JttRMME Wijziging omzetbelasting Dc aanval op Dakar gestaakt Vannacht weer aanval op Berlijn Verkiezing Gedeputeerden weer mogelijk Britsch-lndië en Engeland Rijkslaodbouwwintcrschool nu reeds te klein Arrondissements rechtbank te Alkmaar Moeder zag af van het boetekleed Dc Onderlinge Molesfrisico verzekering opgericht Week eind retours vier dagen geldig Marktberichten Geen distributie van rookartikelen Omzetbelasting op den consument afgewenteld Bloembollenveiling „Westfriesland" tc Bovenkarspe! SCHAGEN Vrouwen op de Engelsche vloot Vliegtuigenfabrieken in Britsch-lndië De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar deelt ons mede, onder verwijzing naar het enkele dagen geleden in ons blad opgenomen door haar verzonden adres, dat de Inspecteur der Invoerrechten kan toestaan de aangifte van de op 1 October aanwezige voorraden te doen aan de hand van een reeds eerder opgemaakte inventaris óf een later op te maken inventaris, mits naar het oordeel van den inspecteur uit de boekhou ding kan worden afgeleid welke correcties daarop moeten worden ..aangebracht om de noodige gevens nopens de op 1 October 11)40 aanwezige voorraaden te verkrijgen. Het op maken van de inventaris kan zelfs geheel achterwege blijven, indien de boekhouding voldoende gegevens bevat om, het bedrag van de naliéffing op redelijke wijze te kunnen bepafen. Deze nader getroffen regeling waar om de Kamer in haar adres gevraagd had, brengt derhalve een aanmerkelijke verlich ting mede van de omvangrijke werkzaamhe den, die voor vele bedrijven aan een extra inventarisatie op 1 October 1940 waren ver bonden. HET ZWAKKE GESLACHT EEN VAN DE ZWAKKE PUNTEN. Naar het Vad. verneemt heeft het bij de betrokken instanties een punt van ernstige overweging uitgemaakt, om in ons land te komen tot een distributie van rookartikelen. Men is hierbij echter op een reeks van dus danige moeilijkheden gestuit, dat distributie niet mogelijk moest worden geacht. Dit is geheel analoog aan de ondervindingen, die men in Duitschland heeft opgedaan. Ook daar heeft de tabaksindustrie een punt van ernstige overweging uitgemaakt, doch ook daar is men teruggeschrokken voor de groote moeilijkheden, die er aan verbon den zijn. Dit betreft wel in de eerste plaats het feit. dat er veie niet-rookers zijn, ter wijl men ook niet goed weet, hoe men met het zwakke geslacht aan moet. Er zouden door de invoering van een distributiesys teem, tal van onbillijkheden ontstaan, ter wijl een levendige handel in bonnen wel haast onvermijdelijk zou zijn. Een en an der heeft tot de conclusie geleid om maar liever geen distributie van rookartikelen in te voeren. VERKOOPSPRIJZEN MOGEN VEIL HOOGD WORDEN. De Secretaris-Generaal, waarnemend hoofd Van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart en van het departement van landbouw en visscherij deelt in verband met de verhoogde omzetbelasting en het bij zonder invoerrecht, welke met ingang van 1 October 1940 in werking treden, mede, dat de verkoopsprijzen met het ten gevolge dezer wijzigingen meer aan belasting te be talen bedrag mogen worden verhoogd, voor zoover niet op grond van de bepalingen der- wet op de omzetbelasting de-verplichting bestaat de belasting afzonderlijk in reke ning te brengen. Zij, die qoederen met verhoogde belasting inkoopen. mogen het in verband hiermede door hen meer betaalde bedrag, hetzij af- De aanvoer wordt beduidend minder en zal snej afloopen. De eerste veiling .van plant goed werd gehouden. Aanvoer was nog on beduidend. De gewone soorten gaan voor ab normaal van de hand tegen een prijs van 10 —12 cent per Kilo. Besteed werd voor leverbaar: Artus 12 op 1901 l'Aurore 19—11 120; Bril lant star 12 op 250260; 11—12 215—275; 10— 11 130145; Couronne d'or 12 op 190; 1112 170; 10—11 120—125; Couleur Cardinal 12 op 215; 1112 230210; 10—11 160; Cullinan 10— 11 120—125; Crimson Queen 10—11 120—125; Duch. de Parma 1112 160; Electra 12 op 200 11—12 160—170; El Toreador 11—12 160; 10— 11 120—165; Flamingo 11—12 165—190; Fred. Moore 10—11 120; Gen. de Wet 10—11 120; Ilermann Schlogel 1112 160170; Ibis 12 op 250; 11-12 180—260; 10—11 120—145; Jaffa 12 op 195; King of the Yellow 11—12 160; 1011 120; La reine 1112 160; 1011 120; La Boino Max 12 op 250: 11—12 16520.>; 10—11 120; Mr. van der Hocff 10-11 120; Mon Tre- sor 12 op 215; 11-12 160; Murillo 12 op 200; 210; 11—12 160-190; 10—11 120—125; Moore 12 op 190; Mar. Niel 12 op 200; 10—11 120; Mad. Gevers 11-12 265; 10-11 205; Pr. Julia na 12 op 260: 11—12 245; 10—11 125; Pr van Oostenrijk 12 op 190-205: P. Blossem 12 op 100—215; 11-12 160: 10-11 120: Oneen Ho ra 12 op 195; 11-12 165; Schlegel Max 11—12 235265; 10—11 190: Trinmnhator 11-12 16° Verm. Brillant 12 op 190; 11—12 210—2lm 10—11 120—145; Vurhaal 12 op 190; 11—12 100 Witte Valk 11—12 160; Witte Duc 11—12 160; 10—11 12Ö. AH.Vierson 12 op 160, 11—12 135: Anton Mauve 11—12 145; Ciara Butt 12 op 160, 11— 12 135: Earlv 0«een 11—12 1^v. Fantazv 11- 12 135; Picote 12 op 160, 11—12 13o, Rose Copland 12 op 12 op 160-215; Ursaminor 11—12 135; Vict. d' Oliveira 11—1rë Wl1 Copland 12op 160-185, 11—12 13j. Alles in centen per 100 stuks. Plantgoed: l'Aurore 12; Brillant stai 32 40; Couleur cardlnal 40—42; Duc de Li1j 19; Fred. Moore 10; La reine Max 10; Muili- lo 13; Mr. van der Iloef 38; Pr. van Oosten rijk 22—30; Rose pecose 16; Scarlet duc Ah NVite Valk 16; Alu. 1(! Late tulpen plantgoed: Albino 18-^. All Pierson 10—20: Brahms 11; Ciara Butt 17: Pr. Elisabeth 14; Pride of Haarlem 11; Rose Copland 920; WiM. Pilt 11: Will Cop land 10—13; Zuidpool 12. Alles in centen per kilo. LAATSTE TELEX Naar te Naw Tork werdt gemeld, heeft de Engelache regeering zich volgens een ofll- ciëele mededeeling gedwongen gezien de aanvallen op Dakar te staken en de troepen terug te trekken. De Engelache regeering zou hebben Ingezien, dat de val van Dakar niet te bereiken is zonder „groote gevechtshande lingen". zonderlijk, hetzij in hun verkoopsprijzen doorberekenen. Bij het in rekening brengen der verhoog de belasting mogen naar regelen van goed koopmansgebruik, noodzakelijke afrondin gen worden toegepast en middelen worden aangenomen, mits aannemelijk kan worden gemaakt, dat het totaal bedrag der in reke ning gebrachte belasting, de betaalde belas ting niet te boven gaat. Tegen hen, die van de hierboven verleende faciliteiten op eenigerlei wijze misbruik maken, zal ten strengste worden opgetreden. MATERIEELE SCHADE. In den afgeloopen nacht hebben wederom Britsche vlietuigen de rijkshoofdstad aan gevallen. Op eenige plaatsen wierpen zij lukraak hun bommen op woningen en bui tenwijken neer. Eenige woonhuizen en priëelcn werden vernield, andere bescha digd. VOORZIENING IN DE VACATURE POLAK. Blijkens eene van den Secretaris-Generaal, waarnemend Hoofd van het Departement van Binnenlandsche Zaken, onder dagteeke ning van 4 September j.1. ontvangen mede deeling, kunnen thans weer benoemingen van leden van Gedeputeerde Staten plaats vinden, In verband daarmede kan worden overge gaan tot voorziening in de vacature Ed. Po lak. De Voorzitter van Prov. Staten stelt zich voor, deze benoeming in de vergadering van 22 October a.s. aan de orde te stellen. VOOR DE KEUKEN De Engelsche marine zoekt, naar gister avond voor de Engelsche radio werd me degedeeld, tegenwoordig vrouwelijk perso neel, in het bijzonder voor de keukens, op dat alle mannelijke koks voor den krijgs dienst kunnen worden gebruikt. Eerlijk tegen eerlijk. De staatssecretaris voor Indië, Amery. heeft naar uit Londen wordt gemeld, om trent het weigerachtige antwoord van de Indische congrespartij aan den vice-koning zijn „spijt" tot uitdrukking gebracht en daarbij verklaard niet te weten, hoe de „eerlijk gemeende oppositie van Gandhi" in overeenstemming kan worden gebracht met den „eerlijk genteenden wensch van den vice-koning om liet land te verdedigen". Voor de Britsche bases in Azië, Volgens de New York Herald Tribune zou de Engelsche regeering met William Pawley, president-directeur van een groote Ameri- kaansche vliegtuigenfabriek. onderhandelen over de oprichting van vliegtuigfabrieken in Britsch-lndië. Deze fabrieken zouden toestel len bouwen voor Singapore en de andere Britsche bases in Azië. ZES CANDIDATEN MOETEN WORDEN AFGEWEZEN! De leiten stellen het raadslid, den heer Joh. de Veer in het gelijk. Naar wij vernemen overtreft het aantal candidaten voor de nieuwe cursus van de Rijkslandbouwwinterschool, alhier, het aan lal beschikbare plaatsen. Niet minder dan zes candidaten moeten worden afgewezen. Het is wel een verblijdend teeken, dat reeds een jaar na don nieuwbouw de belangstel ling voor de schooi des heeren Ir. I.ienesch c.s. zóó groot is, dat men ruimte tekort komt. Wij herinneren aan de raadsdebat- ten, welke indertijd zijn gevoerd over de vraag of men een zeslokalige dnn wol een vierlokalige school zou bouwen. Het was de heer Joh. de Veer die het op een zesloka ge school aanstuurde en dus toen reeds het volle vertrouwen in de toekomst had. De heer de Veer voerde er al motief aan, dat men in de Wieringerrneer zeker om een tweede Rijkslandbouwschool zou vragen, als de Schager school te klein zou blijken te zijn, omdat dan toch in de zaak van het landbouwonderwijs nieuw kapitaal geïn vesteerd zou worden. Zou het verzoek van Wieringerrneer worden ingewilligd, dan zou de uitbreiding van de Schager school, volgens den heer de Veer zeker veel moei lijker worden. Intusschen heeft de inspecteur van het landbouwonderwijs. Ir Huizinga bij de opening van het nieuwe gebouw duidelijk laten doorschemeren, dat hij naast de Rijkslandbouwschool te Schagen in dit di strict slechts streekscholen wenschte, zoo dat voor Schagen een al te groote overheve ling van leerlingen uit de Wieringerrneer naar een nieuwe onderwijsinrichting al daar, wei met plaats zal vinden. Overigens hebben de feiten den heer de Veer in het gelijk gesteld, en al maken de ze zes zwaluwen nog geen zomer, weldra zal opnieuw aan de schooi gebouwd en ver bouwd moeten worden. Het zou ons niet verwonderen of een desbetreffend verzoek zal reeds binnen zeer afzienbaren tijd aan den gemeenteraad worden gericht.- Achteraf bezien, was het natuurlijk ook wei beter geweest direct een zeslokalige school te bouwen, omdat thans de prijzen van het schaarsche materiaal zoozeer zijn gestegen. Wij hopen echter, dat als het schoolbestuur zijn verzoek indient de raads leden unaniem en zonder overwegen dit toestaan. Het is op de vergadering' der land- bouwjongeien in Hoorn zoo duidelijk ge zegd: landbouw en veeteelt zullen in de MEERVOUDIGE STRAFKAMER (Zitting van Dinsdag 24 September) DEN HELDER Ik heb d'er nog in Den Helder op het station gezien en ook nog op het perron in Alkmaar, waar ze stond to praten met een Duitschc matroos, zeide een der getuigen. Maar verd., mej. J. C. V. uit Den Helder. ..as vermoedelijk mot den Duitscher op stap gegaan, zonder zich te bekommeren om haar zaak welke gisterochtend berecht werd. Zij bekommerde er zich evenmin om als om haar kinderen, die ze kalm aan hun lot had overgelaten. Uit de behandeling bleek duidelijk met welk een ontaarde moe der men te doen had. De wekker loopt af. De eerste gct., mej. W. C. Gl. uit Den Hel der, ratelde, alsof er een wekker afging, een wekker, welke niet lot zwijgen kon worden gebracht. Ze was de moeder van het huis van liefdadigheid naar vermogen en op 18 Mei had verd. de kindertjes naar het huis gebracht. Ze had er nooit meer naar om gekeken en get. zorgde voor de stumperde. Zagen ze er erg verwaarloosd uit? vroeg de president mr. baron van Tuyl van Sc- rooskerken. Schrikkelijk, zeide get. De beheerder van bet Gemeentelijk Ver pleeghuis te Den Helder had later de kin deren gekregen. Deze vertelde hetzelfde, de kleintjes hadden een slordige haargroei en get. J. W. G, luid ze eerst in een jekker lauw bad gestopt. Heeft u ook geconstateerd, dat ze vol on gedierte zaten? wilde de 'president weten. Nee; dat heb ik niet, zeide get. Het ééne meisje heb ik gehad tot 24 Mei; het andere tot 5 Juni, voegde hij er aan toe. De derde get. was mej. W. E. *Sch. uit Den Helder, die moeder en kinderen van 19 Maart tot eind April bij zich aan huis had gehad. Maar de moeder keek niet naar haar kinderen om en get. moest ze maar verzor gen. Mej, P. SI. uit Den Helder werd als laatste getuige gehoord. In het laatst van April was vej'd. met de kinderen bij haar geweest. De arme kleintjes zagen er verwaarloosd uit. Op den lSen Met had de moeder nog bij get. geslapen. Wat doet die moeder op het oogen- blik? was de vraag van den pj-psident. Dat weet ik niet; ik heb d'r nooit meer ge zien, alleen van morgen op het station in Den Helder en later op het perron in Alk maar, waar ze met een Duitschen matroos stond te praten; was het antwoord van get. De Officier van Justitie, mr. v. d. Feen dc Lille, zeide in zijn requisitoir, dat deze moe der parasiteerde op de goedertierenheid van anderen. Eindelijk heeft de gemeente zich over de kinderen ontfermd. Spr. eischte te gen deze ontaarde moeder een gevangenis straf voor den tijd van zes maanden. De rechfbahk zal heden over veertien da gen vonnis wijzen. W i e r i n g e n. EEN RIJWIEL GESTU.. J. S. uit Würingen liet ook al verstek gaan. Hem werd ten laste gelegd, dat hij op 24 Juni j.1. een rijwiel had gestolen, toebe- hoorende aan een zekeren H. J. S. aldaar. Deze als getuige gehoord, bleek veehouder van beroep te zijn en woonde te Wieringen. Hij had verd. een week in z'n dienst gehad en Maandag 24 Juni miste get. ziin rijwiel. In 'n schuur stond 't, aldus get., Ik had het den vorigen avond nog zipn staan en vei'd. had een ouwe fiets achtergelaten. De Officier achtte het wettig en overtui gend bewezen door de buitengerechtelijke er kentenis van verd. en door de verklaring van dezen getuige. Gezien het strafregister van verd., eischte mr. v. d. Feen de Lille 10 maan den gevangenisstraf. Uitspraak: Heden over 14 dagen. nieuwe maatschappij de pijlers zijn waarop het Nederlandsche volksbestaan rust. Laat men dan thans deze pijlers, waar van goed landbouwonderwijs een der voor naamste bouwstoffen is, zoo stevig moge lijk maken! ANNA PAÜLOWNA GEEN WERKLOOZEN. Het aantal werkloozen is op 't oogenblik in onze gemeente nihil, BREEZAND LECTUUR VOOR DEN WINTER De heer Van Dijk, hoofd der Openbare School, heeft bericht ontvangen, dat de Rei zende Bibliotheek weer voor een kist met 200 boeken zal zorgen. Meestal stelt deze Slichting slechts 100 boeken ter beschikking, maar de groote le zerskring en het drukke gebruik dat hier Van de bibliotheek wordt gemaakt is weer aan leiding geweest voor een grootere toewijzing Met de komende lange, donkere avonden en de verminderde afleiding op ander gebied zal ongetwijfeld de animo voor het lezen van een goed boek nog sterk toenemen en velen zullen de Reizende Bibliotheek en den heer van Dijk. die geheel belangeloos z'n tijd eir moeite voor het beheer geeft, dankbaar zijn* nu zij voor enkele centen hun leeslust kun nen bevredigenden ook studieboeken op al lerlei gebied kunnen bekomen. WIERINGEN „Onder de Wieringers is toch altijd een zekere mate van good-will orn in noodzakelijke gevallen zijn uiterste best te doen tot leniging van eens anders ellende." Dinsdag 24 Sept. heeft een vergadering plaats gehad in het lokaal van den heer S. Haifweeg te Hippolytushoef uitgaande van de Onderlinge Molest verzekering Wieringen i.o. De inhoud der uitnoodiging luidde: Bespre king besluit tot in werkingstelling en behan deling reglement. Te ongeveer 8 uur opent de hoer C. J. Bos- ker deze vergadering en heet de talrijke aan wezigen welkom. Spr. doet mededeeling, dat door het bestuur de voorwaarden van een twaalftal groote Onderlinge Maatschappijen bestudeerd zijn. Aan de hand hiervan kan .het Bestuur de vergadering niet adviseeren om en bloc zich bij een dier Maatschappijen onder te verzekeren. Bij de meeste Verzeke ringsmaatschappijen wordt de schadeloos stelling gedaan aan het einde van het boek jaar, d.w.z. aan het einde van den oorlog. Spr. laakt dan ook de propaganda van be paalde Maatschappijen. De heeren Montu- let en H. Lont zijn dezer dagen rondgegaan bij verschillende personen om zich te doen aansluiten hij een Wieringer Onderlinge Mo lesfrisico verzekering. Spr. deelt dan mede, dat reeds toegezegd is een bedrag v. f 1.882.500 en wei verdeeld over ongeveer 200 deelnemers. Dit zijn dus door elkaar genomen kleine posten verdeeld over heel Wieringen, waardoor het risi co vermindert. Het voorloopig bestuur heeft de gedachte, dat bij oprichting er nog wel meerdere zul len volgen. Wij zijn dus nu bij hot kardi nale punt: al of niet oprichten. Verschillen cie personen echter richten tpf het bestuur nog viagen. Allereerst de heer Kuiper van Den Oever. Wanneer, aldus spr., het geval zich voordoet, dat bijv. de maximum omslag geheven moet worden, en verschillenden kunnen deze niet in eens voldoen, hoe moet dan de nitkeering geschieden? Spr. raadt het bestuur aan dan een lening te sluiten Na inning der premiën kan deze leening dan weer geheel of gedeeltelijk te niet gedaan worden. De heer C. J. Bosker zegt hierop dat het leencn van geld allicht leidt tot gemakzucht Doch er zullen hier wel niet veel oninbare posten zijn. Onder de Wieringers is toch altijd een zekere mate van good-will om in noodzakelijke gevallen zijn uiter ste best te doen tot leniging van een anders ellende. Notaris H. P. D. J. v. d. Speek Obreen, zegt dan ook terecht: „Wij hebben niet al leen rechten, doch ook plichten". En er zal wel geen bankinstelling zijn, die op derge lijke losse schroeven tot een tamelijke geld- Icening bereid zal zijn. Bij non-betaling wordt men natuurlijk aangesproken! De heer C. Boersen noemt nog de moge lijkheid van gedeeltelijke nitkeering bij een te kort aan reserve. Dit is wel volgens hem een slecht punt voor hen, die een hypotheek hebben. De hypotheekhouder zal dan wel het leeuwenaandeel ontvangen. Notaris v. d. Speek Ohreens veriuoedt echter, dat hier wel een officiëele regeling over zal komen. En de hypotheekhouder heeft beslist geen recht om het geld op te eischen! Onze verzekering zal er zijn om eventueele slachtoffers directe tehelpen. Bij ons zullen er zoo weinig mogelijk onkosten zijn en is men niet op winstbejag uit. Aan de hand van de presentielijst wordt nu de Onderlinge opgericht met overgroote meerderheid en met een verzekerd bedrag van ongeveer 2 millioen gulden. Nu volgt de voorlezing der artikelen van het reglement. (D«ze op te sommen zou ons te ver voeren). Wij noemen slechts enkele dingen: De naam is: Onderlinge Oorlogs-Mo- lest Verzekering Maatschappij „Wieringen" Bij toetreding betaalt men 1 pro Mille voor entreé en administratie. Men verzekert zich voor een gpheel boekjaar. De maximum omslag zal bedragen 4%. Tusschentijds kun nen ook omslagen geheven worden, echter tof een maximum van 4% per jaar. Het be stuur bestaat uit 7 leden Deze leden zijn nu: Notaris H. P. D. J. v. d, Speek Obreen, C. .T. Bosker, D. Minnes, J. Klein, Montulet, H. Lont en C Duvnker. Na voorlezing van het reglement, worden nog eenige vragen gesteld. Schade aan sche pen en nptten en ander scheep toe belmoren wordt alleen vergoed, wanneer zij in de haven of op liet land zijn. Hierna volgt sluiting. Tot dusverre waren week eind retours ,op de spoorwegen drie dagen geldig, n.1. van Za terdag tot en met Maandag. Niet ingang van Vrijdag 27 de zer wordt de geldigheidsduur verlengd tot vier dagen en wel van Vrijdag tot en met Maan dag. Met een retour op Vrijdag genomen kan men dus nog den daarop volgenden Maan dag terug. De geldigheid van de gezins- relours, die zooals men weet verkrijgbaar zijn voor een reis van vijf tot en met negen per sonen. wordt op dezelfde wijze verlengd. DIRECTIE NED. SPOORWEGEN. COLLECTEN. Aan het Leger des Heils is vergunning ver leend tot het houden van een collecte binnen deze gemeente. VERBETERING ARBEIDERSWONING Aan den heer .T. Koorn Cz. alhier, is van Overheidswege een premie toegekend voor het verbeteren van het woonhuis, staande aan de Eelfst no. 43a, tot arbeiderwoning. VERGUNNING OPSLAGPLAATS. Door de Directie van de Wieringerrneer te Alkmaar is aan de gemeente Wieringen ver gunning verleend tot het ingebruiknemen van een gedeelte van de loswal aan de Hof manhaven, tot het opslaan van materialen ten behoeve dezer gemeente. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Anna Pieternelia, dochter van H, van der Meijden en van E. Meurs. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: A. J. Willemse en W. Brouwer, Overlederf: Jb. Duijnker, 81 jaar. Gevonden: een portemonnaie, inh. eenig klein geld en een briefje met twee adressen. Verloren: een nikkelen-dynamo van een rij wiel lantaarn. Inlichtingen gemcentebode. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen; J. Snijder van Menalduma- deel: Tj. Knottnerus van Westerbork". J. Steeman en echtgenoote van Den Helder; A. Schagen en gezin van Callantsoog; J. H. W, T,hooien van Leiden; J. Hommel van Oud-Vossemeer; J. Strootman v. Dordrecht: E. Gorter en gezin van Soest: J. F.isinga van Emmon: P. P. Neefjes van Den Helder; Th. Waalkens en echtgenoot? van Gronin gen: M. Terpstra van Den Helder: P. Bok en gezin van Den Helder: J. Blokland en echtgenoote van Den Helder: J. Eggink van Den Helder; C. A. van Elsas van Den Hel der: Tj. Seekies van Den Helder: B. M. Ver biest en echtgenoote van Voorburg; M. Boer en echtgenoote van Sliedyecht: P. Glim en gezin van Den Helder: C. Henderson en echtgenoote van Den Helder: G. Vliegent- hart van Rotterdam: J. A. Lammerts van Lemsterland: E. Hatenboer en gezin van Den Helder: Adr Lont van Den Helder: H. L .Nederstigt van Warmond: D. van de Vosse van Amsterdam: J. Leegwater en ge zin van Den Helder; J. NV. Peters van Di- dam. Vertrokken personen: J. Lont en gezin naar Zijpe: G Doves naar Dordrecht: S. P. Bakker naar Wieringerrneer: A. van 't Hof naar Haarlem: Th. Bosch en gezin naar Oostdongeradeel; E. Bliek naar 's Heer Arendskerke: T. en W. Oost naar Emmen; A. Bakker naar Texel: J. E. Schoorl naar Texel: Y. Vrielink naar Harenkarspel: P. de Wit naar Breda: A. H. Hoekstra en ge zin naar Anna Paulowna: KI. Zeldenrust naar Den Helder: S. C. Veerdig naar Ede (Gld.); Jb. Kuiper n. Callantsoog; J. Snij der naar MenaldumadeeR J. Lohof naar Vlagtwedde; A. de Vet naar Warmenhuizen. SCHAGEN. 26 Sept. 25 Paarden f 400—800, 64 geldekoeien, magere f 150225. 12 kalkfkoeien f 280 350, graskalveron f 50—75, 60 magere scha pen f 27—33. 529 idem vette f 4055. 1066 lammeren f 12—34,50. kippen f 0.751.50. AMSTERDAM. 25 Sept. Veemarkt. Aanvoer: 92 schapen en lammeren f 2655 p. stuk. Matige aanvoer, vlugge handel, prijzen constant. ALKMAAR, 25 Sept. Aardappelen 5.50. andijvie f 11.60.. ap pelen f 3—8. augurken 320.50, bloemkool 1 8—9.50. idem II 4—6, bieten 1.60—3.60. druiven 1216. gele kool 4.20—5.40. groene kool 2.60—5,60. kropsla 1.5(4—3.50. knolsel- derie 22.80. komkommers 3.607. meloe nen 6—11, peren 3—11, prei 1.504, peter selie 0.701.20. postelein 0.150.26. roode koo] 2.50—5.40, selderie 0:501.20, spinazie 0.16—0.92. spruiten 49. snijboonen 512.50 enkele spercieboonen 3.50—6, dubbele idem 39. tomaten 3.50—7.20. uien 35.60, worte len 1.50—2.50. boswortelen 3.506. BROEK OP LANGENDMK 26 Sept. Aanvoer: 8500 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen, drielingen 2.60, Bevelanders è.60. eigenheibers 5—5.20. bl. dito 55.50. uien 4.10i.50 drielingen 4.—. grove 4.10 4.30, gele nep 4.—, peen 12.20. 4000 Kg. spercieboonen 9.30—11.50 70 Kg. sniihoonen 22.50—24, kroten 1.30—3.10. 200 Kg. ramme nas 2.90. NOORDSCHARWOUDE. 26 Sept. Schotsebe muizen, grootcn 3.30—4. Bcvelnn- des 4.20—4 50, eigenheimes 4.10— 4.50. bi. dito ,90—5.20, drielingen 22.40 uien 4.10 1.40, drielingen 4.—. grove 44.50. gele nep 1.—peen 1.60—1.80. kroten 1.00 3.10 roode kool 3.40—9.40. witte kooi 2.50—2 70. gele kool 6.10—C.50. pootaardappclen letter A 35/55 5.10.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3