De zaak van de baby „De visch van het oogenblik" Tijdbom bij Buckiogham Palace Beter tijden voor orkesten en tooneel Beleediging in den oorlog RECHTSZAKEN Officieele valuta-koersen Botsing van goederen treinen te Utrecht Arasterdamscbe effectenbeurs De in verband met het arrest in de proce dure tusschen de families S. en van derW. ten overstaan van den raadsheer-commis saris Mr. A. L. M. van Berckel gehouden enquête is thans geëindigd. De procuruers van partijen zullen opnieuw voor het hof pleiten. Deze pleidooien zullen Zaterdagmid dag a.s. te 2 uur worden gehouden. Voor het getuigenverhoor had de procu reur der familie S., Mr. Van Oven, nog drie getuigën gedagvaard, van wie er slechts één verschenen was, namelijk mej. A. Tichelaar, zuster Volutiana, die in Mei j.1. werkzaam was in bovengenoemde kliniek. Mr. Van Oven zag af van het hooren der beide an dere getuigen. Zuster Volutiana verklaarde, dat zij ge durende de laatste dagen van Mei bemerk te, wanneer zij zich in de verloskamer be vond, welke onder zaal 9 gelegen is, dat haar van de puinhoopen achter het gebouw een onaangename lucht tegemoet kwam. Zij deelde dit mede aan den rechercheur Jur- gens. Op 30 Mei is zij met den heer Jurgens en een inspecteur gaan zoeken, met het re sultaat, dat zij diep in den puinhoop, onder aan, onder brokken steen, een kinderlijk]» bedolven vond. Onder het lijkje lag een wiegkleed. Getuige kon echter niet zeggen, van welke zaal een en ander afkomstig was. Wel was het lijkje gekleed in kleertjes, wel ke in de kliniek alleen op zaal 8 en 9, ge bruikt worden. Een kindje uit de couveuse zaal kon het niet zijn, want dan zou het een truitje aangehad moeten hebben. Bovendien is die zaal, op een paar gesprongen ruiten na, geheel ongerept gebleven. Na den bominslag heeft getuige oprui- mingswerk op de zalen gedaan. Op zaal 15 (boven zaal 9) waren alle bedden en wie gen nog aanwezig. De wiegen stonden zelfs nog op hun voetstuk. Van deze zaal was al leen het balkon afgeslagen. Hierop stond geen bed, noch een wieg. De overige zalen, behalve zaal 9, waren in zoover alle ongerept gebleven, dat zich de wiegen en bedden daar nog in bevonden. Bij de hierna gehouden contra-enquête had mr. ir. Smalhout den procureur van de familie van der W. vier getuigen gedagvaard. Mevr. W. P. Oosterveen, een zuster van Mevr. van der W. werd het eerst gehoord. Zij had Mevr. van der W. tweemaal, terwijl zij in de kliniek Bethelehem lag, opgezocht en toen haar baby gezien. Na den bominslag zag zij het kind herhaaldelijk meer en zij twijfelde er geen oogenblik aan, of haar zus ter was in 't bezit van haar eigen kind. De oogen van het kind aldus deze getuige zijn geheel die .van mijn eigen kinderen en ik herken er een eigenaardigheid van onze familie in. Het eene oog is namelijk iets kleiner dan het andere. Het is alsof de pu pil niet in het midden zit. Ook heeft het kind een naar buiten staand knietje een eigen schap, die in de familie van der Winden voorkomt. Dit had haar zuster haar in de kliniek verteld en later heeft getuige dit ook ten huize van haar zuster gezien. Eén vlekje, dat het kind op den neus had, ver oorzaakt door een druppel zilvernitraat, had getuige later ook gezien, toen het kind thuis was. Mevr. W. F. J. van der Winden, schoon zuster van den heer van der W„ had diens vrouw een keer in de kliniek bezocht in ge zeischap van de vorige getuige. Na de ramp kwam getuige ten huize van de familie van der W. en twijfelde er ook niet aan, of dit was hetzelfde kind, dat zij in de kliniek ge zien had. Ook deze getuige heeft-in de kli niek het vlekje op den neus van het kind gezien. Toen het kind thuis was, heeft zij er niet op gelet of dit vlekje er nog was. Berlijn acht verdwaald projectiel niet uitgesloten. Van officieele Engelsche zijde wordt U.P. medegedeeld, dat Dinsdag in de vroege mor genuren in de tuinen van Buckingham Pa lace een Duitsche tijdbom is geëxplodeerd. Er is slechts geringe schade aangericht. Aan den Noordelijken gevel zijn tal van ramen gesprongen. Ook de muur toont de sporen van de explosie en aan den eenen kant is een gedeelte van het dak naar beneden ge komen. In het bijzonder zijn de zwembassins der princessen, de werkkamer van den koning en de kleedkamer van de koningin bescha digd. De bom is Maandagmiddag om half- twee gevallen, doch daar zij eerst den vol genden morgen ontplofte, zijn er geen doo- den of gewonden te betreuren. De koninklij ke familie was noch tijdens den inslag, noch tijdens de explosie in het paleis aanwezig. Uit Berlijn wordt hieromtent van bevoeg de Duitsche zijde verklaard dat, ofschoon bij de Duitsche luchtmacht niets hiervan bekend is, het in het geheel niet onmogelijk is, dat een verdwaalde bom in den tuin van het Buckingham Palage is terechtgeko men. Was het de bedoeling van de Duitsche vliegers geweest, om het paleis te bombar deeren, dan zou de zaak geheel anders zijn en dan zou niet slechts een verdwaalde bom daar terechtgekomen zijn. Wel had getuige gezien, dat het kind een naar buiten staand knietje had. Zoowel ge- tuige's man als diens broer, partij van der W„ hebben een dergelijke knie. Getuige vond, dat het kind precies de oogen van haar schoonzuster had. Tenslotte werd nog gehoord een broer van mevrouw van der W., de heer J. G. L. eBrkhout. Ongeveer 5 uur na de geboorte van het kind is hij in de kliniek geweest. Hij heeft toen gezien, dat het kind een donker vlekje op den neus had en het viel hem ook op, dat het haar doorliep over de wang naar de ooren. Later, op 10 Mei, is zijn zuster met een kind ten huize van de ouders van getuige gekomen en hij heeft daar bij dat kind denzelfden haar groei en hetzelfde vlekje op den neus waargenomen. Mr. Smalhout zag af van het hooren van de vierde getuige. De contra-enquête was daarmede ook afge- loopen, waarop de raadsheer-commissaris de zaak verwees naar he rol van het Hof ter pleidooibepaling. Zooals bekend, zal Zaterdagmiddag a.s. op nieuw worden gepleit. Op het rangeerterrein achter het centraal station te Utrecht zijn Woensdagmiddag twee goederentreinen met elkaar in botsing gekomen. Er werd groote materieele schade aangericht, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Uit de richting Arnhem reed omstreeks twee uur een lange goederentrein het ran geeremplacement op. Blijkbaar had deze trein te veel vaart om op het aangegeven punt te stoppen. Hij schoof door en kwam daardoor in botsing met een verderop al leen staande locomotief. Door den stoot werd deze opgeduwd en het geheel botste vervolgens tegen een goederentrein, welke uit Amersfoort was gekomen en juist op een kruispunt stond. De Amersfoortsche trein werd in de flank aangereden en ern stig beschadigd. Van de tien wagens waar uit deze trein bestond, werden er zes uit de rails geworpen. De opgeduwde locomotief en een gedeelte van den Arnhemsche trein ontspoorden eveneens. De schade was hier geringer, al vlogen de eierkolen uit de open kolenwagens over het rangeer terrein. Deze stagnatie was echter spoedig verholpen. Op het gekraak van de botsing kwam ter stond hulp toesnellen. Dank zij het snel en krachtdadig optreden van het gerequireerde personeel was het mogelijk nog vóór het invallen van de duisternis de versperde ba nen vrij te krijgen. Over de voornaamste sporen heeft nu weer treinverkeer plaats. Vanwege de Nederlandsche Spoorwegen wordt een onderzoek naaf de toedracht van het ongeval ingesteld. In de eerste plaats mosselen en daarna garnalen en zoetwater- visch zullen onder de aandacht van het publiek worden ge bracht. Amsterdam. „De visch van het oogenblik". Onder dezen titel is de commissie ter bevordering van het vischverbruik in Nederland, in op dracht van de Nederlandsche vis- scherij-centrale en met medewerking van het centraal verkoopkantoor voor mosselen, het verkoopkantoor voor garnalen en de Nederlandsche Hei demaatschappij, gisteren een groot- scheepsche actie begonnen, welke tot doel heeftf de Nederlanders er toe te brngen, nu het vleesch niet meer in die mate voorradig is als vroe ger, visch een ruime plaats op het menu te geven. In de eerste plaats mosselen, daarnaast garnalen en zoetwatervisch, zullen onder de aandacht van het publiek worden gebracht. De voedingswaarde en het vitaminegehalte van visch zijn vrijwel gelijk aan die van vleesch, terwijl visch in v&le gevallen lich ter verteerbaar is. De visch van het oogen blik behoort aan de eischen te voldoen, wel ke dezen tijd stelt. Het moet groote voedings waarde bezitten en bovendien moet de be reiding dusdanig zijn, dat de huisvrouw geen moeilijkheden krijgt met de distributie regeling, met andere woorden, dat het niet te veel bonnen kost De mogelijkheden, welke op dit punt de mosselen en garnalen bieden, hebben wij gistermiddag persoonlijk kunnen keuren, al dus een verslaggever van het A.N.P., daar de commissie ter bevordering van het visch verbruik in Nederland in hotel Krasnapolsky een bijeenkomst hield, waar deze gerechten werden geserveerd. De heer Tha Meyerink, voorzitter, hield daarbij een rede, waarin hij de bedoeling der actie uiteen zette en bo vendien de hoop uitsprak, dat de zeevisch niet uit het geheugen zal gaan, nu de toe stand van dien aard is, dat de visschers niet uit kunnen varen. De geografische ligging van ons land is zoo, dat Nederland welhaast altijd als het land der visschers zal blijven bestaan. Dan werd nog het woord gevoerd door den heer J C. Heinerikx, directeur van het Centraal Verkoopskantoor van mosselen, die het een en ander over deze schelpdieren vertelde. Het mosselzaad men vergete niet. dat per jaar vijftig millioen kilogram in Zeela"J. kweekte mosselen, ter waarde van f 1. wordt verhandeld wordt in ondiepe ken in de Oosterschelde en Grevelingen op gekweekt tot volwassen dieren, welke aa twee a drie jaar oud zijn. Deze volwassen mosselen worden door bemiddeling vajl centraal verkoopkantoor te Bergen op /-oom aan de groothandelaars verkocht, die hun voorraden in zgn. verwaterplaatsen bijeen brengen en van daar uit verder ver^a!lc!s" len. Vroeger werden ze veelal naar Beigie, Duitschland, Frankrijk en Engeland ver zonden. Het jaargetijde dat de mosselen het lekkerst zijn, is de winter. De heer J. P. Vrolijk, directeur van het verkoopkantoor voor garnalen sprak hier na over het verbruik van garnalen. De aan- voermooi'lijkheden zijn thans groot, doch men hoopt deze spoedig te kunnen overwin nen. Daar de garnalen het lekkerst zijn. wanneer zij levend gekookt worden, is men thans gedwongen de garnalen aan boord van de schepen te koken. De heer Looijen, visscherijambte- naar der Nederlandsche Heidemaat schappij, sprak ten slotte nog over de zoetwatervisch. Vroeger werd de ze zeer veel in ons land gegeten, doch langzamerhand heeft de zee visch haar verdrongen. Thans is de zeevisch echter practisch uitgescha keld en krijgt de zoetwatervisch dus weer een kans. De Heidemaatschap pij heeft zich reeds jaren beijverd, deze visch tot een volksvoedsel te maken. En door haar smaak en door haar voedingswaarde heeft zij daar recht op. Tot besluit van deze propagandabijeen- komst werd een film over den haringvangst vertoond, waarbij de heer De Graaf de ex plicatie verzorgde. Er bestaat een oud rijmpje, dat zegt: Haring in het land. Dokters aan den kant. Dit spreekt voor zich zelf. RIJKSSTEUN ZAL HUN ARBEID VERLICHTEN. Naar het A.N.P. verneemt, heeft het bestuur van het Rotterdamsch Philharmonisch Or kest van den waarnemend secretaris-gene raal van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen bericht ontvan gen, dat het met ingang van 1 Januari-1940 een vaste rijkssubsidie van f 10.000 per jaar zal ontvangen, waardoor deze instelling in de rij der door het Rijk gesubsidieerde orkes ten is getreden. Het vaste jaarlijksohe rijkssubsidie voor de Haarlemsche Orkestvereeniging is ver hoogd met f 2500. Verder is aan alle orkesten bericht, dat het Rijk bereid is in den komenden winter 20 procent van de salarissen van de orkestle den te garandeeren, mits de besturen zelf, eventueel met steun van de plaatselijke en provinciale overheden, voor de resteerende 80 procent instaan. Aan de gevestigde tooneelgezelschappen Is medegedeeld, dat van rijkswege maatregelen tot bevordering en steun van de Nederland sche dramatische kunst in overweging zijn. In verband hiermede is hun vanwege het departement van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen een aantal vragen gesteld. Haarlemsche rechercheur had een N.S.B.-lid voor „landverrader" uitge maakt. Vijf en twintig gulden boete geëischt Gister heeft voor de Haarlemsche recht bank een 47-jarige agent-rechercheur van politie uit Haarlem terechtgestaan, die er van werd beschuldigd, op 11 Mei een gear resteerd N.S.B.-lid tijdens het transport het woord „landverrader" te hebben toegeveogd De behandeling van deze zaak was reeds eenige malen uitgesteld, omdat de getuigen beurtelings niet aanwezig konden zijn en ook ditmaal was de kroongetuige, de 49- jarige voorzitter van den Bond van Neder landsche Onderwijzers niet ter terechtzit ting verschenen. De officier deelde evenwel mede, bericht van dezen getuige te hebben ontvangen, dat hij wellicht in den loop van den dag weer te Haarlem zou arriveeren. De president stelde daarom voor, de zaak te schorsen tot de middagzitting, waartegen een der amdere getuigen echter bezwaren maakte, omdat zijn werkzaam heden dit niet toelieten: de verdediger, mr. A. Bruck, opperde bezwaren tegen het af zonderlijke verhoor van dezen getuige, daar het in deze zaak op nuanceeringen zou kunnen aankomen. Na zich in raadkamer te hebben terugge trokken, beval de rechtbank, dat de getui ge dadelijk zou woorden gehoord. Verdedi ger: „Ik vraag acte van verzet!" Deze getuige, een 38-jarige chauffeur-mon teur van Duitsche nationaliteit, verklaarde op 11 Mei samen met den klager in een auto van Haarlem naar Hoorn te zijn ver voerd. Get. kende den arrestant niet, doch al spoedig ontspon zich een gesprek, door dat de andere arestant opmerkte, dat get. zich van de arrestatie niet zoo veel scheen aan te trekken. „U hebt zeker geen gezin?" had hij opgemerkt en ten slotte had ook de rechercheur, die voor in de auto zat, zich in het gesprek gemengd en den N.S.B.'er toegevoegd: „Och deze meneer kan er niets aan doen. dat hij wordt gearresteerd, want hij is ten slotte Duitseher. Maar u hebt het aan u zelf te wijten!" Hier zou de verdachte dan het woord landverrader, of althans verrader aan hebben toegevoegd. President: „Weet u dat heel zeker?" Getuigen: „Het woord landverrader her inner ik mij niet precies, maar in elk ge val heeft de verdachte verrader gezegd!" President: „Hebt u daar later samen nog over gesproken?" Getuige: „Neen. dat niet!" Pes.: „Heeft die meneer daar ook nog wat op geantwoord?" Get.: „Hij zei, dat hij daar op dat oogen blik niet over wilde discussieeren." Verdachte zelf gaf toe. de beide mannen naar Hoorn te hebben gebracht en zich in het gesprek te hebben gemengd. Ook had hij gezegd, dat de N.S.B.'er het aan zichzelf had te wijten, dat hij was gearresteerd, doch het woord landverrader had hij nim mer gebezigd. „Ik heb in die dagen tiental len personen gearresteerd, doch heb hen nimmer beleedigd," aldus verdachte, „daar was ook trouwens geen aanleiding toe. In de auto was de stemming bovendien heel rustig." Verdediger: „Was die meneer erg neer slachtig?" Getuige: „Inderdaad, hij was hesl erg down!" Verdediger: „Bent U behoorlijk behandeld door de rechercheurs?" Getuige: „Ik ben beleefd en corect be handeld." Vervolgens werd nog gehoord een 33-jarige agent-rechercheur uit Haarlem, die de auto waarin de arrestanten werden vervoerd, had bestuurd. Deze had naast den verdach te gezeten, doch van het gesprek niets ge hoord, omdat hij alle aandacht aan den wagen, dien hij nog nooit had gereden, moest besteden. Volgens dezen getuige kon er echter nimmer een heftig gesprek zijn gevoerd, want dan zou het zijn aandacht hebben getrokken. Verdediger: „Kent u den verdachte goed?" Getuige: „Wij werken al vier en een half jaar geregeld samen." Verdediger: „Is hij erg impulsief?" Getuige: „Hij weet zich steeds buitenge-* gewoon te beheerschen!" Verdediger: „Is hij ooit ruw tegenover het publiek?" Get.: „Hij is altijd heer!" Verdediger: „Ook tegenover arrestanten?" Get. „Hij is altijd heer!" Aangezien de kroongetuige nog steeds niet was verschenen, schorste de president de zit ting vervolgens tot 's middags vier uur. Toen bleek de klager en voornaamste ge tuige in deze zaak aanwezig te zijn; met zijn verhoor werd de behandeling voortgezet. De ze getuige verklaarde op 2 Juni een klacht te hebben ingediend tegen den rechercheur, omdat deze hem op 11 Mei het woord land verrader zou hebben toegevoegd. Verdachte zou deze getuige in den loop van het gesprek letterlijk hebben toegevoegd: „U hebt dit al les aan u zelf te wijten, u kunnen ze niet ver genoeg wegstoppen, landverrader!" Verdachte hield ook tegenover dezen ge tuige vol, de gewraakte woorden nimmer te hebben gebruikt. Hij had wel gezegd, dat getuige de arrestatie aan zich zelf had te wijten. Doch ook het: „Ze kunnen u niet ver genoeg weg stoppen!" had hij daar nimmer aan toegevoegd, evenmin als het woord land verrader. De verdachte wees er voorts op, dat getui ge hem aanvankelijk er van had beschul digd, ook twee andere N. S. B.-ers te hebben beleedigd. Uit het daarna ingestelde onder zoek is echter gebleken, dat verdachte nim mer met die menschen in contact was ge weest. Voorts deelde verdachte mede in de gelegenheid te zijn gesteld, den getuige zijn excuses aan te bieden, waarna deze de aan klacht zou hebben ingetrokken. Verdachte had dit echter geweigerd, omdat hij zich geheel onschuldig voelt. „Ik zou werkelijk haast wenschen, dat ik het had gezegd, dan had ik mijn verontschuldiging aan kunnen bieden, en dan was de zaak voorbij geweest!" aldus verdachte. „Maar ik houd vol, dat ik dat woord nimmer heb gebruikt!" De getuige hield daarentegen vol, dat hij de gewraakte woorden duidelijk heeft ge hoord. Hij kan zich daar niet in vergissen. Verdediger: „Heeft verdachte u verder cor rect behandeld?" Getuige: „Hij is uiterst correct opgetreden Ik heb daarvoor niet dan lof!" Vervolgens werd op verzoek van de verde diger een 51-jarige inspecteur van politie te Haarlem gehoord, aan wien' de verdediger vragen stelde. Daaruit bleek, dat deze inspec teur verdachte reeds sinds 1919 kende. Hij is sinds 1932 rechercheur. President: ..Hoe stond hij bij u bekend?" Getuige: „Hij staat nog als een uiterst cor rect rechercheur bij mij bekend!" Getuige verklaarde voorts, dat verdachte een zeer kalme, correcte man is, die zich on der alle omstandigheden weet te beheerschen ook tegenover aarestanten. „Ik heb hem zelfs nimmer een ruw woord hooren bezigen!" Verdediger: „Zoudt u zich kunnen voor stellen, dat hij zich onder bepaalde zeer moeilijke omstandigheden zou kunnen la ten gaan?" Getuige: „Ik heb veel met hem samen ge werkt in de moeilijkste zaken, doch hij heeft zich nimmer laten gaan." De officier van justitie was van meening, dat de ten laste gelegde beleediging uit de getuigenverklaringen whs gebleken. Klager heeft de gewraakte woorden zeer pertinent gehoord en ook de verklaringen van den an dere getuige zijn zeer positief. Het geldt hier onder eede afgelegde verklaringen, waar aan dus niet mag worden getwijfeld. Spr. zeide, verdachte ook persoonlijk als een zeer rustig en bedaard man te kennen, doch ver onderstelde, dat hij zijn zelfbeheersching een oogenblik heeft verloren. Spr. meende te kunnen volstaan met een geldboete en eisch- te vijf en twintig-gulden boete, subs. vijf en twintig dagen hechtenis. De verdediger, mr. A. Bruch, wees er op, dat deze heele zaak draait om het bewijs. De officier meent, dat dit is geleverd. Klager meent pertinent te weten, dat het woord landverrader is gebezigd. Doch de tweede'ge tuige heeft nadrukkelijk verklaard, het woord landverrader niet te hebben gehoord, wel verrader. Doch in de dagvaarding is na drukkelijk het woord landvenltder ten laste gelegd. Tegenover de verklaring van den klager staat de zeer pertinente en met redenen oni- kleede ontkenning van den verdachte, die toch ook waarde heeft. Uitvoerig ging pleiter in op de waarde van getuigenverklaringen, waarin hij herinnerde aan de bekende proe ven van prof. Simon van der Aa. Het ver slag, dat de beide getuigen van het slechts vierregelige gesprek hebben gegeven, stemt op verschillende punten niet overeen. Spr, meende dan ook, dat klager zich, wel is waar te goeder trouw, heeft vergist en slechts heeft gemeend de gewraakte woorden te hoo ren, zonder dat deze inderdaad werden ge bezigd. Pleiter wees er voorts op, dat verdachte juist bekend staat als een zeer rustig per soon en in het bijzonder van verdachte had den zijn superieuren en allen die hem ken nen, een dergelijke uitdrukking nimmer ver wacht. Verdachte wordt door zijn collega's zelfs wel „de stalen" of „de ijzeren" ge noemd. Ten slotte wees pleiter er op, dat ook de tweemaal herhaalde weigering van verdachte om zijn excuses aan te bieden, in het voordeel van verdachte is. Deze voelt zich werkelijk volkomen onschuldig en plei ter concludeerde dan ook tot vrijspraak. De uitspraak werd bepaald op Donderdag 26 September. {Alff_ Hsbl>; OBLIGATIES: STAATSLEENINGEN. 100 PflO ino 100 500 50CT 100 100 500 100 500 NEDERLAND 1940 I 4 1940 I 4 1940 II 4 1940 II (m.b.) 1940 II 4 1940 II (m.b.) 1936 3 1937 3 1937 (3V2) 1938 3 (3%) 1939 3 V.K. 98Vs 98 1/16 89 15/16 9 8 Va 90i/2 98 1/16 7614 7 6 Va 791/4 SOi/4 L.K. 98% 98% 90 89% 91 Va 98% 89% 75% *6 79% 801/2 OOST-INDIS. 100 1937 3 500 1937 3 100 1937a 3 500 1937 A 3 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 75% 76% 76 9/ig 74/4 74 5/16 651/2 68 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 80% 80% s Grav. '37 I 3V2 N.-Holl. '38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 S0% 80% R'dam '37 I, III 3% Z.-Holland 1937 3 83%, HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3V2 86%, 86% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN Buitenland. Farbenind. I. G. 7 65 Gelsnk. Berg 5 50 54% KERK. EN LIEFDADIGHEIDSINST. Buitenland. Augustiness 7 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland Koloniale Bank A 145 Ned. Ind. Handelsb. A'. 96% Ned. Handel Mij. c.v. A. 80% Ned. Handel. Mij. r. A. Buitenland. Ldsb. Schlesw. 7 AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. 82%—84% Calvé Delft c. v. A. Centr. Suiker Mij. Fokker g. A. Lever Bros en Unilever Ned. Ford Philips G.B.v.A. S3%-84% 64 162 64% 159% 196 c.v.A 82%-86 84 82% 342 341 14914—1021/2 152%-14ü% Philipsp ref. A. 119 121% Heemaf N.V. A. 87 86% Lever Br. en Un. A. Lev. .Br. 6% p.A. 83 85% Ned. Kabelfabr. A. 394 393 Ned. Scheepsb. A. 109% 109 Ver. Blikfabr. A. 184 184% Papierfabr. v. Gelder A 124 126% Werksproor v. A. - A. 126 125% Buitenland. Anaconda copper c.v. A 21%-21% 21%-21 Beth. Steel c.v. A 68 65% Chrysler corp. c.v A. Curtis Wright c.v. A. Gen. Motors c.v. A. 41 Int. Nickel c.v. A. Kennecot Copper c.v. A 28 11/16 28-28 5/16 North. Am. Aviation c.v. A. 18% Rep. Steel c.v. A. 16% 161/4-1513/16 U. S. Steel c.v. A. 46 PETROLEUM-ONDERNEMINGEN. Binnenland Dordtsche Pefr. g. A. Kon. Petr. Buitenland. Shell Union c.v. A. Tide Water c.v. A. 200 - 212-224 222-215 8% 8%-8% 8%. 8%-8 9/16 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubber 188%-1941S9%-101 Bandar Rubber Mij. A. 142 Deli Batavia Mij. A. 142 141% SUIKER-ONDERNEMINGEN. ILV.A. 3C? 3 33-361 Java^che Cultuur 209 N.I.S.U. 208% 210 Ver. Vorstenl. Cult. 92 901' TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. Deli Mij. c. v. A. Senembah 137-140 1891/—193 1C3-191 15S%-160 163-161 SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN Holland-Amerika lijn A. 931 93 Java-China-Japan lijn A. 127% 127 4 Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v.' A. 115% li?*;1,15 Kon. Paketvaart A. 197/2 Ned. Scheepv. Unie A. 128 12®1 /-1271A Rott. Llovd A. 100 11/16 10%" Stocmv. Mij. Nederland A. 110% 109/s VALUTA'S. New York Berlijn Brussel Helsinki Stockholm Ztlrich BANKPAPIER: New York Brussel Stockholm Zürich 1.883/16-1.889/16 75.28—75-43 3°.11—50-17 3.815.82 44.81—44.90 42.84—42.92 1.86%-1-90% 30.08-30.20 44.76—44.94 42.80—42.96

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2