bij Narvik ondergegaan Talrijke Sritsche vliegvelden gebombardeerd Bom tusschen vluchtelingen tooi PLONDERAARS GEENJARDOÜ Bruine boonen inplaats van bloembollen Een fortuin "AKKERTJES" Onze groente naar Duitschland dreef in de gracht Hef brood wordf minder wit maar voedzamer De Duitsche opmarsch blijft niet steken Ook krijgsgevangenen naar huis Moord en zelfmoord Hoofdpijn Felle brand te Aarlanderveen Bergjagers versterken daar de weerkracht De afrekening met Engeland begonnen In Rotterdam werd men plotseling „rijk." PROGRAMMA Alle medewerking aan destructoren Van bevoegde Duitsche militaire zijde wordt medegedeeld: Op 25 Mei hebben Duitsche govechtsvliegers in het zeegebied voor Narvik een verder groot succes be haald. Nadat reeds op 24 Mei een vijande lijk vliegtuignioederschip in de Ofotfjord een zwaren bonÉtreffer had gekregen, werd dit schip op 25 Mei voor Hardstadl opnieuw door drie bommenn, onder welke een bom van het zwaarste kaliber, getroffen. Tenge volge van do zeer sterke beschadiging moest het vliegtuigmoederschip opgegeven worden en ging onder. In den sector van Narvik hebben Duit sche gevechtsvliegtuigen hun aanvallen op objecten ter zee voortgezet en met goed suc ces ook in den strijd te land ingegrepen. Zooals reeds in een afzonderlijk beticht is bekend gemaakt, werden daarbij op 25 Mei twee kruisers zoo zwaar getroffen, dat met hun totale verlies gerekend ntoct worden. Ook een slagschip en een kruiser of torpedojager werden sterk bescha digd. Bij de herhaling van deze aan vallen kreeg gisteren het reeds op 23 Mei beschadigde slagschip drie nieuwe zware treffers op het dek, zoodat het stil en zonder verderen af weer bleef liggen. Verder werd een kruiser midscheeps ge troffen, werden een transportvaartuig en twee koopvaardijschepen ot zinken gebracht, twee andere beschadigd en is een groote tankboot, na een treffer, met slagzij aan den grond gezet. Bergjagers neergelaten. Het legerbericht van het opperbevel meldt nog, dat bij Narvik sterkere Duitsche een heden van bergjagers door middel van pa rachutes werden neergelaten. In militaire kringen uit men bijzondere waardcering voor dit inzetten van tröepcndeelen, welke tot dusver alleen voor den strijd te land waren opgeleid. Men acht dit een bewijs dat de Duitsche soldaat geen hinderpalen kent. AANVOER MUNITIE EN MOTOR BRANDSTOF VERZEKERD. Ten aanzien van de bewering, dat de snelle Duitsche opmarsch moet blijven ste ken tengevolge van gebrek aun munitie en motor-brandstof verneemt het D.N.B. van militaire zijde, dat men dit van geallieerde zijde meende te mogen gelooven, aangezien men wist hoe grondig de straten, spoorwe gen en bruggen van de toevoerwegen in Bel gië waren vernield. Bovendien is 't steeds een stokpaardje van de geallieerden ge weest, dat Duitsrhland niet in staat was tot groote offensieven wegens gebrek aan brandstof voor de vele gemotoriseerde troe pen, in het bijzonder de luchtmacht. Het offensief van de laatste dagen zal den vijand wel overtuigd hebben, dat dit ver trouwen niet juist was. Bij de aanvallen van de Duitsche troepen voelen zij aan den lijve, dat de munitieverzorging van de Duitsche troepen uitmuntend function- neert en dat ook de verdere verzorging in orde is. De arbeidsdienst is met zijn eerste afdeelingen tot dicht achter de strijders aan het front genaderd. Deze organisatie van dr. Todt schept overal wegen en brug. gen. De spoorwegtroepen herstellen overal de vernielde spoorlijnen, zoodat overal het nazenden van voorraden is geregeld en aangepast aan den snellen opmarsch. Het frontbcricht van het D.N.B. luidt als volgt: Uit de nieuwe, gunstige aanvalspositie heeft het Duitsche luchtwapen voor de eerste maal talrijke vliegvelden in het Oosten en Zuid oosten van Engeland aangevallen. Sedert in het legerbericht de namen Calais en Dover naast elkander opdoken, kon voortdurend het bericht van krachtiger overslaan der ge vechtshandelingen naar Engeland verwacht worden. Voor de afrekening mei Engeland vorm den de gevechten der laatste beide weken slechts cie inleiding. De verreikende arm van liet Duitsche luchtwapen heeft 'thans over het Kanaal heen op de vliegvelden toegesla gen, vanwaar vermoedelijk voor een deel dc Britschc bommenwerpers zijn gestart voor hun systecmloozc nachtelijke bombarde- ïnentsvluchten naar West-Duitscliland. Aangenomen kan worden, dat het niet bij deze eerste aanvallen op vliegvelden zal blij ven. De Engelschen hebben overigens ook op het Europeesche vasteland reeds gevoelige slagen in ontvangst moeten nemen en zullen verdere verliezen te lijden krijgen, daar het niet meer gelukt is het Engelsche expeditie- leger naar huis te brengen. Engelsche strijd krachten moeten zich derhalve op hei oogen- blik, gehoorzamend aan de noodzakelijkheid en niet aan den eigen aandrift, aansluiten bij de afweergevechten van het ingesloten leger legen dc concentrische aanvallen. Uit het feit, dat de gevechtshandelingen der snel oprukkende Duitsche troepen voortdurend in gang zijn gebleven en dat ziel) voortdurend krachtige gevechten hebben afgespeeld, kan afgeleid worden, dat de nazending van brand stoffen en munitie even systematisch van sta pel is geloopen als zij zorgvuldig was voor bereid. 51 BEWONERS VAN BREDA ONDER DE SLACHTOFFERS. De burgemeester van Breda, die zich nog met een groep vluchtelingen in België bevindt, heeft aan het Dag blad van Noord-Brabant medege deeld, dat tijdens gevechtshandelin gen, welke zich op Vrijdag 17 Mei rondom het dorp St. Niklaas heb ben afgespeeld, een bom is geval len op een school, waar o.a. vluchte lingen nlt Breda en omgeving waren ondergebracht. Van de 79 personen, die daarbij werden gedood, zijn er 51 afkomstig uit Breda en omgeving, alsmede een twintigtal gewonden, onder wie één ernstig gekwetste. De omgekomenen en de gewonden zijn geïdentificeerd. De geestelijkheid der stad en omgeving heeft zich er mee belast de betrokken fami lies van de rainp. die haar getroffen heeft, op dc hoogte te stellen. Van een oogeetuige heeft het blad een sober relaas gehoord over deze ontzettende ramp, Vrijdagmiddag, 17 Mei, om één uur, verschenen vliegtuigen boven de stad, die het vermoedelijk gemunt hadden op een vijandelijke colonne, welke getrokken was door een der straten in de nabijheid van de school, waar een gedeelte der Bredasche vluchtelingen was ondergebracht. De menschen zaten rustig buiten en wa ren bezig met het schillen van de aardap pelen voor 't middagmaal. Voordat iemand zich van den ernst van het dreigende ge vaar bewust was. was het noodlottige ge beurd. Een bom, mischien ook meer. maar de meesten hebben het zich na de overrom peling van liet oogenblik niet meer kunnen herinneren, ontplofte in de onmiddellijke nabijheid van de groote groep, waarin zich ook bewoners van St. Niklaas hadden ge mengd. De uitwerking van de ontploffing was zoo rampzalig, dat dc van alle zijden toe- loopcnde menschen bij het zien van hei onbe=chrijfeIijke fooneei. zich nauwelijks konden realiseeren wat er gebeurd was. De mensehen stonden als versuft en zagen de lijken van hun familieleden zonder tra nen te kunnen vinden om hun leed uit te schreien. Dokters en chirurgen en een le- gerlje van verpleegsters kwamen en hiel pen waar nog geholpen kon worden. Twèe kapelaans uit Breda stonden de stervenden in hun laatste tijden bij en zij hebben de moesten nog de sacramenten kunndn toedienen. Daarna zijn de dooden en de gewonden naar twee ziekenhuizen in de stad overgebracht. Bij aankomst daar bleek, dat 70 mannen, vrouwen en kinderen terstond of vrijwel terstond overleden wa ren. Met trieste plechtigheid zijn alle slachtoffers in een gemccnschappclij.k graf begraven. Den volgenden Zondag vond opnieuw een bomaanval op de stad plaats, waarbij op de markt zes inwoners van de zeer getroffen plaats werden gedood. De tenislocbt der Brcdanaars uit St. Ni klaas is Vrijdag begonnen. GESTRAFTE HEBZUCHT, THANS OP DEN HOUTEN VLOER. Als vaststaande kan worden aangenomen, dat de Duischc bijzondere rechtbank korte metten zal maken niet plunderaars en roo- vers. Nogmaals heeft de commissaris van po litie van Zeist een waarschuwing gericht tot de bevolking, om alles wat gevonden is of wat men van militairen ten geschenke beeft gekregen, onverwijld in te leveren. Een frap pant gfevaf Van hef niistihu'k maken der treurige omstandigheden van anderen, is dat van de 31-jarige A. v. d. H., uit Auster- litz. Deze had een militair dienstrijwiel ge vonden, waarop zelfs hef onderdeel duidelijk stond geschilderd. Hij lakte het gehecle rij wiel met zwarte lak over, doch de rijkspolitie ontdekte zulks. Van der H. werd ter beschik king van den commissaris van politie.gescld. Hij zal zich voor do rechtbank hebben te verantwoorden. Rotl'erdamsche recherche spoort plunderaarsbuit op. In Rotterdam valt het aantal arrestaties nogal mee, aldus de Tel. Dat vele goederen verdwenen waren, komt omdat menigeen de aanwijzingen der brand weerlieden verkeerd heeft begrepen. Zij heb ben bij het zien der vlammenzee den toe schouwers blijkbaar toegeschreeuwd uit dc bedreigde perceelen te halen wat er te ha len viel, omdat de totale ondergang der ma gazijnen vrijwel onafwendbaar scheen. Om standers hebben op dezen uitroep de opslag plaatsen als bet ware bestormd en genomen hetgeen van hun gading was en zelfs meer dan dat. Er waren er, die in een schoenen zaak met begeeiige banden links en rechts grabbelden en balen vol lederwaren mee nar huis sjouwden. Er waren er ook, die in een roes groote meubelstukken od de schouders laadden en er een goed heenko men mee zochten. In een van de grootste kledingmagazijnen bad dc hebzucht zich dermate meester gemaakt, van het gezonde verstand, dat zelfs gordijnen werden afge trokken. Hutten werden tot paleizen. Op hun speurtochten hebben de recher cheurs enkele zonderlinge ontdekkingen gedaan. Zij hebben direct na den brand, in de omgeving van de plaats van de runip, lieele^ buurten „afgedregd" en wanneer zij dan in een eenvoudige straat een woning binnentraden, keken zij bun oogen uit, want zij troffen er de meest moderne meubilce- ring aan: prachtige stalen meubelen, Per zische tapijten, prachtige loopers op de trappen. De menschen verontschuldigden zich nagenoeg allen met een beroep op de uitlatingen der brandweerlieden, die luid den gezegd maar weg te halen wal nog te redden viel. Niettemin is het weggehaalde natuurlijk in beslag genomen. Vele van zulke „te goe der trouw" zijnde menschen werden daar door terstond geruineoid, want liet oude huisraad was in vele gevallen reeds weg geschonken. De justitie zal deze lieden niet strafrechtelijk vervolgen; hun voorbarigheid heeft hen reeds voldoende gestraft. Bij de demobilisatie inbegrepen. Naar aanleiding van de vraag die bij ve len gerezen is, of de soldaten die tijdens de krijgsverrichtingen gevangen genomen zijn, mede bij dc demobilisatie zijn inbegrepen, kan worden medegedeeld, dat in de eerste plaats de bedoelde militairen niet buiten Nederland vertoeven en dat zij ook bij de demobilisatie zijn inbegrepen. Ontstellend liefdesdrama in Noord-Brabant. In een café te Hushoven N.-Br.) heeft zich een drama afgespeeld, dat de 15-jarige T. 11., dochler van een caféhouder aldaar en den 25-jarigen M. J., eveneens afkomstig uit Hushoven, het leven heeft gekost. Het meisje had tot tien uur, het noodlot tige tijdstip, in het café geholpen met het bedienen van de klanten. Zij begaf zich te gen tien uur naar buiten en is daar van het leven beroofd. Familieleden van het slachtoffer vonden het lijk eenigen tijd la ter. De vermoedelijke dader, de 25-jarige M. J. was gezien toen hij zich Hushoven naar Weert begaf. °^de" 7 hij in de Zuid-Willemsvaart gespronnen, waarin hij is verdronken. naad De aanleiding tot deze ?",steH.e" in het moet waarschijnlijk gezocht W01 feit. dat de man omgang zocht met ne meisje, waartegen haar v' ,Ptien band met den jeugdigen leeftijd, verzetten. Zaaigoed is echter beperkt. Recht vaardige verdeeling noodzakelijk Het rijksbureau voor voedselvoorziening in oorlogstijd maakt het volgende bekend. Vele land- en tuinbouwers willen ttians nog tot den uitzaai van bruine boonen over gaan. De zaaihandcl beschikt ecliter met over voldoenden voorraad om aan alle aan vragen te voldoen. Om hieraan tegemoet te komen stelt de e- dcrlandsche akkerbouwcentrale een hoeveel heid bruine boonen voor den uitzaai beschik baar. Aangezien echter deze boonen oor spronkelijk voor menscbelijke consumptie be stemd waren, kan genoemde centtale geen verantwoordelijkheid aanvaarden voor kiem- kraeht, soort-echtheid en dergelijke eigen schappen. Blocmbollentelers, die bruine boonen willen gaan verbouwen, kunnen zaai boonen betrekken via de algemeene vcrocniging voor bloembollencultuur Krclagehuis te Haarlem. Andere be langhebbenden kunnen zaaiboonen verkrijgen van de erkende handela ren in zaaigranen en zaaipeulvruch- ten, zij moeten daartoe bij den han delaar inleveren een bestelbon, afge geven door den plaatselijken bureau houder.) Handelaren kunnen bun bestellingen op geven bij de afdecling verkoop van de Rot- terdamsche korenbeurs, tijdelijk adres: M. Teekens, Henegouwerlaan 48, Rotterdam, te lefoon 33740. In geen geval kunnen zij meer betrekken dan de hoeveelheid, vermeld op cvengenoemde bestelbonnen. De aankoopprijs voor den handel bedraagt f 23.— per 100 kg. af pakhuis van den door de Ncderlandschc akkerbouwcentrale aan te wijzen bewaarnemers; De maximum-verkoop prijs van den bandelaar bedraagt f 26.per 100 kg., afgehaald bij don handelaar. Meer bloemkool voor ons land In het officieel orgaan van het Centraal Bureau voor Veiliugvereenigingen in Neder land, wordt er op gewezen, dat Duitschland het natuurlijk afzetgebied van onze tuin liouw is. Het kan ongelimiteerde hoeveelhe den groente gebruiken en daar de vastge stelde minimumprijs ongeveer om de produc tieprijs schommelt, kan de tuinbouw met vertrouwen de komst tegemoet zien. De grootste belemmering voor een onge stoorde export ligt in de vervoermogelijk- heid, daar verschheid natuurlijk een eerste vereisclitc is voor jonge groente, waarvan de kwaliteit zeer snel achteruit pleegt te gaan. Er zijn ecliter door de Duitsche autoritei ten maatregelen genomen die een vlot ver voer verzekeren. Volgens bovengenoemd orgaan van het Centraal Bureau baart ook nog zorg de rege ling van de betalingen. Men vertrouwt ech ter, dat ook daarvoor een bevredigende op lossing zal worden gevonden. Amsterdamsche kolenwerker vischt een halve ton bankbiljet ten op. HELAAS... DE BANKBILJETTEN WAREN DOORGEKNIPT! Een vreemde vondst 'heeft Vrijdag tegen den avond een Amsterdamsche kolenwerker gedaan: hij werkte ou een in de Heguliers- graclit liggende kolenschuit en visclite uit het grachtvuil een groot pak op. Het bleek te midden van een massa kranten een dik pak... halve en dus waardelooze bankbil jetten te bevatten. Alle biljetten waren door midden gescheurd of geknipt, waren zij compleet geweest, dan zou, naar wij verne men, de waarde van het geheele pak bank papier bijna een ton hebben bedragen! De kolenwerker heeft liet bankpapier bij de politie van het bureau Stadhouderskade gedeponeerd: o.a. ruim 130 (halve) Neder- landsche bandbiljetten van f 100, dertig van duizend en twintig van f 500, alsmede En- gelsch en Amerikaansch (half) bankpapier Omtrent de herkomst van het geld is tot nu toe niets bekend geworden, men kan duizend gissingen maken, doch elke aan wijzing ontbreekt tot nu toe. Een droom. „Wat er in mij omging, toen ik al dat geld opeens voor mijn oogen zag, kan ik u niet zeggen", vertelde de kolenwerker, genaamd Achthovcn. Ik ben er nog zenuwachtig van. Ik ben meesterknecht-kolenworker en was nog aan het werk gebleven. Wanneer er dis tributie van brandstoffen komt, zal het mis schien wel afgeloopen zijn. Maar zoo was ik dan gistPren nog laat in den middag met een kleinen jongen op een schuit aan bet werk. Ik was het vaartuig aan het opschilderen, toen ik liet zag Half boven, half onder water zag ik plot seling een typisch pakje drijven. Er zat een steen aan gelronden. Juist dat trof mij. Wat zou er in zitten, dacht ik. Vlug greep ik liet pakje en stopte het dadelijk in een zak. Voor dien kleinen jongen wilde ik niet we ten, dat ik iets gevonden had. Toen ik het thuis openmaakte neen, toen kon ik m'n oogen niet gelooven. Mijn vrouw wist niet meer hoe zti het had. Stel u eens voor, een arme slokker zooals ik, die voor zijn gezin van negen kinderen hard voort moet om een stuk brood te ver dienen en dan plotseling zoo'n rijkdom op tafel. Ik zei: „Vrouw, als de nood het hoogst is, is de redding nabij". Ja, dat zie je nu al weer. En wij telden en telden maar Niet nou, dat ik me al eigenaar voelde van dat groote kapitaal, maar als eerlijken vinder zou het me toch niet slecht kunnen gaan, dacht ik. Het bankpapier was natuurlijk erg nat, maar voorzichtig hebben mijn vrouw en ik al die biljetten keurig netjes naast elkaar op de tafel neergelegd. Mijn groote tate! was in een wip te klein. Toen hebben we er maar weer hoopjes van gemaakt. Ocli, wat een geld allemaal! Om stapelgek van te wor den. Van wie zou het zijn geweest?. Van vreemde talen heb ik geen verstand en ik kon dus ook niet lezen, wat er alle maal op die buitenlandsche briefjes stond, maar aan de vele nullen ?ou je toch wel zeggen, dpt het veel,heel veel waard zal zijn Ontgoocheling! Mijn vrouw en ik hebben er niet erg lang over gepraat, wat wij met al dat gekt zou den doen. „Vrouw", zoo zei ik, „wij zijn al tijd moeilijk, maar doodeerlijk door het leven gegaan, laten we dus maar eerlijk blijven. Ik ga het geld naar de politie brengen. „Moeder", zoo ging do kolenwerker voor „was liet direct met me eens en nadat i eerst alle nummers van het bankpapier h, een boekje bad genoteerd, liep ik met het kapitaal naar het politiebureau. De brigadier van de Stadhouderskade keek natuurlijk ook vreemd op, toen ik al geld o(i de balie neertelde. Zoo iets had ook nooit beleefd. Het geld beeft hij nu netjes opgeborgen. De politie zal het wel verder uitzoeken misschien nog kunnen uitvinden wie de ue- zitter geweest is. Maar als de eigenaar niet gevonden wordt, laten wij eens veronderstel len, dat hij niet meer leeft, zou ik het dan weer mogen houden?" Voor den eenvoudigen van Achthoven dit een belangrijke vraag, waarop ook ue politie maar niet zoo een twee drie een ant woord zal kunnen geven. Het zal bovendien zeer de vraag zijn, zegt de Tel. of bet geld, waarvan een deel dan nog zo-'k is, zijn waarde heeft behouden De vinder zal er nog wel ecnige slapclóoze nachten over hebben. ..Ik weet niet meer of ik mij nu arm rijk moet voelen", zegt hij. „Voorloopig ik het eerste maar doen, misschien valt dan in de toekomst nog mee..,," dat hij of zal het RADIO VOOR MAANDAG 27 MEL Jaarsveld, 414.4 me»er. K-R-O-uila^ 6.30—6-50 V.P-R.O. 8 00 Berichten A 8.05 Gramofoonmuziek. 1130 Toespraak met muzikale omlijsting 12.00 Mededeelingen. 12.15 K.R.O.-orkest (12.i.>—l.lo gramof^ muziek). 2 00 Gramofoonmuziek. 215 Voor de vrouw. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Voor de vrouw 3.00 Rococo-octet. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.40 Musiipictte. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.30 K.R.O.-melodisten. 6.15 Gramofoonmuziek. fi.30 Jeugduitzending. 0.50 Gramofoonmuziek. 7.00 Mededeelingen en graim-muziek'. 8.00 Berichten A.N.P. 8.151 K.R.O.-Symphonie-orkest (9.00— Gramofoonmuziek). 10.00 „Arbeid adelt, arbeid sterkt, werkt" toespraak. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A.N.P. 10.45—12.00 Gramofoonmuziek. Kootwijk, 1875 meter, N.C.R.V.-uitzeniling, 8.00 gramofoonmuziek 9.00 berichten (Fransch) 9.15 gramofoonmuziek 9.30 berichten (Nederlandsch) 9.45 gramofoonmuziek 11.15 berichten (Engelsch) 11.30 berichten (Vlaamsch) 11.45 gramofoonmuziek 12.00 N.C.R.V.-orkest 1.30 berichten (Nederlandsch) I.45 berichten (Fransch) 2.00 gramofoonmuziek 2.30 berichten (Nederlandsch) 2.45 gramofoonmuziek 3.15 berichten (Engelsch) 3.30 Bel Canto (4.15—4.45 gramofoonmuziek)' 5.30 berichten (Nederlandsch) 5.45 gramofoonmuziek 6.15 berichten (Engelsch) 6.30 berichten (Vlaamsch) 6.45 orgelconcert (opnamen) 7.30 berichten (Nederlandsch) 7.45 postillons 8.15 berichten (Engelsch) 8.30 berichten (Vlaamsch) 8.45 postillons 9.15 berichten (Engelsch) 9.30 berichten (Nederlandsch) 9.45 reportage 10.25 gramofoonmuziek 11.15 berichten (Fransch) II.30 berichten (Engelsch) 11.15—12.00 gramofoonmuziek". Zoodra de voorraad bloem van onzen bak' ker is verbruikt, zien wij hem ons wittebrood leveren, dat eigenlijk grijsbrood zou moeten heeten. De witte kleur van ons dagelijksch brood gaat namelijk verdwijnen, omdat de maalde rijen opdracht hebben gekregen de tarwe verder uit te malen, waardoor een deel van de zemel bij de bloem wordt gevoegd. Deze maatregel beteekent echter in het ge heel geen verslechtering. Integendeel. De zemel, de buitenlaag van de tarwekorrel, be vat de vitaminen- en zouten, welke voor den opbouw en instandhouding van het lichaam van groote waarde zijn. Door dit verder uitmalen wordt een grote ter opbrengst meel per 100 K.G. tarwe ver kregen, dus zal men zooveel langer met onzen graanvoorraad toekunnen. Aan de veranderde kleur van het brood went men overigens spoedig. Zij moeten on volle kracht kun nen werken. Het departement van handel, nijverheid en scheepvaart brengt met nadruk onder de aandacht Van flo hlipcmmoflotoro rlflt flflll muit, jjxuii^i mei naam* uimv» aandacht van de burgemeesters, dat aan 1 dienst der destructoren alle mogelijke hulp moet worden verleend. Het is dringen» noodzakelijk, dat cadavers en ondeugdeljl - nviijnij iicii, uciucivers en uhhvup" vleesch vernietigd worden, opdat gevaarl'J ke ziekten voor mensch en dier voorkonie en bestreden kunnen worden. Aan destructoren moet derhalve benzin olie, diesoline, steenkolen en andere huiP* stoffen worden afgeleverd, ten behoeve van dezen dienst. Kinderen speelden met vuu'* Doordat kinderen met vuur speelden, gistermiddag de kapitale boerderij van beer D. de Jong in het Zuideinde te -y landerveen in brand geraakt en tot grond toe afgebrand. Met de in deze plaats gestationneerde torspuit trachtte men het vuur te bestrjk 1 doch toen men water wilde geven, bie tot overmaat van ramp de pomp te wei#»* Onmiddellijk werd daarop de brand*»' van Alphen a. d. Rijn gealarmeerd, echter niet meer kon verhinderen, woonhuis en stallen geheel afbrandden. v inboedel en inventaris kon vrijwel n'e'8 veiligheid worden gebracht. De eigenaar .verzekerd.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2