Göring r lersa Minder inkomstenbelasting ontvangen De verkiezingen in Zweden maakt een nachtvlucht boven Londen Bewegingsoorlog in Noord-Alrika Amerikaansche vlootsfeunpunten Overstroomingen in Frankrijk Officieele valuta-koersen Spanje zal op het juiste moment ingrijpen Engelsch vliegtuig door de Franschen neergehaald Dc rijksmiddelen Venlo wordt groofer Eerste kindertrein uit de Ostmark terug Amsterdamscbe effectenbeurs DE RIJKSMAARSCHALK BE STUURT PERSOONLIJK EEN NIEUW TYPE DUITSCHEN BOMMENWERPER BERLIJN, 16 September (D.X.B.) Zoo als bekend, leidt rijksmaarschalk Gocring persoonlijk de actie van de luchtmacht tegen Engeland van zijn kwartier in Noord-Frank rijk uit. Van een hooggeplaatst officier uit Goerings staf verneemt het D.N.B. volgende bijzonderheden. Het hoofdkwartier van Hermann Goering bevindt zich in een klein plaatsje in Nor mandie. Het is volmaakt bij de omgeving aangepast en kan van een vliegtuig uit nau welijks herkend worden. Van hier geeft de opperbevelhebber der Duitsche luchtmacht bevelen voor aanvallen op Engeland en voor de luchtverdediging in liet Duitsche rijk en het bezette gebied. Besprekingen met hoog geplaatste commandanten en officieren van den staf, bezoeken aan troepenonderdeelen en nu en dan vliegtochten vormen het pro gramma van den dag. Vaak grijpt de rijks maarschalk persoonlijk in voor de leiding van bijzonder belangrijke afdeelingen en geeft hij raadgevingen en aanwijzingen. Gisteravond is Goering opgestegen voor een nachtvlucht boven Londen. Hij maakte daarvoor gebruik van het nieuwe type der Duitsche bommenwerpers, de Ju 88. Hij be stuurde het toestel zelf. Hij wees een. sterk escorte af en liet zich slechts begeleiden door 2 vernielingstoestellen, die links en rechts achter hem vlogen. Na zijn terugkeer was hij zeer onder den indruk van de groote uitwer king der bomaanvallen. Hij zeide woordelijk: „Ik ben blij, dat ik van mijn luchtmacht een zoo sterk wapen heb gemaakt. Zij heeft in Polen en Noorwegen en bij den veldtocht in het westen de beslissing gebracht en zal ook in den strijd tegen Engeland ons scherpste zwaard zijn." De verdediging van Londen. Een versperring van vuur om de stad. Voor millioenen aan granaten wordt er de lucht ingeschoten. Neutrale militaire deskundigen wij zen er op, aldus een D.N.B.-bericht uit Berlijn, hoeveel geldverlies en slijtage verbonden zijn aan de nieu we tactiek van het Engelsche af- waargeschut dat er naar streeft een ondoordringbare versperring vah vuur om Londen te leggen, zoodra Duitsche vliegtuigen naderen. Al leen al in den eersten nacht zijn een half millioen granaten ter waarde "van bijna drie millioen pond ster ling verschoten. Bovendien slijt het geschut in buitengewoon sterke ma te. Een dergelijk verbruik van muni tie en geschut kan zich zelfs het Brit sche rijk, financieel noch materieel veroorloven, vooral niet, wanneer En geland zijn grootste kans ziet in 'n langdurigen oorlog. De nieuwe me thode is een reusachtige verspil ling, waarbij het resultaat nog zeer twijfelachtig is, daar de Duitschers zich tot dusverre niet van hun aan vallen hebben laten afhouden. Het Duitsche frontbericht. Berlijn, 16 September (D.N.B.) In den loop van Zondag en Maandagoch tend vroeg is het, in hoofdzaak boven En geland en Het Kanaal, tot luchtgevechten ge komen, die soms zeer heftig waren. De Brit- sche autoriteiten zijn bij haar mededcelingen over de verliezen voor het eerst afgeweken van de gewoonte, de cijfers eenvoudig om te keeren. Zij hebben ditmaal uit de 71) neerge schoten Britsche vliegtuigen, 179 neergehaal de Duitsche toestellen gefabriceerd. Tot deze overdrijving, die verder gaat dan gewoonlijk, heeft men zich blijkbaar gedwongen gezien om de volgende reden: Het staat vast en het wordt zelfs door de Amerikaansche pers toegegeven dat onder de bevolking van Londen een voortdurende stijgende ontevre denheid over de maatregelen ter verdediging van de hoofdstad heerscht. In weerwil van de nieuwe versterking van het afweergeschut en van de concentratie der jagers voor de be scherming van Londen, slagen de Duitsche vliegers er steeds weer in, ook het „moderne versperringsnet" te doorbreken en hun wel gerichte bommen te laten vallen. Dat de schuilgelegenheden in Londen, wat aanfal en aard betreft, volkomen onvoldoende zijn, kan ook in Engeland niemand bestrijden. Daarbij weten de Londenaars, waarom zij van de 168 uren in de eerste weekvan het offensief 70 uur hebben moeten doorbrengen in de onvoldoende kelders, waarom de aan vallen van gisteren niet minder dan zeven maal in 24 uur tot luchtalarm hebben ge leid. Op grond van al deze dingen heeft het Britsche ministerie van luchtvaart zijn toe vlucht genomen tot de grootste overdrijving en tot het verspreiden van berichten over een geweldige overwinning hoven Londen, zooals gewoonlijk in Engeland gebeurt, wan neer de toestand door successen van den te genstander kritiek begint te worden. Britsche vloot in de Middelland- sche Zee versterkt. Met de bezetting van Solloem door de Italianen is volgens de „Giornale d'Italia" de eerste Britsche verdedi gingsiinie aan de grens van Cyre- naica doorbroken. De volgende ver- dedigingsstellmgen liggen in een ster kere linie bij Sidi Barrani, waarvan Mersa Matroe het centrum vormt en welke zich ver in het binnenland uit strekt tot bij de oase Siwa. Naar United Press uit Rome meldt, heet het aldaar, dat de Italiaansche strijdkrach ten reeds op marsch zijn in de richting van Mersa Matroe. Zij gebruiken den langs de kust loopenden straatweg, welke van Sidi Barrani tot Alexandrië is. geasfalteerd, en welke wordt gerekend tot de beste straatwe gen van Afrika. In Italiaansche militaire kringen legt men den nadruk op de juistheid van de bezetting van Solloem en men verklaart, dat het de eenige natuurlijke haven tusschen de grens van Cyrenaika en Alexandrië is. Solloem kan als haven groote vlooteen- heden bergen en het beschut deze tegen de gevaarlijke stormen, die uit het binnenland van Afrika over de bergketens heen komen razen. Verder is Solloem van bijzonder be lang door zijn waterwerken, daar het door een directe leiding met de oase van Siwa is verbonden. In het Italiaansche blad „Piccolo" geeft generaal Ambrogio Bollati blijkens een Stefani-bericht een'overzicht, van den tegen- woordigen militairen toestand. Na te heb ben gewezen op de Italiaansche actie in Oost- Afrika en op de Duitsche vliegtuigaanvalleii op Engeland, schrijft de generaal, dat men nog niet kan spreken van de beslissende fase van den oorlog, daar de oorlog nog hard zal zijn, in het bijzonder wat betreft den strijd tusschen Italië hn Engeland. De Brit sche vloot in de Middellandsche Zee is aan zienlijk versterkt. Kenia wordt beschouwd als de laatste vestingwal, welke de veilig heid van Zuid-Afrika waarborgt. In Egypte heeft" de Britsche regeering vóór het uit breken der vijandelijkheden 70.000 man ge concentreerd met zeer belangrijke gemecha niseerde strijdmiddelen en de betrokken troe pen zijn inmiddels versterkt door troepen uit Somaliland, Palestina, Australië, Rho- desia en Nieuw-Zeeland, waarbij ook nog Polen, Franschen en vroegere Spaapsche miliciens zijn gekomen, die tot het Levant- leger behoorden. Niettemin acht de generaal de positie van Engeland na de anti-interventionistische ver klaringen van Roosevelt en Wilkie zeer kritiek. LEGIONNAIRES NAAR ROEMENIë TERUG Ook de vrouw van Codrcanu. De echtgenoote en de dochter van wijlen Codreanu, oprichter van de ijzeren Garde, en een gezelschap van 28 legionnairs. die in Duitschland als emigranten woonden, zijn onder leiding van onderstaatssecretaris Pa- panace Zondagmiddag uit Duitschland in Boekarest aangekomen. Met de doorbreking van de eerste Engel sche verdedigingslinie aan de Egyptische grens bij Solloem is aan het Noord Afrikaan sche front de bewegingsoorlog begonnen, al dus verklaart de correspondent van het D.N. B. voor het Middellandsche zeegebied in een beschrijving van het oorlogstooneel in Noord oost Afrika. Deze Engelsche verdedigingsli nie bestaat uit verscheidene forten, artille rie- en machinegeweerposten. De opereeren- de doelen van het Britsche Egypteleger zijn vrijwel geheel gemotoriseerd en beschikken, óver kleine en bewegelijke pantserauto's. Pas bij Sidi Barrani bevindt zich nog een Engelsche verdedigingslinie. Aan Engelsche zijde, zoo vervolgt het be richt, strijden aan het Libische front hoofd zakelijke Australische, Nieuw Zeelandsche en Indische Iroepen. De ruggegraat van het Engelsche leger vormen de Indiërs, die het Engelsche opperbevel alleen reeds oin klima tologische redenen thans in de eerste plaats in den strijd heeft, geworpen. Ondanks de mo dërne uitrusting van het Britsche leger wordt in neutrale militaire kringen meerma len de waarde van de Nieuw Zeelandsche en Australische troepen in twijfel getrokken. De Australiërs staan in Egypte, naar men daar verklaart, weinig gunstig bekend. Oin een herhaling van de botsingen, die zich in den wereldoorlog tusschen de Australische troe pen en de Egyptische bevolking hebben af gespeeld, te verhinderen, zou de Koning van Egypte er ditmaal op aangedrongen hebben dat de Australische troepen in kampen aan de kust ondergebracht worden en Alexan drië en Caïro niet binnen mogen gaan. Maandag is de Spaansche minister van binnenlandsche zaken, Serrano Suner, Ie Berlijn aangekomen. Tegenover een journa list van de „Voelkische Beobachter" heeft de minister zich uitgelaten over de politieke ef fecten, waaronder zijn staatsbezoek plaats heeft. In Spanje bestaat een leiding, zoo verklaarde minister Suner, die op het juiste oogenblik het bevel tot de actie zal geven. Spanje heeft een eigen plaats in te nemen en een eigen roeping in de nieuwe Europee- sche orde t.e vervullen. De beteekenis van het Expansie-verlangen van Spanje is bekend. In Europa heeft Span je geen enkele aanspraak, want men kan toch moeilijk een aanspraak noemen, aldus de Spaansche minister, wat tenslotte niets anders is dan een herstel. Er zijn eenige din gen, welke men Spanje schuldig is, op grond van èen eenvoudigen plicht van rechtvaar digheid. Deze betreffen die natuurlijke aan spraken, welke voortspruiten uit de Spaan sche tradittie en uit de geografische ligging van het land, dat zich als een vooruitge schoven post van het eene continent tegen over het andere bevindt. In de .wachtkamer" van den Volen- damschen fotograaf, die het druk heeft met het vervaardigen van de potretjes voor de indentiteitsbewijzen. (Foto Pax-Holland) Sociaal-democratische partij wint 22 zetels. Stockholm (D.N.B.)Over de Zondag gehouden verkiezingen voor de Tweede Ka mer van den Zweedschen Rijksdag, zijn tot dusverre de volgende resultaten ontvangen: Van de in totaal 230 mandaten krijgt de rechtsche partij met een totaal van 503.408 uitgebrachte stemmen 42 zetels. Vergeleken met de verkiezingen in 1936 verliest deze partij .twee rhandaten. De Volkspartij behaal de 368.902 stemmen of 23 zètels (verlies 4 ze tels). De Boerenbond behaalde 341.354 stem men of 28 zetels (verlies 8 zetels). De sociaal democratische partij behaalde met een tolaal van 1.527.631 stemmen 134 zetels (winst 22), terwijl de socialistische partij ditmaal geen zetel kreeg. De communisten kregen 100.349 stemmen. Het aantal communistische afge vaardigden daalt hierdoor van vijf op drie. JAPAN EN HET AMERIKAANSCHE EM BARGO OP VLIEGTUIGBENZINE. Een Japansch protest. De woordvoerder van het Japansche minis terie van buitenlandsche zaken heeft tegen over buitenlanschde journalisten verklaard, dat Japan vier of vijf weken geleden bij de regeering der Vereenigde Staten geprotes teerd heeft tegen het embargo op vliegtuig- benzine. Sumner Welles heeft een week ge leden op deze protestnota geantwoord. De woordvoerder weigerde echter, iets naders omtrentdit .«jntwoord te zeggpp.. Besprekingen Mexico-V.S. Tusschen vertegenwoordigers van Mexico en de Vereenigde Staten zou den, naar de „Excelsior" meldt, op het oogenblik niet-officieele bespre kingen worden gevoerd over de ves tiging van vlootsteunpunten der V.S. in Neder-Californië. Een Engelsch vliegtuig is gisteren naar uit Vichy gemeld wordt, boven Fransch Marok- kaansch gezagsgebied door een Fransch vlieg tuig neergehaald. Men vermoedt in Fransche kringen, dat het Engelsche vliegtuig strooi biljetten wilde uitwerpen. Het betreft hier, naar te Vichy verklaard wordt, een Britsch watervliegtuig dat op 14 Sept. over de Fransche territoriale wateren nabij Caeablanca vloog. Het werd opgemerkt door een Fransch jachl vliegtuig, dal om half drie s' middags een oefenvlucht boven de stad maakte. Het Engelsche vliegtuig open de het vuur op de Fransche machine, die op het Engelsche toestel toevloog. Er ontstond een luchtgevecht, in het verloop waarvan het Engelsche vliegttig getroffen werd en bran dend in zee stortte. De Petit Dauphinois meldt, dat in de bei de Fransche departementen Opper-Savoye en Savoye door overstroomingen groote ver woestingen zijn aan^ericjrt. Te Bonneville staat de straatweg over groote afstanden on der water. De straatweg en de spoorbaan van Grenoble naar Bourg d'Oisans is tengevolge van een grondverschuiving over een lengte van vijftig meter met een vier meter hooge puinlaag bedekt, waardoor elk verkeer on mogelijk is geworden. Ook uit het gebied van Albertville en Ugine worden groote over stroomingen gemeld. «De aan een enkelen straatweg aangerichte schade wordt op twee millioen francs geraamd. In verscheidene da len stagneert de electriciteitsvoorziening. Ook de oogst heeft voor een deel ernstig geleden. De oorzaak dezer verwoestingen is gelegen in tornado's, gepaarde gaande met wolkbreu ken. IN HET KUSSEN GESTIKT. In een woning op den Nieuwendijk te Am sterdam heeft zich een tragisch ongeval voor gedaan. Een kindje van drie maanden is in een bed voorover in de kussens gevallen. Toen de moeder erbij kwam, moest zij con- stateeren, dat de kleine in zeer benauwden toestand verkeerde; kort daarop is het kind overleden, RUIM 12 MILLIOEN MINDER INKOMSTENBELASTING. Aan het overzicht van den stand der, rijksmiddelen op ultimo Augustus jl. wordt het volgende ontleend: In vergelijking met het vorig jaar is het tot en met Augustus ten kohiere gebrachte bedrag met ruim 4 ton gestegen en wel van f 109.365.831.48 tot f 109.785.285.35. Deze vermeerdering is hoofdzakelijk ie danken aan de nieuwe opcenten op de ge meentefondsbelasting, welke tot dusver f 17.807.472.26 opbrachten en daarmede reeds de dalingen van de andere belastingen (uitgezonderd de grondbelasting) te niet deden. Daarnaast toonde de grondbelasting een gunstig beeld, door met een bedrag van f 10.805.190 de opbrengst van het vorig jaar met f 141.575.— te overschrijden. De andere tot deze groep behoorende be lastingen gaven een beduidenden achteruit gang te zien, welke zich het ergst open baarde bij de inkomstenbelasting, welke f 61.255.443.— opbracht en daarmede f 12.669.068.— onder het bedrag van ultimo Augustus 1939 bleef. Verder leverde het re sultaat van de vermogensbelasting ad f 13.023.866—, een teruggang op van f 2.466.566.— en dat van de verdedigingsbe- lasting, zijnde f 6.893.313.ten opzichte van het vorig jaar eenvermindering van f 2.393.959.—. De opbrengst der overige middelen is over de maand Augustus betrekkelijk weinig beneden de raming gebleven Bij een maan- cTelijksche raming van f 37.541.666.68 was n.I .deze opbrengst f 34.805.632.01 tegenover f 37.371.952.61 over Augustus van het vorig jaar. DEEL VAN MAASBREE TOEGEVOEGD. Opnieuw is, geheel in den lijn, van de aangekondigde plannen, een kleinere ge meente voor een deel aan een grootere toe gevoegd. Het is een deel van cle gemeente Maasbree, enkele buurtschappen, die bij Venlo worden getrokken. De gang van zaken is nu als volgt: .Zoo spoedig mogelijk, na ingang der grens wijziging worden de zittende raden der ge meenten Venlo en Maasbree vervangen door nieuwe raden, waarvan deel uitmaken voor de gemeente Venlo 18 leden van den zitten- den raad dezer gemeente en voor de ge meente Maasbree 11 ingezetenen dezer ge meente. Deze leden worden aangewezen met inachtneming van de bepalingen der ge meentewet en" der kieswet en aan do hand. van de uitslagen der laatstelijk in de ge meente Maasbree gehouden getneenteraads' verkiezingen. Met afwijking van het bepaalde in art. 29 der gemeentewet, hebben de leden van de krachtens deze beschikking nieuw aangewe zen raden zitting uiterlijk tot den eersten Dinsdag van September 1943. Aan ambtenaren van de gemeente Maas bree, die tengevolge van de gebiedsafschei- ding dezer gemeente worden ontslagen, wordt voor zoover zij alsdan niet in de termen vallen om pensioen, uitgezonderd vervroegd ouderdomspensioen, te genieten met ingang van den dag van ontslag, ten laste der gemeente Venlo, een wachtgeld verleend. VERHEUGDE, GEZONDE, GEBRUINDE GEZICHTJES. Gisteren is de eerste trein met kinderen, welke door de zorgen van de Kinderaktion eenige maanden in dc Ostmark hebben door gebracht, teruggekeerd. Omstreeks half tien arriveerde de trein op het station D.P. te Rot terdam. In dezen trein zaten ongeveer 800 kinderen, waarvan een honderdtal te Rotter dam thuis hoorden. De overige kinderen wa ren afkomstig uit verschillende plaatsen in Zuid- en Noordholland, Zeeland, Brabant en Limburg. Dezen avond konden deze kinderen hun woonplaatsen niet meer bereiken. De spoor wegen hebben evenwel gezorgd, dat een ver warmde trein klaar stond, waarin de kinde ren den nacht kónden doorbrengen. Na het binnenkomen van den trein werden de kinderen door den heer Hackert van dc Kinderaktion uit Den Haag en de heeren Mens en Van der Waals uit Rotterdam over gebracht naar den slaaptrein. Een klein gedeelte kon nog een'aanslui- ting in de richting 's-Gravenhage en Lei den halen. In d"en trein hebben de kinderen nog gegeten, zoodat geen vrees voor hongeri ge magen bestond en in den ochtend stond een ontbijt voor hen gereed, voor zij de reis naar hun woonplaatsen voortzetten. Men ziet bij de kinderen niets dan verheug de, gezonde en gebruinde gezichtjes, terwijl men tallooze opgetogen verhalen te hooren krijgt. Woensdag a.s. komt de tweede trein met kinderen uit de Ostmark terug, daarna zul len de treinen om den anderen dag aanko men, de laatste op 30 September. Ook de Nederlandsche journalisten, welke in de afgeloopen week een bezoek aan de Ostmark hebben gebracht, zijn teruggekeerd. COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREENKOM STEN LAND- EN TUINBOUWBEDRIJF. Naar „Het Boeren- en Tuindersblad" mede deelt, heeft het rijkscommissariaat aan het Centraal secretariaat v. land- en tuinbouw bericht, dat de loopende, tusschen werkge vers en arbeiders in het land- en tuinbouw gesloten collectieve arbeidsovereenkomsten niet mogen worden opgezegd in gevallen waarin zulks aanleiding zou kunnen zijn tot bezwaren bij één of beide partij(en). Bij'even- tueele bezwaren zal het secretariaat zich in ei binding moeten stellen met het rijkscom missariaat, teneinde te trachten aan de be zwaren tegemoet te komen. OBLIGATIES: STAATSLEENINGEN. 100 hno 100 100 500 500 100 100 500 100 500 NEDERLAND 1940 I 4 1940 I 4 1940 II 4 1940 II (m.b.) 1940 II 4 1940 II (m.b.) 1936 3 1937 3 1937 (3V2) 1038 3 (3%) 1939 3 V.K. 98% 98% 89 15/16 08% 90% 98% 89% 70% 76% 79% 80% L.K. »8 13/IQ 98% 90 98 13/16 90 13/16 98% 76% 76% 79% 80% OOST-INDIë. 100 1937 3 500 1937 3 100 1937a 3 500 1937A 3 ÓuiTSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 7513/16 76% 76% 74 11/16 74 11/16 75% 75% 53 70 61 69% PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 81 's Grav. '37 1 3% N.-Holl. '38 3 78% N.-Holl. '38 II (3%) 3 80% R'dam '37 I, UI 3% Z.-Holland 1937 3 - HYPOTHEEKBANKEN. Ned Hyp.b. Veendam 3% 86% 81% 80% 84 3/16 87 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN Buitenland. Farbenind. I. G. 7 75 80 Gelsnk. Berg 5 60 65 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland Koloniale Bank A 146% Ned. Ind. Handeisb. A. 96 Ned. Handel Mij. c.v. A. 80% Ned. Handel. Mij. r. A. AANDEELEN. 147% 96 79% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. Calvé Delft c. v. A. Centr. Suiker Mij. Fokker g. A. Lever Bros en Unilever 84%—86% 87%—89% 64% 64% 161% 162 176 c.v.A. 83%—82% 83-84 Ned. Ford 335 320 Philips G.B.v.A. 150-152% 152—154 Philipsp ref. A. 121 124 Heemaf N.V. A. 87 87% Lever Br. en Un. A Lev. Br. 6% p.A. 85% 83% Ned. Kabelfabr. A. 391 380 Ned. Scheepsb. A. 109% 110 Ver. Blikfabr. A. 184 185 Papierfabr. v. Gelder A 124 122% Werksproor v. A. - A. 127 130 Buitenland. Anaconda copper c.v. A Beth. Steel c.v. A Gen. Motors c.v. A. Tnt. Nickel c.v. A. Kennecot Copper c.v. A North. Am. Aviation c.v. A. 19 Rep. Steel c.v. A. U. S. Steel c.v. A. 46%' 21 3/1620% 21%—21 9/16 66 67 41 11/16 41% 28%28 28-28%' 19 47 PETROLEUM-ONDERNEMINGEN. Binnenland Dordtsche Petr. g. A, Kon. Petr. Buitenland. Shell Union c.v A. Tide Water c.v. A. 219%-212 199 218 8%-8% 8%-8% 8%8 9/16 8%8 9/16 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubber 188% 194%-198 Bandar Rubber Mij. A. 139% 142 Deli Batavia Mij. A. 139% 145 SUIKERONDERNEMINGEN. H.V.A. Javasche Cultuur N.I.S.U. Ver. Vorstenl. Cult. 360 364-368 207 213 210 211% 91 91 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Balavia Mij. Deli Mij. c. v. A. Senembah 137-137% 194-192% 194-196 160%-159% SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN Holland-Amerika lijn A. Java-China Japan lijn A. Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. hcz. v. A. Kon. Paketvaart A. Ned. Scheepv. Unie A. Bott. Llovd A. Stocmv. Mij. Nederland A 921/z 127 128 116-115% 116%14? 195% 197 127%128 128%—129^4 108% 108% 108% 109% VALUTA'S. New York Berlijn Helsinki Stockholm Ztlrich BANKPAPIER: New York Brussel Stockholm Zürich 1.88 3/16-1.88 9/16 75.28—7543 3.8I— 3.82 44.81—44.90 42.84—42.92 1.86%1.90% 30.08-J0.20 44.76—44.94 42.80—42.96

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2