JET Uil» VAN HET MEDELIJDEN IS IN Verzwakte voedingsbasis - in Engeland BORDEAUX Luchtactie in en om de Middellandsche Zee De komende Jaarbeurs vluchtelingenstad Parijs, het erfdeel der wereld Geen hongersnood in Duitschland ft Tweede groote luchtaanval op Engeland Japaosch-Amerikaansche besprekingen? Duitsch legerbericht Vergeldings bombardementen op Engeland Italiaaosch legerbericht Toenemende nervositeit in Sjanghai 483e STAATSLOTERIJ Duitsche persstemmen over het lot van Frankrijk. DE BESLISSING HIEROVER MAG NIET BEPAALD WORDEN DOOR SENTIMENTEELE OVERWEGIN GEN. De hoofdartikelen der Duitsche pers hou den zich verder bezie met den toestand, zoo als die is ontstaan door de militaire en poli tieke ineenstorting van Frankrijk. „De afrekening staat voor de deur, en Frankrijk kan haar niet ontgaan'. Een ver diend lot voltrekt zich, zoo constateert de Deutsche Aügemeine Zeitung. Ook de andere avondbladen wijzen er op, dat de beslissing over het lot van Frankrijk niet bepaald mag worden door sentimenteele overwegingen. De bladen herinneren opnieuw aan de sma delijke behandeling, die Duitschland na den wereldoorlog op initiatief van Frankrijk ten deel viel. De Deutsche Allgetncinc Zeitung schrijft: De Franschcn mogen zich beklagen als de slachtoffers van een Krigelsch bedrog, maar zij zelf hebben door hun politiek voor. in en na Versailles dit bedrog eerst mogelijk ge maakt. Voor de Engelschen de Franschen op sleeptouw konden nemen, waren het de Franschcn, die omgekeerd Engeland na Versailles jarenlang op het sleeptouw hun ner eigen vernietigingspolitiek tegen Duitsch land hebben genomen. In denzelfden geest merkt de Nachtaus- gabe op: Het uur van het medelijden is in Europa voorbij. Frankrijk heelt zeven jaar den tijd gehad om in te gaan op de vele aan biedingen van den Fuehrer tot een algeheelc overeenstemming. Het Duitsche volk heeft in deze zeven laar van Frankrijk geen me delijden, maar inzicht en verstand en den werkclijken wil tot den vrede venvacht. De wil tot een vrede, die Europa voor alle tijden beveiligt voor het gevaar van een Fransch chauvinisme, hcerscht thans In Duitschland. Het Hamburger Fremdcnblatt verklaart: Een tegenstander, die een aanvalsoorlog in gang brengt, en dien hopeloos verloren heeft, lieeft eerst dan aanspraak op staken der vijandelijkheden, wanneer hij tevoren on voorwaardelijk de onvermijdelijke conclusies van zijn catastrophe heeft erkend. Het Frankrijk van Richelieu, Clemenceau en Reynaud zal niet herrijzen. Berlijn, 20 Juni (D.N.B.): In afwachting van het antwoord van Duitschland en Italië op ligt verzoek van maarschalk Petain, zijn Fran- sche politici en dagbladen ijverig be zig te verzekeren, dat men de eer van Frankrijk niet zal laten aan tasten, dat men zich voorbehoudt de voorwaarden aan te nemen of te verwerpen, en dat men in geen om standigheden zal capituleeren. De strijd wordt voortgezet totdat een overeenkomst is bereikt. Wanneer men deze gezwollen woorden hoort, schrijft de „Berliner Boersenzeitung", vraagt men zich af, waarom maarschalk Petain het oogenblik dan eigenlijk reeds voor gekomen achtte om de wapens neer te leggen. Wie door wil vechten, moet het ook kunnen. Elk verstandig mensch in Frankrijk moet begrijpen, dat met eiken dag strijd de militaire, economische en volksche catastro phe van het land nog slechts onherstelbaar der kan worden. Wij weten niet, hoe de ver houding is tusschen degenen die verstandi ger geworden zijn en de eeuwig onverbeter- lijken in Frankrijk. Wij weten wel, dat met de militaire nederlaag van dit land alleen voor den vrede van Europa nog niets ge wonnen is, en dat ons continent nooit tot rust zou komen, wanneer thans niet voor altijd aan dezen eeuwigen onruststoker het zwijgen wordt opgelegd. Er zal voor gezorgd worden, dat het Frankrijk van Ilichelieu, Clemenceau en Bcynaud niet zal herrijzen. want Europa wil den vrede. Na eeuwen van onafgebroken Fransehe knoeierijen en da den van geweld, wil het eindelijk vrede. Ook voor Engeland is de dag van afrekening niet ver meer. Het Italiaansche blad „Tevere" eischt van hen, die al te vergeetachtig en al te goed moedig zijn, geen medelijden te hebben met het lot van Frankrijk, maar te denken aan de vijandschap, de haat, de beschimping, de eerroof en de schending van de Italiaan sche gevoelens, welke het fascistisch Italië juist in de afgeloopen jaren van Frankrijk ten deel zijn gevallen. Men mag niet verge ten welke leugens indertijd door de Fran schen in omloop zijn gebracht over de as en over de vriendschappelijke verhouding tusschen Duitschland en Italië. Frankrijk zal na deze nederlaag eindelijk eens leeren eerbied te hebben voor de opvattingen van anderen. Wat de Engelschen betreft, zoo be toogt de „Tevere", ook voor hen is de dag van de afrekening niet ver meer. Temgloopen van varkens, en pluim veestapeL Het moeilijkste vraagstuk voor den bin- ncnlandschen landbouw van Engeland schijnt, naar uit de radiorede van den Brit- schen minister van landbouw Hudson, op 2 Juni uitgesproken, blijkt te liggen, aldus lezen wij in de „Bcrl. Börsenzeitung" van 18 dezer, in de arbeidskrachten. Want het aantal der landbouwarbeiders is sedert het begin .van den oorlog met 70.000 teruggeloopen, omdat oen groot deel dezer werklieden beter betaalde betrekkin gen kon vinden. Dit wegvloeien uit den landbouw zal nu gedeeltelijk door verbodsbepalingen, gedeel- teijk door aanmerkelijke loonsverhooging tot stilstaan worden gebracht. Een terugvloeien van arbeidskrachten naar het land Is slechts voorzien voor het geval elders werkloosheid ontstaat en zal dien tengevolge nauwelijks belangrijke resulta ten afwerpen. Als vervangingsmiddel moet men op vrouwelijke arbeidskrachten, dienstwei geraars, studenten en scholieren een' be roep doen; dus op in hoofdbaak onge schoolde en niet volwaardige arbeidskrach ten. De verhoogde kosten moeten door prijs- verhooging van landbouwproducten goedge maakt worden, terwijl het nog niet vast staat of en in hoeverre deze prijsstijging op den consument zal worden afgewenteld dan wel door verhoogden regeeringssteun moet worden gedekt. Verder wordt nu ook het tekort aan voe dingsmiddelen toegegeven en wordt met een aanzienlijken terugval in de van over zee aangevoerde levensmiddelen rekening gehoiidónA Een rad Vale verlaging tot op een derde wordt op deze gronden verwacht voor den huidigen varkens- en pluimveestapel, voor zoover zij geïmporteerde voedingsmiddelen gebruiken. Naar door Reuter uit Londen wordt ge meld, heeft de tweede groote luchtaanvaal op Engeland plaats gehad in den nacht van 19 op 20 Juhi. In het noordoosten des lands duurde het luchtalarm ongeveer vier uren. Men hoorde het afweergeschut en het ont ploffen der bommen. Des nachts werd nog in vele andere streken van Engeland lucht alarm gemaakt, o.a. aan de Zuid- en West kust, en zelfs in Schotland. Volgens het Japansche handelsblad Tsjoe- gai Sjogyo Sjimpo heeft de regeering van de Ver. Staten aan de Japansche regeering door bemiddeling van haar ambassaadeur Grew meegedeeld, dat de Vereenigde Staten tot onderhandelen bereid'zijn. MENSCH EN- EN VOERTUIGEN STROOMEN IN DICHTE RIJEN DOELLOOS IN DE GLOEIENDE ZONNEHITTE DOOR DE STRATEN. Madrid, 20 Juni (D.N.B.): Schokkende verslagen van ooggetuigen uit de nieuwe Fransche hoofdstad Bordeaux, worden gepubliceerd in de Spaansche bla den „ABC" en „Ya". Mcnschen en voertui gen stroomen in dichte rijen doelloos in de gloeiende zonnehitte door de straten. Parij- sche elegantie is vermengd onder in lompen gehulde bedelaars. Politieke persoonlijkhe den, die van het hooge standpunt van hun roem zijn gevallen, loopen naast aitnzalige boeren. Voorname, ieder bekende filmgroot- lieden gaan onder in de bonte menigte, die bezield is door de gemeenschappelijke ge dachte: vlucht onder alle omstandigheden. Reusachtige menschenmenigten belegeren de banken en de consulaten van Spanje en Engeland. Op alle gezichten teekent zich diepe vermoeidheid af. feder tracht ergens te slapen, wachtkamers van stations. Mi nisters slapen op stoelen of sofa's in beschei den dakkamertjes van restaurants. Om hongersnood te voorkomen is gene raal Bernard belast met de controle over en regeling van het voedingsprobleem. Duizen den militaire voertuigen uit alle deelen van Frankrijk, Engelsche, Fransche en Belgische Roodekruiswagens staan in bonte ijen door elkander op straten en pleinen. Benzine is nauwelijks voorradig. Slechts zelden ziet men een schip in de haven. Onder de burgers bewegen zich werkeloos en zonder doel duizenden soldaten van de verslagen legers. Piloten zonder vliegtuigen, kanonniers zonder geschut, infanteristen, pionniers. zonder geweren of andere uitrus tingsstukken. Overal hoort men: „Als liet toch maar vrede was, onverschillig wat voor vrede". Onder de vluchtelingen overweegt het jood- sche element. Leon Blum zat zwijgend in t restaurant Avenue Clemenceau. omringd door een geweldigen berg koffers. Paul Bon cour zat met goeden eetlust aan tafel in het restaurant La Presse. Mandel werd in het restaurant, waar alle diplomaten elkander ontmoeten, plotseling gearresteerd, maar na enkele uren weer vrij gelaten. Engelsche vluchtelingen, zoeken de lucht af naar vlieg tuigen, die hen naar hun land moeten bren gen. De Fransch-F.ngelsche alliantie is ver dwenen zoo besluiten de verslagen. Fransche ministerie ritz. naar Biar- Irun, 20 Juni (D.N.B.) Uit Frankrijk ko mende vluchtelingen, waaronder zich talrij ke Fransche voormalige ministers, zooals Bonnet, bevinden, hebben medegedeeld, dat de Fransche ministeries van Bordeaux naar Biarritz zijn vei plaatst. De ministeries werden begeleid door tien duizenden vluchtelingen, waaronder vele Spaansche separatisten en republikeinen, die uit vrees voor straf tot dusver nog niet hebben kunnen besluiten naar hun vader land terug te keeren. Ook de hertog van Windsor zou de Spaansche grens overschre den hebben. Bij Irun is een groep renpaar den uit den bekenden stal Forst de rivier Bidassoa overgetrokken. Hresl ingenomen Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In Bretagne is de Fransche oorlogshaven Brcst ingenomen. In Normandië is ook de be nedenloop van de Loire, van Nantes tot Tours, bereikt en op sommige plekken gepas seerd. In de kromming van den middenloop der Loire wordt de achtervolging van den vijand via den sector Cer en via Bourges voortgezet. Ten zuiden van de Loire deden eenheden gevechtsvliegers aanvallen op den wijkenden vijand. Waar nog nesten van ver zet gevormd werden, steunde 't luchtwapen de actie van het leger. In het Noorden van Lotharingen werden resten van het versla gen Oostelijke Fransche leger, voor zoover zij niet gevangen genomen werden, in het ge bied van de Moezel, tusschen Epinal en Toul, alsmede in liet centrale deel en een deel van de Opper-Yogezcn steeds meer in het nauw gebracht. Epinal, Toul en Lunevelle zijn in onze handen. Op de maginot-linie, aan weers zijden van Diedenhofcn, wordt verder gestre den. Ten westen van Weisseburg werd de Magi notlinie opnieuw doorbroken. Eenheden stukas en gevechtsvliegtuigen vernielden met voltreffers een groot aantal vestingwer ken. Het Duitsche Straatsburg werd vanuit het Zuiden en het Oosten ingenomen. Op de kathedraal Waait de Duitsche oorlogsvlag. In de Bourgondische poort is de verecni- ging van de troepen, die van Belfort en van den Bovcn-Rijn optrokken, voltooid. Het aan «al van de alleen op 19 Juni ,£!v"£ genen bedraagt meer dan '..00.000, onder de opperbevelhebber yan het 10de Fransche leger Altmeyer, met zijn stafchef. Sinds den lOen Mei hebben vijandelijke en I wel Overwegend Britsche vliegtuigen j nachts voortdurend open Duitsche st aangevallen. Ook in den afgeloopen nacht zijn van deze aanvallen weer 8 burgers slachtoffer geworden. Het Duitsche lucht - pen is thans met de vergelding tegen Eng - land begonnen. In den nacht van IJ op Juni hebben eenheden gevechtsvliegers u als Britsch bewapeningscentrum bijzonder belangrijke stikstoffabrieken van Billingham met talrijke bommen van zwaar kaliber aan gevallen. Hevige branden wezen reeds op 50 k.m. afstand den weg aan de later komen de eenheden. Voorts werden benzineopslagplaatsen te Huil in brand geschoten. Twee Duitsche „Schnellboote" hebben ten Westen van Dungeness, vlak voor de kust van het Engelsche kanaal, een schip van •i.000 bruto-register ton tot zinken gebracht. Een onderzeeboot bracht 'n vijandelijke tank schip van 8000 bruto register-ton tot zinken. Aan een andere duikboot gelu-kte het drie schepen uit een vijandelijk convooi weg te schieten. De totale verliezen van den vijand in de lucht bedroegen gisteren 21 vliegtuigen, 6 Duitsche vliegtuigen worden vermist. De snelle verovering van de sterke vesting Verdun, met haar moderne forten, op 15 Juni j.1. is te danken aan het dappere en vastbera den optreden van vele commandanten. Bij zonder onderscheiden hebben zich daarbij de eerste luitenants Stein en v. Witzendorff en de oberfeldwebel Samel, allen van regimen ten infanterie, alsmede de luitenant Rocn- nccke en de onderofficier Claus van een af- deeling pantserjagers. Bij den doorbraak van de Maginotlinie en by de snelle insluiting van den vijand in Elzas-Lotharingen en Bourgondie hebben zich vooral onderschei den de vliegereenheden, onder leiding van luitenant-generaal Ritter von Creim en van generaal-majoo/ von Riehthofen, alsmede een afdecling gevechtsvliegers onder leiding van Hauptmann Steiner. Legerbericht No. 9 van het algemeen hoofdkwartier van het Italiaansche leger luidt als v()lgt: In de Middellandsche Zee zijn fal van lucht- en vlootbases, t.w. Bizerta, Chisonac- cia. Borgo, Ajaccio, Campo dello Oro, Calvi Bonifacio en porovecchio door onze lucht macht voortdurend beschoten en met bom men bestookt. Er werd aanzienlijke schade aangericht. Al onze vliegtuigen zijn terug gekeerd. Een Italiaansche duikboot heeft nog een Franschcn torpedojager van 2500 Jon getorpedeerd en tot zinken gebracht. In Noord-Afrika duren de krijgsverrich tingen aan de grenzen van Cyrenaica voort met actieve deelneming van onze lucht macht, die verscheidene vijandelijke ge vechtswagens vernielde. Een Engeisch vlieg tuig werd in een gevecht neergehaald. Twee Italiaansche jachtvliegtuigen zijn niet te ruggekeerd. In Oost-Afrika werden de vijandelijke bases san Aden, Zeila, Port Soudan en .an dere in Soudan en Kcnya gebormardeèrd. Er zijn branden ontstaan en vliegtuigen op den grond werden vernield. Een Itali- aansch vliegtuig is niet teruggekeerd. De vijand heeft zijn vluchten boven Li- gurie en Sardinië herhaald. Er vielen geen slachtoffers en er werd geen schade van beteekenis aangericht. De lichtstad is volkomen onbe schadigd. In een uit Parijs gedateerd bericht, be schrijft de correspondent van een Spaansch blad, Ramon Garriga, zijn bezoek aan het bezette Parijs. Hij zegt o.a. dat de stad vol komen onbeschadigd is De geheele wereld, zoo zegt hij, heeft herademd, omdat Parijs niet alleen het erfdeel van Frankrijk, maar van de geheele wereld is, en men de laatste dagen gevreesd had, dat Parijs het lot van Warschau zou deelen. Met het oog op de toenemende zenuwach tige stemming in Sjanghai heeft de woord voerder van de Japansche ambassade een verklaring afgelegd waarin hij zeide, dat Japan niet voornemens is de Fransche. con cessie in Sjanghai te bezetten, indien door de gebeurtenissen in Europa incidenten in de internationale concessie of in de Fransche ooncesie zouden ontstaan. Hij sprak voorts het gerucht tegen, dat 50.000 soldaten der nieuwe Japansch gezinde regeering van Nanking oprukten om de concessie met ge weld te bezetten. GERUCHTEN RONDOM DEN HERTOG VAN WINDSOR. Bevel tot zijn inhechtenisneming door Churchill uitgevaardigd. Fransch-Zwitsersche grens, 20 Juni (D.N.B.) Volgens geruchten, die ook te Genève de ronde doen. zou Churchill bevel hebben ge geven den Hertog van Windsor gevangen te lemen, wanneer hij 'den Engelschen bodem zal betreden. Als reden voor deze maatregel wordt de houding genoemd, welke de hertog •'.ou hebben aangenomen tegen de Engelsche regeering en tegen Koning George. De vroe gere Koning van Engeland schijnt zijn func tie als verbindingsofficier tusschen de En gelsche en de Fransche troepen te hebben neergelegd, uit protest tegen het optreden van het Britsche expeditieleger tijdens den slag in Vlaanderen* Groote voedselvoorraden. De bewering van de Londensche radio en andere Engelsche instanties ,dat Duitschland op zijn laatst over vier maanden voor een hongersnood zal staan, wordt in bevoegde Duitsche kringen een plompe propagandisti sche zwendel genoemd, waardoor men klaar blijkelijk de opmerkzaamheid wil afleiden van den eigen moeilijk geworden levensmid delentoestand. Van een aanstaanden misluk ten oogst kan evenmin sprake zijn als van zoogenaamde verwoestingen door den colo radokever en het mond- en klauwzeer. Ook de graanleveringen uit Rusland geschieden in tegenstellin tot andersluidende bewerin gen geheel volgens plan Bovendien beschikt Duitschland, naar van bevoegde zijde wordt uiteengezet, evenals voorhee'n over buitenge wone groote voorraden broodgaan, die onge veer even groot zijn als bij het begin van den oorlog. De voorraden boter, eieren en vleesch zullen bij het begin van den winter zelfs aanzienlijk grooter zijn dan bij het uitbreken van den oorlog. In het ministerie voor de voedselvoorzie ning wijst men in tegenstelling met de En gelsche propaganda op het feit, dat het Duitsche ministérie zich in het geheel niet meer bezig houdt met de levensmiddelen voorziening voor het jaar 1940-1941, doch plannen uitwerkt voor de voorziening in het jaar 1941-1942. SPECIAAL OP DE AGRARISCHE AFDEELING WORDT DE AAN DACHT GEVESTIGD. Van de zijde van den Baad van Beheer van de Kon. Ned. Jaarbeurs heeft men ons nog eenige mededeelingen verstrekt over de plannen om de najaarsbeurs gewoon te la ten doorgaan. In tegenstelling tot hetgeen men mis schien geneigd was te verwachten, werd het uit de kringen svan handel, nijverheid en industrie als heel natuurlijk aangeno men, dat er een najaarsbeurs zou komen. Er zullen vele moeilijkheden te overwin nen zijn, doch van de zijde van de Neder- landsche Spoorwegen is toegezegd zooveel mogelijk te helpen. Waar men bij deze beurs speciaal den nadruk op wil vestigen, is de afdeeling agrarische beurs. Op dit gebied zal dan in den loop der maanden zooveel veranderd zijn, dat een goede voorlichting op dit zeer belangrijke onderdeel van de beurs zeker gewenscht is. De heer de oBer, die ons over deze agrarische beurs een en ander mede deelde. meende, dat de Nederlandsche Hei de Maatschappij en ook de cultuur-techni sche dienst hier met vrucht vertegenwoor digd kunnen zijn om inlichtingen te ver schaffen op cultuurtechnisch gebied. Het project-Westhoff werd door den heer de Boer in dit verhand genoemd als te zun van bijzonder belang in den nieuwen tijd. De voorloopige stopzetting van den invoer van veevoeder zal de vee houders wellicht nopen tot verbouw van groen voedergewassen op eigen bodem. Op de agrarische beurs zal daarover voorlichting gegeven kun nen- worden, alsmede ook over de bezwaren van veevoer (inkuilen en drogen van erasl. terwijl daarnaast raad kan worden gegeven o^er in tensievere. oude of ersatzmethoden op verschillend terrein. Tot voor kort kreeg men nog veel graar •n oogst werk fu i gen uit Amerika. Dat zr voorloopig afgeloopen zijn en men moe 'erhalve teruggrijpen tot vroegere wer' •uigen. Ook uit het oogpunt van benzin- besparing zal men daartoe wel verplich worden. De Nederlandsrhe HoAhnuw zal zich nanr de nieuwe ri^hton (Niet officieel) Trekking ïooo.—: 400.—: 200.—: ïoo.—: 14185 15890 1049 1473 1937 2633 2286 3675 4993 5674 6200 6258 6902 7858 8360 9277 9988 10414 IJ 039 11545 12132 13180 13877 14765 15417 16109 16525 16530 17223 18105 18152 18542 19336 20536 21528 22058 23145 23782 24097 1071 1478 1998 2701 3341 3680 5095 5746 6424 6952 7910 8617 9292 10027 10445 11093 11564 12171 13249 13919 14839 15494 16114 16619 17308 18282 18697 19542 20641 21553 22400 23222 23815 24104 56e klasse, 9de lijst van Donderdag 20 Juni 154^ Hooge Prijzen 1269 21911 4367 5903 6011 19208 3205 8297 13620 21515 2800 3879 6933 9201 10112 133,, 16938 17397 17427 17623 18703 23423 Prijzen van f 70. 1088 1105 1120 1163 1194 l«« 1502 1525 1537 1664 1895 19U 2123 2155 2411 2570 2607 2ffii 2733 3072 3116 3143 3213 3343 3458 3570 3572 3618 3672 3819 4058 4446 4502 4976 4935 5115 5166 5269 5396 5527 553, 5783 5894 6020 6085 6117 fily 6692 6817 7789 7834 9334 833« 9135 919} 9770 9902 10400 10412 10910 10334 11462 11523 12006 120J5 12669 12891 13774 13873 14700 14732 15051 15178 !6047 16051 16427 16449 6450 7248 7979 8700 9364 10128 10467 11236 11648 12239 13421 13920 14870 15707 16118 64,62 7302 8022 8836 9437 10136 10617 11258 11706 12473 13513 13945 14889 15820 16207 6491 7368 8031 9042 9553 102 77 10632 11435 11716 12522 13541 14246 14976 15915 16244 6586 7458 8043 9049 9621 10358 10786 11436 11934 12561 13738 14511 15039 15969 16272 16634 16649 16784 17006 17218 17^9 17400 17487 17722 17794 17844 18090 18316 18371 18372 18443 18501 18790 18843 18923 19175 19272 19818 20023 20380 20453 20455 20835 21035 21160 21230 21385 21712 21775 21932 21940 21979 22483 22857 22864 23093 23190 23449 23471 23587 23593 23735 23975 23998 24008 24014 24023 24158 24516 24532 2 4608 24811 1078 1106 1322 1403 1663 1701 1917 1920 2038 2056 2287 2298 2666 2707 3018 3039 3477 3479 3650 3655 3885 3946 4005 4028 4298 4350 4513 4625 5059 5120 5321 5377 5568 5678 5827 5901 6046 6072 6261 6274 6621 6627 6870 6919 7191 7197 7449 7484 7607 7633 7819 7848 8047 8077 8374 8412 8793 8833 9074 9076 9445 9516 9890 10003 10301 10363 10618 10658 10871 10878 11034 11162 11410 11455 11645 11713 11958 12042 12223 12231 12376 12378 12655 12720 12926 12940 13253 13344 13625 13659 13815 13825 14002 14023 14252 14267 14554 14568 14820 14856 15064 15126 15437 15496 15756 15773 16153 16159 16384 16450 16591 16596 16820 16887 17156 17171 17344 17375 17528 17533 17768 17801 18162 18211 18389 18433 18538 18569 18909 18911 19037 19067 19256 19273 19518 19552 19754 19802 20155 20262 20374 20388 20563 20567 20701 20703 20716 21186 21200 21434 21493 21721 21837 21931 22005 22161 22231 22410 22444 22637 22678 22690 22894 22931 23387 23400 23704 23718 23816 23818 24042 24107 24317 24334 24703 24719 24955 24990 18305 18756 19653 20785 21613 22418 23360 23925 24119 1110 1410 1708 1953 2119 2321 2777 3045 3497 3608 3954 4041 4380 4639 5233 5443 5593 5934 6083 6318 6718 6920 7210 7490 7635 7865 8125 8439 8869 9229 9554 10085 10448 10660 10887 11165 11468 11724 12093 12307 12381 12733 13016 13369 13714 13840 14076 14378 14582 14917 15171 15533 15798 16186 16477 16650 16908 17175 17385 17589 17840 18250 18442 18657 18922 19099 19279 19559 19855 20270 20441 20569 20787 21242 21544 21838 22022 22325 22453 22719 23111 23416 23720 23836 24141 24379 24741 24997 Nieten 1129 1160 1475 1509 1771 1846 1958 1959 2141 2168 2338 2423 2778 2893 3108 3138 3528 3611 3714 3740 3974 3975 4067 4155 4413 4416 4710 4761 5246 5254 5515 5530 5698 5714 5943 5949 6174 6177 6459 6471 6726 6752 6922 7022 7273 7391 7511 7513 7665 7666 7902 7969 8134 8280 8546 8593 8906 8943 9273 9274 9661 9711 10086 10116 10463 10469 10720 10721 10888 10899 11276 11283 11472 11474 11790 11890 12101 12137 12324 12328 12384 12412 12751 12762 13052 13074 13425 13493 13778 13780 13892 13912 14088 14117 14436 144G4 14633 14640 14965 15028 15176 15243 15598 15652 15813 15888 16239 16307 16495 16512 16671 16694 16952 16953 17177 17217 17398 17404 17594 17640 17847 17883 18277 18285 18471 18485 18658 18812 18925 18930 19117 19142 19290 19315 19617 19669 20011 20054 20285 20303 20452 20461 20587 20662 20940 21268 21558 21843 22110 22329 22460 22728 23134 23453 23747 23848 24146 24410 24742 25000 21017 21300 21565 21849 22112 22343 22480 22801 23152 23465 23764 23914 24173 24475 24746 1176 1591 1852 2005 2241 2482 2952 3295 3634 3746 3977 4160 4456 4766 5259 5587 5753 5993 6218 6492 6761 7067 7409 7523 7750 8006 8286 8641 9024 9289 9719 10193 104J1 10796 10908 11290 11535 11900 12209 12334 12447 12800 13120 13494 13794 13934 14213 14471 14653 15050 15266 15590 15979 16337 16523 16740 16975 17268 17425 17641 17965 18288 18495 18844 18939 1916a 19319 19695 20058 20312 20487 20663 21030 21339 21605 21856 22118 22396 22535 22821- 23186 23545 23777 23987 24177 24495 24839 1191 1610 1871 2011 2258 2484 2959 3397 3639 3795 3981 4229 4490 4854 5268 5598 5786 6013 6229 6502 6821 7151 7414 7544 7781 8008 8315 8674 9048 9362 9741 10223 10472 10823 10971 11344 11540 11905 12211 12353 12449 12858 13234 13561 13799 13941 14242 14430 14683 15054 15344 15714 16098 16375 16534 16743 16986 17307 17429 17665 17982 18306 .18502 18855 19011 19170 19345 19698 20082 20316 20538 20692 1294 1624 1877 2916 2270 2641 2980 3420 3645 3834 3992 4238 4492 5021 5287 5630 5788 6019 6231 6567 6832 7173 7430 7605 7787 8030 83tó 87» 90501 9420 9824 10270 10563 10864 11015 11399 11576 11907 12212 12356 12635 12923 13242 13566 13806 13958 14250 14500 14794 15063 15378 15736. 16133 16380 16580 16752 17128 17343 17481' 17735: 18060 18388 18536 19025 19193 19704 20133 20318 20556: 2069ï| 21067 21131 21390 21409 21616 21623 21876 21886 22131 22144 22397 22403 22541 22519 22827 22863 23283 23363 23549 2369-5 23791 23801 23996 24026 24276 24310 24573 24700 24927 24942 Een nieuwe markt zal zich oriënteeren oP Duitschland. In hoeverre dit evenwel zal geschieden, valt uiteraard thans nog niet ta bezien. Wat wel mef zekerheid gezegd kan wor den, is. dat er meer werk zal komen. Een wijder aspect opent zich voor het aloude imbacht, het handwerk krijgt onverwacht weer eens een kans naar voren te komen. Er doemen nog meerdere vraagstukken -P bijv. ten aanzien van het vervoer en de listribntie van producten. Dat ook in ,dgj >pzicht tiet Jaarbeurs-intermediair van ve oeteekenis zal zijn. is boven eiken twijfel vei heven. Zoodra men daaromtrent meel" houvast heeft dan op dit oogenblik, zulle0 mededeelingen verstrekt worden* t

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2