ffThe Rose of W ashington square Helder junioren naar Hilversum Heeft iemand? prebihkumn Nieuwe Ufa-films DRAAG GEEN REGENJAS MEER Ga bij slecht weer in „De Toelast" zitten LEÏTIKiGIRi IP' EL Hoe zal het gaan met het Texelsche Vreemdelingen verkeer 1 Front-infectie en dagelijksch brood Normale prijzen voor hooigewas en nagras Burgerlijke Stand Van Texel Ingekomen personen Vertrokken personen V isscherij tt Al olson zingt in: Wie onzer herinnert zich niet meer van een jaar of 10 (of is het nog langer gelden terug de onvergetelijke sensatie die Holly wood de wereld bereidde met het uitbrengen van de eerste sprekende en zingende film", te- weten Al Jolson in „The singing Fooi"? Het was dan ook een sensatie. Een met schoen smeer zwartgemaakte Amerikaansche acteur galmde eindeloos droefgeestige refreinen van kinderen die hun moeder en van moeders die hun kind kwijt waren. Het was het summum van de zwartste droefgeestigheid en kan men het 't bios cooppubliek euvel duiden, dat het tot tranen toe bewogen werd bij het zien van zooveel misère en dat men van meening was dat dit het grootste, mooiste, wèdrste en schitte rendst gespeelde drama was hetwelk ooit ver filmd kon worden. De „kater" na deze Al Jolsonroes (want hij was het die de huilliederen kweelde) kwam al e en spoedig als de sensatie zelf en niet lang. daarna ging men dan eindelijk begrijpen dat deze film in feite de ergste „Kitsch", de groot ste draak geweest was die men ooit het pu bliek had voorgezet. En dat alles deed de reputatie van Al Jon- son, alias de zingende dwaas, geen goed en hij verdween van het film-tooneel en liet ge durende lange jaren niets van zich hooren. Maar Al is niet dood... hg leeft nog en als ge u de moeite geeft deze week eens naar het Rialto-theater te tijgen kunt ge hem weer zien. En wel in een film, waaraan een heele massa goeds te zeggen is en slechts weinig kwaads. Het is de film „Rose of Washington Square", een niet ongeestige en zeer ver dienstelijk geregisseerde „musical", waarin de eerste rollen gespeeld worden door drie vermaarde Fox-acteurs; namelijk Tyrone Po wer, Alice Fay en Al Jolson. Het verhaal is niet zoo buitengewoon origineel en de neger liedjes, die Al Jolson hier zingt (o.a. het onsterfelijke „Mammy") heeft men al meer gehoord. Maar deze film bezit daartegenover iets natuurlijks; het is niet zoo honingzoet als de vorige Jolson-producten en verreweg het meerendeel der bezoekers van deze film zul len zich anderhalf uur uitstekend amuseeren. Zoowel aan den zang, als aan het voortreffe lijke spel, speciaal van Tyrone Power. Power laat zien dat hij, in welke rol dan ook, een ras-acteur is, iemand die begrip voor sfeer en stemming heeft en die zijn taak, ook in het „musical"-genre op uitstekende wijze weet te kwijten. Een prettige film, waaraan men plezier kan beleven en die enkele malen geslaagde regie-intermezzi laat zien. met Zarah Leander en Heinrich George Van de Ufa-productie 19391940 is reeds een vrij groot aantal films, circa twee derde deel van de heele productie, in ons land in roulatie gebracht. Omtrent het nog restee- rende gedeelte zijn thans alle bijzonderheden bekend en op een enkele uitzondering na, zul len in de komende maanden door de Ufa nog een aantal films worden uitgebracht, die reeds nu geheel gereed zijn of in een zoodanig stadium van productie, dat zij bin nen enkele weken, het laboratorium verlaten. Twee van de belangrijkste films van dit laatste gedeelte der productie zijn „Vorstentragedie" met Zarah Leander en „De Postmeester" met Heinrich George. Vorstentragedie, in het Duitsch „Das Herz der Königin" geheeten, be handelt enkele episoden uit het leven van Maria Stuart. Het is een der grootst opgezette films van de laatste jaren, ver vaardigd onder regie van Prof. Carl Froelich. Naast Zarah Leander hebben Willy Birgel en Marie Koppenliöfer pro minente rollen. „De Postmeester", naar een novelle van den Russischen auteur Puschkin geeft aan den uitmuntenden karakterspeler Heinrich George een nieuwe gelegenheid om zijn bijzondere dramatische talenten te toonen. Hilde Krahle in een opvallend goede rol, Siegfried Breuer en Hans Holt spelen de overige hoofdrollen in dit door Gustav Ucicky met veel gevoel verfilmde drama. Een tweede Zorah Leander-film, waarvan voorloopig de titel „Der Weg ins Frie" is en waarvan alleen nog maar bekend is, dat Prof. Froelich haar eveneens zal regisseeren, wordt thans voorbereid. Dit is de eenige film dezer 3940 productie, die nog niet klaar is. Prof. Karl Ritter, een der prominentste Ufa-regisseurs, heeft zijn krachten gewijd aan een luchtig verhaal uit het oude MUnchen: „Bal Paré" een film met veel muziek, veel Schwung en in alle opzichten een groot kijk spel. Paul Hartman. Ilse Werner, Hannes Stelzer en Kate Haack staan aan den spits van een zeer groot aantal medewerkenden. Luise Ulrich, die e^nigen tijd van het witte doek afwezig was, verschijnt in een grappige comedie „De School der Liefde", gesecondeerd door Johan Heesters en Viktor Staal. Deze geschiedenis van een secretaresse met twee chefs, een ochtend-chef en een middag-chef heeft een geestigen dialoog en vele komische situaties. Een deel der handeling speelt zich in een wintersport-plaats af. Heinz Ruhmann. de snel op het eerste plan gekomen filmkomiek, zal men kunnen aan schouwen in ..Kleeren maken den man", ge maakt naar een der bekendste novellen van Gottfried Keiler. Hértha Feiler is in deze Terra-film. onder regie van Helmut KSutner weer Rtihmann's partnerin. Ook de laatste film van den onlangs over leden acteur Ralph Arthur Roberts: „Wie konntest du, Veronika" behoort tot deze reeks. Milo Harbich ensceneerde deze comedie, waarin Gusti Huber en Wolf Albach-Retty voorname rollen hebben. Liane Haid. die langen tijd in ons land zeer populair was, keerde weer terug voor camera en microfoon en zjj deed dat in „Unvolkom- mene Liebe", een interessant gegeven, waarin Willy Fritsch de mannelijke hoofdrol speelt en waarin een andere lieveling van het pu bliek Ida Wiist haar wijsheden ten beste geeft. Men zal in dit verhaal, waarin de liefde natuurlijk een groote rol speelt, ook kunnen kennismaken met een nieuwe Duitsche actrice, Gisela Uhlen, van wie men hooge verwachtingen koestert. Tenslotte zal men in deze productie ook nog een film van Gustav Froelich aantreffen: „Alarm auf Station III", zooals de titel reeds aanduidt een film, waaraan spanning en sen satie niet ontbreken. Jutta Freybe en Kirsten Heiberg treden naast Froelich in deze film op, terwijl Philip Mayring de regie verzorgde. Deelname aan het Gooi-tournooi Evenals verleden jaar zullen morgen de Helder-junioren weer deelnemen aan het jaarlijksche tournooi, dat de V.V. 't Gooi uit Hilversum ieder jaar organi seert. In 1939 genoot de HFC Helder voor het eerst de eer om een uitnoodiging voor dit tournooi te ontvangen. En dat dit een eer was bleek wel uit het feit, dat meer dere eerste klassers o.a. DWS met hun sterkste junioren elftallen deelnamen. In zoo'n illuster gezelschap zou een derde klasser moeite hebben om zich staande te houden, laat staan door te dringen in de finales. Maar Helder zou Helder niet zijn, als ze dit fraaie resultaat niet bereikte. Voor inge wijden was dit geen groote verrassing, al was het bereikte eindresultaat, de tweede prijs, onverwachts fraai. Want sedert jaren staat onze oudste voet- balvereeniging hier ter stede bekend om z(jn goede jeugd-elftallen. We memoreeren in dit geval de deelname aan het VVA-adspirantentournooi, waaraan ploegen als Blauw Wit, Haarlem, Ajax, DEC, EDO, DWS, Volewtjckers, DWV, Zeeburgia, ZFC en WFC tot tweemaal toe aan de Helder jeugd de eerste prijs moest laten, terwijl het derde jaar een tweede prijs werd behaald. Ook verleden jaar heeft de junioren ploeg deze goede naam in Hilversum hoog gehou den. O.a. 't Gooi, Velox en DWS verloren tegen de witjakken en eerst in de finale kon OVVO met 10 de Helder-junioren de baas blijven. Morgen gaat de eerste ronde! Zal Hel der wederom een goed figuur slaan? Het elftal zit goed in elkaar. Krachten als Rottier, Himpers, Teecklenburg, v. d. Bogaerde, Goutier en Kousbroek hebben hun sporen in het eerste elftal in de nood- competitie reeds verdiend en deze kern aangevuld met spelers als Vonk, de Leur, Mos, Bakker en Helder vormt o.i. een geheel, dat in ieder geval tot een goed resultaat in staat is. We zullen hopen, dat bovenal de aanwezige ploegen in Hilversum van onze st.adgenooten zullen kunnen zeggen, dat er in de Jutter- stad ook nog goed jeugdmateriaal is. Het tweede team der witjakken is natuur lijk niet zoo sterk, maar ook dit elftal kan een dragelijk figuur slaan! Tot slot volgt hier het programma en de elftallen. Afdeeling I. 11.50 uur: Helder ABFC A. 1.30 uur: Helder ABaarn A. 2.20 uur: Ajax AHelder A. Afdeeling III. 11.50 uur: BVC AHelder B 12.40 uur: 't Gooi AHelder B. 3.10 uur: Laren AHelder B. In de overige 2 afdeelingen nemen deel: DOS a, OVVO a, Donar a. Hilversum a, BPC a, DEC a en Amersfoortsche Boys a. De winnaars van iedere afdeeling spelen Zondag 30 Juni op het hoofdterrein van het Gemeentelijk Sportpark in Hilversum, de demi- en finale. Helder A komt als volgt uit: Kousbroek Goutier v. Teecklenburg (aanv.) Vonk v. d. Bogaerde Bakker Rottier Helder Himpers Mos de Leur Helder B start met de volgende spelers: G. v. Beekhoven (aanv.) Boxmeer Neerhof f de Loos Been B. v. Beekhoven Bierman Jan Kwinkelenberg Jo Kwinkelenberg Kersbergen Staleman Reserves: Plooy, E. Taylor, v. d. Sel. Van onderstaande lettergrepen moeten 15 woorden gevormd worden, waarvan, wanneer ze onder elkander geplaatst zijn. de eerste en de laatste letters van boven -naar beneden gelezen, de naam vormen van een deel der aarde en de namen van een dier, een men- schensoort en nog een dier, welke alleen in dat deel der aarde gevonden worden. - a, ach, af, au, au, ban. bi, ca, che, da, de, de, di, e, es, ge, ge. ge, gen, gu, in, kamp, ke, keu, klap. Ie, len, lo, mi, na, ni, no, o, on, on, pe, ra, ra. ran. re, ri, ring. rond, sa. se. ten, ten, ter, teur, tie, to, tre, ur, us, val, val, ver, ze. OMSCHRIJVING 1. Lid van zeker rechtscollege; 2. Stad in Italië; 3. Spaansche dans: 4. Verzameling van luchtige woningen; 5. Bloem; 6. Laster; 7. Itstliaansch componist; 8. Inwijding; 9. Kolonie in Afrika: 10. Nederlandsch Staats man uit de vorige eeuw; 11. Gelijk gemaakt; 12. Bijbelsche vrouwenfiguur; 13. In zuivere toestand; 14. Sociale instelling; 15. Hulp taal. OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal. 1. Snaak; 6. Mul; 9. Per ron; 11. Rare; 12. Ook; 13. Metaal; 16. N.N.; 18. Kaas; 20. Dar; 22. L.K.; 23 Ark; 25. Ti tel; 26. Vlam; 28. Tel; 29. Ik; 31. Sta; 32. Ot; 36. Kat; 38. Kralen; 41. Arabië; 43. Knoop; 45. Arkel; 47. Solo; 48. Last; 49. Run; 50. Rem. Verticaal. 1. Spons; 2. Neon; 3. Ark; 4. Ar; 5. Kom; 6. Mal; 7. Ur; 8. Lei; 10. Nek; 11. Ras; 14. Tal; 15. Aak 17. Sater; 19. Krats; 20. Dit; 21. Rel; 23 Ms.; 24. K.M.A.; 27. Lo kaal; 29. Ida; 30. Kolk; 33. Tarra; 34. Ore; 35. Lens; 37. Taks; 38. Kil; 39. Noor; 40. Opoe; 42. Bet; 44. Olm; 46. Nu. De prijs werd gewonnen door den heer A. MEYER, Kanaalweg 108. OP- EN ONDERGAAN VAN ZON EN TIJD VAN HOOG EN LAAG WATER Zon Zomertijd. Juni op ond. Hoogwater Laagwater z 23 5.17 22.07 11.05 23.40 4.55 17.35 M 24 5.17 22.07 11.30 12.10 5.20 18.10 D 25 5.17 22.07 11.55 12.40 5.50 18.90 W 26 5.18 22.07 12.25 13.20 6.15 19.10 D 27 5.18 22.07 1.05 13.40 6.55 19.50 V 28 5.19 22.07 2.00 13.55 7.35 20.35 z 29 5.20 22.07 2.55 15.00 8.20 21.90 last van verstopping, slechte spijsver tering, overmatige vetvorming of de schadelijke gevolgen er van' aambeien, onïuiver bloed en vale onreine huid, dan zuivere men bloed en Ingewanden met Dr. Schieffer's Sfofwisseiingzout, De betrouwbare en aangename werking hiervan Is een weldaad voer het geheele organisme Flacon f 1.05. Dubbele flacon f 1.75 bij apothekers en vakdrogisten. JwceJUcfi tueuwA Vooruitzichten niet direct onbe vredigend. Velen in onze gemeente en vooral die genen, wier bedrijf geheel of ten deele op het Vreemdelingenverkeer zijn ingesteld, zien, wat ieder wel zal begrijpen, met eenige zorg het snel naderend zomersei zoen tegemoet; vooral omdat in den vóór tijd te De Koog en elders op Texel nog slechts enkele gasten zijn verschenen. 't Is moeilijk in deze tijdsomstandig heden eenige voorspelling op dit gebied te doen; vrijwel met zekerheid kan even wel worden gezegd, dat 1940 geen „top- seizoen" zal brengen. Maar toch... zijn er verschillende vooraanstaande personen op het gebied van Vreemdelingenverkeer alhier, waartoe wij ons om inlichtingen hebben gewend, o.m. de heer W. H. Lap, Voorz. V.V.V., die niet direct pessimis tisch zijn gestemd. De heer W. H. Lap. De heer Lap zegt: „Texel staat heden, evenals andere jaren, in het teeken van belangstelling van geheel Nederland. Immers, de tijd van vacantie breekt welhaast weer aan, en vele harten trekken naar dit mooie eiland, waar jaren achtereen zulke heerlijke vacantie-genoegens werden gesmaakt'. Wel is het jammer, dat zoovele geruchten de ronde door het land doen, dat Texel ont zettend door den oorlog zou hebben geleden en dat de overtocht naar hier zoo bizonder gevaarlijk is; reden waarom werkelijk velen er zich van laten weerhouden, de reis naar Texel te aanvaarden. Het is daarom goed er nadrukkelijk op te wijzen, dat dit bizonder mooi vacantie-oord geheel voor de oorlogshei bleef gespaard en er totaal geen schade is aangericht. Texel ligt er in al zijn glorie ter beschik- Het was deze week. hopende door de Herzogstraat, dat mijn oog getroffen werd door een wel zeer bijzonder ge beuren. Stel U voor twee groepen jongens, ieder bestaande uit ongeveer 25 knapen, varieerende in leeftijd tus- schcn de 12 en 16 jaar. Het bleken twee groepen te zijn. die kennelijk het plan schenen te hebben malkanderen te vuur en te zwaard uit te roeien. Zij waren in het bezit van als klewan- gen gesneden en gebijtelde stokken, van namaak-ploertendooiers, van imi tatie nijlpaardlederen riemen en kogel- looze schietgeweren. Meen niet, arge- looze lezer, dat al deze imitatie ten ge volge had. dat er geen rake klappen en pijnlijke opdoffers verdistribueerd wer den. Het tegendeel is waar en menige wang. knie en kuit werd bloedig be werkt. Er was een enkele burger, die dit onkinderlijk tooneel aanzag en de jongens op hun weinig oirbaar gedrag attent maakte. Deze hieven een Sioux- gehuil aan. spogen op den grond en vroegen naar 's mans geestesgesteld heid Zoodat de man doorliep, evenals de andere ouderen, die dit strijdlustig gedoe mede aanzagen. Ziedaaroorlogs-infectie. De front-bacil, waartegen dokter Rienks tot nu toe de jeugd niet heeft kunnen doen beserummen. Ziedaar, oorlogs psychose in de practijk. Enkele vaders en moeders mengden zich later in den strijd en poogden de vechtenden te scheiden. Soms lukte dit, soms niet. Een enkele vader vond het overigens een „gezond" werk. „Omdat- we-het-vroeger-toch-ook-gedaan-heb- ben". Ware er geen strijd in dit aardsche tranendala la bonne heure maar nu de ouderen nog ten strijde trekken en het woord „vrede" nog een ver-af ideaal aan een verren horizon is. nu zou men althans van de ouderen mogen eischen, dat zij de jeugd op haar taak wees. Een schoone taak. ouders! Overigens stond ook Den Helder deze week in het teeken van de broodkaart. Om de broodkaart draaien de meeste gesprekken, om de brood kaart worden oude vriendschappen verbroken en ontstaan er nieuwe. Het is de broodkaart, die ons leven be- heerscht en regelt. Wij allen zijn zorgelijk gestemd. Wij allen verrichten nu eenmaal bijzonder- zwaren-arbeid"Hetzij dat we behooren tot het gilde der onderwijzers, winke liers. rijksambtenaren, bank-employé's, politie-agenten, journalisten, verzeke- rings-agenten, werkloozen, werkzoe kenden. werkschuwen, werkgevers, werknemers, en andere werkers. Ja, zwaar is onze en hunne arbeid. Dubbele verstrekkingen brood zullen onvoldoende blijken te zijn, dubbel- dubbele misschien nè t voldoende, om het veege lijf intact te houden.. Ja. ja, de zorgen des levens worden ons niet bespaard. Wij. die eens meen den, dat dat Dagelijksche Brood zoo maar iets was. dat er bij hoorde, net zooals de zon en de lucht en de sterren. Wij, dat wil zeggen, diegenen, die 1418 niet aan den lijve ondervonden hebben, die ons diets maakten, dat brood iets was. waarvoor men geen dankjebehoefde te zeggen. Het is alles anders geworden en met een tempo, dat ons heeft doen hikken van ontsteltenis. Wij zeiden het reeds een maand ge leden: Men zal omstaan leeren! king van de vacantiegangers en biedt aan ieder zijn grooten rijkdom van natuurschoon aan. als zelden tevoren, omdat de bizonder mooie weersomstandigheden dit eiland een kleed hebben aangetrokken, dat een bekoring is voor den meest verwenden tourisL Texel met zijn voorname rust roept weer evenals tevoren een ieder toe naar hier te komen, om de zorgen des levens een wijle te vergeten, kracht op te doen voor dagen, die den vollen mensch zullen opeischen, voor het werk dat hem wacht. De hotels, pensions, etc. zijn gereed om den stroom van gasten te ontvangen, en T.E.S.O. met zijn prachtige booten is daar om den pas sagiers een aangenamen en veiligen overtocht te bieden. Een gelukkig verschijnsel is het, dat de administrateur van V.V.V. „Texel" weer tien tallen brieven ontvangt voor besprekingen van pensions en het verstrekken van inlich tingen, zoodat het zich laat aanzien, dat al moge het seizoen kort van duur worden, het toch waarschijnlijk intensief zal zijn." Veel behoeven wij aan dit schrijven niet meer toe te voegen. Reeds deelden wij mede, dat het strand weder zijn normaal aanzien heeft gekregen; 't is er rustig en heerlijk vrij, evenals in het machtig duincomplex langs de geheele Westzijde dezer gemeente. De prach tige fietspaden, die door duin en bosch slinge- ren, hebben dit voorjaar een extra beurt gehad en zijn overal goed berijdbaar. Een bizonder genot is het dit jaar vooral om per rijwiel te gaan over de mooie beharde wegen, die het geheele eiland doorkruisen, vooral omdat deze thans zoo opvallend ruim zijn door de ernstige beperking van het auto-verkeer. Dat men zich op het eiland bizonder veilig acht in dezen tijd, blijkt wel uit het feit, dat steeds meer personen uit andere, minder veilig gelegen gemeenten van ons land, tijdelijk zich hier komen vestigen. Wij hopen van harte, dat de „optimisten" ditmaal eens gelijk zullen krijgen en dat men tenslotte zal kunnen zeggen: „Het jaar 1940 was althans wat het Vreemdelingenverkeer op Texel betreft, geen opvallend slecht jaar". UIT DE HAND VERKOCHT. Naar wij vernemen is de woning van wijlen mej. A. Vlaming in de Molenstraat te Den Burg, uit de hand verkocht aan den heer Jb. Witte Cz., alhier Hoewel verwacht werd dat dit jaar, wegens de eigenaardige omstandigheden verpachting van Hooigewas en Nagras abnormaal hooge prijzen zouden worden besteed, bleek ons bij informatie ten kantore van Notaris Mulder, dat op de tot nu gehouden verhuringen geen opvallend hooge prijzen worden besteed; er worden althans geen hooger pachten gege ven dan vorig jaar. *an 15 tot en met 21 Jum 1940. GEBORENJacob, z. v. K. Zuidewind en R. A. Swaerts; Trijntje Helena, d. v. G. J. van Andel en G. Kort; Harry Cornelis, z. v. C. P. Keijser en J. van Kampen. GETROUWD: W. H. Bakker en C. J. Hin. OVERLEDEN: Jan Barhorst, oud zes maanden. Gevonden: een armband, zes fietsen. A. Pen, Den Burg, Groeneplaats, van 's-Gra- venhage, Badhuisweg 251. W. Boomstra, Den Burg Nieuwstraat 43, van Den Helder, J. Verfailleweg 11. J. P. Kikkert, Groeneplaats 11, Den Burg, van 's-Gravenhage, Ged. Deynootweg 23. G. Vendrink, De Waal 29, van Vorden C 100. P. Brouwer,en gezin, Den Burg 64, van Dan- tumadeel, Zwaag.wst. eind L 113. Grietje Boltendal, van Gravenstraat 11, Den Burg, naar Wedde A 18 (Gr.). A. Smit en echtgen., van Schilderweg 54, Den Burg, naar Alnlelo, Julianastraat 18. J. Schipper en gezin, van Koogerstraat, Den Burg, n. Den Helder, Gravendwarsstr. 18. A. de Boer, van Molenstraat 57, naar Harlin- gen, Voor de Haven 53. D. Sijp, van E. 53 n. Den Helder, Juliana- dorp, Callantsoog 9. Anna M. en Wilhelmina van der Veen, van De Waal 7, naar Rhenen-Velp. Atteveen 23. P. J. Kessens, van Den Burg, Emmalaan 92, naar Haarlem, Meeuwenstraat 54. Reinoutje Hoep, van Hoogerstraat 10, Den Burg, naar Callantsoog. ZONDAG 23 JUNI 1940. Den Burg v.m. 10 uur geen dienst. Den Burg n.m. 7.30 Ds. Salm Jeugddienst. Oosterend v.m. 10.30 Ds. Kok. De Koog, n.m. 7.30 n. Ds. Wesseldijk. De Waal v.m. 11 u. Ds. v. 't Hooft. De Cocksdorp v.m. 10.30, Ds. Salm. Bed. H. Doop, Maandcollecte. De Koog v.m. 7.30 u. Ds. Wesseldijk. Oudeschild v.m. 10 u. Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. De Waal v.m. 10.30 Ds. Gorter. Geref. Kerk. Den Burg (Gebouw Fanfare) v.m. 10.30 Can. Wouda; n.m. 3.30 Ds. v. d. Leer. Oosterend v.m. 10.30 Ds. v. d. Leer; n.m. 3.30 Cand. Wouda. Geref. Kerk H. V. Oosterend v.m. 10.30 en n.m, 3.30 niet ont vangen lUeuwJ uü Wik Urk, 20 Juni. Door 40 vaartuigen werd heden aan den uemeentelgken Vischafslag alhier, aangevoerd! 2625 pond kuilpaling, van 80300 pond per vaartuig, prjjs 18^21 ct., 508 pond lijn- of ^u&aal' 25-31 ct, 466 pond kubaal. 21— 22 ct., 520 pond snoekbaars, prijs 1922 ct., alles per pond.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6