fe, prebihbpurten [€HtJÜSW©@mPftMP§iii prebïhbeumn! Di-Go opent hedenmiddag Zondagsschoolwerk Dienstregeling Hil ax De brandstof-distributie Critiscbe film-flitsen Dames-kapsalon „Jan Rietveld" heropent Geref Zondagsschool Het „Wit Gele Kruis" Kabelballons over Texel Watervogels-nieuws ïlleuu^ó uit WiÈ Visscherij Waal yaati u*e fiem? XexellcA rtieuwA Ingekomen personen Vertrokken personen Burgerlijke Stand van Texel Tijdschriften ZONDAG 22 SEPTEMBER. Ned. Herv. Gem. (Nieuwe Kerk, Weststraat) Geen dienst. Westerkerk (Helden der Zeeplein) 's Morgens 10.30 uur Ds. H. A. Enklaar Geref. Kerk, Bethelkerk (Julianapark). V.m. 10 uur: Ds. Tollenaar. N.m. 5 uur: Ds. Veenhuizen. VRIJDAG 4 OCTOBER: V.m. 12 uur: Ds. Tollenaar. Huwelijksbevestiging. Hersteld Apostolische Gemeente, Sumatrastraat. 's Morgens 9.30 uur. N.m. 15.30 urn. Evangeiisatiegehojiw (Vijzelstraat) 's Morgens 10.30 uur Samenkomst, 's Middags 12.30 uur Zondagsschool en 3.30 uur wederom Samenkomst. Evangelisatie (Palmstraat) V.m. 10 uur Ds. J. H. W. Werners van Alkmaar. Chrk Geref. Kerk (Steengracht) 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur: Leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente (Hoogstraat), 's Morgens 10 uur: Leesdienst. Herst. Ev. Luth. Gem. Weezenstraat). 10.30 uur: Geen dienst. N.m. 5 uur: Godsdienstoefening Ds. W. J. F. Meiners Na afloop H. Avondmaal. Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). Zondagmiddag 29 Sept. 3 V2 uur, Ds. P. J. Smidtd: Leger des Heils. Zaal Spoorgracht 35. 's Morgens 10 uur Heiligingsmeeting, 's Middags 4.30 uur Kindermeeting, 's Ayonds 7 uur Verlossingssamenkomst. Oud-Katholieke Kerk (.Langestraat Voormiddag 11.15 uur: H. Dienst, Pastoor H. J. Verheij. DIENSTEN IN DE OMGEVING. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. P. H. Kapteyn. Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, voorm. 10.30 Ds. Witkop. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, de heer E. J. Brugman, g.o. te Amsterdam. Heerhugowaard, nam. 2.30 Ds. Roobol. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Oude Niedorp, nam. 3 uur, Ds. Boeke. Wieringerwaard, voorm. 10.30 uur, de heer A. Kalis. Huisduinen, geen dienst. Julianadorp, voorm. 10.30 u., Ds. v. Wichen. Hippolytushoef, voorm. 10.30 u.. Ds. v. Beek. Oosterland, nam. 2.30 uur, Ds. Van Beek. Doopsgezinde Gemeente. Nieuwe Niedorp, \oorm. 10.30 uur, Ds. P. J. Smidts. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur, Cand. Hoekstra van Garijp. Nam. 2.30 uur. Cand. Hoekstra. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 7 uur, de heer Bcon. Speciaalzaak in byouterieën, etc. Men hoorde, nog niet zoo heel lang geleden, loor tal van middenstanders de meening ver- tondigen, „dat het uit was met Den Helder", lat eerst de bevolking en daarna de zakenlie- len zouden wegtrekken. Er was geen pen zoo wart om het pessimisme van deze heeren te leschrijven. Inmiddels blijkt, dat het voorloopig zoo'n 'aart niet loopt. Integendeel, het is ons be- cend, c1 tal van bedrjven goede zaken ma- :en en waarvan de eigenaars zich gelukkig irijzen intijds naar Den Helder teruggekeerd e zijn. 0 Als specifiek bewijs van het feit, dat ook zakenlieden van b u i te n nog wel dégelijk perspectief in Den Helder zien, gelde, dat hedenmiddag 4 uur ,,Di Go" in het perceel Keizerstraat 85 haar deu ren opent. Het ie een speciaalzaak in byouterieën, eau de cologne's, lederwaren, luxe voorwerpen, parfumerieën, enz. In deze branche's treft men een zeer groote erscheidenheid aan, waaruit de dames onge- wijfeld hun keuze zullen kunnen doen. De rijzen zijn over het algemeen zeer laag, zoo- at er voor iedereen wat wils is. De zaak maakt een prettigen indruk, het- een met name voor de étalage's geldt. De eslaagde verlichting werd aangebracht door deco, N.V. A.s. Zondag begint de Zondagsschool Timo- lieus weei. In de Evangelisatie Palmstraat, et gebouwtje aan de Anemonenstraat en in et gebouw Middenstraat 117, van 's middags alf één tot half twee. Wij wekken de ouders p om de kinderen weer heen te sturen. Men zie de advertentie van dit nummer. Wij verwijzen naar de in dit nummer voor- omende advertentie van het auto- en taxi- edrijf „Hiltax", betreffende de dienstregeling an den Helder op Huisduinen en van het tationsplein op de T.E.S.O.-boot. Let goed op de regeling! Zooals men reeds gisteren in de krant ge lezen heeft, zijn thans aan het Distributie bureau de formulieren verkrijgbaar gesteld voor het opgeven van den aanwezigen voor raad brandstof per 29 September (morgen dus). Deze formulieren, over de invulling waar van wij gisteren bijzonderheden gaven, dienen gedurende deze week aan het Distributie bureau terugbezorgd te worden. In tegenstelling met voorheen wordt men thans niet opgeroepen per letter (dus niet eerst de A en B, ,an de C en D enz.) doch volgens het nummer der distributie stamkaart. De dag waarop men dient te erschijnen, met medebrenging van de stamkaart en het ingevulde formulier, vindt men vermeld in de ad ertentie in dit nummer van de krant. Voor Maandag a.s. zijr dit de bezitters van de stamkaarten, genummerd van 0 tot 7000. Voor. verdere bijzonderheden leze men nauwkeurig deze advertenties, terwijl het eveneens aan te bevelen is, dat men nog eens aandachtig de verklaring nagaat, die men vindt in de Heldersche Courant van gisteren. De goede Nederlandsche film in uitzicht? Het is nog niet zoo lang geleden, dat wij er op deze plaatu op wezen, dat de bioscoop directies in Nederland voor niet geringe moei lijkheden staan. Men zit met het probleem dat zoowel de Engelsche als Fransche films uit de roulatie zijn genomen en dat men zich practisch moet tevreden stellen met datgene wat in de eerste plaats de Duitsche en daarnaast de Holland- sche markt te bieden heeft. Enkele Ameri- kaansche rolprenten uitgezonderd is d.'t alles wat momerteel in onze kino's gedraaid kan worden. Het kan haast niet anders, of deze factor zal van invloed blijken te zijn op het bioscoop-bezoek. Speciaal Omdat men, met name de laatste jaren, een ware zondvloed van internationale films hier te lande gebracht heeft. Dusdanig uitgebreid was het aanbod, dat men bijv. in Den Helder, waarin men toch sedert vele jaren niet karig geweest is mét het brengen van premières, verscheidene films van het eerste/silan nimmer gezien heeft. Dit is iets waaraan men de plaatselijke bioscoop directie geen verwijt kan maken, maar w e 1 het feit, dat er een teveel aan rolprenten was. Thans is er een tekort, hetgeen bewezen wordt door de menigvuldige reprises, die thans in de groote steden gegeven worden. Reprises waarbij Rudolph Valentino, Pola Negri en zelfs Harry Piel weer opgang maken... Toch kan er uit deze film-schaarste iets goed naar voren komen en wel den drang thans emdelijk ook in Nederland met energie de hand aan de ploeg te slaan, teneinde te pogen een goed Hollandsche film te creëe- ren. Hoevele malen niet wezen wij er op, dat het tot heden toe bereikte wel a's een mini mum van filmisch kunnen moest gelden...! Hoevele malen ook niet hebben wij er de aan dacht op gevestigd, dat men er met het, genre der Malle Gevallen en Bleeke Betten niet kwam. Dat dit juist uitingen waren van een streven dat den waren filmliefhebber met zorg vervulde, omdat het bij dit streven ontbrak aan artistiek inzicht en cultureel besef. Omdat hier in de eerste plaats gold het feit hoe men, speculeerende on een populairen titel of op een veelgelezen volksboek, de beste recette kon maken, Hoe men het ook bekijkt: een nega tieve doelstelling dus. En thans lezen wij, dat er plannen bestaan tot het oprichten van een nationale filmindus trie op andere basis. Het zijn nog plannen, maar waar wij lazen dat men zoo snoedig mo gelijk een begin wil maken met de opnamen van een film over „Klaasje Zevenster" en het leven van Ferdinant Huyck, daar wordt de hoop levendig dat men thans inderdaad uit eindelijk tot het besef gekomen is, dat er in Nederland andere onderwerpen klaar liggen ter verfilming dan altijd jordaansche, solda teske en zoogenaamd burleske. De film-kopy ligt in dit '.and voor het grijpen. Daar zijn de scenario-mogelijkheden die schuilen in een boek als „De Schaapherder", in een „Slot Loeverteyn", in een enos over Heemskerck en Barents op Nova Zembla. Daar is de kopy, die men vindt in de werken van Bosboom Tous- saint, in die van Van Limburg Brouwer en van Arnoud Drost (Pestilentie van Katwijk!) Waar vindt men rijker keur u't onderwerpen dan bij de beschrijvers van het leven uit onzen Gouden Eeuw (scheepvaart, schilderkunst: Uit Engeland moest een (overigens mislukte) Rembrandt-film komen...). Wij geven hier enkele namen van schrijvers der vorige generaties. Men kan er in één adem evenveel noemen uit dezen ti'd. Zij allen schie pen als het ware de scenario's voor de films, waaruit wij thans kracht en schoonheid kun nen putten. Kracht en schoonheid, die wij thans, meer dan ooit, behoeven Wellicht, dat er thans een begin gemaakt kan worden met d't streven, dat ons aller be langstelling dient te hebben. ThansSluisdykstraat, hoek Ruyghweg. Zooals men weet, werd ook indertijd de kap salon van den heer J. Rietveld aan de Stations straat slachtoffer van een der bombardemen ten. Het was te voorzien, dat de heer Rietveld, zoodra hem dit mogelijk was, opnieuw zijn bedrjjf 'n werking zou stellen. Dit geschiedt vandaag en wel in het pand Sluisdjjkstraat 141 hoek Ruyghweg, waarin voorheen de mode vakschool Manneveld gevestigd was. De zaak maakt wederom een even degelijken indruk als dat voorheen in de Stationsstraat het geval was. Een speciale dameskapsalon, waarin de dames, over een viertal boxen ver heeld, behandeld kunnen worden. De outillage van den heer Rietveld bestaat uit de nieuwste toestellen. Apart genoemd moge daarbij wor den de speciale sneldroog-kap. In het bijzonder zij er nog de aandacht op gevestigd, dat aan het bedrijf van den heer Rietveld thans een manicure-afdee)ing is toegevoegd. Bewoonster Asterstraat 17, heeft 3 haver- mouth bonnen, die zij gaarne wil ruilen voor 3 theebonnen. In een advertentie in dit nummer deelt het bestuur van de Geref. Zondagsschoolver. mede dat de lessen Zondag a.s. worden hervat en de kinderen worden verwacht om 12.30 u. in de Rehobothkerk en school Koningstraat. In een advertentie in dit no. wordt mede gedeeld, dat de vereeniging voor volksgezond heid en ziekenverpleging „Het Wit-Gele Kruis" te Den Helder haar werkzaamheden reeds eenigen tijd normaal heeft hervat. Een naar beneden geschoten. Gisteren kwamen twee kabelballons over Texel gedreven. Een ervan werd door de Duit sche weermacht onder vuur genomen en kon naar beneden geschoten worden. De andere passeerde den vuurtoren en ging van daaruit verder. Aanvang 2 uur. Terrein Atlas. Morgen spelen de Watervogels den eersten thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen en wel tegen Bergen I. Tegen Bergen werd nog nimmer gespeeld, doch dat onze jongens op een zwaren strijd kunnen rekenen is zeker, als men in aanmer king neemt den kranigen indruk, die de Ber- genaren Zondag j.1. te Schagen hebben ge maakt. Wanneer er echter dezelfde geestdrift als tegen Uitgeest is, twijfelen we er niet aan of de „kraaien" zullen zeker één van de puntjes hier houden. Hier is het elftal: F. Clowting J. v. d. Hert J. Bontes G. v. Velzen S. Been G. Hollander J. Snijders K. Been G. Snijders W. Beekhoven M. v. d. Hert Vrijwel dezelfde namen als verleden jaar, uitgezonderd de midvoor, welke eenigen tijd op non-actief heeft gestaan. Doe je best, Vogels! DIVERSE VERKEERS-OVERTREDINGEN. Nog steeds schijnt een zeker kwantum Nieuwediepers van de veronderstelling uit te gaan, dat het met de verkeersregels heden ten dage niet zoo nauw genomen behoeft te worden. Het geeft volgens hen niets of men nu links in plaats van rechts aanhoudt, of men een bel op de fiets heeft of dat de lamp niet in orde is. Uiteraard is het tegendeel het geval. Dit werd'dezer dagen op onprettige wijze bijge bracht aan verscheidene stadgenooten. En wel middels een proces-verbaal. VANDALISME? Een bewoner van het Plantsoen deed aan gifte dat van een zijner woningen aan de Celebesstraat de ruiten ingegooid waren. On willekeurig gaan de gedachten hierbij uit naar de lieve jeugd... HET FIETSEN-HOEKJE. Een fiets, die eenigen tijd onbeheerd ge-r staan had voor een perceel aan de 2e Vroon straat, bleek later ontvreemd te zijn. Aan* gifte bij de politie volgde. Verzekert Uw fiets vooi 3 gulden per jaar. Bjj diefstal kri„gt U een nieuwe terug. K. KOS, Koningstraat 76. URK, 26 September 1940. Door 30 vaartuigen^ werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 2670 pond kuilpaling, van 70257 pond per vaartuig, prijs 2627 et.230 pond lijn- of beugaal, 3031 ct. en 150 pond snoekbaars, 2627 ct. Alles per pond. WEER GOEDE VANGSTEN. De groote motorvaartuigen, welke, dank zij de activiteit van de heeren Brands, Molenaar, Romkes en Bos, wéér mogen visschen, zijn weer ter aal- en palingvisscherij op de voor malige Zuiderzee uitgevaren. De vangsten van deze vaartuigen waren weer goed en varieer den van 320 tot 400 pond per vaartuig. Voor dezen tijd van het jaar is deze visscherij nog ongekend goed te noemen. VERANDERDE BOOTDIENSTEN. Naar wij vernemen, zal per 1 October de middagdienst op Enkhuizen worden veranderd. De boot vertrekt dan om half 5 uit Enkhuizen en is dan te ongeveer 6 uur 15 aan Urk. Heden. Rialto-theater: 7.00 „Sergeant Berry" (einde voorstelling 9.15 uur). Zondag 29 September. Rialto-theater: 3.00 uur Matinée: „Sergeant Berry". 7.00 uur „Sergeant Berry". Wij vestigen er nog eens de aandacht op, dat de oplossingen van het raadsel uiterlijk Donderdagmiddag 12 uur in ons bezit moeten ijn. De laatste weken kwam het herhaaldelijk voor, dat ons oplossingen bereikten Donderdagmiddag en zelfs Donderdagavond en Vrijdag morgen. De puzzle-redacteur zal het op prijs stellen in de toekomst weer alle oplossin gen te mogen ontvangen uiterlijk Donder dagmiddag 12 uur. B.v. gevraagd wordt: Een quadraat. De oplossing is: 4.k.a.n.t. Watersport. z.e.i.ï.-)-. Draaikolk. X.s.t.r.o.o.m Meeva'Icr. v.o.o.r.:. Legendarische waterbewoonster. m.e.e.r. Medelijden. d.e.e.r.n.=:, Ditmaal geven wij weder eens een puzzle met cijfers en rekenteekens. Voor hen, die voor de eerste maal een der gelijke opgaaf onder de oogen krijgen, diene dat hierbij in de vakjes niet alleen letters, maar ook, waar noodig, cijfers en rekentee kens ingevuld moeten worden. De cijfers zijn: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0. De rekenteekens zijn: -f, X, en beteekenen achtereenvolgens: en, maal, deel, min, is. OPLOSSING VAN VORIGE WEEK. Horizontaal. 1. Dwingelandij; 9. Borrel; 10. Baar; 12. Egaal; 14. Traag; 16. Smak; 17. N. P. B. (Ned. Prot. bond); 18. Ware; 19. Tak; 20. Eer; 21. Takel; 22. Treuzel; 24. Ge zag; 27. Ier; 28. V.O.V.; 31. Ader; 32. Bes 33. Beta; 34. Neobe; 36. Basta; 37. Ropi (Ropy); 38. Pastel; 39. Paternoster. Verticaal. - 1. Dogma;'2. Wraak; 3. Irak; 4. Nel; 5. L.B.; 6. Aat; 7. Narwal; 8. Draak; 9. Beet; 11. Egel; 13. Opruimen; 15. Are; 17. Nee; 20. Erg; 21. Ter; 22. Tarbot; 23 Zes; 24. Gans; 25. Ede; 26. Zebra; 28. Veste; 29. Otter; 30. Vaal; 33. Bast; 35. Epe; 36. Bas; 38. Po. De prijs werd gewonnen door den heer A .FttLDNER, Keern 111, Kolhorn. Horizontaal. 1. Drukken; dooreen werken. 6. Geliefde. ±1. Bespeler van zeker houten muziekinstru ment. 12. Aan het einde. 14. Gewicht (3 letters). 15. Stadje in Nederland. 17. Zeker gemeentebedrijf (Ètfk.). 18. En anderen. 19. 2e, 6e en 13e letter van het alfabet. 21. Onderdeel van heeren- kleeding (laatste let ter vooraan plaatsen). 23. Vertrokken gelaatsuit drukking. 26. Plaats in Nederland. 27. Vergaren. 29. Ivoor (eerste 3 letters) 30. Geringschatten (verl. tijd). 31. Meisjesnaam. 32. Vorm van doodstraf in vroeger tijd. 33. De ware kameraad. 35. 2 gelijke klinkers. 31. Onmisbaar bij buitendeur. 38. Bijwoord van tijd. 40. Voorzetsel. 41. Stam van een werkwoord dat „stijf worden" beteekend. 43. Eilandje in de Indische Oceaan. 45. Opgegeven stof. 47. '/iooo deel van een kleine maat. 49. Teruggaan. 51. Oostersch over kleed. 52'. Rust! een Verticaal. 1. Vermogen, geweld 2. Stukje grond (laatste 2 letters verwisselen). 3. lederen dag. 4. Beleefdheden. 5. Religieuse. 6. Bepaalde auto- dienst. 7. Genie-werkzaam heden (nieuwe spelling). 8. Zéér. (It. muziek term).. 9. Deel van den Bij bel (2 letters). 10. Plaats in Duitsch- land. 13. Soort belasting. 16. Gedeelte van een oorlogsvloot. 19. Verloofde. 20. Stad in de Elzas. 22. Afzonderlijk. 23. Bosch van rijshout 24. Gemeenteweide. 25. Zich onthouden. 28. Meisjesnaam. 33. Waarde, munt soort, 34. Jongensnaam. 36. Boomsoort. 37. Veelstemmig kerkgezang. 39. Jongensnaam (3 letters afk.). 40. Voorvoegsel det „gelijk" beteekend 42. Brandstof. 44. Strijdperk. 45. Puntbaard. 46. Negatief. 47. Snijapparaat. 48. Niets (Eng.). 50. Deel van een schip. Wilhelmina de Wolf, E 27, van Soest. Antje Buis, Den Burg, Warmoesstraat 31, A. Klein—Bekman, H 96, van Den Helder, van Winterswijk. F. Wilkem, echtgen. en 2 kinderen, E 17, van Alkmaar. B. Brouwer, B 64, van Dantumadeel. A. M. Berkhout, H 2, van S'choorl. Trijntje Plaatsman, Den Burg, Weverstr. 49, van Rotterdam. Anna M. Ariss, C 71, van Beverwijk. P. A. A. Ruimers, H 96, van Rotterdam. C Zijn, E 119, van Haarlemmerliede. Elisabeth H. A. M. Keijsper, E 119, van Alkmaar. Anne de Boer, Den Burg, Koogerstraat 15, van Harlingen. Petronella C. Bosscher, H 59a, van Bakel c.a. W. J. Krugers, van Oudeschild naar Cas- tricum, Mient 54. B. G. 't Hart, van De Mok naar Raamsdonk, Raamsdonkveer. A. Bruinsma, van De Mok naar Bussum, Irisstraat 12. J. Stoop, van De Mok naar Harenkarspel, A 19. H. J. Keijser, van Koogerstr. 42 naar Delft, Ruys de Beerenbrouckplein 7. A. Hazevoet, van De Mok naar Hilversum, G. van Amstelstraat 237. Hendrika Geertruida Zijm. van Den Burg naar Alkmaar, Stationsstraat. Martje Dros, van Den Burg naar Duitsch- land. T. G. Rijk, van Den Burg naar Haarlem, Leidschestraat 14. van 21 tot en met 27 Sept. 1940. GEBOREN: Adriaan, z.v. L. Blom en J. C. Jansen. Catharina Gerharda Maria, d.v. H. Zijm en G. Thöne. Hendrik Willem, z.v. E. Zoer en M. J. Hoogerheide. ONDERTROUWD: Jan Verberne en Afra Anna Commandeur. GETROUWD: Martinus Cornelis Troost ea Petronella Cornelia Bossers. OVERLEDEN: Pieter Dijksen, oud 77 jaar, gehuw met Frouwtje Knol. POLITIE. Gevonden een sleuteltje. ZONDAG 29 SEPTEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u„ Ds. Visser. Den Burg, n.m. 78 u., Ds. Visser. Jeugd dienst in Eben Haëzer. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. Kok. Waal, v.m. 10 u., Ds. Van 't Hooft. Den Hoorn, v.m. 10.30 u., Ds. Wesseldijk. Be diening H. Doop. Collecte Fonds Noodl. Kerken en Personen. De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., Ds. Salm. Maand- collecte. De Koog, n.m. 3 u„ Ds. Kok. Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Pinkoll. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, n.m. 2.30 u., Ds. Gorter. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. Gorter. Geref. Kerk. Den Burg, (geb. Fanfare) v.m. 10.30 uur, Leesdienst. Den Burg, (geb. Fanfare), n.m. 3 uur, Ds. V. d. Leer. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. V. d. Leer. Oosterend, n.m. 3 u., Leesdienst. Geref. Kerk (H. V.) Oosterend, v.m. 10.30 en n.m. 3.30 u., Ds. V. d. Vloed. Leger des Heils. Zondag. 7.30 Bidstond. 10.00 Heiligingsdienst. 3.30 Verlossingsbijeenkomst. Dinsdag. 8 uur Soldatensamenkomst. Donderdag. 8 uur Heiligingsdienst. Leiders: Kapt. D, Pieters en Luit. Th. Plomp. ,r„In 1 „SePt«mber-nummer van „Hulshouding van nu uitgave H. v. d. Marck's Uitg.-Mij. V. Roermond, wordt mededeeling gedaan van de voorlichtingscursussen, die dezen win ter gegeven zullen worden in koken (vooral met t oog op de distributie), naaien, wasch- behandeling, verdeeling van 't inkomen en kinderverzorging. De textieldistributie met een doelmatig ge bruik van het puntenaantal wordt uitvoerig besproken. De volledige lijst van de textiel punten-waardeering is in dit nummer opge nomen, terwijl ook antwoord gegeven wordt op de vragen, die bij het Rijksbureau voor de regeling van verkoop van Textielproducten binnenkwamen. Op t gebied van voeding vindt de zuinige vrouw hierin 'n aantal recenten en ook hoe ze kousen moet verstellen. iï 1

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6