Voeder waarde van knoU en wortelgewassen Lnusbnimd Amerika's einddoel Aardappelen en stoppelknollen Voortgezette lucht aanvallen op Engeland Londen vrijwel geïsoleerd „Italië strijdt niet tegen de Arabieren" Diiitsch weermachtbericht Amerika zal niet aan vreemde oorlogen deelnemen Nieuws van den NVB De fusie en de R»K» vereen» Bloembollenveiling „Westfriesland'' Wij zullen beginnen met van de hier te behandelen voedermiddelen de gebruikelijke cijfers te geven, waar iedere belangstellende praktische boer, zooa ls wij reeds eerder schreven, langzamerhand mee vertrouwd moet geraken. Over de waarde van nog andere knol- en wortelgewassen, dan in zijn vorige artikelen reeds behan deld, schrijft de Rijksveeteeltconsu- lent Ir. L. de Vries in bijgaand artikel. De krapte in krachtvoer welke ver wacht kan worden doet goede be- bestudeering door den boer van al le voedermogelijkheden tot een dwingende noodzakelijkheid wor den. dr. stof v.r.e. v.w.e. z.w. aardappelen (rauwe) 25 1.1 0.9 19 aardappelen (rauwe ingekuilde) 44 0.7 0.2 33 aardappelen (ingekuilde gestoomde) 31.5 0.8 27 wortelen (penen) 13 0.8 0.4 8.7 koolrapen 13 1.2 0.5 7.7 stoppelknollen 10.2 1.3 0.6 5.5 witlofwortels (uitgetrokken) 18.2 1.3 0.7 13 witlofwortels (niet uitgetrokken) 25.9 1.4 0.8 18 pastinaken 18 1.2 0.6 13.4 In een vorige artikel hebben wij de voe dingswaarde van alle groepen voerbieten vergeleken met de z.w. van 100 Kg. suiker bieten. Ditzelfde hebben 'wi.i ook voor bo vengenoemde knol- en wortelgewassen eens gedaan, omdat wij daarmede meenen het voor de praktijk gemakkelijker te maken zich te oriënteeren. Het staatje ziet er dan als volgt uit: 100 Kg. suikerbieten =fc 84 Kg. aardapp. (rauwe klei, consump- tiemaat ±184 Kg. wortelen 207 Kg. koolrapen =fc 290 Kg. stoppelknollen 123 Kg. witlofwortels (uitgetrokken) 90 Kg. witlofwortels (niet uitgetrokken) 120 Kg. pastinaken Hieruit blijkt wel, dat bij gelijke z.w. be halve aardappelen de andpre knol- en wortel gewassen nog al wat meer vert. eiwitachtige stoffen bevatten, vooral de stoppelknollen munten daarin uit, n.1. 4 X zooveel als in sui kerbiet en aardappelen. Bovenstaande ver gelijking spreekt voor zich zelf en behoeven wij niet verder te bespreken. Aardappelen. Momenteel worden er nog al wat zgn. droogzieke aardappelen alsmede kriel verhandeld voor prijzen van f 1.30 fl.40 per 1000 Kg. Nu bevatten vroege aard appelen minder droge stof en dus minder voedingswaarde dan late, dit geldt natuur lijk ook voor kriel. Bovenstaande vergelij king is dus voor droogzieke en kriel te gun stig. Toch komt de prijs van fl.30 a fl.40 de genoemde opmerking in aanmerking geno men, vrij aardig overeen met die van 190 Kg. suikerbiet, garantieprijs f 14. De keus is dus nog niet zoo erg slecht geweest. Op grond hiervan mogen dus stop pelknollen nog minder dan 1/3 van f 14 per 1000 Kg. kosten, enz., een ieder bestudeere het staatje goed, als hij er belang bij heeft. Aardappelen zullen, zooals ik schreef, slechts in geringe hoeveelheden voor voeder doeleinden aanwezig zijn. Teneinde ze te bewaren is inkuilen noodzakelijk. Zijn ze voor mestdoeleinden bestemd, waarvoor ze door het zeer lage eiwitgehalte en in ver houding zeer hooge z.w., zich het meest eige nen, is inkuilen na voorafgaand stoomen aan te raden. Voor melkvee kan men ze rauw inkuilen, alhoewel men gekuilde ge stoomde aardappelen ook heel goed aan melkvee kan geven. Men kan ze inkuilen gelijk gras. Voor hen, die hierover nadere inlichtingen wensrhen, hebben wij een cir culaire beschikbaar. Aardappelen als zeer eiwitarm krachtvoer naast hooi en even tueel kuilgras maakt de eiwitvoorziening er de a.s. stalperiode slechter inplaats van beter op. De aardappel is dan ook de ko mende stalperiode peen aanbevelenswaar dig rundvoedermiddel voor jongvee en melk vee. Zij, die nogal wat aardappelen bezit ten, kunnen deze het beste voor de varkens en de gelde koeien gebruiken en in zeer bescheiden mate voor jongvee en melkvee. Wortelen (penen) on Pastinaken. Deze worden in de praktijk hoog aangeslagen, vooral ook voor paarden. Wat het voeren betreft, kan men ze vergelijken met voer bieten. Het lof is veel minder smakelijk dan dat van voer- en suikerbiet Diarrhee veroor zaakt het niet. integendeel, het werkt iets verstoppend, waarom men ze wel eens voert naast suiker- en voerbietenblad. Dikwijls is het lof met schimmel bezet en dan ge vaarlijk. Zuiver wortellof is voor melkvee een goed voer, in groote hoeveelheden ge voerd, krijgt de melk een gele kleur. Pastinaken (of Pinksternakelen) hebben een hooger d.r st. gehalte dan wortelen (pastinaken 20 Ze worden door het vee veelal met graagte opgenomen, ondanks de iets bittere smaak. Ze schijnen volgens de praktijkervaringen een gunstigen invloed uit te oefenen op de melkproductie, alsmede op het vetgehalte. In te groote hoeveelheden krijgen melk en boter een bittere smaak. Koolrapen. Deze hebben in vergelijking met de dr. stof hooger eiwitgehalte dan voer bieten. Het is een voedermiddel, dat zeer spoedig een onaangename smaak aan de melk geefte waarom men ze na het melken moet voeren en eventueele resten zorgvuldig uit den stal moet verwijderen. Melkkoeien geve men niet meer dan 25 Kg. en jongvee minder. Voor Noordholland is dit een onbe langrijk voedermiddel. Stoppelknollen. Evenals koolrapen heb ben ze een hoog eiwitgehalte, zijn dus op grond hiervan zeer bruikbaar. Zoowel loof als knollen hebben een behoorlijke voedings waarde. Een bezwaar is. dat de knollen veel al moeilijk schoon te oogsten zijn. dus te veel aanhechtende aarde, vooral op de zwaardere gronden. Ee zijn zeer waterrijk, ongeveer 90 water. Ongeveer 30 Kg. k'iollen hebben een even groote z.w. als 10 Kg. suikerbieten. De voedingswaarde wat betreft het eiwitge- dr. stof 25 21 23.9 20.9 29.6 22 4 23.3 21.6 v.r.e. 0.9 0.9 1.47 2.48 3.77 1.6 1.26 1.44 v.w.e. 0.4 0.75 0.73 1.03 1.74 0.86 0.72 0.72 z.w. 16 16 16 16 16 16 16 16 halte komt goed uit in de navolgende ver gelijking: drstof v.r.e. v.w.e. z.w. 1 Kg. goed hopi 0.85 0.074 0.05 0.36 8 Kg. versch loof 0.88 0.141 0.078 0.44 10 Kg. knollen 0.80 0.081 0.023 0.53 8% Kg. loof en knollen 0.85 0.111' 0.052 0.46 De opbrengst per H.A. is nogal uiteenloo pend, soms 30.000 Kg. en meer. Een bezwaar aan knollen verbonden, is de k'nolgeur- en -smaak van de melk, hetgeen grootendeels vermeden kan worden door niet te groote hoeveelheden te voeren en na het melken. Voor mestvee en varkens kan men ze ook zeer goed gebruiken en gelden de genoem de bezwaren voor melkvee niet. Voor melk vee moet een gift van 20 Kg. per dag bij voor keur niet worden overschreden. Voor jong vee niet te veel, ze zijn te waterrijk. Om ze te bewaren kan men de knollen en het loof inkuilen (30.000 Kg, na bezakking pin. 30 M3. Zuurtoevoeging is niet noodzakelijk, doet men het, dan verkrijgt het kuilvoer een be tere geur. (5 i 6 L. A.I.V.-zuur per 200 Kg.) Vermeldenswaard is nog, dat de ervaring op een Friesclie proefboerderij heeft uitge wezen, dat 20 Kg. knolsilage hooger aange slagen werd dan ingekuild gras en werd al daar bewaard voor de versche koeien. Witlof wortels. Aan den iets bitteren smaak wennen de dieren spoedig en lusten ze dan gaarne. Wanneer men te groote hoe veelheden voert, neemt de melk en de boter een bittere smaak aan. Bij voorkeur geve men dan ook niet meer dan pl.m. 15 Kg. per koe per dag. Ik meen hiermede het voornaamste van de knol- en wortelgewassen, welke in de a.s. stalperiode in onze provincie gevoerd kun nen worden, de revue te hebben laten pas- seeren. In een volgend en laatste artikel worden nog andere stoppelgewassen behandeld, als spurrie, groene mais, wikken en haver, mergkool, enz. Alkmaar, Landbouwhüis, September 1940. De Rijksveeteelt-consulent, Ir. L. DE VRIES'. HAMBURG BREMEN EN BERLIJN GEBOMBARDEERD. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Opnieuw hebben Britsche vliegtuigen in den nacht van 11 op 12 September in Noord- Duitschland de woonwijken van verscheide ne steden, waaronder Hamburg, Breinen en Berlijn, met brisant- en brandbommen be stookt. Er ontstonden talrijke branden en veel schade werd aangericht in woonhuizen en arbeiderswijken. Veertien personen werden gedood en 41 gewond. Welgericht afweervuur, gedisciplineerd optreden van de bevolking en doeltreffend ingrijpen van den luchtbe schermingsdienst, verhinderden in de Rijks hoofdstad en in andere plaatsen dat grootere schade werd aangericht. Duitsche gevechts-, jacht- en torpedo-eska ders hebben dag en nacht hun vergeldings- aanvallen tegen Londen voortgezet. Inrich tingen van „docks' en havens, welke door bbanden hel verlicht waren, gasfabrieken en electrische centrales, een kruit- en een wa penfabriek, werden zwaar getroffen. Andere aanvallen in den loop van den dag golden een vliegtuig-fabriek in Southampton, waar in zes hallen vernield werden, alsmede de petroleumopslagplaatsen van Port Victoria. Nachtelijke aanvallen waren verder gericht tegen Liverpool en andere havenwerken aan de West- en Zuidkust van Engeland. In de monding van de Theems hebben ge vechtsvliegtuigen een konvooi aangevallen. Een torpedojager en vier koopvaardijsche pen werden getroffen en geraakten in brand. Twee andere koopvaardijschepen kre gen treffers. In het verloop van de aanval len op Londen ontstonden er verscheidene verbitterde luchtgevechten, waarbij 67 vijan delijke vliegtuigen werden neergeschoten. Des nachts werden zes andere Britsche vlieg tuigen boven Duitsch gebied door luchtdoel artillerie omlaag gehaald. De artillerie der marine heeft zes vijan delijke bombardementstoestellen aan de kust van de Noordzee en een ander toestel aan de kust van het Kanaal neergeschoten, zoo dat de totale verliezen welke de vijand gis teren geleden heeft, 80 vliegtuigen bedragen. Twintig eigen toestellen worden vermist. Een duikboot onder het bevel van den lui tenant ter zee tweede klasse .Tenisch, wiens gedeeltelijke resultaat van 21.000 br.t. reeds gemeld is, heeft op een tocht in totaal 40.000 ijr.t. aan vijandelijke scheepsruimte uit krachtig beschermde konvooien tot zinken gebracht. Een andere duikboot heeft een be wapend vijandelijk koopvaardijschip van 7.000 br.t, eveneens uit een konvooi tot zin ken gebracht VERKIEZINGSREDE VAN ROOSEVELT. President Roosevelt heeft zijn eerste ver kiezingsredevoering gehouden voor de vak- vereeniging van vrachtauto- en andere chauffeurs. De Amerikaansche democratie, zoo ver klaarde hij, werkt langzaam en bedacht zaam. Sinds 1933 is er echter reeds veel bereikt, b.v. minimum-loonen en grenzen voor den arbeidstijd, alsmede het recht der werknemers om in georganiseerde groe pen met hun werkgevers te onderhandelen. Vóór 1933 was dat'niet mogelijk. Roosevelt ging toen over tot de defensie- en dienstplichtkwestie en betoogde, dat de regeering de fabrieken zou overnemen, die medewerking weigerden. Tenslotte zei Roo sevelt: „Ik haat den oorlog thans meer dan ooit. Ik ben besloten alles te doen wat ik kam om voor alle tijden den oorlog van on ze kusten verre te houden. Ik sta met mijn partij op den grondslag van het te Chicago aangenomen program. Wij zullen niet aan vreemde oorlogen deelnemen en wij zullen ons leger, vloot en luchtwapen niet buiten het Amerikaansche werelddeel naar vreemde landen ten oorlog zenden, be halve in geval van een aanval. Groote deelen zonder flM en e,6C" tra. Londen, dat in den loop van Woensdag viermaal luchtalarm beleefd heeft, is zoo goed als afgesneden van het achterland. Ook in de stad zelf treft men vrijwel geen verkeer aan. Hier en daar trachtten bussen het ver keer te hervatten. Volgens het Britsche agentschap Exchange Telegraph is een conferentie van verschei- den uren gehouden van vertegenwoordigers der regeering, der industrie en der yakver- eenigingen, waarop de volgende besluiten ge nomen zijn: de warenhuizen en alle groote re zaken in Londen sluiten van nu af reeds 's middags om vier uur, opdat de employe s tijd hebben om in de late middaguren uit te rusten alvorens het nachtelijk alarm hen van den slaap berooft. De restaurants slui ten twee uur vroeger dan tot nog toe, te we ten 's avonds om negen uur. In de regeeringswijk, zoo gaat het Brit sche nieuwsagentschap voort, heerscht een hausse in verhuizingen. De belangrijkste tak ken van dienst hebben hun bureaux naar de kelders en onderkomens overgebracht en afdeelingen pioniers van het leger werken dag en nacht aan de vervaardiging van nieuwe, beveiligde schuilgelegenheden. De luchtbeschermingskelders worden meer en meer de plaatsen, waar men voortdurend ver toeft. Overal ziet men menschen met matras sen, veldbedden, kussens en andere voorwer- nen in de minuten, dat er geen luchtalarm is, naar den kelder snellen om zich daar voor het eerstvolgende alarm in te richten. Door de bombardementen op electrische een trales en gasfabrieken is een groote deel van de Britsche hoofdstad van stroom be roofd en groote wijken moeten het zonder licht- en gasvoorziening stellen. De Italiaansche Messagero schrijft, dat de Engelsche propaganda tevergeefs haar best doet om de openbare meening van de Arabieren na het Italiaansche bombarde ment van de haven van Jaffa tegen Italië op te hitsen. De Londensche radio en pers trachten de Arabieren er van te overtuigen, dat Italië zijn belofte nooit tegen de Ara bieren oorlog te zullen voeren, maar hen integendeel te zullen beschermen, geschon den heeft Dit is een lompe vorm van een propaganda, die het scherpe intellect der Arabieren niet kan misleiden. Indien de Italianen de ha ven van aJffa gebombardeerd hebben, dan geschiedde dit alleen omdat de Engelschen zich daarvan bedienen voor hun verkeer voor oorlogsdoeleinden. Geen enkele Itali aansche bom is op de Arabieren gemikt. De Engelsche aanmatiging is werkelijk on gehoord: zij zouden zich van bases in het Nabije Oosten willen bedienen om oorlog tegen Italië te voeren, maar anderzijds zouden zij willen, dat Italië deze bases niet aanvalt om de plaatselijke bevolking te ontzien. Gelukkig beschouwen de Arabie ren de Italiaansche bommen niet als wa penen van een vijand. Zij begroeten ze in tegendeel als hun beste bondgenooten in de guerilla, die zij tegen de Britsche onder drukkers voeren. De Palestijnsche Arabie ren hebben twee vijanden: de Engelschen en de Joden, Dat zijn precies de vijanden van het fascistische Italië. Daarom kan de Italiaansche luchtactie tegen Jaffa door de Arabieren slechts beschouwd worden als een actie, die bijdraagt tot hun bevrijding van het Britsche juk. De medewerking van Roosevelt, aldus de New York Sun, zou niet ten doel hebben Engeland aan een overwinnig op Duitsoh- land te helpen. De bedoeling zou veeleer zijn, dat de Vereenigde Staten na een En gelsche nederlaag de overzeesche bezittin gen van het Britsche rijk en de Britsche vloot in deze gebieden in bezit zullen nemen. OnS koJii o&iAaal: door W. L. A. RICHARDS. Lang had van Doorn geaarzeld, doch tenslotte was zijn besluit genomen: Hij zou ontslag als directeur-generaal nemen. Een jongere moest nu het werk maar eens doen. Niet, dat van Doorn het werk niet meer aan kon. neen, dat was het niet. Maar hij wilde zich nu eens geheel en al aan zijn vrouw wijden. Het was de laatste jaren sukkelen met haa. Als de grijze directeur-generaal zoo in gedachten in zijn clubfauteuil achter zijn bureau zat. met een dure sigaar, dan liet hij een enkele maal wel eens vluchtig zijn leven nog eens de revue passeeren. Vooral den laatsten tijd gebeurde het heel vaak, dat hij zoo in het verleden verdiept zat. Hij zag zich dan terug als jong student, later als succesvol meester in de rechten, die bij alle vrouwen zeer in trek was. Hij zag Jeanne als meisje van 20 jaar weer voor zich bij de eerste kennismaking. Da delijk voelde hij zich tot het vroolijke knap pe zwartje aangetrokken. Hun verloving die kort na de kennisma king volgde, was voor niemand een verras sing. 7,ij pasten ook goed bij elkaar. Al spoedig bleek Jeanne een groote steun voor Jacques van Doorn te zijn. Altijd leef de zij geheel mee in zijn werk. Reeds di rect na hun met veel luister gesloten hu welijk werd zij zijn meest gewaardeerde raadgeefster bij psychologische problemen. Later, toen Ilenri geboren werd, had zij natuurlijk minder gelegenheid zich zoo vol ledig mogelijk te geven als haar mans grootste raadgeefster maar toch had zij al tijd gelegenheid hem door moeilijkheden heen te helpen. Zelfs na de komst van Hcn- ri's zusje bleef zij Jacques' meest vertrouw de kameraad en adviseur. De kinderen groeiden op, kozen op hun beurt een 1'evenskameraad. Hun vader was een geslaagd man in de maatschappij. Een groote wereldmaatschappij prees, zich zeer gelukkig den knappen van Doorn in haar staf te hebben opgenomen. Nooit heeft men dat betreurd. De scherpzinnige advocaat wist telkens nieuwe mogelijkheden voor zijn maatschappij te ontdekken. Zoo was het geen wonder dat van Doorn zich ook hier snel opwerkte, tot hij tien jaar geleden den hoogsten post verwerf, dien van directeur-generaal. Een glimlach trok over Van Doorns ge laat. toen hij terugdacht aan dit wapenfeit. Wat was die benoeming voor Jeanne een verrassing geweest! Kort daarna begroetten Jeanne en hij hun eerste kleinkind. Alles bij de familie Van Doorn was dus een en al geluk. Er was niets te wen- schen. De kinderen vonden ook hun weg in de wereld, dus niets stond een genoegelij- ken levensavond in den weg. Totdat Jean- fte kort na hun zilveren huwelijksfeest be gon te sukkelen. Toen bemerkte de grpote Van Doorn, dat hij een flink deel van zijn succes in het leven te danken had aan zijn vrouw, die hem zoo'n trouwe kameraad was in al die jaren. Bij tegenslagen was zij steeds geweest, die hem wist aan te zetten on den inge slagen weg door te gaan of anderen paden in te slaan, die toch naar het succes voer den. Neen, als Van Doorn zoo eens terug keek op het leven, dan mocht hij vast stel len, dat hij niet voor niets geleefd had. Maar steeds weer als hij tot deze slotsom kwam zag hij het zachte gelaat met het nu witte haar van Jeanne voor zich. Veel had zij in haar huwelijk niet aan hem gehad door zijn drukke leven, eerst als advocaat, later als directeur-generaal. Nu in hun levensavond voelde Van Doorn zich verplicht zijn groote schuld aan zijn lieve vrouw af te doen door zijn verder le ven alleen aan haar te besteden, Jeanne was een vrouw uit duizenden, dacht Van Doorn. En daarmee was zijn besluit geno men. Hij zou ontslag nemen. Het viel hem niet gemakkelijk Jeanne te overtuigen, dat zijn ontslag voor beiden gewenscht was. Hoezeer Van Doorn ook aan zijn werk gehecht was. toch zette hii door. Na een zwaren strijd gaf Jeanne zich gewonnen. Ze zei echter niet. dat het voor Jaques evenzeer gewenscht was rust te gaan nemen. Als adviseur zou hij immers de maat schappij, met wier werk hij vergroeid was, nog altijd kunnen dienen? Tevreden blikten twee menschen terug op een rijk, welbesteed leven, waarin zij steeds als groote kameraden naast elkaar hadden gestaan in voor- en tegenspoed. Samen gingen zij nu genieten van een levensavond zonder zorgen, maar met heel veel vreugde door hun kinderen en klein kinderen bereid. Deze uitingen openen ongetwijfeld verba zingwekkende vooruitzichten maar in qj. plomatieke kringen wijst men er met na druk op, dat dit werkelijk de reden is voor de politiek van Washington en dat Rooxe- velt en zijn medewerkers er geen oogl;n. blik aan twijfelen dat de meerderheid van de Amerikaansche staten gewonnen zal worden voor de politiek, welke dit denk beeld veronderstelt. Hieruit meent men de gevolgtrekking (e kunnen maken, dat Roosevelt er zelf van overtuigd is als President herkozen te wor- den. Hoe de Engelsche regcering hierover zou oordeelen is moeilijk na te gaan. Het' is echter een feit, dat politieke personen reeds in een vroeger stadium van den oor log pogingen in het werk gesteld hebben, een Engelsch-Amerikaansche Unie als te genwicht tegen het continentale blok tnder Duitsche leding tot stand te brengen. Vxkdlat Na een kleine wijziging ia de indeeling van de 4e klasse A der NVB thans als volgt: Watervogels, Schagen, DTS, Uitgeest, Ber» gen, ADO (Heemskerk), CSV (Castricum), Dus zeven clubs. De 4e Klasse B bestaat uit: Wieringerwaard, BKC, Oudesluis, Nieuwe Niedorp, Sint George, Andij'k, MFC (Medemblik), Sporters (Hoorn), Dus acht clubs. Om alle misverstanden aldus lezen wij in de Sportkroniek uit den weg te ruimen, verklaart het bestuur van den Nederlandschen Voetbalbond bij de totstandkoming van de fusie zich aan onderstaande bepalingen te houden: le. Het Bestaansrecht van de R.K. Voet- balvereenigingen, de aan haar opgelegde ver plichtingen vanwege de Kerkelijke Overheid, in zooverre deze de geestelijke belangen der leden betreffen, alsmede de rechten van de aan deze vereenigingen verbonden geestelijke ad viseurs worden door het Bestuur van den NVB erkend. 2e. Het "Bestuur van elke Onderafdeeling waar Katholieke vereenigingen zijn ingeschre ven benoemt een commissie toezicht houdend op het regelen van het lagere katholieke voet- ba!. 3e. Wanneer in een Onderafdeeling elftallen van Katholieke vereenigingen aan de compe tities deelnemen, zullen deze zooveel mogelijk bij elkaar gevoegd worden en wel in dezen zin, dat zij de afdeelingen zooveel mogelijk in haar geheel vullen. Voor zoover het betreft de elftallen van Juniores van Katholieke vereenigingen, dat zijn dus leden, die den leeftijd van 17 jaar nog niet bereikt hebben, zullen deze in competities van uitsluitend Katholieke elftallen moeten worden ingedeeld. TE BOVENKARSPEL De aanvoer bedroeg heden pl.m. 3800 man den vroege en late tulpen. Het verloop was ongeveer gelijk aan de Vorige week. Besteed werd voor: Artus 1112 160165; 1'Aurore 1112 18 5; 10—11 120; Brillant Star 12 op 190—250; 11— 12 16o205; 1011 120135; Duc de Berlin 12 op 285; 11—12 220—285; 10—11 135—180; Electra 12 op 195—230; 11—12 160—165; 10-11 120; Ei Toreador 11—12 255; 10—11 160—175; Flamingo 12 op 195; 11-12 160—185; 10—11 120; Fred Moore 12 op 190—205; 11—12 160; Grand duc 10—11 120; Gen. de V/et 12 op 190; 11-12 160; 10—11 120; Gele Prins 11-12 160; Gladiator 12 op 195; 11—12 160; Herm. Schlegel 12 op 190—220; 11—12 160—215: 10— 11 120—125; Schlegel max 11—12 180; 10—11 140; Ibis 12 op 190—260; 11—12 1 60—240; 10— 11 160—240; 10—11 120—125; Joost van den Vondel 11-12 160; La reine 12 op 210; 11-12 1°°; Lady Moore 12 op 195; 11—12 100; 10— ÏL ,LLa reine Max 12 op 200—230; 11-12 160—185; 1011 120; Lucretia 12 op 190; Lac. van Haarlem 12 op 190; Mr. van der Hoef 12 ?<?- ,i)—195; 11—12 160165; 10—11 120- 125; Mon Tresor 12 op 190; 11—12 160; Muril- 10 12 op 225—235; 11—12 160—185; 10—11 120; mn°n;1l2,op 190: 1112 !60; Mar. Niel 12op 190; 11—12 160—165; 10—11 120—125; Mad. 9nn C1'fn ^TT1 J 139Oranje Nassau 12 op 20010—11 120; Oranje Globe 11—12 160; ionan,!n- ,a,r H—12 160; Pink Beauty 12 op 11 i 7 199; Progression 12 op 245; 11-12 190—2151 10—11 125; Princes Juliana n„°tP u' 11—12 180—235; 10-11 120; Pr. v. Oostenrijk 12 op 190—215; 11—12 1 60—165; 10 ii ion 519' Peach Blossom 12 op 190; inTi io- elikaan 12 °P 215; 11-12 160; i7o /-> Perfection 12 op 205; 11-12 170; Queen Flora 12 op 190—200; 11—12 160; i0Siei PLec^ 12 °P 190—200; Rosc Luisan- 19 i-n c- 160—!^5; Radium 12 op 200; tl— ion ?i- orlet d,lc H—172 165—175; 10—H ;V Schoonoord 12 op 190; Salmonet 19 l 1?' Sunhurst 11—12 220; Theeroos 12 opi 200; li-12 160; Th. Edison 11—12 100- 11 'i,nerÏÏi 0Pn Bril'ant 11-12 160—180; 10- 19 17- ió- V'I,,rhaak 12 op 190—200; 11- 1RO. Wl,te Valk 12 °P 190—195; 11—12 Tot' t duc max H—12 170; 10—11 120; 11 io i'P-n: A,,ard Pierson 12 op 160-180; ior i„Ti Partigon 12 op 185—275;' 11—12 fr/'t111—11 50—55; Crater 11—12 190; Clara /,f tl op lr>0—170; 11—12 135—140; City Po.i o 12 op 160: Corniforus 12 op 160; £uv Q'i'ï6" 12 op 205-235; Fantasy 11-12 'S 10—11 5o—60; Fabiola 12 op 165; 11-12 i/a' rGolden Harvest 12 op 195—200; 11—12 Po 1; Yellow 12 op 160; 11—12 135; King George v H-12 135. Krdage's Triumph 10- o j£dR™lk XIV 1112 135; Mad. K re lage llom. 12 lr>: no,!n Copland 12 op 160 12 om larT 1 1(M1 15-55; Rev. Ewbank tr 160. Sonia 12 op 160- 10—11 40—45; Sundew 12 on 160; 11-1? 195. scarlet Won- d^12rI69: Su,|ane 1? op 160; 10-11 40; 19 d0hvp,ra 12 op 160170; Will. CoP" q- /Jm,00 lfin—185; 11—12 135: 1011 25- Wal l> 12 "O 160—165: 10—11 35-40: 11 io\oi 15 lfi9: "Yellow Giant 12 on 160: 25; Zenober 12 op 160; 10-^ Alles in centen per 100 stuks.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6