Chineesche „strooman- organisatie" veroordeeld Vernielende glimlachjes Italië gereed Kapitein van de „Hengelo berispt Op de fiets de wereld door Heden verklaring Chamberlain? van Kopenhagen in Duitsche handen Marktberichten Hef nameloos leed der spraakgebrekkigen Zeg het met bommen! PAARD OP HOL Troepenparade in Brussel Veelbesproken landkaart in circulatie Gcco pottekijkers in Polen De beweerde sabotageactie op den Donaa Elf officieren van de „Graf Spee" ontsnapt Vischafslag Den Helder Auto-ongeluk te Batavia Laatste telexbericht Roosevelt ijlings naar Washington Duitsche mijnen aan de Noorsche kust Officieel Duitsch legerbericht HET DANKBARE ONDERWERP VOOR „HUMORISTEN". In dit opschrift lezers, ligt een een zee van leed opgesloten. Leed voor het spraakgebrekkige kind en helaas... maar al te vaak ver maak voor de toehoorders. Zijn de ze kinderen niet dikwijls het voor werp van spot- en lachlust van hun kameraadjes en daarnaast... het is droevig dit te moeten consta- teereneen bron van plezier voor vele volwassenen? Een zeer deskundig medewerker, onderwijzer en spraakleeraar, ver telt in eenige zeer interessante arti kelen uit zijn praktijk. Ik wéét. dat het zoo kwaad niet bedoeld wordt, waarde lezer. Men heeft niet den op zet hem den spraakgebrekkige belachelijk te maken. Men denkt er verder niet bij na. Maar 'dat is het hem juist. Het kwaad is geschied voordat men het weet. Als u wist, wat men bij zoo'n spraakgebrekkige. met een glim lachje al, kunt vernielen, dan zult u zich Vel tweemaal bedenken alvorens u iets der gelijks weer doet. En dat velen daar nog niets van weten of begrijpen, dat blijkt vol doende als men... let op lezer... zelfs stot- terliedjes maakt en nog erger, ze voor de radio voordraagt. Een heele zaal zit te brul len en te gieren van het lachen over de Jeuke" wijze waarop de conferencier een spraakgebrekkige weet na te bootsen en nie mand denkt er bij, dat de ongelukkige spraakgebrekkige dat ook moet aanhooren. Niemand schijnt te begrijpen, dat de stotteraar voelt, dat de zaal om hem brult en giert. Dat daar op het podium iemand staat, die zijn kwaal demonstreert, zijn kwaal, waartegen hij daggelijks als een wanhopige moet vechten, die hem het leven vergalt en soms tot een hel maakt. Weet u wel, dat er verschillende geval len bekend zijn, waarbij stotteraars, teneinde raad. zich van het leven wilden berooven? Overdreven zegt u? Neen, lezers, dat is reeds door verschillende spraakleeraren meege maakt. Zoudt u het in 't hoofd halen bij een ernstigen zieke te gaan zitten lachen? „Neen, natuurlijk", zegt u verontwaardigd. We£nu> als u, na mijn artikelftn gèlezen te hebben, tot de slotsom bent gekomen, dat een spraakgebrekkige moet beschouwd worden als een ernstige patiënt, ben ik over tuigd, dat u dergelijke menschen in het ver volg niets meer in den weg zult leggen, nóch door woord of gebaar. Een treffend geval uit de praktijk. Dat het spraakgebrek van ingrijpenden in vloed kan zijn op de karaktervorming van het kind, blijkt wel uit het volgende uit mijn practijk. Een leerling van een am bachtschool kreeg spraaklessen voor het stotteren. We hadden na verloop van tijd al aardige resultaten verkregegn, toen hij in eens weg bleef van de les Aangezien ik de zaak niet vertrouwde, schreef ik een briefje om opheldering aan de ouders. Eenige da gen later kwam de moeder geheel van streek, met haar zoon bij me. Wat bleek, de zoon had het geld voor de les zelf gehou den en omgezet in sigaretten en snoepgoed en thuis net gedaan, of hij op les was ge weest. Na een vertrouwelijk gesprek met den jongen apart, vertelde hij me de toe dracht van het geval. Door zijn spraakge brek werd hij steeds door de andere leerlin gen geplaagd en lieten ze hem verder links liggen. Nu had hij zich ook eens groot willen houden en uit verlangen naar vriendschap, van het achterge houden geld zijn medescholieren rij kelijk geiracteerd op sigaretten enz. Hij trachtte daarmee te bereiken een opneming in hun kring om te ont komen aan het gevoel van een uit- gestootene te zijn. Thuis had hij van vader al een pak slaag opgeloopen. De goede man zag alleen den diefstal van t geld en vroeg zich niet ai waar eigenlijk de diepere oorzaak gezoch moest worden. De zoon is van zijn stot e- ren genezen en kwam later eelU Ke,uis schrift vragen, om te kunnen solliciteeren bij den vliegdienst te Soesterberg. Met ge noegen heb ik het geschreven, als een logen straffing van „eens een dief, altijd een dief Ieder heeft verstand van stot teren. Een van de meest voorkomende gevallen is wel het stotteren en waarvan iederee haast verstand schijnt te kebbe.r De gckste raadgevingen worden den stotteiaar g óaan^bijv. Je moet langham «preken en kalm blijven", of „je moet de zin. die je zeg Ken wilt. eerst twi •ben en dergelijke fraauRneueu ODVOi- waarvan de stotteraar als Jjh t j t gen meer last dan gemak heeJU Het beste dat de leek zijn raadg 'h0u,jt goed ook bedoeld, maar voor zich houdt De behandeling van een stottergeva Zulk een subtiel en voor eiken patiënt op Zichzelf staand geval, dat een enkele raad geving totaal niets kan uitwerken. Een ander verschijnsel, waarop ik nog éven den nadruk zou willen leggen, is de ongelukkige meening die bij vele menschen heerscht, dat als het kind wat ouder wordt de kwaal vanzelf wel overgaat. Dat kom' sporadisch wel eens voor, maar in bijna al gevallen is het tegengestelde waar. Het Wordt niet vanzelf beter, maar wel erger en de geheele opvoeding, zoowel geestelijk als moreel lijdt er onder. Rnmoerige verkiezingstijd in Chili. Bii de verkiezing van een senator fer vervanging van Munoz, die tot minister van arbeid is benoemd, is de candidaat der regeering, Vene- gas, met een meerderheid van bijna 4.500 stemmen gekozen. Gemeld wordt, dat in het huis van den voorzitter der conservatie ve partij twee bommen zijn ontploft. Er zijn verscheidene arrestaties ver richt. Vond het niet noodt g te ver melden dat zijn schip over den grond was geschuurd. De raad voor de scheepvaart heeft giste ren uitspraak gedaan in zake liet over den grond schuren van het m.s. „Hengelo" na bij het eiland Aspoe aan de zuidkust van Zweden, op 23 Augustus 1939 en de klacht van den inspecteur-generaal voor de scheepvaart tegen den kapitein van dit vaartuig, wegens het niet-vermelden van voormeld ongeval in het scheepsdagboek en het niet-opvolgen der voorschriften, ge geven bij artikel 13 van het Schepenbesluit. De raad is van oordeel, dat het over den grond schuren van het motorschip „Hen gelo" nabij het eiland Aspoe hieraan is toe te schrijven, dat het schip verkeerdelijk tusschen het eiland en de boei is doorge gaan 4n plaats van tusschen de twee boei en, die ten deze het vaarwater aangeven. De raad wil aannemen, dat door schitte ring van het zonlicht de boeien moeilijk waren te zien, maar dit had voor den ka pitein een reden moeten zijn om met door varen te wachten tot hij de beide boeien zag. De raad meent, dat jeugdige onervaren heid de kapitein was 22 jaar oud hier een rol heeft gespeeld. Hij heeft zich ook verder van het ongeval niets aange trokken, hoewel de ervaring bij stooten of aan den grond schuren dikwijls leert, dat de bodemschade. ook als het schip droog blijft, niet meevalt. Dat de klacht gegrond is .geeft de kapi tein toe. Hij achtte het voorgevallene niet van voldoende gewicht om het in zijn jour naal te vermelden en om een expert van een erkend onderzoekingshureau te raad plegen. Deswege kan naar 's raads oordeel, thans nog met een berisping worden vol staan. JONGEN ONDER KAR GERAAKT EN GEDOOD. Gistermiddag is de veertienj'arige j'ongen Freriksen te Enter in Overijsel van een kar gevallen, doordat het daarvoor ge spannen paard op hol sloeg. De jongen kwam onder den wagen terecht en werd ernstig gewond. Geestelijke en geneeskun dige hulp was spoedig aanwezig, doch kor ten tijd later is de jongen overleden. 68-jarige Amerikaan maakt een ptezierreis. Wij lezen in het N. v. d. D. v. N. I.r Op het gebied van wereldreizigers hebben wij, ook in Indië, reeds van alles beleefd, doch wij gelooven dat de wereldreiziger die thans een tocht door Sumatra maakt, bui ten het gewone genre der globetrotters valt. Het betreft hier den G8-jarigen Amerikaan Camron Burns, die ruim 6 jaar geleden voor zijn plezier met zijn fiets er op uit is getrok ken en sedertdien, waar mogelijk, al fiet send over de wereld heeft gereisd. Na Midden- en Zuid- Amerika doorgefietst te hebben kwam Europa aan de beurt, waar hij ongeveer 4 Jaar fietste, en zoo bevond hij zich bij het uitbreken van den Finsch-Rus- sischen oorlog in Finland en kon toen nag juist via Stockholm, Denemarken en Duitsch land, Nederland bereiken, waar hij een maand verbleef. Wegens den oorlog was het niet mogelijk om door Frankrijk te rijden en hij is toen met den trein van Nederland naar Marseil- le gereisd, waar hij een boot naar Indië nam. Na korten tijd in en om Singapore vertoefd te hebben, kwam hij 6 Februari te Batavia, waar hij drie weken vertoefde om toen weer met zijn fiets verder te trekken en w^l naar Merak. Van Merak met de boot naar Oost- haven en al fietsend van Tandjong Karang bereikte de heer Burns Palembang. Drie da gen later verliet de vitale oude baas Palem bang om via Lahat en verder dwars door Sumatra over Fort de Koek naar Medan te fietsen; een trip, waar menigeen zelfs met een auto tegen opziet, doch de heer Burns doet het met de fiets en bovendien nog voor zijn plezier. WIJLEN KONING ALBERT HERDACHT. Ter gelegenheid van de verjaardag van wijlen Koning Albert heeft Koning Leo- pold gistermorgen te Brussel de revue ge passeerd over de troepen. Er werd veel ge vlagd en een zeer talrijk publiek aan schouwde de parade. Voor het paleis was een tribune opgericht waar prins Boude- vvijn en prins Albert plaats namen, bene vens de ministers, de voorzitters van den senaat en de kamer, de primaat van Bel gië, mgr. van Roey en verschillende autori teiten. Ook in de voornaamste steden des lands werden paraden gehouden. Maar de regeering van Tsjing Wei zet door. Wang De regeering Wang Tsjing Wei heeft tot alie troepen in geheel China het bevel ge richt de vijandelijkheden tot nader order terstond te staken. Tevens heeft de mili taire commissie instructie ontvangen de re geering op de hoogte te houden van de na leving van dit bevel tot wapenstilstand door de Chineesche troepen. Bevoegde waar nemers wijzen er op, dat de Chineesche troe pen die aan het bevel gehoor geven en de vijandelijkheden staken, zullen worden opge nomen in het nationale verdedigingsleger van de regeering van Nanking. Wag Tsjing Wei is gistermiddag per vliegtuig te Nanking aangekomen. Hij werd verwelkomd door Wangkomin en andere Chineesche en Japansche hooggeplaatste ambtenaren. Stroomannenorganisalie veroordeeld. De Chineesche legatie in den Haag pu bliceert een op 31 Maart te Parijs geda teerd telegram, geadresseerd aan den presi dent der Chineesche republiek Linsen, aan maarschalk Tsjang Kai Sjék en aan het Chineesche volk, waarin 21 diplomatieke vertegenwoordigers van China in het bui tenland plechtig „het stroomanncnorganis- me van Wang Tsjing Wei" veroordeelen en „zweren gehecht te blijven aan onze nationale politiek, teneinde de sympathie te verdienen van de bevriende mogendheden en onze onwrikbare houding tegenover de internationale meening te bevestigen". Het telegram verklaart verder, dat Wang Tsjing Wei een schandelijke daad van ver raad en capitulatie heeft gepleegd. Niet al leen tracht hij het Chineesche volk te be dreigen, maar bovendien maakt hij China voor de wereld belachelijk. Het telegram is onderteekend door Chineesche diplomaten in Parijs, Londen, Berlijn, Washington. Brussel, Santiago, 's-Gravenhage, Bern. Rio de Janeiro, Lima, Lissabon, Panama,, Mexi co, Kopenhagen, Warschau, Stockholm en Oslo. Boekarest, Havana, Rome, Ankara en Moskou. INTERNATIONALE JOODSCHE FIGUUR OVERLEDEN. CYRUS ADLER t Op 76-jarigen leeftijd is te Philadelphia overleden de bekende Joodsche geleerde en leider dr. Cyrus Adler, die een belangrijke rol heeft gespeeld bij de regeling van een aantal internationale kwesties in zake de Joden, De Britsche autoriteiten hebben besloten, uitgebreide publiciteit te geven aan de be kende kaart met het Duitsche expansieplan welke in 1938, ten tijde van de actie der Sudeten-Duit3chers, bij. een huiszoeking in het bureau van generaal Henlein is ge vonden. De publicatie zal geschieden in den vorm van 300.000 gekleurde aanplakbiljet ten. welke op de muren, zoowel op straat als in clubs, scheepvaartburoaux, fabriekeri, hotels, enz. zullen worden aangebracht. Het opschrift op de biljetten zal luiden: „de oorlogsdoeleinden der Nazi's". Naar men zich zal herinneren, waren op deze kaart, waaraan de Fransche pers in September 1939 reeds uitgebreide publici teit heeft gegeven, de achtereenvolgende etappes van de Duitsche expansie aange geven. Volgens den parlementairen redacteur van Reuter verwacht men, dat Chamberlain he denmiddag in het Lagerhuis een verklaring zal afleggen over het geallieerde besluit tot het leggen van mijnen in de Noorsclie wa teren. Duitsche regeering verleent geen toestemming tot bezoek van den Pauselijken internuntius. Uit bevoegde bron wordt aan de U. P medegedeeld, dat de Duitsche regeering voor de tweede maal heeft geweigerd, toe stemming te verleenen aan den pauselijken nuntius te Berlijn, mgr. Orserjigo. om het door de Duitschers bezette Poolsche gebied te bezoeken. Mgr. Orsenigo's verzoek ge schiedde op instructie van den pauselijken staatssecretaris. In herinnering wordt gebracht, zegt de Msb., dat het eerste verzoek van mgr. Or- senigo enkele dagen vóór von Ribbentrop's audiëntie bij den Paus werd ingediend. Het EngelschFransche optreden tegen Noorwegen trekt in politieke kringen te Ro me ten zeerste de aandacht. Men legt er den nadruk op, dat dit optreden den algemee- nen toestand verscherpt heeft Ongetwijfeld, zoo zegt men, is de geallieerde actie een fla grante schending van het volkenrecht, die ten doel heeft de neutralen tegen hun wil, direct of indirect, in den oorlog te betrek ken. Wat Italië betreft, het is, zooals de Duce gezegd heeft, gereed het hoofd te bie den aan alle gebeurtenissen, en dit te meer, omdat men bij de totale voorbereiding niets verzuimd heeft. Het Duitsche Nieuwsbureau had gemeld, dat de Roemeensche autoriteiten vijf Engel- sche schepen op de Donau hadden opge bracht en honderd zeelieden gearresteerd. (Zie elders in dit nummer) Dit bericht, al dus Havas, is niet overeenkomstig de werke lijkheid. Er is slechts één vaartuig opge bracht, omdat zich goederen aan boord be vonden welke niet op de lijst stonden, en omdat bovendien revolvers gevonden werden. De schuldigen moesten terstond het land verlaten. Naar verluidt, zijn elf officieren van de „Graf Spee" ontsnapt. Men gelooft, dat zij in vermomming op weg zijn naar Chili. Hoe wel de bemanning geinterneerd- was,, werd aan de officieren tot dusver vollediire vrij heid van beweging verleend. Nadat onlangs drie officieren en twee matrozen ontvlucht waren, had de Argentijnsche regeering beslo ten van de officieren hun eerewoord te ei- schen of hen te interneeren. 8 April. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 1.150.94 Slips 0.68—0.48 Schol le soort kist 8.005.60 Schol 2e soort 4.102.60 Schar 3.303.10 Wjjting 1.90—1.50 Door garnalenvisschers: Levende garnalen Gekookte garnalen p. Ut 3.30—2.30 kg 0.19 STOOMVAART MIJ. NEDERLANJ. Salabangka 6 April te Amsterdam. JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Baroe 6 April van New Rork. POTTEKDAUSCHE LLOYD. Garoet, u., pass. 7 April Perim. Sitoebondo, u., 7 April te Batavia. Tapanoelt, u., pass. 7 April Gibraltar. Lt. ter zee Crommelin gewond. Bij een botsing tusschen een taxi en een andere auto te Batavia is gisteren de luitenant ter zee 2e klasse R. M. Crommelin ernstig gewond. Hij werd met den chauffeur en diens knecht in het ziekenhuis opgenomen. Vanmorgen vernam Aneta, dat de toestand van den heer Crommelin vooruit gaat. W1ER1NGEN GESLAAGD. Op het te dezer dagen gehouden examen voor vakbekwaamheid Broodbakkers A (praktijk) uitgaande van de stichting voor vakopleiding en examens in 't broodbak kersbedrijf, gehouden te Alkmaar, slaagde onze plaatsgenoot den heer Jb. Visser Cz. te De Haukes. ANNA PAULOWNA VIJF JAAR DANCING VEERBURG. FEESTAVOND BIJ HET EERSTE LUSTRUM DER NIEUWE ZAAL. Verwijtend is wel eens opgemerkt dat „Veerburg" den laatsten tijd wel veel ver maak voor de jongelui organiseerde, doch minder voor de ouderen. Maar de proef, Zaterdagavond genomen, oni het eerste te doen en het andere niet te laten, gaf een weinig bemoedigend re sultaat. Het bezoek toch aan den feest avond, die ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de nieuwe Veerburgzaal was georganiseerd e nwaarop de „Maskerspelers" uit Bergen het blijspel „Geld speelt geen rol" opvoerden, was zeker niet zoo, dat gezegd kon worden, Veerburg kan het ge rust aan. flinke beroeps-tooneelgezelschap- pen te laten kotnen. Wat we hier boven schreven, moest den heer H. Jonker Jr. even van 't hart, toen hij de aanwezigen, mede namens z\i ouders, welkom heette. Maar gelukkig waren er toch ook prettige teekenen van medeleven bij dit lustrumfeest en wel in den vorm van bloemenmanden van 't per soneel en den bottelaar, van de afd. Holl. Mij. van Landbouw van de zaaizaad- en pootgoedver. Anna Paulowna en van de sociëteit „Ons Genoegen." Met dank ook werd herdacht wat de heeren Raap en Rezelman en anderen hadden gedaan bij de feestelijke opening. Nu beiden door ongesteldheid niet konden doen. waarop anders vast te rekenen viel, had de familie Jonker zelf voor een pro gramma gezorgd, dat behalve bovenge noemd tooneelspcl, muziek van twee bands „Sergeant Jack and his Soldiers" en „The swinging Follies", met een gezellige nafuif omvatte Het tooneelipel. Over den avond zelf kunnen wij kort zijn. Het spel van „de Maskerspelers" en het opgevoerde tooneelspel zijn bekend. Gaarne hadden we kleeding en aanklee ding wat beter verzorgd gezien, maar nien moet nu eenmaal roeien met de riemen die men heeft. Uitstekend waren Gerard Meij er, als boekhouder Reisnagel en mevr. G. BeeldmanRensink, als Ulli en schaterend om den eerste en genietend van het fijne spel der laatset, hebben de aanwezieen veel genoegen van deze opvoering beleefd. De bands weerden zich geducht, gaven ook als entr'act muziek o.a. een potpouri op drie accordeons en zorgden bij het bal. onder leiding van Klaas Kaan, voor een echt vroolijke stemming. BREEZAND. BOND VOOR STAATSPENSIOEN. De propagandn-avond van de afd. Bree- zand van den Bond v. Staatspens., Zater- dag in de zaal van den heer Borst ge houden. werd geopend door den heer C. v. d. Linden, die z'n tevredenheid uitte en z'n welkom in het bijzonder tot den spreker den heer Korndorffer, en de propag&nda- tooneelclub van St. Maarten richtte. De heer Korndorffer belichtte het doel en streven van den bond, speciaal voor de jongere aanwezigen, die „den strijd der toekomst" (zooals sprekers onderwerp luidde) zullen moeten voeren. Zooals b.v. de slavernij en andere misstanden- zijn ver dwenen, al is dat langen tijd voor onmoge-% lijk gehouden, zoo is met goeden wil ook het doel van den bond te bereiken, be toogde spr. en hïj wees er op. dat men de kamerleden, die tijdens hun candidaatstel- ling zich zoo onomwonden voor premievrij staatspensioen uitspraken, wel eens aan het toonen van dien goeden wil mocht her inneren. De tooneelcluh van St. Maarten voerde, evenals Dinsdagavond voor de afd. Anna Paulowna. het tooneelspel „Levensdwang" op en weer met evenveel succes. De heer van der Linden sprak het slot woord. Eenige nieuwe leden traden toe. President Roosevelt werd kort voor vier uur gewekt, waarna hij terstond in kennis werd gesteld van de jongste gebeurtenissen in Europa. Speciale maatregelen werden getroffen om den president in een extra- trein snel naar Washington te brengen. De Duitsche radio deelt mede, als waar schuwing aan de scheepvaart, dat mijnen gelegd zijn voor alle belangrijke havens aan de westkust van Noorwegen, alsmede in het Skager Rak. De merledeeling zegt, dat de mijnen gelegd zijn in het gebied tus schen Lindesnaes, Lodbjerg, I'lederoey en Fandneshage. Het opperbevel der Duitsche weermacht publiceert de volgende speciale berichtenv Dinsdagochtend vroeg hebben Duitsche gemotoriseerde troepen en pantserstrijd krachten de DuitschDeensche grens nabij Flensburg en Tondern overschreden en zij rukken thans over Apenrade en Esbjerg naar het noorden op. Bij het aanbreken van den dag zijn Duit sche troepen ontscheept in de Kleine Belt nabij Mittelfahrt, waar zij de brug over de Belt hebben bezet. Duitsche zeestrijdkrachten zijn de Groote Belt binnengedrongen en hebben te Korsoer en Nyhorg troepen ontscheept. Van Warnemunde uit zijn met het veer troepen en een pantsertrein te Gjedser aan land gezet, vanwaar zij den opmarsch naar bet noorden zijn begonnen. Tegelijkertijd is de brug te Vordingborg in het zuidelijk deel van het eiland Seeland bezet. DUITSCHE TROEPEN ZIJN BIJ HET AANBREKEN VAN DEN DAG TE KOPEN HAGEN ONTSCHEEPT. DE CITADEL EN HET RADIOSTATION WERDEN BEZET. SEDERT ACHT UUR BEVINDT DE GE HEELE STAD ZICH IN DUITSCHE HANDEN. AMSTERDAM. 8 April. Veemarkt. 380 Vette koeien, le kw. 82 —90 ct., 2e kw. 68—78 ct., 3e kw. 52—64 ct. per Kg. slachtgewicht; 75 melk- en kalf- keoien f 180260 per stuk, 43 vette kalve ren: 2e kw. 62—72 ct., 3e kw. 5460 ct. per Kg. levend gewicht; 232 nuchtere kalveren f 710 per stuk, 25 schapen f 1822 per stuk, 372 varkens: vleeschvarkens, zware varkens en vette varkens 7073 ct. per K.G, slachtgewicht, zeugen 66—68. Aangevoerd 5 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. Overzicht: Runderen matige aanvoer, handel stug, le en 2e soort stijf prijshou dend, 3e minder vast. Vette kalveren korte aanvoer, handel sleepend, prijzen lager. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, handel willig, prijzen hooger. Schapen weinig aan voer en handel. Varkens matige aanvoer, handel kalm, met iets hoogere prijzen. ALKMAAR. 8 April. Andijvie 19—23. bloemkool I 22—33, bieten 1.70—2.80. gele kool 3—4.S0. kropsla 7.60— 8.40, peren 4—fl. orei 4.1011.20, rabarber 8 —14. raapstelen 2.50—2.80, radijs 6.70—7.30, roode kool 5.5010.50. selderie 4.10. spina zie 7788 ct, uien 12.50, wortelen 1.50 2.20, waschwortelen 8—9.50, witlof I 5—6.50, idem II 3.50i.50 PURMEREXD. 9 April, Koeien, totaal 780 stuks: 300 vette koeien 66—8" ct. per Kg„ gelde koelen f 110—175, melkkoeien f 180260. stieren 58—64 ct. p. Kg., graskalveren f 40—90. 50 vette kalve ren 78—95 ct. ner Kg.. 1400 nuchtere kalve- cen f 519, 180 vette varkens 5S63 ct. p. Kg 65 maeere varkpns f 20—37. 400 biggen 15—23. 1200 schapen 16—35. 40 bokken 3-12. BROFK OP T.ANGENDIJK. 9 April Uien 2.30—2.00, drielingen i.grove 2.10 —2.40. peen 1.50—2.50, roode kool 7.107.80, gele kool 4.20—1.80 D. witte kool 410—4 90. NOORDSCHARWOrOF 9 Anril. BI. eigenheimers 190—230: uien 210—230; drielingen 1: grove 280—290; kroten 140—160- roode kooi 720—840; witte kool 450—490'ge'e kool 480-560.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3