Goede vangst van de Utrechtsche politie De dood van den NSB er NOORDERDORP Dc Führer-rede io de Fransche Kamer van afgevaardigden Hebt geen vrees voor rantsoeneering Verzending van brieven en briefkaarten naar Ned.-Indië De sub tropen naar Nederland Ernstig auto-ongeluk Verzet tegen de vrijmetselarij in Joego-Slavië Een gecamoufleerd koopvaardijschip Nieuwe legereenheden in Roemenië gedemobiliseerd Dc Spelen te Bayreuth Vrijgelaten gedetineerd* aangehouden Be tien geboden onzer voeding Dat mee-r nog dan dit de laatste jaren toch al reeds het geval was, op het oogenblik het vraagstuk van een goede en doelmatige voeding de be langstelling heelt zoowel van ieder individu als van de overheid, spreekt van zelf, en er zal wel nie mand zijn die niet, zelf# al heeft hij zich vroeger eigenlijk nooit be wust afgevraagd: „Wat eet ik, en waarom", thans belangstelling voor deze vraagstukken is gaan koeste ren, en gaarne zou willen weten waar hij zijn licht er over zal kunnen opsteken. Welnu, onze overheid heeft niet stil geze ten! Uit het midden van den gezondheids raad ontstond reeds de voedingsraad, en deze stelde thans een commissie van voor lichting in, waarin verschillende organen zijn samengebracht o.a. de „stichting tot we tenschappelijke voorlichting op voedingsge- bied." En de aldus ontstane commissie van voor lichting heeft op een wei het meest overtui gende wijze ons thans reeds een bewijs ge geven van wat met wat overleg en kennis van zaken op voedingsgebied te bereiken valt: wij kregen n.1. dezer dagen de gelegen heid om in de huishoudschool aan de Laan van Meerdervoort te Den Haag een koffie maaltijd te gebruiken ,die meer dan ellenlan ge theoretische verhandelingen kon bewerk stelligen, dat wij overtuigd werden van het feit, dat ondanks reeds genomen en wellicht nog volgende distributiemaatregelen, maal tijden kunnen worden bereid, welke zoowel smakelijk en afwisselend als in groote mate voedzaam zijn. En wat dr C. Banning, de ge neeskundige hoofdinspecteur voor de volksge zondheid ons in ons in zijn welkomstwoord vezekerde, nl. dat de rantsoeneering ons niet hoeft af te schrikken en dat wij in een gunstiger conditie zijn dan in 1914—'18. omdat de voedingsleer intusschen zulke ge weldige sprongen vooruit heeft gemaakt, is buitengewoon verheugend en zal velen ge ruststellen, die zich zorgen maakten over de toekomst op dit gebied. Welnu, thans is men nieuwsgierig gewor den, waarmee dan wel de inwendige mensch werd versterkt en in de eerste plaats wa ren daar dan de „belegde boterhammen", waarmede het grootste gedeelte van ons volk zich- immers voedt bij den maaltijd op het midden of op den avond van den dag. Het voedingsgehalte van bruin brood is veel grooter dan dat van het witte en er was dan ook uitsluitend tarwebrood, be smeerd met boter, welke voor de helft was aangeroerd met melk, een gemakkelijke me thode om van één pond boter er twee te maken! Verder waren de sneedjes, belegd met voedingsmiddelen, welke ruimschoots voorhanden zijn, zooals tomaten, komkom mer, rhabarbermoes, jam, waarin de suiker vervangen is door glucose, spek, enz. Het behoeft geen betoog, hoeveel verschil het maakt, wanneer wat werk is gemaakt van de aankleeding. Een schaal boterhammen, welke met wat zorg tot een smakelijk schil derijtje is gemaakt, zal de eetlust van de aan den maaltijd aanzittenden nog wat aan wakkeren. Maar we kregen nog gelegenheid ook over warme maaltijden te kunnen oordeelen en dat nog niet eens over één, maar uit drie volledige menu's konden we onze keuze doen Menu I bestond uit kippensoep (practisch omdat deze zichzelf van vet voorziet), kaas- fondu met garnalen, bereid zonder boter met aardappelen in de schil, groentensla (vitamine C an A) en een vruchtencoupe toe. Het tweede menu was een z.g. „mager" menu, palingsoep, tomaten gevuld met roer ei, rauwkostschotel. aardappelkoek met kaas en vruchtensla en dan nog een derde menu, dat begon met groentensoep, gebak ken spek met tomaten en in het spekvet gefruite aardappelen, en een suikermeloen toe, die nu eens niet, zooals w# dat gewend zijn, in schijven op ons bordje kwam, maar waarvan kleine ronde stukjes waren gesne den, zoodat het leek alsof de coupe die er mee gevuld was, druiven bevatte. Ook hier weer: het oog wil ook wat. Deze drie menu's zijn uitstekende voor beelden van voedzame maaltijden, waarvan de ingrediënten op het oogenblik in ruime mate voorradig zijn. Nadat we ons te goed hadden gedaan, hield de secretaris der reeds meergenoemde commissie van voorlichting, Dr. E. G. van 't Hoog (privaat-docent in de voedingsleer aan de universiteit van Amsterdam) een rede. waaran wij het volgende ontleenen: Een klein lek doet het schip zinken aldus een oude zeemanszegswijze. Een tref fend woord, dat ook ten volle van toepas sing mag heeten op de voeding van het menschelijk lichaam. Ook hier een gebied waarop in werkelijkheid geen kleinigheden bestaan, omdat wat in schijn een kleinig heid is, in werkelijkheid groote gevolgen na zich sleept. Wij staan aan een voortdurend vernieuwingsproces bloot, dat zich in een verbluffend korten tijd voltrekt. De fosfor uit de kaas. die u zooeven aan de koffietafel hebt genuttigd, bevindt zich nu alreeds in uw botten, waar zij fosfor, die reeds eerder aanwezig was, inmiddels heeft verdrongen. En zoo gaat het met tal van bestanddeelen, die wij, door middel van de voeding tot ons nemen. Er heeft in ons li chaam een rusteloos spe-1 van opbouw en af braak plaats, zoo gezwind en ingrijpend van aard. dat alleen reeds het vertrouwd maken met deze gedachte voldoende moet zijn om ons te doordringen van het feit. dat de samenstelling van onze voeding een be- slissenden invloed heeft op processen, die zich in ons lichaam voltrekken met een zelfden regelmaat als onze ademtocht. Wij moeten dus zien te komen tot ^en vol waardige en harmonische voeding. Vraagt u mij nu naar voorschriften op dit gebied, dan kan ik. in het bestek van deze uiteenzetting, niet anders doen," dan en kele algemeene richtlijnen trekken, die u eenigszins en denkbeeld kunnen geven van de eischen, welke de practijk der moderne voedingsleer stelt.^Zie hier dan in een note dop ons program van actie weergegeven: le. in den regel is het gebruik van bruin brood ver te verkiezen boven dat van witte brood; 2e. de aardappel vooral gekookt in de schil is een voedingsmiddel van buiten gewone waarde, dat in alle kringen dage lijks behoort te worden genuttigd en heeft dan tot op zekere hoogte, wat vitamine be treft, eenzelfde beteekenis voor onze voe ding als fruit. 3e. Vooral in de eerste maanden van het jaar" is het gebruik van versch fruit geen luxe. Zoo dit niet mogelijk is kunnen radijs, rammenas en rauwe wortel fruit gedeeltelijk vervangep. 4e. Een dagelijks gebruik van 2*4 ons groente is voor een volwassene gewenscht. 5e. Men koope voornamelijk die groente, die het seizoen oplevert en gebruike bij voor keur een gedeelte van de groente rauw. 6e. Aardappelen en groente behooren zoo kort mogelijk te worden gekookt en met zoo weinig water, dat vrijwel niet behoeft te worden afgegoten. 7e. Melk is niet alleen een belangrijk be standdeel van de kindervoeding. Het is al lerminst kinderachtig, wanneer een volwas sene dagelijks melk of karnemelk bij den broodmaaltijd gebruikt. Een hoeveelheid van 1 k 3 bekers per dag is, ook voor den vol wassene, uit een voedingsoogpunt allerminst een luxe. 8e. Uiteraard kan men de melk ook in koffie, in pap, in toespijs, in soep of in stamp pot tot zich nemen. Ook karnemelk verdient in dit verband de volle aandacht. 9e. Kaas en en eieren doen aan volledig heid van samenstelling nauwelijks voor melk onder. Het dagelijksch gebruik hiervan kan daardoor in vele gevallen een belangrijke voedingsverbetering beteekenen. 10e. Vleesch wissele men af met visch- en kaasgerechten. Deze 10 punten kan men als de grondwet beschouwen van een verantwoorde voedings wijze. Als alle goede grondvoorschriften zien zij er eenvoudig uit. Bij hun practische toe passing bedenke men, dat onze voeding t e belangrijk is om bij andere behoeften te wor den achtergesteld. De 10 punten beteekenen voor het meerendeel in wezen een terugkeer naar eenvoudige, van ouds vertrouwde vroe gere voedingsgewoonten. De huisvrouw lette thans vooral op een goed gebruik van onze bodemproducten in eenvoudigen vorm. Bo vendien mag nimmer uit het oog worden ver loren, dat goed eten ook altijd smakelijk eten beteekent. Eten, met smaak genuttigd im mers, wordt beter en gemakkelijker verteerd dan spijzen, die wij met tegenzin of onver schilligheid tot ons nemen. Ook het betrach ten van de noodige variatie in de samenstel ling der maaltijden blijft een factor van groot gewicht. Menige vacahtie dankt haar nuttig effect in even sterke mate aan de verande ring van spijs, die het verblijf elders met zich bracht, als aan de verandering van omge ving, de wandeling of de fietstochten". De reeds aangekondigde intrekking van de mogelijkheid tot verzending van brieven en briefkaarten naar Nederlandsch-lndië is gisteren ingegaan. Reeds ter post bezorgde stukken voor Ne- derlandsch-Indië zullen echter nog worden doorgezonden. De gelukkigen onder ons, die wel eens een uitstapje hebben mogen maken naar landen, gezegend met een zachter klimaat dan het onze, kennen de bekoring, die uitgaat van een maisveld. De kolossale grassten gels steken ver boven ons uit en we hebben het gevoel plotseling tot Lilliputters te zijn geworden, niet grooter dan een duim, die wandelen in de schaduw van het wuivende gras. De enorme bladen spreken onst zwijgend van ongekende vruchtbaar heid en de maïskolven, ..waartegen iedere andere kornaar in het niet ver zinkt, als David tegen Goliath, geven ons de gedachte, dat moeder natuur er hier behagen in moet hebben ge schept den mensch te toonfin tot wel ke mogelijkheden zij in staat is. Het is geen wonder, dat in de groote pro ductiegebieden van maïs dit gewas eenvou dig „corn"' heet, het koren bij uitnemend heid, dat men het er kan hooren noemen het „geschenk des hemels". En ook is het geen wonder, dat in streken, waar droogte en schrale grond slechts een karige oogst mo gelijk maken, de armoedige bevolking de kol ven droogt en behandelt met een nauwgezet heid en een zorgzaamheid als vertegenwoor digden ze een kostbaar bezit In Nederland is maïs hekend genoeg, maar rijp worden doet ze hier niet. Voor meel is ze dus van geen beteekenis, ze gaat door de hakselmachine en wordt als groen voer aan de paarden en het vee voorgezet. Een H.A. levert aan groene maïs een opbrengst van 80.000 a 100.000 kg., het voer heeft een behoor lijke zetmeelwaarde. doch het eiwitgehalte is laag. Het is daarbij van belang de maïs op Op den rijksstraatweg Goor-Delden is Zon dagmiddag en ernstig auto-ongeluk gebeurd waai-bij de 63-jarige heer M. uit Goor het slachtoffer werd. M. kwam per rijwiel van het z.g. Gonder- dijkje met de bedoeling naar Goor terug te keeren. Op hetzelfde oogenblik naderde uit de richting Goor een auto, waarmede M. in botsing kwam. Bij deze aanrijding bekwam het slachtoffer ernstige wonden aan voor- en achterhoofd. Het slachtoffer werd per auto in hoogst ernstigen toestand naar het R.K. ziekenhuis te Hengelo (O.) vervoerd waar hij aan de bekomen verwondingen is overleden. Dieven op heeterdaad betrapt. De Utrechtsche politie heeft door een ge lukkig toeval de hand kunnen leggen op een tweetal beruchte dieven, die naar alle waarschijnlijkheid nog heel wat meer op hun kerfstok hebben, dan thans bekend is. Bij een juwelier op het Vredenburg ver voegden zich Zaterdag twee heeren, die hun gouden verlovingsringen te koop aan boden. Zij hadden, zoo zeiden ze, door den druk der tijden hun verlovingen maar ver broken en achtten het dragen van een glad de ring overbodig geworden. Hieraan was niets bijzonders te merken en heel beleefd werden de heeren geholjven en uitbetaald. Even nadat de heeren de juwelierswinkel hadden verlaten, werd de eigenaar van de zaak opgebeld door een filiaalhoudster uit de Korte .Tansstraat. Op fluisterenden toon deelde zij mede. dat er twee klanten waren, die hun verlovings ringen aanboden en zich in den tijd, dat de ringen op hun goudwahrde gewogen werden, naar haar meening, verdacht in den winkel ophielden. Uit het telefonisch gesprek maakte de juwelier op, dat de ver loving verbrekende jongemannen bereids een en ander, dat van hun-gading was, op slinksche wijze in de zakken van hun jas sen. hadden laten glijden en hij adviseerde de filiaalhoudster vooral niets te laten merken en zoo mogelijk de heeren nog eenigen tijd aan den praat te houden. Het gesprek werd iri snel tempo gevoerd, doch de juwelier vertrouwde, dat de filiaalhoud- ster handig was om te begrijpen, waar het om ging. en zou trachten haar klanten nog even bezig te houden. Inmiddels telefoneer de de juwelier met de politie en deelde in een paar woorden mede. wat er gaande was. Terwij! de eigenaar van den goud- en zilverwinkel zich naar het filiaal in de Korte .Tansstraat begaf, was men ook van politioneele zijde daar aanwezig. De rin gen verknopende jongelieden stonden nop druk in den winkel te praten, toen de po litie het perceel binnentrad. De heeren wer den even aan den tand gevoeld en toen bleek al spoedig, dat men met brutale die ven tp doen had. Na fouilleering kwamen allerlei ringen, klokjes en een gouden hor logekettinp voor den dag, welke juist enke le minuten geleden waren ontvreemd, ter wijl een, uit de open vitrine gestolen, srha- kelbahdhorloge eveneens te voorschijn kwam. Aan ontkennen viel niet te denken De dieven gaven zich zonder eenig verzet aan de politie over. Toen echter het onder zoek op het politiebureau werd voortgezet vond de recherche ook nog zes gladde ver lovingsringen op de dieven, terwijl boven dien uitkwam, dat bij een derden goudsmid te Utrecht eveneens ringen waren aange boden. doch men had daar geen kans gezien iets te' ontvreemden. Al meer er meer bleek 't de politiee, dat de dieven niet alleen te Utrecht aan het werk waren ge- het juiste oogenblik te snijden, want te laat gesneden is ze moeilijk verteerbaar en te jong is ze te waterig. De reden van het niet rijp worden in ons land moet worden toegeschre ven aan het feit, dat ons klimaat nog te laat in het voorjaar nacht vorsten kent. Het gewas is daarte gen niet bestand en dienst dus zoo laat in den tijd te worden gezaaid, dat de nachtvorsten er geen schade meer aan kunnen veroorzaken. He laas echter is de periode, welke dan nog resteert, te kort om de plant tot volle wasdom te kunnen doen komen Den Nederlander evenwel zit het kweeken en het veredelen in het bloed en het zou dus onNederlandsch zijn zoo men zich hier zonder meer had neergelegd bij het feit, dat maïs- teelt voor ons land tot de onmogelijkheden behoort. Op eenige wijze, hoe dan ook. moest worden gepoogd, de sub-tropen naar hier over te brengen en men hoopte dit te doen door een maïssoort te vinden, die echter dab het oorsnronkeliike gewas de nachtvorsten vprmag te doorstaan. Men is er nog niet, maar er is vooruitgang. Op het oogenblik heeft men de beschikking over variëteiten, die. wanneer ze in de maand Sentemher worden geoogst, welis waar nog niet droog genoeg zijn om te wor den gedorseht. doch in het vooriaar aan de ze bewerking kunnen worden onderworpen, als ze gedurende den \yinter in droogschuren worden bewaard. Wanneer men bedenkt, dat een bunder ongeveer 5sonn Kg. droge maïs kan onle veren, tprwiil de priis vóór den oorlog cir ca f 10.— bedroeg, dan beteekent dit een opbrengst van in doorsnee een f 600.en het is duideliik dat hiervan een extra-loon voor het plukken der kolven ad wellicht een f 100.— per bunder heel goed af kan om toch nog tot een behoorlijk rendemen* te komen. Het was dan ook een loffelijk streven van ons provinciaal bestnur om meerdere aandacht te schenken aan deze cultuur, die zulke goede persctieven schijnt te bieden. Van deze zijde wordt sedert eeni oen tiid nronaganda oemaakt voor het gewas door het aanleggen van proefveldjes, waarbij de bedoeling voorzit om aan te toonen, dat weest. De zes op hen gevonden gladde rin gen waren afkomstig van diefstal bij een goudsmid te Hilversum. Telkenmale boder de heeren de ringen (e koop aan en poog den dan weer andere ringen uit den winkel te ontvreemden. Deze truc is naar alle waarschijnlijkheid verscheidene malen ge lukt. De daders hebben ook in Den Haag er andere plaatsen hun slag geslagen. De persdienst van de N.S.B. meldt: De auditeur-militair te 's Gravenhage heeft aan den afvveerdienst der N.S.B. mede gedeeld, dat thans den naam bekend is van den militair, die op Maandag 13 Mei j.1. het doodelijke schot heeft gelost op den N.S.B.'er C. J. W. Noordendorp te Wassenaar. Het onderzoek door de politie is nog niet afgeloopen. De heer Noordendorp werd op 13 Mei uit zijn woning gehaald om te worden geïnter neerd, zonder dat van eenige bevoegdheid tot deze interneering is gebleken. Nauwelijks zijn woning uitgetreden, werd de heer Noordendorp neergeschoten door een van degenen, die hem kwamen interneeren. In het Bulgaarsche blad de „Vreme", schrijft de hoofdredacteur Gregoritsj over den invloed van de vrijmetselaars, welke in vloed met alle middelen moet worden gebro ken. Vervuld van haat verzetten de vrijpiet selaars zich ook nu nog tegen eiken vorm van orde en gezag. Bovenal zijn de vrijmetselaars echter de grootste belemmering voor de her vormingen, die in Het nationale en sociale le ven van Yoegoslavië moeten worden uitge voerd. Met alle kracht verzetten zij zich te gen de algeheele vernieuwing op nationalen grondslag. Het volk mag zich in de toekomst zulk een houding niet meer laten welgeval len. Goedschiks of kwaadschiks, maar de vrij metselarij moet worden gebroken. In politie ke kringen te Belgrado wordt dit artikel in verhand gebracht met geruchten, die reeds eenigen tijd de ronde doen over een wijziging in de regeering. de productie van harde maïs zeer wel mo gelijk is. Uit den aard der zaak gaat het hier om maïs, die den winter over moet wor den gedroogd, doch die dan goed kan wor den gedorseht. Gezien in het verband van onze tegenwoor dige voedselvoroziening krijgt dit streven een bijzondere beteekenis en zeker zal de aandacht, welke tot dusverre aan de maïs is besteed, in de toekomst groei ende blijven. De opgewektheid en het en thousiasme, waarmee de heer A. P. Cou- wenhoven, assistent bij den D.K.B. (Dienst voor Kleine Boeren) en Landbouwvoorlich ting, te Heiloo. die ons bovenstaande bij zonderheden meedeelde en die ons ook het door hem ingerichte proefveldje toonde, over de aangelegenheid sprak, kon deze opvatting slechts versterken. Op zijn nroefveldje had hij verbouwd zes vesehilJende =oorten van het monstergras. Als groote pluimen lagen de aren in de scheden, maar terwijl de aren der inheem- sche korensoorten reeds wiegden op de volwassen stengels, moest de maïs nog een heel stuk groeien, voor en aleer ze haar normale hnog*e zou hebben bereikt. „ïn September", zoo vertelde de heer Gouwen hoven, „znllen de kolven van deze maïs worden geplukt en. nadat ze gedu- ren den winter zijn gedroogd, zullen we er het volgend voorjaar de gewone harde maïs van hebben." On onze vraag of bij geloofde, dat men er op den duur in zou slagen ev variëteit voort te brengen, die de nachtvorsten beter kan doorstaan en die reeds in het najaar "eheel rijn zal zijn. bleek bii hem niet de minste twijfel te bestaan. Eenmaal zou men de heerhikking hebben over zulk een soort. Zeker bet was een moeilijke opgave maar een mooiere was wel nauwelijks te herten-ken En is het niet een schoone taak och met hart en z>e 1 te kunnen geven aan werk dat men liefheeft? Wil sluiten ons gaarne aan bij ziin opti misme Wanneer de mensch ernstig wil kan hii veel volhrengen en. we zeidpn het reeds het kweeken en veredelen zit den v "derlanrtor in het bloed. En zoo honen we dus dat eenmaal de tijd -ai ztin gekomen, waarin men niet meer een •ntstanie naar het Zuiden behoeft te maken ">m de bekoring t„ kunnen ondergaan var »en wuivend maïsveld, en dat eens be' rnu d? hpmp,s" ook rijp en heerlijk 'n Nederland zal kunnen worden binnen gehaald. Voor de eerste maal in de geschiedenis heeft de Fransche Kamer van afgevaardig. den in haar halfronde zaal mannen aan schouwd, die nimmer de parlementaire lad der hadden beklommen, welke een Fran- sche afgevaardigde moet gaan. Op dezelfde plek, waar Paul Reynaud zich nog eenige weken geleden algemeene volmachten liet verleenen, weerklonk nu de stem van den Fuehrer, waarnaar officieren en soldaten van de Duitsche troepenafdeelingen, die in Parijs liggen, geestdriftig luisterden, Over deze gedenkwaardige vergadering, die bij een was gekomen om naar de rede van den Fuehrer te luisteren, vertelde een deelne- mei o.a. -dat boven het spreekgestoelte de vlag van het Groot-Duitsche rijk was ge spannen. De woorden van Adolf Hitier weerklonken door de Fransche kamer. De datum van de laatste kamerzitting was nog te lezen in het halfdonker van de tribune; 16 Mei 1940. In dit huis heeft eens Clemen- ceau zijn tirades van haat uitgesproken. In dit huis heeft een parlement eens gevierd wat het hield voor de overwinning op het Duitsche leger in den grooten oorlog. In dit huis weerklonk nu de stem van Adolf Hitier, die geen haat kent, omdat hij een maal soldaat was. Alle soldaten, die hier rnet schitterende oogen de zegetijding verna men en hoorden hoe de Fuehrer hun dank bracht, braken steeds weer uit in luid ge jubel. De Engelsche admiraliteit heeft, volgens Reuter een communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt: Met betrekking tot de dagbladberichten, volgens welke de beide Britsche stoomsche pen „King John" en „Davisian" in den grond zouden zijn geboord, en wel in het gebied van de Antillen, wordt bekend gemaakt, dat de beide stoomschepen tot zinken zijn gebracht door een schip op den Atlantb schen Oceaan. Men gelooft, dat het een ge camoufleerd koopvaardijschip betreft Alle Britsche schepen hebben een desbetreffende waarschuwing ontvangen. Uit Boekarest wordt officieel gemeld, dai nieuwe legereenheden in Roemenië won den gedemobiliseerd. Men veronderstelt dat het hierbij gaat om een aantal van tui- schen de 50.000 en 200. 000 man. De berichten over incidenten aan de gres3 met Hongarije en Bulgarije worden of#1 cieel tegengesproken. Het Roemèensche nd' nisterie van oorlog verklaart hierover, dat de Roemeensche troepen, die naar dett grenzen waren gezonden, thans zijn terug" getrokken en gedemobiliseerd, teneinde hulp te kunnen verleenen bij de oogstwer*' zaamheden. De „Oorlogs-Festspiele", die op het blik te Bayreuth worden opgevoerd, hebb® reeds buitengewoon groote successen kunne boeken. Zij zijn een uiting van Duitsch-soci»' lisme, dat het Duitsche cultuurleven wegen heeft gewezen. Dagelijks komen la'1* extra-treinen uit alle Gouwen van het hier aan. Maar thans zijn het andere Bie. schen, dan zij, die vroeger op pelgrims' gingen naar de beroemde YVagner-FestsP' te Bayreuth. Mannen en vrouwen uit de wapeningsindustrie, frontarheiders van organisatie-Todt en soldaten van de deelen van den weermacht vullen thans ken avond het „Festspielhaus". Door de Haagsche politie is Zaterdag®', dag aangehouden de 28-iarige koopm® F-, die t. dens de oorlogsdagen te lateJ uit het Huis van Bewaring was vrij8e R"?,.z'.c^ n°g steeds op vrije voeten bevon officier van Justitie te Rotterdam h® opsporing en aanhouding verzocht. daa,ef. nog drie jaren gevangenisstraf moet o j, gaan. Hii is naar Rotterdam overgeD

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2