De avonturen van Mr. Rost van Tonningen De snoekbaars naar IJmuiden Koning Voetbal win! weer terrein Een reis vol verschrikkingen Geen zaaizaad vervoeren! De Duitschers in Ned* Indie Oudercommissies hand aan den ploeg! NAAR NORMAAL GELDVERKEER Een nieuw spoorboekje op komst Engelsche kinderen naar de Dominions? In wooers verlafen Gibraltar Hoogere belasting in Zweden Sport cn wedsfrijden V.S V. - K.F.C. 6-3 D.O S - A.D.O. 0—2 N.H.V B. WIELRENNERS TE DUIVENDRECHT. Gistcrcn namiddag.heeft eon redacteur van het Alg. Ned. Persburcau eon onderhoud met Mr. Rost van Tonningen ten huize van laatst genoemde geliad, vvaarin doze aan de liand van in een zakagenda geniaakte aanteeke ningen een verhaal van zijn wedervaringen heeft gegeven. De heer Rost van Tonningen stelde hierbij op den voorgrond, dat men niets heeft kun- nen aanvoeren, waardoor zijn arrestatie en interneering gemotiveerd konden worden en dat men hem nooit heeft medegodeeld vvaar- 0111 hij gearresteerd is geworden. Op Vrijdag den derden Mei, zoo vertelde Mr. Rost van Tonningen, keerde ik tegen 6 uur 's-avonds tliuis terug uit Haarlem waar ik een hespreking met het kamerlid VV oudcnberg had gehouden. Nauwclijks was ik thuis of mijn aanhouding en overbren- ging naar het commissariaat van poiitie aan de Javastraat volgde. Ik vverd ingesloten in een eel van het bu reau aan het Ale.xanderplein, waar de groep aangehoudenden, waartoe ik behoorde, oni half vijf in den ochtend werd gewekt. We kregen ons ontbijt en warden daarna per auto, begeleid door drie rechercheurs, naar Ooltgensplaat gereden. De heer Kroller en van den Oord waren tegclijk met mij gekomcn, de heer Feldmeyer kwam een paar dagen later en we hebben hem met gejuich kunnen begroeten. In de eerste dagen was de behandeling der geinternecrden te Ooltgensplaat nog goed. We mochten dammen, schaken e.d. Vrijdag 10 Mei te kwart over drie in den naeht werden we wakker door het geluid van zware boxninslagen uit noordelijke rich- ting. We zagen, dat Waalhaven in zware rookwolken was gehuld. Toeh kon nog nie- niand ons inlichten over de vraag of er oor- iog dan wel een groote manoeuvre aan den gang was. Den volgcnden (Zaterdag) ochtend namen de koks een bepaald vijandige houding te- genover mij aan. Het eten word slechter en de porties werden kleiner. Het vuren van het geschut werd steeds meer hoorbaar en het gesnor van de vliegtuigen verdween niet van de lucht. Aan het feit, dat de oorlog was uitgebroken behoefde niet meer te worden getwijfeld. We zagen Waalhaven in brand staan cu ontwaarden ook op andere plaatscn in de omgeving van Rotterdam eenigc bran- den. In dergelijke spanning brachten we den nacht van. eersten op tvvecdon Rinksterdag door en tocli kregen we derf indruk, dat de Duitschers wel zoc krachtig naderden, dat onze bevrijding nabij scheen. Plotseling, oni elf uur Maandagavond, kregen we het bevel zoo spoedig mogelijk niee te gaan. I.enige auto's brachten ons naar een kleine haven, waar we in een dek- schuit werden opgonomen. Aan het uiterlijk was dit schip niet te onderscheidcn van een gewone niotorvrachtboot, doch daarbinnen werden wij angstvallig verborgen gehouden. Achttien uren lang hebben we daarin geva- ren en in al dien tijd eten noch drinken ge- had. loen arirveerden we te Ellewoutsdijk, waar de rijksveldwacht onze bewaking over- 11am en ons fantsoenlijk behandelde. De houding van de militaire poiitie daar ter plaatse was echter zeer vijandig tegen- over onze groep. W eer hoorden we kanongebulder en zware inslagen, zoodat we begrepen, dat ook in onze nieuwc omgeving werd gevochten. Den lien Mei des middags waren de hier mede-geinterneerde Duitschers plotseling vertrokken. Nog vijandiger werd toen de houding van de militaire bewakers jegens ons groepje van 21, dat nu weder per schip verder werd getransporteerd. We werden overgebracht naar het kanaal Terneuzcn- Sas van Gent, dat ik herkende, omdat ik er .vroeger gerace-roeid heb. Donderdag 16 Mei bleek onze laatste dag op NUederlandsch grondgebied te zijn. \V ederrcchtelijk werden we den 17en s mor- gens om zes uur. weggevoerd naar Belgisch terrein, tezamen met andere N.S.B.-ers en met Joodsche emigranten, welke laatste een bevoorrechte behandeling genoten en door de gevangenisdirectie met goede zorgen werden bedacht. In Duinkerken kwam het tot een demon- stratie op de opgehitste bevolking tegen on ze autobussen. Tenslotte bereikten we Bethune, ten zuid- oosten van Boulogne, en daar werden de Joden achtergelaten. Van Betuhen af ontspande zich verder de houding van do militaire poiitie, die zich blijkbaar gedrukt gevoeide. Ken welwillend sergeant zorgde dat we wat te drinken kre gen. Den geheelen nacht werd doorgereden en Zaterdag IS Mei des ochtends kwamen we te Ableteuse, twaalf kilometer ten Noorden .van Boulogne aan. De Fransehe ichildwachten, die ons be- waakten, gaven dadelijk blijk van onkunde over hetgeen ons daar aanwezig deed zijn. Tot onze vreugde konden we daardoor ge- makkelijk opgaan in het overige gezelschap, zoodat we als groep van 21 in het geheel verdwencn. Het was ons op onzeri rit reeds opgeval- len. dat onafzienbare rijen Fransehe mili- tairen naar het Zuiden trokken, en dat een dag later dergelijke transporten in te- gengestelde richting geschiedden. De vvild- ste geruchten deden de ronde: Amerika zou een half inillioen soldaten zenden. Mus solini zou hebben ingegrepen, enz. De hy- gienische toestand werd erger. Duitsche vliegtuigen zaten bij Boulogne de Fransehe troepen op de hielen. De orde onder deze troepen liet alles te vvenischen. Daar we in vcertien dagen geen boter of vet en slechts vveinlg normaal voedsel had- den gehad, waren we zeer vermagerd. Ver- schillende leden van onze groep werden ziek. Kroller, Feldmeyer en ik waren in de stoffige omgeving door bronchitis aange- tast. Waschwater ontbrak omdat in Bou logne de centrale defect geschoten was. Ook in de volgende dagen bleven we van leidingwater verstoken, doch toen konden we ons met putwater wasischen, terwijl eenig drinkwater afzonderlijk kon worden verstrekt. De moreele ontbindingsverschijnselen na men bij de Fransehe troepen toe, naarmate de werking van het Duitsche geschut zich deed gelden. De voedselvoorziening werd steeds onre- gelmatiger. In plaats van lepels en vorken konden we glasscherven of stukjes blik ge- bruiken. Een hevig bombardement volgde op oensdag 22 Mei en den volgenden nacht was er voortdurend alarm. De Britsche vloot was voortdurend in ac- tie, de Duitsche troepen dreven de Fran- schen op de vlucht Na een voetreis van 40 kilometer bereik ten we in den nacht van Donderdag op Vrij dag Calais. Eenige Stuka's voerden lucht- aanvallen op Engelsche kruisers uit Tel- kens moesten we plat op den grond gaan liggen om ons zooveel mogelijk te dekken tegen rondvliegende scherven. Het bombar dement van Calais was zoo hevig, dat we, in afwachting van onze inscheping op straat moesten gaan slapen. Tegen drie uur dien nacht gaf men blijk baar het inschepingsplan op. Toen volgde inkwartiering op de tweede verdiping van een oude fabriek, waar we met 123 man on- derdak kregen. Een van ons meende Duitsche militairen in de buurt te zien en wij konden den Bel- gischen schildwacht overlialen, zich te ont- wapenen. Mij gelukte het tezamen met den leider van de Duitsche groep naar den Duitschen commandant te gaan, die, na eenige bespre- king, onzen schildwacht gevangen liet ne- men. Toen konden wij zelf inkwartiering zoeken, 600 meter voorbij het front, terwijl wij ons niet meer als gevangenen behoefden te beschouwen. Wij vonden voor onze uit 75 man bestaan- de groep een goed onderkomen in het groote huis van een notaris te la Marquise en de Duitschers zorgden dat we vet en andere lc- vensmiddelen kregen. Zoo zijn we van Zondag 27 Mei af weer opgeknapt en aangestcrkt. Grocpsgewijze zijn we langzamerhand, na overwinning van nog vele hindernissen, langs Samar, Arras Cambrai en Bergen naar Brussel gekomcn. Een groot deel van deze reis konp er auto worden afgeLegd. Te Brus sel konden we echter nog niet onze aankomst telegrafeeren. Zaterdag zijn we in particuliere auto's uit Brussel naar Breda gereden, van waar naar huis kon worden gctelegrafeerd.- met het bepaalde in artikel 2 van het Kon. Besluit van 24 October 1938, Staatsblad No. 374 Het secretariaat van den N.O.R.O.L.O. is gevestigd Antonie Duyckstraat 5 te 's Gra venhage en geeft gaarne inlichtingen in' zaken betreffende het bovengenoemde Kon Besluit. De zeehaven stelt zich op zoet- watervisch In. Nu de aanvoer van zeevisch geheel is ge- eindigd en ook de koelhuizen uitgeput ra- ken, kunnen de vele vischhandelaren te IJmuiden geen zaken meer doen, zegt het Hsbl. Welisvvaar zullen binnenkort weer kleine IJmuidensche visschersschepen op de Waddenzee hun netten uitwerpen, maar het is de vraag of dit den IJmuidenschen han- del ten goede zal komen. Anders is het met de IJsselmeervisch bij uitnemendheid: de snoekbaars. Deze is ver- leden jaar on buitengevvoon groote hoeveel- heden gevangen en men hoopt, dat de vang- sten in 1940 niet geringer zullen zijn. In ze- keren zin was de onbeperkte visscherij op het IJsselmeer verleden jaar een experiment ten einde te zien of de vischstand hiertegen bestand was. Voor zoover op het oogenblik valt na te gaan, hebben noch deze intensie- ve bevissching, noch de uitzondcrlijk stren- ge winter een niet in te halen achteruitgang doen ontstaan. Verleden jaar is te IJmuiden, de belang- rijkste markt, ook voor den binnenland- sclien afzet, zeer veei snoekbaars verhan- deld, die daar een tijdlang de schaarsche rondvisch uit de Noordzee verving. Men ver- wacht, dat ook veel andere soorten zoetwa- tervisch in IJmuiden zullen worden verhan- deld. Dit geldt vooral de meest algeniccne soorten als zalm, paling, brascm en elft. Allen op voor het ouderwijs. Het bestuur van den Nederlandschen Ou- derraad voor het openbaar lager onderwijs doet een dringend beroep op alle ouder- commissien en op de gemeentqlijke ouder- raden om ook ten aanzien van de werking van dit wettelijk instituut zoo veel. moge lijk te streven naar herstel van het nor- male openbare leven in ons land. Het geeft den oudcrcommissicn en den hoofden vap scholen in over- weging om ten spoedigste een oudcr- avond te beleggcn ter bespreking van de vraag, wat thans kan en moet worden gedaan om den goeden gang van het onderwijs te bevor- deren, meer speciaal in verband Het moratorium spoedig opgehe- ven. Naar wij uit Den Haag vernemen, zal zeer spoedig het Banken-moratorium worden op- gcheven, waarna het waarschijnlijk niet lang meer zal duren, aleer de Beurs, zij het voorloopig met zekere beperkingen, vve- (lir wordt geopend. Het vertrouwen blijkt terug te keeren: bij de Ned. Bank en de particuliere Banken vloeien reeds gelden terug. HET HERSTEL DER SPOOR- WEGEN GAAT VOORT. Naar wij vernemen. is 4vet niet uit- gesloten, dat tegen 10 Juni de ver- schijning van een spoorboekje tege- moet kan worden gezien. Sedert de capitulatie werkt men bij de Spoorwegen met alle beschikbane krachten om den treinenloop te her- stellen. Men kan nu weer bijna overal komen, als men hier en daar met overvaren en overstappen genoe- gen wil nemen. Ook goederen kunnen ver. zonden worden. Ook het goederenvervoer is'reeds naar een groot aantal stations mo gelijk. Daar de mogelijkheden op alle deelen van het net niet dezelfde zijn, wordt het publiek aangeraden, zich om inlichtingen te wenden tot de goederenkantoren der stations, de factorijen van Van Gend en Loos en de agentschappen van de Algemeene Transport Onderneming. RECTOR BERLIJNSCHE TECHNISCHE HOOGESCHOOL GESNEUVELD. B e rl ij n (D.N.B.): De Rector van de Berlijnsche technische hoogeschool, Professor Dr. Achim von Ar- nim is, naar de bladen melden, op 24 Mei aan het hoofd van zijn regiment gesneu- veld. Von Arnim was ridder in de orde „Pour le Merite" en nam als luitenant-kolonel en commandant van 'n infanterie-regiment aan de gexechten in het Westen deel. Ilij was bijna 60 jaar oud en was sedert 1935 rector van' genoemde hoogeschool. Voorraden moeten worden opge- geven. Het lyjksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd maakt bckend: Zij, die de navolgende producten in voorraad hebben, anders dan met het doel deze in eigen bedrijf uit te zaaicn, zijn verplicht hiervan voor 8 Juni 1910 in tweevoud opgave te doen aan den PrQvincialen voedsel- commissaris hunner provineie met vermelding van hoeveelheid, soort en herkomst, Deze regeling omvat de producten: Suikerbictenzaad, voeder- en mangchvor- telenzaad. Alle gras- en klaverzaden (waar- onder b.v. luceinezaad en westerwoldsch l-aaigraszaad), alle soorten wikkenzaad, Iupi- nezaad, knolzaad, alle wortelzaden voor landbouwdoeleinden, serradellazaad, boter- zaad, mergkoolzaad, koolraapzaad. Het afleveren, doen afleveren, vervoeren, doen vervoeren van deze producten is verbo- den. Van dit verbod kan voor zaaizaaddoel- einden ontheffing worden verleend door of van wege den provincialen voedselcommis- saris, onder de voorwaarden, door hem te stellcn en tot de normale hoeveelheden. Het vervoedercn en het doen vervoederen dezer producten is evrboden, behoudens ont heffing door of vanwege den provincialen voedsclcommissaris, onder door hem te stel- len voorwaarden. FOUTEN DIENEN HERSTELD! Intereneering laat veel te wen- schen over. De Nederlanders in. Duitschland hadden het beterl Volgens een mededeeling van het A.N.P, laat de behandeling der geinterneerde Duit schers in Indie veel te wenschen over. Wel zijn zij van het „misdadigerseiland" Onrust weggevoerd, maar de behandeling is nog steeds niet gelijk aan die welke de -Nederlan ders in Duitschland is te beurt gevallen. Vast gestcld is dat de behandeling van van Ne- derlandsche geinterneerden in Duitschland tijdens den oorlogsdagen niets te wenschen overliet. Zoo waren de Neder- land journalist en te Berlijn in die dagen zee? comfortabel in het luxe-hotel het „Kaiser- hof" gehuisvest. Men wijst er verder op, dat de Duitschers in Indie door de jaren heen zeer veel heb ben gedaan voor de grootheid van Indie en voor de samenleving in het algemeen en her innert aan het zegenrijke werk door Duit sche doktoren verricht. Hierdoor hebben de Duitschers in Indie een ongeschonden recht gekregen. Zoo men overijld gehandeld heeft besluit het A.N.P., is het thans nog tijd om gemaakte fouten te herstellen en te zorgen dat de geinterneerde Duitschers behandeld worden, zooals men te interneeren respec- tabele lieden in een tropiseh land, volgens de regelen van eerbaarheid en fatsoen, dient te bchandelen. Hot Zweedsche blad „Svenska Dagbladet,,, meldt uit Londen, dat de Britsche autoritei- ten op het oogenblik een aanbod zouden overwegen van Canada, Australie en Nieuw- Zeeland, om een groot aantal Engelsche kin deren naar deze landen over te brengen. De mocilijkheden schuiien vooral in de vervoer- kwestie. Men rekent echter met de mogelijk- heid om de'kinderen mee te geven aan troe- pentransportvaartuigen, die ledig naar deze landen reizen. De ..Gibel-Dersa" heeft als vujfde vluchte- lingcn schip met 728 personerr aan boord Gibraltar verlaten en is naar Casablanca vertiwkken. Het Engelsche garnizoen heeft schietoefe' ningen gehouden met lichte artillerie op de in de Middellandsche Zee drijvencle schiet- scliijven. Het officieel orgaan van Gibraltar hee-tt een bepaling gepubliceerd, waarbij de ver- spreiding van alarmeerende berichten streng wordt gestraft. Stockholm, (D.N.B.): Als gevolg van de groote stijging der staatsuitgayen, zal de Zweedsche minister van Financien naar verluidt, een nieuwe verhooging van verscbillende belastingen vorstellen. Men berekent het bedrag aan benoodigde aanvullende middelen voor het loopendo begiootingsjaar op S50 niillioen kronen en voor het volgende begrootings- jaar op 1185 inillioen kronen, in totaal dus op ongeveer twee milliard kronen. Verschillend* wedstrijden ge- speeld. - A.D.O. klopt D.O.S. ver- diend. - V.S.V. wint met groote cijlers van K.F.C. JAN DERKSEN, DE WERELDKAM- PIOEN VOOR HET EERST ALS BEROEPSRENNER IN DE BAAN. (?e- Begunstigd door goed voetbalweer zijn gis teren weer verschillende wedstrijden speeld. Wij latcn hieronder volgen de UITSLA.GEN AFD. 1, Aid. A. D.O.S.—A.D.O. 0-2 V.S.V.—K.F.C. 6-3 Aid. B: Hollandia—West Frisk 0-2 Aid. C.: Kennemers—Beverwijk 0-2 Afd. Di De SpartiaanHilversum 0-3 Zeeburgia—A.F.C. 2—3 Aid. H; Zandvoort—Haarlem 1-0 Aid..Li HalfwegZ.S.G.O. 1-2 Afd. M: A.S.V.K.T.D.O. 3—0 Z.B.C.—Neerlandia O-l Afd. Pi B.F.C.—Donar 1-0 Aid. R: Holland—E.A.C. 0—4 Reserve afd. D; Hilversum 4Donar 2 1—4 Reserve afd. H: H.E.D.W. 2de Volewijckers 3 7-1 Slechts twee honderd toeschouwers waren aanwezig bij dezen wedstrijd, welke vele doelpunten opleverde. Het spcl stond op een laag peil, spciaal in de eerste helft. Wel isvvaar was de thuisclub het eerst in den aanval, maar het schieten was zwak. Eerst voor het einde gai Van der Lugt den IJniui- denaren de leiding (10). Kort daarop on- dernam K.F.C. een aanval, welken de mid- denvoor Keller met een doelpunt besloot (1-1). Na de hervatting was V.S.V. beter op dreef en het duurde niet lang, of bet had opnieuw de leiding door toedoen van Balvers. (21). De IJmuidenarcn vertoonden hierna het beste van het spel en achtereenvolgens doel- puntte Karrebelt, De Zeeuw en Van der Lugt, waardoor de eoorsprong 51 was ge- worden. Daarna ging de linksbuiten Kok er van door en verkleinde den achterstand (3—2). De Zeeuw bracht den stand op 62 en in de laatsto minuut scoorde P. de Boer van de linksbuitenplaats, waardoor de eind- stand 63 werd. Na een kwartier spelen nam A.D.O. het spel in handen, waardoor de Utrechtsche plocg tot verdedigen werd gedwongen. De Haagsche aanval hield het spel te kort en wachtte te lang met schieten. De D.O.S. aan- vallen waren niet van gevaar ontbloot. Een- niaal kwam Dumortier alleen voor Koek, doch laatstgenoemde redde op fraaie wijze. A.D.O. was niet gelukkig, toen J. Eversteyn tegen den paal schoot. De rust kwam mot 00. Na de hervatting kon D.O.S. de leiding ne men, toen van I.uin alleen voor den Haag- schen keeper kwam te staan, doch zijn schot faalde. Na 10 minuten spelen kreeg A.D.O. een strafschop toegewezen. Uit den strafschop gaf De Heer A.D.O. de leiding. Het spelpeil zakte af. Dumortier had van zijn beide vleugelspelers Lyffyt en Baljet, die zeer zwak speelden, vrijwel geen steun. Toen van Luin het veld verliet, kwam de 15-jarige Van Diermen hem vervangen. A.D.O. bleef het meest in den aanval. En- kele minuten voor het einde liep P. Ever- steijn door de D.O.S. verdediging heen en verzekerde A.D.O. van de overwinning, wel ke de Haagsche ploeg ook wel toekwam. DRUKKE VOETBALDAG IN WINKELI Ofschoon het voetbal terrein nog niet ge heel is afgewerkt, vonden gisteren reeds 'n drietal wedstrijden plaats. Des morgens ont- ving Winkel IIWieringerwaard II, welke een te zware tegenstander bleek. De voorzitter van de Middenstandsvereeni- ging, de heer P. van Zoonen, deed de af- trap, waarna al spoedig den bal door Wie ringerwaard werd overgenomen en in een doelpunt werd omgezet. In Wieringerwaard zagen we enkele ,o,ude bekenden", die ech ter geen verzwakking beteekenden. Bij de rust was reeds een 30 vorsprong verkregen, welke Wieringerwaard na de rust verhoog- de tot 7—0. Winkel II had wel een tegen- punt vediend, doch enkele goede kansen werden teniet gedaan. Door goed keepen van de Visser, behoedde hij zijn elftal voor een grootere nederlaag. Hierna kwamen de ad- spiranten in het veld, die den strijd aanbon- den tegen B.K.C. a. Bij dezen wedstrijd wa ren de rollen geheel omgekeerd en bleken de Winkcler adspiranten te sterk. Zij vvonnen dezen wedstrijd verdiend met 81. Over het algemeen was het een aardigen strijd en werd er goed gcspeeld. 's Middags speelde Winkel I tegen St. Maartensvlotbrug I. Voor dezen wedstrijd be- stond vrij veel belangstelling. Direct na den aftrap ontwikkeldc zich een vrij goed spel met Winkel in den aanval. Doelpunten kon den dan ook niet uitblijven en van het Kaar opende de score, waarna deze tot de rust met 30 werd opgevoerd. Na de rust bleef Winkel ook in de meer- derheid en al spoedig werd bet door een fout in de achterhoede van St. Maartensvlot brug 40. Deze laatste speelde thans een verloren wedstrijd en het spelpeil zakte dan ook danig Daardoor zag Winkel kans de voor sprong te vergrooten tot 8—0. Hoewel St. Maartensvlotbrug trachtte een tegenpunt te scoren, bleven deze pogingen vruchteloos, door stug verdedigen van de achterhoede. Over het algemeen werd er door de spelers vrij goed spel te zien gegeven, doch dient de bal nog vlugger te worden afgegeven, waar door grootere snelhcid wordt verkregen. De scheidsrechters hadden een gemakke- lijke taak en leidden correct. Voor den wed strijd van het lie en de adspiranten leidde de heer G. P. Hartland, terwijl de heer G. Hart den wedstrijd van Winkel I leiddo VERDERE UITSLAGEN. Afd. E; J.V.C.Helder 3, (niet ontvangen.) Afd. R: Oudesluis 2—B.K.C. 3 3—1 Voor den aanvang van den wedstrijd werd e6n minuut stilte in acht genomen ter her- denking van den gesneuvelden sportvriend Muntjewerf. Winkel ISt. Maartensvlotbrug 80 Winkel IIWieringerwaard 2 07 Adspiranten afd. P: Winkel A—B.K.C. A 7—1 Gistermiddag zijn op de Vekabaan te Dui- vendrecht wederom wielervvedstrijden ge houden. Tevens reed de wercldkampioen Derksen hier voor de eerste maal als be- roepsrenner mede. In den grooten sprint- wedstrijd moest hij de meerderheid erken* nen van Van Vlict, doch in den koppelwed- strijd bezette hij tezamen met Bakker de eerste plaats. De uitslagen luiden: Sprintwedstrijden in 10 ritten: 1. Van Vliet 4 pnt.: 2. Derksen 5 pt., 3. VHn Egmond 6 pnt., 4. Van der Linde 7 punt, o. Van der Vijver 8 pnt. Omnium ploegachtervolging over 4 K.M.; Zwartepooi'te-Van-Rijn-Van der Moot en Rijneveld halen na isy2 ronde Bakker-Roes- Reuter en Hiddes in. 5 K.M. individueel: 1. Zwartepoorte, Van Rijn, Van der Moot en Rijneveld 19 pnt.- 2 Bakker, Rocs, Renter en Hiddes IS pnt. Afvalwedstrijd. 1 Hiddes, Roes, Bakker en Reuter 19 pnt.; 2. Zwartepoorte, Van Rijn, Van der Moot en Rijneveld 17 pnt. 4 K.M. tandemwedstrijd: 1. Zwartepoorte, Van Rijn, Van der Moot en Rijneveld 16 p. 2. Hiddes, Roes, Bakker en Reuter 18 p. Eindklassement: 1. Van der Moot, Van Rijn, Zwartepoorte en Rijneveld 68 pnt.' 2. Hiddes, Roes, Bakker en Reuter 59 put. J* Koppelwedstrijd over 40 K.M.:,1. Derkspn- Bakker 9 p., tijd 47 min. 26 3/5 sec. Op RVee i-onden 2. Van EgmondRente)" 20 pnt., 3. Zwartepoorte—Roes 8 pnt, 4. Van Rijn— Hiddes 6 pnt. jMfcA

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2