NIPPER EN PELLE Goed werk vao Klink Voetbal Schagen behaalt een magere overwinning Wieltenrien Zaanschc wielerbaan yttMetieb Vrijstelling van sommige leges Met de politie naar school Moeilijk werk. Een Duitsche telefoonsectie brengt een verbinding tot stand over een der Fransche rivieren. Met welke moeilijkheden deze arbeid gepaard gaat, laat zich uit deze foto begrijpen (Foto Weltbild) BERGEN I—SCHAGEN I, 4—5. Nadat Bergen tot driemaal toe had voorgestaan, scoorde Schagen vier minuten voor het einde het winnen de punt. We hebben wel zelden aan den Kerkedijk een zoo spannenden wed strijd gezien' als die tusschen Ber gen en Schagen. Dit blijkt wel heel duidelijk uit het feit, dat Bergen tot driemaal toe heeft voorgestaan en dat telkens Schagen weer gelijk maakte, om tenslotte vier minuten voor het einde het winnende doel punt te scoren. En laten we het dadelijk zeggen; de overwinning< kwam Schagen ten volle toe. Vooral in de tweede helft domineerden de gasten. Ze lieten den bal het werk doen, terwijl de Bergenaren er weliswaar hard voor zwoegden, doch niettemin telkens weer werden overspeeld. De fout van Ber gen was bovendien, dat de middenlinie veel te veel achter bleef; er was steeds een groote gaping op het middenveld, waarvan Schagen dankbaar profiteerde. De bezoekers hadden den toss verloren en mochten dus aftrappen. De opstelling van Schagen gaven wij reeds. Bergen stelde zich als volgt op; J. Urba- nus, F. Sloot, P. Voorthuis. L. Dames, H. Plomp; A. ten Herkei. C. Koster; H. Broek; A. Urbanus. F. Urbanus; H. Veis. Bergen was dus zonder Tuijn, van Exter en Visser. De eerste aanval is voor Schagen, maar dan neemt Bergen den bal over eni n het eerste kwartier spelen de blauwhemden in derdaad prima voetbal. Dit moge blijken uit het feit, dat binnen tien minuten de stand alreeds 2-0 v. Bergen was, Het eerste doelpunt ontstond na een keurig aangeven van Voorthuis aan Sloot, die zich niet lang bedacht en onhoudbaar in den linker be nedenhoek schoot (1—0). En Bergen bleef aanvallen, snel en onstuimig. Vlak na deze eerste goal glipte Voort huis langs de Scha- ger verdediging en maakte er 20 van. Maar toen kwam Schagen opzetten, nadat L. Dames rakelings over de lat had gescho ten. Een mooi schot van T. Schoor] werd door keeper Veis tot een hoekschop verwerkt, welke evenwel niets opleverde. Bergen kroop vlak daarop door het oog van een naald, toen Grootcs na een hoek schop den bal precies tegen de lat schoot. Aan de andere zijde gaf Bergen zich bij lange na nog niet gewonnen. De jeugdige Joop Urbanus, zoo uit de adspriranten in 't eerste elftal geplaatst, deed keer op keer op den linkervleugel zéér goed werk. Even daarna stopte keeper Slikker op sublieme wijze een hard schot van Plomp. Bij een aanval van Schagen, trapte Arie Urbanus den bal over de zijlijn. De hoek schop welke keurig genomen werd, werd even keurig door een der Schager voorspe lers ingekopt (2—1). Steeds meer kwam Schagen in den aan val en de verdediging van Bergen moest alle zeilen bijzetten om onheil te voorko men. En toch kwam weer de gelukmaker uit een hoekschop en ook nu weer werd de bal ingekopt op onberispelijke wijze (2 —2). Schagen had dus den achterstand ïn- geloopen! Weer viel Bergen aan; .Toop Ur banus loste een pracht schot, hetwelk kee per Slikker keurig ving. Toch zou Bergen nog voor de rust de leiding nemen, toen Sloot op onberispelijke wijze den bal uit 'n hoekschop voor het doel zette en Voorthuis met een kopbal Bergen wederom de leiding gaf (32). 0 Daarna volgt een snelle aanval van Scha- gen, welke door buitenspel staan onschade lijk'wordt gemaakt. Dan komt alweer Bergen in den aanval en Voorthuis schiet rakelings- over de lat. Met den stand 3—2 voor Bergen fluit scheids rechter de Snayer uit Den Helder voor de rust. Ofschoon na de hervatting van het spel Bergen direct weer in den aanval is. neemt Schagen al heelspoedig het spel in hannden, doch niet nadat Sloot een prachtig schot gelost heeft ,dat door keeper Slikker even fraai gehouden werd. Schagen dringt eBrgen dan hoe langer hoe meer terug, en daar de middenlinie der blauw hemden steeds voor het doel blijft hangen. Krijgen de Schagenaren kans op kans. Anneveldt slaagt er tenslotte in met een fraai schot de partijen wederom op ge lijken voet te brengen (3—3) Schagen blijft sterker en het lijkt er veel op, dat de Berge naren uitgespeeld raken. Uit een voorzet van Joop Urbanis kogelt Plomp tegen de boven lat, doch de terugspringende bal wordt on berispelijk door Voorthuis ingezet en voor de derde maal heeft Bergen de leiding (43) Bergen probeert dan het spel te forceeren en bijna geheel Schagen staat te verdedigen Als de bezoekers dezen vuurproef hebben doorstaan, nemen ze het spel geheel in han den. Er worden tal van hoekschoppe nop het Bergen doel genomen, doch steeds is Veis op z'n post. Na een algemeenen aanval krijgt C. de Moor den bal; hij geeft een afgemeten pass aan J. v .d. Ben, die met een fraai schot de partijtjes wederom op gelijken voet bren gen (4—4). De druk op het doel van Bergen wordt nu zoo groot, dat backs en in laatste instantie keeper Veis onophoudelijk moeten ingrijpen. Nog een kleine opflikkering van Bergen als Sloot de Schager backs alreeds is gepas seerd. doch de doelverdediger werkt den bal keurig corner. Deze hoekschop levert niets op. Waf alle Bergenaren vreesden, gebeurt vier minuten voor het einde als de geheele voor hoede van Schagen een algemeenen aanval onderneemt en de bal op keurige wijze wordt ingeschoten (45). Bergen speelt dan een verloren partij. Wel sneu voor de blauw hemden. die tot driemaal toe de leiding had den en zich toch op het laatste oogenblik de overwinning zagen ontgaan. Volhouden Bergenaren, verlies vooral door deze nederlaag jullie zelfvertrouwen niet. Een volgende maal gaat het beter Schagen speelde een goede en vooral faire partij voetbal. Het was een uiterst spannen de en eerlijke wedstrijd. Bij Bergen heeft de achterhoede gedaan wat ze kon. al miste Fred Urbanus soms leelijk. Koster als spil was er ditmaal niet goed in en Broek, hoewel verdedigend een puik speler moet leeren plaatsen. In de voorhoede was Sloot zeker de beste man en deed de jeugdige Urbanus vooral voor de rust fraai werk. Damer werkte hard maar_ niet steeds met surces, terwijl Voorthuis op de middenvoorplaats uitmuntende dingen deed. Nog een paar wedstrijden en Piet is een ideale aanvalsleider. Eerste op de 10 Km. amateurs. De uitslagen van de gisteren op de Zaan- sche wielerbaan te Assendelft gehouden wedstrijden luiden als volgt: 10 Km. wedstrijd voor amateurs: 1. J. Middelink. Amsterdam, in 14 min. 56 sec< 2. C. Smits, Rotterdam; 3 J. Berkhout, Achtervolging over 5 Km. Ie rit: 1 Klink na 19 ronden, in 4 min. 20 sec.; 2. Bakker. 2de rit: 1 Van der Voort in 6 min. 50 sec., 2. Grocnewegen op 25 meter. Beslissing: 1. Klink in 6 min. 44 sec.;- 2. Van der Voort op 50 meter. Om de 3de en de 4de plaats: 1. Bakker in 3 min. 12,14 sec. 2. Groenewegen, ingeloopen na 14 ronden. Tijdrace over 1 baanronde: 1 Derksen— Kreniers—Van Rooy, 1 punt, tijd 31.6 sec.; 2. EversPronkVan Gendt, 2 punten, tijd 35.2 sec. Wedstrijd over 40 Km.: 1. Van Gendt, 3 punten, tijd 58 min. 10 sec.; 2. Kremers, op 1 ronde; 3. Van Rooy; 4. Bakker, op 3 ron den; 5. Derksen; 6. Pronk. Omniumwedstrijd: 1. DerksenKremers Van Rooy, 3 punten; 2. PronkEfersVan Gendt 6 punten. Bommen op de oorlogshaven van Portsmouth. Rookontwikkeling duidt de plaat een aan waar de projectielen hun vernielend werk verrichtten. (Foto Holland-Scherl) OM DEN PRINSES JULIANABEKER Geen bijzondere prestaties. N. van Balen Blanken eerste hoog springen. Gisteren vonden te Utrecht de nationale athletiekwedstrijden om den Prinses Juli- anabeker plaats. Er werd met veel animo gestreden. Sagitta toonde zich weer de sterk ste. Bijzondere prestaties werden er niet ge leverd. Alle kampioenen handhaafden zich, de eenige verrassing was de nederlaag van Ans Niesink bij het kogelstooten tegen haar clubgenoote mej. Albersma. Van de uitslagen noemen wij: 80 meter horden: 1. Kitty ter Braake (Ath- leta) 12.7 sec.; 2. Nel van Balen Blanken (Sagitta) 13 sec. 100 meter hardloopen 1. Fanny Blankers— Koen (Sagitta) 12.3 .sec. 200 m. hardloopen: 1. Fanny Blankers Koen (Sagitta) 26.6 sec. Hoogspringen: 1. N. van Balen Blanken (Sagitta) 1.52 meter. Verspringen: 1. Fanny Blankers—Koen (Sagitta) 5.31 nieter: 2. A. Loohuis 4.87 me ter; 3. N. van Balen Blanken 4.82. Estafette 3X100 meter: 1. Sagitta 52 sec. 2. Zeeburg 52.7 sec.; 3. Athleta 54.2 sec. Bij zaken gesneuvelde militairen betreffende. Het verordenngenblad bevat een besluit van den secretaris-generaal van het departe ment van binnenlandsche zaken betreffen de vrijstelling van leges van afschriften van of uittreksels uit de akten van den bur gerlijken stand. Daarin wordt het volgende bepaald. De afschriften van of uittreksels uit de akten van den burgerlijken stand, welke vereischt zijn voor de regeling der pensi oenen van nabestaanden van gesneuvelde of vermiste militairen van de voormalige Nederlandsche land- en zeemacht zijn vrij van leges. Reeds betaalde leges kunnen worden te ruggevorderd. De hulp der politie te Venlo werd ingeroe pen door een moeder, omdat haar achtjarig dochtertje niet naar school wilde. Herhaal delijk reeds, aldus het Vlk., had het onwillige kind de school verzuimd. De politie heeft het „meiske" met de sterke arm naar de school overgebracht. Nieuwe gevaren. 1. „Daar hebben we een heel regiment krokodillen." 2. „Help, een zeeslang; daar nebben we op 't land er toch al genoeg van gehad." De buitenboordmotor wordt gevangen. 1. „Dat is gelukkig nu eens geen slang; van zoo een kookt men gewoonlijk schildpadsoep." 2. „Houdt jullie goed vast! Nu gaat het met een reu- zenvaartje."

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 4