&&d&riLeuw4 Vlaggen, zon en optimisme UITBREIDINGSPLAN ALGEMEENE BEGRAAFPLAATS Duitsche successen Britsche ontevredenheid Voor de abonné's >TERMAN Woensdag 1 Mei 1940 Tweede Blad De 500ste Veldloop M.S.V. Zeemacht een succes Commissie zakelijken bijstand Afwijzend beschikt Burgerlijke Stand van Den Helder Overspannen zenuwen Het was lente... Het was lente in de plantsoenen, waar dui zend vogels door het prille groen stoeiden, het was lente aan de grachten, waar de oude boomen nu opnieuw omhuifd zijn met een rag fijn waas van zwellende knoppen en uitbotten de blaren en het was lente in de binnenstad die kostelijk gestoofd werd door den milder' voorjaarsbries. Hoe ver lijkt nu achter ons te liggen de lange winter en de duisternis der grauwe dagen. Hoe ver leek dat alles... gisteren, toen het voorjaarsfeest blijer en uitbundiger gevierd mocht worden dan op andere dagen: blijer, omdat Zij, die wij eens als eerste landsvrouwe hopen te mogen eeren, verjaarde. Een feest in de letterlijke beteekenis van het Woord, een feest met recepties en spee- che's, met uitvoeringen en serenade's, is het niet geworden. En dat was maar goed ook, want de tijden zijn er niet naar festiviteiten te organiseeren. Doch wat wij aan dat alles wellicht te kort kwamen, dat werd dubbel en dwars vergoed door de zon, die het optimisme in onze harten geboren deed worden, en door de duizende vlaggen, die van straat tot straat en van gracht tot gracht te wapperen hingen. Ja, die vlaggen... Men zou kunnen spreken van een vlag- genparade. Overal hingen ze. Heel vroeg des morgens moeten velen reeds bezig geweest zijn het dundoek te ontrollen, want toen wij om 7 uur'door de stad fiet sten, wapperden de rood-wit-blauwe ba nen reeds van menige gevel. Zoo ooit dan begrepen wij gisteren dat het uitsteken van het nationale dundoek méér be- teekent dan een gebaar, méér dan een cere monieel dat men, der traditie getrouw, ver richt, méér dan een ^ewoonje die nu eenmaal aan den 30sten April" verbonden is. Neen. Dit vlaggen was géén traditie. Het was geen leeg gebaar. Het was iets anders. Het was een stille demonstratie van dankbaarheid en kracht, omdat we, Gode zij dank, nog ons zelf kunnen zijn ,dat we nog ons zelfbeschik kingsrecht hebben, waarvan de ontzaglijke beteekenis juist in deze dagen zoo zeer aan den dag treedt. En van kracht... die we voelen in het besef rondom Oranje geschaard te staan. Het is een voorrecht in tijden van wan kelende machten, zich vereend te weten rondom een Vorstenhuis, dat reeds eeu wen geleden de stormen der tijden wist te weerstaan en dat tallooze malen bewe zen heeft een vaste burcht te zijn voor land en volk. Zie, dat waren de gedachten die de dui zende vlaggen bij ons opriepen, en, hetzij be wust, hetzij onbewust, zullen velen met ons zóó gedacht hebben.' Het werd een schoone dag. Des morgens op de haven zagen wij de marcheerende adel borsten. Kranige jonkers, met in hun middent hoog-geheven het vaandel, dat kostelijk bezit van het korps. Op de schepen wapperende vlaggen, het havenwater vroolijk doorflonkerd van een speelsche zon, daarboven een hardblauwe hemel en aan den wal de marcherende adel borsten. En de stafmuziek blies haar marschen. De instrumenten waren van louter goud en louter zilver door de zon. En iedereen die het zag werd geboeid door dit altijd weer pakkend militair vertoon, dat geen Nieuwediepsch hart onberoerd laat. Des middags had een groot deel der bevol king van Den Helder vrij. De braniekraag overheerschte in de stad, en ook dat deed de burgerij goed, omdat het 't bewijs was, dat er dien dag aan de grenzen geen gevaar voor al te zware spanningen bleek te bestaan. De jeugd had ook vrij. Een deel trok door de stad in verenigings verband. Met oranje strikken in het haar en oranje sjerpen om luchtige lente-japonnetjes. Zingend en fluitend. In de grachten zagen wij de eerste kano s Voorbijschieten. Van brug tot brug, van gracht tot gracht. Er in pleziermakende jongens, voor wie het leven nog louter vreugde is. De zon bleef schijnen. Heel den dag. Een gouden zon tegen een blauwen hemel, en men zou zich kunnen voorstellen dat ook hierin een stille hulde besloten lag voor Haar, tot wie op dezen dag zoovele gedachten van warmte en sympathie heengingen. Verschillende malen klonken rondom het Helden der Zeeplein de zilveren klanken van bet carillon, bespeeld door den stadsbeiaardier. Velen, die voorbijkwamen, bleven staan en luisterden: neurieden zachtkens de bekende wijsjes mede, de melodieën, die op den wind Werden meegevoerd tot ver over de stad. Des avond was er muziek. Eerst de taptoe. Onze prachtige, onmisbare, poezie-volle... kortom, onze Nieuwediepsche taptoe. In de straten daverde de marschmuziek, verweg klonken de klanken van bekende, van vertrouwd in het gehoor liggende vader landsche wijsjes. De jeugd liep mee. Al dan niet arm-in-arm. Zingend en hossend. Daarna kwam het concert van het Stedelijk muziekkorps en rondom de opnieuw Sro®" tiende perken van het park, dat eens naar de jarige Kroonprinses werd genoemd, verzamel den zich velen om te luisteren naar het con cert, dat dank zij het schoone voorjaarsweer bijzonder tot zijn recht kwam. Het meerendeel der vlaggen wapperde nog aan de gevels... En in den avond ge dachten wij nogmaals welk een rijkdom wjj bezitten Juliana's feest vrij te mogen vieren. Dat wij het vrij mochten vieren a s vrye zonen van een vrij volk. Dat het zóó moge blijven. Nu en in de toekomst! anmorgen werd (met ceremonieel) de 500ste mijn door de Marine ge demonteerd. Voor z'n pleizier behoeft men tegenwoor- aig niet op zee te zijn. Van de „vrije zee'' is. sedert UI van mo gendheden deze met mijnen bezaaid hebben, niet veel meer overgebleven en het laat zich aanzien dat nog voor langen tijd deze toe stand bestendigd zal blijven. Ook al is ons land geen belligerente mo gendheid, ook wij hebben met de mijnen te maken. En inzonderheid als het gaat om los geslagen mijnen, die voor de scheepvaart en de kustplaatsen zulk een groot gevaar op leveren. Men tracht dit gevaar te ondervangen, en het is de Mjjnendienst der Koninklijke Ma rine. die in dit opzicht prachtig werk ver richt heeft. Reeds eerder heeft men kunnen lezen hoe deze, betrekkelijk kleine, dienst zijn arbeid doet. Hoe men er op uit trekt als er mijnen gesignaleerd worden en dat men, met groote kennis van zaken en zonder vrees, de uiterst gevaarlijke projectielen tot ongevaarlijke apparaten maakt. Tal van malen heeft deze dienst in het voorbije laatste halve jaar zich in dienst ge steld der gemeenschap. Zij heeft gezorgd dat UI van ongelukken voorkomen werden, dat de scheepvaart onder de Nederlandsche kust voor menig gevaar bespaard bleef en dat UI van mijnen geen gelegenheid kregen tot ex plosie te komen bij het aandrijven op of bij den wal. Men achte dit werk niet te licht. Men meene niet, dat het hier slechts ging om het demonteeren van enkele «tientallen mijnen. Integendeel, het aantal onschade lijk gemaakte mijnen ih zeer. zeer groot, en het behte bewijs daarvan is het feit, dat vanmorgen tusschen half 11 en 11 uur op het Kuitje de 500ste door de Ma rine gedemonteerd werd. Het was goed gezien van de autoritei ten aan dit demonteeren een bescheiden ceremonieel te verbinden. Er was zeer zeker aanleiding om de 500ste met eenige plechtigheid onschadelijk te maken. Ten eerste vanwege het feit, dat de dienst heeft bewezen zoo uitstekend te kunnen marcheeren en ten tweede omdat men zoo fortuinlijk was geen enkel incident bij dit werk te behoeven te betreuren. De 500ste Het Is goed te beseffen, in deze zoo sn^-geleefde dagen, wat de marine doet voor het welzijn, de veiligheid der ge meenschap. Het is goed, dat men weet, dat de marine, en dan inzonderheid de mijnendienst, dag en nacht paraat is voor het onschadelijk maken der uiterst ge vaarlijke mijnen, die een zoo groot gevaar opleveren. Vandaar dat wjj, aan het plechtig de monteeren van dezen 500ste, den oprech ten wensch verbinden, dat ook bjj de 1000ste en eventueel bjj nog andere „mjjl- paal"-getallen, geconstateerd moge wor den, dat even eens zonder ongelukken gewerkt is. ONWEL. De politieauto verleende gisteren assisten tie voor het vervoeren van een toevallijder, die op den Kanaalweg onwel was geworden. De Veldloop, door ..Zeemacht" georga-, niseerd in samenwerking met O. en O.. is een groot succes geworden. Wel waren verscheidene deelnemers gedwongen om verstek te laten gaan wegens ziekte, dienst, enz., maar maar er verschenen toch nog ruim 120 loopers aan sUrt. Het Galgeveld en de omringende duinen baad den in zonneschijn, waarin de vlaggen van het parcours vroolijk wapperden. Behalve Je deelnemers toonden vele militairen van Land- en Zeemacht hunne belangstelling. Onder de aanwezigen merkten wij op den Luitenant ter zee le kl. B. J. Velderman. Vdjudant van den Schout-bjj-Nacht. die len Commandant Marine vertegenwoor digde, verder den Garnizoens-Comman- dant Majoor Van der Blom. den Kapitein der Mariniers Michaëlis. Adviseur van „Zeemacht", en den Luitenant ter zee le kl. Schouten, de contactofficier van O. en O. Als wedstrijdleider fungeerde de Adj.-o.o. der mariniers Bosmann. bijge staan door den sergeant-maj. d. mariniers Leisner, den sergeant-fourier Verkès en den korporaal der mariniers Cup. Het traject was ingekrompen tot ongeveer 2800 meter en de tijdlimiet werd vastge steld op 11 minuten. Dadeljjk nadat adj. Bosmann het startschot had gelost en het peleton zich in beweging zette, ontwikkelde zich een hoog tempo. Niemand had zin aan den staart van de groote groep te komen, vandaar de snelheid waarmede men aanving. Na ongeveer 800 meter scheidde zich aan den kop een groep van vier loopers af. het peleton ontketende een jacht en daardoor vormde zich een lange lijn van loopers. De kopgroep, die inmiddels zeer uiteen gevallen was, liet zich niet in- loopen. breidde integendeel een voorsprong nog uit en zoo verdween de geheele groep uit het gezicht achter een hoogen duintop. Na een paar minuten onzichtbaar te zijn geweest verscheen aan de vlag bij het voorlaatste con trole punt een witte figuur, die bleek te zijn de korporaal der mariniers Moermond, ge volgd op ongeveer 60 meter door een tweeden en nog een derden looper stoof Moermond letterlijk door de laAtste controle en, om een goeden tijd te maken hield hij zelfs in de laat ste meters niet in, ofschoon zijn eerste plaats niet het minste gevaar liep. Zoo werd eerste korpl. d. mar. Moermond, die den afstand liep in 8 min. 42.3 sec. Tweede was de dpi. soldaat Goedhart in 8 min. 54.2 sec., derde dpi. solaat T. Vriend in 9 min. en vierde de matroos 3e kl. P. Katz in 9 min. 34 sec. De groote verrassing kwam nog. Geen van de deelnemers was uitgevallen en op 10 na volbrachten allen den loop in minder dan 11 minuten. Nadat allen met autobussen weer naar de G.S.S. waren vervoerd, werden daar de prijzen uitgereikt door den Luitenant ter zee le kl. Schouten, contactoff. van O. en O.'De heer Schouten bracht dank aan allen die hadden medegewerkt om dit sportfestijn te doen sla gen en noemde daarbij het Zeemachtbestuur. Verder memoreerde hij den heugelijken dag, dien wjj beleefden en sprak de oprechte hoop uit, dat H.K.H. Prinses Juliana dezen dag nog vele malen mocht herdenken in vrede en in een vrij land. Tenslotte hief men op zjjn verzoek een driewerf Hoezee uit op de Hooge Jarige en daarna reikte hij de prijzen uit. Voor ieder, die naar voren werd geroepen, had de heer Schouten een vriendelijk woordje en de prijsuitreiking verliep onder algemeene vroolrjkheid. De tien deenemers. die na de elf minuten waren binnengekomen, ontvingen op voorstel van den Zeemacht-voorzitter de me daille als herinnering aan dezen mooien dag en ter aanmoediging. gemobiliseerden Ook in deze gemeente is thans ingesteld een Commissie voor Zakelijken bijstand aan ge- mobiliseerden, welke is samengesteld als volgt: Mr. J. Mulder. Voorzitter: L. Bandsma, vice-Voorzitter: H. A. Boon. Secretaris; J. Bregman; A. Gomes; M. A. Grunwald: P. Th. Luijckx; P. H. Spruit: J. J. Verfaille; E. J. H. Volkmaars; J. W. de Wijn en J. F. van Wjjn- gaarden. Het doel dezer Commissie Is, om ge mobiliseerde kleine ondernemers in ne ring, ambacht, landbouw, tuinderij e.d., die in zaken-zorgen zitten, de hel pende hand te bieden tot het vinden der organen en wegen, welke wellicht tot ver lichting hunner lasten leiden kunnen. Spreekuren worden gehouden eiken eersten en derden Maandag van de maand, van des namiddags 6.45 uur tot 7.45 uur, in het ge bouw voor den Dienst voor Sociale Zaken, Kanaalweg 92, alhier. Vergoeding ingevolge art. 13 der L.O.-wet 1920. Door H. Brouwer, wonende Rijksweg 116 te Koegras, is bij schrijven van 11 April j.1. een verzoek tot den Raad gericht om op grond van art. 13 der L.O.wet 1920 in aanmerking te mogen komen voor steun uit de gemeente kas ter tegemoetkoming in vervoerkosten, ver bonden aan het bezoeken door een tweetal zijner kinderen van de Protestantsch Christe lijke school te Breezand, gemeente Anna Paulowna. Bjj eei. ingesteld onderzoek is gebleken, dat de woning van den verzoeker is gelegen op minder dan vier kilometer van de school, waar het voor zijn kinderen gewenschte onder wijs wordt gegeven. Op grond hiervan stellen B. en W. den raad voor op het verzoek afwijzend te beschikken. APOTHEKEN. Van hedenavond 8 uur tot Vrijdagmorgen is alleen geopend de apotheek van D. W. de Bas, Binnenhaven. Van Vrjjag 3 Mei tot Maandag 6 Mei wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door de firma SmeetsSnel, Weststraat. van 30 April 1940. BEVALLEN: J. M. PietersHessels, d.; L. van der Beekvan Haaf ten, d.; M. de BruinKJaassen, z. VERKEERDE KANT. Bekeuringen werden opgemaakt tegen het parkeeren aan de verkeerde zjjde van de Keizerstraat. Mijnhardt's Zenuwtabletten maken U spoedig weer weldadig kalm. Buisje 40 en 75 cent. Crediet van 173.000 gulden aan den raad gevraagd Uitvoering in werkverschaffing In de raadsvergadering van 28 Juli 1936 werd door den raad aan het college van B. en W. een crediet verleend van 119.500. voor het uitbreiden van de algemeene be graafplaats. Dit crediet werd in 1937 terug gebracht op 89.800.De gemeente heeft toen getracht met grondeigenaren tot over eenstemming te komen en op grond van Defensie tot uitbreiding van de bestaande al gemeene begraafplaats te komen, hetgeen beide mislukte. Tot op dit oogenblik kwam dus, door verschillende omstandigheden, van een uitbreiding van de begraafplaats niets. B. en W. komen nu met een nieuw plan bij den raad en volgens dit nieuwe, door het col lege ontworpen plan kan dê uitbreiding thans beperkt blijven tot een perceel groot 4880 mi', eigendom van H. A. Timmer, alhier, en een. groot 16990 m2, eigendom van Mw. J. M. Roodt—Klinkert, te Alkmaar. Genoemde eigenaren zijn bereid deze perceelen aan de °emeente te verkoopen tegen den prijs van 0 50 per m2, vrij op naam, onderscheidenlijk 0.55 per m2, kosten van overdracht en le vering voor rekening der gemeente. Deze aanbiedingen zijn naar de meening van B. en W. wel te aanvaarden. Omtrent het plan zelf kan ter toelichting nog het volgende worden medegedeeld. De aan te koopen perceelen zijn zoodanig gele gen, dat het niet mogeljjk is de bestaande Kerkhoflaan over de geheele lengte te ver- breeden, zooals oorspronkelijk de bedoeling was. Alleen het aan perceel Sectie B, no 893 grenzende gedeelte van den toegangsweg komt voor verbreeding in aanmerking. Die ver breeding is voorts weer zóó gedacht, dat on geveer de noordelijke helft aansluit bg een ruim parkeerterrein. Het bestaande toe gangshek van de begraafplaats komt te er- vallen; het nieuwe toegangshek is ontworpen ongeveer op de plaats, waar het bestaande smalle gedeelte van de Kerkhoflaan in het te verbreeden gedeelte overgaat. oorts is nog een nieuwe opzichterwoning aan de zuid zijde van het parkeerterrein ontworpen, als mede een aula, welke nabjj den thans be- staanden ingang der begraafplaats met het front naar den toegangsweg is gedacht. Op het parkeerterrein is een urinoir geprojec teerd. Het te. verbreeden gedeelte van den toegangsweg zal van tegeltrottoirs worden j voorzien. Ook het parkeerterrein zal, evenals de voetpaden op 'e uitbreiding der begraaf plaats, met tegeli worden bestraat. Het leg gen van tegels op leze paden op de begraaf plaats valt echter buiten het onderwerpelijke plan; in de kostenbegrooting is hierop ook niet gerekend. De financiering hiervan zal dus t.z.t. geregeld moeten worden. Ten aanzien van de aula wordt nog mede gedeeld, dat hiervoor drie plannen zijn ont worpen. Het wil B. en W. voorkomen, dat van deze A, B en C gemerkte plannen aan plan C de voorkeur moet worden gegeven. De kosten van bouw en inrichting worden ge raamd op 38.950.met inbegrip van de kosten van aanleg van een gasverwarmings- installatie, doch zonder die van aankoop en opstelling van een orgel, waarover nog nader moet worden beslist. De kosten van de overige bijkomende werken worden geraamd onderscheidelijk op 16.250.voor de straat werken, op 6000.voor den bouw van de opzichterswoning en op 750.voor het urinoir. De in werkverschaffing te verrichten werk zaamheden zullen hoofdzakelijk uit grond werk bestaan. I. Werkverruiming. Arbeidsloonen 51.000. Invaliditeitsverzekering Rentezegels 1.770. Ziekteverzekering 803. Brandstoffentoeslag 3.380. B. Bijkomende kosten. Materialen 31.000. Ongevallenverzekering 1.430. Loonen 2 voorlieden 1.500. Contr. Ned. Heidemjj. 400. Rente opgenomen gelden centrale kas 400. Aandeel alg. bedrijfs kosten gem. werken 4.000.— Kosten van adm. centr. boekh. en centr. kas 250. Kosten van toezicht 2.500. 56.953.— i 41.480.— Aankoop grond 4840 m2 0.50 per m2 2.420. 16990 m2, 0.55 per m2 9.344.50 Kosten van overdr. en levering 388.78 Bjjkomende werken. Straatwerken Bouw woning opzichter Bouw en inrichting aula Bouw urinoir Totaal of rond 12.153.28 16.250.— 6.000.— 38.950.— 750— 172.536.28 173.000— Het Is te begrjjpen, dat het Britsche volk niet erg te spreken is over den gang van zaken in Noorwegen. Het initiatief ljjkt ook nu nog steeds aan den kant van Duitschland. Het was Duitschland, dat door zjjn onverwachte en overrompelende actie, de voornaamste plaatsen van Noor wegen bezette en het is Duitschland even eens, dat op het land succes op succes boekt en dat, niettegenstaande de Engel- sche overmacht op zee, kans ziet zjjn troepen en materieel in Noorwegen zoo danig te versterken, dat het den gecom bineerde geallieerde en Xoorsche troepen niet mogeljjk schijnt, hen uit hun posities te verdrijven. Gisteren heeft Duitschland de verbinding Oslo—Drontheim hersteld en dat beteekent, dat men nu opnieuw ge legenheid heeft tot intenser aanvoer van het benoodigde menschen- en oorlogs materiaal. Het Engelsche volk wordt ontevreden. Men dringt aan op acties van de vloot, men wil dat de leiding risico-'s waagt om successen te kunnen boeken. Het schijnbaar werkeloos af wachten bevalt het grootste deel van het Brit sche volk niet en het is uit krijgskundig oog punt ook wel een weinig onbegrijpelijk, dat de geallieerde strijdkrachten zoo weinig actief zjjn. Het is waar, dat de Engelschman voor zichtiger is dan zijn vijand en dat er aan een aanval in bezette plaatsen geweldige risico's verbonden zijn, maar neemt men die risico's niet, dan zal Duitschland zijn positie in Noor wegen zoodanig versterken, dat het Engeland wegdrukt uit bezette gebieden en het in een positie brengt, die de geallieerden aan de Duitsche troepen hadden toegedacht. Natuurlijk is de einduitslag van dezen strjjd op dit oogenblik niet te voorspellen, maar een feit is, dat Engeland moreel reeds een slag heeft gekregen, waarvan het zich niet zoo licht zal kunnen herstellen. Chamberlain zal spoedig in het Lagerhuis een verklaring afleggen over den strijd in Noorwegen en de positie van de géarkeerden. We zullem-deze dus moeten afwachten om onze conclusies t» kunnen trekken over den gang van zaken in het Noorden. Maar wat er van doorlekt is voor de geallieerden minder gunstig, zooals uit bovenstaande duidelijk blijkt. Engeland heeft meer zorgen dan die in het Noorden. Het heeft zich in verband met de houding van Italië, genoodzaakt gezien, uit voorzorg, zijn koopvaardij schepen, inplaats van door de Middel- landsche Zee, rond de Kaap te laten va ren. Italië vischt graag in troebel water en men verwacht, dat wanneer de positie van Engeland door zjjn oorlog tegen Duitschland, in het Westen of Noorden sterk gebonden zal zijn, Italië zijn slag zal slaan in de Middellandsche Zee en zal trachten zijn droom te verwezenlijken van een beheersching van de Middelland sche Zee. Optimistisch ziet de toekomst voor Engeland er niet uit. Het in de kostenbegrooting geraamde be drag van 51.000.aan werkverschaffings- loonen komt overeen met pl.m. 2950 manwe- ken. Indien het nieuwe plan de goedkeuring*! van den Minister van Sociale Zaken kan ver-i werven, mag er op gerekend worden, dat in het hierboven onder (A) genoemde bedrag van 56.953.de gewone bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds aan deze gemeen te zal worden verleend. Bovendien zullen B. en W. aan Gedeputeerde Staten dezer pro vincie opnieuw verzoeken in de bjjkomende kosten van het werkverschaffingsobject, voor zooveel deze daarvoor in aanmerking komen, een bijdrage uit de provinciale middelen te willen verleenen. Voor de uitvoering van het plan als zoodanig zal voorts aan den Kroon nog vergunning, ingevolge de bepalen der Kringenwet, moeten worden verzocht. Het is voorts het voornemen om de voor den bouw van de aula en de opzichterswo ning benoodigde gelden aan te vragen aan de directie van den Rjjksdienst voor de werk verruiming (vroeger werkfonds). Mocht in dit opzicht geen medewerking worden verkregen, dan zouden B. en W. den bouw van beide gebouwen voorloopig achter wege willen laten en voorloopig met het te genwoordige bljjven volstaan. Indien mocht blijken, dat de Minister van Sociale Zaken aan de uitvoering van het uitbreidingsplan geen medewerking wenscht te verleenen. of indien de vereischte Kringenwetvergunning niet wordt verleend, zal uiteraard de uitbrei ding van de begraafplaats zelve op de be oogde wijze niet plaats kunnen vinden. Doch onafhankelijk hiervan achten B. en W. het gewenscht. dat de gemeente in het bezit komt van de bovengenoemde perceelen, zoodat het in hun voornemen ligt om bij aanvaarding van dit voorstel, tot aankoop daarvan, over te gaan. Woensdag 8 Mei a.s. het bijzonder mooie tooneelspel op te voeren door T.A.V.ENU. Entrée f 0.35 (ind. belasting) Kaarten aan ons Bureau van Vrijdagmiddag 2 uur af Onze stadgenoot, de heer J. Boot, lid van het Heldersche Fanfarecorps, directeur Toon de Hoogh, heeft met goed gevolg afge legd het examen voor het bespelen van Tuba. Dit examen wordt afgenomen door toonkun stenaren van naam en vereischt naast tech nische vaardigheid ook theoretische kennis. De heer Boot werd hiervoor opgeleid door den dirigent van zjjn corps, den heer De Hoogh. DRONKENSCHAP, B en W. stellen den Raad voor in dien Gisteren werden twee personen wegens geest te besluiten. openbare dronkenschap in arrest gesteld.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5