Eén groot Nederlandsch volk De slagvelden van 1915 gepasseerd van Dollaxt tot Duinkerken Acbtienhonderd krijgsgevangenen Een slager als aanvoerder van fietsendieven Doodelijke mishandeling van een kind Misdadige elementen in Wilna „Wie zal dat betalen^. Debatten in den Amerikaanschen Senaat Het bombardement van Turijn DOCUMENTEN mee naar bed Ontslagen personeel moet teruggenomen! Bevoegdheid van de Duitsche krijgsraad Mysterie rond de „WASHINGTON" Amerikaansch slagschip van stapel geloopen Negus naar grens van Abbessinië Zwitsers uit Parijs naar hun vaderland terug Zweedsch blad over IJsland s bezetting Slechts Engelsche oorlogsschepen door het Suezkanaal FRONTBERICHT Geen Roemeenscbe petroleum voor de Geallieerden Spanje „niet oorlogvoerend'' Houding Italiaansche Katholieken De N.S.B. vergadert EEN EENHEID VAN TWINTIG MIL- LIOEN MENSCHEN. De nationaal-socialistische beweging, district Amsterdam, heeft gisterenavond in twee groote zalen te Amsterdam, n.L in 't Concertgebouw en Bcllevue, besloten bijeen komsten gehouden, die zeer druk bezocht waren en waarop de leider der N.S.B., ir. A. A. Mussert en de heer H. J. Woudenberg, het woord voerden. w Reeds lang voor het vastgestelde uur wa ren de beide ^alen tot in de uiterste hoe ken gevuld. Woudenberg spreekt. De eerste spreker was de lieer H. J. Wou denberg, die in de eerste plaats de vooruit ziende blik van den leider der N.S.B. schet ste. Acht jaar geleden zijn wij den strijd tot heil van ons volk begonnen. In ons begin sel zijn wij nooit aangevallen, wij werden slechts met modder gegooid, wij werden ver dacht gemaakt en belasterd, gehoond en uit gescholden. Een van onze grootste bestrijders was de kapitalist Colijn, prominent in de bestrijding waren ook de sociaal-democraten en niet te vergeten Goseling, Oud en zooveel ande ren. Maar hun tijd is voorbij. Tegenover deze groep stonden, beginselvast, onze leider Mussert en zijn mannen. Zoo is het ook buiten ons land. Eenerzijds de plutocratische democratieën, anderzijds het jonge en sterke Xationaal-Socialisine en Fascisme. Thans hebben wij vijf dagen terreur mee gemaakt ot er over gelezen. Maar iemand, die het niet heeft meegemaakt, kan niet be grijpen, hoe vreeselijk het was. Laat ieder, die nou wil beweren, dat wij landverraad hebben gepleegd, bedenken, dat wij kern gezond uit de bajes zijn teruggekomen. Ons leven hebben wij te danken aan Adolf Hitlcr. (Applaus.) Want wanneer de oorlog langer geduurd had, zou er van ons niet veel zijn overgebleven. De leider van de N.S.B. heeft mij opge dragen het Nederlandschè arbeidersfront te gaan vormen. Een moeilijke, doch schoone taak. Arbeid is een zegen, niet wanneer het voor den kapitalist is, doch voor het volk, voor de gemeenschap. De Nederlandsche ar beider behoort niet tot de slechtste, al is hij jammer genoeg aangevreten door Jood- sche en Marxistische invloeden. Met een bespreking van het arbeidsfront besloot spr. onder langdurige toejuichingen zijn rede. Ir. Mussert aan het woord. Na de pauze sprak de ieider van de N.S. B., Ir. A. A. Mussert. Wij hebben vijf dagen oorlog gevoerd, ving spreker aan, wij hebben ons voorbe reid, mobilisatie en stellingen kostten 1000 millioen gulden. Men zeide: Nu zijt gij vei lig en bovendien zal eventueel Engeland u te hulp komen. In 4Vfc dag was het afge- loopen! Ómdat wij zulke slechte soldaten hebben? Neen! Slechts doordat er geen Ne derlandsch volk meer was en er een gees telijke verwarring heerschte. Tientallen Ne derlandsche militairen zijn, door de verwar ring, niet gesneuveld door het vuur van den vijand, maar door eigen vuur. omdat men elkaar voor parachutisten aanzag. Maar. ook staaltjes van moed en fatsoen heb ben zich in dien tijd afgespeeld. Het is jammerlijk, aldus zeide de leider der N.S.B., dat het goede Nederlandsche volk jarenlang onder het georganiseerde bedrog heeft gestaan. De oude wereld is een wereld van verdeeld beid, de mensch is dienstbaar aan het kapi- Minstens 36 uur per week werken. Een nieuwe verordening van ddn rijks commissaris rijksminister Seyss Inquart be paalt, dat het den leiders van ondernemin gen of hun plaatsvervangers verboden is om het werk in ondernemingen tijdelijk of voorgoed stop te zetten, de werktijd tot min der dan 36 uur per week te verkorten, of werknemers te ontslaan, tenzij art. 1639 van het Burgerlijk Wetboek toepasselijk is. De na 9 Mei 1940 gegeven ontslagen moe ten terstond weer worden ingetrokken, ten zij deze door-den directeur-generaal van den arbeid goedgekeurd zijn. De directeur-generaal van den arbeid kan uitzonderingen vaststellen op de bepaling voor verkorten van den werktijd of stilleg gen der bedrijven, of het ontslag van arbei ders. Verzoeken daartoe moeten aan het be voegde districtshoofd der arbeidsinspectie worden gericht. De verzoeken moeten gemo tiveerd zijn. Zij moeten aantal en soort der werknemers vermelden, die ontslagen zijn of zullen worden of die met korteren werktijd te werk zullen worden gesteld. Op de verzoeken moet zoo spoedig moge lijk worden beslist. Bij de beslissing moeten in het bijzonder de belangen der gedemobi- liseerden in acht worden genomen. Overtreding van deze verordening wordt gestraft met 'n geldboete van f 3000.maxi mum of een hechtenisstraf van 3 maanden. In Arnhem aangekomen. Gisterenmiddag zijn in Arnhem achttien honderd krijgsgevangenen Nederlandsche mi litairen aangekomen. Zij zijn afkomstig uit Neubrandenburg en hebben tot Westervoort per trein gereisd. taal. zij is de wereld van de volksuitbuiting In weerwil van de toestanden in ons vader land hebben wij ons vaderland lief en koes teren wij het verlangen, het tot een eensge zind volk te maken. Gebroken zal worden met den leugen, dat iedereen gelijk is. Het leidersbeginsel zal begrepen moeten worden, er zijn werkers en slampampers. En die slampampers moeten verdwijnen. Er zal een Germaansche, een Latijnsche en Slavische unie van volkeren ontstaan, aldus zie ik de toekomst. Laten wij Germanen be grijpen. dat wij bij elkaar hooren. Er zal 'n groot Nederlandsch volk zijn, van Dollart tot Duinkerken. Noord en Zuid een eenheid van weldra twintig millioen menschen, een goede buur van het Duitsche land! Sqr. zeide voorts met klem, dat de natio- naal-socialist nooit mede zal'doen aan ver guizing van de H.M. de Koningin. „Wij her inneren ons slechts het goede, dat het Huis van Qranje voor ons volk heeft gedaan" (Langdurig applaus). „Ik ben," zoo riep spreker uit, „voor dis cipline en orde, maar er zijn voorwaarden, Die uitzonderingsbepalingen, waaronder wij N.S.B.-ers gebukt gaan moeten verdwijnen. Wij laten ons niet langer de kleur van ons hemd voorschrijven en ons drijven uit amb ten. Wij willen bestraffing van de mishan delaars, de plunderaars, van hen, die ons be dreigden. Wij willen opruiming van wille em)1"- Wij willen gerechtigheid voor ons volk Wij willen bouwen voor ons volk, bouwen met een ideaal. Het werk van Willem den Zwijger zal in onze tijd voltooid worden." Hiermede eindigde de leider der N.S.B. zijn rede. Goede vangst van Haagsche recherche. Zooals bekend, houdt een speciale brigade van de Haagsche politie, bestaande uit eenige rechercheurs van den Centralen Op sporingsdienst, zich hoofdzakelijk bezig met den strijd tegen de rijwieldieven, die den laatsten tijd weer een groote activiteit ver- toonen. In de laatste dagen konden deze recher cheurs eenige mooie successen boeken, door het aanhouden van verschillende personen, die zich aan diefstal van rijwielen hadden schuldig gemaakt. Dinsdagmiddag werd aangehouden de 25- jarige kok v. d. M„ die bekende, in één week vijf fietsen te hebben gestolen. Verder is aangehouden de 23-jarige stof feerder D., die na den bominslag in het Huis van Bewaring op vrije voeten was gesteld en die bekende zich schuldig te hebben ge maakt aan het stelen v^n vier rijwielen. Tenslotte werd gearresteerd de 27-jarige slager G., bijgenaamd „de Bels", die zeer on gunstig bij de politie bekend staat. Hij wordt beschouwd als hoofdpersoon van een clubje van vier personen, die kans zagen per dag ongeveer zes rijwielen, nadat deze waren omgebouwd, aan particulieren te verkoopen. Zaterdag had hij op de Prinsessegracht een rijwiel gestolen van een ingezetene van Hoorn die dit onbeheerd had gelaten, üp dit rijwiel bevond zich een koffer met klee- ren ter waarde van f 150.—. G. had hiervan eenige regenjassen verkocht, terwijl hij het overblijvend, ter waarde van f 100 verkocht aan den kapper W., voor f2.50. Ook VV. is aangehouden. Omtrent de andere leden van dit clubje zijn nog niet alle bijzonderheden bekend, doch nu men den hoofdpersoon heeft aan gehouden verwacht men dat dit spoedig hel geval zal zijn. Driftige vader tot een half Jaar gevangenisstraf veroordeeld. Veertien dagen geleden heeft voor de Haar lemsche rechtbank terecht gestaan de 25-ja- rige loswerkman S. uit Haarlem, die in Fe bruari j.1. zijn eenig kind, een meisje van vier jaar, een hevigen klap tegen liet hoofd je had gegeven, tengevolge waarvan de klei ne eenige dagen later was overleden. De vader verklaarde in een opwelling van drift gehandeld te hebben, omdat het kind niet wilde eten. Het O.M. had anderhalf jaar gevangenis straf geeischt. De rechtbank veroordeelde den vader gisteren tot zes üiaanden gevan genisstraf. Het verordeningenblad voor het bezette Ne derlandsche gebied bevat een verordening van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende de bevoegd heid van den (Duitschen) krijgsraad, waar in wordt bepaald, dat burgers van niet-Duit- schen nationaliteit zijn onderworpen aan 't oordeel van den (Duitschen) krijgsraad ten aanzien van delicten, welke zich richten te gen de Duitsche weermacht, haar leden of tegen degenen, die op ^n of andere wijze bij haar werkzaam zijnjbf in gebouwen, lo- caliteiten of inrichtingen ten behoeve van de Duitsche weermacht worden begaan. Wanneer de commandant van het legeron derdeel, waartoe de betrokken (Duitsche) krijgsraad behoort, verklaart, dat hij van zijn bevoegdheid ingevolge art. 1 van deze verordening geen gebruik maakt, gaat het recht tot vervolging en veroordeeling over op de gewoonlijk tot strafvervolging bevoeg de autoriteiten. Zal een onder Duitsche vlag va rend Britsch oorlogsschip Ameri- kaansch vluchtelingenschip ver nietigen? De „Daily Mirror" drukt, volgens het D.N. B., een brief af, welke aan het blad werd toegezonden door een lezer te Halifax en waarin wordt meegedeeld, dat een onder Duitsche vlag varend Britsch oorlogsschip het Amerikaansche vluchtelingenschip „Washington" op zijn thuisvaart naar de Vereenigde Staten wil torpedeeren. Voor ge val deze aanslag zou mislukken, zoo wordt verder meegedeeld, zijn er voorzorgen ge troffen, dat mijnen, die in de koers van het schip zijn gelegd, „het gewcnschte resultaat" bereiken zullen. Dit schrijven is in de „Daily Mirror" onder teekend met :,Airplane Pilot". Het blad voegt hieraan toe, dat de ontvanger dezen brief aan het ministerie Aan buitenlandsche zaken heeft overgelegd en heeft meegedeeld, dat hij niet kan verklaren, waarom dit schrijven aan hem is gericht. Hij heeft zijn geweten niet willen belasten. Verder heeft hij, aldus besluit het D.N.B., herinnerd aan de ramp van de „Athenia". waarin Churchill de hand heeft gehad, drie dagen nadat de oorlog was uitgebroken. „Niet om aan te vallen, maar om sterk te zijn.'' New York (D.N.B.): Op de marinewerf te Brooklvn is het 35.000 tons groote slagschip „North Carolina" van stapel geloopen. De minister van marine Edison, zei'de in een toespraak, dat derge lijke in vredestijd gebouwde schepen een land sterk genoeg maken om den vrede te bewaren. Wij bouwen thans, aldus Edison, niet om aan te vallen, maar om sterk te zijn en niet aangevallen te worden. Op initiatief van Engeland. geruchten^ wil aio zich Vólgens in omloop rijnde N?PgUs de Engelsche regeering den INeg«£ op het oogenblik in ^nden bevmdt, in Afrika gaan gebrmkem Meq 8>. zich gaarne naar de grens zou willen begeven. die t, weer P dat hij Abessinië KAUNAS, 13 JUNI (D.N.B.) In Wilna zijn volgens het D.N.B. twee Littausche poli tiemannen, die een stedelijk kassier begeleid den, omdat hij loongelden moest wegbren gen, uit een hinderlaag doodgeschoten. De kassier werd door een schot gewond. De da ders maakten zich meester van het bedrag in contanten en ontkwamen. Sedert de bezetting van het gebied van Wil na door Littauen zijn reeds meer dan tien politicagenten in den strijd tegen de plaatse lijke misdadigers om het leven gekomen. Men verwacht thans een buitengewoon scherp ingrijpèn ter zuivering der stad van misdadige elementen. Het Zwitsersche gezantschap in Parijs heeft, aldus het D.N.B., regelingen getroffen voor het doen loopen van een specialen trein voor den terugkeer van de in Parijs en om geving wonende Zwitsers. Deze trein is met ongeveer 1500 Zwitsers vannacht in het grensstation Vallorbes aangekomen. De rei zigers mochten slechts handbagage medenc- nien. Zij moesten voldoende proviand mede- nenjen, daar de reisduur onder de tegen woordige verkeersomstandigheden in Frank rijk geheel onbekend was. HAILE SELASSIE. STOCKHOLM (D.N.B.) -r Het Zweedsche blad „Dagens Nyheter" van gisteren doet een scherpen aanvai op Engeland als gevolg van de bezetting van IJsland. IJsland heeft, zoo verklaart het blad, zijn zelfstandigheid ver loren, waarvan twee jaar geleden het twintig jarig bestaan werd gevierd. Engeland heeft de bezetting gemotiveerd met een te verwach ten Duitsche bezetting. Hierbij moet worden opgemerkt, dat IJsland deze bescherming nooit heeft verlangd en dat het ook geen re den heeft gehad oen bezetting door Duitsch- land te vreezen. De bezetting van Engeland kan niet" als een beschermingsmaatregel wor den beschouwd. In tegendeel, Engeland heeft op IJsland steunpunten voor de Vloot- en luchtstrijdkrachten gebouwd en heeft het economische leven van IJsland onderge schikt willen maken aan de Britsche oor logseconomie. Schulden uit den wereldoorlog. WASHINGTON, 13 Juni (D.N.B.) Het Amerikaansche Departement van Buitenland sche Zaken heeft twaalf Europeesche landen in het gebruikelijke halfjaarlijksche schrij ven uitgenoodigd, den midden-Juni verval- lenden termijn der oorlogsschulden te beta len. De termijn, die op 15 Juni vervalt, be draagt in totaal 223 millioen dollar. In wel ingelichte kringen verwacht men, dat alleen Finland zal betalen. In Cairo is gisteren officieel bekend ge maakt, dat het scheepvaartverkeer door het Suezkanaal is gestaakt. Slechts Engelsche oorlogsschepen mogen dit kanaal bevaren. Niet „on Amerikaansch" zijn! Washington. (D.N.B.). In het ver dere verloop van de buitenlandsche politie ke debatten in den Senaat verklaarde de democratische senator Clark o.a.: De dag bladadvertenties, die op het oogenblik in grooton getale verschijnen en voor hulpver- leeniug aan de Westelijke mogendheden pleiten, zijn een „on-Amerikaansche" acti viteit, welke de Amerikaansche bevolking op een dwaalspoor brengt. Hij eischt, dat een commissie zou onderzoeken waar de advertenties vandaan komen en wip ze be taalt. De democratische senator Holt vroeg, of het reeds.zoover gekomen is, dat de Ver eenigde Staten moeten vreezen, bij het voe ren van een politiek die met de Amerikaan sche belangen overeenkomt, iemand te Lon den, op de teenen te trappen. Dc democratische senator Wheeler sprak zich scherp uit tegen het deelnemen van de Vereenigde Staten aan den oorlpg, waar bij hij opmerkte, dat de deelneming van Amerika de democratie niet zou redden doch vernielen. Volgens „Associated Press" worden onder leiding van den democratischen senator Clark, pogingen in het werk gesteld om een blok van Congresleden te vormen, dat zich wil verzetten tegen iedere directe regeerings hulp voor Engeland en Frankrijk, zooals het ter beschikking stellen van oude torpe- dobootjagers aan Engeland. In den Senaat heeft de democraat Domney gezegd, dat de Amerikaansche ambassa deurs te Londen en Parijs het vorige jaar een oorlog van korten duur met spoedige capitulatie van Engeland en Frankrijk voor speld hadden. Ook Roosevelt heeft Downev indertijd gezegd, dat de overweldigende mi litaire macht van Duitschland een Duitsche overwinning vrijwel waarborgde. Waarom dan, aldus zeide Domney al deze hvsterie? Het verloop van den oorlog is slechts in overeenstemming met de voorspellingen van alle militaire experts. Italië wil wraak nemen. Rome, (D.N.B.): Het bombardement van de open stad Tu rijn heeft in geheel Italië groote verontwaar diging gewekt, aangezien een groot aantal slachtoffers onder de burgerbevolking te betreuren is. De bladen verklaren in aansluiting op het officieele communiqué over den luchtaanval op Turijn, dat de bevolking ook in de toe komst in elk geval de volle waarheid te hoo ren zal krijgen. Het fascistische Italië ziet in de totale waarheid een zijner beste strijd wapens. Er moet alleen nog aan worden tóe- gevoegd, zoo wordt opgemerkt,dat deze doellooze gewelddaad tegen Turijn op het juiste oogenblik door een analoge en over eenkomstig krachtiger represaille gevolgd zal worden. De aanval had plaats om 1 u. 35. Er zijn bij het bombardement dertig bommen uitge worpen, waarvan tien niet ontploften. Een markthal werd door vijf bommen getroffen, die door het dak sloegen. De andere bom men vielen in de straten. De vliegtuigen be wogen zich op een hoogte van ongeveer 0.000 meter. Het luchtalarm duurde bijna twee uur. De bevolking bleef volkomen kalm. Koninklijk Koerier liet geen voor zorgsmaatregel achterwege. Volgens Associated Press is gisteren te Was hington een persoonlijke koerier van den En gelschen koning, Robinson genaamd, aan gekomen. Robinson, die de reis per Clipper- vliegtuig had gemaakt, had belangrijke docu menten voor de Britsche ambassade te Was hington bij zich. Het agentschap wijst op de ongewone voor zorgsmaatregelen, welke Robinson genomen had Tijdens het vliegen des nachts had hii de documentenmap bij zich in bed genomen en deze overdag met een strik aan zijn po!« vastgebonden. Om er zeker van te zi n dat de map ingeval het vliegtuig mocht veron gelukken direct zou zinken, had Robinson haar niet lood verzwaard. Hoofdkwartier van den Fuehrer, 13 j (D.N.B.) Het opperbevel van de weerm,!?1 maakt bekend: De pogingen der Fransch-Britsche troep, die aan de kust van St. Valery zijn ing ten om over zee te ontkomen, zijn mislij Zooals wij reeds gisteren medeelden, w deze legergroep gecapituleerd, Ruim gevangenen, waaronder vijf Fransche en Engelsche generaal", alsmede een onoverzjei bare buit vielen in Duitsche handen. Onze artillerie dwong een geladen tratl, portschip, dat wilde uitvaren, door verschï lende bom treffers tot den terugkeer. Een ai! der schip kwam tot ontploffing in het vim, van Duitsch pantser-afweergeschut. Aan het geheel aanvalsfront zijn de krijg,, verrichtingen snel gevorderd. De Manie op vele plaatsen bij den strijd overschreden In de Champagne hebben onze divisies bii de achtervolging Chalons ingenomen en dé slagvelden van 1915 gepasseerd. Ook tug. schen de Argonnen en de Maas is de aan- val gevorderd. Volgens de voorloopige berichten bedraagt het aantal gevangenen sind' 5 Juni, het h?. gin van de nieuwe operaties, ruim 100000 ook de vijandelijke verliezen aan oorlogsma teriaal zijn aanzienlijk. Alleen reeds bij tv», legers van den Westelijken flank gelukte het, met deelneming van alle soorten w». pens, ruim 200 vijandelijke gepantserde ge vechtswagens te vernietigen of buit te maken Ondanks de slechte weersgesteldheid grepen ook op 12 Juni gevechtsvliegtuigen en duik. bommerwerpers, ter ondersteuning van het landleger, vooral in den sector van Chalons sur Marne en aan de kust in den strijd in Het gelukte hierbij een transportschip een groote met troepen beladen sleepboot tot zinken te brengen, een ander transport schip van ongeveer 10.000 ton alsmede een groot aantal kleinere sphepen zwaar te be. schadigen. Bij Le Havre werden twintig vij andelijke kabelballons neergeschoten. In Noorwegen schoten onze torpedoja gers vier van 15 Britsche vliegtuigen neer, die een aanvalspoging hadden ondernomen op een vliegveld in de huurt van Drontheira, Afzonderlijke vijandelijke bomaanvallen in Noord-Duitschland troffen geen militaire doe len. De totale verliezen van den vijand in de lucht bedroegen 19 vliegtuigen. Daarvan werden er zes in luchtgevechten en negen door luchtdoelgeschut neergehaald. De ove rigen werden op den grond vernield. .Vier eigen toestellen worden vermist. Een van onze duikbooten bracht bij den aanval op een sterk vijandelijke konvooi ver scheidene schepen tot zinken. Ruimer mogelijkheid voor er- port naar Duitschland en Italië. De groote Engelsche en Fransche petro- leummaatschappijen hebben na de Italiaan- sche oorlogsverklaring onmiddellijk haar vertegenwoordigingen in Roemenië, volgens het D.N.B., opdracht gegeven het verschepen van petroleum tot nadere aankondiging te staken. Daar in den laatsten tijd de helft van de totale Roemeensche petro- leumproductie met Engelsche, Fran sche en Roemeensche tankbooten via de Middellandsche Zee naar En gelsche en Fransche havens werd verscheept, zijn de Westelijke mo gendheden thans van den Roemeen- •schen petroleumtoevoer afgesneden. Naar aanleiding hiervan schrijft eenIta- liaansch blad, dat de Roemeensche regM- ring het grootste belang er bij heeft, dat de afzet van de Roemeensche petroleumprr ducten niet onderbroken wordt, zoodat ri nu de thans bestaande uitvoercontingentea voor petroleum naar Duitschland en Itali® aanzienlijk zou kunneti vergrooten. Officieel decreet gepubliceerd- De Spaansche regeering heeft het volgen de decreet bekend gemaakt. „Met het oog op de uitbreiding van den strijd tot de Middellandsche Zee door Ita lië s deelneming aan den oorlog tegen Frank rijk en Engeland, heeft de Spaansche regee- ring besloten tot een houding van niet-oor* logvoerende mogendheid in het conflict". Het decreet, dat door generaal Franco den minister van buitenlandsche za*c Beigbeder onderteekend is, werd Woensdag in een korten ministerraad aangenomen- In Madrileensche politieke kringen wUs< men er speciaal op, dat in dit decreet - ia tegenstelling tot de verklaring van SpanJ bij het uitbreken van den oorlog in Septc'1 ber van het vorige jaar een neutraliteit verklaring ontbreekt. Voorts wordt de na drukkelijke vermelding van de Middellat' sche Zee opvallend geacht. De Katholieke actie in Italië heeft tot haaf leden een oproep gericht, waarbij deze, 1 een voor het vaderland noodlotzwanger um. worden opgeroepen hun plicht te doe"» rooals hun Christelijke gevoelens hun die» ingeven. De oproep verzoekt den leden bidden voor het vaderland en voor de dar per strijdende troepen en met discipline taak, welke ieder individueel door de ove heid wordt opgelegd, te vervullen.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2