?Bel op 533 P3SiIJ§ GC R y IIS W D R M P S i L De nieuwe toestand JUTTERTIES DISTRIBUTIEBEDRIJF Koegras Den Helder Te huur Te huur Te koop Diversen WOMPgRSTUPSCl Veehouders, die door den waterstand hun vee van het land moeten halen, kunnen zich wenden tot K. HOORNSMAN, te Julianadorp, om inlichtingen. Wenscht U een Taxi? SANDERS E, C.W. SCHEÜ1S DEN HELDEP Garage Manshanden, maakt wat smaakt! aangeboden gevraagd aangeboden Helders Advertentieblad Horizontaal. 1. Rustig. 5. Rivier in Spanje. 8. Plant, welke olie en vee voeder oplevert. 10. Groep geloovigen. 12. Terreinen voor bepaalde sport. 15. Berging. 16. Menigte. 18. Hoofddeksel. 19. Academische titel (afk.) 20. Formule bjj afscheidnemen. 21. Onderdeel van de Ned. Zeemacht (afk.). 22. Onmisbaar bij geldverzen- ding per post. 23. Grondsoort. 25. Niet vroeg. 26. Spoedig. 27. Het eerste. 29. Australische struisvogel. 30. Lengtemaat. 31. Ontkennend voorvoegsel. 32. Meisjesnaam, (pop. afk.) 33. Voorzetsel en bijwoord. 34. Gewicht. 35. De oudste. 37. Belangengemeenschap (Buitenl. afk.). 39. Ontkenning (Engelsch). 41. Zonder weerga. 42. Rangtelwoord. 43. Inhoudsmaat 44. Gevaarlijke plaats aan het zeestrand 45. Bijwoord van plaats. 46. Wetenschappe lijke verhande ling. 49. Rivier in Por tugal. 51. Geneeskundige van bepaalde richting. Verticaal. 1. Gewicht. 2. Cultureele instel- stelling, ook in Den Helder. 3. Kleur. 4. Opzet (b.v. om misdadigers te betrappen). 6. Teweer stellen. 7. Zeker dier. 8. Geslacht. 9. Mineraal, be staande uit sili caten. 10. Wat men brj schrijven of spe len in acht moet nemen. 11. Inhoudsmaat. 13. Nederlandsche provincie (afk.). 14. Tweeslachtig, ge werveld dier. 15. Voegwoord. 17. Eerwaarde heer (Lat. afk.). 24. Werktuig. 27. Zekerheid. 28. Scheiding. 34. Tegenwoordig. 35. Soort hennip. 36. Zeer kleine wo ning. 38. Wat aangenaam aandoet. 40. Uitgestorven diersoort. 47. Militaire afdee- ling van buiter' Staatspartij. 48. Spoed. 49. Meisjesnaam (pop. afk.). 50. Uitroep tegen eer trekdier (letter verwisselen). Oplossing vorige week. Horizontaal: Opa, Ali, Ach, Mobilisatie. Lt., Edo, On. Ni, Toond. T.T.. Eelde. Zebra, Spoel, Osram. Erpe, Anno, Kimbrren, P.a., El, Standaard. Verticaal Om, Poliep. Abt, Nevel, Lido, Isonzo, A.T.O., Cintra, Hé. Nestel. Ade, Des, Tampon, Loop- kat, Brenner, Gebed, Ei, A.E., P.S., L.D. De prijswerd gewonnen door den heer S. KONING, Bassingracht 1. Correspondentie. J. P. v. B. Dank voor uwe bijdrage, welke wij binnenkort zullen plaat sen. U hebt er zeker wel geen bezwaar tegen, dat w\j in Hor. en Vert. 1. het woord „derde" vervangen door „vierde". J. F. H. Verandering aangebracht, gemeente DEN HELDER Ingevolge de voorschriften omtrent verkoop van levens middelen, door de Ministers van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Visscherij, zijn alle winkeliers, die levensmiddelen verkoopen, gehouden een voorraadstaat op te maken, die hun voorraad op Donderdag 16 Mei, 8 uur 's morgens, nauwkeurig en volledig aangeeft. Deze voorraadstaat leveren zij Donderdag 16 Mei aan het Bureau van het Distributiebedrijf, Kerkgracht, hoek Van Galenstraat, in. Wanneer U gordijnen wascht, heeft U stijfsel noodig. Zeer waarschijnlijk prefe reert U soepele gordijnen, die in mooie plooien omlaag hangen. Gebruikt dan „Souplex" wonderstijfsel, dan bereikt U het gewenschte resultaat. „Souplex" heeft de eigenschap de stoffen weer het aanzien van nieuw te geven en is niet alleen geschikt voor linnen en katoen, maar ook voor wol en zijde. Neemt de proef eens. Een pakje van deze wonderstijfsel kost slechts 5 ets. S0UP1 toefutil! NV. STIJFSELFABRIEK „DE BIJENKORF" VOORHEEN M. K. HONIG KOOG AAN DE ZAAN HvtteMiei100 pGt. iMAfaw-pAwaasuU! Aan de Verzekerden van het Maatschappij-Ziekenfonds „Den Helder" wordt medegedeeld, dat het bestuur, op last van het Hoofdbestuur van de Ned. Maatschappij ter Bevordering der Geneeskunst, besloten heeft, ingevolge art. 18 van het Reglement, een nieuwe bepaling op te nemen, luidende als volgt: Opneming in een ziekenhuis, verpleging en be handeling overeenkomstig dit Reglement, zijn uitge sloten, indien de ziekte of het ongeval een gevolg is van oorlogsgeweld, oorlogshandelingen of oorlogs middelen of geschiedt terzake van een besmettelijke ziekte, welke tengevolge van den oorlog een epide misch karakter heeft gekregen; in al deze gevallen, onverschillig of de Neder landsche staat zelf bij den oorlog betrokken is. Opneming in een ziekenhuis, verpleging en be handeling overeenkomstig dit Reglement zijn tevens uitgesloten, indien het Fondslid of de Verzekerde in militairen dienst is. DEN HELDER, 14 Mei 1940. HET BESTUUR Dan naar -. v. Galenstraat 117 - Tel. 467 een Costuum, dot to alle opzicbtenATis? Wy laveren bet U naarruoat •WESTSTQJ07/_ 106 Nieuwe Dodge-Auto's met Radio. Verwarmde Auto's. Uw adres voor Toeren, Trouwen en Visiferijden. Buitenritten speciaal tarief. Middenweg 189-191. De RUGGEGRAAT van elk goed reclame-plan Courantenreclame ui U JAMEQSj"- Sluit U ook aan bij die groote fa milie. die het Zwanenberg-merk ziet als een eerewoord voor smakelijkheid en kwaliteit. Probeert één enkel Zwanen berg-product, en overtuigt U. dat onze slagzin „Zwanenberg maakt wat smaakt!'" geen over drijving bevat. Houdt U aan Zwanenberg's arti kelen; zij doen U goed! laadptecfy onze advertentiekolommen voor Uw inkoopen Kalm en waardig aanvaarden Met rustige vastberadenheid heeft ons volk de verschrikkingen van de laatste vijf dagen ondergaan. Onder innerlijk groote Spanning, heeft men uiterlijk zijn kalmte bewaard en ging het gewone leven, voor zoover dat mogelijk was, zijn gang. De voorproeve van den modernen oorlog heb ben we gisterenavond meegemaakt en we kunnen God danken, dat de verschrikkin gen daarvan in een uur voorbij waren. De generaal-opperbevelhebber heeft gis terenavond door de radio getuigd van den onverschrokken moed waarmee onze man nen gevochten hebben voor het behoud van de vrijheid van ons land. Wij gedenken hen. die vielen, met grooten eerbied. Mogen allen, die door het leed getroffen zijn, hun kracht vinden in Hem, die alleen troosten kan in deze ontzaglijke smart. We zijn nu in een nieuwe situatie en we hebben ons ook daarin met dezelfde rust en waardigheid te gedragen, als onder die van de afgeloopen dagen. Ons volk heeft zich strikt aan de bevelen van de overheid te houden en wij moeten daarbij denken aan het leven van ons en onze kinderen. Het normale leven moet zijn gang weer gaan. men moet zich aanpassen aan den nieuwen toestand, dat is een eisch en een wensche- lijkheid. Het is dringend noodig voor een rustige ontwikkeling van ons maatschappelijk leven, dat we, voor zoover ons dat onder de nieuwe omstandigheden mogelijk is. aan den slag begeven, dat we onze inkoopen doen, dat het zakenleven weer op gang komt. kortom, dat we voortleven, normaal en rustig. Te huur aangeboden gezellig gemeubileerde Kamera met vrije keuken, billijke prgs. Adres: Bureau van dit blad. Net meisje zoekt SLAAPKAMERTJE. Brieven onder No. 872, aan het Bureau van dit blad. Te koop: 2 Voedsters, 1 ram en 16 jonge Konijnen, 23 Kippen, (a. d. leg)( 1 Haan (Red Islands) en 4 Konijnenhokken. Te bevr.: Wilhelminastraat 33. Kerngezond heer, m. 1., in bezit van eigen meubelen, zoekt als alleen inwonende, liefst in Oude Helder, kamer met voll. pension. Er zal meer op goede behande ling gelet worden, dan op prijs. Brieven onder No. 871, aan het Bureau van dit blad. Net persoon biedt zich aan voor Timmerwerk of anderszins. Adres: Schagenstraat 1. In dit nummer is het Advertentieblad opgenomen, zoodat vanmiddag geen apart Advertentieblad zal verschijnen. In plaats van kaarten. Ondertrouwd: i. HOMBURG en J. BLOKKER. Den Haag, >14Meil940. Huisduinen. Huwelijksvoltrekking 30 Mei a.s.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2