Enptóe steden yetatotoiil Zuinigheid met goederen wagens in Duitschfand Groningens ontzet in 1672 HERVATTING Openbaar Onderwijs Boekenbeurs Legerschandaal in de V.S. Hevige ontploffing in ïtaliaansch kruithuis Regeerincicrisis in Frankrijk Geen bomtreffers te Berlijn Een eigenaardige gewoonte Oneerlijke onderwijzeres gestraft GEMEENTELIJK LYCEUM Marktberichten Duifsch weermachtbericbt Minder lesuren SCHAGEN te DEN HELDER. Den Helder" Gistermiddag werd te Bologna een hevige ontploffing gehoord, ge volgd door twee andere explosies, die, naar later bleek, zich hebben voorgedaan in een kruithuis op on geveer 10 kilometer van de stad. Een deel van het magazijn is ver woest. Een officieel communiqué deelt mede, dat men tien dooden en tal rijke, in meerderheid echter licht gewonden heeft geteld. Alle gewon den zijn onmiddellijk weggevoerd. Een in zijn gevolgen nog niet te over zien schandaal bij het verstrekken van le gerorders haart1 onder de openbare mee ning te New York op het oogenblik groot opzien. Naar uit het protocol van het congres blijkt, had de ingenieurfirma Robert and Company te Atlanta. waarvan de eigenaar Robert tevens secretaris van de bijzonder invloedrijke nationale commissie der de mocratische partij is, niet minder dan acht regeeringsopdrachten voor vlootbewapening tot een gezamenlijk bedrag van ruim 26 millioen dollar ontvangen, welke voor de firma een winst van 931.560 dollar ople verden. Robert is een ijverig aanhanger van de New Deal. Hij had van 1933 tot 1938 de leiding in het Departement van finan ciën over de afdeeling voor openbare wer ken en kreeg later zijn invloedrijke politie ke positie. Reeds in Februari 1939 werd in het Huis van Afgevaardigden de beschul diging geuit, dat de firma Robert voor op drachten van de federale regeering tot een gezamenlijke waarde van vijf millioen dol lar een commissie van zes procent had ge kregen. Gisteren heeft nu in don senaat de republikein. Bridges geeischt, dat president Roosevelt als leider van de democratische partij Robert van zijn politieke functie zal ontheffen en dat het ministerie van justi tie de regeeringsopdrachten zal onderzoe ken om na te gaan welke knoeierijen er gepleegd zijn. De openbare meening wil weten, verklaarde Bridges. of de voor bc- wapeningsdoeleinden uitgetrokken milliar- denbedragen eerlijk zijn uitgegeven. Regecringscrisis in Frankrijk. Militairen ontevreden over Laval De reeds sedert eonige weken latente re- geeringscrisis in Frankrijk is, naar uit Vichv gemeld wordt, in de laatste 48 uur tijdens de afwezigheid van den vice-presi- dent Laval buitengewoon verscherpt. Naar het schijnt gaat het hier om strijd om de macht binnen de regeering. In het bijzon der schijnen militaire kringen critiek uit te oefenen op de door vice-presidcnt Laval gevoerde politiek. Het opperbevel dor weermacht deelt mede: Formaties gevechtsviiegers hebben Woens dag d'e vliegvelden van Eastburch en Southend aan de monding van de Theems, alsmede de haven van BognorRegis aan de Engelsche Zuidkust met goed gevolg aange vallen. In den nacht werden in versterkte mate de havenwerken v. Liverpool, Cardiff Bristol, Middlesborough, Chatham en Tha- meshaven, alsmede wapenfabrieken in Sheffield Norwich, en Covenn-y met bommen bestookt. Het leggen van mijnen uit de lucht in Britsche havens werd voortgezet. Op ver scheidene plaatsen kwam het tot luchtge vechten, in het verloop waarvan 38 vijande lijke en 12 eigen vliegtuigen werden neer geschoten. Britsche vliegtuigen hebben des nachts stelselmatig woonwijken der rijkshoofdstad aangevallen. Door brand- en brisantbommen werden talrijke burgers gedood of gewond, terwijl in verscheidene huizen zolderbran- den en andere schade veroorzaakt werd. Een der aanvallende vijandelijke vliegtui gen werd door het afweergeschut neerge haald voor het het stadsgedeelte van Berlijn bereikt had. Ook de Leunafabriek was het doel van een Britschen aanval. De hier aan gerichte schade is gering. Op verscheidene andere plaatsen in midden- en West-Duitsch- land, die met bommen aangevallen werden, ontstond eveneens geen noemenswaardige schade.' De vijand verloor Woensdag in to taal 44 vliegtuigen en een versperringsballon, terwijl de eigen verliezen in totaal 15 vlieg tuigen bedragen. Een onderzeeboot onder commando van luitenant ter zee le klasse Schepke, heeft 7 gewapende vijandelijke koopvaardijschepen in totaal 43.000 br.t. tot zinken gebracht, waarvan 5 uit een krachtig beschermd con- Vooi. New York, 2Ef Augustus (D.N.B.): Bij een bezoek aan alle belangrijke punten van Berlijn kon geen enkele Engelsche bom- treffcr worden vastgesteld, zoo meldt de New York Herald Tribune uit Berlijn. Ook uit de fabrieksvoorsfeden van Berlijn kon niemand over ontploffingen of branden berichten. De geringe schade, die in werkelijkheid aange richt is, komt op rekening van neerkomen de scherven van Duitsche luchtdoelgranaten. De herfstmaanden steRen hooge eischen aan het vervoer. De Duitsche bladen wijzen er op, aldus de N.R.Crt., dat nog nimmer m de Duitsche volkshuishouding een volledig gebruik van alle ver keersmiddelen zoo noodzakelijk is geweest als thans. Dat geldt voor vrachtauto s, binnen- en zeescheep vaart, doch in de eerste plaats voor het meest belangrijke verkeersmid del, de spoorwegen. Vooral de herfstmaanden stellen daar aan buitengewoon eischen. Ten eerste is het verkeersgebied van de Spoorwegen de laatste jaren belangrijk uitgebreid en de buitgemaakte spoorwagens zijn niet vol doende om in alle nieuwe verkeersbehoef- ten te voorzien. De fabrieken van spoor wagens werken thans in de eerste plaats voor de wapeningsbehoeften. Verder zijn de vervoersafstanden langer geworden, bijv. petroleum moet nu per spoor uit Zuidoost Europa worden gehaald; vroeger werd het over de zeehavens inge voerd. Verder moet de oogst worden ver voerd, de voorziening met brandstof van de bedrijven en de bevolking stelt haar eischen en bovenal stellen het leger en de wapenindustrie eischen aan de spoorwegen. Deze ongewone verkeersaandrang kan men slechts meester blijven, aldus schrijft het Ilamb. Fremdenblatt, indien de om loopsnelheid van alle verkeersmiddelen in de eerste plaats van de goederenwagens van de spoorwegen, zoo hoog mógelijk wordt opgedreven. Men heeft vastgesteld, dat van de 300 dagen een goederenwagon 200 dagen ge reed staat voor in- en uitladen, terwijl de Deutsche Reichsbahn slechts 100 dagen voor het vervoer noodig heeft. Kleine bespoedi gingen van het in- en uitladen beteekenen daarom reeds een groote besparing op het noodige aantal goederenwagons. De campagne voor besparing op vervoersruimté. Daarom worden alle betrokkenen door middel van artikelen in de Luitscho bla den, ondersteund door groote. .ia/li rekke lijke advertenties, die een beknopte hand leiding bevatten voor het beoogde doel, besparing van vervoersruimte, krachtig opgewekt aan het nationale streven mede te werken. Slechts door goed gebruik van de aan wezige goederenwagons, aldus besluit het Hamb. Fremdenblatt zijn desbetreffende artikel, kan de thans bestaande schaarsch- te aan wagons aanmerkelijk worden ver zacht. De herinnering aan de verkeersmoeilijk heden van den zwaren winter 1939—1940 behoort alle betrokkenen duidelijk te ma ken, dat het vlotte vervullen van de ver- keerstaak tijdens de komende maanden vóór, het invallen var> den nieuwen winter een economische taak van de grootste be- teekenis is. ENGELSCHE AANVAL OP DEENSCHE VISSCHERS. Naar het Deensche telegraafagentschap uit Kopenhagen meldt, is een aantal Deen sche visschersvaartuigon uit Esb.ier op de Noordzee blootgesteld geweest aan machi- negewéerviiuraanvallen van een Engelsch vliegtuig. Een der schippers vertelde, dal tijdens de vangst een plotseling opduikende Engelsche vlieger een regen van kogels op de boot deed neerdalen, waardoor het stuur huis en de wanden doorboord werden. De aanval kwam zoo plotseling, dat de beman ning het dek niet kon verlaten. De kok werd door vier kogels ernstig gewond. NOODBEURS TE WINSCHOTEN In tegenwoordigheid van talrijke verte genwoordigers van het handels- en zakenle ven is gisterochtend de noodbeurs te Win schoten geopend. De beurs heeft ten doel, om, nu door ben- zinegebrek de reizigers en vertegenwoordi gers niet zoo gemakkelijk meer bij de klan ten kunnen komen, het noodige contact tus- schen groothandel en detaillisten toch te laten voortbestaan. IN VEERTIEN GEMEENTEN BEROEPEN. Een niet alledaagsch verschijnsel De heer H. van Leeuwen, candidaat bij de Chr. Ger. Kerk te Rijswijk, nam het beroep aan naar Ermelo. Hierdoor moest hij dertien andere gemeenten, waar hij eveneens beroe pen was, teleurstellen. Rieten stoelen verdwijnen van de Amsterdamsche terrassen. In de afgeloopen zes weken is ver scheiden malen melding gemaakt van het verdwijnen van rieten stoe len van de Amsterdamsche terras sen, in het bijzonder op het Rcm- brandtsplein. Thans blijkt, dat hieraan schul dig zijn een kapper cn een suiker- werker. mannen van 52 en 27 jaar, die er een gewoonte van gemaakt hadden na een borrel laat in den avond zich tot eigenaar van een rie ten stoel te verheffen, hoewel zij vol gens hun eigen verklaring deze meu bels in het geheel niet noodig had den. Bij huiszoeking zijn drie riefen stoelen teruggevonden. Twee worden er nog vermist. De aangehouden mannen verklaren daarvan niets af te weten. Tweehonderd dweilen ontvreemd. In het westelijk gedeelte der hoofdstad heeft de politie gisteren een voorraad bre tels en dweilen in beslag genomen, welke afkomstig is van diefstal. In verband hier mede zijn tevens twee mannen aangehou den, die van heling verdacht worden. Het aantal in beslag genomen dweilen bedraagt het niet onaanzienlijke aantal van twee honderd. In dit jaar sedert 1938 voor het eerst weer gevierd. De commissaris van de provincie Groningen heeft Woensdagavond een herdenkingsrede gehouden uit over Groningen's ontzet in 1672, waar in hij er op wees, dat dit ontzet sinds 1672 ieder iaar tot heden is gevierd, behalve in de jaren 1795 tot 1837, 1914 en 1939 en waarbij hij er voorts den nadruk op legde dat deze herdenkingsavond in bezet tingstijd eereplichten van loyaliteit oplegt, welke tevens in het lands belang zijn. De verschillen van het Groningen van 1672 met onzen tijd zijn op ieder gebied bij zonder groot, zoowel economisch en cultu reel als staatkundig en militair. Wat moe ten nu onze richtlijnen zijn bij het willen herdenken van die oude gebeurtenis, welke voor onze Vaderlanc^sche geschiedenis cn vooi*»de versterking van onze volkseenheid in dien tijd zoo belangrijk is geweest? Een groot denker heeft eens gezegd, dat een volk. een nafie. iets is dat twee hoofd elementen heeft, het verleden en het Heden. Het verleden is de rijke schat aan goiriecn- schanpeliike herinneringen, zooals de vade ren ons die hebben eelaten. het hpden is de vaste wil, tezamen door het leven te gaan en die oude schat van vroeger weer opnieuw en telkens weer tot waarde te brengen ge lijk wii haar als iets gemeensehannelüks hebben gekregen. Dat wil dus zeggen, dat wii onze vaderlandsehe herinneringen niet alleen als iets op zichzelf moeten zien, doch dat wij telkens onze geschiedenis in het licht der wereldgebeurtenissen moeten be schouwen en haar ook heden moeten vor men. De groote wereldstroomingen drukten steeds ook op onze kusten haar teeken. Zoo is in tijden van groote veranderingen het oog niet alleen gericht op het eigen verleden maar ook op het geen de wereld nu doet zien. Een plaatselijke herinnering met vader landsehe beteekenis heeft hare waarde om ons aan te zetten tot plaatselijke en geweste lijke werkzaamheid voor ons deel des vader lands. Wii zien niet allen de toekomst gelijk, en ook de plichten egenover die toekomst niet. Wel hopen wii allen, dat een in zich zelf sterk Nederlandse!» volk. in deze tijden gesterkt en onnieuw gevormd, door de la tere Nec'eidandsehe geslachten met dank baarheid zal kunnen worden herdacht. God ceve. dat dan venHi\- o-o70!-r(] kan worden, dn+ "-ij onzen rflichl hebben gedaan. Zij had 900 gulden bij een post- agent wegaenomen. De Rotterdamsrhe rechtbank veroordeel de de 24-iarige bewaarschoolonderwijzeres A. P. G. H. te Rotterdam wegens diefstal van f900 ten nadeele van de Nederlartdsche posterijen ontvreemd bij den postagent C. aan den Benkelsdiik, tot een gevangenis straf van acht maanden met aftrek der voorloopige hechtenis, waarvan vier maan den voorwaardelijk, met een proeftijd van drie iaar en ziel» onder toezicht stellen voor den tijd van een jaar van het Nederlandsche genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen. GOUDEN EN ZILVEREN VOORWERPEN IN PUIN VAN ROTTERDAM GEVONDEN. De politie te Delft heeft den 59-ja- rigen L. uit Rotterdam gearresteerd die bij een Delftschen goudsmid een aantal gouden en zilveren voorwer per wilde laten taxeeren. Hij bleek deze voorwerpen gevonden te hebben in het puin te Botterdam en zich deze te hebben toegeëigend. Hij en zijn medeplichtige B. zijn vandaag ter beschikking van de politie te Rotterdam gesteld. Bij nijverheidsonderwijs. Ook bij de avondscholen. Wij vernemen, dat gedurende de winter maanden het aantal les»»ren op de am bachtscholen van 44 op 40 zal worden ge bracht. Het avondonderwijs dat normaal 10 X 60 minuten per week bedraagt zal worden vermindei d tot 8X60 minuten. Het schijnt voorts in de bedoeling te liggen het avond- nijverheidsonderwijs voor meisjes en jonge vrouwen geheel te laten vervallen, met het oog op de verduisteringsrriaatregelcn en de veiligheid op straat DOOR EEN BIELS OP HET HOOFD GETROFFEN. Gisterochtend is op een steiger in de Waal haven te Rotterdam de 21-jarige havenarbei der J. A. Rouwbos. afkomstig uit Poortugaal verongelukt. Hij was met enkele andere ar beiders bezig met het lossen van spoor- dwarsliggers uit een binncnscheepie. Met behulp van een hijschkraan werd een aan tal bielsen opgeheschen. waarbij echter de strop niet op de juiste wijze was vastge maakf. De dwarsliggers schoten uit de strop cn Rouwbos kreeg een ervan op het hoofd. IIij werd op slag gedood. Het stoffelijk over schot werd per politieboot naar het bureau Parkhaven overgebracht. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koejen was gisteren met een aantal van 115 stuks weer uitste kend. Handel vlug. Hoogste noteering kwam op naam van den heer G. Schoorl te Eeni- genburg. Het dier werd gekocht door den beer P. Mantel te Haarlem. Pondsprijs 49 cent. Handel in kalfkoeien was goed; hoogste noteering f360.—. De geldekoeien gingen ook -goed van de hand. tot f 210. Pinken en graskalveren zoo goed als niet aangevoerd. Er is wel een graskalf verkocht voor f 100.—het beest was afkomstig van den heer Kossen te St. Maartensbrug. Nuch tere kalveren vlug en duur. De aanvoer in dezen tijd van het jaar is minder; noteering f 11f22.— Jonge, vette schapen, dus jarige, tot f50. Noteering was f 34f50. Later op den dag hoorden wij, dat er nog schapen voor f26.50 waren verkocht. Maar kwaliteit of kwaliteit maakt ook verschil. Oude slachtschapen tot f50.—. Lammeren voor het leven 10—f 16. voor de slacht tot f22.Voor de slacht was de handel, vlug, duur; voor 't leven matig. Trekkend was de handel in magere scha pen. Hoogste noteering f30. Weinig paarden en hitten aangevoerd. Paarden f300—f700. Hitten f175—f350; trek kend, duur. Handel in biggen en schrammen matig. Kippen, konijnen, gewone prijzen. Door het regenachtige weer iets minder WJF.RINGFN BURGERLIJKE STAND VAN 22—29 AUGUSTUS 1940. Geboren: Willy Anna, dochter van W. F. Zoons en van S. Lont; Jacob, zc^pn van P. J. de Groot en van A. Verwoerd; Lubbina, dochter van A. ten Caat en van A. Pathuis; Abraham Willem, zoon van C. P. Timmer- mar» en van G. M. Heijblok. Ondertrouwd: J. Engel met C. v. d. Stoop: D. Garrelts met I). G. de Haan; J. P. Schoorl met A. Bakker; J Martens met R. van Dijk. Getrouwd' O. de Haan met C. M. Snooij. Overleden: P de Vries, oud 4 jaar; C. Doves, oud 58 jaar; Chr. Roos, oud 32 jaar. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: J. Lohof van Leens; W. Met selaar van Soest; W. Langeraar van Soera- baja; P. de Boer van Bloemendaal; H. Leeuw van Giethoorn; A. M. Lont van Hei- loo; E. Ruitenburg van Den Helder; P. C. Bakker van Den Haag; J Glabbeek en ge zin van Den Helder; P. de Wit van Utrecht; A. Hoekstra van Achkarspelen; H. Brink van Beverwijk; A. Timmermans van Ablas- serdam; P. de Groot van Haskerland; J. v. d Welle van Huizen N.H.; P. Bais en gezin van Soest; C W. Baars en echtgen. van Den Helder; J. Slagboom en gezin van Sliedrecht; KI. Zeldenrust van Stad Del den; L Nater van Den Helder; H. Herder en echtgen van Wieringermoer; IL. Veld en gezin van Rotterdam. Vertrokken: J. M. Post naar Amsterdam; J. Sanders naar Vlagtwedde; F. M. A. Sohoo- ncn naar Wieringermoer; W. D. van Treu ren en gezin naar Delft; J. T de Jong naar Wonseradecl; P. Cnossen naar Workum; W. E. de Boer naar Groningen; J. Olden- kamp en gezin naar Utrecht; E. M. Brink man naar Wervershoof; T. de Klerk naar Wieringermeer; P. de Peuter naar Alm- kerk; F. Westerhof naar Diever; P. Pruim- böom naar Apeldoorn; J. Baron naar Har derwijk, D. Steenstra en gezin naar Fra- nekeradeel; G. Schoorl, J P. Schoorl en P. G. Schoorl naar Texel; S. A. Duijnker naar Texel; H. Wolters en echtgen. naar Dantu- madeel. OPZEGGING HUUR VOLKSTUINTJES Ruim 30 inwoners dezer gemeente, die sedert laren gebruik maakten van tuintjes op de voor de aanleg van de spoorweg be stemde grond, hebben dezer dagen mede- deeling ontvangen, dat zij, in verband met het voo»-nemen om in het komende najaar te beginnen met den aanleg van den spoor weg, er wel rekening mede moeten houden, dat de huur van hun tuintjes spoedig zal worden opgezegd De belanghebbenden zullen dus vóór het a.s. voorjaar naar andere volkstuintjes moeten omzien. ANNA PAULOWNA POLITIE. Gevonden: pet. regenjas, injectiespuit, por- temonnaie. Verloren stamkaart, kastdeur, bankbiljet, twee regenjassen, regenpijpen, dekzeiltje v. kinderwagen, zilveren armband, stamkaart, vetkaart, textielkaarten, zegelring. Vermist: schildpad. BURGERLIJKE STAND. Geboi-en: Krijn, zoon van K. Witte en A. den Haan: Wiepke, zoon van L. Wisse en A. Wiersma; Geertruida Cornelia, dochter van A. Vlaar en E. C. Glas; Cornelia Afra, dochter van P. Raaijtnakers en H. A. v. d. Berg; Gertrudis Maria Catharina, dochter van P. C. H. Grol en G. M. Haarhuis; Pe- tronella. dochter van N. Spigt en P. Huigen Augusla. dochter van C. J. Schellinger en A. de la Court; Annie Bertha, dochter van P. de Caluwé en B. de Detter; Hendrik Jo- seph, zoon van W. C. Ivortekaas en E. M. van Kampen; Nicolaas Maria, zoon van N. J. van Velzen en C. Rood; Joseph. zoon van Joh. A. Hoedt en S. Smidt; Johannes Wil helmus Hendrikus, zoon van Joh. H. Tax en E. M. J. van Vuuren; Pieter Cornelis, zoon van N. D. Zeeman en G. M. Klerk; Dina, dorhte van C. M. Langebecke en T. Jac. van Dalen; Johanna Helena Elisabeth. dochter van A. Bergman en C. van Helden. Getrouwd: Jac. Hoogesteger cn G. T. Wa- gemaker; G M E. den Boer en A. Noppen. Overleden: J. C. Groenleer. oud 8 iaar; C. J. Kwarten, oud 5 weken; Jac. de Boer, oud 67 jaar; M. Verbrucgen—Schrama. oud 58 jaar; T. Raven—Kapitein, oud 06 jaar; G. Vos, oud 64 jaar; wed. T. Wijker—Hemelrijk, oud 82 jaar; Joh. Kingma, oud 23 jaar. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: P. A. Kerkvliet van Lissc, Molenstraat 27; mej. A. M. Winnubst van 's-Gravenhage, Van Beuningenstraat 28; Th. H. Jelierse en gezin van Hillegom. Mo lenbuurt 21; mei. A. van der Goes van Zandvoort. Koctverlorenstraat 95; Joh. Bierman van Voorhout, v. d. Bosch van Heemstedewee 3; P. Bleijendaal van Zijpe. Boschweg K 23; Joh. A. Schuurman en gez. van Amsterdam, Haarlemmer Houttuinen Het onderwijs aan de open bare scholen te Den Helder zal weder aanvangen op DINS DAG 3 SEPTEMBER a.s., des voormiddags 9 uur en wel voor school: 2 te Huisduinen (hoofd de heer J. Adolfs), in de school te Huisduinen; 4 aan de Schoolstraat (hoofd de heer W. C. J. Veth) in school 8 aan de Herzog- straat: 5 aan den Parallelweg (hoofd de heer A. Kramer) in school 5 aan den Parallelweg; 6 aan de le Govei-sdw.straat (hoofd de heer R. Windsma), in school 6 aan de le Go- versdw.straat; 7 aan de Weststraat (hoofd de heer J. Sinjewel) in school 5 aan den Parellelweg; 8 aan de Hcrzogstraat (hoofd de heer A. Treffers) in de school aan de Herzogstraat: Javastraat (hoofd de heer H. N. Muts) in^school 8 aan de Her- zogstraa't; 10 aan de Vischmarkt (hoofd de heer M. van der Horst) in school 10 aan de Visch markt; Tuindorp (hoofd de heer R. Gravemaker) in school Tuin dorp; 14 aan de Oostslootstraat (hoofd de heer I.. J. van der Kuyl) in school 14 aan de Oostsloot straat; centraal 7e leerjaar (hoofd de heer H. J. Marinus) in de fröbelschool aan de Laan; u.l.o. aan de Molenstraat (hoofd de heer R. Dateina) in de Tuindorpschool; b.l.o. aan de Hector Treub- straat (hoofd de heer C. lest) in de b.l.o. school aan de Hector Treubstraat. Schooltijden van 9—12 en van 1—3 uur. De leerlingen voor het eerste leerjaar moeten zich melden aan de school waar ze zijn aan gegeven. Voor de hervatting van het onderwijs aan school 1 te Julia- nadorp zal nog een nadere be kendmaking volgen. op ZATERDAG 31 AUG a.s., 's morgens 10 uur, in het school gebouw aan de Schoolstraat. 2E 2-hoog; L. Stekelenburg van Utrecht, Seringstraat 90; D. J. J. Groenewoud van Velsen, Willebrordstraat 103; H. Sagel van Oude Pekela, Hanek 22; Jac. C. Anspach en echtg. van Den Helder. Binnenhaven 97; mej. C. H. Lameree en mej. M. W. C. Roet- man van Den Helder, Zuidstraat 4; J. Zui- dijk van Kloetinge, 's Gravenpolderscheweg C 13b; .J Barhorst van Texel C 25; mei. M. van Kooten van Alkmaar. Emmastraat 56; A. A. Schouten van Haarlem, Zijlweg 59; mej. E. Vlaming van Den Helder, Binnen haven 35; J. Wijma van Weesp. Hoogstraat 32; mej. J. Griep van Vlissingen. Bloemen- laan 7; mej. E. J. Daalder van Den Helder, Dijkstraat 21; S. Ensing van Emmen, N. Weerd., Weerdkanaal N.Z. 271; mej. G. Kroeze van Emmen, Dordschedijk 422; mej. C. A. Smiers van Den Helder, Middenweg 147; H. J. Breuseker van Schoorl B 112; Jac. Wagenaar en gezin van Den Helder, Badhuisstraat 9; R. aan het Rot van Am sterdam, Ceramplein 31IIA. de Groot van Rotterdam. Langegeer 189; B. H. Wilbers van Zijpe C 14; J. Smit van Heemstede, Cloosterweg 24. Vertrokken: Joh. C. van Koeten naar Den Helder, Hoogstraat 36; Sj. S. van den Berg naar Amsterdam. Magalhaenstraat 221: W. B. J. Spierings naar Den Helder. Nieuw- straat 68; M. A. van der Gulik naar Den Helder, Doggersvaart 23: D. J. Jongeneel en zoon, Badhuishuissfraat 32-34: P. R. Raedts en echtg. naar Maastricht, Oude Smeer^ maeserweg 33: K. IJ. Stuive en gezin naar Den Helder, Brouwerstraat 72; Cr. G. van den Broeek en echtg. naar Amsterdam, Nieuwe Nieuwstaat 21 I hoog. EIERVEILING SCHAGEN. 29 Aug. Aangevoerd: 25.000 kipeieren 6.60—7.40 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 30 Aug. Bintjes 3.50—3.60. Bevelanders 3.40—3.80. grooten 2.703.60. eigenheimers 3.904.10, bl. dilo 4.204.80. drielingen 1.902.50, klei ne 1.60—1.70, 11.100 Kg. uien 4.704.90. drie lingen 44 20. grove 5.20. gele nep 4.90—. 5.30. 600 Kg. peen 2.60. spercieboonen 9.30 —14. 75 Kg. kroten 1.80, 6300 Kg. roode kool 3.305.90. 29200 Kg. wil te kool 2.202.70. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Aug. Schotsche muizen 3.60. Bevelanders 4.10, Eigenheimers 4.50—5.20. bl. dito 4.505.30, uien 3.504.30. dreilingen 4.grove 3.90 —4.80, nep 44.60. spercieboonen 9.30— 12.40. snijboonen 13 60-18.10. bloemkool 10.30, 2e soort 4.10. 850 Kg. tomaten: A 11.20 13.50. R 11.C 9.20, 1725 Kg. druiven: Ali- cant 22.50—31.10. Fankenthalers 25.60—25.90,

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3