Ons tijdelijk adres Ingezonden Haven en Dijk voor alle verkeer gesloten Vrijdag 6 September 1940 Tweede Blad. MacUnieuLaó Van half twaalf tot 5 uur 's nachts binnen Geen afgifte meer van petroleum-bonnen Verzoek aan de ouders Laatste waarschuwing! Diefstal van geld Burgerlijke Stand van Den Helder Goudmijntjes! Wie krijgt een extra zeeprantsoen 1 Bleekneusjes naar Bergen aan Zee Wederom detachement marechaussée's gearriveerd Uit t Buitenveld Van de kleine groote vreugden Als men zijn woning onbeheerd achterlaat Distributie-commissie brandstoffen geïnstalleerd „Royal Bar" in de Spoorstraat geopend Weer fietsendieven op 't pad Ingekomen personen Maatregel die terstond ingaat. Met ingang van heden is alle verkeer, hetzjj van voetgangers, hetzij van voer tuigen, verboden op den geheelen Zeedijk en op de Buitenhaven. Tracht men dit verbod te overtreden, dan stelt men zich aan strafvervolging bloot. Dezer dagen schreven wij, dat men van des avonds 11 uur af zijn woning niet meer mocht verdaten, voor het zich be geven op de openbare straat. Met uitzon dering natuurlijk van diegenen, die zich voor zeer noodzakelijke doeleinden op straat moeten begeven (ziekte, werk zaamheden, enz.). Bij navraag blijkt ons thans, dat deze tijd foutief opgegeven werd. De uren, dat men „huisarrest" heeft, zijn van half 12 's avonds tot 5 uur 's morgens. Teneinde onaangenaamheden te voor komen, doet men er goed aan dezen tijd- goed in het geheugen te prenten. Zij, die geëvacueerd zijn, en geen bonnen aanvroegen, than3 buiten gesloten. De leider van den Distributiedienst ver zoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat het volstrekt overbodig is zich thans nog tot het bureau te wenden voor het verkrijgen van petroleumbonnen. Dit geldt ook voor diegenen, die zich eenigen tijd geleden buiten de stad begeven hebben en tot nu toe verzuimden deze bon nen aan te vragen. De afgifte is thans definitief gesloten, zoodat men zich een vergeefschen gang naar de Spoorstraat kan besparen. Laat Uw kinderen andermans erven niet als speelplaats gebruiken. Herhaalde malen kwamen ons dezer dagen klachten ter oore van personen, die zich tijde lijk niet in hun woning bevinden, en die bij hun thuiskomst moesten constateeren, dat hun woning of tuin ernstig geleden had van ravot tende jongens en meisjes. Velen toch gebruiken de verlaten erven thans als een soort „speeltuin", terwijl een deel zich daarbij niet ontziet „inbrekertje" te spelen in de ledige woningen en die voor allerlei kattekwaad te misbruiken. De politie let vanzelfsprekend terdege op dit kattekwaad, doch zal het op prijs stellen indien ook de ouders zelf hier een ernstige waarschuwing wilden geven aan hun kroost. Laat men zorgen, dat de eigendommen van anderen niet noodeloos beschadigd of vernield worden Nóg kan men het brandstof enquête-formulier inzenden. Naar wij vernemen heeft de leider van den plaatselijken Distributiéaienst besloten, nog enkele dagen de gelegenheid open te stellen voor het inzenden van de brandstof enquête formulieren. Ondanks het feit, dat de feitelijke termijn van uiterlijke inzending reeds lang gesloten is. Men betoont deze soepelheid, omdat men vreest dat verschillende honderden Helder- sche ingezetenen, die nog steeds in ver zuim bleven, straks, als de koude haar Intrede doet, ernstig gedupeerd zullen worden. Want dit staat vast: men ver speelt met dit niet-inzenden de kans tot het krijgen van kolen. Aldus: vraag nog heden een formulier aan bjj den distributiedienst en vul dit nog denzelfden dag in. Hoe onverstandig het is bjj het verlaten van de woning daarin geld achter te laten (en dit geldt evenzeer voor andere waardepapieren) blijkt uit het feit, dat dezer dagen door tot nu toe onbekenden ingebroken werd in een huis aan de Laan. De eigenaar moest constateeren, dat men zjjn nagelaten portemonnaie, waarin zich een aanzienlijk geldsbedrag bevond, had meege nomen. De politie stelt een onderzoek in. van 5 September 1940. GEHUWD: J. Dijkshoorn en A. de Boer. P. J. Nieuwenhuis en S. Straatman. J. H- Schneider en C. de Boer. W. C. Korving en J. Roozendaal. Wie naam en adres opgenomen wil zien, geve het aan ons kantoor op of zende zijn opgave aan onze admini stratie te Den Helder, met insluiting van 25 cent aan postzegels of geld. Knip het adres van Uw kennissen uit mderstaande adressen meteen uit of noteer het. CHR. VAN HOLST, Secretaris „Voorzorg" weder Begoniastraat 3. Bedrijven, die er voor in aanmerking komen. Teneinde in aanmerking te kunnen komen voor een extra zeeprantsoen, moet de aanvra ger arbeid hebben te verrichten, die hem in be langrijke mate blootstelt aan verontreiniging en aan bezoedeling met voor zijn gezondheid gevaarlijke stoffen. Voor een extra zeep-rantsoen kunnen o.m. in aanmerking komen personen, die werk zaamheden verrichten of omgaan met stoffen, welke hieronder vermeld worden. Arbeid in de binnenscheepvaart, arbeid op zeeschepen, asphaltbedekking, autogeen las- schen en snijden, automobielreparatie, bagger- arbeid, bootwerkers, brandstoffenbedrijven, drukkerijen, chauffeurs, dakbedekking, gara ges, havenarbeiders, kappers, kolentremmers, loodgieters, machinisten, melkers, metaalar beiders, monteurs, rangeerders, reinigings dienst, rijwielreparatie, schilders, schoenma kers, schoorsteenvegers, slagers, smeden, stokers, textiel-industrie, veehouderij en vis- schersschepen. Zij hierbij vermeld, dat voor hen, die in loondienst werken, de aanvrage dient te geschieden door den werkgever. Gisterenmorgen, met den trein van half tien zijn, onder de goede zorgen van het Cen traal genootschap voor kinderherstelling- en vacantie-kolonies, een 21-tal Heldersche bleekneusjes voor zes weken naar „Russen duin" te Bergen aan Zee vertrokken. Het wa ren jongens en meisjes van 8 tot 15 jaar. Ze werden natuurlijk uitgeleide gedaan door moeder, door zusjes en broertjes. De moeders vonden dat vertrek maar matig leuk, de broertjes en zusjes waren wat jaloers en de bevoorrechten zelf hadden het druk met el kaar en druk met moeder en de anderen, die buiten op het perron stonden. Zes weken bosch en duin, zes weken volop genieten van de natuur en als het weer blijft, zooals het bij vertrek was, zes weken zonnen. Het zal ze goed doen, die Heldersche kinde ren en dat vooruitzicht maakte het afscheid voor de moeders gemakkelijker. Bovendien weet men, dat ze onder uitstekende leiding staan en dat Bergen aan Zee tenslotte niet zoover van Den Helder ligt. Gisterenmiddag arriveerde in Den Helder wederom een nieuw detachement mare- chaussée's, waarmede het politiecorps belang rijk versterkt is. Dit detachement zal voornamelijk gebruikt worden voor de bevolen afzetting van Zeedijk en de haven. Ja, wel vele en velerlei zijn de zorgen van ons, emigranten! De zorgen over het geld, en over het terug- keeren. Over de kinderen en over onze ouders, die al weer terugzijn. Zorgen over dit en zor gen over dat. lederen dag weer, iederen dag versch. Maar naast de zorgen zijn daar de vreugden. Och ja, het zijn niet van die gróóte vreugden, maar die hebben we reeds geleerd ons te ont zeggen. Het leven is zorgelijker, ietwat peni beler geworden. De kleine vreugden van voor heen zou men thans gróóte vreugden noemen, waarmee maar weer de wet van de relativiteit bewezen is! De kleine vreugden van iederen dag...! Dat is dan de zon, die zich 's morgens in het buitenveld pleegt te manifesteeren in al de onwezenlijke en onvatbare schoonheid van den nieuw-geboren dag. De zon, die eerst worstelt met de duisternis in het Oosten. Die strijdt met de nevels, die over de landen hangen en in de lucht wervelen. De sluiers van den nevel, die als geesten voortijlen van akker tot akker en van dorp tot dorp, in héél den Noordkop. Ineens is daar dan de zon. En we aanschou wen haar: hetzij op de fiets, hetzij in den trein. Een bal van rood koper eerst, die zich draait en wentelt in de nevels. Het rood stijgt hooger en hooger, gloeiende facetten af werpend en den nevel makend tot een door zichtig, ragfijn tulle, waarin de wereld ge huld is. Dan wordt het rood okergeel en daarna is het een gouden bal, die zich opheft boven de horizon. De dag is geboren. Een nieuwe dag begint. Dit is de poëzie van het begin van een schoonen dag. Een dag, die meerdere kleine vreugden kan brengen. Paar is het bezit van den „voorraad Men Groot aantal kleinere diefstallen gepleegd. Zooals bekend, bevindt zich op het oogenblik in Den Helder een groote politiemacht, be staande uit leden van de gemeentelijke politie, en uit een korps rijksveldwachters en mare- chaussée's. Hun werd, als een der eerste taken, opgedragen zorgvuldig op te letten dat de ver laten perceelen in de stad geen operatie-ter rein konden vormen voor onverantwoordelijke elementen, die bij nacht en ontij, en daarbij profiteerende van de verduistering, hun slag konden slaan in die huizen. Al is het korps echter uitgebreid, het is be grijpelijk dat niet iedere woning in het bijzon der in het oog kan worden gehouden. En dat is ook de reden, dat het nog herhaaldelijk voor komt, dat niet thuiszijnde personen onaange name verrassingen bereid worden als ze weder arriveeren. Zooals men in dit nummer van onze krant leest, werden de beide laatstgepas- seerde dagen weder tal van kleinere en grootere inbraken en verduisteringen ge pleegd. Wij zouden naar aanleiding daar van het verzoek tot allen, die nog steeds Den Helder plegen te verlaten, willen rich ten, dat men géén waardevoorwerpen of geldbedragen achterlaat. Voorts mogen wij wel een beroep doen op diegenen, die wél thuis zijn, om zoo mogelijk ook de eigendommen van de buren in het oog te houden. Maar vóór alles: als men z'n woning onbeheerd achterlaat, neem dan die maatre gelen, die U voor onaangename verrassingen vrijwaren. Dat zulks noodzakelijk is bewijzen de laat ste dagen. Een taak in samenwerking met den plaatselijken Distributiedienst Uitgaande van het Departement is dezer dagen in Den Helder geïnstalleerd de Com missie voor brandstoffen in den distributie kring Den Helder. Deze commissie is als volgt samengesteld." Voorzitter: J. N. E. Teune. Secretaris: H. Postuma. Leden: W. A. Everards (leider Distributie kring). J. Lakeman, Alkmaar (districtsadviseur voor Noord Holland boven het Y). Als vertegenwoordiger voor het grootbedrijf heeft in deze commissie zitting genomen de heer H. van Geenhuizen te Amsterdam en voor het klein-bedrijf de heeren: Postuma, F. Fels en M. Kruyff te Den Helder. Tot de voornaamste taak dezer commissie behoort het tot stand brengen van een goede functionneering der brandstoffenvoorziening in den Distributiekring Den Helder (waaronder zooals bekend, eveneens ressorteeren Callants- oog, Julianadorp en Anna Paulowna) en voorts de vaststelling van de rantsoenen. Een en an der geschiedt in nauwe samenwerking met den plaatselijkeh Distributiedienst. DIEFSTAL OP DE BASSINGRACHT. Een bewoner van de Bassingracht deed bij de politie aangifte, dat te zijnen huize aan de gracht tijdens zijn afwezigheid zijn ontvreemd een 2-tal auto-assen en een 4-tal autobanden. Een onderzoek wordt ingesteld. CACAO GESTOLEN. Een bewoner van de Molengracht kwam, bij thuiskomst, tot de minder prettige ontdek king, dat „bezoekers" bij hem 3 bussen cacao medegenomen hadden zou zeggen een zeer prozaisch bezit, maar in oogenblikken van dankbaarheid en innerlijke harmonie zeer integendeel een poëzie-vol bezit! Neen, mijn vrouw, die op bescheiden wijze enkele zaken insloeg, niet uit hamster-drift, maar uit wijze voorzorg. Trouwens, hamsteren kan men het niet noemen, aangezien wij reeds thans bezig zijn een deel des voorraads „frisch" te maken. Daar zijn gedroogde appeltjes (ge kregen door bemiddeling van den boer), die als rozige koontjes op den zolder van de schuur liggen te lonken en te geuren. Iederen keer als ik aan het „controleeren" ben, wor den er een paar dokmeester gemaakt, ondanks de zeer ernstige waarschuwing mijner betere helft, die beweert, dat gedroogde appelen, in ongekookten vorm geconsumeerd, buikvlies- ontsteking, ingewanden-koorts en maag- catharr tengevolge hebben... Ik wéAg het er op! Daar hangt de ham aan een balk en ik zeg Udie ham is ge gedicht. Zie hem daar pralen en prijken in het schemer-duister van de schuur. Donkerrood,- gelardeerd met een welige rand vet, doet dit ham denken aan een ouderwetschen feestdisch. Het is zwaar tegen deze verlokkingen weerstand te bieden en zoo is het te verklaren, dat een der einden van dezen ham reeds aangesproken is, terwijl de „zware" dagen toch nog niet. gearriveerd zijn. En ik zwijg van de flesschen „weck", waarin achter helder glas vleesch, pruimen, jam, dop erwten, snijboontjes, appelmoes, en worst uit gestald is. Ieder glas is een verleiding des vleezes en ik geef U de verzekering, dat die verleiding hévig is. Het is echter een vreugde, die verleiding te mogen ondergaan. Een vreugde is de muziek op ons dorp. Het is geen stafmuziek, geen concertge- bouw-orchest. Niets ervan. Ons dorp is ook maar een kléin dorp, zoo klein, dat men er de emigranten aan de vin gers van twee handen kan tellen. Maar toch telt het dorp zijn muzikale artisten. Daar is Tijs. Tijs vent overdag met melk (annex eieren en flesschen gort), maar des avonds ontdoet hij zich van zijn prozaisch blauwe overall en steeks zich in 't kunste naarswambuis. En dan zit hij op de bank voor z'n huis en pleegt harmonica-spel. Het is precies zooals men in de oude boekjes In de plaats van het verwoeste „Kegelhuis". Zooals bekend, behoorde tot de zwaarstge- troffen bedrijven tijdens het groote bombarde ment van Den Helder het Kegelhuis der fam. Burgers in het Julianapark. Niets werd gered, zoodat het wel een bijzondere prestatie ge noemd mag worden dat reeds gistermiddag in de Spoorstraat een nieuwe zaak van de Gebr. Burger haar deuren kon openen. Het is de „Royal Bar", gevestigd in het pand Spoor straat 21, voorheen de Canketoakkerij van Paul Meyer en daarvoor eveneens een zaak van de fam. Burgers, nl. de bekerde „Victoria Bar' De zaak ziet er in haar licht-crème uitvoe ring keurig uit en bezit ten zeer intiem ka rakter. Apart genoemd mag worden het fraaie buffet met de geheel nieuwe schenk- en af- waschoutillage. Voorts bezit de zaak alle comfort, die een modern café in dezen tijd moet hebben. Veel en velerlei zijn de dranken en spijzen die de „Royal Bar" haar bezoekers biedt. Behalve alles wat onder een „vergun ning" valt, kan men zich laven aan allerlei soorten uitsmijters, belegde broodjes, koffie, thee, chocolade, enz., enz. Men kan er dan ook met smaak z'n twaalfuurtje verorberen. Het was het timmerbedrijf der fa. C. Quak in de Hoogerwerfstraat, dat de zaak geheel verbouwde (in recordtijd!); het schilderwerk is van. de hand van den heer Sanders, terwijl de fa. Schellinger de verlichting en het sani tair voor haar rekening nam. Dat de zaak reeds nü vele vrienden telt, bewezen gistermiddag een 25-tal bloemstuk ken, waaronder zeer mooie. Hopen w+= dat de zaak der Gebr. Burger in dit verkleinde „Kegelhuis" zal mogen floree- ren. Je fietsendieverij houdt in Den Helder nog maar steeuj aan, zoodat het advies, zijn rijwiel niet zonder slot onbeheerd ergens neer te zet ten, nog wel eens gegeven mag worden. Enkele inworers moesten dit namelijk weer beboeten met het verlies van hun rijwiel. Een dame uit de Oranjestraat deed nl. aangifte dat haar fiets (een nieuwe!) die zij even in de Spoorstr" gezet had, verdwenen was. Iemand uit de Krugerstraat liet zijn fiets oo staan zonder toezicht en mist z'n karre tje eveneens. Hetzelfde overkwam iemand van de Laan, die ook bij de politie aangifte van vermissing deed en iemand uit de Spoorstraat. Tenslotte overkwam het nog een schipper, die met z'n vaartuig in de Binnenhaven lag. Deze had ook al weer de fiets onbeheerd aan de Zuidstraat laten staan. Men neme z'n maatregelen en... zij op z'n hoede OP DE FIETS ZONDER BEL. Sommige lieden leven nog steeds in de ver onderstelling dat het thans niet meer nood zakelijk is, zich voor honderd procent aan de verkeersvoorschriften te houden. Rijden zon der bel is daarbij iets heel gewoons. Twee personen brak dit echter zuur op. aan gezien zij bekeurd werden. GEFIETST OP HET VOETPAD. Fietsen op het voetpad is, zooals iedereen geacht wordt te weten, verboden. Een stadgenoot, die het blijkbaar niet wist, werd dit middels een proces-verbaal bijge bracht.... HOUT EN GEREEDSCHAP ONTVREEMD. Een bewoner van de Bankastraat deed aan gifte, dat men hem va' een hoeveelheid triplex hout en gereedschap bestolen heeft. Ook dat gebeurde tijdens de afwezigheid van dien be woner. NOG EENS: LEVENSMIDDELEN! Levensmiddelen staan in het zenith der be langstelling. Hetgeen op onaangename wijze ondervonden werd door iemand, die in de Hector Treubstraat woont. Hij miste name lijk diverse levensmiddelen. leest en wellicht juist dédrom zoo attractie- vol. Daarbij: Tijs speelt met gevoel. Hij han teert zijn accordeon met teederheid en liefde. Hoor hem spelen Tosselli's „Serenade", hoor hem Strauss' „Donauwellen"-wals trekken, zie hem het volschoone „Daysi, Daysi" beleven en zich overgeven aan de klankenweelde van „Dichter und Bauer". Het is alles zeer warm, en levend en het is volstrekt onmogelijk er nuchter onder te blijven. Vooral als de zon zakt aan den einder, als men geen vliegtuigen hoort in de verte en als zelfs de boer zijn eeuwigen land-arbeid gestaakt heeft en met zijn bruinen kop in de eeltige handen mee luistert. Dat zijn goede en onvergetelijke momenten, die veel van ons emigranten-leed verzacht hebben en momenten, die wij niet meer zullen vergeten. In een ander huis speelt een boerenjongen soms op een occorino en ik heb nóóit geweten dat er zóóveel klank en fantasie gehaald kon worden uit zoo'n pieterig stukje instrument. Een enkele maal vallen de klanken van de har monica en occnrino in elkander. Meestal ein digt dan een der muzikanten. Slechts zelden bouwen ze verder samen aan de melodie. Doch die zeldzame keeren zijn momenten van ver voerend kunstgenot. Doch genoeg hierover. Want haast zou ik vergeten te schrijven over de zeer aparte vreugden, die gelegen zijn in ons adspiranten-boerenbestaan. Wij helpen nameljjk den boer, zjj het op onze manier. Niet altijd is die hulp even geslaagd. Maar bestaat er een schooner verpoozing dan het opjagen van het vee naar den boer op den wagen en dan in de schuur? En wat is interessanter en kostelijker dan het weghalen van de eieren, warm en blank, zoo uit het hennenhok, of het overgieten van de melk in de zilver-stralende bussen Dat zijn alle dingen, die het leven van ons, emigranten, verzoet en verzacht. Dat z(jn de herinneringen, die we, als we straks weer in Den Helder z(jn, niet meer ver- gèten, maar die tot de schoonste zijde van de vluchtelingen-medaille behooren. Het zijn de kleine vreugden des levens. En omdat we niet verwend zijn, zijn het gróót e vreugden! (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactia, Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Geachte Redactie. PLATTELANDS- EN STADSSCHOOL. Naar aanleiding van Uw hoofdartikel onder 3tadnieuws van Woensdag 4 September heeft ondergeteekende de eer Uw welwillende aan dacht te vragen voor et volgende: In genoemd artikel betoogt U o.m., dat het onderwijs in Den Helder op zeer hoog peil staat. Ondergeteekende, die de eer had, een aantal jaren bij het Openbaar Onderwijs in Uwe ge meente werkzaam te zijn, kan dit ten volle onderschrijven. Den Helder bezit een staf van onderwijzend personeel, waarop het trotsch kan zijn. Inderdaad, het onderwijs staat op zeer hoog peil en de diverse scholen kunnen dan ook steeds op uitstekende resultaten bogen. Dat men echter met de leerstof ten opzichte van andere plaatsen „ver vooruit" is, meent ondergeteekende te moeten betwijfelen. Dat bijna alle leerlingen op de plattelands- scholen een klasse hooger geplaatst worden, vindt niet zoo zeer zijn oorzaak in het „meer of minder" ver zijn van de leerstof, dan wel in den datum van den aanvang van het nieuwe schooljaar. In de meeste plattelandsgemeenten vangt het nieuwe schooljaar aan op 1 April of 1 Mei. In Den Helder eindigt het schooljaar eind Juli. Komt dus een leerling begin Juli op een plattelandsschool, dan is daar de nieuwe cur sus reeds 2 3 maanden aan den gang. Nu staat men voor de vraag: „Moeten we dezen leerling in dezelfde klasse plaatsen, dus eigenlijk 9 10 maanden „verlagen", of„ zul len we hem in de volgende klasse plaatsen en hem dus 2 k 3 maanden „verhoogen"? U begrijpt, dit laatste vindt meestal plaats. Met eenige extra hulp van den onderwijzer probeeren we dan zoo'n leerling weer „mee" te krijgen. Het hoofdartikel geeft echter den schijn, of men in Den Helder een geheel leerjaar met de leerstof vooruit is, hetgeen ondergetee kende ernstig in twijfel trekt. Nogmaals, ondergeteekende heeft het groot ste respect voor het onderwijs in Uwe Ge meente en wenscht het gaarne een spoedig en algeheel herstel toe, maar toch meent hij voor het onderwijs ten plattenlande een lans te moeten breken. En mócht het voorkomen, dat men „ergens" ten plattenlande wat minder „ver" is met de leerstof (overigens een betrekkelijk begrip), dan nóg mag men niet generaliseeren, waar door allicht bij een deel van Uw lezers de in druk zou kunnen worden gewekt, dat men ten plattenlande „van het onderwijs maar wat méAkt". U, mijnheer de redacteur, vriendelijk dan kend voor de verleende plaatsruimte, teekent hij, Hoogachtend, J. L. H. J. WESTENBERG, Hoofd der O. L. School, Broek op Langendijk. Inderdaad is het plaatsen van de leerlingen van de openbare- en bizondere scholen van Den Helder, in een hoogere klas op de platte- landsscholen, oorzaak van het vroeger aan vangen van het schooljaar in de buitengemeen ten. Maar nu is tal van ouders gebleken, dat hun kinderen niet alleen in die hoogere klasse (die dan toch drie maanden voor was bij de Heldersche school) direct aan konden sluiten ten opzichte van verschillende vakken, maar dat er ook vakken waren, waarbij ze nog voor waren. Dat pleit niet tegen de plattelands- school, maar getuigt slechts van het gehalte van het onderwijs in Den Helder. Het is geenszins onze bedoeling geweest in genoemd artikel iets onvriendelijks te zeggen ten opzichte van de plattelands- of dorps scholen. We zijn, met vele Heldersche ouders zeer dankbaar voor de gastvrijheid, die onze kinderen hebben genoten en nog genieten en wij voelen mee de groote moeilijkheid, die de invasie van Heldersche kinderen in die scholen, voor de onderwijskrachten heeft teweeg ge bracht. Wij begrijpen, dat hulpkrachten van Den Helder dringend noodig zijn, als de situatie ter plaatse nog langer gehandhaafd blijft. Hoe zeer we ook wenschen, dat de ouders hun kinderen weer naar de Heldersche scholen zenden, als men daartoe voorloopig nog niet wil besluiten, dan moet van Den Helder uit hulp geboden worden en dat kan met wat goeden wil. In ons interview met den inspec teur van het L. O. te Alkmaar, opgenomen in ons nr. van gisteren, hebben we daar ook reeds op gewezen. Red. Heldersche Courant. R. de Kos, 11. stuurman, Soembastraat 6. J. Krarer en echtgen., beheerder RI, Wagen- str. 31. P. Rood en echtgen., mijnenmonteur, Brakkeveldweg 15. F. J. H. v. d. Kuijl---v. Laar, van Galenstraat 37. M. Chaudronv. Heiningen, Ruijghweg 173. J. L. de Wit, tand- techniker, Lombokstr. 29. J. v. Straten, typo graaf, Schoolweg 26. Addy N. P. Bakker, Dijk- straat 10. W. B. J. Spierings, tuinder, Nieuw- straat 68. H. G. Wiersma, kunstschilder, van Galenstraat 29. T. v. Wijk, los werkman, H. Treubstraat 70. G. J. M. Bijl, hulp i. d. huish. Vischstraat 38. M. A. van der Gulik, landarb., Doggersvaart 23. J. Besseling en gezin, tim merman, Kortevliet 12. P. Kleijn en echtgen., timmerman, W. Beukelszstr. 7. Wed. M. van Elmpt-Simons, Ruijghweg 209. A. Holtman, arbeider, Rijksweg 89. Z. Besterveld, Ruijgh weg 70. M. A. DitoZijm. West9traat 42. J. Visser, fabrieksarb., Schoolweg 22. B. G. J. Rooijakkers, adj. insp. v. politie, Kerkgracht 33. J. van Herwijnen, agent v. pol., v. Galen- str. 42. G. J. Ottenvan Santen, D. Rijkers- str. 12. J. Schreurs en gezin, monteur, Ceram- straat 35. M. H. C. KantVisser, Callants- oogervaart 7. A. de Boer, 11. verpl., C. Dito- str. 5. E. M. Verhorst, Fabrieksgr. 28. J. Wil- lemsen en gerin, monteur, le Vroonstr.85. J. Dijkshoorn, C. Ditostraat 5. R. Seinstra en echtgen., rijksveldw., H. A. Lorenzstr. 94. K. IJ. Stuive i gezin, landarbeider, Brouwerstr. 72. J. G. E. Uijterwjjk en gezin, caféhouder, Spoorstr. 4ó. J. Been, Wacht9tr. 22. W. Leeg water en gezin, agent v. pol., H. Treufcstr. 28. M. E. Boerde Bruin, Ceramstr. 13.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5