Met vacantie vroeg of laai! De kern van het oorlogsgebeuren Gesterde kragen wenken „Nederlanders, die den kogel verdienen" HET VLIEGONGELUK BIJ PETTEN Minister de Geer vandaag voor de radio Aclit visschcrs zoek Het spellingsvraapstuk NSB. in Ned-Indië Nieuwe proclamatie van Koning Haakon Tegen sabotage op de Donau Amerika en de Britsche blokkade Finland in economische moeilijkheden Marktberichten alles voor, mets tegen. met reuzenschreden naar herstel van onze bewape ning. 53 menschen omgekomen Geen vaste patroulleroutes Geen „einde der democratie" Laatste telexbericht vliegveld van vaernaes door en. gelschen gebombardeerd. het is uit met het noorsche uniform. NOORWEGEN Het eerste treffen tusschen Britsche en Duitsche troepen De eerevoorzitter van de a.n.v.v. over de spreiding der vacanties! „Een mooie regeling", zegt baron Kra- yenhof, de eere-voorzitter van de Alg. N'ed. Ver. voor Vreemdelingenverkeer, als wij hem tusschen twee treinen in op het Cen traal station te Amsterdam aanklampen •ver de spreiding der vacanties. Baron KRAAYENHOF. 't Is zooals de slagzin zegt: Vroeg of laat gaat men toch met vacantie, maar ga dan inderdaad laat of vroeg! Alleen voordeelen, geen nadeelen. Als men in Mei, in Juni en September op reis gaat, dan zal er veel meer dan in de volle zomermaanden gele genheid zijn dat comfort te verkrijgen: er is dan royaler hotelruimte beschikbaar, de tarieven zijn lager en men kan beter be diend worden, hetgeen natuurlijk tevens voor den hotelhouder van belang ls, want die geeft gaame zoo veel mogelijk senice. Een directeur van een der grootste hotels aldus de heer Krayenhoff zeide mij juist gisteren: Als iedereen aan dc nieuwe rege ling wil meedoen, zullen wij u en de an dere initiatiefnemers dankbaar zijn. Want a!s het publiek in de hotels niet goed be diend wordt," moppert men. Maar er zitten aan de zaak nog veel méér belangrijke kanten. Denk eens aan de Spoorwegen, zegt ba ron Krayenhoff. Voor de Spoorwegen heeft de nieuwe regeling het voordeel, dat zij 't publiek veel beter kunnen vervoeren, vooral nu om militaire redenen steeds 1/3 deel van het materieel geblokkeerd is en nu telkens zoovele officieren en manschappen als ver lofgangers vervoerd moeten worden. Ook de Spoorwegen willen het pubiek na tuurlijk zoo goed mogelijk bedienen en dat Opleiding tot reserve-officier der artillerie mogelijk. De regeeringspersdienst meldt Omstreeks 1 Juni a.s. zal een opleiding tot reserve-officier der bereden artillerie, der luchtdoelartillerie en der motorartillerie aanvangen. Voor deze opleiding kunnen in aanmer king komen gewone of buitengewone dienst plichtigen en personen, die nog niet tot gewoon of buitengewoon dienstplichtige bestemd zijn. Zij mogen op 1 Juni 1910 nog geen eerste oefening hebben volbracht en moeten in het bezit zijn van het diploma H.B.S. 5-jarigien cursus of gymnasium of een daarmede overeenkomend diploma. Voor de bereden artillerie komen in het bijzonder in aanmerking zij, die bij het verwerven van het diploma hooge cijfers voor wiskunde htebben behaald. Voor de luchtdoelartillerie en de motor artillerie komen in het bijzonder in aan merking werktuigbouwkundigen met goe de wiskunde-cijfers. Het kan tot aanbeve ling strekken, dat zij in het bezit zijn van een rijbewijs a dan wel eenige bedreven heid bezitten in het besturen van automo bielen. Bezitters van het einddiploma H.B.S. Ij- jarigen cursus a of gymnasium a moeten er op rekenen weinig kans te hebben, daar voor de opleiding bij de artillerie in het algemeen de voorkeur wordt gegeven aan hen, die in het bezit zijn van een b-dipló- ma. Buitengewoon dienstplichtigen en dege nen, die nog niet tot gewoon of buitenge woon dienstplichtige bestemd zijn, moeten om voor de opleiding in aanmerking te kunnen komen, zich bereid verklaren om een vrijwillige verbintenis op den voet van een gewoon dienstplichtige aan te gaan. BEGRAFENIS VAN SERGEANT VLIEGER KNAAPEN. Gisterochtend is onder groote belangstel ling met militaire eer ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den sergeant vlieger C. Knaapen, die in den nacht van Zaterdag op Zondag tijdens een nachtelijke vliegoefening bij Petten met zijn machine in zee stortte en verdronk. De militaire eer werd gebracht door een detachement militairen van het kantonne- ment Tilburg, onder commando van luite nant Fijen. Twaalf sergeants fungeerden als dragers. Ter zijde van den lijkwagen gingen onder-officieren, die kransen droe gen. In den stoet liepen mede de kapitein der mariniers W. J. van Rhijn, vertegenwoor diger van dpn minister van defensie en den commandant der Marine, en kapitein-vlie ger F. Bakker, als vertegenwoordiger van vice-admiraal Fürstner. Verder waren aan wezig de burgemeester van Tilburg, Mr. J. van de Mortel en wethouder Mr. H. Scheidelaar. Aan de open groeve loste het vuurpeleton Sao salvo. gaat nu eenmaal niet als elkeen binnen een tijdperk van slechts enkele weken op reis gaat. Iedereen moet derhalve mede werken en wij hopen, dat allen, die met vacantie kunnen gaan wanneer zij willen, zullen helpen door er buiten het volle sei zoen op uit te trekken. Dit systeem moet rollen als een sneeuwbal", steeds meer menschen moeten gaan meedoen. Het woord vacantie: wijde zonnige pers pectieven openen zich. En baron Krayen hoff zingt, deskundig als géén ander den lof van een vacantie in Nederland in de lente, in den vroegen- en in den nazomer. Dit jaar zullen na den strengen winter de bloembollen nog in Mei hun kleurenpracht vertoonen. En denk eens aan al de ontlui kende bloomen. Vele declen van het land zijn van groote schoonheid in het voorjaar. Ik denk bijvoorbeeld aan Zuid-Limburg, ons Klein-Zwitserland, dat in Mei op zijn schoonst is met al die nuances in het groe ne iandschap. Men denke ook aan de zeilsport. Vroeger kwamen reeds in Mei de Engelschen naar de Friesche meren. Wij doen hier nog veel te weinig aan zeilsport. IN 't NAJAAR NAAR DE WIERINGERMEER En in September, als de grootste zomerdrukte voorbij is. make men een ontdekkingsreis in den Wierin- germeerpolder, het meerendeel der Nederlanders weet nog niets of veel te weinig van de inpoldering der Zuiderzee. Men verlustige zich in het schouwspel van het binnen halen der oogsten, men bewondere er de vlotte en vlugge Amerikaan- sche wijze van werken in den land bouw. Welk een nijverheid hcerscht er. boe groot zijn er de schuren, hoe modern de koeienstallen. Wie belang stelt in den landbouw ga ook in September naar Friesland en Gro ningen, hij aanschouwe er tevens ons mooie vee. In Drente bezoeke hij de turfontgin- ningcn, die immers nieuw zijn voor de meeste Nederlanders, die het eigen land nog ontdekken moeten. Alom in den lande is ook in September bet reizen een ongerepte vreugde. Zoo weet >k aldus baron Krayenhoff tot besluit van zijn rondreis in gesprekvorm dat Zeeland, inclusief Zeeuwsch-Vlaanderen, juist in September zoo machtig mooi is. En ook in het licht van deze wetenschap moe ten wij, nu de schoolvacanties „geordend" zijn allen vol overtuiging en van harte me dewerken het geheele verdeelingsplan te doen slagen/wij moeten er elk het onze toe bijdragen het verkeer in ons land te bevor deren nu we niet meer zooals vroeger overal heen kunnen vliegen. Het verkeer bevorderen en tevens zonder opstoppingen en opeenhoopingen doen verloopen is een mooie taak. We gaan wèl met vacantie, maar vroeg of laat. EEN KORT WOORD. De minister-president Jhr. Mr. D. J. de Geer zal hedenmiddag om half twee een kort woord voor de radio spreken, dat door alle zenders zal worden uitgezonden en naar Indië wordt doorgegeven. Des avonds na de uitzending van de nieuwsberich ten zal de rede van Minister de Geer opnieuw worden uitgezonden. SCHEVENINGSCHE LOGGER VER MIST. De Scheveningsche logger Sch. 15 „Rep", schipper Klaas Pronk, is nog niet in den haven teruggekeerd en aangezien het schip Maandag j.1. verwacht werd bestaat er eenige ongerustheid over den logger en zijn bemanning, die uit 8 man bestaat. Het schip behoort aan de reederij J. J. van der Toorn en heeft 11 April nog in radiographische verbinding gestaan met een van de andere schepen van dezelfde reede rij, die ook ter trawlvisscherij waren uit gevaren. Sindsdien heeft men geen seinen meer opgevangen. De reederij heeft zich tot het departement van buitenlandsche zaken gewend, dat nu een onderzoek instelt naar de mogelijke ver blijfplaats van de Sch. 15. VOORLOOPIG NOG GEEN EIND BESLISSING. Ten aanzien van het spellingsvraagstuk lezen we in de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer, dat het inderdaad de bedoeling is, dat de voorgenomen rege ling een formeel karakter zal dragen in dien zin, dat zij een wettelijke basis zal geven aan bij algemecnen maatregel van bestuur vast te stellen regels omtrent de schrijfwijze van de Nederlandsche taal. De inhoud van dien algemeenen maatregel staat uiteraard nog in geen enkel opzicht vast. Ook de schrijfwijze van de aardrijkskun dige namen zal eventueel op grond van de wet geregeld moeten worden. In afwach ting daarvan kan, naar het oordeel van den minister de essentieele schrijfwijze van de gemeentenamen worden gehandhaafd. De Vaderlandsche club waarschuwt. Het hoofdbestuur van de Vaderlandsche club heeft een telegram gezonden aan den gouverneur-generaal van Nederl. Indië, waar in zij ernstige bezorgdheid uitspreken over de staatsgevaarlijke actie van de N.S.B. en aanverwante organisaties en erop wijzen, dat het ambtenarencorps elementen bevat, op wier trouw aan het wettig gezag op hache lijke oogenblikken niet zal kunnen worden gerekend. Het hoofdbestuur dringt aan op het, zon der verwijl, treffen van afdoende maatrege len, Al mogen wij Nederlanders aldus sprak gisteravond de secretaris van de vereeniging voor nationale veiligheid, gep.-gcneraal-ma- jbor Diemont tijdens een rt>de te Alkmaar dikwijls als militair het uiterlijk vertoon in buitenlandsche stramheid missen, de Neder landsche soldaat van hoog tot laag tot het uiterste zijn plicht zal doen. Hoe krachtiger ons weerstandsvermogen, des te grooter wordt de kans. dat men ons ongemoeid laat. Twintig jaren van leger- en vlootver- waarloozing zijn niet in enkele jaren in te halen en er zullen nog meer en grootere of fers noodig zijn om ons niet alleen het ge loof maar de rustige zekerheid te verschaf fen, dat wij ongenaakbaar zijn. Met reuzenschreden naar herstel Maar dit sta vooropwij zijn met reu zenschreden den weg naar herstel ingetre den. Het moet openlijk worden gezegd, dat er van allerlei zijden nog veel te veel critiek wordt geuit, critiek, die het vertrouwen in eigen kracht ondermijnt. Er zijn echter helaas niet alleen goed be doelende Nederlanders, die het zwijgen moet worden opgelegd. Er .is het gevaar van de sterker wordende organisatie van vreemdelingen binnen onze grenzen, die. wij moeten het helaas erken nen, gesteund wordt door Nederlanders, die niet waard zijn, dien naam te dragen en den kogel verdienen. Wij hebben dezer dagen kunnen zien hoe te goed vertrouwen en gebrek aan toezicht op vreemdelingen en eigen volksverraders Noorwegen tot een gemakkelijke prooi van den invaller maakte. Laat ons vertrouwen, dat de regeering niet zal schromen verdachte personen bij tijds onschadelijk te maken en haar steu nen door een rustige vastberaden houding. HET GAAT OM WERELD- EN MENSCH- BESCHOUWING. PRINCIPIËELE BESCHOUWING VAN MINISTER EDEN. De Engelsche minister Eden heeft in Lon den een redevoering gehouden, waarin hij uiteenzette, wat volgens hem de kern is van het huidige oorlogsgebeuren Voor zijn besef zijn twee wereld- en menschbeschou- wingen op het oogenblik met elkaar in bot sing. De voorstelling, zoo zeide hij, die de Duitsche leiders hebben van de toekomst der wereld, is niet in overeenstemming te bren gen met de onze, en er is geen plaats voor beide, want voor het ..nazi-dom'' bestaat de inenschheid uit één volk dat beveelt, het Duitsche, en een aantal volken die allemaal en altijd de mindere behooren te zijn. Wij daarentegen zijn ervan overtuigd, dat er geen hoop bestaat voor de menschheid ten zij aan de volken, zoowel aan de groote als aan de kleine de vrijheid wordt gelaten hun eigen beschaving in vrede te ontplooien. Er staan dus principieele zaken op het spel. Nooit, in geen enkelen oorlog is er gevoch ten om kwesties van zoo essentieele beteeke- nis". Het nationaal-socialisme wil een vrede be- heerscht door het zwaard van één bepaald volk. Engeland daarentegen wil een ge- meenebest van volken, Engeland wil geen onderwerping, maar een stelsel van gelijk heid. Wat Hitier betreft, hij is geen verschijnsel onafhankelijk van het Duitsche volk. Hitier is de verschijningsvorm van een groot deel van het karakter van 't Duitsche volk. Het gaat Duitschland. aldus Eden, niet om economische dingen, maar om de macht. De Duitschers, zoo zeide Eden gelooven op recht, dat het in het belang van Duitsch land is als de wereld door natiönaal-socia- listen wordt geregeerd en dat hetgeen goed is voor Duitschland, ook goed is voor de wereld. Wie dit niet begrijpt, moet worden geslagen tot hij het heeft begrepe i." Ter illustratie las Eden een officieele aan kondiging voor, die in veroverde Poolsche steden was aangeplakt: „Polen, die nog niet hebben begrepen, dat zij de overwonnenen zijn en wij de overwinnaars, en elite zich niet houden aan bovenstaande voorschriften, zul len met groote gestrengheid worden gestraft." De neutrale landen, zoo zeide Eden, moe ten niet denken, dat dit een oorlog is van het eene imperialisme tegenover het andere, dat aan beide zijden eigenbelang en materieele winst het motief zouden zijn. Neen. Er zijn in het verleden vele oorlogen gevoerd op dezen grondslag, maar deze oor log is anders. Dit is meer dan een botsing van belangen Het is een botsing van werel den. Het verdere verloop der geschiedenis hangt af van den uitslag. Een Duitsche over- winnig zou beteekencn. dat de geschiedenis der komende eeuwen er een zal zijn van geweld, verbittering, revolutie en tegen-re voluties. Wij vechten niet voor het behoud van een status quo. maar voor het behoud van de mogelijkheid van vooruitgang. (Hsb.) SUPER DRAED NOUGHTS VAN 50.000 TON. Amerlkaansch antwoord aan Japan. Volgens berichten uit New York zouden de Vereenigde Staten als antwoord aan Japan overwegen „Super dreadnoughts" van 50000 of 52000 ton te bouwen. Japan besloot tot bouw van 8 schepen van 43000 ton. De senaat heeft gisteren een wetsontwerp aangenomen, waarhij 964 millioen dollars worden gevoteerd voor de Amerikaansche marine voor het op 1 Juli a.s. beginnende finantieele ajar Met enkele kleine amende menten is het ontwerp naar het huis van af gevaardigden teruggezonden* Het vergaan van de „ThUtle". De door de Engelsche admiraliteit gepu bliceerde verlieslijst van de duikboot „Thistle". waarvan het verlies is gemeld, bevat de namen van vijf officieren en 4» minderen. „Ieder die zich Noor wil blijven noemen werke mede aan het her stel onzer onafhankelijkheid." Koning Haakon van Noorwegen heeft op nieuw een proclamatie uitgegeven, waarin hij met voldoening het terugtrekken van de schijnregeering Quisling constateert, de te Oslo geformeerde bestuursraad een tijdelij ke maatregel noemt teneinde de rechten der overweldigde Noren in het door Duitschland bezette landsgedeelte, zooveel mogelijk te beschermen en tenslotte de verzekering geeft dat Koning en de wettige ministers niet zul len rusten voor den invaller uit het land is gejaagd. Het is de plicht van alle Noren hieraan mede te werken, als zij zich werkelijk No ren willen blijven noemen. Met vereende krachten aldus besluit de koning zullen wij de vrijheid van het vaderland heroveren en zullen de Noren opnieuw hun lot in eigen hand hebben. De besluiten van de Donauoom- missie. De besluiten van de Donau-commissie, die te Belgrado bijeen is geweest, zijn eenstem mig door de gedelegeerden van Engeland, Frankrijk, Italië, Roemenië en Hongarije ge nomen. Het verbod van het vervoer van wapens, munitie en ontplofbare stoffen geldt niet voor zendingen, welke voor de betrokken staten zelf zijn bestemd. Zware ladingen, zooals cement en minera len, mogen de ijzeren poort niet passeeren, tenzij hiertoe in de haven van afscheping toe stemming is verkregen. Tot voorzirgsmaatregelen tegen sa botage behooren een drastische be perking van de scheepsbemanningen die bewijzen moeten kunnen over leggen, dat zij bevoegd zijn, als zoo danig dienst te doen. Elk van de aan de Donau gelegen staten zal voor zijn eigen sector verantwoor delijk zijn. i f in Roemeensche politieke kringen, zoo meldt Havas uit Boekarest, legt men het tusschen de vier neutrale Donaustaten tot stand geko men accoord uit als de eerste groote mani festatie van een werkelijke solidairiteit ten aanzien van de Donauvraagstukken. De vier neutrale landen Roemenië, Hongarije, Bul garije en Zuid Slavië zijn er van overtuigd een rol van Europeesche beteekenis te heb ben gespeeld, omdat zij de gevaren van een eventueele uitbreiding van den oorlog tot dit deel Van Europa verminderd hebben. HULPDIENST VOOR DE KOOP VAARDIJ OP DE NOORDZEE NAAR OMSTANDIGHEDEN. Over den eersten hulpdienst voor onze koopvaardij op de Noordzee, bestaande uit patrouilleerende vaartuigen, welke tegelijk als reddings- en hospitaalschepen dienst doen, -zijn enkele ten deele minder juiste berichten verschenen, waaruit men onder meer den indruk krijgt, dat deze schepen een vaste route zouden volgen. Dit is niet juist. Het patrouilleeren zal uiteraard in de bekende gevaarlijke zones geschieden, doch het ligt, naar wij vernemen, geens zins in de bedoeling daartoe vaste routes te volgen. De routes zullen telkens opnieuw worden aangewezen, naarmate de omstan digheden op zee daartoe aanleiding geven. Noodlotspreekverbod blijft Ir. Mussert achtervolgen. De Burgemeester van Haarlem heeft de openbare vergadering van de N.S. B.. wel'e gisteravond in de Gemeen telijke concertzaal aldaar zou worden gehouden, verboden. In deze vergadering zou ir. Mus sert spreken over „Het einde der De mocratie" en „De nieuwe orde", wel ke rede in Zutfen Dinsdag j.1. zou worden gehouden, doch die door het militaire gezag aldaar eveneens ver boden werd. NOORSCHE VLIEGERCOMMANDANT GEVANGEN. Duitschers verrassen een afdee- ling. Een afdeeling van de in de zóne van Nar- vik opereerende Duitsche troepen, die, zoo als reeds gemeld, door een succesvol ge- \echt de ertslijn naar Zweden genomen heeft en tot de Zweedsche grens is opge rukt. heeft bij deze gelegenheid, volgens het D.N.B., een aanta' gevangenen gemaakt. Een radiobericht uit Narvik meldt, dat zich onder de gevangenen de commandant der Noorsche vliegerafdeeling uit Bardufose bevindt. Bardufoss is een Noorsche lucht haven ten Noordoosten van Narvik. Volgens door de Zweedsche pers ontvan gen berichten hebben Britsche vliegtuigen het vliegveld van Vaernaes gebombardeerd, het punt vanwaar de Duitschers per vlieg, tuig troepen naar Namsos hadden gezonden. In de door Duitschers bezette streken, De bestuursraad te Oslo heeft het dragen van de Noorsche uniform in de door de Duitschers bezette streken verboden. Naar het Zweedsche blad „Dagens Nyheter" meldt, wordt in berichten uit het gebied van Trondhjem melding gemaakt van het eerste treffen tusschen de Britsche en Duit sche troepen in Noorwegen. Het treffen vond plaats nabij Namsos en de Duitschers werden teruggeslagen. De Duitsche strijdmacht bestond uit een deta chement, dat per vliegtuig van het. nabij Trondhjem gelegen vliegveld van Vaernes was aangevoerd. De onderhandelingen tusschen de Ver- eenigde Staten en de Geallieerden over Je blokkade zijn thans vrijwel geëindigd. In welingelichte Amerikaansche kringen ver klaart men, dat, van Amerikaansche stand punt bezien, niet veel bereikt is. De Geal lieerden, zoo zegt men, blijven vasthouden aan hun recht tot onderzoek van de Ameri kaansche post en zij weigeren toe te "taan, dat zekere Duitsche producten, die niet van elders verkregen kunnen worden, doorgela ten. Engeland zal echter wijziging bren gen in het bestaande verbod van aankoop van kleine hoeveelheden Amerikaansch fruit en tabak. Bovendien, zoo zegt men in deze kringen, zullen de Geallieerden voor taan mededelingen over verbod van aan koop in de Vereenigde Staten doen zonder met Amerika overleg te plegen. TENGEVOLGE VAN OORLOG MET RUSLAND EN BELEMMERING VAN HANDEL MET SCANDI NAVIË. In een onderhoud met het Finsche Tele- graafagentschap heeft minister Tanner ge zegd, dat het op het oogenblik onmogelijk is de normale economische situatie te hand haven in verband met de enorme lasten, welke de oorlog met Rusland veroorzaakt heeft, en tengevolge van het" feit, dat de groote oorlog zich tot Scandinavië heeft uitgebreid, waardoor de Finsche buiten landsche handel belemmerd wordt. Alle maatregelen ziir genomen voor de afleve ring van veldvruchten, aardappelen enz. uit Oostzee- en andere landen, doch tot den nieuwen oogst is de uiterste spaarzaam heid geboden. ANNA PAULOWNA BREEZAND. GEHEIMZINNIGE ONTPLOFFING. Een „aardigheid" mat minder prettigen afloop. Zooals wel meer gebruikelijk is, werd ook gistermorgen, vóór de laatste klap ge geven zou worden op den laatsten paal, die voor den schoolbouw den grond inging, een kleine hoeveelheid van een ontploffend mengsel op den paalkop gelegd Verschillen de op het terrein aanwezige personen had den zich voor de als kleine aardigheid be doelde komende „plechtigheid" rondom den paal geschaard Wat er nu precies ge beurd is, kon niet worden vastgesteld, maar toen het heiblok voor de laatste maal was gevallen en de vreugdeknai geklonken had, bleek de heer P. Muntjewerf aan het onderlichaam zoo gewond te zijn dat hij zich onder dokters behandeling moest stel len. Het doosje, waarin de springstof was gedaan, was plat maar geheel intact en ook van den paalkop werd geen stukje vermist. Het bleef dan ook, zooals we reeds zeiden, een raadsel waardoor de ver wonding was aangebracht. HELDERSCHE EIERVEILING, 18 April. Aangevoerd: 38.000 kipeieren 3.50—4-30, kleine 3.20 -3.40, 450 eendeieren 2.70—2.80 per 100 stuks. EIERVEILING SCHAGEN, 18 April. Aanvoer: 75.000 kipeieren 3.10—4.25 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 19 April. Aanvoer: 2000 Kg. uien 1.70—1.80, drielin gen 1.—, grove 2.30—2.60. 2100 Kg. peen 1.50 —2.20. 13400 Kg. roode kool 8.9012,40. 7700 Kg. gele kool 6.80— 7, 47000 Kg. D. witte kool 4.90—5.30. BROEK OP LANGF.XDIJK. 19 April. Aanvoer: 1900 Kg. uien 1.80—1.90. grove 1.602.20. 10700 Kg. peen 1.502 60. 100 Kg- kroten 1.40. 1900 Kg. roode kool 10.40—11.20, 33700 Kg. gele kool 5.70—6.40. 6300 Kg. D. witte kool 4.60—5.10.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6