Grasboeren, Boerenleenbank hield het vertrouwen ga toch omweiden! FELLE BRAND AAN DE HALE WIERINGEN Breezand wordt weer „gewoon" Lammcrenmarkt Texel Marktberichten SCHAGEN Offlcieele publicatie van het Rijksbureau voedselvoorziening Een aansporing van den hoofd assistent D.K.B. In verschillende door ons gepubliceerde artikelen van de hand van den rijksland- bouwconsulent, Ir. G. J. Lienesch, was l>o- vengeplaatste aanspox-ing tusschen de regels te lezen. Naar aanleiding van deze aansporing en in opdracht aïi den Rijkslandbouwconsulent wijst thans de heer J. Kooger, hoofdassis tent van de dienst van kleine boerenbedrij ven, op de resultaten, welke met het „Nieu we Weidesysteem" zijn bereikt op de Voor beeldbedrijven en elders bij den Dienst voor de Kleine Boernbedrijvn in de provincie Noordholland. Alvorens echter tot de publicatie van de resultaten over te gaan komt het mij voor, zoo schrijft de heer Kooger, dat in dit artikel eerst de gelegenheid benut moet worden om een uiteenzetting te geven van de inrichting van bovengenoemde dienst. Het ambtsgebied Noordholland is momen- 'teel ingedeeld in een 8-tal districten. In elk district werkt een assistent. In den beginne, ongeveer voor 3 jaar, werk ten de assistenten bijna uitsluitend voor den Dienst voor de Kleine Boerenbedrijven en gaven advies aan kleine grondgebruikers. Langzamerhand is echter de Landbouwvoor lichting in 't algemeen ingeschakeld en is het dus thans, waar ieder zich om advies tot de assistent in zijn naaste omgeving kan wenden, gewenscht dat de namen en adres sen der assistenten algemeen bekend wor den. Assistenten D.K.B. P. Glas, 't Zand N.H. Rijksweg C 21 J. Breed, Sijbecarspel, Hoeve „Postgalei" C. J. Bruin, Hoogkarspel Den Hout D 31 C. Smit, Schermerhorn, A 127 Jb. J. Zwemmer, Landsmeer, Ooord 22. D. C. Geense, Heemstede, Rembrandtl. 37 A. P. Couwenhoven, Heiioo, Zeeweg 85 P. Houter, St. Maarten, Groenveld C 94. Assistenten Bedrijfsvoorlichting: J. J. Granneman, Badhoevedorp, Spaarn- wouderweg 569, Bedrijfsvereen. „Haarl.- ineer'; P. N. v. Langen, Schermerhorn, Oosteinde A 2. Bedrijfsvereen. „De Scher mer''; C. v. Groningen, Texel, Suikerweg, Bedrijfsvereen. „Texel"; S. v. Eeten, Half weg, Lindelaan 76, Bedrijfsvereen. „De 1J- polders". De Voorbeeldbedrijven van don Dienst voor de Kleine Boerenlredrijven zijn gesticht met het doel voorlichting aan kleine grondge bruikers te geven. Waar nu de toepassing van het omwei- dingssysteem op het groole bedrijf, in prin cipe, met dat van het kleine bedrijf over eenkomt kunnen wij zoowel de bezitters van groote als van kleine bedrijven aanra- raden eens een bezoek aan een Voorbeeld bedrijf, dat in zijn naaste omgeving is ge legen, te brengen. Adressen van de Voorbecldbedrijfhouders: XV. de Boer, 't Zand (N.-IL), Boschweg; J. de Moei, Sijbecarspel; Jb. Vriend, Sijbecar spel; A. de Boer, Nibbixwoud, Hauwert 16; O. de Goede, Graft, Oostgraftdijk la, post bestelling De Rijp; J- Smit, Beemster, Vrou- wenweg 2; A. Evers, Ilpendam, e 118; J. P. Klarenbeek, Nieuwer-Ainstel, Bancra-weg 14b; 1'. Maliepaard, Nieuw-Vennep. IJweg 1307 (bouwbedrijf); C. J. Dekker, Alkmaar, Kalkovenweg; G. Benit. Nieuwe Niedorp. Dorpsstraat B 31; H. Rentenaar, Dirkshorn, Schagerwaard. Om teleurstelling te voorkomen verzoek ik belangstellenden tijdig bericht te doen van hun bezoek aan den Voorbeeldbedrijfhouder, welke zich in verbinding stelt met den be trokken assistent, zoodat deskundige voor lichting is verzekerd. Voor tijdbesparing zal gemeenschappelijk bezoek op prijs worden gesteld. Laten zooveel mogelijk grasboeren van deze gelegenheid gebruik maken om eens te zien hoe men met het Nieuwe Weide- systeem kans ziet voor de komende stal- periode nog kuilgras en hooi te winnen. Zeker een belang dat onder de huidige omstandigheden de volle aandacht van eiken grasboer verdient. KAPITALE BOERDERIJ TOTAAL VERWOEST. PARTIJ AARDAP PELEN EN VEEVOER VERLOREN. OORZAAK: STOKEN VAN EEN VUURTJE DOOR KINDEREN. Toen kinderen van den veehouder Joh. Huiberts aan den Oudendijk bij de Hale Zaterdagmiddag ongeveer vijf uur in een bergplaats bezig wa ren een vuurtje te stoken, ontstond brand. Door den hiervoor gunstigen wind sloeg het vuur over op bet woonhuis, een kapitale boerderij, welke geheel verloren is gegaan. Verzekering dekt niet geheel de schade. Deze brand, voor Schagen de grootste Sedert jaren, was in verren omtrek te zien en trok zeer veel belangstelling. Het brand weercorps onder leiding van den ópper- brandmeester, den heer van Kuipers, \\a> ^er spoedig aanwezig en tastte het uur biet één, later met twee motorspuiten aan. W'ij vernamen dat bij ontstentenis van de biandroepers het geheele personeel niet Was gewaarschuwd, doch geholpen dooi eenige vrijwilligers, deden de aanwezigen Wat zij konden. Veel was dat overigens de boerderij waarvan de kamera on langs opnieuw waren geschilderd en be hangen, brandde als een fakkel *.n buiten een der boeten was het onmogc- 1'ik iets te behouden. Gevaar voor belenden de perceelen bestond er weinig, de boerderij staat vrijwel alleen. De bewoners, geholpen door omstanders, Spoorboekjes, die niet in omloop kwamen, in het magazijn der Ned. Spoor- wegen Iggen 300 000 exemplaren met de zomerdienstregeling voor 1940, welke in verband met de huidige omstandigheden niet konden worden uitgegeven hebben nog eenig beddegoed, de haard kachel, het radiotoestel en eenige andere meubelstukken in veiligheid kunnen bren gen. Veel was het niet, het vuur greep te snel om zich heen. Al het vee was buiten, en ook zijn er geen kleine huisdieren in de vlammen omgekomen. De lieer Huiberts heeft wel een llinke schadepost te boeken. In de aangebouwde schuur lag een groote partij aardappelen, ter waarde van zes a zevenhonderd gulden, welke ge heel verloren is gegaan. Ook een flink kwantum veevoer is een prooi der vlam men geworden. Het duurde niet lang of het vrij oude gebouw stortte ineen, waarop de brandweer aan het nablusschingswerk kon beginnen. Een triest gezicht was bet den heer Hui berts met een leege wagen naar zijn koeien te zien vertrekken. Ook de melkbussen en ander gereedschap was onbruikbaar gewor den, zoodat de melk van dezen dag even eens verloren ging Geen ongunstig jaar. Behoor lijke winst gemaakt. Algemeene Vergadering der Coöperatieve Boerenleenbank te Wicringen, op Zaterdag 8 Juni in het lokaal bij den lieer H. Veerdig te Hippolytushoef. Te ruim 8 uur opent de heer C. J. Bosker deze algemeene jaarvergadering en "heet al le aanwezigen hartelijk welkom. Het aantal is niet zoo groot als gewoonlijk, waar het niet rijden der bus van Oosterland en Westerland af wel aan debet zal zijn. „Wij zijn wel onder zeer bijzondere omstandighe den bijeen gekomen", zegt spr. Deze tijden zijn ook van invloed geweest op de finan- cieele verhoudingen in de rangschikking der Banken. Sur. brengt dank namens liet Be stuur en de Commissie van Toezicht aan leden en spaarders, die in deze tijden aan de Bank haar rust lieten voor haar werkzaam heden en er geen wilde aandrang op uit oefenden; integendeel, zij schonken de Bank hun vertrouwen, wat in deze tijden van groot belang is. Tevens wijdt spr. eenige woorden aan het feit, dat alle Wieringer mi litairen in de gemeente behouden zijn en hoopt dat de toestand bestendigd zal blijven. Vervolgens dankt spr. de Centrale Bank. Op een dag werd door een militairen com mandant beslag op de kas der Boerenleen bank gelegd. Men had toen geen baten meer. Onmiddellijk is men daarop naar de C. B. gegaan en kreeg geld mee. Enkele dagen slechts hebben we de aanvragen iets om laag moeten drukken, doch in minder dan geen tijd had de organisatie de geldcircu latie in 't goede spoor! Voorwaar een prach tig staaltje! Nu neemt spr. het afgeloopen boekjaar 1939 onder de loupe. Het is voor onze Bank geen ongunstig jaar geweest, zegt spr.. Er is een behoorlijke winst gemaakt en men heeft niet te klagen gehad over de aflossingen. Als 1940 zoo is als 1939, dan hebben we geen zorg. En na deze kernachtige woorden, verklaart spr. de vergadering voor geopend. Hierna volgt voorlezing van de notulen van de vorige vergadering door den secreta ris; dan geeft de kassier, de heer I'. D. Spaander verslag van de rekening over het jaar 1939, welke de lezers aan het einde van het verslag afgedrukt vinden. De commissie van onderzoek bestaande uit de heeien I. Kooij, G. Smit en S. Husselman, brengt ver sla^ uit en heeft alles keurig in orde bevon den De heer C. J. Bosker adviseert de ver gadering tot goedkeuring van liet jaarver slag. REKENING. Ontvangsten: Kas 31 Dec. 1939 f 21612.50. ontvangen spaargelden f 292077 16, terug- betaalde voorschotten f 5o'f°?.^,9170^,tv^ sten in loopende rekening f <08.217.24, ont vangen rente f 30.476.18, provisie en kef ten f 263.20, diversen f 100.12, totaal f 1.114.853.42. tj Uitgaven: terugbetaalde spaargelden f 300.159.57, termijndejïosito's f 53.800.--uit gaven loopende rekening f 696.<4o.33, uit gegeven r ente f 26.361.50. Bijdrage Centrale Bank f 117.90, bijdrage waarborgfonds f <0. Salarissen f 1S50.—afschrijvingen 3414.07, diversen f 2932.93, op de reserve gebrachte winst f 4338.84. Kasinhoud 31 December f 201S3.16. totaal 1 1.114.S53.42. BALANS. Bezittingen 31 Dec. 1939 f 20183.16, uit- staande voorschotten f 573. <14.80, te goed in loopende rekening: f 584.413.28 (waarvan Centrale Bank f 226.408.09. waardepapieren koens 31 Dec. 1939 f 100.039.68), noe te vor SS rente f 8770.54, totaal f 1.187.0S7.7S Schulden: spaargelden f 1.041.991.63, loopende rekening f 141.196.18. saldo f 3899.97, totaal f 11S7.0S7.78. Het bestuur stelt voor de winst bij het re servefonds te voegen, waardoor dit groeit. Doch er moet ook gerekend worden op on inbare posten. Voor deze post wenscht het bestuur f 1264.07 disponibel te stellen. Tevens wil zij f 2150.afschrijven op gebouw en meubilair. Samen dus 1 3414.07, Goed aanpakken! Den heer S. Veerdig zou graag zien, dat deze oninbare posten eens goed aangepakt werden. De heer C. J. Bosker antwoordt hier oj), dat, wanneer het bestuur de tijd geko men acht om zoo'n oninbare post aan te jiak ken er rechtskundig advies ingewonnen wordt bij de Centr. Bank, waarna dan bij kans op haten verkoop of executie volgt. Acht het bestuur het nutteloos om tot ver koop of executie over te gaan, dan moet zoo'n post als oninbaar beschouwd worden. „Maar waar dient dan de reserve voor", vraagt iemand uit de vergadering. De heer Bosker zegt, dat wanneer er nu in deze tijden een run op de Bank ontstaan was, wij dan deze reserve van 80 mille ach ter ons hadden om een catastrophe te voor komen. Maar vraagt men: „Waar dienen dan uit eindelijk de borgen voor?" Is de hypotheek niet toereikend, dan moeten de borgen be talen. Nu kan zicli ook door diverse omstan digheden het geval voor doen, dat ook de borgen niet meer toereikend zijn. met als gevolg dat de Bank, dit nu afschrijven moet van het Reservefonds. Aldus wordt besloten om de post bij het reservefonds te voegen en worden rekening cn balans goedge keurd door de vergadering. Volgt punt 3 yan de agenda: Verkiezing van een lid van het bestuur, wegens periodieke aftreding van den heer C. J. Bosker en van een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding van den heer D. Jac. Mulder; daarna verkiezing van twee plaatsvervangende bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren A. Klein en J. Veerdig. Alle heeren worden met algemeene en groo te meerderheid van stemmen herkozen. Het is tijdens deze verkiezingen, dat er op eenige punten van de jaarrekening nadere toelichting wordt gegeven. Allereerst betref fende punt 11a: Kapitaal voor bijzondere doeleinden. Deze post heeft iedere Bank die aangesloten is bij de C. B. en stelt dit even tueel beschikbaar aan een Bank, die in een in nood verkeerende streek gevestigd is. Een soort reservefonds dus. Dan punt 4 van de balans betreffende nog te vorderen rente: Dat dit bedrag betrekke lijk groot is, komt omdat de jaarrekening juist op 31 Dec. af gesloten moet worden. Nu is deze post nog maar f 1557.49 Uit het jaarverslag van den kassier is ver der nog van .belang het aantal leden: op 1 Jan. '39 telde men 387 leden en op 1 Dec. 1939 waren het er 398. Het aantal spaarders was resp. 974 en 993. Het aantal voorschot- nemers 254 tot een bedrag van f 573714.80 (zie punt 2 balans) Het aantal uitgegeven spaarbusjes bedraagt 102. Tevens worden de namen vermeld van hen die afgeschreven zijn door verhuizing of overlijden. De commissie van onderzoek voor liet volgend boekjaar 1940 bestaat uit: M. Heyblok Jz., Oosterland; J. Ruitenburg, VV'es terland en J. C. de Haan te Hippo. Het sala ris van den kassier blijft onveranderd. Ook blijft de rentevoet ongewijzigd zijnde voor: spaarders niet leden 2.65% tot f 5.000; spaar ders leden 2.75% tot f 5.000; Rente voorschot ten 4% (met borgstelling); rente hypoth. 33/4%. Iïente Rekening Courant 2%% en 4%. De heer Veerdig wil hoogere rente voor spaarders en lagere rente voor voorschotten en hypotheek De heer C. J. Bosker echter zegt,, dat dit niet verantwoord is. Van de spaargelden moet 't niet alleen komen. Ook de heer J. C de Haan is tegen dit voorstel van den heer Veerdig. Er ontspint zich nu een levendige gedachtenwisseling om elkaar te overtui gen. De heer D. Nieuwbuurt denkt, dat het bestuur te bang is. Er is, volgens hem, een reserve van 80 mille en ook nu wordt deze reserve weer grooter. Moet deze nu steeds hooger worden? Kunnen de leden enz. nu niet eens profiteeren van een gedeelte van deze winst? Velen zouden er mee gebaat zijn. Spr. wil Veerdigs voorstel ondersteunen om hyp.houders te helpen, die door de nood der tijden aan lager wal zijn geraakt. Hier na dient de heer C. J. Bosker beide heeren van antwoord. Aan de hand van tal van cijfers toont hij de vergadering dat het be stuur wel degelijk met het geld van de spaarders werkt Deze winst komt natuurlijk den leden ten goede, daar toch andere de rente hoo ger moest zijn. Er is een V2 millioen aan spaargelden en er is f 80.000 ruim bij de Centr. Bank. Dat moet de Bank hebben en dat moet zoo hoog mogelijk zijn en nog hooger opgevoerd worden. Dat reservefonds maakt het vertrouwen in de Bank steeds WEIDEGRAS, LUCERNE EN ROODKLAVER. Het Rijksbureau Voedselvoorziening maakt bekend, dat ten aanzien van weidegras, lucerne en roodklaver de vol gende maximumprijzen worden vastgesteld: le. Het is verboden weidegras uit de eerste hand te koop aan te bieden of te verkoopen voor een prijs, welke, a. voor weidegras van de eerste kwaliteit, meer be draagt dan overeenkomt met f53.per 1000 kg. hooi; b. voor weidegras van de tweede kwaliteit, meer be draagt dan overeenkomt met f 49.per 1CO0 kg. hooi; c. voor weidegras van de derde kwaliteit meer be draagt dan overeenkomt met f45.— per 1000 kg. hooi; 2e. Het is verboden lncerne en roodklaver uit de eerste hand te koop aan te bieden of te verkoopen voor een prijs, welke, a. voor lucerne en roodklaver van de eerste kwaliteit meer bedraagt dan overeenkomt met f58.per 1000 kg. hooi: voor lucerne en roodklaver van de tweede kwali teit, meer bedraagt dan overeenkomt met f54. per 1000 kg. hooi: C. voor lucerne en roodklaver van de derde kwaliteit meer bedraagt dan overeenkomt met f50.per 1000 kg. hooi. 3e. De vaststelling van de kwaliteit en van de vermoe delijke hooiopbrengst zal areschieden door deskundigen, die zullen worden aangewezen door den Provincialen Voedselcommissaris. Degenen die gras, lucerne of roodklaver willen ver koopen dienen zich dus ter vaststelling van kwaliteit en ver moedelijke hooiopbrengst te wenden tot den Provincialen Voedselcommissaris of den Plaatselijken Bureanhouder van het district waar deze producten zich bevinden. b. AARDAPPELPRIJZEN. Het Rijksbureau Voedselvoorziening maakt bekend, dat de maximumprijzen voor aardappelen voor de week van 10 tot en met 15 Juni 1940 als volet zijn vastgesteld, alles onverminderd eenig verbod van aflevering. le. Voor de soorten Zeeuwsche Bonte, Zeeuwsche Blau we, Roode Star en Furore, alle voor zoover verbouwd op kleigrond; telersprijs grossiersaankoopprijs, franco voor den wal ter bestemming winkeliersaankoopprijs, franco winkel idem in Amsterdam prijs v. d. consument, afgehaald v. d. winkel ld. thuisbezorgd 2e. Voor de soorten Eigenheimers, Bevelanders cn daar mede gelijk te stellen soorten, alle voor zoover verbouwd op kleigrond: telersprijs grossiersaankoopprijs, franco voor den wal ter bestemming winkeliersaankoopprijs, franco winkel ld. in Amsterdam prijs v. d. consument, afgehaald v. d. winkel id. thuisbezorgd 3e. Voor de soorten Alpha, Bintje, Industrie en daar mede gelijk te stellen soorten, alle voor zoover verbouwd op kleigrond: telersprijs grossiersaankoopprijs, franco voor den wal ter bestemming ■winkeliersaankoopprijs, franco winkel id. in Amsterdam prijs v. d. consument, afgehaald v. d. winkel ld. thuisbezorgd f 4.55 p. 100 kg.; f5.36 p. 100 kg.; f 6.15 p. 100 kg.; f 6.25 p. 100 kg.; 0.08 per kg.; f 0.09 per kg. f4.— p. 100 kg.; f 4.80 p. IOO kg.; f5.60 p. 100 kg.; f5.70 p. 100 kg.; f 0.0714 p. kg.; f 0.08Vt p. kg. f3.12 p. 100 kg.; f3.80 p. 100 kg.; f 4.00 p. 100 kg.; f4.70 p. 100 kg.; f0.06% p. kg.; f0.074£ p. kg. De prijzen voor den consument zijn dus ongewijzigd ge bleven. grooter. We zouden het het fonds van onze Bank kunnen noemen. De rentevoet toch is noodig voor de liquiditeit van de Bank. Na deze zeer duidelijke en logische uiteen zetting van zaken door spr., wenscht de heer Veerdig toch dat er over zijn vooretel gestemd wordt. Gestemd wordt nu bij af lezen der presentielijst. Het voorstel Veerdig wordt verworpen met bijna algemeene stemmen. Hierna volgt rondvraag. Deze levert niets op. Te ruim 10 uur sluit de heer Bosker deze geanimeerde vergadering en spreekt den wensch uit, dat het voor Bank en leden een goed 1940 mag zijn. ANNA PAVLOWNA VISCHLUST. De vereeniging „Vischlust" hield Zondag morgen in de Molenvaart bij het Westeiude een wedstrijd om hengelportartikelen. De uitslag was: le prijs A. Kossen, groot ste baars, 22V-J cm.; 2e Paul Winnubst; 3e H. Kalter 11a loting; 4e P. Smit; 5e J. Wiegman; 6e P. Glim; 7e Th. van Bunderen; 8e R. Geerings; 9e D. de Wit. In totaal werden 9 vischjes verschalkt De geringe vangst zal waarschijnlijk wel een ge volg zijn van den ongunstigen vischstand door den strengen vorst en het inlaten van zout water voor de inundatie. De volgende maand, zoo werd ons meege deeld, zal „Vischlust" deelnemen aan het vischconcours in den Wieringermeer te Slootdorp. BREEZAND. MOTORONGEVAL. Zaterdagavond had de heer A. Huiberts, die per motorrijwiel over den oprit van den weg naar de vlotbrug aan De Kooij ging, het ongeluk tegen een betonnen rand te rij den en te slippen. De heer H. sloeg bij z'n val met het hoofd tegen den grond en bekwam een hersen schudding. Met een ziekenauto werd hij naar huis vervoerd. „AKELIG STIL" VINDEN SOMMIGEN. 't Wordt langzamerhand weer wat stiller en rustiger in den Polder. De drukte langs de wegen, de bedrijvigheid, die verbonden is aan de huisvesting van zoovele militairen, neemt af in dezelfde mate als onze soldaten „afzwaaien". Vooral in Breezand wordt het vreemd leeg, want in tegenstelling met de rest van den Polder, waar slechts de laat ste weken een ongekende drukte heerschte, had Breezand gedurende den heelen herfst en winter een flink contingent militairen en was men daar gewend geraakt aan het fla- neeren van de soldaten langs de wegen, het klinken van de hoornsignalen in het kamp, het uittrekken van de troepen, het gerij en geros bij het fourageeren. Het wende zoo gauw, die gezellige, opgewekte drukte en nu, we zeiden het al, 't wordt vreemd en velen zullen zeggen akelig leeg. Toch zal 't nog waarschijnlijk wel eenigen tijd duren eer de laatste man van hier ver trekt. Misschien blijft het voorloopig nog een gaan en komen, want het barakkenkamp geeft een goede huisvesting, die natuurlijk, goedkooper is dan inkwartiering en zoo be staat de kans, dat de plaats der verlofgan gers weer wordt ingenomen door hen, die het grijs-groen nog wat langer blijven dra gen. Dat neemt niet weg, dat het dan toch niet meer het „drukke" Breezand van den winter 19391940 zal zijn. Anderzijds begint het gewone vereenigings- leven, dat dood scheen, zich te herstellen. We ontvingen voor 't eerst na langen tijd, weer een uitnoodiging om een vergadering te „verslaan" en onze hengelaars, vereenigd in „Vischlust", hebben Zondagmorgen weer gezamenlijk in de Molenvaart het lok kende aas uitgeworpen en elkaar be- kampt bij het verschalken der vischjes. De aanvoer op de heden gehouden lamme- renmarkt op Texel bedroeg 5300 stuks. Er werden in den aanvang weinig partijen verkocht Het liet zich aanzien, zoo meldt men ons tegen 9 uur, dat de prijzen onge veer f 2 hooger zouden zijn dan die van vori ge week. De gemiddelde prijs van de thans gekochte bedroeg f 9.25. ALKMAAR, 8 JunL N.V. Eierveiling voor Holland» Noorder kwartier. Aanvoer: 290.000 kipieieren 3-404.20, kleine eieren f3.203.40. ALKMAAR. 10 Juni. Veemarkt 76 Vette koeien f 150310, graskalveren f 3560. 12 vette kalveren f 36 75. per Kg. 6085 ct. 116 Nuchtere kalveren slacht 818; 14 vette schapen 2336; 363 vette varkens 5561. Handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Juni. Aanvoer: 15050 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen 9.20—11.30. drielingen 8.50 11.20. kleine 78.40. 2200 bos rabarber 1.20 1.30. 60 krop sla 1.20, 293 st. bloemkool 11 14.50, 2e soort 9.80.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3