bocht van den weg, voorbij het beltterrein, geen kans zag zijn stuur te houden en voordat hij het wist over den kop geslagen was. Wonder boven wonder bleek de bestuurder niet gewond te zijn. De auto had een kapotte vooruit, benevens di verse deuken en andere beschadigingen. Of de boot nog op tijd gehaald werd vermeldt de historie niet. Waarschijnlijk lijkt zulks ons niet In den afgeloopen winter is de ijzeren afvoer- leiding van de gemeentelijke zweminrichting aan den Dijkweg op verschillende plaatsen stuk gevroren. Vermoedelijk moet deze beschadiging wórden toegeschreven aan de omstandigheid, dat bij het invallen van den dooi, smeltwater, afkomstig van het ijs en de sneeuw op het dak, de perrons, enz., in de afvoerbuizen is geraakt en daar is bevroren, waardoor deze zijn gesprongen. Ook de waterleiding, welke na de sluiting van de zweminrichting was af gesloten, is beschadigd. De kosten van her stelling van een en ander worden geraamd op 575.—. Bovendien is in den vloer van de rijwiel- bergplaats een lek ontstaan. Herstelling is mogelijk door het aanbrengen van een beton- afdekking op dien vloer. De kosten hiervan worden begroot op 200. In totaal zullen de kosten van herstelling derhalve 775.bedragen, te verhoogen met een bedrag van 155.wegens algemeene bedrijfskosten en een bedrag van 20.voor kosten van toezicht. De gewone onderhouds- post kan hiervoor niet worden gebruikt; in tegendeel, deze moet met een bedrag van 950.worden verhoogd. B. en W. stellen den raad daarom voor om voor de uitvoering van de bovenomschreven herstelwerken een crediet van 950.te wil len verleenen. WAAR IS DIE RIKS? Bij de politie werd gisteren aangifte ge daan, dat uit de portemonnaie van een be woner van het tehuis voor ouden van dagen ieen rijksdaalder spoorloos verdwenen was. WIER FIETS IS DAT? Aan het adres Koningstraat 8 is een da- Jnesrijwiel, dat onbeheerd werd aangetroffen, terug te bekomen. BEKEURINGEN'. Bekeuringen werden gegeven voor over treding van de Vestigingswet Kleinbedrijf en voor de Huisarbeidswet. I'ORTIEKST AAN DERS. Vier personen bevonden zich gisterenavond In een portiek aan de Spoorstraat. Allen kregen een proces-verbaal. opgave van 4 April 1940 OVERLEDEN: R. Jansen m., 4 jaar. GEHUWD: A. W. Moojj en J. Buijs. April doet wat hij wil en maar zelden iets goeds... U als lijder aan Rheumatische pijnen, hebt het nu dubbel hard te verduren. Geen dag zonder tergende pijnen, geen nacht, waarin ge Jiiet herhaaldelijk in en uit Uw bed gaat, om dat ge 't van pijn en kramp nergens vinden kunt... Neem toch Kruschen Salts. Ette lijke duizenden mannen en vrouwen, die jaren geteisterd werden door deze smartelijke kwaal, vonden er baat bij. Dat is trouwens heel verklaarbaar. Rheumatische pijnen zijn haast altijd een gevolg van onzuiver bloed. Als ge nu Kruschen neemt, brengen de zes minerale zouten Uw lever; nieren en inge wanden tot krachtiger werking. Die worden als het ware verjongd, het bloed gaat krach tiger door de aderen stroomen, en maakt alle onzuiverheden los, die zich hebben vastgezet in spieren, weefsels en gewrichten en voert ze af langs natuurlijken weg. Naarmate nu Uw bloed weer zuiver wordt, verdwijnen ook Uwe Rheumatische pijnen. Dat is het wonder, dat ge zelf moet ondervinden en dat ge ook ondervinden zült, als ge U de moeite wilt ge troosten van de kleine dagelijksche dosis Kruschen Salts, iederen morgen bij 't op staan. Kruschen Salts is verkrijgb. bij apoth. en drog. 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd.. Man chester .(Engeland). Opger, 1756. (Adv.) Het programma, dat voor Zaterdag 6 April is vastgesteld, bevat zeven wedstrijden. Dit programma is niet groot, maar er zjjn niet meer terreinen beschikbaar en op den keper beschouwd, staan er belangrijke wedstrijden op- De voornaamste wedstrijd is wel op het Atlas-terrein om 2 uur, de partijen zijn: het Vliegkamp De Kooij en het Hospitaal elftal. geleid door den heer De Haan. Het Hospitaal-elftal kan Zaterdagavond aan het hoofd van de Afdeeling A staan, maar dan moeten zjj winnen. Wij achten de ziekenver plegers in staat om de Vliegtuigmakers te kloppen, vooral als zj] volledig kunnen uit komen. De Kooij 1 staat momenteel op de vierde plaats, zit dus nog in de prijzen, een neder laag zou hen zeker voor de bovenste plaats uitschakelen, zoodat zij wel hun uiterste best zullen doen. Er wacht ons dus Zaterdag een interessante match en de uitslag is onzeker. De volgende wedstrijd op het Atlas-terrein heeft slechts betrekking op een der onderste plaatsen, waarbij wij het houden op het Troe pen Detachement, ofschoon we niet verwach ten Krab in het veld te zien. die Zondag 1.1. gewond raakte in den wedstrijd HRCHel der. Misschien valt het nog mee en schiet de Onderzeedienst eens uit zjjn slof. het wordt tijd, willen zjj nog voor een prijsje in aan merking komen. Op het Watervogels-terrein treedt Schor pioen 2 aan tegen Verbindingsdienst. Beiden wortnen van hun respectievelijke tegenstan ders, zoodat een voorspelling gewaagd is. Hetzelfde is te zeggen van den Plaatselijken DienstVan Spejjk, die om kwart over drie aan beurt komoen. De Plaatselijke Dienst schijnt goed te hebben overwinterd, maar zij zullen een sterk aanvalsspel moeten spelen, willen zij de Van Spejjk-verdediging, waarin wj) Blomvliet vermoeden, overspelen. De meest beteekenende wedstrijd van afdee ling B is wel OfficierenSchorpioen 1, om half drie op de Rijkswerf. Schorpioen 1 was Zaterdag goed op dreef en zal natuurlijk zjjn kans waarnemen, om zijn positie op de rang lijst te verbeteren. Wij weten, dat zij er de capaciteiten toe hebben, en dat verschillende spelers er op gebrand zjjn te bewjjzen dat de Torpedomakers nog leven. De Officieren evenwel kunnen soms onverwachte dingen doen. wjj denken slechts aan hun overwinning op Kijkduin en de 4—1 zege op de Adelbor sten, het is dus oppassen voor de Schorpioen. De leiding van dezen wedstrijd berust bjj den heer Freeke. De Koojj 2 ontmoet Kijkduin B op den On derzeedienst om 2 uur. Beiden resideeren op het midden van de ranglijst en ook Zaterdag zullen zjj elkaar niet ver ontloopen. Kijkduin B verloor Zaterdag en het is altijd oppassen geweest voor de Groenrooden, zoodat het Vliegkamp er wel eens een strop aan kon hebben. De Zoeklichtafdeeling, die in B zoo mooi de leiding heeft, speelt om kwart over drie tegen de Marinekazerne en gezien de prestaties van deze laatsten, voorzien wij een overwinning van de Genie met dubbele cijfers. Over dubbele cijfers gesproken, daar kan de Stafmuziek over meepraten. Onze muzikan ten, die Zaterdag niet aan bod kunnen komen, speelden Donderdagavond op den Onderzee- dienst tegen Dirks Admiraal en het werd een drama in tien tafereelen. De ouverture was regen, het allegro met koor was tien, tien, tien, en de finale of coda zal wel een verandering in het elftal zijn. De doelman, die op proef meespeelde, was dik genoeg, maar zijn kee perskwaliteiten waren niet in overeenstem ming met zijn lichaamsomvang. Wjj zagen nog een paar spelers, die in het geheel niet voetballen konden, maar men behield zijn goede humeur, men kon tegen zijn verlies en... de beste stuurlui stonden aan den wal. In ieder geval moet er één elftal onderaan staan, de Stafmuziek of een ander, waarlm dus een ander? De poedelprijs is ook een prijs en de Stafmuziek is gauw tevreden. Hier volgt het programma voor Zaterdag 6 April: AFDEELING A. Terrein Watervogels: 2 uur. VerbindingsdienstSchorpioen 2. 3.15 uur. Plaatselijke DienstVan Speijk. Terein Atlas: 2 uur. Vliegkamp De Koojj 1Hospitaal elftal. 3.15 uur. Onderzeedienst—Troependetache ment. AFDEELING B. Terrein Onderzeedienst: 2 uur. Vliegkamp De Kooij 2—Kijkduin B. 3.15 uur. ZoeklichtafdeelingMarinekazerne Terrein Rijkswerf: 2.30 uur: OfficierenSchorpioen 1. Krabb«n rererr^rt de kwaal en maakt U on toonbaar. Bestrijdt de oorzaak van uw ondra aglijke last en folteren de jeuk. Neem direct D.D.D., het recept Tan Dr. D. Dennis. Reeds de eerste druppels doen de ondragelijke jeuk bedaren. D.D.D. dringt diep in de poriën door en doodt de ziektekiemen, zoo dat de huid zich kan herstellen. Flacons k 75 et., f1 50 en f. 2.50 bti Apoth. en Drogisten. Instelling Commissie van advies. De minister van waterstaat heeft gisteren de commissie ingesteld, welke tot taak zal hebben van voorlichting te dienen omtrent speciale veiligheidseischen voor zeevisschers- vaartuigen in de bijzondere omstandigheden. Tot voorzitter dezer commissie is benoemd de heer P. S. van 't Haaff, inspecteur voor de scheepvaart, en tot secretaris ir. E. Smit, verbonden aan de scheepvaart-inspectie, te 's-Gravenhage. Tot leden zijn voorts benoemd de heeren: C. P. Damme, hoofdbestuurslid van den Centralen Bond van Transportarbei ders, te 's-Gravenhage; ir. A. van Driel, scheepsbouwkundig adviseur van genoemde inspectie, te 's-Gravenhage; Jacob Groen, schipper ter visscherij, te Katwijk: W. Jans- sens, inspecteur voor de visscherij in het eer ste district, te 's-Gravenhage; G. Mante. lui tenant ter zee le klasse der Kon. Marine reserve, te 's-Gravenhage; J. van der Meulen. 2e secrearis van het hoofdbestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders, te Rotterdam; J. Polderman, voorzitter van de Reedersvereeniging LJmuiden, te IJmuiden; D. Taat, lid van het hoofdbestuur der Reeders vereeniging voor de haringvisscherij. te Kat- wtjk; en C. van der Wal, hoofdbestuurslid van den Ned. Bond van christelijke fabrieks- en transportarbeiders, te 's-Gravenhage, VANDALISME. Enkele jongens vernielden gisteren ten na- deele van een bewoner van de Molengracht een paar serre-ruitjes. Een onderzoek wordt ingesteld. Een grooter en moderner schip voor de leerling-matrozen. Het bestuur van het Matrozeninstituut deelt aan 't Hbl. mede, thans met de regeering tot overeenstemming te z(jn gekomen wat be treft den bouw van een nieuw opleidingsschip. Dit nieuwe schip zal zjjn ligplaats krjjgen in het Oosterdok in de plaats van het daar thans liggende opleidingsschip „Pollux". Het zal van grootere afmetingen worden dan het oude; het ingenieursbureau E. van Dieren te Rotterdam heeft het schip ontwor pen, dat gebouwd zal worden door Verschure Co's Scheepwerf en Machinefabriek. Het nieuwe schip dat, in verhouding tot het oude, zeer modern zal zijn, zal aan alle eischen be antwoorden, die men kan stellen aan een schip, waar jongens tot matroos opgeleid moe ten worden. Evenwel ligt het niet in de be doeling er mee te gaan varen. Het voortbestaan van dit voor Amsterdam zoo bijzonder nuttige opleidingsinstituut is thans dus verzekerd. fBulten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Mijnheer de Redacteur. Het zjj mjj vergund een enkele opmerking te mogen lanceeren naar aanleiding van een artikel voorkomend in uw blad van 4 April jl. nl. „Salomo blokkeerde het Rijk der koningin van Scheba". In dit artikel wordt het voorgesteld als zou een handelsoorlog tusschen het rijk van Salomo en dat van genoemde koningin, oor zaak Zijn dat zij met zulke rijke geschenken tot Salomo kwam. Uit de historie blijkt echter dat het een gewoonte was in het Oosten zulks nogal overdadig te doen, bjj vorstelijke beleefd heidsbezoeken. Trouwens het karakter van Salomo's regee ring zou historisch gezien, met een bezoek om deze redenen in strijd zijn geweest. De regee ring van Salomo kenmerkt zich toch door een ononderbroken vrede. Zjjn naam zegt dit reeds „Vredevorst". Volgens haar eigen zeggen, kwam zij om de wijsheid van Salomo te aan schouwen. „1 Kron. 10 6 en 7 en Kron. 9 6 en 7". Verder wordt niet bewezen dat zij koningin van Zuid-Arabië zou zijn. In Matt. 12 42 wordt zjj de koningin van het zuiden genoemd. Palestina werd in het zuiden begrensd door Egypte en Abessinië. Het is dus naar alle waarschijnlijkheid de heerscheres van het laatstgenoemde land geweest. Trouwens de oorkonden de laaste jaren in dat land gevon den, wjjzen daar ook op. De afstammelingen van het Etiopische koningshuis beweren im mers, op betrekkeljjk goede gronden, nakome lingen te zijn van koning Salomo, op grond van een liefdesverhouding tusschen hem en de koningin van Scheba. Ook Hooglied 1 5 schjjnt op zulk een ver houding te wjjzen. U mjjnheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend. A. Vries. Den Helder, 3 April '40. Geachte Redactie. Gaarne hiervoor een plaats in Uw blad. waarvoor bjj voorbaat onzen dank. Het is niet algemeen bekend, dat de koop lieden in 2de hands goederen, lompen, meta len, enz. in het bezit moeten zjjn van een vergunning, afgegeven door den Comm. van Politie alhier. Op deze vergunning is in samenwerking van den bond van genoemde kooplieden en den Comm. van Politie ten gerieve van het publiek de voorwaarde gekomen, dat het ver boden is aan de huizen der ingezetenen aan te bellen. De bedoeling van dit stukje is het publiek er op attent te maken, dat al wie huis aan huis aanbelt daarmee bljjk geeft geen ver gunning te hebben, dus geen koopman te zjjn. Het Bestuur. Onderzoek in de afdeelingen op 9 April. De voorzitter van den Volksraad deelt aan de leden mede, dat op 9 April a.s., na de opening van de derde buitengewone zitting in openbare vergadering, onmiddellijk zal wor den overgegaan tot onderzoek in de afdeelin gen van de onderwerpen 151 en 152 (het wets ontwerp en de aanvullende begrooting betref fende de versterking van de maritieme verde diging van Nederl.-Indië). Daarna zal uiter aard op het afdeelingsverslag en de memorie van antwoord moeten worden gewacht. Intusschen kan worden opgemerkt, dat de leider van de fractie van de economische nog met verlof in het buitenland vertoeven. Overigens is tot dusver slechts één bericht van verhindering ontvangen, n.1. van een lid uit de buitengewesten. Aanvullende begrootingen. Batavia, 3 April. (Aneta/A.N.P.). Als bjjlage is toegevoegd aan de memorie van toe lichting inzake het wetsontwerp betreffende het slagkruiserplan. dat aan de Volksraad is aangeboden, een brief van den Minister, waar bij dit ontwerp aan den gouverneur-generaal wordt aangeboden. Hierbjj wordt de medewer king ingeroepen voor een onverwijlde vaststel ling van de noodige aanvullende begrootingen, teneinde voor 1940 de uitgaven voor uitbrei ding en verbetering van de vlootbasis Soera- baja ad 3.000.000 en voor de verdediging van Soerabaja ad 2.000.000 op de Indische begrooting uit te trekken, met als middelen- post wegens restitutie dezer uitgaven door Nederland. GESLAAGD. Bij het door het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart te Amsterdam gehouden examen voor de binnenvaart, is geslaagd voor het diploma kanalen de heer K. Schagen te Texel. Naar ons van bevoegde zijde wordt mede gedeeld, zal de wederopbouw van het ver brande woonhuis van Mevr. de Wed. Blok Vlessing in de Gravenstraat binnenkort "(waar schijnlijk reeds volgende week) worden aan besteed. Dit woonhuis zal, wanneer de op bouw gereed is, nu worden betrokken door den heer E. Vlessing. Met het perceel Gra venstraat-Molenstraat, waarin een meubel zaak is gevestigd, en dat door deze verhuizing vrijkomt, heeft de fa. Vlessing groote plannen. Het groote gebouw zal nu geheel voor meu belzaak worden omgebouwd. Van binnen zal alles worden uitgesloopt, en, als de goedkeu ring van het gemeentebestuur op den ver bouw is verkregen, zal de geheele beneden verdieping voor doorloopende open étalage worden ingericht, op de wijze, zooals men dat in verschillende groote zaken in de steden ziet. Op de bovenverdieping zullen toonzalen, enz. worden gevestigd. behoeft geen onding te zijn. Ga naar WERNER CRONE, Koningstraat 29 6 goede pasfoto's slechts 75 ets We blijven altijd nog in het duister tasten over den verderen gang van zaken op het oorlogsterrein. Al vele malen is een verhoog de activiteit voorspeld en even zoovele malen is diegelukkig niet gekomen. We hopen toch altijd nog, dat het einde van dezen oor log er zal komen, zonder dat het bloed van millioenen jonge menschen vergoten is. Op welke wijze dit einde dan komen kan. dat is een even groote vraag als die op welke ma nier de strijd verder gevoerd zal worden. We hebben al eens de mogelijkheid naar voren gebracht, dat Duitschland zich volkomen van West-Europa zou isoleeren. Dit zou een einde kunnen beteekenen, zonder veel strjjd. Of En geland echter voor een zoodanigen gang van zaken veel voelt is een tweede, want daar mee zou geen einde komen aan het Duitsche regiem, waarvoor Engeland den oorlog is be gonnen, integendeel het zou een verstevi ging beteekenen van het Hitlerdom. Zal Engeland het groote offensief dan openen? Ook deze vraag kunnen we niet beantwoorden, al zijn er teekenen, die de mogelijkheid hiervan niet uitschakelen. Men weet, dat een groote groep van de Engelsche bevolking de huidige gang van zaken slecht naar den zin is. Zjj willen daden van geweld zien, groote aanvallen. De oorlogspsychose heeft zich waarschjjn- lijk van deze groep meester gemaakt en het „tamme gedoe" van dit halfjaar strijd bevredigt hun niet. Het kan natuurljjk ook zjjn, dat de begeerte naar een spoe dig einde van den oorlog hen maakt tot voorstanders van een meer actief optre den. De gewjjzigde taak van minister Churchill in het Engelsche kabinet zou er op kunnen wjjzen, dat het ook de Engelsche regeering ernst begint te worden met de methode van oorlogvoering. Churchill is de man van den oorlog van 19141918, de man van de daad, die men in Engeland, wat activiteit betreft, naast Hitier durft te stellen en dus verwacht men, dat nu Churchill in het oorlogskabinet een zooveel belangrijker taak is toegewezen, hjj een andere methode zal volgen dan tot nog toe gevolgd. Chamberlain wordt te veel als een minister met moreele overwegingen en ge voelens. Die moet' men bij oorlogvoering niet in te groote mate bezitten, want anders komt er van vechten niets. Oorlog toch is vernie tiging en wie vernietigt het kostbaarst bezit, dat door generaties is opgebouwd, het leven, dat de schoonste gave van den Schepper is, die moet geen moreele overwegingen doen gelden. Zoo staan we dus mogeljjk voor een nieuwe phase in den strjjd, al is het ge- vaarljjk ons in dit opzicht aan eenige voorspelling te wagen. Aangebracht door korders: Schol le soort p. kist 6.506.00 Schol 2e soort 3.00—2.10 Schar 3.503.30 Wjjting 1.S01.30 Door garnalenvisschers: Levende garnalen per lit 2.701.80 Gekookte garnalen per kg 0.200.19 JAVANEW-VORK LIJN. Kota Gede 4 April van Batavia. FOTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet, u., 3 April van Suez. De Urker Stoomboot Maatschappij bestaat op Urk 50 jaar. Ongeveer 50 jaar geleden werd het vervoer per zeilvaartuig gedaan. Doch dit werd ook mede voor het vervoer van de post, te bezwaarlijk, aangezien men ten zeerste afhankelijk was van wind en windrichting, waardoor de post soms dagen onderweg was. Daarom riep het Rijk dan ook per advertentie ondernemers op, welke een boot in de vaart wilden brengen. De ge broeders Gerben en Enne de Groot verklaar den zich bereid het postvervoer tusschen Kampen en Urk ter hand te nemen. Het Rjjk gaf 3000.subsidie en 3000.voor de post. Met de „Minister Havelaar" werd toen de post, vracht en passagiers overgebracht. Later, toen de zaak zich begon uit te brei den, werd de Kamper Stoomboot-Maatschap pij opgericht. In 1918 trad de heer Enne de Groot uit de Vennootschap en begon zelf een dienst in samenwerking met verschillende Urkers. Na een onvruchtbaren concurrentie strijd te hebben gevoerd, kwam een vereeni- ging tot stand eri sindsdien vaart de Maat schappij onder den naam van Eerste Stoom boot Maatschappij Urks Belang. De heer G. Snoek te Urk heeft sinds de vereeniging be staat de leiding en onder zijn bestuur is het aantal diensten verdubbeld, ook op Enkhuizen en het aantal booten gestegen tot 5. TELEURSTELLING. De groote Noordzeevloot van Urk onder vindt thans zeer veel teleurstelling. Niet al leen dat er thans wegens het mijnengevaar zeer weinig gevischt kan worden, doch ook, dat momenteel zeer veel vaartuigen vele malen het geheele vischtuig in een enkele maal kwijt zjjn. Urk. 2 April. Door 5 vaartuigen werd heden aan de Gemeenteljjke Vischafslag alhier aan gevoerd: 260 pond Rog. prijs 911 cent; 340 pond Schelvisch, 1013 cent en 110 pond Poonen, 10—12 cent, alles per pond. Urk, 3 April. Door 6 vaartuigen werd he den aan de Gemeentelijke Vischafslag alhier aangevoerd: 120 pond Rog. prjjs 1013 cent: 100 pond Schelvisch, 1314 cent en 90 pond Poonen, 1012 cent, alels per pond. Woensdagmiddag is op de begraafplaats Nieuw Eykenduynen te 's-Gravenhage het stoffelijk overschot van G. K. graaf van Ho gendorp, oud-kapt.-luit. ter zee, ridder van de Danebrogsorde en officier der Orde van den Heiligen Schat van Japan, ter aarde besteld. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a.: gep. generaal-majoor J. N. Bruyn; J. C. F. v. Mühlen, gep. vice-admiraalW. Lanz, gep. schout-bij-nacht; Z. G. Ph. Marcella, oud-zee officier; W. Houwing, gep. kapt. ter zee; J. A. Diemer Kool, gep. kapt. ter zee; J. B. Everts, gep. luit.-kolonel; jhr. C. E. Dittlinger, gep. zeeofficier; A. F. J. Romswinckel, oud- kapt. ter zee; M. D. van Vuuren, gep. kolonel, F. W. Planten, oud-officier. In den stoet kwamen mee de heeren J. v. Goor. E. Hilbrink, J. van Herwynen en W. J. de Kok van Leeuwen. De laatste heeft in de kapel, namens zijn schoonvader, die een broer van den overledene is, een afscheidsgroet voorgelezen. De heer J. A. Diemer Kool, gep. kapt. ter zee, sprak als goede oude vriend. Nadat in de kapel treurmuziek op het orgel ten gehoore was gebracht, werd de kist onder het spelen van het Wilhelmus naar de groeve gedragen. Telefoon 766 BIOSCOPEN: Rialto, Spoorstraat, acht uur: „De Zon gaat nooit onder". Tivoli-Theater, Spoorstraat, acht uur: „Schandaal in Washington?" en „Kerels van de Kustwacht". Witte Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „De Groote Vraag". Barometerstand Den Helder: 755.5 Maximum temperatuur lucht: 7.8 Temperatuur 8 uur: 5.2 Wind: richting: N.N.W.kracht: 4 Licht op: 7 uur 11 min.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5