prebthbeumn Alleen Castèlla-schuim heeft Driedubbele Werking! JUTTERTIES VERJONGT l&zeJUcti ttieuupi Gewone'zeep wascht. Op GOEDE zeep staat D&BBELMjjtN Betrekkingen Te huur Te huur Te koop Diversen 1BYUTUIIEI MET YERINPfl V oetbalcompetitie Zeemacht De verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana Dc Meierblis Visscherij lMcbn|vifig Handelsregister Ga vandaag ftog over op Castella-zccp, cn maak kennis met een even frisschc als volledige schoonheidskuur! Uw huid mag verwaarloosd zijn, Uw teint mag een „stadskleur" hebben aangenomen, de driedubbele werking van Castella moet Uw huid in korten tijd stralende jeugd geven. Wie zich met Castella wascht, wascht zich jonger! Bovendien omhult Castella U met een zacht en charmeerend, jeugdig parfum! -/ D L5 aangeboden aangeboden gevraagd aangeboden De wedstrijden van Zaterdag 27 April von den plaats in een grijze, vochtige en trieste atmosfeer, maar verliepen desondanks naar genoegen. Velen waren uitgetogen om hier en daar van het spel te genieten, vooral op en om het Atlas-terrein was het druk. Op het allerlaatste oogenblik kwam nog be richt dat Kijkduin B verhinderd was te spe len, evenals het 21ste G.B. wegens wacht, verloven enz., zoodat deze wedstrijd kwam te vervallen. De bezoekers van het Atlasterrein zagen wjj later terug bij de Watervogels. De tweede Batterij Luchtdoel versus de Plaatselijke Dienst was een spel van kat en muis. Bij de rust was het al 30 en het einde kwam met 81, een resultaat dat nog meeviel. Schoolderman had het genoegen voor P. D. de eer te redden, wel zat er een buitenspelluchtje aan zijn overigens fraai doelpunt, maar de invaller scheidsrechter had vooor de rust ook een buitenspelgeval aan den anderen kant over het hoofd gezien. De Plaatselijke Dienst verloor hiermee zijn negenden wedstrijd, maar won opnieuw den toss. Bethlehem's specialiteit. Kijkduin A. moest zijn kans verdedigen te gen het Troepen detachement en de vele be zoekers van dezen wedstrijd waren getuige van een boeiende, spannende en soms for- sche partij. Het Troependetachement vocht voor zijn laatste kans en wist een gelijk spel te forceeren. Toen de stand 11 was, even na de rust, wist Kijkduin opnieuw de leiding te nemen met een prachtschot van aanvoer der van Es, de bekende H.R.C.-speler, die op de rechtsbuitenplaats speelde. Vanaf den vleugel schoot hij hoog en onhoudbaar in onder gejuich der Kijkduinsupporters. De be woners van de Molenstraat, bleven echter stug doorwerken en even voor het einde wist Krab gelijk te maken. De derde wedstrijd in Afdeeling A. was OnderzeedienstSchorpioen 2. Als men deze twee ploegen bezig had gezien zou men niet gelooven, dat beiden kansloos waren. Er werd hard gewerkt en goed gevoetbald, voor al de Onderzeedienst nam een goed afscheid van dit seizoen. Wel gaf de Schorpioen goed partij maar tegen het enthousiaste spel van den Onderzeedienst waren zij niet opgewas sen. De Marine-kazerne won ook weer, ditmaal van Schorpioen 1. De torpedomakers speel den misschien beter voetbal, maar door hun gepingel wisten zij geen doelpunten te ma ken. Daarbij waren er in hun elftal een paar zwakke plekken, vooral Verzijl was niet erg op dreef. Van Tongeren liep op den vleugel en aan hem lag het niet. De Marine-kazerne daarentegen liep geweldig hard van stapel en wist gedurende den geheelen wedstrijd het tempo vol te houden. Voor den wind spe lend hadden zij met de rust al een 20 voor sprong en ook met den tegenwind zochten zij hun heil in het tempo. De Schorpioen, waarin wij weer het almeer gesignaleerde ge brek aan vechtlust bespeurden, werd door ore. het tempo geklopt en volkomen verdiend. In het kazerne-elftal zagen wij weer een nieuwe speler, deze jongeman, de Vries genaamd, wist een paar mooie doelpunten te fabricee- ren en wij zullen hem onthouden. De Zoeklichtafdeeling liep nog verder uit door een goede overwinning op het Kon. In stituut. De Jonkers waren vergezeld van een groot aantal supporters, evenals de Genie en de aanmoedigingen aan beide zijden waren niet van de lucht. Bij de Zoelichten viel voor al weer op het fraaie werk van Hulshorst, die het spel prachtig weet te verdeelen en door zijr verrassende passes naar de vleugels ver warring weet te veroorzaken. Linksbuiten Lamers, een speler van het Nijmeegsche S.C.H. was ook enorm in vorm dezen mid dag en vooral moeten wij memoreeren de corner, waaruit hij ineens doelpuntte. De mid- voor van de Adelborsten, die steeds een voor uit geschoven positie innam wist van een dier mistrappen te profiteeren om de eer te redden. Hij zond een strak schot in waar de keeper onder gejuich van de aanwezige Jon kers overheen viel. Hier volgen de uitslagen en de competitie stand: Afdeeling A. Hospitaal 9 7 2 0 26—8 16 Luchtdoelart. 7 6 1 0 32—4 13 Wachtschip 9 6 1 2 13—10 13 Kijkduin A 9 4 3 2 18—8 11 De Kooy 1 8 4 2 2 17—5 10 Troepen-Det. 7 4 1 2 12—16 9 Van Speijk 8 3 0 5 13—26 6 Verbindingsdienst 8 3 0 5 6—14 6 Onderzeedienst 10 2 1 7 13—16 5 Schorpioen 2 8 1 1 6 9—20 3 Plaats. Dienst. 9 0 0 9 4—36 0 Afdeeling B. Zoeklichtafd. 9 8 0 1 37—10 16 Erfprins 7 5 2 0 25—7 12 Dirksz Admiraal 7 4 0 3 19—10 8 Kijkduin B. 8 4 0 4 14—14 8 Kon. Instituut 8 3 1 4 15—17 7 Officieren 6 3 0 3 9—13 6 De Kooy 2 7 2 2 3 15—17 6 21ste G.B. 7 2 2 3 20—17 6 Marinekazerne 8 3 0 5 11—25 6 Schorpioen 1 7 1 1 5 10—23 3 Stafmuziek 6 1 0 5 5—27 2 Uitslagen van 27 April: Afdeeling A. Kijkduin A.Troependetachement 22 Schorpioen 2Onderzeedienst 02 2e Batt. Luchtd.Plaats. Dienst 81 Afdeeling B. MarinekazerneSchorpioen 1 30 Zoeklichtafd.Kon. Instituut 41 Op het Onderzeedienst terrein is voor mor gen een zeer belangrijke wedstrijd vastge steld. De runner up van Afd. B., de Kustart. Erfprins, ontmoet daar DirksAdmiraal. Deze laatsten werden verleden week door de Zoek- iichtafd. regelmatig geklopt, maar vertoonde toch zeer goed spel. Erfprins, die in verlies- punten met nummer een van- de ranglijst ge lijk staat, moet dus winnen om zijn kans te handhaven. Dirksz Admiraal daarentegen mag niet meer struikelen, want Kijkduin B. ligt op de loer om de eervolle derde plaats over te nemen. Het lijkt er dus op, dat wij een spannende partij te zien krijgen. Voor het Werfterrein staat de ontmoeting OfficierenMarinekazerne op het program ma. Ten slotte is men nog van plan de 2e Batterij Luchtdoel een wedstrijd te laten spe len tegen van Speijk. Waar de overwinning terecht komt is niet twijfelachtig, gezien de resultaten van beide ploegen en wij houden het dan ook op de Luchtdoel. De verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, die hier gewoonlijk passeert zonder eenige feestelijkheid, is ditmaal te Den Burg op bij zonder opvallende wijze gevierd: niet alleen vanuit de openbare gebouwen, doch ook van vele particuliere woningen werd de vlag uit gestoken. Al vroeg in den morgen maakte het Militair Harmoniegezelschap, onder leiding van korporaal Mantel, een rondgang door Den Burg. De schoolkinderen kregen al vroeg vrijaf, en daar ook de militairen meer vrijaf genoten dan andere dagen, was het den ge heelen dag druk langs de straten. Des avonds gaf het Militair Muziekgezelschap weder on der leiding van korporaal Mantel een uitste kend geslaagd concert op het terras van Hotel „Texel", op de Groeneplaats. Dit concert, dat door uitstekend weder werd begunstigd, werd door honderden belangstellenden bijgewoond. DONDERDAG 2 MEI. (Hemelvaartsdag). Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u. de heer Duyvendak van Heemstede. Oosterend, v.m. 10 u. Ds. Kok. Den Hoorn, v.m. 10 u. de heer Starrenburg. De Koog, v.m. 10 u. Ds. v. 't Hooft. De Cocksdorp, v.m. 10 u. Ds. Salm. Oudeschild, v.m. 10 u. Da. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. Geen Dienst. Geref. Kerk, Den Burg, v.m. 10 u. Cand. Wouda. Geref. Kerk (H.V.). Oosterend, Leesdienst. Begunstigd door het mooiste weer, dat men zich daarvoor bedenken kan, heeft de Texel- sche jeugd gisteravond de Meierblis ontstoken. Nog nauwelijks begon de duisternis te valen, soms was het nog lang niet donker, of de zoo met moeite bijeengebrachte rommel werd tot groot vermaak van de jeugd in brand gesto ken. Al heel spoedig zag men van alle kanten de vlammen oplaaien, want niet alleen de jongens van de dorpen, maar ook de jeugd van ieder buurtschap heeft een Meierblis. Daar er een stevige wind stond en het tevens goed droog weer was, heeft de Meierblis prachtig gebrand. Toen de vlammen hoog opstegen, begon de pret eerst goed, er klonk een gejuich en gejoel, alsof het een groote feestdag was. Zoo dicht mogelijk ging men bij het vuur, en al rookt dit ook zoo erg, dat de kleeren er van doordrongen worden, dat komt er niet op aan, het vuur is door de jongens zelf ont stoken, het is hun eigen vuur, en dat geeft juist de grootste pret. Zoo lang er nog maar een enkel papiertje brandt, gaat niemand naar huis, en het aantal kinderen, dat op dien avond laat naar bed gaat, is altijd zeer groot. De meeste jongens verspreiden bij hun thuis komst een zoodanige rooklucht, dat ze direct in het bed gestopt moeten worden. De Texel- sche moeders rekenen er altijd wel op, dat ze haar kinderen op den dag van de Meierblis een extra oud pakje aantrekken. Blijkt de Texelsche jeugd dus toch nog waarde te hechten aan het aloude Meierblis verbranden, één ding heeft ze echter verleerd. Bij geen enkele kar met rommel hoorden we het oude Meierblislied „Hooi hei je geen strooi" meer zingen, en de jongens, die we er naar vroegen, bleken dit oude lied niet eens meer te kennen. UITSLAG AANBESTEDING. In Hotel „De Lindeboom" werd gisteravond door architect N. Schermer, voor de firma Vlessing, aanbesteed de bouw van een nieuw woonhuis in de Gravenstraat te Den Burg. Laagste inschrijvers waren: voor timmer en metselwerk de heer Jac. Drijver, voor 9650; voor schilderwerk de heer N. P. Graaf, voor 685; voor loodgieterswerk de heer J. Aagter, voor 749; voor electra de heer M. Bakker, voor 169. De gunning werd aangehouden. ïlieuuM uit lOJc Urk, 29 April. Door 8 vaartuigen werd heden aan den Gem. Vischafslag alhier aan gevoerd 256 pond kuilpaling, van 15 tot 21 pond per vaartuig, prijs 1914 tot 20 ct. 40 pond lijn- of beugaal. van 18 tot 24 pond per beugvisscher, prijs 23 tot 25 ct., alles per pond. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Josephina Maria, d. v. C. J. Lievaart en A. de Wit; Helena, d. v. P. v. Hanken en J. ter Napel; Jacob, z. v. C. Kapitein en R. Post. ONDERTROUWD: P. Hemphenius en S. Weerstand. van 16 tot 30 April 1940. Bestuurswijzigingen. Den Helder: Algemeene Coöp. Verbruiksver. en Prod. Ver. „Helder" U.A., Koningstraat 102. Andere wijzigingen. Den Helder: P. Faber& Zonen, Hartestraat 16, brandstof- fenhandel: vennoot P. Faber overleden. „N.V. Hemi" in opr., Californiestraat 50, 52, 54, exploitatie van melkinrichting, enz.; omgezet in een Naaml. Venn. Opheffingen. Texel G. M. Bos, Westermient 98, rijwielhersteller, Dubbelrijk vifami- nenschuim reinigt de huid tot diep in de poriën, sterkt en verfrischt de huidcellen. De intens behan delde huidcellen nemen thans de kostbare balsemie ke palm- en olijf oliën volledig op. Het speciale huid- verjongende par fum IN de zeep behoedt de huid tegelijk legen fu neste invloeden van buiten I Voor llw fijne goed maakt Dobbelman het modernste koudwater-waschmiddel: Castella Zijden Krullcn- Koop eens zoo'n groot pak tan 10 cent. t/m 11 Mei bij aankoop van f. 1 waren, waaronder koffie, thee of cacao. Uitgezonderd suiker, roomboter en margarine. KoHie per Va pond 55 45 35 30 - 26 Thee per ons 44 - 40 - 36 - 32 - 30 28 Cacao. per 'I2 pond 50 40 -25 Limonadesiroop. per fles 60 - 48 Chocoladerepen 7 voor 20 Edammer en Goudse kaas. per pond 15 Vette Edammer en Goudse kaas 25 Vette N H Edammer, belegen 32 Vette Edammer kruidkaas32 - 28 Volvette boerenkaas 45 - 40 - 36 32 Lekkere Leidse kaas per pond 1 5 Chocoladehagel per 'I, pond 17 Huishoudjam, per pot 26 appel-frambozen/bessen dubbele pot 50 Tarwebloem per pond 12-10-8V2 Slaolie grote fles van 8 d.L. 90 - 75 - 65 Stukjes appelen per pond 38 - 34 Pruimen per pond 32-25-18- 14 Tutti .fruttfper pond 38- 22 100 pGi. MAfawfoluMaAde,! BADHOTEL HUISDUINEN vraagt voor direct Twee flinke Werkmeisjes, loon 30.— per maand, intern, wasch vrij en verval. Gevraagd nett<?, flinke JONGEN voor opleiding banketbakkerij. Banketbakkerij P. ARTS, v. Galenstraat 55, Den Helder. Gevraagd DAGMEISJE. Aanm.: Singel 147. Gevraagd voor direct een Leerling Winkeljuffrouw. Adres: ZOETELIEF, Keizerstraat 75. FLINKE WINKELJUFFROUW gevraagd, leeftijd boven 18 jaar. KANNEWASSER, Zuidstraat. Gevraagd NETTE LOOPJONGEN of net loopmeisje. De Stad Parjjs, Spoorstraat 18. Het Couponhuis, Keizerstr. 78, vraagt een net MORGENMEISJE, leeftijd 16 17 jaar. Wordt gevraagd voor direct een net DIENSTMEISJE, voor dag of dag en nacht. Adres: Hotel Amstelmeer, Afsluitdijk, Anna Paulowna Gevraagd: MEISJE voor de morgenuren. Adres: Dijkstraat 66. Te huur groot Heerenhuis, Binnenhaven 54. Huurprijs 50 per maand. Inlichtingen Dijks hoorn. Molengracht 35. Aangeboden op goeden stand ZIT-SLAAPKAMER. Brieven onder No. 810, aan het Bureau van dit blad. Chique gem. Zit- en Siaapk. aangeb. op goeden stand voor 1 of 2 Heeren. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een gemeubileerde Zit-Slaapkamer of Zit- en Slaap kamer met gebruik van keuken. Brieven onder no. 808 aan het Bureau van dit blad. Te koop een HEERENHUIS met eigen grond. Adres: Javastraat 133. Te koop het solide HUIS, Molengracht 35. Desgewenscht spoedig leeg. Inlichtingen Dijks hoorn, Molengracht 35. Wegens overcompleet een fantasie Heerencostuum, z.g.a.n., middelmaat. Prijs 5.— Adres: H. KERKDIJK, Laan 2. Te koop: Restant Pudding Poeder, goed merk en kwaliteit. Brieven onder No. 811, aan het Bureau van dit blad. Te koop: goed onderhouden Kinderwagen (opvouwbaar), Kinderbox en Kinderstoel (ook apart). Adres: Spoorstraat 56. Kosthuis of Slaapkamer aangeboden voor 2 personen. Adres: le Goversdwarsstr. 2. Te huur groot HEERENHUIS. Te bevragen: Zuidetraat 90. Gevonden een zilveren Arm band, op Zondag 28 April. Te gen advertentiekosten terug te bekomen. Adres: Nachbahr, Hugo d« Grootstraat 29

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 8