11 Eerste boete voor onvoldoende verduisteren NEyT/*RECLAME ttieuuM uit Ua& Ontslagen op Texel, die geen ontslagen waren Dankbare evacué's Ons tijdelijk adres Waar is ons straatorgel? gebtoedm 3%ank, „Net meisje gevraagd Distributie-nieuws Woensdag 25 September 1940 Kantongerecht Den Helder Een tandentrekker »met pijn" INGEZONDEN •VERHOOCT UW OMZET. De laten. Uit het politic-rapport Burgerlijke Stand van Den Helder Visscherij Langs de straat voor winkeliers Aangehouden. De eerste zaak, die gisteren voor het Kan tongerecht Den Helder voorkwam, betrof den Amsterdamschen chauffeur F. B., die te rechtstond terzake het feit, dat hij,'met zijn auto rijdende op den Kleinen Afsluitdijk bij Wieringen, een andere auto aangereden had. De schuld van verd. staat vast. Deze poogt den dans te ontspringen door er op te wijzen, dat de weg smal was en dat het zeer duister was. Bewezen kan een en ander ech ter niet worden, omdat er een paar getui gen niet op het appèl verschenen zijn. Deze zullen nu ter volgende zitting gedagvaard worden. Voor ditmaal werd de zaak aange houden. Het was hem te hoog! Volgde de geschorschte zaak tegen W. B, uit Den Helder. Reeds eenigen tijd geleden had B. een aanrijding gehad met een ande ren chauffeur, die in een taxi reed en de Spoorstraat bij Bellevue insloeg. B.'s paard- en-wagen reed langzaam, terwijl B. voorts de aandacht er op vestigt, dat hij geen signaal gehoord heeft en ook de auto niet gezien heeft. De Ambtenaar, Mr. Bruyes Tack, vindt echter dat B. wel degelijk schuld heeft. Deze had voorzichtiger dienen te rijden, terwijl hij voorts verplicht was tot het geven van voor rang. Hij vordert 10 gulden of 10 dagen. Verd. „neemt" het niet. Hij zegt, dat de boete hem veel te hoog is en dat hij toch reeds schade genoeg had door de aanrijding. Het blijkt, dat Mr. Arn. Veldman gevoelig Is voor een en ander en verzachtende omstan digheden in aanmerking wil nemen, 3.of 3 dagen. Een tanden-trekker, die het „met pijn" deed Mej. St. uit Arnhem, was nog niet van haar boosheid genezen, toen zij voor de balie verscheen. En geen wonder. Zij begaf zich in de maand April, op advies van haar melk boer naar den, zich noemende, tandheel kundige B. J. de W., alhier, teneinde door hem haar tanden en kiezen te laten trekken en later een „valsch," gebit te doen aan meten. Er werd gezegd, dat er een tandarts bij zou komen, die, zooals men weet, wette lijk bij een tandtechnieker aangetroffen moet worden voor het noodzakelijk toezicht. Ge noemde arts was echter in geen velden of wegen te bespeuren, hetgeen get. al verdacht vond. Toen het trekken der tanden begon, was evenwel Leiden al heelemaal in last. Want dat deed verschrikkelijk veel pijn, zoo dat men kan aannemen, dat mej. St. zoowel haar melkboer als genoemden techniker mij len ver wenschte Later erkende de man dat hij niet de be voegdheid tot trekken had, maar het ergste was, dat er toen reeds getrokken was Enfin, er werd niet al te lang over gespro ken. Het feit stond vast en was het in April voor de juffrouw een allervervelendste kwes tie, thans was het dit voor den techniker. De Ambtenaar vroeg namelijk niet minder dan 60.of 30 dagen. Uitspraak 40. of 20 dagen. De wrijfpaal. P. K. stond terecht, omdat hij in Juni van dit jaar een paal geslagen zou hebben op een trottoir in de Vijzelstraat. De oorzaak was, dat men veel last ondervond van aldaar par- keerende auto's, die het verkeer belemmer den en het uitzicht wegnamen. Teneinde raad sloeg men toen maar een paal in het pla veisel. Nadat er even een puzzle is wie nu feite lijk de paal er in geslagen had (get. B. weet zulks niet) vertelt B. dat hij die paal noodig had, omdat men anders zijn ruiten en luiken kapot reed... De Kantonrechter voelt niets voor een der gelijke wijze van zich recht verschaffen. Hij adviseert den betrokkene zich met een ge meenteraadslid in verbinding te stellen Met een waarschuwing worden de Vijzel- straters heengezonden. Duistere zaken in het Timorpark. Wat in het Timorpark geschiedt kan niet altjjd het licht der openbaarheid velen. Dat was ook het geval met twee personen, van beider kunne, die dit park uitverkoren had den om er zaken te bedrijven, die zich niet wel laten weergeven in de krant. Een der gemeentelijke tuinlieden liep dit echter de spuigaten uit, aangezien het iederen dag weer voorkwam. Beide verdachten waren niet verschenen, wat niemand betreurde. Tegen hen werd ieder een boete van 10.gevorderd, subs. 5 da gen hechtenis. Callantsooger veete Verd. T. M., wonende te Callantsoog, heeft 15 Juni een paard laten loopen op het hooi land van ten Boekei. Genoemde weduwe ten Bc^kel, die verschenen is, wijst er op, dat verd. het recht had met paard en wagen over het wegje te rijden. Dat was al lang gele den notarieel vastgelegd. Maar verd. ha volgens haar bezijden den weg gereden en daar was zij niet over te spreken. Verdachte zegt op zijn beurt dat de weg onberijdbaar was, zulks in verband met het feit, dat de weg laag was, en het vorige jaar opgehoogd met modder uit de sloot. Gezien het feit, dat de modder nog niet „dood was, en het ten tijde van het „misdrijf" zwaar ge regeld had was het pad een ware modder poel geworden, waarop niet te rijden was. En dus maakte hij gebruik van het land er- Een en ander heeft hogal wat voeten in de aarde. De juffrouw weet van geen toegeven, temeer niet daar volgens haar veldwachter Koelewey ook aan haar kant staat. Zoodat de zaak blijft hangen op de verkla ring van Koelewey, die in een volgende zit ting zijn verklaringen dienaangaande zal heb ben af te leggen. De zaak werd aangehouden. Wat gebeurde op den Oeverschen weg? Verd. J. A., lijnwerker van het P.E.N. uit Schagen reed 15 Juli per auto over den Oeverschen weg en is gedurende dit rijden in contact gekomen met een handwagen, die zich eveneens over den weg bewoog. Getuige R. uit Kolhorn weet weinig van importantie te verklaren. Hij heeft den wa gen getrokken en en zag niets van een na derende auto. Hij heeft wel een signaal ge hoord, terwijl hij kon constateeren, dat de auto rechts reed. Een andere getuige, een zekere W. J. W., doet zeer gewichtig, maar ook zijn verkla ringen hebben feitelijk weinig om het lijf. Hij heeft, al rijdende in de auto, de handwagen gezien, men heeft uitgeweken, en bij dat uit wijken heeft hij toen een tik gehoord. Ver derop heeft men gestopt. Wat er echter precies gebeurd is weet get. niet. Maar hij acht het best mogelijk, dat de handkar de auto aangereden heeft Ook deze zaak wordt tot de volgende zit ting aangehouden. Caféhouder uit Anna Paulowna die slecht verduisterde. Volgt een zaak tegen den caféhouder W. T. A., uit Anna Paulowna, die zich aan het euvel heeft schuldig gemaakt van niet be hoorlijk verduisteren. Op 18 Juli, kwart voor 11 's avonds, brandde er boven zijn buffet nog een lampje, hetwelk, volgens getuige Com- pagne van den Luchtbeschermingsdienst, op wel 100 meter afstand zichtbaar was. Dus maakte C. proces-verbaal op. Temeer, om dat het volgens zijn zeggen al de derde maal was, dat zooiets gebeurde. Verd. kan er weinig op zeggen, doch is kennelijk te goeder trouw geweest. Hij heeft zijn zaak behoorlijk laten verduisteren, legde daaraan nogal wat geld ten koste, doch ver gat nu eenmaal het luik op tijd voor zijn raam te sluiten. De Ambtenaar wijst den caféhouder op zijn gemeenschapsplichten, die hij ernstig over treden heeft. Het is een gevaarlijke tijd en verduisteren is iets wat men niet alleen voor zichzelf, doch ook voor zijn medemenschen moet doen. Hij vordert 40.subs. 30 dg. De Kantonrechter acht het feit eveneens ernstig en maakt de boete af op 20.subs. 10 dagen. Geen voorrang verleend. De chauffeur J. K., uit Den Helder, ver zuimde op 23 Juli, komende uit de steeg bij Casino en den Kanaalweg oprijdende, voor- rang te verleenen aan een passeerende auto. De gevolgen waren dat K.'s auto gegrepen werd en beschadigd. Getuige de H., die een en ander heeft gezien, merkt op, dat, indien de andere auto maar op het midden van het rijpad gereden had er geen vuiltje aan de lucht zou zijn geweest. Dit neemt niet weg, dat hier schuld aanwezig geconstateerd werd, en dat het den chauffeur 10.of 5 dagen kostte. Ontslagen Texelaar, die niet ontslagen was. Een zekere Jurriens van Texel heeft zich bij het gerecht beklaagd, omdat zijn baas, C. R., eveneens van Texel, hem "ontslagen zou hebben, terwijl zulk niet meer mocht ge schieden. Het blijkt echter, dat R. volkomen te goeder trouw is geweest. Er was een kwestie met J. over het uurloon. Van 30 cent wilde J. dit gebracht zien op 32 Vi cent. R. wilde hierop wel ingaan, doch dan werd ook voor allen arbeid (ook bij het vlas) dit uur loon berekend. R. was namelijk van meening, dat J. geen recht had op die 32 cent, iets wat daarna bleek wel het geval te zijn. J. is toen weggeloopen, maar R. was zeer wel genegen den man weer terug te nemen op zijn bedrijf. Dit zei hij hem korten tijd daarna ook, met als gevolg, dat de man thans weer bij hem werkt. Het geheel heeft veel van een storm in een Heldersche vluchtelingen bieden een parapluie-standaard aan. Gisteren vond te Broek op Langen- d(jk de plechtigheid plaats van de her opening van het gerestaureerde raad huis, waarvoor uiteraard in het dorp groote belangstelling bestond. Zooals men weet hebben zich te Broek op Langendijk verscheidene Hel dersche vluchtelingen bevonden; ook thans bevindt zich aldaar nog een deel. Dat deze tijdelijk uitgewekenen het naar hun zin hebben gehad wordt wel duidelijk gedemonstreerd door het feit, dat zü meenden op dezen Broek op Langedijkschen hoogtij-dag niet achter wege te mogen blijven. Er werd geza menlijk een bedrag aan geld bijeenge bracht, waarvoor men een parapluie- standaard kocht. Het was deze standaard, die door den heer Coltof namens den vluchtelingen werd aangeboden, vergezeld gaande van een hartelijk speech je. glas water, zoodat er van een veroordeeling van R. geen sprake kan zijn. Integendeel, J. maakt eigenlijk een slechte beurt. Nog zoo iets. Het zelfde liedje zong J. Verbrugge. Pre cies eenzelfde zaak. Ook hier is geen ontslag geegven, maar V. heeft zich gewend tot zijn bond en het was deze instantie, die hem aan raadde er werk van te maken. De Ambtenaar is daarover weinig te spre ken en vordert ook hier terstond vrijspraak. Wél ontslag gegeven. De landarbeider A. Rowijn, van Texel heeft wel van zijn baas, P. D., ontslag gekregen en wel op 13 Juli. D. wilde niet meer betalen en wederom adviseerde de Bond er werk van te maken. Deze maal had men succes, want D. werd verplicht gesteld het loon te verhoogen. Kort daarop echter deelde D. aan R. mede, dat er geen werk meer was en dat hij ont slagen werd. De Ambtenaar wees er op, dat de verorde ningen er nu eenmaal zijn om uitgevoerd te worden. Hier heeft men dit niet gedaan, zoo dat een straf moet volgen. Hij vordert 30.subs. 20 dagen. De Kantonrechter maakt er 10 gulden of 5 dagen van. Den Helder, 24 Sept. '40. Geachte Redactie, Gaarne zou ik onderstaand geplaatst zien in uw veelgelezen blad. Toen ik de Heldersche Courant van Maan dag inkeek en de sportverslagen las, zocht ik tevergeefs naar een yerslag van het eenige elftal, dat Den Helder op dezen eersten com petitiedag vertegenwoordigde (ri.1. Water vogels). Wel vond ik een verslag van Scha gen I. Dit laatste kon ik nog plaatsen. Maar toen ik ook nog een verslag van Alkmaar II vond, dacht ik bij mijzelf het volgende: „In de Heldersche Courant hoort toch eerder een verslagje van een Heldersche N.V.B.-er als van het 2e elftal van een Alkmaarsche N.H. V.B.-er." Ik ben geen Watervogelssupporter, want men zal mij op alle Heldersche voetbal velden vinden, maar toch meen ik dit even te moeten opmerken. Met dank voor de plaatsruimte. Fitter. De oorzaak van het niet opnemen van een verslag van dezen wedstrijd ligt in het feit, dat ons van dezen uitwedstrijd, buiten het rayon van onze correspondenten, geen ver slag werd toegezonden. Red. Held. Crt. H. SLORT, in assurantiën. Tegenwoordig adres: Herzogstraat 44, Den Helder. lederen dag blijkt, dat er nog lieden zijn, die het met de verbodsbepaling, zich niet meer na 10 uur op straat te begeven, niet al te nauw nemen. Dezer dagen waren het een dame en een heer, die door de politie in de kraag genomen werden en naar het politiebureau vervoerd. Aldaar werd men tot 4 uur 'in den morgen vastgehouden, terwijl proces-verbaal opge maakt werd. DIEFSTAL IN DE VAN LIMBURG STIRUMSTRAAT. Bij afwezigheid van den bewoner van een perceel in de Van Limburg Stirumstraat wer den door iemand een aantal goederen ont vreemd. Door de politie is een onderzoek ingesteld. DOOR HOND GEMOLESTEERD. Een bewoonster van de Middenstraat deed bij de politie aangifte dat zij door een hond was aangevallen. Het dier verwondde haar licht, terwijl zij schade aan de kleeding opliep. VERKEERSONGEVAL OP DE ZUIDSTRAAT. Gisteren reed een bewoonster van Wierin gen op de Binnenhaven, in de richting van de Zuidstraat. Juist op het moment dat zij de kruising BinnenhavenNieuwstraat wilde passeeren, kwam uit de Nieuwstraat een auto, die de wielrijdster aanreeds. Fiets en kleeding werden licht beschadigd. Waarschijn lijk treft den chauffeur van de auto schuld, aangezien deze geen voorrang verleend heeft, toen hij van de Nieuwstraat het Ankerpark op wilde rijden. TERUG TE BEKOMEN FIETSEN. Aan het adres van den heer De Gier, 2e Vroonstraat 92, is een heerenrijwiel terug te bekomen, dragende het merk „Radion". Voorts bevindt zich bij den heer H. Cup, in de Dorus Rijkersstraat een vehikel, waarvan de eigenaar zich kan komen melden. FIETS VERDWENEN. Een bewoner van de Joubertstraat deed aangifte bij de politie, dat hij zijn fiets, die hij even in de brandsteeg achter zijn woning deponeerde, kwijt is. Was er een slot...? FIETS GEMEPT. Een bewoner van de Kuiperstraat deed aangifte dat zijn fiets, die hij neerzette op den Kanaalweg, spoorloos verdween. Een on derzoek wordt ingesteld. Verzekert Uw fiets voor 3 gulden per jaar. Bij diefstal kri,gt U een nieuwe terug. K. KOS, Koningstraat 76. van 24 September 1940. ONDERTROUWD: W. Arnst en A. Kwin- kelenberg; L. van Delft en J. Hijman; N. Ambriola en A. G. E. van Sitteren; H. Kok en H. M. Flux; J. Botter en P. Kuiper; H. Schutten en G. van Zandwijk; M. Luinstra en T. Heij. Bij het laatst gehouden examen slaagde voor le stuurman Groote Handelsvaart de heer J. C. F. M. Koning. Urk, 23 September. Door 14 vaartuigen werd heden aan den Gem. Vischafslag alhier aangevoerd: 605 pond kuilpaling, prijs 2426 ct; 492 pond roode aal, 2429 ct. 200 pond schieraal, 4041 ct., 30 pond snoekbaars, 26 27 ct., 50 pond baars, 1012 ct. en 300 pond Voorn, 4\'25 ct. Alles per pond. Toen ik van de week door de stad kwam, 's middags omstreeks het uur, waarop de da mes boodschappen doen, zag alles er weer zoo gewoon uit, net als vroeger, druk, ge zellig druk, zóó zelfs, dat je bijna zou ver geten, dat er nog maar steeds geen vrede is. Ondanks het feit, dat de planken-bescher ming van vele ramen verdwijnt en de heldere gordijnen weer achter brandschoone ramen de trots van iedere huisvrouw prijken ondanks het feit, dat onze stad meer en meer haar normaal aanzien herwint, is er toch iets, dat ontbreekt om het stadsbeeld weer vol komen te maken. Dat eene is ons draaiorgel. Het draaiorgel hóórt bij de straat! Eerst heb je er geen erg in, maar plotse ling merk je op: „Hé, het draaiorgel zie je ook tegenwoordig niet meer". Het draaiorgel, dat de nieuwste schlagers tot algemeen volks bezit maakte en uitgalmde langs straat en gracht en over de daken, sentimenteel en schor en lawaaiig, te veel om mooi te zijn, mooi in den zin, waarin we doorgaans muziek mooi plegen te noemen, mooi volgens de regels, volgens muziekkenners en leeraren en ijverige beoefenaars en toch... toch houdt ieder van het draaiorgel, het doodgewone or dinaire draaiorgel, en ieder betaalde zonder mopperen, oudergewoonte zijn cent tot in standhouding van deze muziek-voor-iedereen. Er is hemelsbreed verschil: u gaat naar een muziekuitvoering en „smaaktzooals dat in de gebruikelijke terminologie genoemd wordt, „een avond vol kunstgenot" en dat is begrij pelijk: het meesterschap van den componist, de techniek en de virtuositeit van de solisten dwingt bewondering af, en zoo zij dat, wat zij ten gehore brengen met overgave en be zieling doen, kunnen zij bij u dié gevoelens wekken, die de componist opwekken wilde, een menigte van aandoeningen en gevoelens kan zulk een opvoering wakker roepen. Zulk een avond kan den mensch veredelen en bedoelt dat ook. Het draaiorgel daarentegen is pretentieloos. En toch kan zijn muziek ontroeren. Een simpel voorbeeld slechts: Ik herinner mij, hoe ik een zomeravond de dag was heet geweest en brandend nachtrust zocht in een klein, Belgisch bergdorp: wat huisjes bijeen in de diepte van een dal, als in het holle van een hand; hooger op, domineerend een kerk, beneden, voorbij de laatste gebou wen een beek De zon gloeide nog wat na aan den hoog- sten bergrand, een zacht rose waas legde zich op de hellingen: ziedaar dé omgeving, alles. Boeren, stemmig Zondags-zwart, bepraatten de kansen van den oogst, en de winsten en dronken hun licht „export". Ik viel daar bin nen, in dat landelijk café, moe, praatte wat, bestelde Buiten wond een orgelman, oude zigeuner, zijn orgelkast op. Tokkelend liep het ding af: een droomerige, oude melodie, wat vals slechts en wat scheef. Of het nu kwam om dat ik vermoeid en wat droevig was.of door den stillen, volkomen en schoonen avond, of omdat het misschien toch wel een mooi in strument was, ik weet het niet, maar het ontroerde mij meer, dan vele avonden „vol kunstgenot", vóórdoen en sedertdien ge smaakt". Let wel: ik zeg niet, dat dit mooier is, Banketbakkerij, Keizerstraat 124-126, hebben een Koffie- en Thee-surrogaat voor U, wat niet te evenaarden is. Bij de meeste winkeliers verkrijgbaar. slechts dat het ontroeren kan op sommige momenten. Zie, dit missen we: Een teere najaarsoch tend aan één onzer verstilde grachten, het water doet mets dan de boomen weerspie gelen, het stroomt niet, het staat daar maar donker-onberoerd. Dan valt een blad, rimpelingen kringen in steeds wijder boog; zonlicht flikkert fijntjes over het water. Een meeuw staat zijn veeren wat op te poetsen aan den waterkant, dood op z'n gemak. En dóór, wat verderop, door het dun ge bladerte nu zichtbaar, een straatorgel. Het deunt een liedje, dat maakt geen in breuk, het doet alleen wat weemoedig aan. Kinderen spelen er rond. Kijk, dót ontbreekt nu! Het draaiorgel is een simpel instrument, wat schor en soms wat valsch, maar het hoort thuis in onze straten, het is een deel van een stadsleven. „Les notes ont un rhume et les, dos sont des la, Mais qu'importe, on pleure en entendant celó!" (De noten zijn heesch en de do is een la, maar wat doet dót ertoe, je wordt ontroerd, als je het hoort!) zei Paul Verlaine in zijn wondermooi gedicht: „Nocturne Parisien" van het oude straatorgel, het „orgue de Barbarie". Noode missen we het van de straat. H. S. of: Waar is het dienstbodenvraag- stuk gebleven? Er was eens een tijd, en die tijd is nog niet eens zoo heel lang geleden, dat het een vol slagen onmogelijkheid was een dienstbode te krijgen. Geen „volwassen hulp", geen ,jiitje", geen jongedame „katoen en zwart dragend" geen ,jialf-wasje", geen „tweede-meisje", geen „meisje-voor-halve-dagen"geen enfin, geen enkel genre meisje was er meer te krijgen en met recht kon men spreken over het dienstboden-vraagstuk. Wel zijn de tijden veranderd In de krant van gisteren kwam een ,Jut- tertje" voor en in genoemd Juttertjewerd gevraagd „een flink, net meisje". Wij weten niet wat de oorzaak is: öf er is plotseloos een invasie nette, flinke meisjes over Nieuwediep gekomen, öf de animo is ineens vaardig over genoemde meisjes geworden, öf er is en deel dezer meisjes door de verander de omstandigheden zonder emplooy geraakt een feit is dat de dame, die de advertentie op gaf een gebeurtenis meemaakte, die haar nog lang zal heugen. Reeds lang voor het uur waarop „het Bureau van dit Blad" 't desbe treffende adres in de Sluisdijkstraat vrij-gaf (Jf uur!) verdrong een regiment „flinke nette meisjes" zich in de vestibule van het bureau. Men hokte samen in de vestibule, men drukte elkander opzij om toch vooral vóóraan te staan, terwijl wéér anderen half in de vestibulehalf buiten bleven staan om daardoor instaat" te zijn als nummer één op het bepaalde adres te arriveeren. Zoodra de wijzer van de bureau-klok de „vier" aanwees, werd de, inmiddels tot climax gestegen, spanning opgeheven door de onthul ling van het adres. Met als gevolg, dat een lawine „flinke meis jes" de deur uitvloog, en, hetzij te voet, hetzij per fiets, den weg insloeg naar de Sluisdijk straat. Nu wilde het geval, dat zich in de vestibule ook een aantal mannen bevonden, die wachtten op het adres van een fiets, hetwelk óók om Jt uur vrijgegeven werd. Zoodra deze heeren het adres in de Sluisdijkstraat vernamen, meenden zij, dat ook hier de fiets te krijgen was en in het kielzog der „nette meisjes" vlogen zij even eens naar de Sluisdijkstraat. Is het te verwonderen, dat aan het desbe treffende adres een onvergetelijke sensatie werd beleefd. Een 30-tal jongedame's, geflan keerd door een 12- a. 15-tal mannen. Een com plete inval werd op de woning gedaan, alwaar men wéér poogde nummer één te zijn. De Sluis- dijkstraatsche rust was op éénmaal ver stoord men stond aan de deuren, en be sprak het raadsel van den overval op het huis. De fiets-grage heeren vernamen al spoedig, dat ze zich op fatale wijze vergist hadden en het slachtoffer geworden waren van hun té groote voortvarendheid. Dus heschen ze zich weer in 't zadel, teneinde met 1,0-kïlometer- vaart terug te karren, om aan het Bureau het goede adres deelachtig te worden. De dame, die de advertentie opgegeven had, werkte inmiddels de garde „finke nette meis jes" af VOOR DE SLAGERS. De door de slagers in ontvangst genomen consumentenbonnen 79, 84, 89, 94 en 99 moe ten deze week vóór 28 September 1940 op den daarvoor volgens codenummer vastge- stelden inleveringsdag bij den distributiedienst worden ingeleverd. Wellicht zijn er slagers, die thans nog niet bij het Centraal Distribu tiekantoor onder een codenummer zijn inge schreven. Deze slagers kunnen deze week de bonnen nog op een willekeurigen dag vóór Zaterdag 28 September a.s. bij den distribu- tiedienst inleveren. Voor het opplakken der bonnen moeten op- plakvellen gebezigd worden, welke op het Dis tributiekantoor verkrijgbaar zijn tegen den prijs van 0.05 per tien stuks. Alle bonnen mogen door elkaar op hetzelfde opplakvel worden geplakt. Vleesch. De slagers, die vleesch wenschen te betrek ken om dit weer als vleesch en wellicht ook gedeeltelijk als vleeschwaren te verkoopen, moeten de bonnen in veelvouden van 100 stuks geplakt op opplakvellen en vergezeld van een formulier „Ontvangstbewijs vleesch" bij den distributiedienst inleveren. Een af schrift van dit ontvangstbewijs ontvangen zij, voorzien van de nobdige zegels, van den dis tributiedienst terug. Dit gezegelde ontvangst bewijs moeten de slagers bij de plaatselijke toewijzingscommissie inleveren, waarop deze commissie aan hen een bestelbon voor vleesch verstrekt. De resteerende bonnen voor vleesch, tot een maximum van 99 stuks, kunnen de volgende week tezamen met de dan in te leveren bon nen, worden ingeleverd. Vleeschwaren. Het komt ook voor, dat slagers vleesch waren van derden (b.v. van grossiers) be trekken. Het afleveren van vleeschwaren geschiedt uitsluitend op toewijzingen. Indien een slager vleeschwaren van derden wil betrekken, moet hij een aantal van de in genomen consumentenbonnen afzonderen en deze in veelvouden van 10 stuks en ten minste in een hoeveelheid van 40 stuks op een opplakvel plakken en met een ontvangst bewijs MD 201 bij den distributiedienst inleve ren. Hierop wordt dan een toewijzing ver strekt, welke aan den leverancier ter verkrij ging van vleeschwaren kan worden ingezon den. Vorderingsbwyzen en toewijzingen van derden. Vorderingsbewijzen (Bezugscheine) en even tueel van anderen ontvangen toewijzingen vleeschwaren, kunnen bij den distributiedienst worden ingeleverd op denzelfden dag, waarop betrokkene zijn consumentenbonnen moet in leveren. Deze inlevering moet geschieden in speciale enveloppen form. MD 258, welke btf den distributiedienst verkrijgbaar z(jn tegen 0.05 per 10 stuks, met een ingevuld ont vangstbewijs. Naar keuze van den slager kan hij hiervoor een „toewijzing vleeschwaren" of een geze geld „ontvangstbewijs vleesch" verkrijgen. Alle bovengenoemde ontvangstbewijzen wor den door den distributiedienst gratis ver strekt.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5