v. Vliet v/eer alg. sprintkampioen van Nederland Drie records in Wieringerwaard verbeterd Goed werk van amateur Remkes Zwemwedstrijden te Anna Paulowna WieJbvennen Klink verliest zijn titel aan Schulte Dethmer verrast door v. d. Voort Uoeiê-at GVAV verrast Feijenoord Juliana^Blauw-Wit 2-2 Schagen BKC 1 0 AMeJtieJk Een Katholiek standpunt inzake de eenheid in de sport £aw-nlenrüó Van Swol Nederlandsch kampioen Zaterdag en Zondag zgn de nationale kampioenschappen wielrflden in het Olympisch Stadion te Amsterdam ver reden. In de we dstryden om het sprint kampioenschap voor beroepsrijders be haalde de Woerdenaar Van Vliet een- overtuigende zege en behield daardoor de eervolle titel. Bij de onafhankelijken deed de Zandvoortsche renner Arie van der Linden een succesvolle greep naar de kampioenstitel, terwijl bij de amateurs de Amsterdammer B. W. Remkes met de eer ging strijken Algemeen sprintkampioen werd zooals te venvachten was de wereldkampioen Arie van Vliet, die alle ritten won met uit zondering van de manche, waarin hy uit kwam tegen van der Linden om het al gemeen sprintkampioenschap. Het kampioenschap achtervolging voor beroepsrijders viel ten deel aan den rijder G. Schulte uit 's-Hertogenbosch na een interessant duel met v. d. Voort. In de eerste plaats voor hemzelf, maar ook voor zijn talrijke supporters was het een groote teleurstelling, dat Dethmer Klink zijn titel kwijt raakte. Ja, zelfs wist Klink niet eens tot de finale door te dringen. Hij moet dan ook wel een off-day gehad hebben. Of heeft hij v. d. Voort, die hem klopte, soms een •weinig onderschat. Hoe anders te verklaren, dat onze Wieringer, die bot nog voor eenige dagen Schulte prachtig klopte, nu geen kans zag een veel minder sterke achtervolger te verslaan Enfin, nakaarten helpt zoo weinig. Laten we hopen, dat Dethmer het vertrouwen in eigen kunnen niet zal verliezen en dat hij spoedig weer zal toonen, dat hij absoluut de mindere niet is van den nieuwen achtervol gingskampioen. Klink, kop op en houdt vol! Finale sprint amateurs. De eerste manche van de sprint voor ama teurs bracht ten gedecideerde overwinning van Remkes. Hij gaf Smits geen schijn van kans. In de tweede manche ging Smits tot den aanval over, waarbij hij evenwel geen kans kreeg Remkes te ontloopen. Deze wist hem in de laatste 200 meter bij te komen en uit stekend te passeeren. De eerste kampioen was hiermede bekend geworden. Het was de Amsterdammer B. W. Remkes, die het kampioenschap 1940 sprint amateurs behaalde en hartelijk werd gehul digd. Van der Linden wint zijn titel. De eerste manche van de onafhankelijken leverde een bijzonder handige overwinning van Van der Linden op. Kremers was niet waakzaam genoeg, zoo dat v. d. Linden bij de marathontribune plot seling kon wegschieten en een voorsprong nam. Dezen voorsprong wist hij te behouden. De tweede manche bracht opnieuw een goede overwinning, welke gelijkwaardig was aan die in de eerste manche. Hiermede was de tweede kampioen bekend! Finale profs. Onder ademlooze stilte vond het grootsche duel plaats tusschen de professionals Van Vliet en Derksen. Op tactische wijze sloeg Van Vliet bfj de marathontribune den aanval van Derksen af en won met meer dan een wiellengte, ondanks heftige pogingen van Derksen om in de laatste 200 meter nog bjj te komen. In de tweede manche dwong Derksen Van Vliet, den kop te nemen. Bij de mara thontribune ging Derksen tot den aanval over, doch Van Vliet was op zijn hoede rivaal in en sloeg hem met een halve wiel en in een prachtigen stijl haalde hij zijn lengte. Onze wereldkampioen wist dus op overtuigende wijze zijn nationalen titel te behouden door in twee ritten deze beslis sing uit te lokken. De ritten om den derden en vierden prijs brachten bij de amateurs en de onafhankelij ken een beslissingsrit. Alleen bjj de profes sionals toonde Van de Vijver zich absoluut de meerdere van Van Egmond. De Haarlemmer kreeg geen schijn van kans. Finale Alg. Sprintkampioen. De eerste manche bracht den amateur Rem kes tegenover den onafhankelijken v. d. Linden. V. d. Linden drukte Remkes tot boven in den bocht en trachtte te verhinderen dat Remkes tot den aanval overging. Toch gelukte het den amateur de overwinning te behalen, waarvoor hij een hartelijke ovatie kreeg van het publiek, terwijl v. d. Linden een reprimande opliep van de jury. Na de pauze moest V. d. Linden den strijd aanbinden met Van Vliet, de onafhankelijke met den prof. Het werd een volkomen eenzijdige stryd, waarbij Van Vliet kennelijk speelde met V. d. Linden. In de volgende manche startte Van Vliet te gen Remkes. Ook nu weer had de prof weinig moeite om de overwinning in de wacht te sleepen. De onafhankelijke V. v. Linden zorgde voor een aardige attractie door in de laatste manche Van Vliet volkomen te verrassen, die wel wat te veel vertrouwen had in zijn kracht. Van Vliet werd hiermede met een totaal van 5 punten de algemeen sprintkampioen 1940. In den strijd om de derde en vierde plaats leverden de amateur Remkes en V. d. Linden een aardigen strijd, welke tenslotte eindigde in een overwinning van Remkes. Schulte wint achtervolging. In de halve finales kampioenschap achter volging won Schulte vrij gemakkelijk van Groenewegen. In de tweede serie leverde Van Egmond een interessant en spannend duel met vd. oort, waarbij de wind voor een bijzon dere attractie zorgde. Na 5 ronden verhoogde V. d. Voort zijn tempo, waarvoor Van Egmond moest bezwijken en in de achtste ronde werd ingehaald. De beslissing moest dus worden uitgevochten tusschen Schulte en V. d. Voort. Deze beslissing bracht een gelijk op gaande strijd tusschen de beide rivalen. Toch bleek Schulte de sterkste en moest het enthousiasme van V. d. Voort het tegen de kracht van Schulte afleggen. Schulte zag tenslotte kans ongeveer 50 meter in te loopen en daarmede het kam pioenschap in de wacht te sleepen. De voorwedstrijd, stayerwedstrijd, om het kampioenschap van Nederland op de baan over 100 km, had tot resultaat: 1. A. van Amsterdam (Bustraam) tijd 1 uur 34 min. 17.6 sec. 2. d. j. Bosland op 3 ronden. 3. a. Zwartepoorte op 6 ronden. Deze drie stayers zullen a.s. Donderdag avond uitkomen met Wals en Schulte in den wedstrijd om het Nationale stayerskam pioenschap 1940. FE YEN OORDG V AV 3—3. Tegen de verwachting in, heeft Feyen- oord Zaterdagavond in den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland met GVAV, het niet verder kunnen brengen dan tot een gelijk spel (33). De hoogste en de laatste plaats op de ranglijst hebben de punten eerlijk gedeeld. Men mag niet zeggen, dat deze uitslag tegenover een der partijen onbillijk is. De uitslag geeft wel de verhouding weer, zooals deze tus schen de beide partijen is geweest. Het heeft er gedurende ongeveer twintig min. voor Feyenoord leelijk uitgezien. Dat was na het tijdstip dat de Groningers erin slaagden zich een voorsprong van 21 te verzc-eren, ongeveer 35 minuten na het begin van de eerste helft. Weliswaar hadden zij daarbij wel iets meer gekregen dan hen toekwam. Feyenoord was technisch absoluut in de meerderheid. Alleen het élan waarmede de thuisclub haar aanval dikwijls weet te bezielen ontbrak nu. Aanval op aanval ondernamen de Rotterdammers, doch alle werden onvoldoende afgewerkt, zoo dat succes uitbleef. De verrassingen ontbra ken nagenoeg geheel in den aanval. Bij de Groningers was het peil nog lager. Het aangeven was op de eerste plaats zeer onnauwkeurig. Samenspel was er weinig en de Groningers hadden zeer veel tijd noodig bij hun werk. De eerste twee doelpunten, die zij scoorden, kwamen beide dan ook zeer on verwacht en waren eigenlijk het resultaat van de twee eenige werkelijk zeer goede aanvallen in de eerste helft. Na het tweede doelpunt werd het echter anders bi, de Noorderlingen. De aanval ging met meer snelheid jn overleg te werk. De middenlinie verdeelde haar aan vallende en verdedigende taak beter en de achterhoede sloot zich goed aan. Hoe Feyen oord ook vorstelde om den gelijkmaker te verkrijgen, GVAV hield stand. Toen scheen het of Feyenoord den moed reeds liet zakken. Het geluk kwam den Rotterdammers evenwel te hulp. Vente trachtte een doororaak te for- ceeren, doch Barelds zette hem den voet dwars. Bi1 het terugspelen oo den keeper, deed Barelds dit evenwel veel te hard, waar door het een hard schot werd op eigen doel. dat de doelman niet kon houden. De stand was toen gelijk (22). Na dit psychologisch moment kwam Feyenoord wederom flink op zetten, doch ook thans hadden de aanvallen van de Rotterdammers niet veel kracht. De minder groot in aantal zijnde aanvallen van de Groningers werden echter des te gevaar lijker. Beide partijen zagen tenslotte kans nog eenmaal te scoren, zoodat het einde kwam met een 33 gelijk spel. Over het wedstrijdverloon nog het volgende. Zanen opende de score. De stand bleef ver volgens geriumen tijd ongewijzigd, totdat de middenvoor T. Hazeveld ongeveer 10 minuten voor de rust den stand op gelijke hoogte bracht met een fraaien kopbal. (1—11. Nog voor de rust hadden de Groningers onnieuw succes, toen van Meel uit een moeilijke pros'tie een hard schot loste op het Rotterdamsche doel. dat keeper Scholtens niet kon houden. (12). In de tweede helft trapte Psrelds iammer- Ihk, toen hri een aanval van Vepte wi'de on derbreken in eigen doel. waarbij Fevenoord al heel gemakkelijk aan den gelijkmaker kwam (2—2). Ongeveer een half uu.r na de hervatting gaf Zanen met een goed schot Feyenoord de lei ding, doch no» voor het e'nde zorgde Bonsema voor den verdienden gelijkmaker. Na een mtddelmatigen wedstrijd hebb°n Juliana en Blauw Wit de punten gedeeld. Van de Amsterdammers was dit een goede prestatie, daar zri met niet minder dan vijf invallers moesten uitkomen. De geheele mi',den]i"ie ontbrak. t°« witl ln de voorhoede Van Nol en Van Driel ver vangen waren. Het snel van de Juliana-voorhoede was vrü hehoorliik. de voorzetten van de buitenspelers. J. Vondenhoff en Raaymakers. bezorgen de Blauw-Wit-achterhoede veel werk. Slot en Peters, die de rechtsmidden spelende Wilders op de backplaats verving, hielden een kwar tier lang stand! Toen echter J. Vondenhoff op goede wijze Slot omspeelde uit een moeilijke positie, schoot hij den bal hard langs Fer- werda (1-0). De Blauw-Wit voorhoede steunde hoofd zakelijk op het goede spel van Westphal. hij ondervond echter van zijn medespelers niet de gewenschte medewerking, vooral de buiten spelers Bergman en Geluk faalden voort durend. Tenslotte was het Westphal zelf, die eerst den gelijkmaker scoorde en kort daarop door een fout van Beckers zijn club de leiding wist te geven. Na een half uur spelen zag Juliana einde lijk het gevaar in en werd veel actiever. Fer- werda kreeg harde schoten van J. Vonden hoff en Raaymakers te stoppen. Op zeer ge lukkige wjjze kwam de thuisclub tenslotte aan den gelijkmaker, toen Vroomen een effectvol schot op het Blauw-Witdoel loste, dat via enkele Blauw-Witbeenen in het doel verdween (2-2). Feyenoord 5 4 10 16—7 9 Juliana 5 2 2 1 1315 6 Blauw Wit 5 12 2 1111 4 Heracles 4 112 810 3 GVAV 5 0 2 3 9—14 2 De traditie gebroken. De Spartaan Teun Schoorl komt de eer toe de groote traditie gebroken te hebben, dat Schagen BKC niet kan slaan. Het werd 20 minuten na de rust 1-0 voor Schagen en de stand veranderde niet meer. Natuurlijk is de zaak nog niet heelemaal „echt", want 't was een vriendschappelijke wedstrijd en beide ploegen kwamen onvolledig uit. Maar ge klopt is toch geklopt! BKC wenschen wjj een spoedige revanche. De wedstrijd zelf bood weinig sensatie. Voor de rust verloor BKC zich ln kort, haast peuterig spel voor het doel, en J. J. Slikker wist daar wel raad mee. Een enkele aanval van Schagen leverde Prins al evenmin groote moeilijkheden op, af en toe liep h(j gevaarlijk uit, maar wist telkens handig den bal weg te werken. Na rust was Schagen positief de meerdere en bijna voortdurend in den aanval. Een mas saal offensief leverde niets op, tweemaal schoot Boontjes precies tegen den paal. De bezoekers zouden echter hun noodlot niet ontloopen. Nadat Teun Schoorl met een fraaie kopbal had gemist, maakte hij zich los uit een kluwen van spelers en scoorde op fraaie wijze (1-0). BKC trachtte nu den gelijkmaker te forceeren, doch zakte al spoedig af. Ook de Spartanen deden niet veel meer. De laatste minuten gaven nog eenige spanning, maar de stand was nog 1-0 toen scheidsrechter Bijlsma inrukken blies. TOPPRESTATIES VAN FANNY KOEN. De aUiletiekwedstrijden, uitgeschreven door de G.V. „Olytnpia" te Wieringer- waard, zijn in alle opzichten goed geslaagd. Het weer Hield zich goed, al stond er een harden bries, die misschien de tijden der athletcn eenigszins beïnvloedde. De wedstrij den zijn echter bovenal goed geslaagd, om dat er fraaie prestaties werden geleverd; niet minder dan drie records werden ver beterd! De belangstelling op het Wieringcnvaar- der Sportpark was, ondanks het feit, dat er in Anna Paulowna zwemwedstrijden werden gehouden, goed te noemen; dit kwam misschien ook wel, omdat groote sterren op athletiekgobied, zooals mej. Fan- ny Koen, de lieer Jac. van Ham en de lieer Anton Blok, aan verschillende num mers deelnamen. Na de gebruikelijke voorbesprekingen van de Jury en de andere athletiek-offi- cials, werden de nummers vlot afgewerkt, dank zij de goede organisatie door de G.V, „Olymvpia". Hier volgen de uitslagen: Hoogspringen heeren: 1. D. Visser, D.O. V.E.S., Heiloo, 1.70 M,1 2. P. Blaauboer, Olympia, Wieringerwaard, 1.65 M.J 3. M. H. Kluft, Turnlust, Beverwijk, 1.65 M.; Hoogspringen heeren (niet aangesloten vereenigingen): 1. P. Bos A.C. H.B.S., Hoorn. 1.60 M. 400 M. heeren K.N.G.V.: 1. A. Blok, Olympia, Wieringerwaard 53.4 sec. De heer Blok verbeterde hiermede het record, dat op 54.1 sec. stond, en baclit het terug tot op 53.4 sec. 400 Meter heeren K.X.A.U.: 1. A. Keijzer, S.V. Texel. Texel, 59 sec. 400 Meter heeren (niet aangesloten ver eenigingen): 1. S. Sjoerdsma. A.C. H.B.S., Hoorn, 59.4 sec. Ivogelstootcn dames: 1. R. van Aeselt. B. G.V,, Bloemendaal, 9.34 M.J 2. L. Rolff, D.O.Y.E.S., Heiloo. 9.16 M.; 3. J. Strijbis. idem, 8.56 M. Balwerpen dames: 1. T. van Apeldoorn. B.G.V., Bloemendaal, 28.27 M. 80 Meter dames juniores: 1. L. Laneereis. A.C. H.B.S. Hoorn, 11.4 sec.; 2. K. Tonne- man. idem 11.6 sec.; 3. K. Korstanje, Olym pia. Wieringerwaard. 12.sec. 1500 Meter heeren K.N.G.V.: 1. Jac. J. v Ham Jzn., Olvnvpia. Wieringerwaard. 4.32.2 sec.; 2. C. Holtes, D.O.V.E.S.. Heiloo. 4.33.4 sec. 1500 Meter heeren K.X.A.U.: 1. A. v. d. Veen. H.E.O.. Hooekarsoel. 4.48.8 sec.; 2. A Keijzer. S.V. Texel. Texel. 4.57.2 sec. 1500 Meter heeren (niet aangesloten ver eenigingen): 1 G. Tuin, 't Zand. 4.49 sec.: 2. C. Koster. Wieringerwaard, 4.49 sec. Verspringen heeren: 1. P. v. d. Klinkenberg. B.G.V., Bloemendaal. 6.25 Meter: 2. A Schaap. Turnlust. Beverwijk, 615 Meter; 3. L. Brouwer, idem. 6.15 Meter. Verspringen heeren (niet aangesloten ver eenigingen): 1 B. Beumkes, S. V. Texel Texel 554 sec. Hoogspringen dames: 1 Mej. Fannv Koen, SagitlaAmsterdam 1.65 meter (officieele meeting 1.63 meter); Het oude record, dat on 1.57 meter stond, werd door mej. Fannv Koen teruggebracht (liever gezegd: omhooggebracht!) op 1-63 me ter. „Nu in alles in Nederland geheroriën teerd wordt, is het zeer juist, dat ook deze heroriëntatie ook op 't gebied der spor t en in 't bijzonder op dat der voet balsport wordt doorgevoerd", antwoordde ons de heer R. de Grood, de voorzitter van den R.-K. Voetbalbond. Bisdom Den Bosch, toen wij zijn meening vroegen van de voorgenomen concentratie in de voetbal sport. De heer De Grood Juichte deze concentratie toe. 't Zou, aldus spreker, de voetbalsport ten goede komen. De voetbalsport kan in een nationale orga nisatie worden ondergebracht, doch het eigen karakter der vereenigingen mag niet worden aangetast. Ik kan niet goed vinden als de bestaande voetbalbonden met hunne vereenigingen zonder meer bij een andere organisatie wer den ondergebracht. Om een gezonde natio nale voetbal-organisatie te krijgen moet een samensmelting plaats hebben van alle be staande organisaties, waarbij geen overwicht te bespeuren mag zijn van een der onderdee- len. Wat de leiding betreft kan deze 't best samengesteld worden door onderling overleg. Met de eenheid in de voetbalsport wordt de sport als zoodanig ten zeerste gediend. Het zal dan afgeloopen zijn met het overloopen van spelers van den eenen bon d naar den anderen als hen een straf wordt opgelegd. Als ze toen hier niet meer terecht konden dan gingen ze im mers maar naar den overkant en konden ze daar opnieuw hun onsportief doen en laten botvieren. Dat zal voorbij 2t)n. De landelijke competitie moet vanuit het centrale punt georganiseerd worden, doch het lagere voetbal dient gewestelijk ingedeeld en geleid te worden. Ik stel mij voor het land voor het lagere voetbal te verdeelen ln gewes ten. De leiding van deze gewestelijke voetbal afdeel ingen moet worden opgedragen aan ter zake kundige personen. Personen, die de mentaliteit van de menschen in 't gewest waarover hun de leiding wordt toevertrouwd door en door kennen en die bo ven alles verstand hebben van de voetbalsport en die het niet doen om er geld aan te ver dienen. Tweede werd mej. Nel van Balen Blanken van Ulvmpia Ie Wieringerwaard op een hoogte van 1.62% nieter. Zij slaagde er nu niet in, haar geduchte „concurrente" te overwinnen, ondanks haar wanhopige pogingen. Uit bovenstaande cijfers blijkt echter wel, dat liet er geducht om spande! Derde werd mej. R. van Asseit van B.G.V. 1 Bloemendaal met 1.45 meter. Hoogspringen dames (Juniores): 1 D. van der Sluis S.S.S. Sint Maartensbrug 1,25 me ter; 2 R. de Geus idemidem 1.20 nieter. 100 nieter dames: 1 Mej. Fanny Koen Sagit laAmsterdam 12.5 sec~2 mej. L. Rolff, D.O. V.E.S.Heiloo 13.sec.; 3. mej. T. Boersma B.G.V.Bloemendaal 13.9 sec. 100 nieter heeren (Juniores): 1 F. Bos A.C. N.B.S.Hoorn 12.8 sec. 100 nieter heeren (niet aangesloten vereeni gingen): 1 C. Herman OlympiaWieringer waard 12.3 sec.; 2 K. Luyck A.C. H.B.S.— Hoorn 12.3 sec. 100 meter heeren K.N.A.U.: 1 N. Akkerman D.O.V.E.S-—Heiloo 11.8 sec; 100 nieter heeren K.N.G.V.: 1 A. Schaaji TurnlustBeverwijk 11.1 sec.; 2 A. Blok OlympiaWieringerwaard 11.8 sec.; 3 J. Ad miraal B. G. V.Bloemendaal 12. sec.; Kogelstooten heeren: 1 M. H. Kluft, Turn lust—Beverwijk 12.06 nieter; 2. A. Egmond D.O.V.E.S.Heiloo 11.39 meter; 3 P. Velze- boer A.C. H.B.S.Hoorn 10.94 nieter. 4X100 meter estafette heeren: 1 Turnlust Beverwijk 4S.3 sec.; 2 B.G.V.—Bloemendaal 49.— sec. 4X100 nieter estafette dames: 1 B.G.V. I Bloemendaal 56.2 sec.; 2 D.O-V.E.S.Heiloo 57 sec. Verspringen dames: 1. Fanny Koen, Sa- gittaAmsterdam 5.59 nieter; 2 Nel van Ba len Blanken Olympia—Wieringerwaard 4.84 meter; 3 B. van Twisk B.G.V.—Bloemendaal 4.65 nieter. Verspringen dames (Juniores): 1 Mej. A. Kaan Olympia—Wieringerwaard 3.86 nieter; 2 Mej. L. de Jager B.G.V.—Bloemendaal 3.75 meter. Verspringen heeren (Juniores): 1 C. Kees man S.S.S.Sint Maartensbrug 5.05 nieter. Zweedsche estafette heeren 1 Olympia Wieringerwaard 2.17.2'sec.; 2 A.C. H.B.S.— Hoorn 2.19 sec. Relay dames: 1 D.O.V.E.S.—Heiloo 1.3.2. sec.: 2. Oiympia—Wieringerwaard 1.5.sec. Hinkstapsprong heeren: 1 D. Visser H.E.O. Hoogkarsoel 13.14 meter: 2. C. Visser idem- idem 12.70 meter: 3 G. C. van Balen Blan ken Olympia—Wieringerwaard 12.63 nieter. Laatstgenoemde jonge athleet belooft nog heel wat te zullen worden voor de toekomst: stijl en afwerking van het springwerk is per fect, alleen moet nog meer „kracht" worden aangekweekt. Het is 'ammer.dat de heer KI. Schenk Jz.. de kanipioen-hinkstap-sorong, door een bles sure niet aan de wedstrijden kon deelnemen; had hij kunnen meedoen, dan zou hij onge twijfeld nog wel eenige prijsjes in de wacht hebben gesleept. Na afloop van de wedstrijden, welke wer den opgeluisterd door goede luidsnrekermu- ziek (komt de niuziekvereeniging niet eens on het gi-oene tapijt?1?), vond de prijsuitrei-» king plaats in het „Wapen van Wieringer waard". Hieraan voorafgaande, sprak de heer Sleu tel. de volijverige voorzitter van de G.V. „Olympia", de in de zaal vereenigde menigte toe. Spr. bracht hartelijk dank aan allen, die hebben medegewerkt, om dezen middag te doen slagen, in het bijzonder aan de heeren juryleden, het secretariaat, enz. Ook werd 'Jank gebracht aan de deelneem sters en deelnemers voor hun sportieve prestaties. Spr. is dankbaar, dat dezen mid dag, ondanks de moeilijke tijdsomstandighe den, zoo goed is geslaagd. Ook het publiek zwaaide den heer Sleutel lof toe: ook al om financieele reden. want. zonder publiek, zijn er geen wedstrijden mogelijk. De politie werd. door de steun, die verleend werd, eveneens lof toegezwaaid. Spr. gaf, na al deze loftuigingen. het woord aan den Edelachtb. Heer Burge meester D. Kaan Kz., die zich met de eigen lijke prijsuitreiking zou belasten. Ook laatst genoemde bracht dank aan eerdergenoem de personen en instanties, voor het werk dat zij, in het belang van de athletiek, hebben verricht. Spr. waagde het, ondanks de moei lijke tijden, een beroep te doen op alle sport- lievende Nederlanders, om toch vooral mede teh elpen aan den opbouw v. d. gymnastiek en athletiek. Spr. wekte de voorzitters van de deelnemende organisaties op, om zich zooveel mogelijk te geven aan de sport. Spreker hoopte, dat het volgend jaar weer in Wieringerwaard een athletiekfeest zou kunnen worden gehouden. Na de prijsuitreiking werd onS nog mede- deeling gedaan, dat mej. Fanny .Koen het record ver-springen dames, van 5.33 op 5.59 M. had gebracht. Een gezellig bal besloot dezen geslaagden sportmiddag. De zwemwedstrijden die de vereeniging Het Oude Veer Zondag ter gelegenheid van haar vijf-jarig bestaan hield ten bate van het Nationaal Hulpcomité 1940 heb ben het met het weer niet bijzonder ge troffen. Alleen dank zij de zuinige opzet en den feestavond, die er op volgde kon een bedrag van plm. 40.aan het comité worden afgedragen. Tengevolge van de weeromstandigheden verloor ook de wedstrijd veel van zijn aardig heid. Het tonnetjevaren voor kinderen waa tengevolge van de zware golfslag niet wel doenljjk, terwjjl het watertoumooien afgelast moest worden om dezelfde reden. Des te beter waren daarom de prestaties b.v. van Sinke, die op de 100 meter borstcrawl niet alleen Zuurmond klopte, maar ook bene den den tijd van Boonacker bleef, die in de andere serie v. d. Water klopte. De wedstrijd over het Oude Veer was een gigante strijd. De afstand was, heen en terug, circa 600 meter en de deelnemers zagen vanaf de start het stormgryze en schuimkoppige Oude Veer lang niet malsch voor zich liggen. In de verte, voor Veerburg zwiepte het keer punt: een lange vlaggestok. Met een plons sprong de heele rij deelnemers tegelijk te wa ter. Na een meter of 50 begon het veld wat uiteen te trekken, zonder dat een der zwem mers kans zag uit te loopen. Bets Goedhart, de favoriet bij de dames, bleef lang bij de kop groep, doch haar geringe training stond niet toe, dat dit lang zou voortduren. Toen de deelnemers gekeerd waren en terug kwamen bleek, dat Boonacker en Wildenberg aan den kop lagen. In heftig duel joeg Wilden berg de Schagenaar na, maar Boonacker bleef de drie 4 vier meter voorsprong behouden, zoodat hij onder luid applaus als eerste aan tikte. Te vermelden valt nog, dat allen den tocht volbrachten. Mej. Kouseband en de heer K. de Waard verdienen bijzonderen lof, doordat zij, ofschoon uitsluitend schoolslag zwemmend, resp. bij de dames en de heeren tot de eerst aankomenden behoorden. De voorzitter van 't Oude Veer reikte na afloop in Veerburg de prijzen uit. Hij dankte daarbij achtereenvolgens Het Witte Kruis, den Burgemeester, de jury, de deelnemers en in het bijzonder den secretaris van de club Nlek Keijzer, die voor de zwemmerij, ondanks zeer druk werk ten gemeentehuize, nog veel tijd en energie over bleek te hebben. Verder memoreerde spr. het doel waarvoor de wedstrijden waren gehouden. Wel zal niet veel kunnen worden afgedragen doch dat ligt, zoo besloot spr., bulten ons toedoen. De heer Boonen, kringvoorzitter, feliciteerde O.V. met haar 5-jarig bestaan en prees het, dat O.V. dit feest voor zoo'n mooi doel had gehouden. De uitslagen luiden: 50 meter schoolslag meisjes adsp. O.V.: 1. B. Kooijman, 51 sec. 2. H. Wilms, 57.4 sec. 50 meter schoolslag jongens adsp. O.V.: 1. G. Schuiling, 1 min. 2. C. Wuis, 1 min. 2.8 sec. Hindernisz wemmen Jongens: 1. B. Sprengers. 2. C. Taillie. Meisjes: 1. M. Wuis. 2. T. Kos. 100 meter borstcrawl heeren A.-klasse; 1. C. M. J. Sinke. O.V., 1 min. 15.1 sec. 2. J. Boonacker, D.A.W., 1 min. 16.2 sec. 100 meter borstcrawl heeren B.-klasse: 1. J. Baarda. F.M., 1 min. 20.3 sec. 2. W. v. d. Boogaerde, F.M., 1 min. 22 sec. 3. J. Kommer, O.V., 1 min. 23.4 sec. 100 meter schoolslag dames: 1. D. van Os, Bruinv., 1 min. 44 sec. 2. M. Kouseband, De Wiel, 2 min. 3 sec. 50 meter hardzwemmen voor ledereen: 1. T. H. Kok, 39.8 sec. 2. P. v. d. Made, 41.4 sec. 3. B. Sprengers, 42.1 sec. Tocht over 't Oude Veer 575 meter); Wedstrijdzwemmers: 1. J. Boonacker, D.A.W., 8 min. 2. H. Wildenberg, F.MM., 8 min. 5.7 sec. 3. W. Hekelbeke, Bruinvisschen. 4. W. v. d. Boogaerde, F.M. 5. K. de Waard, F.M. (die den heelen af stand met schoolslag gezwommen heeft). Niet-wedstrijdzwemmers: 1. A. Th. Bandsma. Bruinv. 2. J. Molenaar, O.V. Wedstrijdzwemsters 1. Bets Goedhart, Bruinv., 10 min. 27 séc. 2. M. Kouseband, De Wiel, schoolslag. Nlet-wedstrijdzwemsters: 1. T. Lindenbergh, Anna Paulowna. Op de M.E.T.S.-banen te Scheveningen heeft gisterenmiddag Van Swol in de finale der nationale tenniskampioenschappen een vijf-sets overwinning behaald op den kam pioen van het vorige jaar, Hughan, waardoor hij voor dit jaar de nationale kampioen is geworden. Heerendubbelspel (eind wedstrijd). T. Hughan en H. van Swol slaan W. Kara ten en D. Teschmacher 26, 57 6 6—1, 6—2. Dames dubbelspel (eindwedstrijd). Mej. M. Rolin Couqerque en Mevr. N. vnu BerkelBelzer slaan Mevr. M. M. Jon- quiere en m)vr. N. Vleugels Schutter 6—2, 62.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3