GIBRALTAR: Sterk gespeelde Fransche SEVEINf DE BÜOSSOPEM? LETTERGREEP- IEL nadert KeAl en Zending, r spio Uitstekende rollen van Erich von Stroheim, Viviane Romance en Roger Duchesne Tivoli Theater Witte Bioscoop Romantiek en sensatie Nogmaals het monster Frankenstein GEEN BORREL IN HUIS? Goede bridgers Trekkersdag 1940 DE MCCI3TE ECT© Held. Kath. gemengd koor Voor Pluimveehouders Burgerlijke Stand van Den Helder Roger Duchesne, Viviane Romance, Abel Jacquin en Erich von Stroheim in „Gi braltar", (Rialto). Wij televen momenteel een tweeden wereldoorlog in de twintigste eeuw en hoewel m enthans nog niet zoo veel hoort en leest over spionnage, kan men er zich verzekerd van weten, dat dit onderdeel krijgsbedrijven ook nu weer welig tiert en dat er bij de diverse geheime diensten weer een machtige activiteit ontplooid wordt. Over spionnage is reeds veel geschreven, doch de sterkste staaltjes bleken altijd nog weer, en dat is het merkwaardigste, door de nuchtere werkelijkheid overtroffen te worden. In dit verband memoreeren wij dat allermerk waardigste boek van ,,E 7", dat ongeveer twee jaar geleden in Engeland verscheen en dat in ieder opzicht het stempel van authenticiteit draagt. Gisteravond zagen wij de film „Gibraltar", een spionnagefilm. En laat ons het maar direct zeggen: een der beste, spannendste en psycho logisch meest juiste films in dit genre, die wij gedurende langen tijd op het witte doek gezien hebben. Een film met spanning, een rolprent met een emotioneelen inslag, zooals men dat slechts zelden ziet en die daarbij bewees tot welke bijzondere prestaties de Fransche.film industrie in staat is. Het is een merkwaardig verhaal. Ergens buitengaats van Gibraltar worden Britsche oorlogsschepen de lucht in geblazen. Niemand weet de oorzaak,' ofschoon de Britsche Geheime Dienst begrijpt, dat deze rampen een onderling verband moeten hebben. Dan gaat men aan het werk. De raderen van den G.D. gaan draaien en wat men dan te zien krijgt is wer kelijk meer dan verbluffend. Men valt van de eene spannende episode in de andere. Telken male weer verbaast men zich over het onge looflijke rhythme, de vaart die deze Fransche cineasten in dit meesterlijk product gelegd hebben. Geen enkele maal verslapt de hande ling, geen enkele maal traineert men de af wikkeling van dit drama, dat zich in bliksem snel tempo voltrekt. Een uitstekende film. Met uitstekende op namen, met een knappe couleur local, met een voortreffelijk scenario en, last but not least, met een drietal hoofdrolvertolkers, van wie men kan zeggen, dat zij de juiste menschen op de juiste plaatsen waren. Het zijn Erich von Stroheim, Viviane Romance en Roger Duchesne. Over den inhoud van deze Fransche film zullen wij zwijgen. Wij zullen niets vertellen van die enerveerende menschenjachten die er zoovele malen in voorkomen. Wij zullen zwij gen over den uiterst geraffineerden opzet van deze spionnage-affaire, die de knapste koppen van den Britschen Geheimen Dienst voor een onoplosbare puzzle zetten. En wij zullen zwij gen over de aannemelijke en toch zoo uiterst aanvaardbaar opgezette ontmaskering van den hoofddader. Daarbijeen actueele film. Men kan zich zoo ongeveer voorstellen, dat ook thans weer dit de methoden zijn, waarvan gewetenlooze individuen op alle fronten zich bedienen. En waarbij dappere kerels dezelfde gevaren loopen als enkele der hoofdpersonen in deze bijzondere fdm, die men den naam gaf van „Gibraltar". De eerste hoofdfilm, die deze week in de Witte Bioscoop draait heet ..Dansend door het leven", en behoort tot het lichte roman fiache genre. De tweede film, „Pioniers Prairiën, is het neusje van de zalm voor hebbers van Wild-West. Sensatie na sensau anderhalf uur lang. Het oude recept op een hieuwe wijs! Voor iemand, die niet de beschikking heeft over sterke zenuwen is het niet aan te bevelen om naar de Tivoli Bioscoop te gaan om het monster Frankenstein in al .zijn gruwelijkheid te gaan aanschouwen. Want hoewel we deze film voor de tweede maal zagen is het toch een feit, dat ons nog diverse malen de koude rillingen over den rug liepen, toen we Boris Karloff opnieuw in zyn rol van het monster zagen optreden. Dit neemt echter niet weg, dat voor velen, die belust zijn op sensatie en dat zyn er heel wat, juist deze film het beste van het beste op dit gebied is. De uitbeelding van dezen mensch, gemaakt door een ander menscv> en tot leven gebracht door de natuur, een denkbeeld, dat overigens alleen kan ontspruiten aan het brein van een filmregisseur, wordt wel zoo meester lijk door Boris Karloff weergegeven, dat het zeer zeker tot een van de beste rollen van dezen uitstekenden acteur gerekend mag worden. Want hoewel het verhaal dan tot de onwaarschijnlijkheden mag behooren, tot het onuitvoerbare, is de voorstelling toch wel zoo realistisch, dat er maar weinig fantasie voor noodig is om zich het geheel als een werkelijke gang van zaken voor te stellen. De lugubere omgeving waarin dit geheele filmwerk is gemaakt, de oude wachttoren waarin de. meest ingenieuse instrumenten staan opgesteld, het onweer, de bliksemflitsen, die ieder oogenblik het duistere interieur van dit hol der verschrikkingen verlichten en dan daar in deze Umheimliche omgeving dit mon ster, dat langzaam tot leven komt. De hou ding, de gebaren van dit monster, het is al gebaseerd op de sensatielust van den bioscoop bezoeker. Maar nogmaals, men moet sterke zenuwen hebben om rustig op zijn plaats te blijven zitten en zonder een oog van het witte doek af te wenden dit geheel gade te slaan. Van een geheel ander genre was de eerste film. Een echt gezellig Amerikaansch product, geestig en met tal van aardige, bijzonder goed geslaagde scenes. „Heerenpensionaat" geeft weer de opleiding van een aantal Amerikaan- sche diplomaten, schrijvers en zelfs van een zeekapitein, die zich in een Fransch pensionaat de taal des lands eigen maakt. Het geval wil, dat op het pensionaat een jonge dame komt, een hartenveroveraarster, die in een minimum van tijd de heeren der schepping aan haar voe ten brengt, zoowel de kapitein als de diplo maten. En de geestige verwikkelingen die vol gen zijn wel zoo aardig in elkaar gezet, dat het een genot is om dit geheel gade te slaan. „Nou dan ga ik maar naar „De Toelast". [iWacht nog 5 minuten." „Is 't dan klaar?" ,"Nee, maar dan ben ik aangekleed om mee te gaan. In ons nummer van gisteren kwam een be richt voor, betreffende het succes vari een 2-tal plaatselijke bridgers, die in de AVRO- bridgedrive in de demi-finale gekomen zyn. Wij vermeldden daarbij, dat deze stadgenooten de eenige in hun serie waren, die dit resul taat wisten te behalen; dit blijkt thans on juist te zijn. Ook het team F. C H. Schlah- milch-dokter S. van Dam behaalde namelijk dit eervol resultaat. 20 April wordt het Trekseizoen met een „Trekkersdag" ingezet. Heldersche trekkers, de Jeugd herberg verwacht ook jullie! De Nederlandsche Jeugdherberg Centrale heeft zich in de elf jaren van haar bestaan tot een machtige organisatie ontwikkeld, waarvan ieder het nut inziet. Bescheiden was het begin met enkele jeugdherbergen, thans breidt zich een net van jeugdherbergen, in de schoonste streken van ons land gelegen, over geheel Nederland uit. Het is thans mo gelijk per fiets, te voet en zelfs wel per kano, de mooiste plekjes van ons land te bezoeken, met de zekerheid 's avonds een gezellig huis te vinden, waar je met medetrekkers den avond gezellig kunt doorbrengen. De ouders hoeven geen zorg meer te hebben dat hun kinderen gedurende den nacht geen dak boven het hoofd zullen hebben, want in de Jeugdherbergen slaapt men even lekker als bij moeder thuis. Vorig jaar, bij het tienjarig bestaan van de Nederlandsche Centrale, telde deze vele dui zenden aangeslotenen. Diverse trekkersorga nisaties bevorderen de natuurstudie, de ken nis van Nederlandsche Volksdansen, en an dere folklorische uitingen. Doch alle hebben zij een gemeenschappelijk doel, het Jeugd- herbergwerk te bevorderen. Zoo bestaat de gelegenheid met groepen langs de Jeugdher bergen te trekken. De N.J.H.C. heeft gemeend ieder jaar een Trekkersdag te organiseeren, als opening van het trekseizoen. Deze dag valt dit jaar op 20 April. Dan zal het feest in alle jeugd herbergen zijn. Middels gramofoonplaten zal in alle jeugdherbergen tegelijkertijd het nieuwe „Trekkerslied 1940" geleerd worden, terwijl een feestrede uitgesproken zal wor den door Dr. van ZinderenBakker, voorzit ter van de Rutena (Raad van Toezicht). Na een gemeenschappelijken avond zullen de trek kers zich aan een „trekkerspuzzle" wijden, waar zij zoowel individueel, als voor de jeugd herberg waar zij verblijf houden, een prijs kunnen winnen. Bovendien heeft de Centrale het aardige idee gehad, de bekende jubileumzegels alleen op dezen dag, beschikbaar te stellen met den opdruk „Trekkersdag 1940", wat later na tuurlijk een aardige herinnering aan dezen dag zal vormen. In de eerste plaats als pro paganda voor de Jeugdherbergen bedoeld, zal op dezen dag introductie in de jeugdherber gen toegestaan zijn. Vele niet-aangeslotenen kunnen zich met een wel aangeslotene naar de jeugdherbergen begeven. De wijze waarop dit kan geschieden staat uitvoerig in de „Trekker" van deze maand vermeld. Wjj wenschen de N.H.J.C. een drukbezoch- ten trekkersdag toe. Alle trekkers zouden wij raden „Op dezen dag alle trekkers in de J eugdherbergen". Voor de Heldersche trekkers staan verschei dene jeugdherbergen ter beschikking te Den Oever, Petten en Schoorl; in al deze Jeugd herbergen zal deze dag gevierd worden. De Trekkersorganisaties hebben al hun mede werking toegezegd; zorg er dus voor dat de „Trekkersdag 1940" een succes wordt. (SS- POR r PET: T Et I ER rir JAC DE Van onderstaande lettergrepen moeten 20 woorden gevormd worden waarvan de eerste en vierde letters, van boven naar beneden gelezen, een regel vormen van een gedicht van J. v. d. Vondel. a, a, a, al, an, ar, bij, ca,chem, cie, da, del, der, des, do, dre, e, een, et, ge, gel, hoorn, Ka, land, lo, lo, lot, lijk, ma, me, meen, moe, na, ne, ne, nood, poot, ra, res, ri, so, tank, teit, ten, the, to, tos, vo, ys, zei. OMSCHRIJVING 1. Bekende vloot uit de 16e eeuw. 2. Werelddeel. 3. Onafwendbare macht. 4. Voor naam van zekere filmster. 6. Hoofdstad van land in Europa. 6. Muze van het minnedicht. 7. Rivier in Duitschland. 8. Vereeniging. 9. Bekende opera. 10. Fabelachtig dier, ook sterrenbeeld. 11. Plaats in Gelderland. 12. Plaats in Noord-Brabant. 13 Europeesch Ko ninkrijk. 14. Jongensnaam. 15. Van bepaalde stand. 16. In de omgeving. 17. Oorlogstuig. 18. Kraaiachtige vogel met lange snavel. 19. Dwingeland. 20. Zonder uitzondering. OPLOSSING. Horizontaal: 1. Eendracht; 5. Tweedracht; 9. Slede; 10. Vlaker 12. Tien; 13. Rio; 15. Tam; 16. En; 17. Minus; 19. N.O.; 20. Eggen- 22. Dante; 24. Er; 25. Te; 26. Bemaalen; 29^ 22. Dante; 32. Ren; 33. Namen; 35. Ent; 36. Ode; 38. Tijd; 39. Ane; 40. Sepia; 42. Aegir; 44. Neel; 45. Klas. Verticaal: 1. Eenling; 2. Deen; 3. R.D.; 4. Achterin; 5. Tweevoud; 6. D.L.; 7. Rat; 8. Achtkant; 9. Stee; 11. Emoe; 14. In; 17. Me ren; 18. Satan; 21. Gemaal; 23. Nek; 26. Bros; 27. Eenden; 28. Natal; 29. Bedak; 30. Kennis; 31 Enter; 34. Mij; 37. Epe; 39. Aga; 41. I.e.; 43. El. De prijs werd gewonnen door: Mej. A. DOLSTRA, Prof. Zeemanstraat 3. CORRESPONDENTIE. P. d. L. Gevraagd werd een deel van een schaatsijzer, en dat is „Neb". Maar voor de opvatting dat „Neg" bedoeld werd, is ook iets te zeggen, omdat „Neg", behalve de be- teekenis van „zelfkant" ook nog die heeft van schuine kant aan een beitel, scherpe kant van een mes, of scherpe kant van hout of steen bij muren en kozijnen. In dat geval werd Vert. 14 „Ge". Er waren nog eenige dergelijke oplossingen en zij werden tot de goede gerekend. M. F. R. Stee is een taalkundig zuivere vorm van „Stede" (Stad. plaats, plek, oord). Als voorbeelden noemen wij o.a. de heilige stede, in stede (stee) van, een rotte stee aan een appel, een boerenstee, enz. A. M. Bij Gramsbergen, aan de Dedems- vaart en de Overijselsche vecht. Om precies te zyn, op 52.36 N.B. en 6.39 O.L. Dir.: A. J. Lee wens. Bovengenoemd Koor hoopt Maandag 29 April a s. het voorjaarsconcert in Casino te geven. Door de uitvoering der „Jahreszeiten", welke ten bate van het Marine-Rampenfonds door genoemd koor op 2 Februari 1.1. is ge geven en waaraan prominente solisten hun medewerking verleenden, was het niet doen lijk, eerder een uitvoering van Bruch's dra matische cantate: „Das Feuerkreuz" (Het Vuurkruis) en „Het Sprookje van de schoone Melusina" van Hofmann te kunnen garan deeren. Beide werken vullen op zich elk een halven avond en zijn voor soli, vrouwen-, mannen- en gemengd koor gecomponeerd. Als solisten zijn geëngageerd de sopraan Nora Blok (speciaal diploma concours te Genève) en de bas-bariton Lucien Louman te Haarlem, benevens eenige koorleden Mevrouw Marie NijmeijerMoorman zal op een door de firma Ypma te Alkmaar wel willend ter beschikking gestelden concert vleugel de begeleiding verzorgen. Betreffende kritieken der solisten alsmede toegangsregelingen en verdere gegevens zal per advertentie en bericht nader mededeeling worden gedaan. DE HL'ISVESTING DER EN OMGANG MET ONZE DUIVEN. Ditmaal niets voor de konijnenfokkers, daar ik de opmerking moest hooren, dat tot nu aan toe steeds nog de konijnensportlief hebbers bevoorrecht waren. Inmiddels was deze opmerking niet juist, want ook ver scheen reeds een Cavia-artikel. Dus ditmaal dan iets over de duif. Deze sport is een der meest beoefende op pluimvee- gebied, en zy is ten volle waard op den voor grond geschoven te worden, want ook in Den Helder overtreft zij met stukken de overige Pluimveeliefhebberij-fokkers. Niet minder dan vijf vereenigingen om deze sport te beoefenen bezit Den Helder. Ik moet echter beknopt zijn en zal my dan ook alleen bepalen bij de huisvesting en omgang. Het is in hoofdzaak voor den begin ner, en voor hen, die nog niet in een vereeni ging zijn aangesloten, om zoodoende te berei ken, dat zy toch óók hun dieren diè verzor ging kunnen geven, waar zij recht op hebben. Zelfs Noach zag reeds het nut der duif. Onze landedelen, eenige eeuwen terug, hiel den ze in massa en bij de diverse legeronder- deelen doen zij op waardevolle wyze dienst. Vroeger werden de duiven in een kistje, aan een spyker in den muur gehaakt, gehouden. Dit behoort echter reeds lang tot het ver leden, men zal dit op het platteland nog wel eens tegenkomen, doch in een stad zal men vèr moeten zoeken, en dit wil ook niets met de echte liefhebbery en sport te maken heb ben. Tegenwooridg heeft men keurig verzorgde duivenkooien, ruim voorzien van glas en gaa3, zoodat volop lucht en licht kan binnenkomen, doch toch ook weer vrij van tocht en vocht, mooi in de witkalk, keurige nestkastjes van 50 cm tegen den achterwand, en zitplaat sen aan de zijkanten, kortom, zoo genoeglijk en hygiënisch mogelijk ingericht. Het geheel heeft ongeveer de grootte van 2X2X3 m, liefst vrij van den grond, met een open front naar het Z.O. gekeerd, en een houten of cementen vloer bedekt met zaagsel of rivierzand. Heeft u het zoo voor elkander, dan kunt u eigenlijk pas de duiven gaan houden. Het kan natuurlijk ook kleiner, omdat ieder reke ning moet houden met de benoodigde ruimte, doch men moet rekening houden dat men slechts één duivenpaar kan houden op 1 m3 als minimum. Tevens kan het gebeuren, dat men geen uitvlieggelegenheid heeft, in dit geval bouwt men een open ren aan het hok of de volière, zoodat de dieren zich evengoed in de volle frissche lucht kunnen bewegen, en zij zich op tyd eens flink kunnen laten natregenen. Doch met de duiven is het weer precies als bij onze konijnen, zij kunnen goed tegen koude, doch tocht en nattigheid is de vijand, welke ook hier vele slachtoffers maakt. Doch, al heeft men dit alles nog zoo keurig voor elkander, een groote factor mag men niet vergeten of verwaarloozen, n.1. de omgang met de dieren. Onverschillig, of gij gewoon liefhebber bent, dan wel uitkomt bij vliegwedstrijden, of alleen voor tentoonstellin gen fokt, het zal uw moeite ruimschoots be- loonen. Laat hen bemerken, dat u in aantocht bent bijv. door het schudden met de voederbus of door te fluiten. Wat u in een week bereikte door kalmte kan met één enkele maal schrik ken weer te niet gedaan worden. Praat met ze, beweeg u kalm in en bij de kooi, staat niet te vlug op, grijp niet te plotseling of roep niet te hard vanuit de kooi. Met de schuwste dieren moet u zich het meeste bemoeien, u zult niet zoo gauw te lang bij uw dieren vertoeven, daar het geduld vereischt om uw dieren in al nare hoedanig heden te leeren kennen. Een goed fokker en liefhebber zal daarom ook elk dier afzonder lijk stuk voor stuk observeeren. Voor dieren, welke niet mogen uitvliegen is het aan te bevelen om aan de voorzijde van de kooi over de geheele frontbreedte een plank te maken, zoodat ook deze dieren van de zon kunnen genieten. Om het volle pond uit uw liefhebbberij te halen kunt u zich het beste aansluiten bij een vereeniging. Daar heeft u op vaste tijden causerieën en verga deringen, met een bestuur, waarbij u kunt aankloppen, tevens een leger van oudere fokkers, die u met raad en daad bijstaan. Wat de keus betreft uit de diverse soorten, deze is bijna onuitputtelijk. Niet minder dan bijna 200 rassen telt zy, en daarbij dan nog niet eens gesproken over de diverse kleur- slagen. Kortom, een pracht sportliefhebbery, welke ik ook jaren beoefend heb, doch sinds acht jaar door het konijn verdrongen werd. Het volgende artikel zal gaan over de nutfokkerij van konijnen, welke wederom in het teeken des tijds komt te staan. D. J. KORTMAN. Brakkeveldweg 176. BEVALLEN: M. M. C. LagerveldRiteco, z. A. SiersmaRiedeman. d. OVERLEDEN: J. F. Domerghi, 40 j., echt- genoote van J. v. Dok. D. Broers, 9 jaar (m.). Voor Zondag 31 Maart Ned. Herv. Gem. (Nieuwe Kerk, Weststraat), Geen dienst. Westerkerk (Helden der Zeeplein) 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. A. Enklaar, Geref. Kerk (Julianapark) 's Morgens 9 uur: Ds. Tollenaar, 's Middags 4 uur: Cand. Plaatsman. V.m. 10.45 u., Cand. A. Plaatsman, 's Middags 5.45 uur: Cand. Doekes. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk) v.m. 10 uur: Cand. Doekes. 's Namiddags 5.45 uur: Ds. Tollenaar. Oud* Geref. Kerk (Hoogstraat) 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur Leesdienst. Donderdag a.s., 's avonds 7.15 uur, Ds. Hennephof van Scheveningen. Chr. Geref. Kerk (Steengracht) 's Morgens 10 uur Voorbereiding H.A. 's Avonds 5 uur, de heer J. Rebel. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstraat). 's Morgens 10.30 u. Ds. W. J. F. Meiners. Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). Geen dienst. Oud-Katholieke Eerk (Langestraat 76) s' Morgens 10 uur, dienst, Pastoor H. J. Verhey. Evangelisatie (Palmstraat) 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur Ds. J. H. Jansen. Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat) 's Morgens 10 uur: Samenkomst. Zondagmiddag 4 uur, Straatpredlklng Tuindorp 's Avonds 8 uur: Samenkomst. Leger des Heils T.30 u.: v.m. Bidstond. 10 uur v.m. Heiligingsdienst. 3.30 il n.m.: Openluchtsamenkomst Julia napark. 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. Kerk van Jezus Christus, Janzendwsrtr. 8. 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur. Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente Geen dienst. JULIANADOBP Ned. Herv. Gemeente 's Avonds 7.30 u., Ds. M. van Wichen. Zendingsgebouw „De Ster der Hope" 's Morgens 10 u. en 's avonds 7 u. de heer v. d. Horst te Leiden. Prof. dr. Brunner betoogde, dat datgene wat Roomsch Katholiek en Protestantsch gemeen schappelijk hebben méér is dan dat wat hen scheidt. Ook achtte de hoogleeraar de toenade ringsverschijnselen uit de laatste tientallen jaren van groot belang. Hij verheugde er zich over, dat thans de Roomsch-Katholieke geloovi- gen in het lezen van den bijbel worden opge voed; anderzijds erkennen de Roomsch-Katho- lieken met dankbaarheid dat de behoefte aan kerkelijke eenheid bij de Protestanten grooter geworden is. De protestanten zien met blijd schap dat de Roomsch-Katholieke kerk haar leeken tot actieven kerkelyken arbeid oproept; de Roomsch-Katholieken zien met vreugde, dat de Protestantsche de oude dogmata der kerk weer ernstiger opnemen. Mgr. Besson stelde met vreugde vast, dat de tyd van de confessioneele twisten voorbij is. Na zijn oordeel dringt het besef hoe langer hoe meer door, met name onder hen die verant woordelijkheid dragen, dat de confessioneele vrede noodzakelijk en mogelijk is. Het weder- zijdsch verstaan groeit. Zonder eenigerlei zekerheid op te offeren, welke door ons gewe ten niet prijsgegeven mogen worden, kunnen wy aan dezen vrede werken. DE BIJBELKIOSK. ,jDe bekende bijbelkiosk te Amsterdam, die thans 10 jaren bestaat, zal op Zaterdag 13 April a.s. om 3 uur 's middags voor het nieuwe seizoen worden geopend, waarbij o.a. zal wor den gesproken door de heeren ds. D. E. Boeke en J. N. Voorhoeve. Deze kiosk, die de eenigste is te Amsterdam, had de laatste twee jaren een plaats op de Wes- termarkt, terwijl zij daarvóór op verschillende punten in de stad heeft gestaan. Het gemeen tebestuur was zoo welwillend wederom vergun ning voor een nieuwe standplaats te verleenen, ditmaal aan de Linnaeusstraat, links voor het koloniaal museum. Het kiosk-comité hoopt op dit mooie, drukke punt met vrucht te kunnen werken. Zooals bekend zijn de bijbelgedeelten er in circa 75 verschillende talen en in allerlei uitvoeringen voorhanden. De uitvoering van het kioskwerk gaat met belangrijke kosten ge paard, waarom het comité hoopt op veler finan- cieelen steun. Penningmeester is de heer H. W. Halenbeek, Alblasstraat 55 te Amsterdam. Postrekening 331961gemeentegirorekening H 816". OVERLEDEN. Te Aalsmeer overleed op 6i-jarigen leeftijd de emeritus-pastoor van deze plaats pater H. M C Heggelman O. Carm. Als bijzonderheid kan uit het leven van dezen werker vermeld worden, dat hy te Aalsmeer waar gedurende k eeuwen geen Roomsch Katholieke parochie is geweest, in 1930 de eerste parochie stichtte. Deze telde toen j gezinnen en omvat thans 500 zielen. EEN MOOI MOMENT. Men schrijft ons: Het was een mooi moment, dat met een utf- gebreid applaus werd beloond, dat er op de 75ste „vergadering van moderne theologen" ook een telegrafische gelukwensch aanwezig was van de rechtzinnige predikantenvergadering te Utrecht. Voor zoover mij bekend, is zooiets nog niet eerder gepresteerd. En dit was ook wel even een belangrijk moment, zoo schrijft ds. B. J. Aria in het Vrijzinnig Hervormd Amster- damsch Weekblad.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 9