GELD VERDIENEN WAT GEVEN G>i BIOSCOPEN? Abonneert U op dit blad h, preöfhbeurtpn f **0» Uw-o£i-t(ieateï Ik stal een Millioen lZiaiia-ifieate\ J'Etais une Aventurièrc Xe^ceiicA nieuwe Texel's Fanfare herleeft Kum ïlieuuM uil lOdk Advertentiën Te huur modern huis ■2e tfficciaUst wox HUÏwaken - fë PREDIKBEURTEN Den Helder Horlogenef^Suisse Koningstraat j' 11, M >;.- I ■■■lliiliB Tim' kfew La ■ELyJSk'v,^- kA£. IHBKBHI i*»-« *Ci K \r\ -s - m» i- Spannende gangster-film met George Kaft en Clalre Trevor. Behalve de operette-, de cowboy-, de dramatische- en de komische film bezit Amerika ook de gangster-film", de film, waarvan de inhoud gebaseerd is op de schelmerijen der bankroovers, waarvan menige film ons tracht bij te brengen dat dit werelddeel het monopolie bezit. Ook de film, die deze week in het Tivoli- theater draait, behoort tot dit genre. Men krijgt het volle pond. en liefhebbers van wat hartige en gekruide filmkost kunnen hier hun hart rijkelijk ophalen. Men krijgt zelfs het neusje van de zalm: om enkele bijzonderheden te noemen: wilde jachten van auto's waarvan de berijders elkander met revolvers beschie ten, vluchten voor de politie in treinen die des nachts voortrollen, ontsnappingen aan de grij pende justitioneeje hand op het nippertje, felle scène'skortom, men krjjgt alles wat men redelijkerwijze van een Amerikaansche gangster-film kan verwachten en zelfs nog iets meer. Waarmede wij maar willen zeggen, dat het een spannende film is, waarbij men z'n ge dachten kan verzetten en die ons anderhalf uur „thrlll" bezorgt. Het thema der film is dat van „geen enkele misdadiger ontkomt aan de gerechtigheid", een thema dat in Amerika zeer populair schijnt te zijn. Men ziet in dit geval een jonge man, wiens inborst zeer zeker niet kwaad is, doch die door diverse ongelukkige omstandig heden van kwaad tot erger vervalt en eindigt met een bankoverval, waarbij hij een buit van een millioen dollar rooft. Heel de film dc r wordt de jongeman ach tervolgd. Hij is evenwel inmiddels getrouwd, en wil, kost wat kost, een eerlijk en rustig bestaan voeren. Hetgeen niet kan, omdat de misdaad onuitgewischt blijft en deze eerst ge straft moet worden. Het einde der film toont de man, als hij zijn besluit genomen heeft en zich laat wegvoeren door de politie. Eindelijk hebben de goede instincten in zijn hart de overhand gekregen en is ook hij gaan begrij pen, dat slechts op een eerlijke basis geluk en liefde in het leven zijn weggelegd. Zooals gezegd, een pakkende film. Het is alles 100 pet. Amerikaansch van opzet en men zit van de eerste tot de laatste meter in spanning. Hetgeen uiteraard niet beteekent dat deze film volmaakt is. Verre van dat. Want her haaldelijk wordt er duchtig op het sentiment van het publiek gewerkt, terwijl daarnaast de waarschijnlijkheid menigmaal in het gedrang komt. Maar deze onvolkomenheden moet men nu eenmaal in dit genre films op den koop toe nemen en ze bederven de spanning zeer Zeker niet. Wij hebben in onze jeugd allen avonturen boeken gelezen en wij hebben de hoofdper sonen bewonderd. Eerlijk durven wij het te bekennen, onze sympathie ging altijd uit naar den avonturier, den man of •vrouw, die door hun handigheid aan de wet wiBten te ontsnappen en door den auteur, dat is ook weer een niet te loochenen feit, met een aureool omgeven werden. George Raft en Claire Thevor in „Ik stal een millioen", welke film deze week in Tivoli ge draaid wordt. „J'Etais une aventuriere" is een Fransche film, die van een bijzonder geestigen, zoo wel als spannenden inhoud is. Een film, die men met genoegen en waardeering aan schouwt. Vlot van spel en voortreffelijk van regie. Geen ellenlange dialogen, maar een snelle opeenvolging van handelingen, die ieder voor zich tot in de finesses zijn uitge werkt. Het geeft een beeld van een avonturier ster, die met een tweetal handlangers tot de meest geraffineerde oplichterij in staat is. Van een bijzondere charme en beschaving weet zij zich in de hoogste kringen te bewe gen en ziet zij kans om op de meest brutale wijze toch zoo, dat zij iederen keer door de mazen van de wet weet heen te glippen, haar slachtoffers den beurs te lichten. Dit is nu het type, dat onze volle sympathie geniet. Zij berooft niet den arme, maar maakt den zelf- genoegzamen en zelfverzekerden geldmagnaat wat penningen lichter. Neen, natuurlijk valt dit niet goed te praten, het is en blijft mis daad, maar toch zijn we geneigd dit met een anderen maatstaf te meten, dat den brutalen meedogenloozen en nietsontzienden roofoverval. Een van haar slachtoffers is een man, die haar bijzonder bekoort en het slot is, dat zij met hem trouwt. Natuurlijk kunnen haar handlangers hier niet zonder meer genoegen mee nemen, en zij beiden maken haar op alle mogelijke manieren het leven zuur. Gelukkig heeft een samenloop van omstandigheden plaats, die meesterlijk door den scenario schrijver Zijn gevonden, die een happy ending verzekeren. Edwige Feuillere, die de rol van avontu rierster verzorgt, is hier buitengewoon voor geknipt. Zooals gezegd is zij een bijzonder charmant type, dat door de vlotte wijze van spel een belangrijk aandeel heeft gehad om deze film te doen slagen. Als tegenspelers zijn Jcan Murat en Raymond Bernard goed gekozen. Hun dikwijls geestig spel maakt deze film tot een zeer aantrekkelijk geheel, waar iederen bezoeker ten volle van genie ten zal. Texels aloude Fanfarecorps heeft moeilijke dagen beleefd in de mobilisatie, niet alleen verscheidene leden, doch ook de directeur, de heer A. Vonk, werd onder de wapenen ge roepen. Eenigen tijd heeft men toen nog ge tracht onder leiding van den heer H. Zijm de zaak gaande te houden, doch ten slotte moest men dit ook opgeven wegens verminderende belangstelling. De heer P. Hillen heeft toen verder instrumenten en eigendommen van het corps beheerd en blijkbaar uitstekend een en ander verzorgd. Thans is de directeur weder thuisge komen en ook de gemobiliseerde leden. Gisteravond werd in De Graaf's Lunch- rfoom een ledenvergadering gehouden, die werd geleid door den heer P. Hillen, en waarin vrijwel alle leden present wa ren. De heer H. sprak er zijn voldoening over uit, dat geen der leden in den oorlog eenig letsel heeft bekomen, terwijl hij mededeelde, dat allen zich bereid hadden verklaard om weder met ijver aan den arbeid te gaan en te trachten het corps zoo spoedig mogelijk op zijn vroegere hoogte terug te brengen. Deze vergadering was voornamelijk belegd om de bestuursfuncties te verdeelen en de repetitieavonden vast te stellen. Het doel is zich voor te bereiden voor deelname aan con- Nog een opname uit „Ik stal een millin-n", coursen: na de groote verandering bij het corps had men niet meer deelgenomen aan een concours, men zal nu waarschijnlijk in schrijven voor een lagere afdeeling. De voorzitter, de heer A. Bakker, deelde mede, dat hij zich niet langer beschikbaar, wlide stellen voor deze functie; wel was hij bereid als commissaris zitting in het bestuur te nemen. In zijn plaats werd nu gekozen de heer P. Hillen. De heer Jb. Kuijper aan vaardde de functie van penningmeester. Verder zal de heer C. Witte als secretaris aanblijven. Comm. zijn H. Zijm, A. Bakker, S. Zijm. De repetities zullen a.s. Dinsdag aanvan gen. Voor de jongeren werden de repetities voorloopig op Donderdagavond bepaald; men zal evenwel rekening moeten houden met gymn.vereeniging, zangvereeniging en andere vereenigingen. die tijdelijk nog gebruik ma ken van het Fanfare-gebouw. De leiding van de jonge leden nam de heer S. Zijm Pz. op zich. De contributie werd vastgesteld op 10 ct. per week, voor leden beneden 16 jaar 5 ct. per week. Nog werd in herinnering gebracht, dat het corps op 2 Sept. van het volgende Jaar 50 jaar bestaat. Ook hiervoor zal men zich voor bereiden. De vergadering had een prettig verloop; alle aanwezigen bleken met de beste voor nemens bezield, om het corps zijn vroegere plaats in de Texelsche gemeenschap te doen hernemen. ZONDAG 2 JUNI 1940. Xed. Herv. Gemeente. Den Burg v.m. 10 u. Ds. Visser. Oosterend v.m. 10.30 Ds. Kok. Den Hoorn v.m. 10.30 Ds. esseld.jk. De Waal v.m. 11 u. Ds. v. 't Hooft, maand- collecte. De Cocksdorp v.m. 10.30 Ds. Salm. De Koog n.m. 7.30 Ds. v. 't Hooft. Oudeschild v.m. 10 u. Ds. Tinholt. Zuid-Eierland n.m. 4 u. Ds. Salm. Doopsgezinde Gemeente. De Waal v.m. 10.30 Ds. Gorter, extra collecte voor de Rotterdamsche Doopsgezinden. Geref. Kerk. Den Burg (gebouw Fanfare) v.m. 10 u. Ds. v. d. Leer; n.m. 3 u. Cand. Wouda. Oosterend v.m. 10 u. Cand. Wouda; n.m. 3 u. Ds. v. d. Leer. Geref. Kerk H. V. Oosterend v.m. 10.30 en n.m. 3.30 Ds. v. d. Marei, van Oude Mirdum. Leger des Heils. 7.30 v.m. Bidstond. 10.30 v.m. Heiligingsdlenst. 7.30 n.m. Verlossihgensbijeenkomst. Horizontaal. 1. Metaal. 4. Voorwendsel. 7. Benaming voor bioscoop. 8. Benaming voor bioscoop in den volksmond. 10. Vrouwennaam. 11. Geweven wollen stof. 12. Thans. 13. Voegwoord. 14. Voornaam deel van bouwwerk. 15. Deel van een roeivaartuig. 16. Tenger. 17. Italiaansche provincie met gelijk namige hoofdstad. 18. Verrichting. 19. Krachtig. 20. Soort wol. 21. Jongensnaam. 23. De letters van Hos. 15 in andere volgorde. 24. Bombast. 25. Uitroep. 26. Voorzetsel. 27. Kring om zon of maan. 28. Hemellichaam. 29. Jong dier. 30. Klinknagel. 31. Snede. 32. Kennis. Vertikaal. 1. Werking van een zintuig. 2. Meisjesnaam. 3. Nummer (afk.). 4. Het zij zoo. 5. Vrouwelijk dier. 6. Muzieknoot. 7. Machinedeel. 8. Naam voor be paald kantoor. "9. Maand. 11. Stam van een werkwoord dat „samenvoegen" beteekent. 12. Regel. 14. Voordeel. 15. Lichaamsorgaan. 16. Iets dat soms duur is en vaak genoemd wordt bij Hor. 18. 17. Boom. 18. Snoepgoed. 19. Soort bier. 20. Huizencomplex. 21. Steun. 22. Jaargetijde. 24. Jong dier. 25. Hoofddeksel. 27. Hier. 28. Lust. 29. Pers. voorn.- woord. 30. Als Hor. 12. Horizontaal: 1. Ilias; 5. Garbo; 10. Nana; 12. Loon; 13. Van; 14. Hop; 16. Bod; 17. O.g.; 18. Larie; 20. Ge; 21. Raadsel; 23. Dwang; 25. Andes; 27, Erts; 29. Doet; 30. Ras; 31. Ark; 33. Era; 34. E.k.; 35. Droom; 37. En; 38. Gegooid; 40. Melodieus. Verticaal: 1. Invorderen; 2. Laag; 3. Inn; 4. Aa; 6. Al; 7. Rob; 8. Boog; 9. Onderstand; 11. Hard; 14. Haag; 15. Pisa; 18. Lans; 19. Eend; 21. Rats; 22. L.d.o.e.; 24. Wrak: 26. Eere; 28. Brood; 31. Argo; 32. Kooi; 35 Del' 36. Mie; 38. Ge; 39. Du. De prijs werd gewonnen door: Mevr. Kloosterman, Bothastraat 24. Voor Zondag 2 Juni Ned. Herv. Gem. (Nieuwe Kerk, Weststraat). Geen dienst. Westerkerk (Helden der Zeeplein)' 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. A. Enklaar, Geref. Kerk (Julianapark) 's Morgens 10 uur: Ds. Tollenaar. N.m. 5.45 uur: Ds. Veenhuizen. Gerei. Kerk (Rehoboth-Kerk) 's Morgens 10 u.: Ds. Veenhuizen. 's Avonds 5.45 u.: Ds. Tollenaar. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat) 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur Leesdienst. Donderdag a.s. 's avonds 7.15 u.: Ds. B, Hennephof, van Scheveningen. Chr. Geref. Kerk (Steengracht) v.m. 10 uur en n.m. 5 uur de heer J. Rebel, Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstraat). 's Morgens 10.30 u. Ds. W. J. F. Melneri, Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Morgens 10 u.: Ds. P. J. Smidts. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat s' Morgens 10 uur, dienst, Pastoor H. J, Verhey. Evangelisatie (Palmstraat) 's Morgens 10 uur: Ds. J. H. Vaandrager, Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat) 's Morgens 10 uur: Samenkomst, 's Avonds 7 uur: Samenkomst. Leger des Heils 7.30 u.: v.m. Bidstond. 10 uur v.m. Heiligingsdienst. 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8. 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur. Samenkomsten. Ned. Herv. Gemeente Geen dienst. HUISDUINEN JÜLÏANADORP Ned. Herv. Gemeente 's Avonds 8 uur Ds. M. van Wichen. Zendingsgebouw „De Ster der Hope" Geen dienst. Geslaagd voor het examen, dat recht geeft op den titel van tandheelkundige, met de daaraan verbonden bevoegdheden, E. L. M. Goyards, te Den Helder. VTSSCHERIJ. Urk, 30 Mei. Door 10 vaartuigen werd he den aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 420 pond Kuilpaling, van 30—180 pond per vaartuig, prijs 18—2014 ct.; 180 pond Lijn- of beugaal, 2214—28 ct. en 220 pond Fuikaal, 25—26 ct., alles per pond. Inpiaats van kaarten. Geboren: KEXS COKXELIS Zoon van P. ZWAAN Ni ZWAAN—HOLLANDER Stolpen, F 57. 31 Mei 1940. RUSTIG HEILOO Te koop modern woonhuis met garage, 2 j. oud, alle gemakken, ligging vr\j aan de Rijksstraat weg, geheelen dag zon. Tuin 1300 M'. Prijs 5.000 Direct te aanvaarden. Foto op aanvraag M. Scherpenhuysen, Purmer- steenweg 20, Purmerend. Tel. 211 aangeboden Te huur aangeboden EEN* WOONHUIS Molenstraat 105, 4.per week. Te bevragen: Ruijghweg 92. AUTOBOX te huur, 1— p. week, staande Dtjkweg, achter perceel Dijketraat 49. Te bevragen aldaar. TE KOOP: Crapoudstellen v. a. 10. •Linnenkast 5.—; 2-pers. eiken' Ledikant met Auping-splraal; I ïèn- en 2-pers. Eng. ledikanten [met spiraal 3.—; Autoped op liuehtbanden 3.50; 16-els Vloer kleed mooi; 2de hands dames- en heerenkieeding, heeren-en da messchoenen; Handnaaimachine. erder te veel om op te noe- jmen. Kcmt U zelf eens kijken (het verplicht U tot niets. Adres: Langestraat 67. TE HUUR met douche, Niasstraat 2. Te bevragen: SJOERDSMA, Violenstraat 41 Zet een advertentie in de Heldersche Courant. U bereikt er alle gezinnen van alle gezindten mee. Deze advertenties hebben handels waarde, omdat ze niet enkele honderd tallen, maar vele duizendtallen lezers onder 't oog komen. 'Te koop: een bakfiets Adres: Langestraat 67. HET HERSTELLEN VAN ANTIEKE KLOKKEN tN PENDULES Alle, zelfs de meest gecompÜ' ceerde reparaties aan uurwerken, ook electrische en antieke, worden in mijn naar de eischen des tijds ingericht atelier vakkundig en onder garantie verricht.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 8