Konijn's S.Vijselaar GE WILT IJ UITTE nm Eervol resultaat der Helder-junioren Kennisgeving J. B. Proost, Maarten Smit HBVERIfEHIII OCEI VERKGDPd Maarten Smit dat er over Uw zaak Dat kost niets meer! Betrekkingen Betrekkingen Te huur Te koop Diversen Maandag 24 Juni 1940 &adlnieuujLó Stuk strand voor het publiek gehuurd Gemeenteraads vergadering „Voor hen die vielen Paard door bliksem doodgeslagen Tweede Blad Ajax A schakelt Helder A uit WieJUennen Salon MANSHANDEN Doe dubbel zoo lang met de schoenen die U hééft... wie weet, wanneer U nieuwe krijgt! Poets ze dage lijks met ERDAL, dat houdt het leder soepel, sterk en duur zaam! dat van af Woensdag 26 Juni 1940 dividendbewijs No» 19 van de aandeelen der N.V. Zeebad Huisduinen, ten kantore van de Ned. Middenstandsbank, Koningsplein Den Helder, wordt betaalbaar gesteld. De Directie. Plockworst Spoorstraat 98 Tel. 339 $iaote vooïïaad RIJWIELEN BANDEN en ONDERDEELEN tegen zeeï lage fiïijzen Ooievaarstraat 76 jdl&ota voottaad RIJWIELEN, BANDEN en ONDERDEELEN legen zeeï lage ftïijzen gesproken wordt? aangeboden gevraagd aangeboden aangeboden B. en W. schrijven aan den Raad. Voor het jaar 1940 heeft de gemeente van den Staat der Nederlanden in gebruik gekregen het ge deelte zeestrand, gelegen tusschen de strand- palen 3 en 3.500, alsmede vergunning tot het leggen en behouden van twee plankieren op een bestaand voetpad, dat van den Zanddijk door de duinen naar dit strandgedeelte voert. Zooals U bekend is, heeft de gemeente dit strandgedeelte gehuurd het laatst krach tens bij Uw besluit van 9 Januari 1940 ver leende machtiging omdat het strand nabij de Donkere Duinen, als gevolg van de geno men militaire maatregelen, practisch voor het publiek ontoegankelijk was geworden. Thans is echter ook het betreden van het voetpad, dat naar het eerstbedoelde strand gedeelte loopt, door de militaire autoriteiten verboden, waardoor ook dit strandvak voor het publiek onbereikbaar is geworden. Ongeveer 100 meter ten zuiden van het punt, waar de Middenvliet op den Zanddijk uitkomt, bevindt zich echter een voetpad, dat voor het publiek is vrijgegeven. Als toegangs weg tot het strand is dit pad, dat met klin kers is bestraat en geen hellingen van be- teekenis heeft, uitstekend geschikt. Alleen moet, ten gerieve van het publiek, nabij het strand een plankier worden aangebracht. In verband hiermede hebben wij de noodige stappen gedaan tot het verkrij gen van een vergunning, op grond van het rijkszeeweringsreglement, voor het gebruik van het tegenover dit pad ge legen strandgedeelte, ongeveer tusschen de strandpalen 4.500 en 5, alsmede voor het leggen van het bedoelde plankier in de buitenduinen. Bij beschikking van den Hoofdingenieur- Directeur van den Rijkswaterstaat, van 10 Juni 1940, is de gevraagde vergunning tot wederopzegging en uiterlijk tot 15 September 1940 aan deze gemeente verleend. Daarbij is de loopende vergunning voor het gebruik van het strandgedeelte, gelegen tusschen de pa len 3 en 3.500, enz. ingetrokken. De aan de vergunning verbonden voorwaarden ontmoeten bij ons geen bezwaar. In aansluiting hierop heeft de ontvanger der registratie en domeinen ons een ontwerp overeenkomst doen toekomen, waarin het ge bruik van een en ander ook privaatrechtelijk is geregeld. Bij deze overeenkomst, welke, gerekend met ingang van 10 Juni 1940 tot 15 September 1940 wordt aangegaan, zal de loopende overeenkomst voor het gebruik van het strandgedeelte, gelegen tusschen de palen 3 en 3.500, worden ontbonden. De huur is voor dit tijdvak bepaald op 10.daar tegenover zal voor het gebruik van het laatst bedoelde strandvak gedurende het tijdvak van 1 Januari 1940 tot 10 Juni 1940 geen huur verschuldigd zijn. De nieuwe overeenkomst bevat voorts de gebruikelijke bepalingen, waartegen bij ons geen bezwaar bestaat. Op grond van het vorenstaande hebben wij de eer U voor te stellen machtiging te wil len verleenen tot het aanvaarden van de voorwaarden, verbonden aan de bovenbe doelde publiekrechtelijke vergunning, alsmede tot het aangaan van de laatstbedoelde over eenkomst. De aanvullingsagenda voor de vergadering van den Raad der Gemeente Den Helder op Dinsdag, 25 Juni 1940, des namiddags 8 uur, luidt als volgt: Ingekomen stukken. Adres van K. de Bokx ten aanzien van het Stallen van rijwielen in de Donkere Duinen. (Burgemeester en Wethouders stellen voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen). Zeestrand. Voorstel tot het in gebruik nemen van een gedeelte zeestrand, enz. EINDEXAMEN LYCEUM. Voor het eindexamen Gem. Lyceum, afd. H.B.S.A, Den Helder, slaagden 21 Juni de dames: P. B. v. d. Heuvel, A. C. Bouma, A. E. Boon, C. H. Isaksson, L. M. Robert, J. Hillerström, J. M. Brizee en de heeren H. van Loo, S. Makelaar, J. P. Ouwens, J. Pot- tinga, C. Stam, N. L. Hoebe, P. Scheltis, M. Klopper, J. Gottmer, allen te Den Helder. EINDEXAMEN KWEEKSCHOOL Voor het eindexamen der Neutr. Bijz. Kweekschool te Den Helder slaagde 22 Juni de heeren: W. Lastdrager, J. Sijsling, M. H. Veen, A. C. Zuurmond, allen te Den Helder. De examens zijn geëindigd. Het bestuur van het Marine-Rampenfonds deelt mede, dat in verband met de oprichting van het Leger- en Vlootfonds: „Voor hen die Vielen" aanraking is verkregen met de va gende vereenigingen: Vaderlandsch Fon s ter aanmoediging van 's Lands Zeedienst. Ponds ter Aanmoediging en Ondersteuning van den Gewapenden Dienst in de Nedei- landen. Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot Kon. Ned. Ver. „Ons Leger", Kon. Nat. Ver tot Steun aan Miliciens, Nat. Bond „Het Mobi- lisatiekruis", Nat. Fonds ter Ondersteuning gevallen militairen in Ned. Indië. Gistermiddag, tijdens het zwareonweer, dat over Den Helder trok, is op het iand aan den Huisduinerweg een der paarden va" De J. Makelaar door den bliksem ge eerst buik van het dier, een bruin paard dat eerst sedert 2 weken in het bezit w Het heer Makelaar, werd geheel opengere dier was op slag dood. Uit het politie-rapport Gevonden voorwerpen: Een bruin met wit hondje; een ledige monnaie; een schoolétui met inho ,ames_ lederen portemonnaie met n schuif- hoed; autostep op luchtbanden, oenen; maat; een paar nappa heeren ha een bankbiljet van 10. Door in den laatsten beslissenden wed strijd tegen de bekende Amsterdamsche eerste klusser Ajax met 2—1 te verliezen verspeelden onze stadgenooten hun fraaie kans om evenals vorig jaar door te drin gen tot de finales van dit sterk bezette Gooi-junioren tournooi. Het is daarom dubbel jammer, dat deze nederlaag niet ontstaan is door beter spel der Amsterdammers, want dan had er het idee geweest: „Enfin, we konden niet beter". Maar we zijn ervan overtuigd, evenals trainer Reijnolds van Ajax, die we na afloop spraken, dat de Helder-junioren qua spel de beste ploeg van het tournooi hadden. Zelfs had hij zijn pupillen niet veel kans gegeven tegen Helder, doch door een paar fraaie doelpunten, hadden de Ajaxieden kans gezien een 2I voorsprong te veroveren, die met veel kunst en vliegwerk de laatste 15 minuten ondanks een formeele belegering van her Amsterdamsche doel kon worden gehandhaafd. Twee groote overwinningen. Zoowel Helder A als Helder B traden om tien voor twaalf voor het eerst aan. Helder A tegen BFC A en Helder B tegen BVC A. De A-junioren maakten korte metten met hun tegenstanders en met liefst 70 moesten deze de meerdere van Helder erkennen. F. de Leur nam drie doelpunten voor zijn rekening, Himpers 2, P. Helder 1 en Rottier ook één. Ook Helder B boekte een zeer verdienstelijk resultaat; trouwens hét geheele optreden van deze tweede Helder-junioren ploeg was boven de verwachting. Deze eerste wedstrijd werd na spannenden strijd omgezet in een 21 over winning, waarna dadelijk weer aangetreden moest worden tegen de A-junioren van de eerste klasser 't Gooi. En deze hadden de grootste moeite met de B-ers. Het was o.i. slechts te danken aan den midvoor van 't Gooi, Kreuning, dat de uiteindelijke zege (20) bij de Hilversummers terecht kwam, want meermalen hadden de Helder B-junioren een veldoverwicht. Na dezen strijd trad Helder A voor de tweede maal aan op het A-terrein tegen Baarn A. Ditmaal werd de zege niet zoo groot, maar de 30 overwinning was toch nog groot ge noeg om het doelgemiddelde van de witjakken verre van superieur te doen zijn aan dat van hun grootsten concurrent Ajax A, die resp. 40 en 3—0 zeges boekte. Hier werden de doelpunten gemaakt door P. Helder, Mos en Himpers. De groote finale. Zonder rustpoos (wat een verkeerde indeeling van dit overigens goed georga niseerde Gooi-tournooi!) moest toen op het hoofdterrein den strijd aangebonden worden tegen het roemruchte Ajax. Deze ploeg was met liefst 6 spelers aangetre den, die reeds hun sporen in de verjongde Ajax-ploeg van de laatste helft van dit noodseizoen hadden verdiend. We noemen hiervan Stoffel, Broekman, Hordijk. Het was daarom niet te verwonderen, dat alle belangstelling zich had geconcentreerd om dezen kamp, die dan ook werkelijk de beste van het geheele tournooi is geworden. Twee speel wijzen bekampten hier elkaar eigenlijk, nl. het korte, fraaie spel der Ajaxieden en het flinke breed opgezette aanvalsspel van de Helder- schen. En het was verwonderlijk om te zien hoe de Helder-spelers, ondanks de handicap van „pas een wedstrijd te hebben gespeeld", zich in den strijd wierpen. Van het mooie korte spel van Ajax kwam niet veel en het was Helder, die na pl.m. twintig minuten spelen, dank zij fraai doorzetten van Himpers, die den bal juist over den uitloopenden keeper heenkopte, de leiding nam. De perspectieven waren nu heel gunstig, want door het betere doelgemiddelde had Helder aan een gelijk spel genoeg om zich in de finale te spelen. Het heeft niet zoo mogen zijn. Na de rust deed de vermoeidheid zich gelden en de veel frisschere Ajax-ploeg nam het initia tief over. Toch kwam de gelijkmaker pas na dat Kousbroek reeds meerdere malen een zeker schijnend doelpunt had weten te voorkomen. Een listige trekbal speelde echter Teecklenburg parten en voordat men wist wat er gebeurde, lag de bal reeds in de touwen. Vijf minuten later herhaalde zich dit spelletje, waardoor tevens werd aangetoond, dat een volledig suc ces tegen een dergelijk technisch geschoolde ploeg slechts kan liggen in het uitspelen van een wedstrijd zonder ook maar een enkele in zinking. Want toen was het met Ajax afge- loopen. Voortdurend werd het Ajax-doel onder schot genomen, doch wat de Helder-voorwaart- sen ook probeerden, de gelijkmaker wilde niet komen. Ook niet toen Rottier een minuut voor tijd heel alleen voor den keeper kwam, doch den baltegen de paal schoot. Zoo werd Helder A met eere uitge schakeld en evenals vorig jaar kan men gerust zjjn over den indruk, dien men te Hilversum van het Heldersche voetbal heeft gekregen, want die was prima! Helder B moest den derden wedstrijd tegen Laren A aan treden. Hier werd het wederom een 20-neder- laag, doch ook den algemeenen indruk die deze ploeg achter heeft gelaten, kan genoemd wor den, indien men bedenkt, dat het een B-ploeg was. Tenslotte hier de uitslagen: Af deeling A. Ajax A—Baarn A 3—0 B. F. C. AHelder A 07 Ajax AB. F. C. A 4 0 Helder A—Baarn A J— Ajax A—Helder A 2~1 Afdeeling B. Helder BB. V. C. A 2—1 Helder BLaren A 9 Helder B—'t Gooi AO—2 D.O.K.-NIEUWS Zondag j.1. heeft D.O.K. haar training op de weg voortgezet over een afstand van 73.6 K.M. A. klasse: 1. P. Huurman 2 u. 1 m. 30 sec.; 2. W. Zoon op 30 meter; 3. Sibun. b'klasse 55.2 K.M.:1. N. Bruin 1 u. 48 m. 20 sec.; 2. Nannings op 1 lengte. Zondag a.s. 92 K.M. Eenige plaatselijke kennisgeving. C. DE GRAAF en N. DE GRAAF—BOONTJES geven u met blijdschap kennis met de geboorte van hun Zoon DIRK. Den Helder, 22 Juni 1940. Hector Treubstraat 45. Mevrouw Th. C. GAUW BENTZ VAN DEN BERG. geeft met blijdschap kennis van de ge boorte van een Zoon, JAN HENRI AUGUST. Den Helder, 23 Juni. Tijd. Lidwinastichting. Algemeene kennisgeving. Heden nam de Heere, na een noodlottig ongeval, tot zich, onzen innig ge- geliefden Zoon, Broeder, Zwager en Oom, EVERT BAKKER, in den leeftijd van 27 jaar. C. BAKKER. A. BAKKER- BAKKER. J. BARENTSEN— BAKKER. W. BARENTSEN. MAARTJE. HENDRIKA. Allen die hem gekend heb ben, zullen beseffen, welk smartelijk verlies ons treft. Den Helder, 23 Juni 1940. Bassingracht 72. De ter - aarde - bestelling zal plaats hebben Woensdag 26 Juni a.s., des namid dags 1 uur, vanuit Bassin gracht 72. Volstrekt eenige [kennis- geving. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht u ken nis te geven, dat door een noodlottig ongeval plotse ling is overleden mijn innig geliefde Man en der kinde ren zorgzame Vader, PIETER BUTER, in den ouderdom van ruim 42 jaar. Wed. P. BUTER— BAIS. NELLIE. HENK. Den Helder, 21 Juni 1940. Molenstraat 158. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Dinsdag 25 Juni a.s.. des v.m. 11 uur, vanuit de Lidwina - stich ting. Heden overleed door een noodlottig ongeval onze beste Zoon, Schoonzoon, Broeder, Zwager en Oom, PIETER BUTER, in den ouderdom van ruim 42 jaar. Fam. BUTER. Fam. BAIS. en Kinderen. Den Helder, 21 Juni 1940 Dames Kapper Heeren Stakman Bossestraat 65 Telefoon 514 Erdal is Nederlandsch Fabrikaat. Erdalzoo goed voor het leder en beroemd door zijn glans! No. 252 Arts. Spreekuur (8u309u en 1—2u) en boodschappen: 't Rusthuis, Dijkstraat 21. Tel. 657. Te huur fl. Burgerwoonhuis, Westgracht 48, 4.75 p. W-, water vrij. Adres: H. RIE5IERS, Ruyghweg 97. Te huur een pakhuis a. d. werf „De Lastdrager" a 8. p. week. 1 Box a.d. Ruyghweg bij het Storthuis a 1.25 p. week. Inl. LONDOX, Herzogstraat 52. Spaart bons toor het nieuwe album Het Water op.'" bij Koegras Tel. 2 Ged. Voetspecialist-Masseur Praktijk van Weststraat 31 tijdelijk naar Spreekuur 25 uur. Verder volgens afspraak. Speciale Marine-tarieven Assurantiekantoor Koningstraat 90 Telefoon 984 Uit inboedel moet weg: Wit Fornuis, Gashaard, groot Zw. eiken Buffet, 2 X 4 st. mocette, 2 Fauteuils, 2 st., leer, 1+2- pers. Bedden, Ledikanten. Adres: Middenweg 107. bij Koegras Tel. 2 Natuurlijk! Wendt U tot de Heldersche Courant en laat haar één of meerdere goede advertenties op maken. jammmmmmmm»mmmmmmmmmumammmmrnA. EEN NET MEISJE gevraagd. Adres: Binnenhaven 94. B. z. a. R.K. MEISJE, 19 j., tegen 1 Juli, voor d. of d. en n.; v. g g. v. Adres: Schagenstraat 66. Te huur een net HUIS. Spui straat 13, 4.50 p. w., liefst v. bejaarde menschen. Adres: Reigerstraat 34. Te huur: Een Woonhuis Bassingracht 49 en Vischstraat 13 H. Te bevr.: v. d. Hamstraat 26. Te koop: Een zoo goed als nieuwe Wieg (pitriet). Adres: Violenstraat 2. Te koop: Een Waschfornuisje met 2 kookgaten en pijp. Adres: Basstraat 19. Gratis af te halen een mooie groene Daler hond. Adres: Vischstraat 9.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 1