AP\jïïL HEUMATIEK Van Willigen ....Wat doet U dan? HERMAN NYPELS' Als de vrede komt Huiduitslag, Jeuk, Eczeem Vrijdag 19 April 1940 &bid&/iUuw4 Nieuwe koren dienen zich aan Verzekering tegen Oorlogsmolest Tentoonstelling „Centrum Oversp M.S-V. Zeemacht ♦,The Swinging Stars' Tanzklause Koningstraat Burgerlijke Stand van Den Helder Voetbalcompetitie Zeemacht Tweede Blad GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Militaire Kleedermakerij Den Helder i Gemengd Koor „Crescendo" en het Meisjeskoor „Irene" boeken groot succes met hun debuut. Voor een uitstekend bezette Casino-zaal debuteerden gisterenavond niet minder dan twee nieuwe koren, welke begin October van het vorige jaar opgericht werden. Nameliik Helder's Gemengd Koor „Crescendo" en het Meisjeskoor „Irene". en net Het optreden van deze ensembles was van dien aard, dat zij zich reeds nu tot de beste koren van Den Helder mogen rekenen, en men kan er van verzekerd zijn dat, blijft de leidine in even goede handen als thans het geval is men nog belangrijk werk ervan in de naaste toekomst tegemoet kan zien. Vroeg men zich, speciaal den laatsten tijd wel eens af of de wil om goede koorzang té brengen, in Den Helder niet in neergaande lrjn was, het doet verheugend aan, dat wel degelijk voor de vocale kunst belangstelling blijkt te bestaan. Men kreeg er gisterenavond het on dubbelzinnige bewijs van. Het was de voorzitter van „Crescendo*, de heer V. Leeuwen, die het concert met een enkel woord inleidde en speciaal den Burge meester en de aanwezige besturen van zuster verenigingen welkom heette. Spr. releveerde, dat het koor in October was opgericht met 31 leden, doch dat dit getal momenteel reeds tot 70 is uitgegroeid. Voorts werd dank ge bracht aan het koor „Irene", onder leiding van mevr. MoréeDol, dat terstond bereid gevonden werd zijn aandeel aan de uitvoering te geven. Hetzelfde gold voor de overige mede werkenden, o.a. „The Brass Button Band", die de dansmuziek zou verzorgen. Helders Gemengd Koor. En dan wordt het doek gehaald, en maakt men kennis met ons jongste plaatselijke koor. En dat aanving met een vertolking van Jac. Bonset's „Wandellied", welke terstond be wees, dat hier een koor aan het woord was, dat begrip had van zingen. In deze meening werden wij versterkt bij het beluisteren van Mozart's „Ave Verum", waarin men het klankvolume op merkwaardig juiste wijze wist te bereiken en daarna bij 't magistrale „Pelgrimskoor" uit Wagner's „Tannhauser". Er werd gezongen met begeestering. Men zong deze prachtige liederen op zeer ver zorgde wijze en slaagde erin om een resultaat te bereiken, dat men niet anders dan eervol kan noemen. Jammer was alleen de zwakke bezetting van tenoren en bassen, welke ten eenenmale onvoldoende bleek. „Du Hirte" van Bortnianski werd een succes, terwijl het „Largo" van Handel en „De Vesper" van von Beethoven tot in onderdeelen juist vertolkt werden. Een waar juweeltje van gemengde zangkunst was „De Nachtegaal" van Men- delssohn. Uit alles bleek, dat het zingen deze zangers ernst is. Dat men zingt terwille van de zang kunst; men zingt voor het beleven van de wijding en ontroering, die goede zang verheft tot veredelend kunstgenot. En dat alles heeft men voor een niet gering deel te danken aan de voorbeeldige leiding, waaraan „Crescendo" zich toevertrouwd heeft. Een dirigent, die kans ziet het vuur in de harten van zijn zan gers te ontsteken en er het beste uit te halen wat er in zit. Een leider, die met zijn koor nog veel bereiken zal. Het Meisjeskoor. Het meisjeskoor „Irene" was reeds een succes voor het gezongen had, hetgeen ver klaarbaar is door het feit, dat de leden voor 't voetlicht verschenen met aan elkaar gelijk Zijnde zwart tullen japonnen met witten on dergrond, een creatie, die het, speciaal bij de goede verlichting, bijzonder goed deed. Het was een bij uitstek aantrekkelijk programma, dat gezongen werd: „Zandmannetje" van Brahms, „De Lorelei", „O Salutaris" van Schubert, Schubert's onsterfelijk „Standchen", de wals „Geschichten aus dem Wienerwald" en tenslotte Mozart's „Wiegelied". Er werd gezongen met een overgave en élan, die men slechts zelden bij kinderen tusschen de 13 en 17 aantreft. Er werd gezongen met begrip voor inhoud en strekking, en ook hier bleek weer wat goede leiding vermag. Het zou ons te- ver voeren ieder der gezongen nummers te bespreken, doch speciaal genoemd De natuur vol beloften maar 't weertje wèl. Daar weten Rheumatieklijders over mee te praten Die hebben drievoudige narigheid. Eerst de aanduidingen van scheuten en kramp, d&n de ondragelijke pijnen zelf en daarna het geradbraakte gevoel, met vooruit zicht van nieuwe aanvallen, ja soms één aan eenschakeling van rampspoed en PO]1- 1 menschen brengt Kruschen Salts uitkomst, die helpt Kruschen om een nieuw leven te beginnen. Kruschen's zes minerale routen be strijden Uw kwaal in de oorzaak. Zij atelte lever, nieren en ingewanden in staat hunne natuurlijke functies weer krachtig uit te oefenen. Zoodra deze, met verjongde energie, het bloed zuiveren van P0"v^e£ kend, schadelijk zuur, nemen de Rhe"™a" sche pijnen in hevigheid af. ,He' ee^Deen„e. tig stroomende bloed neemt nn riie hoopte onzuiverheden in de circula ti p, dan worden afgevoerd langs nat"y' ij Geen wonder, dat Krusc _.r.prt Zn werking zich dan al gauw demonstreert, e de pijnen allengs verminderen. Als tische pijnen U plagen en een keerende zorg zijn voor Uzelf en S begin dan liever vandaag dan morg Kruschen Salts. Het kin niet missen, moet U goed doen Kruschen Salts is verkrijgb. brj aP°th_ drog. a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot Pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Man chester (Engeland). Opger. 1756. (AB verrassend W°TdeD "De Lorelei" met een S gezongen solo van een der w^ld" meS'ct"G€SChlChten aus dem Wiener- waid en „Standchen". Was het wonder, dat het applaus enkele malen den vorm aannam re«,iten»8p2ntane ovatie? Een ze" belangrijk dat op rekening staat van Mevr. -vioree Dol. die voor haar onvermoeide acti viteit een bloemenhulde in ontvangst mocht nemen. Voor de pauze werd nog een fluitsolo met vleugelbegeleiding gegeven, die eveneens een succes genoemd mocht worden. Het slot bracht bloemen voor den leider van het gemengd koor en zoo een gave ooit in overeenstemming was met de sympathie en instemming van het auditorium, dan was dat hier het geval. Twee koren, die als het ware bij verrassing de harten van goeden zang waardeerend Den Helder hebben veroverd en wien zonder twjjfel toekomst in onze stad beschoren is. Lezing voor de Middenstandsver- eeniging „Den Helder". Het was zeer zeker een belangrijk onder werp voor de Heldersche Middenstanders, dat gisteravond in het Kegelhuis door Mr. A. J. Leliveld werd behandeld. Daarom ook zoo be langrijk, omdat men juist in Den Helder nog al eens de dupe is van mijnontploffingen en men van molest over het algemeen nog maar weinig begrip heeft. Direct na het openingswoord, dat in ver band met de afwezigheid van den voorzitter, door den heer Zegel werd uitgesproken, nam de spreker het woord. De heer Leliveld begon met een kort over zicht te geven van het ontstaan der ver- eeniging „Molest Risico", die aangesloten is bjj „Centraal Beheer". In Aug. 1914 werden de brandverzekerin gen opgezegd, waardoor velen gedupeerd werden. En hoewel men vele pogingen bij de re geering in het werk stelde om „iets te doen" had dit zoo weinig resultaat, dat de ver schillende organisaties tenslotte besloten zelf aan te pakken, zoodat in April 1917 de vereeniging „Molest Risico" het levenslicht aanschouwde. Aanvankelijk bedroeg het ter verzekering aangebodene 200 millioen gulden, welk be drag nu reeds is toegenomen tot ruim 2 mil- liard gulden. Na 1918 werd besloten om de vereeniging niet op te heffen en werd er zelfs een aan merkelijke uitbreiding aan gegeven, zoodat momenteel de verzekering omvat: Schade door oorlogsdaden of geweld, het zij Nederland al dan niet in een oorlog is betrokken. Schade door oproer, door sabo tage, door val of noodlanding van vliegtui gen. Stormschade, hoewel dit laatste in zeer beperkte mate. Schade door aanrijding, ver oorzaakt door derden en tenslotte, schade tengevolge van een aardbeving, eveneens echter in beperkte mate. Hierna werd door den spreker een zeer belangrijk punt aangeroerd, n.1. de kosten, die het lidmaatschap met zich brengt. Nieuw toetredende leden moeten om gelijk te komen met de reeds van de oprichting aangesloten leden 1.per 1000.van de verzekerde waarde betalen met een mini mum van 5. De aansprakelijkheid der leden is overigens beperkt. De voorschotpremie bedraagt voor woonhuizen en kantoorgebouwen 4 ct. per 1000.per jaar. Voor winkelhuizen, pak huizen enz. 6 ct. per 1000.en voor win kelgoederen en etalages 8 ct. per 1000. per jaar. Mocht Nederland in oorlog komen, dan worden deze voorschotpremiën vervijfvou digd. Verder zullen de leden na afloop van een eventueelen oorlog een omslag moeten beta len van 2, 3 of 4 van het hoogst verze kerde bedrag, waarvoor het lid in het betref fende boekj. is verzekerd, dit in verhouding met de betaalde voorschotpremie. Dus zij, die 4 ct. per 1000.betalen, worden aange slagen voor 2 waar het den omslag be treft. Wanneer nu de totaalschade na een oorlog grooter is dan uit den maximumomslag is te bestrijden, dan wordt het beschikbare bedrag pondspondsgewijze verdeeld. Nu is het een feit, dat de oorlogsschade en hiervan zijn den laatsten tijd treurig genoeg, voorbeelden te over, over het algemeen nog al mee valt. Van een algeheele vernietiging is absoluut geen sprake, waaruit volgt, dat dan de uit- keering zal meevallen, zoo niet geheel be taald zal worden. Ook zal dezen omslag misschien bij ver schillende leden niet direct na afloop van een oorlog kunnen worden betaald, dan wordt dit in termijnen in den loop van 2 of 3 jaar ge- ind. Natuurlijk zal de uitkeering evenredig aan dezen tijd zjjn. Schade, opgeloopen door mjjnontploffingen, waarvan juist in Den Helder nogal eens sprake is, worden door Molest-Risico geheel uitbetaald, iets wat trouwens in Den Helder reeds verschil lende malen is voorgekomen. Na deze korte, maar duidelijke uiteenzetting van Mr. A. J. Leliveld werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waardoor echter geen nieuwe gez ichtspunten naar voren werden nieuwe gezichtspunten naar voren werden gebracht. Het was tenslotte de heer Zegel, die den spreker namens de aanwezigen bedankte voor zijn uiteenzetting. Het is wel duidelijk naar voren gekomen op dezen avond, dat Molest-verzekering zeer zeker geen overbodige luxe is in dezen tjjd. onnen t» In het gezellige clubhuis aan de Hoogstraat heeft de afdeeling Centrum van de Speel- tuinvereeniging „Den Helder" een tentoon stelling georganiseerd van het werk. dat in het ageloopen seizoen door de kinderen is gemaakt Gisteravond om half acht is deze tentoon stelling geopend. De voorzitter van de af deeling Centrum, de heer Steeman, sprak een welkomstwoord, waarin hij erop wees, dat de tentoonstelling slechts klein was, doch niette min de moeite waard om haar eens te be zoeken en kennis te nemen van wat de kin deren gemaakt hebben. Daarna gaf hij het woord aan den burgemeester, den heer Rit meester, voor de officieele opening. Spreker memoreerde, dat de afd. Cen trum de oudste afdeeling der vereeniging is. [umt Jammer genoeg beschikte men aanvankelijk niet over een goede speelgelegenheid, doch dank zij een ijzeren energie en staag door zettingsvermogen wist men eenige jaren ge leden beslag te leggen op een geschikt ter rein. waar de jeugd, zonder daarbij bloot të staan aan de vele gevaren van het verkeer, ongestoord kon spelen. Een speeltuin dus. waar de kinderen op de juiste wijze lichaam en geest kunnen ontwikkelen, waar de kin deren samen voor moeilijkheden komen te staan, die ze gezamenlijk moeten oplossen. In onderlinge wedstrijden kweekt men een zekere emulatie, een gepaste wedijver en in verband daarmee wees spreker op de diepere beteekenis van het spel. Het spel is immers een vooroefening voor het latere leven, ter wijl het kind daarbij zijn overtollige energie tot eigen bestwil kan benutten. Daarom is het ook zoo belangrijk, dat men daarnaast ook is gaan werken in besloten speelgelegenheden, waar de kinderen onder de beproefde leiding van vele vrijwilligers en niet te vergeten vrijwilligsters allerlei nut tige dingen kunnen verrichten en daardoor hand en oog kunnen oefenen. Spr. bracht hulde aan de ouders der kin deren, ronder wier medewerking immers niets tot stand kan komen. Daarnaast hulde aan het bestuur, dat alles georganiseerd heeft, doch ook daarna heeft volgehouden en ondanks tegenslagen op den eenmaal inge slagen weg is voortgegaan. Daarom bracht spr. den bijzonderen dank over van het Gemeentebestuur, dat het speel tuinwerk ten zeerste waardeert, een werk waarvan de vruchten niet kunnep uitblijven. Na deze woorden dankte de heer Stee man den burgemeester voor diens woorden, waarna we gelegenheid hadden, het tentoon gestelde te bekijken. We zagen aardig brei- en haakwerk van de meisjes en veel knutselwerk van de jon gens, o.a. een keurigen kapstok, damborden, schilderijtjes, schemerlampjes, ja, wat niet al. We kunnen dan ook de belangstellende lezers aanraden, ook eens een kijkje te gaan nemen op de tentoonstelling, waar men zien kan, wat een kind onder goede leiding tot stand kan brengen. De toegang is vrij, terwijl u er, desge- wenscht, de getoonde voorwerpen tegen zeer lagen prijs kunt koopen. U zult er geen spijt van hebben! Dr. H. Brugman* spreekt voor het Instituut v. Arbeidersontwikkeling. Het lijkt wel eenigszins vroeg, aldus dr. H. Brugmans, die gisteravond een rede hield voor bovengenoemd Instituut, nu reeds over een komenden vrede te praten, nu de kran ten iederen dag met vette koppen verschij nen over het laatste nieuws van de fronten; en toch is het juist nü de tijd, om rustig over den vrede, die komen gaat na te denken, opdat wij weten wat ons te doen zal staan. Een land; al is het neutraal in naam, kan dit haast niet meer absoluut zijn, als gevolg van het feit, dat de strijd thans niet alleen militair, maar ook en vóóral economisch ge streden wordt, waarvan geheel Europa, zoo niet de geheele wereld, de nadeelen onder vindt. De haven van Rotterdam ligt plat, het 1000ste schip kwam eerst nu binnen in plaats van in de tweede helft van Januari. Daar om zullen aan de vredesconferentie niet al leen belligerente landen deel nemen, maar ook de neutrauien, omdat deze, net zoo goed. economisch ontwricht zijn, en een leger op de been hebben moeten houden: tusschen bel- ligerent en neutraal is nog slechts een gra dueel verschil, want ook tusschen de oorlog voerenden worden practisch geen groote mi litaire operaties ten uitvoer gelegd. Een oor log als deze, een totale oorlog, zal ook door een totalen vrede gevolgd dienen te worden. De kwesties van de grenzen, hoe Polen er uit zal komen te zien, of Tsjecho-Slowakije zal herrijzen, dat zijn in den grond technische kwesties, die tusschen de belligerente landen kunnen worden uitgemaakt. Maar Nederland; het land, dat de bakermat van het interna tionale rechtsgevoel is, zal moeten medewer ken aan de oplossing van de economische vraagstukken, die eerst na het einde van den oorlog zullen ontstaan; waar moeten de millioenen-legers heen? Hoe kunnen wij een volgenden oorlog voorkomen? In de eerste plaats zal eenzijdige ontwapening, de z.g. „Nationale Verdediging" niet meer mogelijk zijn. Natuurlijk moet ieder land een politie- leger hebben, maar de idee, dat ieder land zichzelf kan verdedigen is absurd, dat ziet men aan Denemarken en Noorwegen. Daar om zal een nieuwe Volkerenbond móeten her rijzen, maar dan een met macht, met een in ternationaal leger, om den „staatsmisdadi- ger" bijtijds onschadelijk te kunnen maken. Over den invloed van het grootkapitaal zei spr., dat dit reeds zeer veel van zijn macht ingeboet heeft; in de totalitaire lan den kan het met één pennestreek gesociali seerd worden, in de andere landen is het door de regeeringen reeds voor een groot deel aan zich ondergeschikt gemaakt, een frappant voorbeeld hiervan is wel Amerika, het kapi talistische land bij uitnemendheid, waar Roo- sevelt een economisch plan ontwierp, dat het kapitaal geheel van de overheid afhankelijk maakt. Hiermede besloot de spreker zijn interes sante voordracht, waarna de voorzitter, na den heer Brugmans de dank namens alle toe hoorders overgebracht te hebben, de verga dering sloot. Door de vele verzoeken om Liesje Poons (welke triomfen vierde met Jack de Vries) nog eens te doen optreden, heeft de Directie haar tesamen met „The Swinging Stars" ge- engageerd. Veldloop. De traditioneele veldloop, die Zeemacht ieder voorjaar organiseert, is dit seizoen wat in het gedrang gekomen door den lang- durigen winter. Gewoonlijk wordt deze wed strijd gehouden einde Febr. of begin Maart, maar door verschillende omstandigheden was men niet in de gelegenheid de plannen waar te maken. In overleg met O. en O. heeft men het nu voor elkaar gekregen. De datum is vastgesteld op 30 April, den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. en het parcours wordt weer uitgezet zooals andere jaren op het militair-terrein aan het Galgeveld. De inschrijving is nu beperkt alleen voor militairen van land- en zeemacht, de voor waarden worden aan de verschillende sche pen, inrichtingen en onderdeelen nader be kend gemaakt voor zoover het nog niet is gebeurd. Zeemacht zal dus zorgen voor een aantal fraaie prijzen, terwijl verder Iedere deel nemer, die het parcours binnen een te voren vastgestelden tijd loopt een herinnerings medaille ontvangt. De te loopen afstand is 3 km. Als vereischt wordt voor de militairen vijfkamp. Het Zeemachtbestuur verwacht vele deelnemers. Men rekent er op meer dan 100 Inschrijvingen te richten tot de G. S. S., Rijkswerf, Willemsoord. van Een Band met een prima reputatie treedt Zondag a.s. weer op in Casino. Ditmaal „The Swinging Stars", bekend door hun succesvol optreden in Tanzklause te Amsterdam en hun begeleiding van den vermaarden Nat Gonella, den Eng. show-tormpettist. „The Swinging Stars" zijn samengesteld uit de beste Neder- landsche musici en zijn dermate op elkaar ingespeeld, dat een uitstekend rythme, het dansen op hun muziek tot een waar genoe gen maakt. Verkrijgbaar bij: van 17 April 1940. BEVALLEN: R. Brandsma—Postma, z. OVERLEDEN: W. G. Bakker (m.), 41 j, van 18 April 1940. BEVALLEN: H. van den Brughvan Zant wijk, d. GETROUWD: J. Koster en W. de Boer. H. Mazairac en A. Groen. Als de voorteekenen ons niet bedriegen, wacht ons Zaterdag weer een interessante voetbaldag. De barometer loopt op en de kans op mooi voorjaarsweer is grooter, daarbij is er een volledig programma vastgesteld met zeer belangrijke ontmoetingen, welke wjj hier even de revue laten passeeren. Kustart. ErfprinsKon. Instituut is voor de zooveelste maal op het programma gezet. Laten wij hopen, dat de wedstrijd Zaterdag doorgaat. Met 10 punten uit de zes wedstrij den kan Erfprins nu gelijk komen met No. 1, de Zoeklichtafdeeling, die weer is vrijgelaten. Afgezien van onverwachte dingen gaan de twee punten mee naar het Fort, de Jonkers waren in den laatsten wedstrijd te onproduc tief. dat wjj hen een kans zouden geven op enkel een gedeelte van den buit. Toch zal Erfprins goed doen zijn tegenstander niet te onderschatten, want ook ook hun spel man keerde Woensdag nog het een en ander. De Marinekazerne gaat tegen het 21ste G.B. weer een nieuwe nederlaag tegemoet. De vol gelingen van Been hebben er den smaak van te pakken en zij kunnen nog heel wat berei ken. Voor de Marinekazerne is het van geen belang meer of men wint of verliest, maar Sergeant De Jong zal daar wel anders over denken en terecht. Schorpioen 1 komt in het veld tegen de Officieren, deze ontmoeting stond ook al vele malen tevergeefs op de ken nisgeving door de onbespeelbaarheid van het Werfterrein. Zaterdag zal het er wel van komen, want mocht het terrein worden afge keurd, dan gaat men spelen op het Helder B- terrein, dat onder de bepaalde voorwaarde weer aan de Competitie is toegezegd. Als de Officieren het opnemen net als verleden week, is er geen twijfel aan de nederlaag, maar ook de Schorpioen mag zijn spel wel eens aan 'n revisie onderwerpen. De vierde wedstrijd in Afd. B. is Dirksz Admiraal tegen De Kooij 2 De Vliegtuigmakers hebben nog een kleine kans en zullen daar voor vechten. Dirksz Ad miraal heeft een groote kans, zij staan slechts twee punten bij de leiders ten achter en zullen dus wel hun best doen om niet verder achter te geraken. Wjj hebben aan het spel van deze ploeg altjjd een goede herinnering en wij hou den het op het Fort. Het troepen Detachement krijgt bezoek van denPlaatselijken Dienst en zal moeten winnen, willen zij hunne kansen handhaven. Een voor aanstaande plaats is al niet meer voor hen weggelegd, maar een prijs lag altijd nog in d-j lijn der mogelijkheden. Zjj zullen dus Zater dag wel spelen voor wat zjj waard zijn en trachten hunne tegenstanders er onder te houden. De Plaatselijke Dienst is nog een ge willig slachtoffer. Misschien dat Bethlehem en zijn maats het niet met ons eens zjjn als zjj onze voorspelling lezen. De wedstrijd On derzeedienstVan Speyck is van elk belang ontbloot; beide moeten nog in het krijt treden tegen een der sterkste en deze wedstrijd is voor beiden een gelegenheid om eenige proe ven te doen in het elftal. Van heel wat meer belang is de wedstrijd Schorpioen 2De Kooij 1. De vliegeniers zjjn aan het ophalen. En al staan zjj wat achter, zjj schijnen geen genoe gen te nemen met de plaats die zjj momenteel bezetten. Zij hebben ook een ploeg, die een Krabben verergert de kwaa. er. Man O en- toonbaar. Beet rijdt de oorzaak van uw ondra gelijke last en folteren de jeuk. Neem direct D.D.D., het recept van Dr. D. Dennis. Reeds de eerste druppels doen de ondragelijke jeuk bedaren. D.D.D dringt diep in de poriën door en doodt de ziektekiemen, zoo dat de huid zich kan herstellen. Flacons k 75 ct.. f. 1.50 en f. 2.50 bij Apoth. en Drogisten. betere plaats waard is en daarbjj hebben zjj op een enkele uitzondering na de sterkste ge had. De tegenpartij Schorpioen 2, is een ploeg, die geen illusies meer heeft op een eereplaats, maar dat is voor Nijsen c.s. geen reden om den wedstrijd cadeau te geven. Wjj verwachten zelfs veel tegenstand van de Torpedomakers en zullen zeker bjj deze ontmoeting een kjjkje nemen. De bigmatch hebben wjj tot het laatst bewaard, dat is 2e Bat. Luchtdoelart. versus Hr. Ms. Wachtschip. De Luchtdoel heeft tot nu toe de volle buit binnen gekregen en is ook in het doelgemiddelde relatief het hoogst; 17 voor en twee tegen, wel een bewijs, dat de mannetjes van aanvoerder Wassenaar kunnen schieten. Het Wachtschip won 6 van de acht wedsfrjjden, maar altjjd met lage cijfers. Daar entegen hebben zij in de heele competitie nog maar 3 doelpunten tegen, hier is dus de ver dediging het sterkst. Aanvoerder Smulders Is overgeplaatst, wat een verzwakking betee- kende, maar daar staat tegenover, dat de spil Steenbergen een clubgenoot is van Wagenaar, de luchtdoelmiddenvoor. Deze twee jongelui kennen elkaar dus en het belooft interessant duels. Daar komt nog bij, dat de tweede bat terij tot nu toe nooit achter gestaan heeft en hun moraal moet bij een eventueelen achter stand nog blijken. In ieder geval zjjn wjj er van overtuigd, dat een spannende wedstrijd ons wacht. Scheidsrechter Annyas heeft de leiding en onder zijn rustige arbitrage mag men ervan verzekerd zijn, dat de geestdrift binnen de perken zal blijven en de wedstrijd sportief zal verloopen. Hier volgt het com plete programma: Wedstrijden voor Zaterdag 20 April 1940. Afdeeling A. Terrein Watervogels. 2 u.: Plaats. DienstTroependetachement. 3.15 u.: 2e Bat. Luchtd.art.Wachtschip. Terrein Onderzeedienst. 2 u.: Van SpeijkOnderzeedienst. 3.15 u.: Schorpioen 2De Kooy 1. Afdeeling B. Terrein Atlas. 2 u.: Marinekazerne21ste G.B. 3.15 u.: Kon. Instituut—Kustart. Erfprins. Terrein Rijkswerf. 3.45 u.: Dirks AdmiraalDe Kooy 2. 2.30 u.:OfficierenSchorpioen 1. lik het politie-rapport BEKEURINGEN. De poliite maakte gisteren bekeuringen op wegens overtreding van de veiligheidswet, rijwielbelastingwet en het parkeerverbod. VREEMDE SLAAPPLAATS. Gisterenavond werd aan de politie mede- deeling gedaan, dat een man in een hand kar op een hofje aan de De Wetstraat te sla pen lag. Het bleek, dat de man onder invloed van sterken drank verkeerde en hjj werd des wege in bewaring gesteld. LANTAARNPAAL GESNEUVELD. In de 2e Vroonstraat is een lantaarnpaal door het verkeer van haar standplaats ge rukt Barometerstand Den Helder: 747.7 Maximum temp. lucht: 8.4 Temp. 8 uur: 6.5 Wind: richting: Z.W. kracht: 7 Licht op: 7.85 Als U Uw uniform buiten de stad hebt laten maken, wat doet U dan als er iets aan de pasvorm mankeert Loop geen risico. Herman Nypels heeft niet alleen duizenden uniformen tot volle tevredenheid der opdracht gevers vervaardigd, maar bovendien wij zijn bij de hand als er iets gewijzigd zou moeten worden. De kleedingvoorschriften kennen wij door door. Ons laken is het beste dat er te koop is. De afwerking correct en de prijs is... juist doordat wij in Den Helder onze zaak hebben... zeer aantrekkelijk. Vraagt onze prijscourant eens aan.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5