De vuilnisophaaldienst los van Den Helder Glijdt Italië af naar den oorlog? Twee spionnen gearresteerd Zondag weer normale dienstregeling De Noorsche Koninklijke trein beschoten ALLE jOODSCHE WINKELS IN OSLO GESLOTEN Alle Noorsche radiostations in Duitsche handen ZU1VELDIRECTEUR STAAT TERECHT Het spoorverkeer HET GRASDR0GEN OP TEXEL Eigen mijnenvischdiensf op Texel Marktberichten Raad Anna Paulowna Aanschaffing van de meest moderne vuilnisauto Bereikten 5000 Duitschers Noorwegen niet? 1600 man op één troepentransportschip KABELBALLON boven Sluis en Axel DE BOLLENVELDEN OP ZONDAG A.S. ingaande zondag a.s. wordt de normale dienstregeling van 15 oc. tober voor de reizigerstreinen over het geheele net der neder. landsche spoorwegen hersteld. we normale dienstregeling der goederentreinen wordt in den nacht van zondag op maandag her. vat. De visscherij op de Noordzee - i De Raad vergadexde gistermiddag. Voorzitter was burgemeester Mr. Mijnlieff, secretaris de heer C Keizer. Afwezig de heer Rezelman, die nog niet geheel is hersteld. De notulen worden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken bevinden zich eenige goedkeuringen op raadsbesluiten en verslagen. Ged. Staten achten geen redenen aanwezig de salarissen der wethouders te verhoogen en evenmin om het presentiegeld te ver hoogen. Een overzicht van de kosten van steun en werkverschaffing over de paren 1937, '38 en 1939. Hieruit blijkt, dat in totaal in '39 is uitgegeven f 48.029.01, in 1938 1 44.791.30, zoodat in 1939 meer is uitgegeven f 3237.51. Ingewilligd wordt een verzoek van de school vereeniging „De vreeze des Heeren is het beginsel van alle Wetenschap" om be schikbaarstelling van een bedrag groot f 42.75 ten behoeve van nieuwe schuifgor dijnen. Gewijzigd wordt vervolgens het Ambtena renreglement in verband met de buitenge wone omstandigheden. De Alg. Ned. Politiebond verzoekt om ver hooging van de bezoldiging van de gemeen teveldwachters. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken, omdat het hun voorkomt niet aan incidenteele wijziging van salarissen voor bepaalde groepen van ambtenaren te moeten medewerken, waarbij zij er tevens op wijzen, dat het standpunt van de re geering in deze nog onbekend is. Aldus besloten. Er zijn ingekomen eenige verzoeken om ontheffing van aanslagen in het schoolgeld en in de hondenbelasting. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. wordt op deze verzoeken beschikt. VOORSTELLEN VAN b. EN W. B. en W. stellen voor om de belooning voor het schoonhouden van de scholen I en TTI te verhoogen tot f 225.— en f 150.— per jaar. Na eenige discussie en toelichting wordt het voorstel z. h. s. aangenomen. Nieuw lid Burg. Armbestuur. De heer D. Schenk verzoekt om ontslag als lid van het Burgerlijk Armbestuur.' De Voorzitter zegt, dat het heengaan van den heer Schenk een groot verlies betee- kent. Namens de gemeente spreekt Voorz. woorden van dank aan don heer Schenk, voor al hetgeen hij voor het Burg. Arm bestuur en de ondersteunden heeft ge daan (Teekenen van instemming). Het ontslag wordt hierop eervol verleend. Het Burg. Armbestuur maakte in overleg met B. en W. de volgende voordracht op: 1. H. op 't Veld. 2. P. J. Zoete. Benoemd wordt de heer H. op 't Veld met 8 stemmen. (De heer Zoete verkrijgt één stem, terwijl eveneens één stem blanco is uitgebracht.) De Voorzitter feliciteert den heer op 't Veld. die zich onder dankzegging de be noeming laat. welgevallen. De rekening 1938 wordt gewijizgd In ver band met een daartoe ingekomen verzoek van Ged. Staten. Voorschotten bijzondere scholen. Voorgesteld wordt om te besluiten tot het toekennen van voorschotten aan de bijzon dere scholen op de vergoedingen ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet. Vastgesteld voor 1940: R.K. school te Anna Paulowna op f 2221.67; R.K. school te Bree zand op f 2674.89 en Chr. school te Breezand op f 1777.33. Er zijn eenige verzoeken om vergoedingen ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswet, waarop conform de voorstellen van B. en W. wordt beschikt. Pe vuilnisophaa'dienst. Voorgesteld wordt om een wijziging aan te brengen in den vuilnisophaaldienst en tot aanschaffing van een nieuwe vuilnis auto De auto zal moeten kosten f 9960.— en heeft een inhoud van 10!A M3. De reorganisatie brengt voor den dienst geen verzwarend budget. Een uitvoerig be richt naar aanleiding van het prae-advies namen wij eerder op. De Voorzitter leidt het voorstel in, waarna spr. den lieer Kloosterman mededeelt, dat voor den Helder de kostende prijs 50 ct. de kubiek is. terwijl volgens de oude regeling 35 ct. werd betaald. Spr. doet vervolgens me- dedeeling van de omrastering, zooals men die denkt aan te brengen. De heer Kloosterman vraagt of inderdaad geen hulp meer noodig zal zijn. De voorzitter antwoordt dat de betreffende beambte heeft verklaard geen hulp noodig te hebben, slechts in geval van ziekte zal dat het geval zijn. De heer Dekker noemt het voorstel zeer belangrijk. Spr. wil het in tweeën snlitsen: le aankoop van een nieuwe auto, waarmede spr geheel accoord gaat, maar tegenover het ove rige staat spr:. sceptisch. Gaan we daarop in dan beteekent dit een stap s-hteruit. Spr. wijst op den stank, die de belt zal verspreiden. Wil men het wegwaaien van papier voorkomen, dan mag men wel een af gerasterde kooi nemen. Spr. betreurt het, dat niet aan B. en W. van Den Helder Is gevraagd, wat de kosten, hij verlenging van de overeenkomst met Den Helder zijn. We ten wij dit niet. dan noemt spr. het onver antwoord een besluit te nemen. Spr. wijst tenslotte on den toestand van den Kleiweg als een schril voorbeeld. De voorzitter somt de besparingen op wel ke worden verkregen, wanne.er het voorstel wordt aangenomen, gesteld zelfs dat d ta rieven van Den Helder ongewijzigd blijven. Spr. tracht voorts het bezwaar van den stank te ontzenuwen. Tenslotte: willen we een nieu wen wagen hebben, dan moeten we ons los maken van Den Helder. Het voorstel is een afgerond geheel en kan niet in tweeën wor den gesplitst. Spr. zou niet wederom in de trekschuit willen stappen en legt er den na druk op, dat de nieuwe wagen tot het mo dernste behoort, dat in West Europa op dit gebied is te verkrijgen. De heer Dekker zet uiteen nog niet over tuigd te zijn. Spr. bliift het betreuren, dat er geen definitieve cijfers van Den Helder zijn. De voorzitter: Het gaat hierom: bent U zoo conservatief, dat U iets koopt, dat uit den tijd is of wilt U iets moderns hebben? De heer Dekker meent, dat de voorzitter hiermede de zaak te scherp stelt. De heer Kuiken heeft zich er steeds over geergerd. dat de wagen rijdt naar Den Helder voor tjoema, terwijl men hier on uitputtelijke putten heeft. Hoe verder van je werk, hoe dichter bij je schade. Spr. juicht het voorstel van B. en W. toe. De heer op 't Veld is niet zoo bevreesd voor het wegwaaien van papieren en voor den stank. Spr. wijst .op de tijdsbesparing, omdat niet meer gewacht behoeft te worden op het lossen van den wagen. Dit beliep in het verleden heel wat tijd. Spr. heeft geen bezwaar tegen het voorstel. De voorzitter licht toe dat het lossen van den nieuwen wagen een kwestie van enkele seconden zal zijn. De heer Hooimeijer is een warme voor stander van het voorstel geworden. De te genstelling, die de Voorzitter heeft gemaakt bij do opmerkingen van den heer Dekker (inzake conservatisme) gaat spr. evcnwjjl wat te ver. De Voorzitter: Dat was maar een grapje en zoo heeft de heer Dekker het blijkbaar ook opgevat (hvlariteit). De heer Dekker: Wc kennen zoo langza merhand het klappen van de zweep. De heer Hooimeijer vervolgt, dat z.1. de bezwaren bij de vordcelen in het niet vallen. Den heer Dekker spijt het, dat hij niet overtuigd kan worden van de voordeden, zooals die in het prae-advies zijn voorge steld, Misschien is spr. wat conservatief, maarSpr. wil geacht worden te heb ben tegengestemd. Overigens ontmoet het voorstel van B. en W- geen bezwaren en wordt dus aangenomen. DUISTER LICHT. Voorgesteld wordt' eenige wijzigingen in de straatverlichting aan te brengen. Het is geen plezierig onderwerp zegt voorzitter, want de cijfers van het P.E.N. waren vrij duister en ook bij latere na vraag bleven ze zoo helder als koffiedik. Hot gaat. om een lantaarn te Breezand bij de kerk. B. en W. wilden een hooge mast neerzetten met een z.g. mengverlich- ting. De automobilisten zullen hier veel voordeel van hebben, ongelukken worden voorkomen. De heer Dekker had meermalen gevraagd om betere verlichting te Ewijck- sluis, B. en W. denken nu een. andere lan taarn te plaatsen bij het hui« van den heer Balen Blanken, In Breezand komt z.g, na- triumverlichting, voor Ewijcksluis is dat te duur. De lamp bij café Keuris kan ver vallen. Verdér is er zeer terecht geklaagd over een lantaarn bij de Zandvaart, die precies verkeerd staat. Voorgesteld wordt de lantaarn van Oost naar West te plaatsen bij den Meerweg. De heer Kuijkcn: 't Komt allemaal te recht, als je maar geduld hebt. Voorzitter leest nu de brieven van hot P.E.N. voor en verklaart nogmaals er niet veel van te begrijpen, speciaal wat de lan taarns te Ewijcksluis betreft. Voorzitter stelt voor de zaak te bespreken tot de Meerweg, Breezand en één langs de Ewijck sluis. De heer Kuiken: Waarom komt nu do lamp bij de nieuwe brug niet in orde? Voorzitter :Omdat we het nog steeds niet met. elkaar eens zijn. De heer Kuiken: Ik houdt toch vast. Menschen die wel eens beurzen bij de brug klagen altijd. Voorzitter: Een brug is geen sociëteit. De heer Kuiken: Ik ben toch blij dat ik weer eens over Breezand gepraat heb. Voorzitter: U hebt al veel voor Breezand gedaan. U heeft booglampen gekregen. Op een vraag van den heer Waiboer over meer of mindere duurte van natriumlam- pen zegt voorzitter, dat men gerust kan discussieeren, maar het P.E.N. is zoo hard als een kei, omdat het een monopolie bedrijf is. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. In de begrootingen dienst 1939 en 1940 dienen enkele wijzigingen te worden aange bracht. RONDVRAAG De heer Kuiken vraagt naar de B steun. Hoe lanf duurt het voor een huishouden van 6 personen waar door ziekte veel ach teruitgang is en het inkomen f 12 per week bedraagt omdat het de steun krijgt. De steun is aangevraagd. Voorzitter vraagt nadere gegevens, die de heer Kuiken gaarne in comité zal ver strekken. Voorzitter meent dat volgens het aantal het gezin zeker recht heeft. Verder vraagt de heer Kuiken, omdat door de strenge winter veel gemarteld is langs de wegen voor.de toekomst de narig heid van het verkeer op te heffen door op de hoofdwegen een zijwaartsche sneeuw ruimer achter 't auto laten rijden. Spr. heeft er in den Helder zeer goede resulta ten van gezien en van den dienst van pu blieke werken gehoord dat deze ruimer ab soluut afdoende is. De Tsosten zouden ongeveer f 400 a f 450 bedragen, het ding eet zout noch brood en komt nooit met drie beenen van stal, want hekke banden komen er niet aan te pas, besluit ie heer Kuiken. Voorzitter is het instrument bekend en zegt dat ze nergens voldaan hebben, om dat ze achteraan gespannen zijn. Ploegen die voor de wagens uitgaan zijn alleen afdoende. In Den Helder was het meer dan bar maar in den polder ging het nog wel. Een winter als dit jaar behoort tot de hoo ge uitzonderingen. De heer Waiboer vraagt, of een ingezetene van Anna Paulowna provisie van den nieu wen vuilnisauto kan krijgen. Men zal niet duurder uit zijn, en er is een douceurtje voor den wederverkooper, die een tip kan geven. Voorzitter: Het gaat er om den wagen zoo goedkoop mogelijk te krijgen en niet om douceurtjes te geven. Bovendien zou als een wederverkooper wordt ingeschakeld, de kor ting voor de gemeente vervallen. De heer Waiboer vraagt, of de datum van de kermis versteld wordt, nu die gelijk met Wieringen valt. Voorzitter merkt op. dat de middenstands bonden den datum willen handhaven. De heer Waiboer blijft van meening, dat samenvallen nipt Wieringen nadeel brengt. De heer Schraa vraagt of de stank op een terrein van den polder niet weggenomen kan worden. Voorzitter weet niet. wie daar de schul dige van is, en zal zich tot den polder of de-spoorwegen, waarvan de stortputten zijn, wenden. De politie is allang opdracht gege ven de zaak te onderzoeken, maar kan den dader niet vinden. Hierna sluiting. INVLOEDRIJKE KRINGEN WILLEN DUITSCHLAND HELPEN. THANS HET ZWAARD IN DE WEEG SCHAAL! DE REGEERING BLIJFT ECHTER ONBEWOGEN. Over de alarmeerende berichten uit Ro me over een begin van de algemeene mobi lisatie zegt de Romeinsche corr. van het Hsb., dat dit U.P.-bericht geheel uit de lucht is gegrepen. Wel worden er sedert ccnigen tijd op beperkte schaal reservisten onder de wapenen geroepen door -middel van een persoonlijken oproep, doch hun aan tpl is niet zeer groot, en het gaat steeds om personen, die om de een of andere wij ze gespecialiseerd zijn, vooral bij de zee macht. Dat er een sfeske strooming in Ita lië is, ook in invloedrijke kringon, die de balans van het wereldgebeu ren ten voordeele van de totalaire staten zou willen doen over slaan, door thans het zwaard van Italië in de weegschaal te werpen, Valt echter niet te loochenen, aldus de corr.. Een der leiders van die .groep is de oud-secretaris der fascis tische partij, Farinacci, die sterk Duitsche sympathiën koestert. Het is echter zeer moeilijk te zeggen, hoe sterk de invloed van deze groep in de onmiddellijke nabijheid van Mussolini zich doet gevoelen. Dat Italië met buitengewoon groote waak zaamheid de gebeurtenissen volgt en wel vooral de gebeurtenissen in de Middel- jandsche Zee, en op het Balkanschiereiland is zeker. Dat de toon van de Italiaansche pers meer pro-Duisch is dan tot nu toe. eveneens. Doch er is nog niets, dat er op wijst, dat de regcering op het piint zou staan, haar beslissing van 1 Sept. 1939 op eenigerlei wijze te herzien. Kogel viel tusschen den Koning en een der leden van het gevolg neer. Een Zweed, die met de Noorsche konink lijke familie en de Noorsche regeering heeft gereisd, toen deze Oslo verlieten, heeft me degedeeld, dat de koninklijke trein bij Lillen- stroem door Duitsche vliegtuigen werd be schoten. Een mitrailleurkogel viel tusschen den koning en een der leden van het gevolg, graaf W'ebel neer. Toen de koning bukte om dezen kogel op te rapen, werd dit gefotogra feerd. Deze foto zal in de Zweedsche pers verschijnen. De koning heeft de kogel ais aandenken gehouden. KRANIG OPTREDEN VAN EEN SCHILDWACHT. „Ergens in Nederland", in het Oosten van ons land stopte dezer dagen een luxe auto, waarin twee personen, in de nabijheid van militaire werken, welke daar werden aangelegd. De bestuurder bleef in den wagen zit ten en hield de motor draaiend, terwijl zijn passagier de auto verliet en schier onge merkt enkele foto's nam. Niemand, dan een op vrij verren afstand geposte schildwacht zag het gebeuren. Deze snelde echter onmiddellijk toe en hoewel de bestuurder nog het voornemen scheen te hebben om weg te rijden, bedacht hij zich. toen de schildwacht snel besloten, zijn geweer schouderde en dreigde te schie ten. De mannen zijn opgesloten en de Soldaat tot korporaal bevorderd. De Duitsche verliezen door Zweed schen bril gezien. De marine-medewerker van de „Stock- holm-Tidningen" schat de verliezen van de Duitsche transporten naar Noorwegen op 25 tot 30 schepen met een totaal tonnage van 70.000 tot 80.000 ton. De correspondent voegt hieraan toe, dat het verlies aan menschen .en materiaal niet kan worden geschat, doch aangezien elk schip minstens 200 man ver voerde. moeten ongev. 5000 man Noorwegen niet hebben bereikt. Velen van hen zullen verdronken zijn. Aangezien de wind naar het land gericht was, heeft men van de kust vele lijken zien drijven, ook heeft men groote olievlekken op zee'gezien. De wind is thans gedraaid en de lichamen drijven naar zee. Waarschijnlijk allen om het le ven gekomen. Een Duitsche zeeman, een der oVerle"en- den van de acht troepenschepen, welke ter hoogte van Gothenburg zouden zijn gezon ken, welke zeeman tha.is in een ziekenhuis te Marstrand (Zweden) ligt, heeft verklaard, dat zijn schip 1600 man troepen vervoerde, die allen om het leven zijn gekomen. Volgens berichten uit Stockholm zijn alle Joodsche winkels in de Noorsche hoofdstad gesloten. DE WAARHEID ALLEEN VIA GE ALLIEERDE STATIONS. Naar verluidt bevinden zich thans alle Noorsche radiostations in Duitsche han den. Er zijn echter plannen gemaakt om het Noorsche volk op de hoogte te houden van het optreden van zijn regeering door middel van de B.B.C. Een redevoering van Hambro, den voorzitter van het Noorsche storting, zal spoedig voor de Noren gcre- layeerd worden door de B.B.C. In deze re devoering raadt Hambro zijn toehoorders aan alleen geloof te hechten aan nieuws, dat door geallieerde stations wordt uitge zonden. ELECTRISCH NET BESCHADIGD. Gistermorgen kort na tien uur verscheen boven Sluis een kabelballon van onbekende nationalitfeit, welke uit de richting België kwam aandrijven. Het lage wolkendek maakte het onmogelijk de ballon duidelijk waar te nemen. In de Havenpolder onder Sluis sleurde de kabel van de ballon een prikkeldraadomheining van een boerderij mede en wierp deze vervolgens op het electrisch net, hetwelk ernstig beschadigd werd, tengevolge waarvan Sluis en omge ving het zonder electriciteit moeten stellen. Men is thans doende het euvel te herstellen. Ook in Axel heeft men de ballon waarge nomen. Hier was zij duidelijker te zien. In oostelijke richting verdween de kabelbal lon. Men schrijft ons: De vooruitzichten voor dit weekeinde en de Zondag zijn wat een bezoek aan het bollen land betreft niet ongunstig en daar de mal- sche regen van Vrijdag veel goed heeft ge daan, valt er voor den liefhebber al aardig wat te zien en op te merken. De crocussen kleuren nog steeds en het ONREGELMATIGHEDEN IN DE ZUIVELFABRIEK TE ODOORN. UIT DE TALRIJKE STRAFBARE FEITEN WAS EEN KEUZE VAN VIER GEDAAN. TWEE JAAR GEEISCHT. De Asser rechtbank behandelde gister morgen de zaak tegen Anne J.. gewezen directeur van de Coöp. Stoomzuivelfabriek en Korenmalerii „Odoorn en Omstreken" te Odoorn, nu gedetineerd. Een viertal feiten was hem ,ten laste ge- legd, n.1. verduistering- van minimaal f 1346,64, valschheid in geschrifte, het op maken van valsehe balansen en het verval- schen van postcheques, alles ten nadeele van genoemde fabriek. Bij de behandeling bleek, dat er meer valsch dan echt was in de boeken en be scheiden- van de fabriek. Van de vele straf bare feiten had de officier deze keus van Me,r gedaan. Volgens den rijksaccountant had de fabriek door het beheer van den verdachte veel schade ondervonden Behalve de verduistering, gaf de verdarh te de feiten toe. De officier van jusS achtte alle ten laste gelegde feiten bewezen en eischte twee taar gevangenisstraf a *er Vroeg 'nvrijheidsstelling van den ïeeds zeven maanden in voorarrest zit- vpdC» ï"dachte- verzoek werd afge wezen. Hu vroeg overigens clementie Uitspraak over veertien dagen. IN VERBAND MET DE JONGSTE KRIJGSVERRICHTINGEN LEG- GEN DE VISSCHERS WEINIG LUST AAN DEN DAG OM NAAR ZEE TE GAAN. De jongste ontwikkeling van de krijgs verrichtingen op zee doet haar invloed gel den op de visscherij. De IJmuider vischers leggen de laatste dagen weinig lust aan den dag om naar zee te gaan. Donderdag zijn van de vijf treilers, die moesten uitvaren, slechts drie vertroken. Van de vijf booten, welke gisteren voor het vertrek gereed lagen, zijn er twee uitgeva ren. De treilers gaan in verband met den algmeenen toestand niet zoover noordelijk als anders het geval is. In het zuidelijk gedeelte van de Noord zee wordt door d kleine motortrawlloggers en kleine stoomtreilers vrij normaal ge- vischt. PLANNEN NIET VAN DE BAAN. Evenals in eenige andere plaatsen van ons land, o.a. in Badhoevedorp, had men op Texel plannen tot stichting van een gras drogerij. Bij de landbouwers en veehouders bestond echter weinig animo tot deelne ming, zoodat men te weinig aandeelen kreeg om verantwoord te zijn een gras drogerij op te richten. Naar men aan het Hsb. mededeelde, zijn de plannen tot stichting hiermede échter nog geenszins van de baan. De Bedrijfsvereeniging voor den Land bouw op Texpl staat thans in contact met de regeering: Wat hét resultaat van de besprekingen tot nu toe is gewoset, is nop niet bekend. Met netten. Het bestuur der Dertig Polders op Texel heeft besloten 'n eigen mijnen vischdienst in te stellen. Gebleken is zegt het Hsb. dat mij nen zeer gemakkelijk en zonder veel gevaar kunnen worden opgevischt met netten en het bestuur der Dertig Polders, dat zeer veel belang heeft bij het voorkomen van aanzienlijke schade door mijnontploffingen aan den Texelschen dijk voor Oudeschild aangericht, omdat de Polders daar vlak achter liggen, evenals de nieuwe gemalen, heeft eenige Texelaars be reid gevonden dit mijnenvisschen te verrichten. Men wenscht echter dat het Rijk de verzekering voor deze personen betaald. Thans worden nog besprekingen gevoerd, waarover men niets uitlaat. Met het mijnenvisschen is men nog niet begonnen, ANNA PAULOWNA BREEZAND. SLIKKER STRIJKT DE VLAG VOOR SERGEANT BORST. In de militaire cantine had op het groene laken een wedstrijd plaats tusschen den heer Slikker en sergeant Borst. De heer Slikker, zoo was bepaald, moest 500 pun ten maken, sergeant Borst zou er slechts 'eRenover behoeven te plaatsen. Na 34 beurten had Borst z'n 300 vol en ooo r beurten gehad en stond op ,fn deze omstandigheden bestond er weinig kans, dat de heer Slikker er in zou kunnen slagen, in de hem nog toekomende beurt, zijn aantal te halen of ook maar (al had sergeant Borst dan evengoed gewon nen) het zoo ver te brengen, dat hij z'n tegenstander in puntental toch een flink eind voor zou zijn. Hij gaf dus zonder meer gewonnen. Slikkers hoogste serie was 48, die van Borst 37. De kunststoot.en. die de heer Slikker na afloop van den wedstrijd demonstreerde, genoten veel aandacht. ALKMAAR, 12 April. Kaasmarkt. Aangevoerd: 25 stapels. f'J. '3-000 Kg.: Fabriekskaas kleine f ij.oO, Boerenkaas kleine f 20.50, Handel matig. r2°^SC:HARWOUDE- 13 April. rse\ei. i p] eigenheimers 2.10: uien 16° *TOye 2—250: peen 179—220: kroten HO: roode kool 840-9 70: gele kool 5.60-5.90..De veiling duurt voort. BROF.k OP I.ANGENP1.IK. 13 April. Jl e^nh' T0- "Hn 1 30-2.30. grove 2.10 P P I•••>0—2.80, kroten 1 40—1.80, roode 8-10, witte kool 5.40-5.60.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 10