Ijsvrije havens een rijk bezit Verhouding tot Japan De Duitsch-ltaliaansche samenwerking op economisch gebied Oc Engelsche vloot verlamd Groote belangstelling voor de Nederlandsche Unie Turksche tegenspraak Schaarschte aan fruit Londen Britsche vloot vaart uit De Amerikaansche bewapening Geen weercorpsen naar believen Te laat op de pont gestapt De aardbeving in Turkije in Officieele valuta-koersen Vervolg rede Molotov Terugtrekken uit de Middellandsche Zee? Verliescijfers van onze weermacht Amsterdamscbe effectenbeurs TOEKOMST VAN FINLAND HANGT VAN FINLAND ZELF AF. ft» économisch opzicht is het van bijzonder belang, aldus betoogde Volkscommissaris Molotov in het tweede gedeelte van zijn rede voor den Oppersten Sovjet, dat de Sowiet- unie van nu af aan de Oostzee be schikt over een reeks ijsvrije havens. Deze sucessen van de Sowjetrussi- sche bultenlandsche politiek zijn langs vreedzamen weg verkregen en door de breede volksmassa's der nieuwverworven gebieden goedge keurd. Wat de betrekkingen der Sowjetunie met Finland betreft, moet worden vastgesteld, dat het voor vier maanden gesloten vredes verdrag over het algemeen bevredigend is uitgevoerd. Door het kortgeleden tusschen de Sowjetregeering en de Finsche regeering gesloten economische accooid zullen zich ook op handelspolitiek gebied gunstige perspec tieven openen. De Finsche regeering heeft verder voor eenigen tijd ook het voorstel der Sowjetregeering aangenomen betreffende de demilitariseering der Aalandseilanden en tot instelling van een Sowjetrussisch consulaat op deze eilanden. De verdere ontwikkeling der Russich-Finsche betrekkingen hangt in hoofdzaak van Finland zelf af. De Scandinavische staten. De betrekkingen van de Sovjet-Unie tot de Scandinavische staten Noorwegen en Zwe den staan, naar Molotov verder uiteenzette, in het teeken van den door den oorlog ont- stanen nieuwen toestand. Over Noorwegen kan 00 het oogenblik nog niets bepaalds wor den gezegd. Wat Zweden betreft, zijn de eco nomische betrekkinggen zoowel voor de Sov jet-Unie als voor Zweden op het oogenblik actueel. In dit verband sprak Molotov de hoop uit, dat de Russisch-Zweedsehe econo mische onderhandelingen, dip op het oogen blik worden gevoerd, spoedig in het belang van beide nartijen tot een positief resultaat zullen leiden. De Balkanstaten. Ten aanzien van Zuid-Slavië bestaat, aldus Molotov hoop op een verdere verbetering der betrekkinggen en een geleidelijke uitbrei ding der wederzijdsche economische betrek kingen. De betrekkingen der Sovjet-Unie met Bul garije zijn normaal. Er bestaan tusschen bei de staten geenerlei tegenstellingen, die in den weg zouden kunnen staan aan een ver dere verbetering der Russisch-Bulgaarsche .verhouding. De betrekkingen met Turkije hebben geen Iwiiziging van belang ondergaan. Uit de ..onaangename" gebeurtenis ten aan zien van de olievelden, beschreven in het Duitsrhe witboek heeft de Sovjet-Unie daar uit de les getrokken dat zij in de toekomst ook haar Zuid-Oostelijke grenzen haar waak zaamheid moet verstrekken. Rusland en Japan. Over de betrekkingen tot Janan kan gezegd worden, dat de verhouding den laatsten tijd jets genormaliseerd is. On 9 Juni is de beken de overeenkomst gesloten over de grensregu- leering in het gebied van het conflict van verleden jaar aan het Nomannor, waaraan te meer beteekenis moet worden gehecht daar het lange uitstel van een regeling dezer kwestie een ongunstig effect heeft gehad, zoowel op de betrekkingen tusschen de Sov jet-Unie en Japan, als ook op die van Bui- ten-Mongolië en Mandsjoekwo. In den laatsten tijd, zoo ging Molotov ver der, ziin er eenige verdere aanwijzingen waar te nemen, dat ook aan Japansche zii- de den wensrh wordt gevoeld de betrek kingen met de Sovjet-Unie te verbeteren. Het is in het belang van beide nartij en tot dit doel een reeks hinderpa len, die aan een verbetering van hun betrekkinnen in den weg staan, op te ruimen. Het program der nieuwe Ja pansche regeering bevat echter Juist ten aanzien van de RussischJapan sche verhoudingen nog velerlei on duidelijkheden. VAN AMERIKA NIETS GOEDS. Ten opzichte van de verhouding van de Sovjet-Unie tot de Vereenigde Staten, zoo ging Molotov verder, is „niets goeds te zeg gen". Het is in Moskou wel bekend, dat de door de Sowjet-Unie de laatste maanden be reikte successen zekere kringen in de Ver eenigde Staten mishagen. De Sowjet-Unie zal echter met haar taken wel klaar komen, ook „zonder de hulp van die ontevreden heer schappen uit de Vereenigde Staten". De Sow- jet-regeering protesteert echter zeer energiek er tegen, dat de regeering der Vereenigde Staten, evenals Engeland, de saldi de Bal- tische staten in de Vereenigde Staten in be slag heeft genomen. CHINA. Over de betrekkingen der Sowjetunie met China zeide Molotov, dat de Sowjetunie je gens den Chineesehen nabuur in zijn groo- ,ten vrijheidsoorlog verder vriendschappelij ke betrekkingen van goede nabuurschap onderhoudt, zooals oveigens overeenkomt met het RussischChineesche niet-aan- valspact. Het slot van zijn rede wijdde Molotov aan de toekoimst der wereld. Hoewel Duitsch- land tot heden steeds verstrekt uit den strijd is gekomen, voorzag Litwinof geen spoedig einde van den oorlog. Integendeel, de oorlogsgebeurtenissen zen den haar „ernstigen neerslag" naar alle deelen der wereld. In het bijzonder teekent zich de strijd om de koloniale bezittingen van België en Frankrijk steeds acuter af. Imperialistische lusten worden niet alleen in Japan gevoeld, maar ook in de Vereenig de Staten, waar deze. lusten natuurlijk door ue reclame voor de zjr. belangen van het Westelijk halfrond verbloemd worden. De totale ontwikkeling van den wereld- toestand bergt het gevaar in zich van een verdere ontplooiing van den oorlog. De Sowjetunie moet derhalve versterkte waak zaamheid toonen en zich- wijden aan de ver sterking van haar binnenlandsche en bui ten landsche posities De Sowjetunie mag zich niet tevreden stellen met haar tot dus verre behaalde successen, de volkeren der Sowjetunie moeten integendeel de uit spraak van Stalin Ook verder ter harte ne men. dat het geheele Sowjetvolk in voort durende gereedheid voor mobilisatie moet staan en voorbereid moet zjjn op iedere dreiging van een vijandelijken overval, op dat geen manoeuvre van'de vijanden de Sowjetunie kan verrassen. De buitenlandsche poiitiek der regeering werd vervolgens goedgekeurd. Huis van afgevaardigden keurt begrooting voor den bouw van 200 oorlogsschepen en 19000 vlieg tuigen goed. Na een debat, dat drie uur duurde, heeft het Amerikaansche Huis van Afgevaardig- met. slechts één stem tegen, de aanvullende militaire begrooting, ten bedrage van 4,96 milliard dollar aangenomen. Dit is het hoog ste, ooit in een enkele begrooting toegestaan bedrag voor de Amerikaansche bewapening. De begrootingswet staat den aanbouw toe van 200 oorlogsschepen en de aanschaffing van legcrmateriaal voor een krijgsmacht van 1,2 millioen man. Voorts wordt de aanschaf fing toegestaan van reservemateriaal voor nogmaals 800.000 man, alsmede 19.000 vlieg tuigen, terwijl een regeling is getroffen voor de inschakeling van de Amerikaansche in dustrie voor de vervaardiging van dit oor logsmateriaal. Daardoor wordt de oorlogsbe- grooting voor 1941 verhoogd tot 6,8 milliard dollar voor het Amerikaansche leger en tot 3,2 milliard dollar voor de Amerikaansche marine. Een op aandrang van de particu-j liere, Amerikaansche industrie ifj den be grootingswet opgenomen bepaling herroept de volmacht, welke verleden maand aan Roosevelt is verleend om ook in vredestijd het toezicht op zich te nemen van elke in dustrietak, die wordt beschouwd als belang rijk te zijn voor de bewapening. Het wets voorstel wordt nu doorgezonden aan %den Senaat. Er wordt rekenTng mee gehouden, dat deze het ontwerp spoedig zal aannemen. De Turksche ambassadeur te Moskou heeft naar officieel wordt medegedeeld, de in het buitenland verspreide geruchten over Turk sche troepenconcentraties aan de Sovjet- Russische grens tegengesproken. In het tijdschrift Berlijn-Rome-Tokio constateert de gezant in het Duitsche mi nisterie van buitenlandsche zaken, Dr. Clo- dius, die door zijn internationale economi sche besprekingen bekend is geworden, dat de Duitsche uitvoer naar Italië in de ftiaan- den na het uitbreken van den oorlog een recordhoogte heeft bereikt. Clodius geeft allereerst een overzicht van de Duitsch- ltaliaansche handelsbesprekingen in de laatste zeven jaar. Hij schrijft: „In 1933 was Italië op het gebied van den handel voor Duitschland slechts van mid delmatige beteekenis. Thans staat het in de Duitsche handelsstatistiek hoog op de eer ste plaats. Het goederenverkeer is bijna verdrievoudigd. Het bedrijfsleven van Duitschland en dat van Italië vullen elkan der op volmaakte wijze aan. Bij de Duit sche leveranties aan Italië nemen de steen kolen de eerste plaats in. Indien men be denkt, dat de kolen voor het grootste deel uit het Ruhrgebied afkomstig zijn en dat de overeengekomen transporten sedert het begin van het offensief op 10 Mei ten volle ten uitvoer gelegd zijn, moetenen tot de erkenning komen, dat zich hier een tech nisch en organisatorisch wonder heeft vol trokken. De laatste maand bedroeg de steenkolenuitvoer zelfs niet een millioen ton, maar 1.100.000. Voor de Duitsche nij verheid stemt het tot bijzondere voldoe ning, dat zij aan den industrieelen groei van Italië heeft kunnen medewerken ook door het leveren van fabrieksinstallaties, ijzer, staal en machines. Buitengewoon nauw is de samenwerking op het gebied der chemische nijverheid. De landbouworganisaties van beide landen staan in het nauwste contact. In September 1939 is de economische samenwerking in een nieuwe, beslissende faze getreden. De leve ranties aan Duitschland, die Italië verzorgd heeft in weerwil van het feit, dat zijn bui tenlandsche handel op onwettige wijze door Engeland werd gehinderd, waren voor het Duitsche bedrijfsleven van het grootste be lang. Omgekeerd heeft Duitschland door uit gebreide leveringen er toe bijgedragen, dat de Italiaansche oorlogseconomie werd ge reed gemaakt voor het deelnemen aan den strijd. Het Duitsche bedrijfsleven heeft be wezen, dat het in staat was. nie? slechts te voorzien in de gestegen Duitsche behoeften, maar ook nog den Italiaanschen bondgenoot te helpen bij de uitbreiding zijner oorlogsin dustrie. De uitbreiding der Duitsche steenkolen- leveranties, die Italië onafhankelijk maakte van de Engelsche steenkolen en de blok kade. beteekende een beslissenden stap op den weg naar beveiliging der politieke en militaire vrijheid van handelen van Italië. Aan het slot van zijn artikel schrijft dr. Clodius: „Met het oog op de ontwikkeling van del aatste zeven jaar twijfelt men er in Duitschland en Italië niet aan, dat na den oorlog, bij de economische reorganisatie van Europa, de vertrouwelijke samenwer king tusschen de beide regeeringen en de samenvlechtins van het Duitsche en Ita liaansche bedrijfsleven vruchten zullen blij ven afwerpen." RIJKSPROPAGANDALEIDER IN SLOWAKIJE. PRESSBURG, 1 Aug. (D.N.B.) —Minister president Tuka heeft den bekenden auteur en voorvechter voor de Slowaaksche auto nomie, Karl Mugas, tot rijkspropaganda leider benoemd. Vice-admiraal Gadow, bekend Duitsch ma rine-expert schrijft in de Deutsche Allge- meine Zeitung, dat het einde van de maand Juli de Britsche vloot in een toestand aan treft, die eenige pessimistische kenners we liswaar reeds voorspeld hadden, doch dooi de meerderheid van het Britsche commando de regeering niet mogelijk geacht was. In dit artikel, dat het opschrift „de verlamde Engelsche vloot" draagt, schrijft Gadow ver der: „Tot dusverre kende de Britsche vloot- politiek drie vastgewortelde leidende gedach ten. In de eerste plaats moest men steeds sterker zijn dan de tweede en derde vlootmo gendheid samen. Daaraan kwam reeds spoe dig na de eeuwwisseling een einde, doch door een handige politiek, bondgenootschap pen en een onbeperkte slaafschheid tegen over de Vereenigde Staten konden vervan gingsmiddelen geschapen worden. Naar wel ken maatstaf moet echter de kracht gemeten worden? Volgens de traditie naar slagsche pen, kruisers en torpedobootjagers. Maar reeds de duikboot haalde een streep door de rekening. Engeland heeft er geen baat van, ook als zijn duikbootwapen sterker is dan dat van zijn tegenstander, want objecten voor dat wapen biedt vooral degenen die is aangewezen op toevoer over zee, en niet de anderen, <Jie van een welverzorgde stelling uit kunnen opereeren. De tweede grondge dachte was, dat men aan de westelijke toe gangen tot het Kanaal altijd sterker moest zijn dan de aanvaller. Hier bestaat hetzelfde dilemma: wat moet een sterkere slagvloot daar uitrichten, wanneer duikhooten zich reeds in de nabijheid van kaap Landsend op de convooien storten en haar slachtoffers uit kiezen. Wanneer snelle booten in het Ka naal de convooien uiteenjagen en diep in de inhammen van de zuidkust binnendringen, en wanneer eskaders vliegtuigen niet alleen dezelfde convooien vernietigen, maar ook de havens van bestemming in puin leggen? Een derde leidraad is, dat men in de Middellandsche Zee altijd sterk genoeg moet zijn om de heerschappij ter zee te hebben. Dat gold in het verleden. Malta is thans buiten gebruik. De beide andere bases worden bijna dagelijks gebombardeerd en kunnen de oorlogsschepen die daar gerepa reerd worden, niet beschermen nóch snel eevechtsklaar maken. Niet de zeestrijd krachten doch de luchtmacht heeft hier de heerschappij verkregen. Een Britsch gene raal. Rowan-Robinson heeft den strategi- schen toestand hier aan een onderzoek on- derworpen. Hij kwam tot de slotsom, dat Gibraltar noch Malta. Alexandrië noch Hai- fa, en dus in geen geval Cyprus op den duur gehandhaafd zou kunnen worden. Hij raadt aan de Middellandsche Zeevloot naar Singapore te verplaatsen, opdat althans Australië tegen een aanval van Japan be schermd kan worden en de rest van de slagschepen behouden blijven. Zoo ver schijnt de admiraliteit nog niet te zijn. al dus Gadow, hoewel een dergelijke uitwee- in aanmerking zou kunnen komen met het oog op de benauwde positie van de beide eskaders in de Middellandsche Zee._ In haar siterkste deelen kan de Britsche vloot derhalve als verlamd beschouwd worden. Van de 15 slagschepen, waarmede Engeland den oorlog begon, ziin zeker twee en is volgens Amerikaansche berichten ook een derde tot zinken gebracht, terwijl de ,Hood" en de ..Resolution" onlangs ernstige schade hebben geleden. Bij andere lueht- en zeegevechten, vooral in Noorwegen, hebben minstens acht slagschepen eveneens ern stige schade geleden. Voop de vliegtuiemoe- dersrhenen geldt hetzelfde en in de vloten van kruisers en jagers zijn groote gaten geslagen. Wat nog over is. wordt gereed gehouden voor de verdediging, doch kom» voor aanvallen niet meer in aanmerking Deze vloot staat' nog tu&schen Europa en zijn vrije zeeverkeer. doch niet lang meer Van Canada en Australië uit kan de At lantische Oceaan niet beheerscht worden. Volgens officieele opgave ver meldt de verlieslijst der Nederland- sche weermacht voor de oorlogsda gen 19—14 Mei 2.890 dooden, 6.889 gewonden en 29 vermisten. Goedkeuring van den Rijkscom missaris vereischt. Verschenen is een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Neder- landsche gebied, betreffende het vormen van korpsen. Blijkens deze verordening behoeft het vor men van op korpsleest geschoeide en .op het bevelbeginsel gebouwde organisaties, welker leden in gesloten formaties of in uniform in het openbaar optreden, de goedkeuring van den Rijkscommissaris. Het verzoek om goedkeuring moet inhou den: den naam van de organisatie; naam en adres van derr verantwoordelijken leider van de organisatie; de statuten of anderszins, die de doelstel ling, de structuur en den aard der werkzaam heden van de organisatie bevatten; gegevens omtrent het verband of de samen werking met andere organisaties. Een nieuw op te richten organisatie kan haar werkzaamheden eerst na verleening der goedkeuring aanvangen. Reeds bestaande organisaties in den zin dezer verordening moeten binnen een maand na het in werking treden van deze veror dening alsnog bovenbedoelde goedkeuring aanvragen. Op overtreding staat een gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren en een geldboete van ten hoogste veertig duizend gulden. Achttienjarig meisje verdronken. Gistermiddag is te Arnhem een meisje van achttien jaar, W, genaamd, dat met een rijwiel op de pont naar Amhem-Zuid wilde stappen, toen deze reeds een halve meter was uitgevaren, te water geraakt en met haar fiets in den snelstroomenden Rijn mee gesleurd. Zij geraakte daarbij onder schepen a. de Rijnkade. Hoewel pogingen tot redding in het werk werden gesteld, slaagden deze niet. Den géheelen middag heeft men naar het stoffelijk overschot gedregd, doch het is nog niet opgehaald. 1000 dooclen? Omtrent het aantal der slachtoffers van de aardbeving in Anatolie zijn tot dus verre nog slechts weinig betrouwbare ge gevens ontvangen. Doordat de zóne der aardbeving, die in Midden Anatolie ligt, vrij afgelegen is, kan nog geen overzicht verkregen worden van de verliezen. De ge tallen, die bekend worden over het verlies aan menschenlevens, stijgen echter voort durend. Door de aardbeving zijn alleen dor pen getroffen, welker bewoners in den slaap werden verrast. De roode halve maan, de civiele en de militaire autoriteiten hebben hulpcollonnes gezonden. Tenten, dokters en levensmidde len zijn naar het aardbevingsgebied gediri geerd. Ook nu nog komen lichtere aard schokken voor. De Turksche minister van binnenlandsche zaken heeft den president der republiek in Instanboel rapport uitge bracht over de tot dusverre genomen maat regelen. Berichten, die melden, dat ruim duizend dooden gevallen zijn, worden voor- loopig niet bevestigd. Volgens berichten uit Londen heerscht daar een zoodanige schaarschte aan versehe groente en fruit, dat men reeds met de ver vaardiging van vervangmiddelen is begon nen. In de omgeving van Londen is een fa briek gekomen, welke een chemisch prepa raat vervaardigt, dat de Engelsche huisvrou wen wordt aanbevolen als een gelijkwaardig vervangmiddel voor vitaminen, die voor komen in groente en fruit. Vernomen wordt, dat talrijke Britsche oor logsbodems plotseling uit Gibraltar zijn ver trokken in westelijke richting. De viootfor- matie bestond o.m. uit drie kruisers, zeven terpedobootjagers, vijf duikhooten, twee vliegtuigmoederschepen en drie hulpsche pen. Het schijnt, dat het vertrek van deze eenheden zijn oorzaak vindt in de vrees voor de bombardementen der Italiaansche luchtmacht, die steeds doeltreffender wor den. Gisteren hebben ook verscheidene toe stellen langen tijd boven Gibraltar gevlogen waar zij verscheidene bommen neerwierpen' ondanks de felle reactie van het luchtaf weergeschut. VALUTA'S (schriftelijke en tel. transacties) New-York Berlijn Brussel Helsinki Stockholm Zürich BANKPAPIER. New-York Brussel Stockholm Zürich 1.88 3 161.88 9/16 13.2875.43 30.11—30.17 3-S13.82 44.81—44.90 42-72—42.81 1.86 V-.—1.90% 30.0830.20 44.76—44.94 42.67—42.86 Zeer vaste markt - Staatsfonj. sen hooger. - Aandeelen zeer veel hooger. OBLIGATIES: STAATSLEENINGEN. NEDERLAND 100 vio 100 100 bOO 500 100 300 100 500 1940 1940 1940 II 1940 II 194U II 1940 II 1936 3 1936 3 1937 3 1937 3 4 4 4 (m.b.) 4 (m.b.) 100 (31/2) 1938 3 500 (31/2) 1938 3 OOST-INDIë. 100 500 100 500 100 500 1935 3 1935 3% 1937 3 1937 3 1937 A 3 1937 A 3 V.K. 94 3/16 96% 87 94 3/16 88% 96% 87 85% 71% 71% 76% 78 5/16 89% 69% 37% 71% 71 11/16 L.K. 97% 96% 885/16 97% 895/16 96% 72% 72% 789/16 79 9/16 72Y, SURINAME. Prod. Werk. 3 lm. gr. fonds 3 1 0 „Koersen van nog niet tot de officieele noteering toegelaten fondsen, waarvan de publicatie bij besluit van den wnd. secreta ris-generaal, wnd. hoofd van het departe? ment van financiën is toegestaan". AANDEELEN: Kon. Petroleum 184% Alg. Kunstzijde Unie 54% geb.56%gb. 58%gl. Philips Gloeilampen Gem. bezit 117 Amsterdam Rubber 176 Ned. Scheepvaart Unie 95 Lever Bros en Unilever 66 Handelsver. Amsterdam 324 v. Gelder's Papier fab. gew ad. 105gb. Senemhah Tabak Mij. Anaconda Copper C.V.A. 18% Bethlehem Steel C.V. gew. a.d. 6015/16 Republic Steel C.V. gew. aancL14gb. 14%gl. Curtiss Wright C.V.A. 5 9/16 Shell Union C.V. gew. and. 8 - (Van onzen Haagschen'correspondent.) Ook Donderdag heeft de stroom sympa thiebetuigingen en aanmeldingen voor het lidmaatschap aan het tijdelijk bureau van de „Nederlandsche Unie", in het Padvinders hoofdkwartier, Alexanderstraat 20, schier ononderbrpken aangehouden. Af en toe rijdt de post met een bakfiets voor, omdat aan ge woon bestellen niet valt te denken en den geheelen dag door van 's motgens 9 tot 's avonds 9 uur. gaan bezoekers in en uit om inlichtingen in te winnen of persoonlijk zich in te schrijven. Met de adhaesiebetuigingen blijft het hard 4gaan, zoodat Woensdagavond het mil lioen naar raming was overschreden. Onder dit getal, resultaat van nog geen week open baarheid, vallen ook de leden van vereeni- gingen en organisaties, welker besturen in stemming hebben betuigd met het streven van het Driemanschap. Zulk een collectieve aanmelding is nl. niet voldoende; alle leden zullen zich nu individueel nog moeten op geven als deelnemer aan de „Nederlandsche L nie", onder verklaring, volledig in te stem men met de doelstelling der Unie, geboren Nederlander te zijn en den leeftijd van 18 jaar te hebben bereikt. Voorloopig neemt men aan, dat aldus onge veer 60 procent der aanvankelijk sympathi seerenden zal toetreden: Tot dusver zijn reeds meer dan 200.000 personen als deelne mer geregistreerd, doch, hoe hard de vijftig vrijwilligers, die voorloopig het Bureau hel- P®n> o°k werken, zij zijn achter en zullen dit blijven zoolang de stroom aanmeldingen niet luwt. Voorloopig lijkt het hierop .echter nog niet. Donderdagochtend 9 uur begon de kaart verkoop voor de eerste openbare vergadering tan de Unie, waar de leden van het Drie manschap zullen spreken en het Toonkunst koor voor muzikale opluistering zal zorgen en een uur later waren reeds meer dan 500 kaarten verkocht. De groote zaal van het Gebouw voor Kun sten en Wetensclitflrpen, waar de vergade ring zal worden gehouden kan 2200 bezoekers bevatten, welnu, tegen den middag was de halve zaal reeds „verkocht"; zoodoende is de oorspelling niet gewaagd, dat Dinsdag avond de grootste zaal van den Haag tot de laatste plaats bezet zal zijn. Zelfs schijnt reeds te worden overwogen,, zoo noodig nog een zaal bij te huren. Dit kan reeds wel gezegd worden, dat er veel belangstelling blijkt te bestaan voor bet streven der Nederlandsche Unie.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2