Hevige luchtgevechten in liet Kanaal Malta onophoudelijk geMardeefd Achthonderd boerderijen moeten gebouwd Elk dorp in Engeland wordt verdedigd Engeland moet niet inslapen" Slechts door de N.A.K. gekeurd zaad! Indrukwekkende plechtigheid te Rotterdam Texel krijgt noodziekenhuis Japansch-Brifsche regeling over wapenvervoer Martinique wel degelijk geblokkeerd Nationaal Front doet kalm aan Gulden-Sporenslag herdacht Duitsch legerbericht Ifaliaaosch legerbericht Hausse in beukenhout CASTRICUMMER VERDRONKEN De Engelsche macht in het nabije Oosten Geen uniform type, traditie en gebruiksaard basis voor den op bouw. DE HEER VAN ECK OVER ZIJN PLANNEN. Achthonderd boerderijen in Nederland zijn óf door de Nederlandsche defensie óf door het oorlogsgeweld onbruikbaar geworden of ge heel verwoest. Kecds eerder deelden wij me de, dat aan den beer A. D. \an Eek de cer- volle taak was opgedragen deze weder op te houwen. Als hoofd van den bouwkundigen dienst in de Wieringermeer, heeft deze heer ruime ervaring kunnen opdoeh. De heer van Eek heeft voor de uitvoering van zijn taak zit ting genomen in het gebouw van den Cul tuur-'Technischen dienst aan den Maliesingel te Utrecht en daar hebben wij een onderhoud luet hem gehad. ,AVat is nu uw eerste werk geweest, toen u opdracht kreeg de schade aan de boerde rijen te herstellen", zoo vroegen wij den heer Van Eek. „Om te beginnen hebben alle betrokken burgemeesters van de gemeenten, waar boe ning gehouden zal moeten worden met de toe kregeen, waarop de boeren allerlei mededce- lingen kunnen doen omtrent den aard van de vernielingen. Van zeer vele boeren moch ten wij al direct opgaven ontvangen met gedetailleerde berekeningen over de bescha digingen. Sommige boeren schijnen zelfs nu nog de kat uit den boom te willen kijken en af te wachten of wij wel licht bij hen komen. Dit moge mis schien vreemd klinken, maar de fei ten zijn er om te bewijzen, dat het zoo is. Practische arbeid! Overigens is het verzamelen van ge gevens voor ons bijzaak. Wij zijn een dienst. Hier wordt practische ar beid verricht. Wat wij doen is feite lijk straks een nieuwe boerderij kant en klaar afleveren aan den gedupeer den eigenaar. Onze dienst zou den bouw zelf ter hand kunnen nemen, doch men heeft het beter geacht, dat wij ons beperken tot het geven van algemeene richtlijnen en daarbij tot het houden van toezicht. ij dienen rekening te houden met de ver schillende wijzen van bodemgebruik en zelfs als wij daarmede geen rekening hielden, dan nog zouden wij het beroemde Wieringermeer- type niet overal willen bouwen, om de een voudige reden, dat de boeren in bepaalde streken aan hun eigen boerderijen-bouw ge wend zijn en liet een inbreuk op de traditie zou zijn, als wij overal dezelfde boerderijen neer zouden gaan zetten. Iedere streek heeft haar eigen boerenhoeven en het is allerminst ons plan om daarvoor in de plaats nu maar een uniforme boerderij te zetten, hoe goed die op zichzelf ook is. Wat wij wel zullen doen is, de bestaande typen verbeteren en daarbij komen ons de ervaringen uit de Wieringer meer uitstekend van pas. De heer Van Eek zeide verder, dat reke- kregen, waarop de boeren allerlei mededee komstige ontwikkeling van het landbouw bedrijf. En men is ook gebonden aan de ver gunning 0111 over het daartoe noodige bouw materiaal te mogen beschikken. Dit werk moet gezien worden als een onderdeel van het gehcele ophouw-program en uit dien hoofde moet er voor gewaakt worden, dat er geen materiaalverspilling plaats zal vin den. Bij het opmaken van het landbouw-her- stelplan is tevens vastgesteld wat bouwland en wat grasland zal worden, omdat men met de 'gewijzigde omstandigheden in de land- bouwconjunctuur, zoowel als met de natuur lijke ligging en de geaardheid van de terrei nen, terdege rekening wil houden. Voor de landerijen zal tevens de meest gewenschte v erkavcling en ontwatering in aanmerking worden genomen. M ij moeten er op bedacht zijn, zoo be sloot de lieer van Eek ons onderhoud dat wanneer al deze werken voltooid zijn, de agiarische capaciteit van Nederland voor zooxeel thans mogelijk op een nationale basis moet zijn geplaatst, beter in staat om den nieuwen tijd in te gaan." „Nooit amnestie voor degenen, die Noord- en Zuid willen schei den!" Ter herdenking van den Gulden Sporen slag hield de stichting Noord-Nederland— Vlaanderen, Zaterdag, een aan haar half- jaarlijksche- vergadering gekoppelde samen komst op het landgoed „Meer en Bosch" te Den Haag. In de middagvergadering schetste de voor zitter, de heer K. Waternaux-, de geweldige veranderin in het wereldgebeuren sinds den Kklen Mei j.1. Prof. Dr. R. Speleers, oud-hoogleeraar aan de Vlaamsche universiteit te Gent, hield ver volgens een gloedvolle rede over: De slagh der guldene sporen en de verbrokkelde Ne derlanden". Spreker betoogde, dat wij in het nabije ver leden niet de kracht kunnen vinden om de Vlaamsche zaak voldoende te dienen. Wij, zullen daatoe uit 't verre verleden moeten putten. Des avonds werd op het groote gazon ach ter het landgoed een openluchtbijeenkonist gehouden, welke door minstens vijfhonderd belangstellenden werd bijgewoond. Dr. T. Gocdewagen sprak över: „De slagh der guldene sporen en de hereenigde Neder landen". Nooit is 1302 zoo herdacht als thans, in 1910. Het tweede rijk der Nederlanden, dat der verscheurdheid, is bezig heen te gaan om plaats te maken voor de nieuwe Dietsche gemeenschap, waarin de zon zal schijnen op een groot Nederland. „Duitschland en de daad", was het onderwerp van den laatsten spre ker, Florimond Grammens. Deze constateerde, dat tusschen Noord- en Zuid-Nederland een groote volks- en lotsver bondenheid bestaat. Luide riep spreker uit: Nooit amnestie voor hen, die ze aan ons hebben geweigerd. Wij moeten los van eiken Franschen invloed en jubelen bij den ondergang van dien in vloed. De geschiedenis biedt ons thans een kans te arbeiden aan een Vereenigd Nederland van den Dollard tot aan Duinkerken. No ord en Zuid moeten voor eerst oprui ming houden onder de volksvertegenwoordi gers van het vergane stelsel. Het Nederlandsche volk gaat met Gods steun een mooie toekomst tegemoet, dit volk, zoo eindigde spreker, zal nooit vergaan. Nieuwe bepalingen voor de keu ring van granen en peulvruch ten. De secretaris-generaal, waarne mend hoofd van het departement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat teneinde een afdoende controle té kunnen uitoefenen op het vast te leggen zaaizaad voor granen en peulvruchten oogst 1941 een re geling is ontworpen, waarbij den verbouwers de keuze wordt gelaten tusschen het gebruik van zaaizaad van eigen oogst en het koopen van zaaizaad. Om te bevorderen, dat zaaizaad van zoo goed mogelijke kwaliteit wordt aangewend, is bepaald, dat alleen in den handel mag worden gebracht zaaizaad van granen en peulvruchten, dat door den Nederlandsche Algemeene Keuringsdienst is goedgekeurd en geplombeerd. Het verhandelen van alle an dere zaaizaden van granen en peulvruchten is dan ook verboden. Ten einde in de behoefte aan goedgekeurd zaaizaad te voorzien, wordt den verbouwers aangeraden thans op zoo ruim mogelijke schaal gebruik te maken van de gelegenheid om alsnog voor daarvoor in aanmerking ko mende perceelen graan en peulvruchten ter keuring aan den Nederlandschen Algemee- nen keuringsdienst te Wageningen aan te bieden of aan de onder dezen dienst ressor- teerende provinciale of gewestelijke keurings diensten. Herdenking der gevallen rijks- duitsche burgers. Gistermiddag heeft op de algemeene be graafplaats C roos wijk te Rotterdam een in drukwekkende herdenkingsplechtigheid plaats gehad van de in de dagen van 14 tot 14 Mei te Rotterdam gevallen Rijksduit- scte burgers. Een groot aantal vertegenwoordigers van de Duitsche weermacht, luchtmacht en ma rine, alsmede de leden van de Duitsche ko lonie te Rotterdam en eenige burgerlijke autoriteiten, o.w. de burgemeester, Mr. P. J. Oud, woonden de plechtigheid bij. Om twee uur precies had men zich rond het graf geplaatst, dat juist achter het graf van de rond Rotterdam gesneuvelde mili tairen ligt. Voor het graf zaten op een twee tal banken de lamilieleden van de gevalle nen. Aan de rechterflank hadden zich de Duitsche en Nederlandsche burgerlijke en militaire autoriteiten opgesteld, terwijl voor het front de Polizeikapelle en een afdeeling soldalen stonden. Achter het graf stond een deputatie van de Hitlerjugend. Zwaar verlies. Rektor Cleven was de eerste spreker. Hij wees er op, dat de rijksduitsche kolonie in het zware verlies, dat Rotterdam heeft ge troffen, gedeeld heeft. Onze herdenking, al dus spr„ betreft de talrijken, die het leven hebben gegeven. Zij zijn niet voor niets ge- .vallen. Zij hebben hun offer gebracht voor den Fuehrer en voor het vaderland. Spr. herdacht in het bijzonder degenen, die in de Doelenzaal zijn omgekomen. In de vijf da gen, dat wij in dat gebouw waren opgeslo ten. aldus spr., is er in ons geboren 'n ge voel van groote verbondenheid. Wij voel den, dat wij zouden sterven, indien Duitsch land niet zou leven. Wat ons heeft getrof fen, is hard en zwaar geweest, doch wij we ten, dat het niet voor niets is geweest. De vrede in Europa zal spoedig weergekeerd zijn en wij hebben niet de ondergang, doch de wedergeboorte van het vaderland beleefd. Nadat nog een ander Duitsch geestelijke had gesproken, voerde de vertegenwoordi ger van den rijkscommissaris in de provin cie Zuidholland, Schwehel, het woord. Spre ker zeide, zich het leed te kunnen inden ken van de treurenden, want hij heeft zijn oudsten zoon in den oorlog verloren. De ge gallenen hebben den wil gehad, alles in te' zetten, wat zij bezaten voor den Führer en het vaderland. Zij zijn gevallen met vele Nederlanders tezamen. Met den wensch. dat uit de gevallen Duit- schers en Nederlanders een betere gemeen schap tusschen beide volken zou mogen groeien, besloot spr. zijn rede. Hij legde vervolgens, namens den rijkscommissaris, een krans op het graf. Tenslotte voerde nog het woord de heer Wetekam, partijleider van de Rotterdam- sche afdeeling. Spreker zeide o.a.. dat alle ï'ijksduitschers zullen meeleven met de na bestaanden. Nadat nog een groot aantal kransen van afdeelingen der Duitsche weerwacht, der Duitsche kolonie te Rotterdam en vele an dere steden en de Hitler-jugend waren neer gelegd, werd de plechtigheid besloten mei het spelen van een treurmarsch en het Duit sche volkslied. Het opperbevel van de Duitsche weer macht deelt mede: Een onzer oorlogsschepen meldt het tot zinken brengen van 18.300 brt. vijandelijke handelsscheepsruimte in overzeesche wa teren. In het kader der gewapende ver kenning in het Kanaal vielen Duitsche ge vechtseenheden verscheidene convooicn aan en werden vier koopvaardijschepen door bomtreffers zwaar beschadigd. Hierbij kwam het tot verbitterde luchtgevechten, waarbij onze tachttoestellen tegenover een sterke vijandelijke overmacht slechts een vliegtuig verloren en tien Britsche jacht vliegtuigen neerschoten. Bij een poging Noord-Duitschland binnen te vliegen werden twee Britsche gevechts toestellen in een luchtgevecht neergeschoten. In den nacht van 13 op 14 Juli wierpen vij andelijke vliegers opnieuw in Noord- en West-Duitscliland bommen neer, die slechts geringe materieele schade aanrichtten, zon der militaire doelen te raken. Het gelukte hierbij drie vijandelijke vliegtuigen door luchtdoelartillerie neer te schieten. Het totale verlies van den vijand bedroeg gis teren 15 vliegtuigen. Drie eigen vliegtuigen worden verpiist. Superioriteit der Duitsche vlieg tuigen. Bij de aanvallen van Duitsche gevechts vliegtuigen op Britsche schepen in het Ka naal, die in bovenstaande legerbericht wor den vermeld, is het, naar van bevoegde Duitsche zijde nog wordt medegedeeld, tot zeer zware luchtgevechten gekomen, waar bij de Duitsche superioriteit aan personeel en materiaal duidelijk aan den dag is ge treden. Niettegenstaande de naar getal zeer groote overmacht van den vijand, gelukte het aan Duitsche jachtvliegtuigen in drie verschillende gevechtshandelingen in totaal tien vijandelijke toestellen neer te schieten, terwijl van de optredende Duitsche toestel len er slechts één verloren ging, In het voornaamste gevecht stootten negentien Duitsche jachttoestellen van het type „B.F. 109" op veertien vijandelijke vliegtuigen van het type „Hurricane". Den Duitschen jacht toestellen gelukte het hierbij zes Hurricane- toestellen te vernietigen. Tijdens een tweede gevecht ontmoetten tien Duitsche jagers, we derom van het type „B.F. 109", achttien Spitfire-vliegtuigen, waarvan er twee wer den neergeschoten, terwijl hierbij een Duitsch vliegtuig verloren Kinf- jn de gexecht op een andere plaats weróe wederom twee Spitfire-vliegtuigen schoten. Van bijzondere beteekems 18 hie bij de omstandigheid, dat het hier gaat om luchtgevechten tusschen c°Mt.™ctl*®: die voor hetzelfde doel gebouwd zijn. Ook uc Engelsche constructeurs waren er dus op bedacht hun toestellen zoo snel mogelijk te bewapenen. Het Duitsche ontwerp heeft echter tegenover de beide, door den vijand gebuikte typen, niettegenstaande een groo te minderheid naar getal, in de hand van uitstekend geschoolde piloten, zijn supen- ore kwaliteit opnieuw kunnen bewijzen. De wijkende Britsche vloot ver der achtervolgd. Hef legerbericht van het algemeen hoofd kwartier van het Italiaansolie leger luidt als volgt: Verplicht het tempo te vertragen bij het zoeken nar een schuilplaats bij Alexandrié is de Britsche vlootformatie Zaterdag den geheelen dag opnieuw door onze luchtmacht ingehaald en aangevallen. Kruisers en slag schepen werden wederom dikwijls door bom men van middel- en zwaar kaliber getroffen, waardoor bij de reeds toegebrachte beschadi gingen. opnieuw ernstige schade werd aan gericht. Tijdens deze bomaanvallen werden vier vijandelijke jachtvliegtuigen, waarvan drie tweemotorige, door onze bommenwer pers neergeschoten. Een van onze vliegtui gen is niet teruggekeerd. Een aanval van onze jachtvliegtuigen op de bases van Malta heeft geleid tot een ge vecht met vijandelijke jagers, twee vijande lijke vliegtuigen werden neergeschoten. A! onze vliegtuigen keerden tijdens den nacht terug. In opeenvolgende golven werd het bombardement op de militaire deelen van het eiland herhaald, waardoor groote bran den ontstonden. Een van onze torpedojagers bracht een Britsche duikboot tot zinken. Een van onze duikbooten is niet op haar basis terugge keer. In Noord-Afrika heeft de vijand nachtelij ke luchtaanvallen ondernomen op de vlieg velden van Cyrenaica, Er vielen geen slacht offers. Schade werd er niet aangericht. In Oost-Afrika is een Britsche luchtaanval op ltaliaansch Mojala door de luchtdoelar tillerie afgeslagen. Een vijandelijk toestei werd neergehaald. Omdat Dan Helder niet meer be schikbaar is. In de Zaterdagmiddag gehouden spoedei- schendc vergadering heeft de Texelsche raad liet college van B. en VV. gemachtigd tot het vestigen van een noodziekenhuis. Tot nog toe beschikte het eiland over geen enkele geneeskundige inrichting. liet gebouw van het gesticht voor weldadigheid zal hiertoe in gebruik worden genomen. Er wordt een chi rurg aangesteld, die tevens als waar nemend directeur van het noodzie kenhuis zal optreden en een opera- tiezuster, eventueel ook verder zie kenhuispersoneel. De onkosten zullen tot 1 Januari 1941 niet meer dan f 2000.mogen bedragen. De voorzitter, burgemeester Kamp, deelde me de, dat door de autoriteiten, o.a. door den in specteur der volksgezondheid, alle mogelij ke medewerking is toegezegd. Het voorstel van B. en VV. tot stichting van een noodziekenhuis werd van harte toe gejuicht, daar dit op het eiland dringend noodzakelijk is. Tijdens den afgeloopen win ter moest op hel eiland een patiënt, die een acute blinde darm ontsteking kreeg, door een gewonen arts worden geopereerd, om dat de patiënt niet naar den vasten wal kon worden gebracht. De ernstige zieken gingen voorheen naar Den Helder Deze plaats is wegens de veelvui dige bombardementen geëvacueerd, zoodat men nu op Alkmaar is aangewezen. Met het oog op de lange en slechte verbinding is de inrichting van een ziekenhuis op liet ei land zelf noodzakelijk. Voor houtgas het aangewezen materiaal Het is gebleken, dat vooral beukenhout in aanmerking komt voor het opwekken van houtgas, dat gebruikt wordt voor motoraan drijving. Ter voorziening in de behoefte aan beukenhout, zijn verschillende houtzagerijen in de omgeving van Hattem, waar het beu kenhout in overvloed aanwezig is, er reeds toe overgegaan zich in te stellen op de nieu we vraag. Men heeft daartoe machinerieën aangeschaft, welke het hout in blokken kun nen zagen, in de afmetingen, welke zich het best voor motorgebruik leenen. De vraag naar deze blokken beukenhout is zoo groot, dat nicn er nauwelijks aan kan voldoen. Bij het zwemmen in zee. Gistel-middag omstreeks twaalf uur is de 24-jarige jongeman R., wonende in i'.e Geel- vinckstraat te Castricum, bij het zwemmen als gevolg van trekkende zee en opkomend water verdronken. Het ongeluk is gebeurd ter hoogte van paal 43. Dokter van der Sluys heeft nog geruimen tijd getracht, door mid del van kunstmatige ademhaling de levens geesten op te wekken, doch zonder resultaat. Volgens de Japansche bladen zou er in beginsel overeenstemming bereikt zijn tus schen Japan en Groot-Brittannië over de kwestie der aanvoeren via Birma, als gevolg van de gevoerde besprekingen tusschen mi nister Arita en den Britschen ambassadeur Craigie. "De Asahi Sjimboen meldt, dat öp de volgende punten overeenstemming is bereikt: 1. Engeland verbiedt het vervoer van ma teriaal ten behoeve van de regeering te Tsjoengking, incl. wapenen, munitie, vracht auto's en benzine, via Birma. 2. Zoo noodig zullen de leden van het Japansche consulaat te Rangoon op het staken van het vervoer dezer goederen let ten en voor dit doeleinde het personeel van het Japansche consulaat te Rangoon worden versterkt. Het blad verneemt echter, dat het tweede punt niet vervat zal zijn in de formeele En- gelsch-Japansclie overeenkomst, doch waar schijnlijk een eenzijdige Japansche actie zal vormen, waarin de Britsche regeering be rust. Craigie zal de zaak aan de regecring te Londen voorleggen en daarom verwacht het blad, dat de formeele overeenkomst tus schen Japan en Groot-Brittannië vandaag gesloten zal worden. Wat de aanvoeren via Honkong betrett, verneemt het blad, dat de Japansche regeering tevreden is met het En gelsche antwoord van 8 Juli, inhoudende dat de autoriteiten te Honkong reeds maat regelen hebben genomen om het vervoer van oorlogsmateriaal naar China ten behoeve van de regeering te Tsjoengking te verbie den. De Franschen krijgen versterking. De Fransche kruiser „Emile Bertin", dje in de haven van Halifax was gestation- neerd, is er in geslaagd, om ondanks strenge bewaking uit de haven te vertrek ken en aan te komen op het eiland Mar tinique. In tegenstelling to de Engelsche verzeke ringen wordt Martinique door de Britsche vaartuigen zoodanig geblokkeerd, dat twee Amerikaansche schepen moesten worden Uitgezonden, om de bevolking van Marti nique en de bemanningen van de negen ingpsloten Fransche oorlogsbodems van le vensmiddelen te voorzien, meldt New York Dailv News uit Fort de France. De Ameri kaansche correspondent betoogt, dat dit de eerste schepen waren die sinds de ineen storting van Frankrijk het'eiland aande den. Voor hej, onversterkte Guadeloupe be loeren elkaar 'n groot Franseh oorlogsschip en een Britsche kuiser alsv ijandice waak honden. Tweemaal reeds hebben Bririche kuisers de bevolking van Guadeloupe schrik aangejaagd door de haven te nade ren, waarop kanonniers van het Fransche schip terstond naar de stukken geschut sprongen. Hoewel incidenten tot dusver ver meden zijn. kan de toestand niet langer zoo blijven. De levensmiddelen zijn reed* uiterst schaarsch geworden en de inboor lingen beginnen onrustig te worden. REDE VAN CHURCHIL^ Churchill heeft gisteravond een radiorede gehouden voor het Empire en de Amerikaan, sche luisteraars. Hij begon met zijn vroegere verklaringgen over de Britsche overvallen cm Fransche oorlogsschepen te herhalen, pj: verklaarde ditmaal zelfs, dat anders niet slechts Engeland, doch ook de Vereenigde Staten in gevaar waren gebracht. Engeland's „pijnlijke taak", zoo vervolgde hij. is thans beëindigd. Ofschoon het no^ niet voltooide Fransche slagschip lean Bart zich nog in een Marokaanschc haven bevindt en bovendien nog een aantal Fransche oorlojxs. bodems in Toulon en in verschillende h». vens over de geheele wereld ligt, zijn deze Fransche oorlogsschepen niet in staat, het I Engelsche „overwicht" te zee op eenigerlei wijze te verstoren. Engeland zal de overgeble ven Fransche oorlogsschepen, wanneer zij- geen pogingen doen, naar de onder Duitsche of Itaiiaansche controle staande havens te- I rug te keeren, niet lastig vallen. Vandaag een jaar geleden was Churchill zeide hij, getuige geweest van de imposante I parade van het Fransche leger en het Frwn- i sche imperium op de Champs Elysees te Ra- rijs. Destijds had hij niet vooruit kunnen zien, wat in den loop van een enkel jaar kon gebeuren. Doch ondanks alles meende hij, dat weder een veertiende Juli, de feest- dag ter herdenking van de val der Bastille, i het begin der groote Fransche revolutie, zon komen. Wanneer de vijand, zoo vervolgde Chur- I chili, een aanval zou ondernemen, dan zou- den alle in Engeland geconcentreerde krach ten zich tegen hem keeren. Elk -dorp en ie dere stad zullen verdedigd worden. Engeland zal er ook niet voor terugschrikken, Londen daarbij te laten verwoesten. Vervolgens besprak Churchill de activi- l teit van het luchtwapen. Hij wees er op, dat dit slechts voorloopige gevechten waren ea I dat de eigenlijke aanval nog verwacht moest worden De krachtsinspanning van Engeland I diende, alles bij elkaar genomen, nog ver- i dubbeld te worden, niet slechts voor dezen zomer. Tenslotte gewaagde hij van den „don- keren schaduw van Hitier", die Engeland be I dreigde. Britsche schepen in een vreemde haven? In zijn gisteren gehouden radiotoespraak tot de Itaiiaansche weermacht heeft Ansaldo een belangwekkend overzicht gegeven van de Britsche strijdkrachten en haar verdee ling. De Britsche landstrijdkrachten becij ferde Ansaldo op ongeveer 120.000 man ié Egypte en Palestina, contingenten uit En- gelschen, Australiërs, Nieuw Zeelanders m Indiërs. Aan zeestrijdkrachten heeft Engeland in de Middellandsche zee samengetrokken: twee groepen, de eene in het oostelijke en de andere in het westelijke deel van de Middel landsche zee. Beide hebben elk de beschik king over een vliegtuigmoederschip, over in totaal zeven slagschepen, 10 zware kruisers, 7 lichte kruisers, verkenningsschepen en tor pedojagers, talrijke kleine eenheden en meer dan 15 onderzeebooten. De oostelijke groep heeft haar voornaamste steunpunt te Alexr andrië, eenige eenheden ook te Haifa alsme de in havens van een vreemde mogendheid. Deze vreemde mogendheid wilde Ansaldo niet noemen. Doch, zeide hij, zij zal beter doen met haar havens voor zichzelf te ge bruiken. Tenslotte legde Ansaldo de jongste bewegingen van de Britsche vloot zoo uit, dat de oostelijke groep, nadat zij gezien heeft aan welke gevaren zij van de zijde van de Itaiiaansche luchtmacht bloot staat, van plan is, een poging te ondernemen, naar het westen door te breken. M Garvin waarschuwt in de „Observer", dat men zich door den rust, die sedert de neder laag van Frankrijk is ingetreden, niet in slaap moet laten wiegen. Deze schijnbare rust, schrijf hij, is een periode van voorbe reidingen. Men mag niet gelooven, da' Hitier Groot-Brittannië den noodigen tijd zal laten om zijn stellingen te versterken. Hitier weet, dat de eenige hinderpaal ia den weerstand van Engeland ligt. Hij tracht dezen weerstand te breken. Uit het feit, dat Hitier de Hongaarsche ambities remt, blijkt duidelijk, dat zijn oogen op het Westen gericht zijn. Wat verspert Hit- Ier den weg Niet anders dan wat Napoleon den weg versperde, namelijk de Britsche weerstand. Het eerstvolgende doel van Hit- Ier is een massa-aanval op Groot-Brittannië. Hij moet zeer spoedig met den aanval be ginnen. Wanneer wij ons dit niet steeds voor oogen houden zijn wij idioten en wel veroordeelde idioten. Eerst alleen voorloopigeleden er bij. '^)0.r_ den leider van Nationaal Front, Ar- nold Meijer is bepaald, dat zij, die zich als an Nationaal Front opgegeven hebben- aanvankeljjk als voorloopig lid worden he se louwd en zich eerst twee maanden na hun voorloopige inschrijving als definitief h<| v nnen beschouwen, zoo geen tegenl>eriC is gegeven. In verband met de overstelpend groo'6 toeloop van leden en de vrees, dat ontbin- 1 nde elementen zouden toetreden, is deze bepaling door den leider van Nationaal Front gemaakt.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2