schedels en knekels vuren van Tohr Tusschen1 DE SCHAT PARIJS ONDER DEN GROND in de tUaeóiijn Waardoor stierf deze baby? Radioprogramma door Edgar Rice Burroughs Britsche sabotage op de Donau EEN WARNET VAN KUNSTMATIGE ONDERAARDSCHE GANGEN. Parijs boven den grond is belang rijk, maar minstens evenveel betee- kenis moet er vooral sedert September 1939 gehecht worden aanParijs onder den grond. In de Fransche dagbladen verscheen on langs het bericht, dat niet minder dan 54 stations der Parijsche „Métro" zullen wor den verbouwd tot* ruime schuilplaatsen voor de burgerbevolking; met twee van deze stations is men inmiddels reeds klaar ge komen. Niet alle stations zijn geschikt voor een dergelijke verbouwing; men heeft integendeel de toegang tot vele ondergrond- sche stations bij luchtalarm moeten ver bieden, omdat het verblijf in de bijna vlak onder de straten liggende stations nog ge vaarlijker is dan dat op de straten zelf. De diepliggende stations echter en deze vormen het meerendeel zijn bij zont der geschikt als schuilplaats bij luchtaan vallen, vooral, omdat zij elk een groote menschenmenigte kunnen herbergen. De kleinste ondergrondsche stations zullen na verbouwing al 1000 tot 2000 personen kun nen bevatten; de beide reeds gereed geko men „schuilplaats-stations kunnen gemak kelijk 4000 Ét 5000 menschen onderbrengen. Het verblijf in deze schuilplaatsen is ab- solüut veilig. De schuilplaatsen bestaan uit een soort tunnels, welke 150200 meter lang en door deuren hermetisch afgesloten zijn. Geen bom zal de tunnels, die ettelijke meters onder den grond liggen, kunnen bereiken. Door de gesloten dueren kan bo vendien geen gas dringen. Een luchtver- verschingsinstallatie maakt een lang ver blijf in deze „schuil-statione" mogelijk. De metro-gangen vormen echter niet de eenige onderaardsche gangen in Parijs; daar zijn bijvoorbeeld de tallooze gangen, waar de geweldige rioleeringsbuizen door heen loopen. Doch deze zijn natuurlijk in het geheel niet geschikt voor schuilplaats. Het grootste gedeelte van het „Parijs onder den grond" wordt echter gevormd door de ondergrondsche steengroeven of Catacom ben, een complex van gangen, grotten, corridors, holen en zalen, die een gezamen lijke oppervlakte hebben van ongeveer 800 H.A.! De gangen hebben over het alge meen een hoogte van 1.80 M. en een ge zamenlijke lengte van 150 K.M. Naast nauwe doorgangen treft men er reusachtige zalen aan, die nog het meest van kathedra len weg hebben. SCHEDELS EN KNEKELS Gewoonlijk maakt men nog een onderscheid tusschen de Catacomben en Carrières. De eersten zijn alleen maar voor het publiek toegankelijk en bevatten de schedels en knekels der ontruimde Parijsche kerkhoven. Men moet hier echter geen heilige sfeer als in de prachtige Romeinsche catacomben verwachten. Alles is hier kunstmatig. De gangen zijn gegraven en uitgehakt en niet door het uitslijpende water ontstaan; 'de schedels zijn er neergezet en niet afkomstig van menschen, die in de gangen zelf ge storven zijn. De Carrières daarentegen vor men het reusachtige gangen-net, dot heel de „rive gauche". vijf arrondissementen on- dertunnelt. Dit ziin de oude galerijen, waar men in vroeger eeuwen het kalksteen uit hakte. om daarmee dan boven den grond de Notre Dame, 't Louvre, het Luxembourg. het Panthéon en tal van woonhuizen te bouwen. Een merkwaardig idee is het dan ook, wanneer men er aan denkt, hoe Parijs FEUILLETON door MALCOLM HOWES 33. Royson had den laatsten tijd geleerd om zijn gelaatstrekken in bedwang te houden dit stelde hem nu in staat de plotselinge ingeving, die hjj kreeg, te verbergen. Een oude karavaanweg vanaf de zee, een weg, die naar de Njjl leidde en welks vierde halte plaats te herkennen was aan zeven kleine kegels van een uitgedoofden vulkaan dit had een klank van werkelijkheid! Von Ker- ber had bekend de getallen en afstanden in den papyrus veranderd te hbben was dit een voorbeeld ervan? Waren de „heu vels", die zij zochten, niet vijf, maar zeven in aantal! Wat een verrassing, indien deze ma gere oude sheik het geheim bezat van de plaats, waar de schat begraven lag! Het moest hem op de lippen heben gelegen sinds zij hem ontmoetten, maar hij had de weten schap voor zich gehouden enkel door von Kerbers heimelijk gedoe. Als deze Abdur Kader had verteld, dat hij zocht naar een oase. beschut door zeven heuvels, was het zoo goed als zeker, dat de BrOn van Mozes althans genoemd zou zijn als de eenige plek, die eenigszin overeenkwam met wat hij zocht. Dick voelde bij intuïtie, dat hij de waarheid had ontdekt. Ofschoon hij beefde van opwin ding slaagde hij er in zijn stem te beheerschen. Je zegt, dat het vier dagmarschen is, van hier tot de zee? vroeg hij. Vijf, Effendi. Er zijn vier bronnen, elke dertig vijf en dertig kilometer van de ander verwijderd. Ik heb gehoord, dat eens vele ka- filas dien weg volgden, maar de handel ver liep, doordat de goederen in schepen naar andere plaatsen werden gebracht, terwijl on der mijn volk verteld wordt, dat de vloek van Allah op dit land viel en het verschroeide en de boomen stierven en de riveren ver droogden, tot het werd zooals u het nu ziet. Dick stak een nieuwe sigaret op en blies dus feitelijk uit zijn eigen heuvels is op gebouwd. Terwijl «r heden ten dage maar weini gen zijn, die denw eg in de gangen zouden kunnen vinden, was dit in oude tijden an ders gesteld. De ondergrondsche gewelven vormden een uitstekend toevluchtsoord voor dieven, bedelaars, misdadigers en ander dergelijk gespuis. Wekenlang verborgen zij zich soms in de gangen om er, wanneer hun misdagen al weer lang vergeten waren, weer uit te voorschijn te komen. Maar ook gebeurde het wel eens, dat zij er niet meer uitkwamen, eenvoudig omdat ze den weg kwijt waren geraakt en in het warnet van paden verdwaalden. Een bekend geval is dat van Philibert Aspairt, portier van Val-de-Grftce. Deze kreeg het in November van het jaar 1793 in zijn hoofd, in de Car rières af te dalen, waarschijnlijk met de bedoeling om een of andere lekkernij in de welvoorziene kelders der Paters Karthuizers te ontdekken. Hij daalde af om nimmer weer boven te komen. Daar die tijd nog al rijk aan „verdwijningen" was, nam geen mcnsch verder notitie van zijn verdwijning, en niemand zocht verder naar hem. Elf jaar later vonden putboorders zijn ge raamte. dat door de droge lucht in de on dergrondsche groeven uitstekend bewaard gebleven was. Slechts 'n sleutelboa en de uniformknoopen, die rondom zijn geraamte lagen, maakten herkenning mogelijk. Het geraamte werd ter plaatse begraven; het grafzuiltje er boven opgericht, getuigt van het drama, dat zich in deze steenwoestenij heeft afgespeeld GEWELDIGE AFMETINGEN. Gezien de geweldige afmetingen dezer gangen, is het niet verwonderlijk, dat men er vaak aan heeft gedacht, de gewelven voor bomvrije schuilplaatsen in te richten. Het is evenwel lang niet overal even on gevaarlijk in de onderaardsche gangen. Er zijn er, die op instorten staan, daar de kalk in den loop der jaren verweerd is. Som mige zalen daarentegen zijn zoo hoog, dat ze in elkaar dreigen te zakken, daar men helaas vergeten heeft, ze met zand op te vullen. Overal moeten nu de kolossale pij lers gestut worden. Enkele gedeelten zijn weer bijzonder laag. Iemand, die een bezoek -aan de Car rières mocht brengen in gezelschap van een opzichter, vertelde daarover het volgende; (.Bijna in tweeèn ge vouwen, ademstokkend, zweet op het voorhoofd, kruipen wij door een 89 M. lange galerij. Dan volgt een dalende gang, waar alle zuurstof afwezig schijnt; kolig smeult miln lamptoorts, de schedelpan zit als in een tang geklemd. een vuist snoert zich om den nauwen strot. Na seconden, die minuten lijken, stroomt opeens gelukkig frisscbe lucht toe. Wij zijn onder het oude Karthuizerklooster aangeland en nu steken wij ondergronds de dof- tige Rue d'^ssas over, onder dnun- steon-etalactieton door en verder onder den gestutten hemel van het Lvcée Montaigne. Tenslotte voert een hevriidende tran ons onwaarts. Wij waren van halftwee tot acht uur 's avonds onder den grond ge weest." Uit deze beschrijving volgt dus, dat in dien de Parijzenaars er ooit eens zouden toe moeten overgaan, de Catacomhen en Carri ères als toevluchtsoord te gebruiken, er heel wat aan veranderd en verbeterd zou moeten wordeh. wilden zij een geschikte verblijfplaats vormen. Terwijl de gangen gevuld met ziin' onzuivere lucht, vormt het grootste "probleem toch altijd nog de toe gangen, waarvan er een groot aantal moet zijn. Men stelt dan ook veel meer vertrou wen in de stations van de ondergrond-spoor wegen. Een andere veilige schuilplaats onder den grond bi,vden de onderaaixische gewel ven van de Bank van Frankrijk, welke ruimte hebben om ongeveer 2000 personen te herbergen. Laten wij hopen, dat het niet lang meer noodig zal zijn. van de lichtstad Parijs een ondergrondsche stad te maken - - Kindje van 4 maanden dood ln bed gevonden. Een arrestatie. Zondagochtend heeft zich ten huize van een gezin in de Borgerstraat te Amsterdam een geheimzinnig sterf geval voorgedaan: een buurvrouw vond de baby van vier maanden dood in zijn bedje liggen. De ouders hadden nog niet bemerkt, dat het jon getje was overleden. Het geval heeft zich volgens de verklaringen van ouders en buren ongeveer als volgt afgespeeld. Des nachts om drie uur hadden de buren nog gehoord, dat het kindje huilde, lang en aanhou dend. Daarna was het stil geworden. Den volgenden ochtend hadden de ouders van de baby deze buren uitgenoodigd: den man om even de lamp te repareeren en de vrouw om een kopje koffie te komen drin ken. De buurvrouw was toen even naar de alcoof gegaan om naar het jongetje te kij ken. Zij vond het, met het hoofdje voorover in de kussens liggend, dood. De ouders, die na des nachts drie uur toen de mt^der haar zoontje iets te drinken had gegeven, niet meer naar 't kind hadden omgekeken, toon den zich verbaasd maar niet zeer verschrikt over den plotselingen dood van het jongetje. Het was in de buurt bekend dat de moeder niet al te veel naar haar kind omkeek. De man was niet de vader van het kind en hij had er eerder een hekel aan. In den loop van den dag kwam het geval de politie van het bureau Mamixstraat ter oore. Er werd een onderzoek ten huize van het echtpaar ingesteld, waarna de G.G. en G. D. het lijkje naar het Binnen Gasthuis vervoerde, waar sectie zal worden verricht De man is aangehouden. Hij ontkent ech ter eenige schuld aan den dood van de ba by te hebben. Merkwaardige Duitsche beschul diging. Het Duitsche nieuwsbureau publiceert een uitvoerig bericht, volgens hetwelk de Engel- sche geheime dienst een grootsch opgezette sabotagepoging zou hebben ondernomen, ten einde met behulp van door snelle Engelsche booten begeleide sleepbooten en een gechar terd Grieksch schip, aan boord waarvan zich vele wapens, munitie en springstoffen bevon den, de Donau voor het scheepvaartverkeer naar Duitschland op bepaalde plaatsen on bruikbaar te maken. Daarbij zou misbruik gemaakt zijn van diplomatieke rechten en in breuk zijn gepleegd op de neutraliteit der Zuidoost-Europeesche staten. Roemeensche controleorganen zouden op grond van he kend geworden bijzonderheden de verdachte schepen in Giurkiu hebben aangehouden en doorzocht. Alleen op .éé,u schip reeds zouden in ruim 400 verzegelde en als transitogoede ren gedeclareerde kisten groote hoeveelhe den springstoffen zijn ontdekt, terwijl de vaartuigen zbuden zijn gebleken te zijn inge richt als oorlogsschepen, bewapend met ma chinegeweren en snelvuurgeschut. WOENSDAG 10 .APRIL 1940 Hilversum I. 1873 en 414.4 m. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Berichten ANP. 8.05 Schriftlezing en Meditatie. 8.20 Gewijde muziek (opn.). 8.30 Gramofoonmuziek (9.309.45 Geluk- wenachen. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek (Om 12.30 Berichten ANP). 1.00 Ensemble v. d. Horst. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.15 Viool, piano en gramofoonmuziek. 3.00 Christelijke lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Zang met piano- harmonium-begeleiding, TARZ AN en 74. In dit ogenblik van crisis lag Perry gewond op de grond, terwijl Janette haar armen om hem heen geslagen hield. Nu drong het pas tot hen door, hoeveel ze van elkaar hielden. Door deze emomltie vergaten ze een ogenblik het lot, dat hen de volgende dag te wachten stond, en dat Ahtea voor hen bestemd had. Maar Tarzan hield zich uitsluitend bezig met de mogelijkheid hoe ze uit de kerker konden ontvluchten. Even later stond hij nadenkend voor een kleine toorts aan de muur. „Heb Je het licht nodig?" vroeg hij. „Neen, dat heb ben we niet, wol Janette?" vroeg Perry glim lachend. Tarzan nam de toorts van de muur. Met een ongeduldig gebrom volgde Majoor Burton Tarzan naar het achterste gedeelte van de kerker. Geduldig begon de aapman nu elke .centimeter van de muren te onderzoeken, doch deze bestonden uit massief rotsgesteente. De muren liepen hoog naar boven, vaag ver licht door de kleine toorts. Tarzan besloot de muur te beklimmen. De ruwe oppervlakte met kleine uitsteeksels en putjes gaf steun aan zjjn krachtige vingers en tenen. Ongeveer twintig voet boven de grond hield hij op en riep zacht naar beneden naar Majoor Burton. „Ik geloof, dat ik wat gevonden heb!" en gramofoonmuziek. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.455.55 Gramofoonmuziek. 6.00 Land- en tuinbouwkundige causerie. 6.20 NCRV-Harmonie-orkest (opn.). 6.30 Taalles en technisch onderricht. 7.00 Berichtep. 7.15 Muzikale causerie. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, internationaal overzicht, herhaling SOS-berichten. 8.20 Toonkunstkoor te Utrecht, Utrechts Ste delijk orkest en solisten. 9.05 Lezing over den paedagoog Gunning. 9.35 Spaarne-sextet (10.0010.30 Berichten ANP en actueel halfuur). I.15 Gramofoonmuziek. Ca. 11.50 —12.00 Schriftlezing. Hilversum II. 301.5 m. VARA-uitzendlng. 10.0010.20 en 7.308.00 VPRO. 11.00—11.30 en 6.30—7.00 RVU. 8.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. II.00 Causerie „De psychologische beteekenis van de mode". 11.30 Voor de vrouw. 12.00 Gramofoonmuziek, 12.15 Orgelspel. 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 1.00—1.45 VARA-orkest. 2.00 Handwerkles. 2.30 VARA-orkest. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Rosian-orkest. 6.30 Lezing „Wijsbegeerte, Wetenschap en Levenshouding." 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Koorzang. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herhaling SOS-Bericht-. 8.03 Berichten ANP. 8.15 Esmeraida en solisten. 8.45 Radiotooneel. 9.25 VARA-orkest en soliste. 10.15 VARA-Varia. 10.25 Trompet, bas, piano en orgel. 10.40 Medische vraagbaak. 11.00 Berichten ANP. 11.10 De Ramblers. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. een groote rookwolk voor zijn oogen, opdat de oplettende Arabier niet de gedachten zou raden, die ze deed glinsteren. Laten we eens aannemen, zei hij lang zaam, dat Fenshawe Effendi besloot om langs dien korteren weg naar de zee te gaan, zou het dan geen moeilijkheden opleveren? Moeilijkheden! herhaalde de sheik. het zou ons vele levens kunnen kosten. Enkele mannen, die extra kameelen met waterzak ken meevoerden, zouden misschien veilig overkomen, maar het zou krankzinnigheid zijn om het te probeeren met een groote ka ravaan. Bij den baard van den Profeet, het vooruitzicht van dezen toch stond mij niet aan, ofschoon ik wist dat er water en voedsel in overvloed was bij de Bron van Suleiman. Wat zou er dan wel gebeuren, indien we iedere bron op den oostelijken weg zoo droog vonden als een kalkoven Toch ben je lang dien weg gegaan, zeg je? Eens, toen ik jong was. Maar we waren slechts met een paar Arabieren, met een lange rij kameelen. Heb je water gevonden? Malisch dat ben ik vergeten. Het is zoo lang geleden. Royson stond op en rekte zich uit. Hij vroeg zich af, wat Alfieri opgroef bij de Bron van Suleiman, indien het legioen van Aclius Gallus den ouden weg, welke de Ara bier beschreef, had gevolgd. Misschien was het allemaal maar een dwaze droom en deze laatste ontdekking slechts een nieuwe gril van zijn fantasie. De zon draaide voort naar de heuvels, en toch was er nog geen teeken van Hussein. Royson werd geslingerd tusschen zijn be lofte aan Irene om geen noodeloos gevaar te loopen en den natuurlijken wensch de inlich tingen te verkrijgen, waarnaar men in het kamp zoo verlangend uitzag. Hij was van plan met zonsondergang den terugweg te aanvaarden, maar het was al vijf uur en hjj was niet verder dan gisteren op dezen tijd. Op het laatst ging het nietsdoen op zijn ze nuwen werken. Hij hielp Abdur Kader de ka meelen zadelen en zij stegen op, met de be doeling om den noordelijken heuvelkam te bestijgen en zoo den weg af te zien, waar langs Hussein moest komen, als hij erin slaagde voor het invallen van de duisternis aan de waakzaamheid der Italianen te ont snappen. Ze gingen behoedzaam voort. Toen ze de hoogte vóór hen hadden beklommen, ont dekten ze, dat een breede hoogvlakte, aan de zeezijde geflankeerd door een steilen heuvel, het onmogelijk maakte ver te zien, maar Abdur Kader was er zeker van dat de top van dezen volgenden heuvel hun zicht zou geven over een groote uitgestrektheid oneffen land; vele mijlen ver. Met dit doel zetten ze de ka meelen in draf. Toen de rug van de helling bijna onbegaanbaar werd voor viervoetige dieren en bovendien zulke onhandige die- rren, stegen ze af. bonden de kameelen aan zware steenen en klommen de rest van den weg te voet. Ze zagen over een smalle vallei in een breede en diepe laagte, waar een boschje van palmboomen en dichte plekken sayall-strui- ken onmiddellijk de aanwezigheid van een oase met vijf heuvels waarin de onderzoekers blijkbaar hadden gegraven. Maar de plaats was verlaten. Man noch paard, kameel noch tent stond op de plaats, waar de luchtspiegeling er zes-en- twintig uur geleden talrijke had verraden. Royson was zoo verbluft over de ontdek king, dat hij geen blik afwendde van het ver laten kamp. Abdur Kader, die vlugger was dan Lj in het lezen der teekens van de woes tijn, wees op een stofwolk, die in de stille lucht hing, ver in het Noorden. De Italianen zijn vertrokken, Effendi, zei hij. Misschien zochten ook zij naar een oase met vijf heuvel. Zie, ze hebben er een gevonden met stom geluk, wat dit is de vijfde heuvel op ongeveer twee kilometer afstand van de Bron van Suleiman. Allah's wegen zijn onnaspeurlijk. Kan het zijn, dat zjj ontdekt hebben, wat gij zoekt? Royson voelde een scherpen steek van te leurstelling. Hij stond op het punt Abdur Ka der te zeggen, dat ze nu hun kameelen weer moesten opzoeken en naar de oase gaan, nu er nog voldoende licht was om de uitgravingen te onderzoeken, toen de sheik hem plot seling neertrok, want Dick had rechtop op een rotsblok gestaan om onbelemmerd te kun nen uitzien. Kijk!, gromde hij. Er zijn er vier. En. bij de Heilige Ka&ba, ze hebben kwaad in den zin! Royson's oogen waren goed, beter waar schijnlijk dan die van den Arabier, maar ze waren niet geoefend om met zoo nauwkeurige juistheid bewegende voorwerpen te ontdek ken. Toch bespeurde hij binnen enkele secon den de kappen van vier mannen, die over den kam loerde die het smalle dal van het bree- dere scheidde. Zij verdwenen, en terwijl Royson en Abdur Kader zich verdiepten in gissingen over de reden van deze spionnage. werden de kappen weer zichtbaar, maar ditmaal had den ze de regelmatige beweging, die kameel- rijdera kenmerkt. De vier hielden op den heu velkam stil en wisselden teekens met ande ren, die achter hen waren. Toen zetten ze hun nadering voort. Ze waren volledig ge wapend, ze droegen bun geweren over den zadelknop, en Dick zag dat hun mantels heel anders waren dan die, welke hij tot dusver had gezien. Hadendowas!. mompelde Abdur Kader. Het zjjn go'de strijders, Effe '1, maar gebo ren dieven. En hoevelen rijden er achter? In geen twintig jaar heb ik Hadendowas ont moet op dezen weg. De scherpe oogen van den Arabier waren onafgewend op den heuvelkam gericht. Weldra fluisterde hjj weer; Misschien hebben ze ons niet gezien, Ef fendi, maar we moeten op hen voorbereid zjjn. Ga gij, en leid onze kameelen in die laag te daar, en hij duidde met ziin kin naar den voet van den heuvel aan de zeezijde Ik zal er spoedig achter zijn. of wjj het wild zijn, dat zij zoeken. Onze kameelen zjjn van Bis- harisch ras, terwijl de hunne Perzische zijn dus kunnen we het altjjd winnen, als het tot een wedloop komt. Gjj begrijpt, Effendi, zij komen van de Bron van Suleiman. Misschien is Hussein onheil wedervaren. Abdur Kader's raad was zoo ontegenzeg gelijk verstandig, dat Dick, hoewel met tegen zin, gehoorzaamde. Hjj bracht de kameelen naar de door zjjn metgezel aangewezen plaats en vond zonder moeite een kloof, waarin zé verborgen waren voor de oogen van ieder, die den hoofdweg volgde Weldra hoorde h(j, dat de sheik hem snel achterna kwam. °P' zeS ik Je. brulde Royson, den schou- ^rLI^ri Arabier grijpend met een stalen greep. Over tien minuten zullen ze merken dat we ontvlucht zjjn en zoo snel ze kunneé naar het zuiden gaan. Wat voor kans hebben 7 ln deze streek, bjj nacht voorbij te rijden? Onze eenige hoop is hen vóór te zijn De Arabier begreep, dat hjj zjjn meester ge vonden had. Hij klom in den zadel, sprak woorden, die niet in den Koran stonden, en zette zjjn kameel tot een wilden galop aan. Royson. die zijn eigen langbeenig rjjdier nooit tot zulk een vaart zou hebben kunnen bren gen, kon het dier er gemakkeljjk toe brengen zjjn makker te volgen. Zoo rjjdend als bezetenen, staken ze de hoog- vlakte over, en hadden bijn de de helling naar de wadi, waar zij den dag hadden doorge bracht, bereikt, toen een verre kreet tot hen doordrong. Het was onnoodig om te kjjken, zelfs als dat bij hun dolle vaart mogeljjk was geweest! Zij waren ontdekt, maar zij waren vóór! Zij vlogen den heuvel af, strompelden door de uitgedroogde bedding van een lang verdwenen rivier, en joegen de helling aan de andere zijde op. Toen ze den top naderden klonken vier geweerschoten, en Dick zag drie kleine wolkjes stof en steenen opvliegen rechts voor hen, terwjjl een witte spat plotseling zichtbaar werd op een donkere rots links. Vlugger, brulde hij tegen Abdur Kader. Ze kunnen niet tegelijk rjjden en schieten. In de volgende wadi zullen we veilig zjjn. Span je in, vriend. Je belooning ze' rro-< zijn! Wordt vervolgd.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 7