Franschs legionnairs in NOORWEGEN Beslissende operaties bij Narvik verwacht Alkmaarsche Kaasmarkt Marktberichten Voor Uw WIJNEN t MAHLER-BESSE 6 Cic, Bordeaux Agents J. HOFSTRA Depót: DEN HELDER Middenweg 203 Telefoon 531 Jaarvergadering H.Z.V, Uitslag verloting W.S.V. „De Zilvermeeuw" Uit het politic-rapport Waarschuwing Xejtelicfi tiieuubS Burgerlijke Stand van Texel Holl. Mij. v. Landbouw Geen openbare demonstraties op 1 Mei MaAine^eïicMen De woningnood tc Soerabaja „Zij gaan desnoods c'o>r vuur en ijs'' Zweden koopt torpedojagers in Italië KLEINE NEUTRALEN, OOGEN OPEN Overval op Amerikaansch Blad Uit onze omgeving MIERING ES 'ANNA PAULOWNA Gisteravond belegde de Heldersche Zwem- vereeniging haar jaarvergadering. Een vrij groot aantal leden had aan de op roeping voor deze vergadering gehoor gege ven. hetgeen de voorzitter, de heer J. W. van Vendeloo, met voldoening constateerde. De belangrijke agenda zal hieraan overigens niet vreemd zijn geweest, want ieder was natuur lijk nieuwsgierig of het zwemmen aan den dijk dit jaar wel zou doorgaan. Toen men vernam, dat de autoriteiten te gen plaatsing van het clubgebouw geen be zwaar hadden, was de voldoening algemeen. Op deze vergadering vernamen we o.a.. dat de financieele toestand van H.Z.V. geen reden tot klagen geeft en dat het komende seizoen met vertrouwen wordt tegemoet gegaan. Jammer is het, dat de heer Salomons, door de mobilisatie niet terugkeert als badmeester. Ook de heeren Stam en Boonen legden om die reden hun bestuurslidmaatschap neer. Geluk kig is in de vacature van badmeester op een behoorlijke wijze voorzien door benoeming van den heer J. Schellinger. In de bestuurs- vacatures werden benoemd de heer H. Kra mer en A. Meyll. terwijl de aftredende be stuurleden mevr. Back en de heer v. Vendelo, bij acclamatie werden herkozen. Tenslotte memoreeren wij nog de belang rijkste besluiten. Het entreegeld wordt afge schaft in verband met den verhoogden levens standaard. Het gebouw wordt begin Mei ge plaatst en in September weggehaald, met het oog op eventueele najaarsstormen, waardoor het mijnengevaar in belangrijke mate stijgt, terwijl voor de gemobiliseerde militairen een speciaal tarief werd vastgesteld. APOTHEKEN". Van hedenavond 9 uur tot Maandagmorgen ls alleen geopend de apotheek van W. H. Kingma, Kanaalweg. Van Maandag 29 April tot 3 Mei wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door D. W. de Bas, Binnenhaven. De prijzen vielen in volgorde der nummers van 1 tot 66 op de volgende lotnummers: 1989, 1050, 2455, 1861, 1301, 1812, 992, 812, 1013, 68, 2479, 2432, 807, 531, 2012, 454, 1167, 915, 1831, 1300, 1743, 656. 1716, 514, 975, 610, 816, 1700, 2150, 1267, 1048, 1066, 23, 2434, 927, 1490, 1191, 855, 2364, 2273, 815, 2402, 356, 574, 1652, 861, 1356, 704, 1707, 1581, 350, 692, 2393, 1997, 2229, 1135, 1515, 891, 2116, 1963, 365, 1060, 1, 1018, 1445, 2350. De prijzen kunen worden afgehaald: Cro- cusstraat 58, tusschen 7 en 8 uur. Niet-af ge haalde prijzen vervallen na 14 dagen aan de Vereeniging. Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden voorwerpen: 3 belastingmerken, 3 portemonnaies met in houd, 2 kinderfietsjes, 4 nieuwe stofdoeken, een zwart-bruin hondje, een dameshorloge met lederen polsarmband, een paar glacé hand schoenen, 2 zakken met aardappelen, een zil veren armbandje, een kinderarmbandje, een vulpen, een autoped, een foxterrier. Verloren voorwerpen: een zwart hondje, een autoped, 2 polshor loges, een bankbiljet, een vierkleuren vulpot lood, een paar handschoenen, 3 belastingmer ken, 2 portemonnaies met inhoud, een étui met vulpen en potlood, een postwissel, een heeren horloge, een portefeuille, een armbandje, een kaasmes met melkmaat, een distributiekaart. STRANDJUTTERIJ. Door de politie werd gisteren proces-verbaal opgemaakt tegen 2 personen in den ouden Helder, die in het bezit aangetroffen werden van een hoeveelheid electrische Philips lam pen, welke eenigen tijd geleden aan den dijk waren aangespoeld en waarvan geen aangifte gedaan was bij den strandvonder. De eene persoon had zich 22 lampen toegeëigend, de andere niet minder dan 70. VOETBALLEN OP STRAAT. Voor het voetballen op de openbare straat werd gisteren tegen iemand proces-verbaal opgemaakt. MOTOR- EN RIJWIELREGLEMENT OVERTREDEN. De verkeerspolitie had gisteren druk werk. Niet minder dan 6 personen gingen namelijk op de bon, wegens overtredingen van het Motor- en Rijwielreglement. ARBEIDSWET. De Arbeidswet wordt nog steeds in Den Helder consequent overtreden. Gister maakte de politie weer drie processen-verbaal op voor dergelijke overtredingen. RIJWIELPLAATJES-RAZZLA. Door de politie werden gisteren niet min der dan 12 personen bekeurd wegens het niet bezitten van een rijwielbelastingmerk op hun fiets. Men zij gewaarschuwd. ANTHRACDET GESTOLEN. Uit een spoorwagon, staande op het empla cement, werd gisteren een hoeveelheid anthra- ciet ontvreemd ter grootte van ongeveer een halven hectoliter. De Commissaris van Politie te Tilburg brengt ter kennis van het publiek, dat het alhier ge vestigde Comité „Draagt Elkanders Lasten", waarover eenige dagen geleden door hem een bericht in de dagbladen werd geplaatst, niets Uitstaande heeft met het Tuberculosefonds ..Draagt Elkanders Lasten", afdeeling van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Neder land, dat opgericht werd 1 Juli 1919 en goed gekeurd werd bij Koninklijk Besluit van 26 April 1920, No. 81. Dit Comité is gevestigd te Utrecht, Stad houderslaan 4345. van 18 tot en met 26 April. GEBOREN: Aly Janny, d. v. Jacob Willem Geus en Pietje Rozendaal; Hendrik Paul, z.v. Henk Koens en Hermina Frederika Catharina van den Nieuwenhuizen. ONDERTROUWD: Johannes Witte en The- resia Maria Antonia Demison;Bauke de Zee en Cornelia List; Riepke Beukema en Martha Bremer. OVERLEDEN: Gerrit Eelman, 77 j., geh. m. Neeltje Ocque. Gevonden: een oliejas. een rijwielplaatje, een zaklantaarntje, een rijwielplaatje. De voorjaarsvergadering van de Holl. Mij. van Landbouw, afd. Texel, die gisteravond in Hotel „De Lindeboom" werd gehouden, viel geen best bezoek ten deel. De voorzitter, de heer A. J. Keijser, gaf in zijn openingswoord zijn spijt te kennen over de slechte opkomst. Vervolgens werden door den secretaris, den heer Noordijk, de notulen der vorige verga ring gelezen, die onveranderd werden vast gesteld. Hierna kwamen enkele ingekomen stukken aan de orde, waarbij alleen eenigen tijd van gedachten gewisseld werd over een schrijven van het Hoofdbestuur betreffende het houden van Melkcursussen. Besloten werd ook dit jaar weder pogingen in het werk te stellen genoeg deelnemers voor zulk een melk- cursus te vinden. De heer v. d. Ban zal hier voor eenige propaganda maken aan de Land bouwschool, terwijl per advertentie deelnemers zullen worden opgeroepen. Hierna bracht de penningmeester, de heer J. Keijser Augz., verslag uit van zjjn gehou den beheer. De rekening was nagezien door de heeren J. C. Roeper en A. Keijser en in orde bevonden. De ontvangsten hadden bedragen 819.16, de uitgaven 762.94. Batig saldo 56.22. Vorig jaar bedroeg het saldo 47.90. Het quotum voor het Hoofdbestuur bedroeg 390. Het aantal leden is met 3 verminderd en bedraagt thans 112. Volgde besprekingen over den beschrijvings brief van de algemeene vergadering van het hoofdbestuur, die op 8 Mei a.s. te Amsterdam zal plaats hebben. De heer Jac. Roeper bracht het overschot van de Voederbonnen in bespreking. Spr. was van meening, dat dit wellicht een punt van behandeling zou kunnen zijn op de H.B.-ver- gadering. Eenigen tijd werd hierover van ge dachten gewisseld. Besloten werd over dit punt geen opdracht te geven aan den afge vaardigde. De heer J. C. Roeper informeerde naar de mogelijkheid van actie op de H.B.-vergadering voor hoogere prijzen voor de wol in 1940. De voorzitter deed als lid van het Wol comité eenige mededeelingen over de actie, die door dit comité worden gevoerd. Hieruit bleek, dat gevraagd wordt een prijs, die in overeenstemming is met de wereldmarkt, doch ten minste 2.per kg. De vergadering kon zich met deze actie vereenigen, zoodat ook in deze zaak geen schrijven naar het H.B. zal worden gezonden. Op voorstel van de- heer Noordijk zal men zich wel met een schrijven tot het H.B. (ter behandeling op de algem. vergad.) richten, be treffende uitbetaling van de vergoeding voor Miltvuurgevallen. Er zijn nJ. 6 gevallen van Miltvuur tengevolge van het besmette voeder op Texel voorgekomen, 5 voor 1 Maart en 1 daarna. In 't laatste geval werd geen vergoe ding uitbetaald, terwijl de besmetting onge twijfeld ook in dit laatste geval veroorzaakt is door het voeder. Verondersteld werd, dat zich ook buiten deze gemeente verschillende van zulke gevallen hebben voorgedaan. Tot afgevaardigde naar de algem. verga dering werd benoemd de heer J. A. Keijser. Bij de rondvraag bracht de heer v. d.. Ban nog eens het aanschaffen van een z.g. Gascel voor huidziekte bij vee ter sprake. Besloten werd een commissie te benoemen, die een on derzoek zal instellen naar kosten, enz. In deze comm. werden benoemd de heer v. d. Ban en de dierenartsen, de heeren Noordijk en Koens. Men zal zich tot andere vereen, op Texel wen den om medewerking in deze zaak. De heer Noordijk wees tenslotte op de groote schade, die onder 't rundvee wordt aangericht door de runderhorzel. Vele veehouders noemen dit nog groeibulten, omdat de runderen extra beginnen te groeien als ze de horzels kwijt zijn, doch deze opvatting is geheel verkeerd. Spr. wees verder op de zeer goedkoope bestrij ding, n.1. door het insmeren met een speciale zalf. Besloten werd in deze zaak wat meer propaganda te maken. Ook zal de heer Noor dijk op de in Mei te houden vergadering van oud-leerlingen van Landbouwscholen deze zaak bespreken. Hierna werd door den voorzitter de verga dering gesloten, waarbij de wensch werd uit gesproken, dat goede wol- en lammerenprijzen dit jaar het wolveebedrijf loonend zullen ma ken. Vooral zijn nu goede prijzen noodig, om dat de winter zoo duur is geweest. Naar Het Volk meedeelt, heeft de S.D.A.P. in verband met de huidige omstandigheden besloten af te zien van alle openbare straat demonstraties en de herdenking van den 1 Mei-dag in besloten kring te vieren, die uit sluitend toegankelijk zullen zijn voor leden van de moderne arbeidersbeweging, met hun familie. Met ontslag uit den Zeedienst. Stoker 2e kl. A, de Vries, 29-3-40. Leerl.-vlgtgmkr. (M) J. van Nieuwkerk, 16-4-40. Marn. 3e kl. P. H. 'Stork. 16-4-40. Stoker 2e kl. C. Edcius, 1-5-40. Marn. 3e kl. P. van Buuren en P. B. Vorst 18-4-40. Leerl.-vliegtuigmakers (M) W. den Daas. H. A. de Bilde. J. J. Dijkers. C. Lampe, C. Schouten, J. de Vries, 20-4-40. Marinier 3e kl. E. Schuijl, 26-4-40. Mariniers 3e kl. J. Sminia, G. W. J. M. v. d. Wee, P. Boel, T. de Heer, H. Kamperman, N. C. Vlaarkamp, J. van Driel, J. de Jong, F. J. Kuiters, H. Spijkerman. J. de Rooij, W. A. Wierik, W. Bejjaard, A. E. Schuijl, 24-4-40. Overbrenging in andere kwaliteit. Stoker le kl. D. J. Dirkmaat tot stoker olieman, 1-4-40. Stoker le kl. A. But, tot stoker-olieman, 1-5-40. Overleden in Oost-Indië. Matroos 2e kL A. van Schaik, 23-3-40. Overleden. Sergt.-vlieger C. H. J. Knaapen, 14-4-40. Bevordering. Stokers 3e kl. J. Duran en H. W. Haas tot stokers 2e kl., 1-4-40. Matr. 3e kl. J. W. v. d. Elshout tpt matr. 2e kl. 1-4-40. Stoker 2e kl. L. G. v. d. Berg tot stoker le kl. 1-4-40. Stoker 2e kL M. J. v. Vooren tot stoker le kl. 1-4-40. Matr. 2e kl. A. v. Meijeren en A. A. Schou wenaars tot matr. le kl. 1-3-40. Matrozen 3e kl. M. J. Belt, C. Mes, P. H. Verheul tot matr. 2e kl., 1-1-40. Matr. M. de Wekker tot matr. 2e kl., 1-2-40. Stoker 2e kl. A. Beukhof tot stoker le kl., 1-3-40. Stoker 3e kl. P. Nou wen tot stoker 2e kl. 1-11-39. Matr. 3e kl. C. J. Touw tot matr. 2e kl., 1-4-40. Overbrenging in andere kwaliteit. Matrozen le kl. J. van der Peijl, J. Mulder, P. van Leeuwen, 1-4-40 Telegrafistenmaat. OOST-INDIK. Overgeplaatst van Hr. Ms. „Prins van Oranje" naar H.Ms. „Gouden Leeuw" de luit. ter zee 3de kl. bij de Kon. Mar.-reserve J. P. Fontein; van de marinekazerne „Oedjong" naar H. Ms. „Soerabaja, de luit. ter zee le kl. H. L. Nagtlas; van H. Ms. „Serdang", n. het dept. d. marine, de luit. t. zee 2de kl. A. H. W. von Freytag Drabbe; v. H. Ms. „Tromp" n. H. Ms. „Serdang", de luit. ter zee 2de kl. A. H. J. van der Schatte Olivier; van den mar.-luchtv.dienst n. H. Ms. „De Ruyter", de kap. t. zee K. W. F. M. Doorman; van H. Ms. K 10 n. H. Ms. K 13, de luitenants t. zee 2de kl. C. W. T. bn. v. Boetzelaer en H. J. Baay; van Hr. Ms. ,,K 15" naar Hr. Ms. „K 14", de luitenant ter zee der le klasse P. A. Mulock van der Vlies Bick en de luitenant ter zee der 2de klasse T. Brunsting; van den onderzee dienst naar Hr. Ms. ,.K 14" de officier van den marine stoomvaartdienst der 2de klasse bij de Koninklijke marine-reserve W. M. Wuttrich; van Hr. Ms. ,.K 15" naar den onderzeedienst de officier van den marinestoomvaartdienst der 2de klasse L. Kleiman; van Hr. Ms. „Soemba" naar Hr. Ms. „Tromp", de luitenant ter zee der 2e klasse bij de Koninklijke marine reserve O. V. C. C. Medema; Van de marinekazerne Oedjoeng naar Hr. Ms. „Soemba", de luitenant ter zee der 2e kl. bij de Kon. marine-reserve O. V. C. M. de Jager. Geplaatst bij den marine-luchtvaartdienst, de kapitein ter zee G. G. Bozuwa, verwacht uit Nederland. Vergund om naar Nederland terug te kee- ren aan den luitenant ter zee der le kl. F. J. E. Krips, dienende bij het departement der marine. Voorloopig geen uitzending van korporaalsgezinnen. Wegens de te Soerabaja heerschende wo ningnood vooral in de lagere huurklassen, zullen voorloopig geen korporaalsgezinnen van de Kon. Marine voor landsrekening wor den uitgezonden. POTTEKDAM SCHE LLOVD. Indrapoera, 26 April te Suez. Een correspondent van „Dagens Nyheter" meldt van de Noorsche grens, dat Fransche troepen van het Vreemdelingenlegioen in de duisternis onopgemerkt te Namsos aan land zijn gegaan en vandaar onmiddellijk zijn doorgezonden naar 't gevechtsterrein in de Noorsche hergen. De sneeuw, die hier ligt, vormt een schril contrast met het Afrikaan- sche woestijnzand, waaraan zij gewoon zijn. De correspondent vroeg, aldus het Hbld., een der Fransche officieren of de leden van liet Vreemdelingenlegien de koude wel kon den doorstaan, waarop de Franschman trotsch antwoordde: „Er is niet ter wereld wat onze legionnairs niet kunnen doorstaan Zij zijn in staat door vuur en ijs te gaan, wanneer dat noodig is en niemand kan hen verslaan. De soldaten va het Vreemdelingenlegioen dragen niet de beroemde uniform die ieder kent. Zij zijn in Noorwegen gekleed in een lichtbruine uniform met kwartiermutsen van dezelfde kleur, voorzien van groene uit monstering. De correspondent voegt hieraan toe dat de legionnairs deel uitmaken van de Fran sche eenheden die zich bevinden onder de nieuwe, sterkere Geallieerde troepen welke ten Noorden van Drontheim worden gecon centreerd. De bijzondere correspondent in Noorwe gen van de „Popoio di Ilonta" meldt, dat de luchtmacht, welke ter beschikking van het Duitschc opperbevel in Noorwegen staat, 1300 vliegtuigen nl. 800 zware bonunen- werpers, 200 lichte bommenwerpers en 300 jachtvliegtuigen omvat. Reeds op weg naar Zweden. Uit gezaghebbende bron wordt vernomen, dat Zweden in Italië vier torpedojagers ge kocht heeft, welke zich thans op weg naar Zweden bevinden. De vaartuigen liggen thans te Cartagena. OMSINGELING DOOR DE GEALLI EERDEN VOLTOOID.? Aftonbladet meldt, dat gisteren aan de Zweedsche grens kanonvuur gehoord werd uit de richting Narvik. Men gelooft, dat het afkomstig was van de Britsche oorlogs schepen die de Duitsche stellngen bescho ten. Het weer is beter geworden en mén verwacht beslissende operaties, daar de om singeling van Narvik door geallieerden, naar thans gemeldw ordt, voltooid is. De Britsche scheepskanonnen, zoo vervolgt genoemd Zweedsch blad, zouden gemakke lijk Narvik in puin kunnen schieten, maar het lot van de 5.000 burgers in de stad sluit zulk een actie uit. Onder 600 Noorsche vluchtelingen die de Zweedsche grens zijn overgekomen bevond zich de zoon van den Noorschen minister-president. De vluchtelin gen worden ontvangen door de Zweedsche autoriteiten die in samenwerking met het roode kruis de hulpverleening organiseer den. ZWEEDSCHE PERS OVER HUN POSITIE. In een artikel gewijd aan de kleine neu trale landen, schrijft „Stockholms Tidnin- gen" o.a.: De Duitsche actie tegen Denemar ken en Noorwegen schijnt zelfs de oogen geopend te hebben van hen, die het hard- nekkigst de illusie bewaard hadden, dat de kleine landen in vrede kunnen leven, in dien zij slechts een strikte neutraliteit in acht nemen. In de huidige tragische situ atie is de eenige troost, dat ons volk zich eensgezind schaart rondom de nationale verdediging, vastbesloten daarvan zonder aarzeling of vrees gebruik te maken. De kleine neutrale landen hebben een les ge trokken uit de tragische ervaringen van onze Scandinavische buren en weigeren de ze te ondergaan. Hot blad besluit: Men schijnt te kunnen vaststellen, dat de kleine neutrale landen op het oogenhlik beter dan ooit bewapend en gereed zijn voor den eenigen strijd dien zij willen voeren: dien voor hun vrijheid en onafhankelijkheid. Sympathie voor Tsjang-Kai-Sjek de oorzaak. Vier terroristen zijn binnengedrongen in de drukkerij van het Amerikaansche blad „Evening Post" te Sjanghai en hebben hand granaten geworpen. Vervolgens namen zij de vlucht. Bij hun vlucht schoten zij een po litieman en een Chineesche voorbijganger dood. In de afgeloopen zes maanden is dit de derde overval op het blad, dat bekend staat om zijn gunstige gevoelens ten aanzien van de regeering te Tsjoengking, die van Tsjang Kai Sjok dus. Bij een ongeveer gelijkblijvende aanvoer, was er van de hoogste markt weer een hal ve gulden af. Deze daalde daarmee weer op f 19.50 De gang voor goede kaas was circa f 18.50. Deze gang van zaken mag teleurstellend worden genoemd en dat de toestand ernstig is, kan wellicht niet beier blijken dan uit het feit, dat de kaasproductie in Nederland in het algemeen, vergeleken bij verleden jaar. zeer belangrijk is ingekrompen. Men noemde een mindere productie over de af geloopen week ad 500.000 K.G. De afzet blijft zich in hoofdzaak beperken tot Nederland en België, terwijl de voorraad oude kaas zor gen begint te baren. Al met al schijnen gunstige perspectieven vrijwel te ontbreken. VOOR DEN KEURINGSRAAD. De volgende buitengewoon dienstplichti gen der lichtingen 1936 en 1937 zijn aange schreven om op 28 Juni 1940 te Den Helder voor den Keunngsraad te verschijnen: D. Drent, G. Garrclts, J. Grobecker, J. Klein, S. klein, Jb. Kuiper, J. Luikens, G. Rotgans, S. v. d. Schalie, A. Verbiest, A. J. Visser, W Benedick, Th. Brandjes. J. A. Cloots, W. Drenth, Jn. Gorter, P. W. de Greef. B- Klip, Jn. Koorn, A. M. Koster, G. Meijer, H. Ottens, K. Scliolten, N.b Wiegman en V. de Wit. VEEL MINDER TREKHONDEN, Bij de alhier op Woensdag j.1. gehouden keuring van trekhonden waren 11 houders met hunne karren en honden verschenen, welke alle werden goedgekeurd. De invloed van de maatregelen tot bescher ming der trekhond doet zich dus wel gel den, indien men weet dat enkele jaren terug nog 50 beesten voor de keuring werden voor geleid. Verl.: Een spade. Inl. gem. bode. KOEGRAS JULIAN'ADORP HET JUBILEUM VAN „KUNSTZIN." In de feestelijk versierde zaal van het ca fé „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn had Donderdagavond de herdenking van het 20-jarig bestaan van de Harmonie „Kunst zin" plaats. De belangstelling hiervoor had grooter kunnen zijn. De eere-voorzitter de heer J. Henderikx, sprak een woord van welkom en bood met een zijn felicitatie aan. Het muzikaal ge deelte van het programma was toen aan de beurt en onder leiding van d?n directeur den heer J. van Glabbeek werd „de mu ziek" een viertal nummers uit De uitvoering van het feestprogramma „In een Kloostertuin van Ketelbey" viel zoo in den smaak der aanwezigen, dat alles her haald moest worden, waarin de jeugdige zangers en zangeressen die naast de muziek medewerkten schik hadden! Felicitaties. De heer L. Tigchelaar fuisterde namens de Voetbalvereeniging J. V. C en bood een bloemenmand aan. Sprekende namens de vereen. „Julianadorp Vooruit" bood hij een enveloppe met inhoud aan. De heerC. van Bodegraven namens de Oranje vereeniging „Koegras" en namens de Middenstandsvereen. „Koegras", overhan digde ook een enveloppe met inhoud. De gymnastiekver. „Sportlust" zond een bloemenhulde, van een oud-lid, wonende te de Koog op Texel kwam een felicitatietele gram binnen. Ook de fam. Doorn gaf acte de présence, de Boerenleenbank „Koegras" zond een schriftelijke gelukwensch en deelde me de dat zij als Donateur wenscht toe te treden De directeur zegt namens „Kunstzin" dank voor de gebrachte huldeblijken en de mede werking in het verleden en heden ondervon den, en hoopt dat zulks in de toekomst zoo moge blijven. Door stand te houden kan men „Kunstzin" sterk maken. Den 5 leden die nu ook een staat van dienst van 20 jaar herdenken, biedt voorzitter een kleine zilveren draagmedaille aan, waarop de naam der vereeniging hun persoonlijke naam en met een lint in de kleuren van de gemeente Den Helder. Hierna werd door enkele dames en heeren het kluchtspel in 2 bedrijven van E. Scholl „Ze krijgen mekaar" voor het voetlicht ge bracht waarvan het publiek zeer genoten heeft. Ttot slot bal met muziek, van „The Mister Swing'.'5 GOEDKOOPER WONEN IN L AND A RB EID E R S PL A AT S J ES. De hertaxatie van de landarbeiderswet- plaatsjes in deze gemeente, welke vóór 1 Januari 1932 werden uitgegeven, heeft tot resultaat gehad, dat voor 38 plaatsjes een afschrijving plaats vond tot een totaal be drag in hoofdsom' van 22692,waarvan de hoogste 970,bedroeg. Het totaal der voorschotten voor die plaatsjes verminder de daardoor in hoofdsom van 129533, tct 100841,—. Het gevolg hiervan is, dat deze 38 voor schotnemers wegens annuiteithetaling per jaar tezamen verschuldigd zijn 5i59,75 in plaats van 6619,33, de hoogste 170,73, de laagste 124,17, gemiddeld 143,68 of 2,76 per week. Dit gemiddelde nedroeg vóór deze hertaxatie 174,19 per jaar of 3,35 per week. Voor deze landarbeiders dus een aardige verlichting. Voor 16 voorschotnemers, die eveneens een aanvrage om hertax,atie hadden inge diend, vond geen vermindering plaats. OPGEROEPEN. C. Rezelman, buitengewoon dienstplichti ge \an de lichting 1932, is opgeroepen bij het bptaljon wegentroepen. WERKLOOSHEID ONGEKEND LAAG. Het aantal werkloozen is op *t oogenblik ongekend laag, n.1. slechts 12. Hiérvan zijn 5 in de werkverschaffing. Als eigonaardig gevolg van deze geringe werkloosheid mei den we, dat nu zelfs een twintigtal werk loozen uit Heiloo en Egmond aan Zee hier te werk zijn gesteld bij werkzaamhe den voor den Polder. Vermoedelijk is echter thans wel den gunstigsten toestand bereikt en zullen de volgende week reeds weer meerdere arbei ders buiten werk zijn. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W, verleenden bouwvergunningen aan: den heer Jac. Hollander, voor een woonhuis aan de Molenvaart; aan de Gebr. De Boe voor een landbouwschuur aan den Zwinweg en aan Mw. Slort te Rotterdam voor een dubbel woonhuis aan den Nieuwe- \VC£. BOUW OPGEDRAGEN. Het bouwen van een graanpakhuis voor de Zaaizaad- en pootgoedvereeniging Anna Paulowna (de Z.A.P.), volgens ontwerp van den heer W. Hoep, is opgedragen aan den heer Nic. de Graaf. ;BREEZAND. GEGUND. Aan den timmerman-aannemer J. Hoep is voor rekening van den heer C. J. Zand bergen den bouw opgedragen van een bloembollenschuur aan den Kleiweg. Ar chitectuur W. Hoep. BROEK OP LANGENDIJK, 27 April. Aanvoer: 2200 Kg. aardappelen; Bevel. 2— 2.70, 17000 Kg. uien 11.20, drielingen 1. grove 1—1.50. 3400 Kg. peen 1.50, 140 bos rabarber 1.20, 1800 Ke. kroten 1.401.50, 20.000 Kg. roode kool 9.20—10.40, 35000 Kg. gele kool 6—7.10. 50.000 Kg. Deensche witte kool 5.205.80. NOOHDSCHARWOUDE. 27 April. Eigenheimers 1.70, bl. dito 1.70. bl. aard appelen 2.90. uien 1.301.80. drielingen 1 1.14. grove 1.202. peen 1.50, kroten 1.40, roode kool 9.1010.90. gele kool 6.40—7, D. witte kool 5.30—5.50. ALKMAAR, 26 April. Kaasmarkt. Aangevoerd: 25 stapels, wegende 81.000 Kg: 24 stapels kleine Fa- briekskaas f 19.50; 1 stapel kleine boeren kaas f 18.500. Alles met rijksmerk. Hande' matig.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 7