HELPT NU...! Zeebad Huisduinen in 1939 Licht Neemt Uw welverdiendeVacantie in Hotel Hermitage, Dirk Augustijn geëerd Vergadering Coöp. Boerenleen bank Tweede Blad MxicUnieuuLó Bezoek en omzet namen toe, doch Het Distributiekantoor komt in 't hart van de stad in de Spoorstraat OP 22 JUNI KOMEN ER IN ONS LAND! gelegen in het rustige Zeist Marine-personeel slaat de handen uit de mouwen Slagers wenschen Zater dags om 8 uur te sluiten Inenten tegen Diphteritis en Roodvonk onnoodig Frissche Morgen Bruinvisschen Gezagvoerders geschorst Burgerlijke Stand van Den Helder B-steun Zoodis bekend mag worden veronder steld, zal Zaterdag a.s. een huis aan huis collecte worden gehouden ten bate van degenen, die door den oorlog in huis. eigendommen en bezittingen werden ge troffen. Een opwekking tot het in ruime mate betrachten van offervaardigheid voor dit doel lijkt ons voor onze gemeente eigenlijk overbodig. Wij hebben allen hier ervaren hoe groot de verwoestingen zijn, die de moderne oorlogvoering kan veroor oorzaken. Velen onzer hebben min of meer belangrijke schade aan eigen huis en hof geleden; sommigen, ook hier ter stede, hebben alles verloren wat zij bezaten. Toch is de schade in deze gemeente nog betrekkelijk gering geweest als we deze vergelijken met andere plaatsen in ons land. Doch wij hebben van de oorlogs ellende genoeg meegemaakt om ons een voorstelling te kunnen maken van de matelooze ontwrichting, die in geestelijk en stoffelijk opzicht over het land is ge komen. Alom klinkt thans het parool van den ivederopbouw. In de eerste plaats is daar voor noodig, dat wij ons een geestes gesteldheid eigen maken, die met vast beradenheid de tallooze moeilijkheden kalm onder het oog ziet en vervolgens zonder ontmoediging, vastbesloten en met energie het werk van den wederopbouw ter hand neemt. Doch dit laatste is alleen mogelijk indien de materiëele voorwaarden voor dit werk, althans in den kiem, aan wezig zijn. De collecte van Zaterdag nu schept deze 'mogelijkheid. Laten wij daarom allen zonder uitzondering hieraan naar draag kracht medewerken. In de eerste plaats natuurlijk in ruime mate zij, die nog niet noemenswaard onder de gevolgen van den oorlog hebben te lijden gehad. Laten dezen dankbaar zijn voor het lot, dat hen tot heden gevrijwaard heeft voor groot verlies of schade en dat toonen door met milde hand voor hun ongelukkige medemenschen te offeren. Doch ook zij, die wel reeds in meerdere of mindere mate in hun bedrijf de onaangename gevolgen van den oorlog hebben ondervonden, mogen zich zelf bij deze hulpverleening op groote schaal niet uitschakelen. Bedenktdat elke gift, hoe klein ook, welkom is en bijdraagt tot het gestelde doel. Het spreekwoord zegt; ,,Het is beter te geven dan te ontvangen". Welaan, wie dan ook maar iets te geven heeft, hij geve met liefde en in vreugdevol besef dit thans nog te kunnen doen. Hij draagt daarmede in letterlijken zin zijn steentje bij voor den wederopbouw voor hen die alles verloren. Laat ons daarom allen medewerken en daaimede blijk geven van het saamhorig heidsgevoel dat ons in deze moeilijke tijden moet bezielen en waardoor het mogelijk zal zijn te zamen met vertrouwen de toe komst tegemoet te zien. De Voorzitter van de Afdeeling Den Helder van het Neder- landsch Hulpcomité 1940. Gisteravond vond in de conversatiezaal van het badhotel de jaarlijksche algemeene ver gadering van aandeelhouders van de. N/V „Zeebad Huisduinen" plaats Als gewoonlijk was de opkomst maar matig: slechts een 7-tal aandeelhouders had de tocht, zij het per fiets of te voet, naar Huisduinen onder nomen. Burgemeester Ritmeester herdenkt den heer Biersteker. Het was burgemeester Ritmeester, die de vergadering opende met een woord van welkom aan de aanwezige heeren en vervolgens aan de nagedachtenis van den heer Biersteker, die gedurende vele jaren voorzitter van het college van commissa rissen was,1 enkele sympathieke woorden wijdde. Gedurende tal van jaren, aldus de burgemeester, heeft de heer Biersteker de N.V. met al zijn kracht en welsprekend heid gediend, en dat zoowel in jaren van voorspoed als tegenspoed. Zijn ijver zal men met groote waardeering blijven her denken. Het is vervolgens de heer Meyer, die de notulen van de vorige algemeene vergadering °P 23 Juli 1939 voorleest, welke zonder op merkingen worden gearresteerd. Jaarverslag 1939. Daarna leest de directeur, de heer H. C. M. Hypels, het jaarverslag over 1939 vo Varaan wij het volgende ontleenen: Houdt men het oog gericht op de om- se tvermeerderyig der N.V. in het afge- loopen boekjaar, dan mag men vaststel len, dat deze met 87 vergeleken bij het voorgaande jaar is vooruitgegaan. Dit zou een algemeen gunstiger positie ten gevolge moeten hebben, toch is dit niet het geval, omdat naar verhouding van deze meerdere omzet, het inkoopbedrag evenredig hooger is. De oorzaak hiervan, is grootendeels gelegen in het besluit om de consumptie, welke de N.V. haar gasten biedt, van goede hoedanigheid te doen zijn, en ondanks ingetreden verhooging van den inkoop, niet tot evenredige ver hooging van den verkoopsprijs over te gaan. Eenerzijds is hiermede bereikt, dat de be zoekers zich gunstig uitspreken over de café en restaurant-consumptie, anderzijds zijn de finantieele verhoudingen daardoor nadeelig beïnvloed, hetgeen in de balans met winst- en verliesrekening tot uitdrukking komt. Het badpaviljoen en hotel-pension boekten te zamen een meerdere omzet van 13.646,93. Deels m oet dit worden toegeschreven aan de mobilisatie, welke per April is ingetreden. Bezoek van vreemdelingen. In het hoogseizoen boekte men een vrij regelmatig bezoek van vreemdelingen, zij het dan dat in vergelijking met voorgaande jaren eenige teruggang valt te bemerken. Over het algemeen viel een vlot verloop van zaken voor het hotel-pension en badpaviljoen waar te nemen; de gasten waren tevreden. Uitgezon derd de verplichtingen aan de Gemeente, had den de overige betalingen een bevredigend verloop. Villa verhuur. Ook de villaverhuur heeft geen reden tot klagen. Alle woningen waren in het hoog seizoen in gebruik, terwijl het voor- en na seizoen door militaire bezetting eenig voor deel bracht. In totaal leverde het afgeloopen jaar een bedrag van 5.229,64 aan villa-verhuur op, dat is 1.179,44 méér dan in het voorgaand jaar. Strandexploitatle. De strandexploitatie was, alhoewel beter dan in 1938, niet loonend, toch moeten wij dit bedrijf indien mogelijk voortzetten, tot behoud van het badplaatsbezoek. Te zamen werd aan onderhoud van het badpaviljoen, hotel-pension en villa's met daarbij behoorend meubilair een bedrag van 1.696,41 ten koste gelegd. Aan consumptie goederen is ingekocht voor 13.721,42, zoo veel mogelijk bij den plaatselijken midden stand besteed. Aan afschrijvingen komt op de balans voor een bedrag van 5.723.81, aan leeningsrente 4.107.81. Deze cijfers kunnen zooals de toe standen de afgeloopen jaren geweest zijn door de N.V. niet worden opgebracht. Dank zij het Gemeentebestuur van Den Helder, kon men ondanks deze zware verplichtingen de exploi tatie voortzetten. De bedrijfswinst die het voorgaande jaar 55.89 bedroeg kon dit jaar worden opgevoerd tot 2.700.69. Aan den gérant J. C. Duinker is met in gang van 1 Februari 1940 eervol ontslag verleend, hjj heeft in veel opzichten de be langen van de N.V. gediend. In zijn plaats is benoemd de heer J. G. .v d. Berg. Het jaarverslag wordt besloten met de teleurstellende mededeeling dat op 30 December twee mijnexplosies groot nadeel aan gebouwen en inventaris van de N.V. hebben aangebracht. Onmiddellijk zijn maatregelen genomen tot herstel. Het kan niet uitblijven, dat de moei lijkheden hie'rdoor zullen vermeerderen; ook daar hoopt men echter het hoofd te kunnen bieden. Noch dit jaarverslag, noch de balans en ver lies- en winstrekening geven aanleiding tot opmerkingen. Datum uitkeering dividend. Medegedeeld wordt, dat de datum, van waaraf het dividend uitgekeerd zal wor den, bepaald is op 26 Juli. Als blijkt dat ook voor de rondvraag geen animo bestaat, sluit de heer Ritmeester de vergadering. Militaire Tehuis aan de Spoor straat wordt in gebruik genomen. Het lijkt ons overbodig er op te wijzen, dat de wijze, waarop het personeel van het distri butiekantoor aan de Kerkgracht moest wer ken de de accommodatie die het komend en gaand publiek aldaar werd geboden aan niet geringe critiek onderhevig was. Men stond echter voor de moeilijkheid, dat er niet één behoorlijk kantoor-apartement in Den Helder disponibel was, hoe gaarne zoowel het gemeentebestuur als de leider van den distributiedienst, de heer Everards, het pu bliek in een ander gebouw ontvangen zouden hebben. Thans vernemen wjj echter voor de Helder- sche bevolking goed nieuws. Binnen enkele dagen behoort het queu-vormen op de Kerk gracht, het dringen en persen en het lange wachten tot het verleden. Eveneens tot het verleden gaat behooren het ongerief dat iemand, die bijv. aan de Bassingracht woont, een halven morgen of middag kwijt is met een tocht naar de Kerkgracht.. Men is er namelijk in geslaagd de hand te leggen op een, voor de inrichting van een Distributiebureau, ideale behuizing. Niets minder dan het Militaire Tehuis aan de Spoorstraat wordt in gereedheid gebracht en indien alles meeloopt bestaat de mogelijkheid, dat de bevolking van Den Helder zich reeds a.s. Maandag aldaar kan vervoegen. De heer Everards deelde ons mede, dat een balie van 20 meter lang neergezet zal worden, waaraan het publiek snel en zonder dat men behoeft te dringen wordt geholpen. Dat er thans ruimte in overvloed komt voor de om vangrijke (en zich steeds uitbreidende) ad ministratie is eveneens een factor, die spe ciaal het personeel van dezen dienst, waarvan de laatste maand wel zeer zware offers ge vraagd zijn, op prijs zal weten te stellen. Het distributiekantoor in het hart van de stad... Een ideale oplossing, waarover we ons slechts kunnen verheugen. „Au Gastronome" weer tot 12 uur 's nachts geopend. „Au Gastronome", de speciaal-zaak voor smulpapen in de Spoorstraat, heeft gedurende eenigen tijd de gevolgen moeten ondergaan van den huidigen toestand. Niet dat de kwaliteit der spijzen minder werd, maar wel was de eigenaar, de heer Snelten, in verband met de verduisteringsmaatregelen, verplicht des avonds de deuren van zijn bedrijf te sluiten. En dat wel zeer ten ongerieve van tal van.stad- genooten, die, tusschen 10 en 12 uur 's avonds passeerend, zich de gelegenheid zagen ont nomen zich door een hartigen beet bij „Au Gastronome" innerlijk te versterken. Welnu, voor hen is uitkomst. Want met zijn bekende voortvarendheid heeft de heer Snelten thans een indirecte verlichting laten aanbrengen, die zoowel uit praktisch oogpunt als wat intimiteit aangaat wel bij zonder doeltreffend is. Aardige lampjes boven de tafeltjes, indirecte verlichting van het plafond af en dat alles zonder dat er iets naar buiten straalt. Volkomen een voudig en... doeltreffend. De heer Rougoor uit de Spoorstraat bracht deze verlichting met veel smaak aan. Zooals men ook uit de in dit nummer opge nomen advertentie kan lezen is „Au Gastro nome thans tot 12 uur 's avonds geopend. Matige prijzen. aaa Burgemeester Ritmeester en ver scheidene marine-autoriteiten kwa men op bezoek. En zoo was het dan gisteren de dag, dat Dirk AÏfcustijn, de „marine-Simson" en zijn wederhelft het feit herdachten, dat zij vóór 50 jaren met de huwelijksboot zee kozen. Ze zijn niet vergeten, de Augustijns, en dat was ook feitelijk niet te verwachten, ge zien de lange jaren, die Dirk bij de Konink lijke Nederlandsche Marine, inzonderheid bij den torpedodienst, werkte. Want, zooals we schreven, driekwart van het vlootpersoneel kent hem en de verhalen, die van hem de ronde doen, zijn legio. In dit opzicht hadden de 2 artikelen in de krant wel 2 boekdeelen kunnen vullen... Maar om op den dag van gisteren terug te komen, reeds vroeg wapperden ten huize Sperwerstraat 29, zoowel de driekleur als een Oranje-wimpel, terwijl eveneens al vroeg de marsch van tallooze loopjongens naar de huisbel begon. Want daar kwamen tal van bloemstukken, cadeaux, brieven, telegram men en bezoekers. Het hield niet op, en me nigmaal moest er plaats geruimd worden voor de komenden. Het deed bijzonder sympathiek aan, toen om 11 uur 's morgens een militaire auto voor de deur verscheen, waaruit niemand minder stapten dan de comman- mandant der marine, schout bij nacht H. Jolles, in gezelschap van zijn adjudant, den luitenant ter zee 1ste kl. B. J. 1 el- derman, van den Chef Staf, kolonel Van den Bergh, en overste Hoog. Genoeglijk zetten de heeren zich aan de koffie, en inmiddels liet de schout bij nacht Dirk nog eens haarfijn dat verhaal vertellen van den brand op H. Ms. O. 1. Het was een even eervol als gemoede lijk bezoek, waarmede de Augustijns uiteraard zeer gestreeld waren. Doch daarbij bleef het niet. Want na dat om half 12 een prachtige fruitmand van het gemeentebestuur afgegeven was, arriveerde om 12 uur burgemeester Rit meester met den secretaris. Mr. van Bol- huys. Burgemeester gevoelde zich kennelijk op zijn gemak en onder genoeglijken kout was er een half uur om, voor men het wist. Inmiddels was nog een telegram aange komen van... niemand minder dan oud-bur gemeester Houwing, een der vele comman danten van Augustijn, hetgeen op hoogen prijs gesteld werd. Tegelijkertijd kwamen en kele cadeaux van de buren uit de omliggen de straten, in begeleiding van een treffend schrijven, onderteekend door alle schenkers. Een huis vol bloemen, brieven en ca deauxen dat was eerst het begin. Het begin van een dag, die een doorloo pend feest werd, en welk feest besloten werd met een avond, waarop de geheele familie aanwezig was. Menige herinnering werd opgehaald, menige verrassing werd dien dag nog afgegeven aan de deur van Sperwerstraat 29, en hoe langer hoe meer kwamen Dirk en zijn vijftig procent tot de conclusie, dat het toch maar goed ge weest was het feest niet „in stilte" te vieren. Want nu werd het een onvergetelijke dag, een dag die zij niet meer zullen kunnen ver geten. Natuurlijk: wild van vreugde zullen de bussen van de collectanten zijn over de mildheid, waarmee de Nationale Collecte voor de Oorlogsslachtoffers wordt ontvangenDe bussen zullen te klein moeten zijn, om alle goede gaven te bevatten! Sportonderwys voor de schooljeugd. Nu sedert eenigen tijd de actieve marine goeddeels op gedwongen non actief gesteld is, doet het wel zeer sympathiek aan, te ver nemen, dat verscheidene personen, voorheen in dienst van de Koninklijke Nederlandsche Marine, thans opnieuw de handen uit de mou wen gaan slaan en dat op een wijze, die alles zins loffelijk te noemen is. Vandaag wordt namelijk een aanvang gemaakt met het gev%n van sportlessen aan de lagere schooljeugd vanaf de 3de klasse en hooger. 10 man marinepersoneel heeft zich daarvoor geheel belangeloos beschikbaar gesteld. Een woord van waardeering voor deze 10 man is hier o.i. wel op zijn plaats. Bij het gemeentebestuur viel dit plan terstond in goede aarde, zoodat een aan tal gymnastieklokalen en enkele sport velden beschikbaar werden gesteld. Dat de schooljeugd dit initiatief op de juiste waarde zal weten te schatten daaraan behoeft wel niet getwijfeld te wor den De Heldersche slagers hebben zich, evenals verscheidene andere groepen win keliers, met een adres tot B. en W. ge wend, teneinde een bindende bepaling van onze gemeente te verkrijgen, voor sluiting ook van zaken in het slagersbe- drijf des Zaterdagsavond te 8 uur. Door hen is aangedrongen op zoo spoedig mogelijke inwerkingtreding van dit, blijkbaar in verreweg de meeste handelskringen zoo gewenschte besluit. Steeds meer groepen van de meest uiteen- loopende zaken zijn bezig deze eenslui dende bepaling door gemeentelijke verorde ning bevestigd te krijgen, terwijl uitzonderin gen hoogst zeldzaam zijn. Bij verschillende groepen, de voornaamste, is deze wensch en dit streven zelfs zonder uit zondering. Algemeen wordt derhalve gerekend op in treding van dit besluit binnen den kortst mo gelijken tijd. Dezer dagen bereikten ons van verschillende zijden vragen met betrekking tot de nood zakelijkheid van het zich laten inenten tegen diphteritis e nroodvonk. Wij hebben ons gewend tot den directeur van den gemeentelijken geneeskundigen en gezondheidsdienst, dokter Rienks, die ons mededeelde dat voor geen der beide ziekten thans ook maar het geringste epidemisch ge vaar bestaat. De gevallen van roodvonk die hier en daar zijn voorgekomen staan op zich zelf. Diphteritis is zelfs in het geheel niet voor gekomen. Hedenavond om 20.00 uur spelen deze clubs een oefenwedstrijd onder leiding van den heer P. de Ridder. De opctelüng is waarschijnlijk als volgt: Bruinvisschen Fr. Sikkink. C. Verschoor, J. Frijdal, D. van Driel. W. Hekelbeeke, H. v. d. Water, W. Buck. W. v. d. Bogaerde, H. Wildenberg, J. Baarda. G. v. d. Berg, Th. Wildenberg, C. Tijsen. A. van Leeuwen. Frissche Morgen. Kringcompetitie. De wedstrijden zijn als volgt samengesteld: F. M. II—O. V. Br.—F. M. II O. V.—Br. Br.—O.V. O.V.—F. M. II F. M. II—Br. 30 Juni 3 Juli 7 Juli 11 Juli 14 Juli 18 Juli De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan inzake de klachten tegen de gezagvoerders van de motorschepen „Flores" en „Nomadisch", die beide in oorlogstijd het Schulpengat zijn binnengevaren, zonder zich te houden aan de voorschriften van de Ne derlandsche Marine, ter zake van het aan doen van onze zeegaten. De gezagvoerders zijn resp. geschorst voor een maand en voor veertien dagen. Onze stadgenoote mej. C. Walboom, slaagde aan de Kweekschool te Bergen N.-H. voor on derwijzeres L.O. van 19 Juni 1940. BEVALLEN: C. LemmersZandvliet, d.; K. van Vliet—Oosterwal, z, De Jaarvergadering van de Coöp. Boeren leenbank. die door den oorlogstoestand een maand later werd gehouden als was aange kondigd, heeft gistermorgen in Hotel ,.De Zwaan" plaats gehad. De opkomsrt van leden was gering, buiten het bestuur waren slechts drie gewone leden aanwezig. De voorzitter, de heer C. Zijm Sz., opende met welkom en deelde mede*, dat men met het oog op de verduistering etc., gemeend had deze vergadering 's morgens te moeten houden. De geringe opkomst bracht het be- bestuur echter eenige teleurstelling. Hierna las de kassier, de heer C. Graaf, de notulen der vorige vergadering, deze werden onveranderd goedgekeurd, waarna lezing van het Jaarverslag volgde. Hieruit ontleenen wij, dat 1939 voor de Bank .ondanks de hevige schommelingen, die door het uitbreken van tien oorlog in Sept., geen ongunstig jaar hteft gehad. Bij alle Bankinstellingen en spaarbanken werden ten gevolge van de mobilisatie, belangrijke be dragen opgevraagd, ook de Boerenleenbanken ontkwamen daarin niet, al zijn de opzeggin gen bij de Boerenleenbank in vergelijking met andere banken en in verhouding van het gedeponeerde kapitaal, niet hoog geweest. De in de eerste dagen van September uit angst opgevraagde bedragen zijn sedertdien voor een deel weer naar de Banken terug gevloeid, mede door het langzaam terugkee- ren van het vertrouwen en door het feit, dat men toch niets met het geld zou kunnen doen. De groote geldruimte van 1937 en 1938 is verdwenen, hetgeen geleid heeft tot eenige renteverhooging voor deposito's. In de laatste maanden van 1939 was er weinig vraag naar geld, waardoor de .rentevoet eerder een da lende dan een stijgende lijn vertoont. De liquiditeit der Boerenleenbanken is on geschokt, ze bezitten nog steeds in ruime mate het vertrouwen. Voor alle crisis-beta lingen zijn deze banken ingeschakeld, waar door ze een bizonder belangrijke functie ver vullen. Het aantal leden dat 1 Jan. 1939 808 be droeg, steeg in het afgeloopen jaar tot 819. Geboekt zijn bij de bank in totaal 9145 posten, is 551 meer dan vorig jaar. Aan de orde was nu overlegging Verlies- en Winstrekening en Balans. Een winstsaldo van 12.022.66. Een reserve van 198.640.72. De Verlies- en Winstrekening sluit in ont vangst en uitgaven op 3.679.275.75. (vorig jaar 3.135.776,43). Zoodat de omzet in 1939 weder met ruim een half millioen is geste gen. Aan Spaargelden is ontvangen 752.655,39. Terugbetaald 708.998,88. Ontvangen ter mijn deposito's 81.691.01. Terugbetaling term. depos. 153.503,01. Gegeven voorschot ten 229.270,—. Terugbetaald 152.161.80. De rente van het Reservefonds bedroeg 3.658.90. Afschrijving op vaste goederen 2.400,Op meubilair 3.000. De balans, die sluit met de eindcijfers 2.386.799.92, geeft een Winstsaldo van 12.022,66 (vorig jaar 9.154,05). Het Res.-fonds staat op de Balans op 186.608.16, waarbij komt het Winstsaldo van 1939, zoo dat de Reserve in totaal 198.640,72 be draagt. Aan voorschotten staat uit 1.422.054,10 (vorig jaar 1.344.945,90). De vaste goede ren staan op de Balans op 13.600. Het Meu bilair op 600. Zonder op of aanmerkingen werden Reke ning en Balans vastgesteld. Hierna volgde bestuursverkiezingen. Aan de beurt van aftreden waren: als lid van het bestuur de heer J. Keijser Augsz., en als lid van den Raad van Toezicht de heer Joh. Roeper Nz., beide heeren werden met vrijwel algemeene stemmen herkozen. De Voorzitter deelde nog mede. dat de Rentevoet thans als volgt is vastgesteld: Voor voorschotten en credieten 4 pet. Depo sito's, een jaar vast 3% pet. Deposito's direct opzegbaar 2% pet. Credieten in loopende rekening 2pet. Bij de rondvraag verlangde niemand het woord. Voor de sluiting richtte de voorzitter het woord nog even tot den heer T. Zegel, die al de 36 jaarvergaderingen, die de Bank thans heeft gehouden, heeft bijgewoond. Geen der leden kan op een dergelijke prestatie bogen. Het bestuur-had daarop gemeend dit trouwe lid een blijk van waardeering te moeten aan bieden, dat bestond in een fraaie vulpen, die de heer Zegel dankbaar aanvaardde. De voorzitter sprak in zrjn sluitingswoord den wensch uit, dat de zaken der Bank ook in dezen oorlogstoestand een zoo gunstig ver loop mogen hebben als in 1939. B. en W. schrijven aan den Raad: Blijkens van den Minister van Sociale Za ken onder dagteekening van 3 Mei 1940 ont vangen bericht zal, evenals in het afgeloopen dienstjaar, dit jaar extra hulp in den vorm van kleeding, dekking en schoeisel, z.g. B- steun aan werkloozen kunnen worden ver strekt. Voor deze steun verleening komen ook thans weder in aanmerking ondersteunde en te werk gestelde arbeiders benevens de onder de zgn. B-groep vallende kleine grondgebruikers en tuinbouwers. Voor ondersteunde en tewerkgestelde ar beiders mag over het dienstjaar 1940 voor deze gemeente ten hoogste worden besteed een bedrag, gelijk aan het hierna te noemen aantal ondersteunden en tewerkgestelden, vermenigvuldigd met 7.90, van welk bedrag 2.ten laste der gemeente komt en 5.90 voor rekening van het departement van So ciale Zaken. Voor extra-hulp zal een bedrag beschikbaar worden gesteld, berekend naar de gemiddelde aantallen B-boeren en -tuin bouwers in de maand Februari 1940, ver menigvuldigd met 2.95. Door de gemeente moet 1.per B-boer en per tuinbouwer worden bijgedragen. Het aantal ondersteunde en tewerkgestelde arbeiders, berekend op de door den Minister aangegeven wijze, bedraagt voor deze ge meente 819; het aantal B-boeren en B-tuin bouwers in totaal 4. Wjj geven U in overweging om wederom aan bovengenoemde regeling deel te nemen. Hiermede zal voor de gemeente een bedrag gemoeid zijn van totaal 1642.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 1