BENSDORP CACAO Cacao met suiker P. MIEDEMA, Heden ontvangen Vandaag Vrijdag 21 Juni 1940 MadiriieuwJ Tweede Blad De zaak Maas en het ambtenarenreglement Intrekking ontslag besluit J. de Vries 50 Heldersche kappers wenschen Zaterdags om 8 uur sluiting Neem verkeersregels in acht Het jubileum van Dirk Augustijn Burgerlijke Stand van Den Helder Correspondentie Eindexamen Kweekschool direct voor gebruik gereed 2 ons 25 ct. Spoorstraat 87, Rantsoen en Glimlach WxtteAjialo Frissche Morgen-Bruinvisschen 1-0 Collecte uitgesteld Gas-aansluiting weer mogelijk Sommige adverteerders voor 50 jaar UoncUten uit Piet Vliedend MaadjA ^.toidAxih nieuuM Vergadering luchtbeschermings dienst ïlieuutf uil U\& Visschcrij KeA& en Zenditiq, B. en W. schreven aan den Raad, Gelijk Uwen Raad bekend is, zagen wij ons verplicht den nu gewezen directeur der ge meente-reiniging en plantsoenen, den heer P. H. L. Maas, op 8 December 1939 met ingang van dien dag te schorsen in zijn betrekking. Wij grondden dit besluit op artikel 85, eerste lid .aanhef, van het A. R. 1935, omdat naar onze meening artikel 86 van dit reglement ten onrechte niet de schorsing van de hoofden van dienst regelde, doch slechts die van de ambte naren niet hoofden van dienst. Bij arrest van den centralen raad van beroep van 30 Mei 1940 in de schorsingszaak Maas werd deze zienswijze van ons in hooger beroep bevestigd. De centrale raad overwoog met betrekking hiertoe het volgende: „Overwegende met betrekking tot het be sluit d.d. 15 December 1939, dat de vraag is gerezen, of dit besluit ofschoon zijn be woordingen daartoe in feite nauwelijks aan leiding geven wellicht niet bij uitsluiting moet worden gezien als een aanvulling van het besluit d.d. 8 December 1939, maar veel eer (of: tevens) als een op zich zelf staand besluit, tot schorsing van verweerder zon der behoud van salaris; Overwegende dat klager die vraag bevesti gend beantwoordt en onder verwijzing naar artikel 86, leden 2 en 3, van het Ambtenaren reglement 1935, de rechtsgeldigheid van zoo danig besluit heeft doen bepleiten; Overwegende dat evenwel de bedoelde be palingen welke inderdaad een schorsing zonder behoud van salaris toelaten blijkens den samenhang, waarin zij met het eerste lid van dat artikel 86 moeten worden gelezen, slechts het oog hebben op ambtenaren, die lager zijn dan hoofden van een tak van dienst, zoodat die bepalingen klager geen recht geven verweerder, die hoofd is van een tak van dienst, te schorsen zonder behoud van salaris." Tevens vereenigde de centrale raad van be roep zich in dit arest met de opvatting van het scheidsgerecht voor de ambtenaren, dat de schorsing van den heer Maas ook niet kon geschieden op grond van artikel 85, eerste lid, aanhef, van het A. R. 1935. En daarom werd ten slotte- onder meer beslist, dat bij onze besluiten van 8 en 15 December 1939 aan den heer Maas toekomende rechten zijn geschonden. (Zooals U nader zal blijken- zijn in wezen de rechten van den heer Maas alleen maar formeel geschonden) In hoogste instantie is hiermede komen vast te staan, dat het A. R. 1935 een ern- stige leemte bevat. En wel deze, dat ont breekt de mogelijkheid van schorsing van de hoofden van dienst als voorloopige maatregel (in tegensteling met de schor sing als strafmaatregel). Deze mogelijk heid bestaat thans alleen maar op grond van de artikelen 102 en 113 der gemeen tewet voor den gemeentesecretaris en den gemeente-ontvanger. Deze toestand is on houdbaar. Door de schorsingszaak Maas is daarop het volle daglicht geworpen; daardoor kon de heer Maas van de leem te in het A. R. 1935 voordeel trekken, hoewel in wezen zooals U bekend is, er alle aanleiding was om tegenover hem de door ons genomen schorsings-! maatregelen te treffen Artikel 86 van het A. R, 1935 moet thans dus zoo spoedig mogelijk worden aangevuld in Üien zin, dat de schorsings-mogelijkheid voortaan ook geldt voor de hoofden van dienst. Wij stellen U daarom voor vast te stellen de volgende: Verordening tot wijziging van het Ambte narenreglement 1935. Artikel I. Artikel 86, eerste en tweede lid, wordt ge lezen als volgt: „1. Burgemeester en Wethouders kunnen hel hoofd van een tak van dienst, dat naar hun oordeel zijn verplichtingen niet nakomt, om eenigerlei reden niet in staat geacht moet worden de hem opgedragen werkzaamheden behoorlijk uit te voeren of stoornis brengt in den geregelden gang van zaken, den toegang tot de bureaux of het werk ontzeggen of hem daarvan doen verwijderen. Gelijke bevoegd heid heeft het hoofd van een tak van dienst ten aanzien van de overige ambtenaren. Het hoofd van een tak van dienst geeft van een ontzegging en/of verwijdering onmiddellijk kennis aan Burgemeester en Wethouders. 2. De in het eerste lid bedoelde ambtena ren kunnen door Burgemeester en Wethou ders, in afwachting van een onherroepelijke beslissing omtrent een eventueel op te leggen straf, onmiddellijk worden geschorst." Artikel II. Deze verordening treedt in werking met ingang van den dag der vaststelling. De commissie van georganiseerd overleg kan zich met het vorenstaande vereenigen. Inmiddels is den heer Maas salaris uit betaald over het tijdvak van 15 December 1939 tot en met 27 Februari 1940 (het ver leende oneervol ontslag is n.1. op 28 Februari 1940 ingegaan. B. en W. schrijven aan den Raad: In Uw vergadering van 7 Mei 1940 weid. overeenkomstig diens verzoek en met ingang van een door ons te bepalen dag, aan den heer J, de Vries eervol ontslag verleend a s leeraar aan den machinisten-avondcursus der Zeevaartschool en als leeraar aan de avond- Vakteekenschool. Bij schrijven van 22 Mei 1940 heeft de heer De Vries gevraagd, zulks in verband met de tijdsomstandigheden, zon verzoeken om ontslag zoo mogelijk als niet gedaan te beschouwen. Bij ons bestaan tegen intrekking van de besluiten geen bezwaren. Wij zouden met Multatuli kunnen schrijven: „Lezer, ik heb U gezegd, dat mijn verhaal eentonig zou worden". Steeds weer herhaalt zich hetzelfde, n.1. al weer een verzoekschrift aan Burgemeester en Wethouders, nu van het legioen van Kap pers en Permanenteurs, die hierin zijn wensch en verlangen te kennen geeft, 8 uur het juiste sluitingsuur te vinden voor heeren- en dameskapsalons op Zater dagavond. Ook zelfs zonder de redenen in de diverse verzoekschriften vermeld, komt het ons voor, dat wij als Heldersche burgers en burgeressen menschelijker handelen, door hen die anders van 's morgens af tot 'savonds 10 uur moeten staan, eenige meerdere rust te gunnen. Wij gelooven, dat, waar het saamhoorig- heidsbesef van ons, burgers, allen groeiende is, wij gaarne dit kleine offer, van Zaterdags vóór 8 uur ons haar te laten maaien of krul- len, gaarne ten bate van de Heldersche kap pers, patroons en personeel willen brengen. Op spoedige totstandkoming van deze ver ordening is ook door hen aangedrongen. Van politiezijde wordt ons verzocht iederen weggebruiker er attent op te maken, dat de verkeersregels in acht moeten worden genomên. Door de omstan digheden heeft de politie hieraan de laatste weken eenigszins de vrije hand gelaten, doch de overtredingen nemen met den dag toe en maken het noodzakelijk, dat hier weder streng tegen wordt opgetreden. Men rijdt met driewielers naast eikaar, plaats wagens en karren soms midden op de straat, kortom de weggebruikers nemen het niet meer zoo nauw. Dat dit echter niet door kan gaan laat zich be grijpen en wij willen dan ook de waar schuwing aan het Heldersche publiek, waartoe ook de wandelaars behooren, overbrengen, opdat een eventueele be keuring niet al koud zal vallen. Wij vernemen dat Woensdag, den jubileums dag van de familie Augustijn, ook van de Ko ninklijke Marine een prachtigen bloemen mand ontvangen werd als hulde voor den oud-torpedist. Een sympathieke geste was het van den heer Heyligenberg, die gratis een mooie luid spreker aanbood, welke direct in gebruik ge nomen werd. Tenslotte brachten o.m. dien dag de predi kanten Enklaar en van der Poel een bezoek. Opgave van 20 Juni 1940. BEVALLENE. A. M. A. Drabbevan Beek, z. D. de KeizerKamp, z. I. G. J. van den HoffSlinger, z. OVERLEDEN: J. C. Los, (m.), 36 jaar, overleden te Callantsoog. GEHUWD: H. van der Klein en G. Pluij- mers. M. Reijnhout en T. Bruné. J. Th. W. Maartens en P. F. Kramer. ONDERTROUWD: F. J. van Dorst en P. Fokke. D. Brouwer en H. Kwast. Mej. M. Daar wij U in de gelegenheid ge steld hebben Uw meening in de krant kenbaar te maken en ook in Uw tweede ingezonden stuk geen nieuwe gezichtspunten naar voren komen, lijkt het ons gewenscht de discussie te sluiten. J. v. d. V. Wij stellen Uw instemmend inge zonden stuk op prijs, doch zullen ook dit, om dezelfde redenen als bovengenoemd, niet plaatsen. Red. Held. Courant. Aan de Neutrale Bijzondere Kweekschool te Den Helder slaagden 20 Juni voor het eind examen de dames N. Kiljan, W. C. de Groot, C. Teuscher, C. J. Vermeulen, C. C. de Stigter en de heer L. Broekhuijzen, allen te Den Helder. een ilinke partij in blik en pergaanverpakking. Door flinke voorraad kunnen we thans aan alle aanvragen voldoen. Gecondenseerde gesuikerde volle melk per bus 35 ct. Gecondenseerde gesuikerde melk per bus 25 ct. Besparing op Uw suikerrantsoen. Voor koffie, thee, cacao, pap en huish. gebruik. Tevens op de boterham een lekkernij. De blikjes blijven in open toestand minstens 4 weken goed, in gesloten toestand l'/z jaar. Alles nog zonder bon. Telefoon 617 Den Helder. 't Kan in deze rare dagen Niet altyd precies zoo 't moet Slechts wat mogelijk is en nuttig Wordt aanvaard en dat is goed! Een paar nieuwe schoenen minder En de oude opgelapt En een lang vergeten jasje Weer een beetje opgeknapt! Minder koffie in je potje En een tikje minder thee Nu de suikerkorrels tellen Want de bon moet langer mee! Zuinig zijn met zeep en water Zuinig met je pondjes vet Zuinig zijn met alle dingen Zuinig zijn is thans de Wet! V Maar niet zuinig met je glimlach Blijf daarmede gul en ruim Houd trots je gelapte schoenen Nog je altijd goede luim! Desnoods rafels aan je jasje Of een lap op de japon Maar daar onder blijve schijnen Hoop en moed als 's levens zon! Laat die stralen over alles En naar alle menschen heen Wie dat licht thans weet te schenken Voelt zich nimmer meer alleen! Laat de tijd ons thans toch leeren Dat wij één ondeelbaar zijn Samen zoekend, samen vindend Moed, Geloof en Zonneschijn! Weest dus zuinig, zuinig, zuinig Op wat Uw rantsoen U geeft Maar zorg dat Uw hart zijn glimlach Overal en altijd heeft! H. H. Een aardige party. Gisterenavond had de eerste wedstrijd plaats tusschen onze beide plaatselijke clubs. De Bruinvisschen brachten een jonge ploeg te water, die slechts Frijdal en v. d. Water als oudere spelers inhield. Toch beteekende dit geen gemakkelijke tegenstander voor de Frissche Morgen, welk team nagenoeg alle spelers van vorig jaar had opgesteld. Een vrijwel gelijk opgaande strijd ontstond. Naar beide zijden werden aanvallen opgezet, allen echter zonder succes. Vlak voor de rust stuitte een mooie aanval af van de Bruin visschen, waarna de Bruinvisschen-keeper een schot tot een niets opleverende corner ver werkte. Vooral na de rust vielen twee factoren op: bij F. M. werd zeer slecht geplaatst en ontstond er dus geen schietkans; bij de tegenpartij een terugtrekken op het doel, waardoor geen kans op succes kon worden geschapen. Toen dit laatste zich verergerde had F. M. eenige malen een doelpunt in han den. Het duurde echter tot vlak voor het einde voor het verliezende goaltje kwam. Het deed ons goed, dat we bijna 200 men schen op de steenglooiing zagen. Een goede propaganda! Het vlot van F. M. Voor velen zal het aangenaam zijn te ver nemen, dat de Duitsche Marine-autoriteiten toestemming hebben gegeven het vlot naar buiten te brengen. Hopelijk is het mogelijk, dit rustoord voor zwementhousiasten met zijn springplank- en duiktorenattractie nog vóór den Zondag in het F. M.-bassin voor anker te leggen. Zooals men elders in dit nummer leest is de groote nationale collecte wederom uitge steld. Ook in Den Helder vindt dus de in zameling morgen niet plaats. Vermoedelijk dat dit thans geschiedt be gin Juli. Maar men moet zich voor min stens 1 jaar verbinden. Zooals men in een advertentie in dit num mer kan lezen, is de gelegenheid open gesteld zich van een gasaansluiting te doen voorzien. Zij die nog geen gas hadden en dit thans willen laten aansluiten moeten zich evenwel voor minstens 1 jaar verbinden. Voor bijzonderheden leze men de adver tentie. DE FIETSEN. Aangifte werd gedaan door een tweetal persoden van vermissing van hun rijwiel, resp. staande aan de Buitenhaven en Kei zerstraat. DRONKENSCHAP. Iemand, die gisteren teveel alcoholica naar binnen gewerkt had, werd door de politie in bewaring gesteld. zitten uren op een pakkende tekst te „broeden" Verspil geen tijd! U voorlichten Laat ons Het kost niets extra VOOR DE BLAUWE ZEERIDDERS! Het strekt ons tot groot genoegen van tijd tot tyd te kunnen vermelden, dat het alhier gestichte Fonds tot het verleenen van onder steuning ter aanmoediging van redders ra* schipbreukelingen steeds blgken ondervindt, dat het deelt in de sympathie tan het publiek, zoowel elders als hier ter plaatse. Dezer dagen werd door het bestuur van dat Fonds in dank ontvangen 77.als contributie van nieuwe leden, voor 1890 en 110— als schenking, totaal f 197.Deze belangrijke bijdragen, die op welsprekende wijze getuigen van instem ming met het schoone, menschltevende doel van het Heldersche Fonds, werden ontvangen uit Amsterdam, tengevolge van de bemoeiin gen van de Firma Duinker en Goedkoop al daar. Genoemde heeren trekken zich de belan gen van het Fonds ten zeerste aan en hebben ook voor het vervolg hunnen medewerking en hunnen steun toegezegd, 't Voorbeeld, door hen gegeven, moge tot aansporing strekken voor andere voormalige plaats genoot en om in de plaats hunneï inwoning propaganda te maken voor eene instelling, die ieders symppthie ten volle waardig is en inzonderheid de ondersteu ning verdient van allen, die, óf zeiven ter zee varen, óf betrekkingen hebben, die zich aan de gevaren van zeereizen moeten blootstellen. In ieder geval hopen wij, dat de vermelding van 't bovenstaande de aandacht des te meer zal vestigen op het Fonds en dat het goede voorbeeld, van elders gegeven, velen tot na volging opwekke! HONDJE. Een vroolijk kwispelstaartend bruin hondje, waarvan de baas spoorloos is, kwam ons vanmorgen tegemoet, toen de politie ons ver zocht het even in oogenschouw te nemen. Zooals men zal begrijpen is dit diertje voor een liefhebber gratis te bekomen. GEEN BUREN, WEL RUZIE Een bewoner van de Breestraat werd be- leedigd door een bewoner van de Janzen- straat. MET EEN MES GEDREIGD? Gisterenavond werd de politiehulp ingeroe pen voor een vechtpartij, welke in de Vijzel straat zou plaats vinden. Bij de komst van de politie bleek, dat een man zijn vroegere vrouw met een mes bedreigd had. Verwon dingen waren haar niet toegebracht. In af wachting van het nader onderzoek werd de man naar het hoofdbureau overgebracht. RIJWIEL VER>nST. Een bewoonster van de Hoogstraat ver mist hare fiets, die in de Keizerstraat stond. Een bewoner van Huisduinen vermist zijn fiets, die even in de Prins Hendriklaan on beheerd stond. 4 Op het terrein van den Jeugdherberg „Pa norama" heeft Woensdagavond een open luchtvergadering plaats gehad van den lucht beschermingsdienst in al zjjn onderdeelen; deze bijeenkomst, die een eenigszins feestelijk karakter droeg, werd door 116 dames en heeren bijgewoond. De Burgemeester hield een openingsrede. Spr. bracht daarin dank aan allen voor 't geen in dezen oorlogstijd reeds voor de Luchtbe scherming is verricht en sprak zijn meening uit dat de Texelsche Luchtbescherming al schijnt 't dat de strijd zich verder van hier verwijderd nog lang in actie zal blijven. Spr. achtte de mogelijkheid niet uitgesloten dat al de onderdeelen nog weder actief zullen moeten optreden. In deze vergadering werd de regeling van den dienst besproken. Aan 't einde der vergadering bracht de heer H. C. Kiewits den Burgemeester dank voor alles wat hij op 't gebied van de Lucht bescherming voor deze Gemeente reeds heeft verricht. Urk, 18 Juni. Door 45 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier, aangevoerd: 4120 pond kuilpaling, van 75507 pond per vaartuig, prijs 1822 ct.; 427 pond lijn- of beugaal, 3030(4 ct.; 156 pond kubaal, 22- 23 ct.; 150 pond snoekbaars, 1924 ct., alles per pond. Urk, 19 Juni. Door 35 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken vischafslag alhier, aangevoerd: 3750 pond kuilpaling, van 73700 pond per vaartuig, prijs 1921 ct., 104 pond lijn- of beugaal, 2430 ct., 260 pond kubaal, prys 2021 ct., alles per pond. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J. de Vries en T. Brands. MUGGENPLAAG OP URK. De chyronomius oftewel de „neefjes" dan sen thans weer in grooten getale over Urk. Het aantal is zoo toegenomen, dat men weer van een ernstige muggenplaag kan spreken. De muggen zijn van kleiner formaat dan die welke het eerste jaar na de afsluiting der Zuiderzee uit zee op kwamen. De beestjes schijnen niet gevaarlijk. VEVROEGDE DIENST. In verband met den treinenloop vertrekt de Urkerboot des morgens niet om half 8, maar om 7 uur van Urk naar Enkhuizen. De dienst van Enkhuizen gaat des morgens half 11 en des avonds kwart over 6. Gaande en komende Urkers en oud-Urkers van Den Helder moeten hiermede rekening houden. DE OPBOUW. In verband met de gewijzigde omstandig heden en den afloop van den jaargang zal het maandblad ,J)e Opbouw" voorloopig niet meer verschijnen. GEREFORMEERDE KERK TE AMSTERDAM. De kerkeraad der Gereformeerde kerk te Amsterdam heeft besloten, over te gaan tot het beroepen va» een predikant in de plaats va» wylen ds. J. L. Schouten. HET WEEKBLAD ,J>NIEL". De bejaarde dr. J. H. Gunning J.Hzn. is wegens ziekte verhinderd de redactie van het weekblad yfniël", waarop hij in zoo groote mate zijn persoonlijk stempel had gezet, nog verder te voeren. Er heeft zich thans een com missie va» redactie gevormd, bestaande uit dr. A. H. Edelkoort te Amsterdam, ds. J. H. O. Kamsteeg te Gorssel, dr. J. Riemens te Leiden, prof. dr. P. Stegenga Azn. te Amsterdam, ds. A. K. Straatsma te 's-Gravenhage, ds. G. van Veldhuizen Azn. te Kralingen en prof. dr. M. J. A. de Vrijeer te Utrecht. Secretaris der redac tie is de heer J. H. Gunning Jr., Koorsteeg 18 te Leiden. BIJBELS VOOR ROTTERDAM. De kerkeraad der Nederlandsche Hervormds gemeente van Rotterdam-Kralingen onfvin*/ va» de vereeniging tot verspreiding der Heiligs Schrift 200 bijbels, ten einde die uit te reiken aan personen die door de gebeurtenissen hun bijbel zijn kwijtgeraakt. NIEUWE REDACTIE. Het kerkblad van de Gereformeerde kerken in hersteld verband heeft de volgende nieuwe redactie gekregen: ds. J. J. Buskes Jr., ds. G. W. van Deth, H. A. van den Hoven van Gen- deren; als vaste medewerkers treden op dr. J. G. Geelkerken, ds. M. Hinlopen en ds. E. C. B. Kok. Eindredacteur is ds. G. W. van Deth te Overveen. AARTSWOUD HOOGWOUD. Na respectievelijk bijna 10'en H jaar vacant te zijn geweest hebben deze beide thans ge combineerde gemeenten onlangs weer een eigen predikant gekregen door de overkomst van ds. H. Kreb, van Westzaan. Van de acht predikantsplaatsen in de ring Spanbroek zijn er nu weer drie bezet. Lang zamerhand beginnen de toestanden „iets" beter te worden. Het is zéér te hopen, dat het proces, dat in den laatsten tijd onmiskenbaar aan den gang was, niet wordt gestuit door de tijdsom standigheden. NEDERLANDSCH ZENDELING GENOOTSCHAP. Op Woensdag 10 Juli zal te Rotterdam da jaarvergadering worden gehouden van het Ne- derlandsch zendelinggenootschap; de middag vergadering in de zendingskapel in de Gerard Scholtenstraat en de avondvergadering in de Hervormde Koninginnekerk aan den Boezem singel, waar het woord zal worden gevoerd door ds. J. J. Stam, Nederlandsch Hervormd predi kant te Rotterdam. Dit jaar worden er van wege het genootschap geen zendelingen afge vaardigd. Zwarte Narcis, Roman door Rumer Godden. Uitgave van Holkema Warendorf N.V. Amsterdam. Gebonden 3.90. De benaming „zeer bijzonder" is wel heel toepasselijk, zoowel op dit boek als op de om geving waarin het speelt, de personen die er in optreden en de krachten, welke er in tot uiting komen. Eenige namen van een Engelsche orde nemen den (mislukten) taak over van een broeder-orde, welke arbeid bestaat in het stichten van een klooster, annex school, hos pitaal, enz. in de Himabaya. Ook zij falen in die poging en dit falen wordt in dit boek wel zeer duidelijk en geloofwaardig weergegeven. De eigenaardige, klimatologische gesteld heid van het hooge, barre land, de afwijzende, soms zelfs vijandige houding der bevolking, het neerdruk wekkende van de ontzaglijk hooge bergen, de ingespannen arbeid, alles draagt er toe bij de energie en geestkracht der zusters te breken en zelfs haar heele geestesgesteldheid grondig te bederven; een harer drijven deze oorzaken zelfs tot krank zinnigheid. Een intelligent inboorling zegt het ergens zoo juist: „je moet wel heel sterk zijn om dichter bij God of bij den berg te leven, of je wordt een beetje gek." En een beetje gek, tenminste danig uit haar veilige, religieuze sfeer terug gestooten in het gewone leven met zijn wereldsche ge dachten, gewoonten, liefhebberijen, zelfs harts tochten, worden deze vrome en dappere vrou wen wel eens, evenals haar voorgangers, de broeders, moeten zij, geslagen en verslagen, haar pas begonnen arbeid neerleggen en haar verloren evenwicht trachten te herwinnen in veiliger oorden. De geweldige verandering, welke er in het leven der nonnen plaats grijpt, de eigenaar dige sfeer, de karakters der vijf zusters en die der inboorlingen, alles is zeer zuiver aan gevoeld en frisch weergegeven en maakt het tot wat wij reeds in den aanhef zeiden, een zeer bijzonder boek. TOEGELATEN TOT DE EVANGELIE BEDIENING. Door het provinciaal kerkbestuur ra» Noord-Holland zijn toegelaten tot de evange liebediening i» de Nederlandsche Hervormde kerk de heeren D. Lekkerkerker te Alphen a d. Rijn, J. S. Krol te Kampen en E. D. Ninck Blok te Leiden, allen candidaat aan de rijks universiteit te Leiden en J. A. Talma te Bent veld, candidaat aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Onze wekelijksche reclame ARNHEMSCHE >IEISJES vanaf morgen t/m Vrijdag as. 25 cent per half pond Probeert U eens onze EIERKOEKEN voedzaam en goedkoop. 5 voor 10 cent. C. VAN HEES Keizerstraat 41 Tel. 790. Zaterdag tot 10 uur geopend.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5