PIANeREPARATIES INBRAAK- Sensaties tusschen Oudesluis en Anna Paulowna Wie? Oflicieele medeJeelingen Fa. P. Th. YPMA, ervaren Typiste, ij WONEN IN OEN ii wen inden Helder steeds geopend ItteITÏIS Alkmaar-Den Helder ...in 3 uur! &efaoedet& Voor Trouwauto's Garage Manshanden GELD - Te huur Te huur Diversen Kthk tri Zending, ïlLeuiv-ó uit Ubfi Distributie-nieuws Maandag 23 September 1940 En hoe men reageerde Dr. Schiefter's Stofwisselingzout. A* Kuiler f Burgerlijke Stand van Den Helder Sommige adverteerders Avond vaktcekcnschool Gemeente Gemeentelijke Handelsavondschool Inschrijving leerlingen I ÜELOER Tweede Blad IN HUISl NUTSSPAARBANK Tijdschriften Visscherij voor winkeliers Er hadden onheilspellende geruchten in Den Helder gecirculeerd! Héél den Vrijdag had men hooren vertellen, dat het tusschen Anna Paulowna en Oude sluis niet pluis was. De trein zou er name lijk niet verder gaan. Officieel vernam men weinig of niets en het waren de 6 a 700 reizigers die met den trein van half zes uit de Jutter- stad vertrokken, die aan den lijve zouden pieemaken wat er feitelijk aan de hand was. Het begin der reis was in niets ver schillend met andere dagen. Men besprak de dagelijksche feiten en geruchten, men kaartte, sliep of at z'n brood. Middeler wijl de kansen besprekend, of men al dan niet zou kunnen doorrijden. Een behoorlijk eind vóór Anna Pau lowna reeds werden de remmen aangezet, terwijl de fluit van de Jumbo onheilspel lend lang floot. En zoo stopte de emi granten-trein en bleek dat er inderdaad „iets met de lijn" te doen was. De bestorming Wat hierna gebeurde, laat zich feitelijk niet goed weergeven in woorden. Het tart name lijk iedere beschrijving, op welke wijze men den trein verliet. Als een horde, in plotse linge extase geraakte, inboorlingen sprong men de coupé's uit, om zich dan rennend naar de autobussen te begeven, die men in de verte zag klaarstaan. Waar iedereen begreep, dat tenslotte alle reizigers met den trein, die in Oudesluis wachtte, en waarheen men met de bussen ge bracht werd, meemoesten, was het onbegrij pelijk, dat men zich zooveel moeite gaf om als eerste de bussen te bestormen. Of eigen lijk is het woord „bestormen" de zwakste weergave van de tooneelen, die zich daar bij het rustieke AnnaPaulownéesche stationne tje afspeelden. Men verdrong, vertrapte, ver pletterde en onderdrukte elkaar op een wijze, die aan burgeroorlog deed denken. De een wilde al eerder in de bus zitten dan de ander en het was zonder meer een panische uit- en intocht van tot een soort dolheid opge zweepte treinreizigers Een 6-tal bussen, deels van Atbonta, deels van de Habo, reden als bezetenen heen en weer tusschen Anna Paulowna en Oudeslöis, om de ongeduldige schare zoo snel mogelijk in den wachtenden trein te brengen. Maar hóe de chauffeurs ook jakkerden... het ging nog veel te Jangzaam naar den zin der ach tergeblevenen. In een oogwenk was het café van Jan Daalder gevuld met een luidruchtig publiek. Overal kwamen de Anna Paulownezen om de deuren zien wat die enorme drukte te be- teekenen had, overal zag men groepjes men- schen onder en boven de wegbermen zitten, terwijl weer anderen den tijd benutten om een uiltje te knappen. Ruim een uur overtijd reed de trein uit Oudesluis verder, met hetzelfde getal reizigers als in Den Helder was vertrok ken (minus de in Anna Paulowna wonen den, die zich wel in de handen gewreven zullen hebben...). De stemming was on der nul; want driekwart zat met een vol maakt Ieegen maag, terwijl het overige kwart in angst en vreeze leefde over de aansluitingen, die men in Alkmaar (en verderop) wel zou missen Kinderspel. Maar dat alles bleek slechts kinderspel te zijn, een schuchtere inleiding, van dat wat den Zaterdagmorgen daarop ging gebeuren. Om een goed voorbeeld te gevenwij ver trokken dien morgen om kwart over 6 uit Alkmaar en bereikten Den Helder te kwart over 9. Ruim drie uur waren wij (onvrijwil lig!) gast van de Nederlandsche Spoorwegen en ruim drie uur waren wij in de gelegen heid de reacties mee te maken van een 1000- koppig publiek, hetwelk m t ons te laat in Den Helder arriveerde. Alles was goedgegaan totOudesluis. Hier was het dat men langs het grintbaantje naar de plaats moest sjokken, alwaar de bussen wachtten. Was er éen deel der 1000, die wederom een stormaanval op deze vervoermiddelen deden, verreweg het grootste kwantum der reizigers nam het thans beduidend gemoedelijker op. Het bleek dat men veelal met den tijd van den baas merkwaardig lichtvaardiger omsprong dan met den eigen tijd van den avond te voren In „Spoorziclit". Een deel nam bezit van café „Spoor- zicht" en nauwelijks waren een 40-tal be zoekers aldaar vereend, of reeds had een pianovirtuoos achter het klavier plaats- 'verstopping, overmatig vet wi verdwijnen en de schadelijke ge g aambeien, rheumatiek, zenuwac g wil voorkomen, die zuivere bloed en ingewanden met Het resultaat Is verrassend! Men bespeurt terstond den grooten dienst aan de ge- Zondheid; men gevoelt zich vrijer en beter Flacon I 1.05. Dubbele flacon I 1.75 bij apotheker» en vakdrogisten. genomen en werd een massa-zang-demon stratie ingezet. Honderden meters ver hoorde men het schoone epos van „Rats, Kug en Boonen"Nooit hiervoor en waarschijnlijk ook nooit hierna hebben werklieden zóó vroeg en zóó luid gezongen als op dien klaren herfstmorgen in het ont wakende Oudesluis. En daar waren weer anderen, die, hetzij individueel, hetzij in ploeg-vorm, besloten van Oudesluis naar Anna Paulowna te gaan wan delen. Ze meden hooghartig de bussen en maakten waarschijnlijk de vroegste tippeling in hun leven. Voorts bleef een deel genoeglijk in het gras zitten, genietende van de opkomen de zon, van de grazende schapen en lammeren, en voorts van alles wat een prille herfstochtend in het buitenveld te bieden heeft. Het duurde lang, ditmaal Want toen wij na een goed uur wachten ein delijk en ten lange leste dan tóch een bus had den kunnen charteren, en eindelijk Anna Paulowna, alwaar de trein wachtte, bereikten, toen bleek dat er - van vertrekken nog geen sprake was. Zoodat we ons in de coupé nestelden en n o g een goed uur bleven wachten op hen, die zoo langzamerhand na-druppelden. Banketbakkerij, Keizerstraat 124-126, hebben een Koffie- en 7hee-surrogaat voor U, wat niet te evenaarden is. Bij de meeste winkeliers verkrijgbaar. Enorm aantal reizigers. Het was een merkwaardig gebeuren! Des te merkwaardiger, omdat er zoo weinigen waren die „bonje" maakten. Integendeel, rrien schepte een cynisch welbehagen in deze ernstige ver lating, doch maakte zich hoegenaamd geen zorgen over het tijdstip, waarop men Den Hel der zou bereiken. Het bleek dat men hier diverse treinen aan het combineeren ging, zoodat het een enorm aantal reizigers^, was, hetwelk tenslotte den trein vulde. Het was de bezetting van bijna 3 andere treinen, die ieder in normale omstan digheden reeds groot zijn. Langzaam, zeer langzaam, zette de sleep wagens zich eindelijk in beweging. Men twij- fëldè aanvankelijk of Jumbo deze ontzaglijke last van levende have wel zou kunnen voort zeulen, maar het bleek inderdaad te gelukken. Met top-snelheid werd weliswaar niet gereden (het had meer van een slakkengang!) maar wat zoo langzamerhand niemand meer ge loofde, bleek toch werkelijkheid te worden: we bereikten namelijk Den Helder. Toen was het kwart over 9en had de reis van Alkmaar af precies 3 uur in beslag genomen. Wij weten niet of er deze week een ander systeem bedacht wordt om het geheel vlug ger te doen geschieden. Zoo niet, dan kan men er zeker van zijn, dat menig reiziger in de komende dagen zijn kussen zal mee nemen, teneinde de ingeboete uren slaap in de hier gedwongen rustperiode's in te halen En misschien is het een tip voor klein handelaren in Oudesluis en Anna Pau lowna, om bij den trein een nerinkje te exploiteeren Er valt goud te ver dienen Te Arnhem is Zaterdag op 60-jarigen leeftijd overleden, de heer A. Kuiler, oud-directeur van het Postkantoor 'te Den Helder. De heer Kuiler, was voordien referendaris te Haarlem. Een jaar geleden trad hij af als directeur en vestigde zich te Arnhem. De begrafenis zal Dinsdagmiddag te 3 uur plaats hebben op de begraafplaats „Moscowa" te Arnhem. van 21 September. BEVALLEN: G. Kwast—Ufkes, z.; W. van den BergHeuders, z. Verzekert Uw fiets voor 3 gulden per jaar Bi; diefstal krijgt U een nieuwe terug. K. KOS, Koningstraat 76. DIVERSE RIJWIELEN ONTVREEMD. Ook gedurende dit weekeinde verdwenen er weer op spoorlooze wijze diverse fietsen. Zoo ginnen er rijwielen verloren aan de Keizers gracht, terwijl eveneens een fiets verdween, die voor een perceel aan den Kanaalweg stond. Tenslotte moest een eigenaar die zijn.spinter- nieuwe rijwiel aan de Hoogstraat deponeerde dat door een ander dit vehikel mede genomen had. zitten uren op een pakkende tekst te „broeden" Verspil geen tijd! U voorlichten Laat ons Het kost niets extra! naar Middenweg 1 89 Telef. 533 - Den Helder Nieuwe Dodge Auto's De Griffier der Arr. Recht bank te Alkmaar maakt be kend, dat bij beschikking van die Rechtbank d.d. 19 Septem ber 1940 aan de Commanditaire Vennootschap J. van den Berg and Sons, bloembollenkweekerij en handel te Breezand, ge meente Anna Paulowna en aan hare beheerende vennooten Cornelis van den Berg eri Jo- hannes Cornelis van den Berg, beiden bloembollenkweeker, te Breezand, gemêente Anna Paulowna is verleend verlen ging voor den tijd van één jaar van de aan dezen bij beschik king dezer Rechtbank d.d. 14 Maart 1940 verleende surséance van beta.ing, welke termijn ge acht wordt te zijn ingegaan op 28 Juni 1940. De Griffier voornoemd L. A. V. d. BRANDELER. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN. De inschrijving van leerlingen kan plaats hebben op Dinsdag, 24, Woensdag, 25 en Donderdag, 26 September a.s., van des voor middags 8 y2 uur tot des namid dags 4 uur, aan de school (Laan 16)/ Ook de leerlingen, die het vorige jaar de school bezochten (2e, 3e en 4e klasse), zijn ver plicht zich opnieuw aan te mel den. Niet toegelaten worden zij, die overdag een andere onderwijs inrichting bezoeken. Bij de aanvraag om toelating moet een geneeskundige verkla ring worden overgelegd, waaruit blijkt, dat de candidaat in ver band met het gekozen beroep lichamelijk is onderzocht. For mulieren zijn daarvoor aan de school verkrijgbaar. Het schoolgeld wordt geheven naar het inkomen. Onvermogenden kunnen voor kostelooze plaatping in aanmer king komen. Cursus opleiding middenstands diploma. GEMEENTELIJKE CURSUS VOOR MACHINESCHRIJVEN. Inschrijving van leerlingen voor de gemeentelijke handels avondschool en voor den ge meentelijken cursus machine- schrijven kan plaats hebben op Dinsdag, 24 en Woensdag, 25 September a.s., des namiddags van 5 tot 6 uur, aan het school gebouw aan de Schoolstraat (lyceum). Vervolgonderwijs Burgemeester en Wethouders van DEN HELDER maken be kend, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen voor het ver volgonderwijs cursus 1941)1941 aanvangende 1 October ais. kan geschieden voor den vervolg cursus verbonden aan: School no. 1 te Julianadorp (hoofd de heer J. Henderikx) tot en met 30 September a.s.; School no. 2 te Huisduinen (hoofd de heer J. Adolfs) op alle schooldagen tot 30 Septem ber a.s. tusschen 3 en 4 uur des middags (uitgezonderd op Woensdag en Zaterdag); Voorts zal wederom een cursus worden gehouden in een der lokalen van school 14 aan de Oostslootstraat. Voor inschrij ving als leerling van dezen cur sus (hoofd de heer L. J. van der Kuyl) zal gelegenheid bestaan aan genoemde school op Dins dag, 24 September a.s., des namiddags van 6 tot 7 uur. Belanghebbenden moeten zich, onder overlegging van geboorte bewijzen der kinderen, aanmel den in de school. Den Helder, 19 September 1940. (=56x33)053) (56><3S)$<56) (35)06)0® (56) I Weet U, dat CORRYl KOSSEN nog ruime g ©/reuze heeft in goede R' kwaliteit Wol en dat het geraden is nu voor Uw jg Winterkleeding te zorgen. |j Komt U eens kijken U Teief. 800. Laan 60 g! <9©<3©COg>(^<5)0@<^<ag><ï)C)<QG)<CO ALGEMEENE BEGRAFENISVEREENIGING „DEN HELDER" Het juiste adres voor: BEGRAFENISSEN CREMATIES TRANSPORTEN Uilvoerder: JOH. DARPHORN p a. Garage Manshanden, MIDDENWEG 189-191, tel. 533, of SCHAGEN, Hoep B 168 voor Inboedels en Koopmansgoederen Assurantiekantoor Koningstraat 90 Telefoon 984 Van de KLEINSTE tot de ALLERGROOTSTE verrichten wij voor U op billijken prijsgrondslag. Piano- reparatiewerkplaats waar uit sluitend op de vakkundige wijze gewerkt wordt. Langestraat69, ALKMAAR Telef. 2626. GEVRAAGD een voor de Brandstoffencommis- sie van het Rijks-Kolenbureau te DEN HELDER. Eigenhandig geschreven solli citaties in te zenden aan het Distributie-Bureau Spoorstr. 44, Den Helder, vóór 25 September a s. zonde veilige berg- I plaats vermeerderen de zorg en verminderen het inkomen (renteverlies) KONIJN gevraagd HUISJE gevraagd met closet omtrek Postbrug. Brieven onder nr. 258, aan het Bureau van dit blad. Heer zoekt KAMER(S) met pension op goeden stand. Zater dags en Zondags afwezig. Brieven onder No. 263, aan het Bureau van dit blad. aangeboden Te huur tegen Mlirjke prijs geriefelijke HUIZEN m. v. Waschtafel in Cronjé- en Hert zogstraat. Te bevr. Hertzogstraat 31. Te huur Singel 56, voorzien van bad en geyser. Huurprijs 32.50 per mnd. Water vrij. Te bevr. Dijkstraat 49. Te huur een gerieflijke Burgerwoning, van alle ge makken voorzien, in de Botha- straat. Huurprijs 4.50. Te bevr.: Sluisdijkstr. 116. Te huur: EEN BUITENHUISJE, aan 'den Nieuwe weg. Te bevr. H. L. Vries, Koning- dwarsstr. 73, tusschen 25 u. Gevraagd» een Retourvracht richting Rotterdam en Arnhem, voor Woensdag. Brieven onder No. 264, Bureau van dit blad. Zonneschijn, tijdschrift voor de jeugd. Uitgave C. A. Spin en Zn. N.V., Amsterdam. Het nr. van 16 September opent met een gezelligen brief van Betteko. E. Kaufmann— Spier vertelt over „Het nare bezoek". P. Broos vertelt hoe men op een handige en een voudige wijze een distributiemap kan maken. Illustraties verduidelijken den geschreven tekst. Er zijn spannende verhalen voor de jeugd in dit nummer. Er is een kruiswoord- puzzle en „Kiekeboe" voor de heele kleintjes. Een aardig gevarieerde aflevering. Herfst en Mode... Wanneer we in dezen distributie-tijd het woord „Mode" zien, kan het niet anders, of de vraag komt bij ons op, hoe het ons toebe deelde aantal punten zoo goed mogelijk te besteden. Welnu, hierbij kan ons het Septem- ber-nummer van „Beyer's Mode für Alle" uit stekend van dienst zijn, daar hierin allerlei ideeën gegeven zijn, hoe we met weinig stof wonderen kunnen verrichten. Ook worden er in „Beyer's Mode für Alle" voor het vermaken van kleedingstukken prac- tische tips aan de hand gedaan. Uit Weenen worden weer smaakvolle model len van de nieuwe herfstmode gelanceerd. Voor buitenshuis treffen we zoowel sportieve swag- gers als gekleede jassen aan. Aan de minder slanken is een speciale pagina gewijd, waarop slankmakende, vlotte japonnen voorkomen, alsmede eenige jeugdige mantels, die zeer af- kleeden. „Beyer's Mode für Alle" is overal in de boekhandel verkrijgbaar. Proefnummers wor den gratis verstrekt door N.V. Wereldmode, Prins Hendrikkade 173, Amsterdam C, tegen vergoeding van 10 ets. portokosten. Het Kind. Nummer van 7 September. Uit gave C. A. Spin Zn., Amsterdam. Na een raak geschreven artikel over „pae- dagogische beroepskeuze" lezen we een uit muntende bijdrage van A. Hallema over „Hoe reageerde de jeugd bij de jongste gebeurtenis sen en in vroeger eeuwen op den oorlog?" Voorts moge vermeld worden het artikel „Het zevende leerjaar", van de redactie, hetwelk voor desbetreffende ouders zeker de moeite van het lezen waard is. Ons Dageljjksch Brood. Wij ontvingen van de N.V. Drukkerij v.h. la Rivière Voorhoeve, te Zwolle een werkje, getiteld „Ons Dagelijksch Brood", over goede maaltijden in oorlogstijd. Het heeft ten doel den huisvrouwen een richtlijn te geven voor de voeding, speciaal in verband met de huidige tijdsomstandigheden. Het boekje geschreven door Mevrouw C. J. Ooms-Vinckers, met recepten van Mejuffrouw A. J. Reiding werd voorzien van een voor woord van de Prof. Dr. H. W. Julius, Utrecht en Prof. Dr. F. J. J. Buitendijk, Groningen. Indeeling, aanwijzingen en inrichting van de dagmenu's mogen een unicum genoemd worden het boekje kan dan ook als een com plete gids beschouwd worden en den huis vrouwen van advies dienen van den morgen tot den avond. Een waardevolle toevoeging is ook de in het boekje voorkomende bon, waarop wijzigingsbladen aangevraagd kunnen worden met het oog op eventueele distributie-veran deringen. GEESTELIJKE OPWEKKING IN NOORWEGEN. Het Zwitsersch Christelijk persbureau ver meldt in een correspondentie uit Noorwegen, dat de bijbel daar „het boek van den dag" is geworden. Allerwege wordt de heilige Schrift druk gekocht, in twee steden hadden dezer dagen de boekhandelaren geen enkel exem plaar meer in voorraad. In noordelijk Noor wegen is speciaal onder de jongeren een gees telijke opwekking ontstaan. Overal schaart men zich in grooten getale rond de prediking des Woords en men herinnert zich niet, dat ooit zoo groote scharen met zooveel aandacht naar de prediking luisterden. BESEF VAN EENHEID. Ds. H. G. Groenewoud schrijft in het Her vormd weekblad de Gereformeerde kerk (con fessioneel) over de stemmen tot eenheid en vereeniging, die thans in meerdere kerkelijke kringen opgaan. Wij doen hieronder een deel van zijn beschouwingen volgen: „Zonder twijfel zullen er weerstanden over wonnen moeten ivorden. Vooral de weerstand van ons ik, dat zich handhaven wil. We zullen onszelf moeten verloochenen en alle gelijk- hebberij aan den kant moeten zetten. Maar dat we werkelijk tot elkaar kunnen komen, hebben de mobilisatie en de oorlog bewezen; die twee hebben er ook toe meegewerkt. De regeling van het werk der reserve veldpredikers; de dagelijksche omgang in allerlei, ook gevaar lijke, omstandigheden; de ontmoeting in mili taire tehuizen en op soldatenclubs en derge lijke hebben iets doen doorbreken van de een heid der geloovigen onder een deel van ons volk. Men kwam ook uit zijn kerkelijk huis. De uniform werd symbool ook voor geloofseen- heid. Deze winst mogen we niet verloren laten gaan, niet wegwerpen; we moeten dit vast houden. Het gevaar is er, én het is niet gering, dat men thuis gekomen, ook dit alles rustig beschouwt als afgelóopen en zich weer terug trekt en verschanst in zijn eigen kring, tegen over zijn strijdmakkers en geloofsgenooten. Daarom is het gewenscht, dat men middelen beraamt, het vast te houden en uit te breiden tot de geheele gemeente. Ondanks, zelfs in merkwaardige tegenstelling met een scherp omlijnd besef van principieel verschil, is er onder het kerkvolk bezig te groeien een besef van eenheid der geloovigen. Laat dit bewust zijn versterkt worden, zoodat er in de gemeente krachtig de behoefte aan samenleving gevoeld wordt; dan zal ook van haar de roep om her- eeniging uitgaan; dan zal er een beweging ont staan, die machtig genoeg is, om de dammen te doorbreken. En de verschillen danIk geef toe: die zijn ernstig en diepgaand. En we mogen geen een heid doordrijven ten koste van heilige begin selen. Maar als we ondanks alles wat ons scheidt, aan onze eenheid in Christus, onze kerkelijke eenheid dus, vasthouden, verkeeren we in een gunstiger positie en in een geschik ter atmosfeer om die geschillen onderling uit te maken, dan wanneer we ons verharden in de scheidingsgedachte. De ontwikkeling van den kerkelijken toestand in de laatste jaren, alsmede nieuwere inzichten in kerkrecht, kerk geschiedenis en dogmatische vragen, zijn gun stig voor openhartige bespreking op den grond slag van kerkelijke eenheid. Maar dan steeds in onderwerping aan Gods Woord, de oplossing der geschillen in het geloof verwachtende van URK, 20 September. Door 20 vaartuigen werd heden aan den Ge meentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 750 pond Kuilpaling, van 20 tot 290 pond per vaartuig, prijs 2629 ct.350 pond Lijn- of Beugaal, 3235 ct.; 200 pond Snoekbaars, 2527 ct.100 pond Baars, 1011 ct. en 300 pond Voorn, 45 ct. Alles per pond. Voor handelaren in textielgoeder en Er schijnt by onderscheidene winkeliers in textielgoederen misverstand te bestaan om trent de behandeling van de speciale vergun ningen. De regeling hiervoor is als volgt: De leverancier moet op de speciale ver gunning amteekenen, welke van de in de ver gunning genoemde goederen door hem zijn afgeleverd. Tevens vermeldt hij in de daar voor bestemde kolom het totaal aantal pun ten, waarop de afgeleverde goederen gewaar deerd moeten worden. Verder dient de leverancier den houder van de vergunning een afleveringsbewijs te doen onderteekenen. Wat de inhoud van dit afle veringsbewijs moet zijn, staat vermeld op bladz. 13 en 14 van de officieele Handleiding van het Rijkstextielbureau van 31 Juli 1940. Dit onderteekende afleveringsbewijs zendt handelaar weer in aan den distributiedienst, waar de vergunning is afgegeven. Deze dienst verstrekt den handelaar hier voor bij accoordbevinding losse textielpunten voor dezelfde puntenwaarde als de bij hem gekochte goederen vertegenwoordigen. Deze punten moeten op een afzonderlijk opplakvel worden geplakt en kunnen t.z.t. wanneer de "herbevoorrading op punten zal plaats hebben bij den distributiedienst wor den ingeleverd voor het verkrijgen van een toewijzing. Het bovenstaande geldt uiteraard alleen voor op punten gewaardeerde artikelen. Voor artikelen, welke niet op punten gewaardeerd zijn (b.v. gordijnstoffen) zullen geen losse punten worden verstrekt. De herbevoorrading der winkeliers van deze goederen heeft niet op punten plaats, doch zal t.z.t. geschieden op basis van een ge troffen quoteering. den Geest, die al dieper inleidt in de Waarheid des Woords, terwijl Hij leugen en dwaling oordeelt en bant." GIFTEN EN LEGATEN. De diaconie der Gereformeerde kerk te 's-Gravenhage-Oost ontving een legaat van 1109.9b. De diaconie der Nederlandsche Hervormde gemeente te Gorssel ontving een gift van 500. De Marthastichting voor onverzorgde kinde ren te Alphen aan den Rgn ontving een gift van 2000. j

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5