Wie? I1 LJ 1 1 J Hl 2 J L Ingezonden b! prebihbüurten m :r'f. .1 Mfft <Keldet*cfon Middenstand Hut inkaopen Adv-eAtentieJUtMwi Distributie-nieuws ïlieuiuJ uit 10& Vandaag pvoor 50 jaar m M Xe^ceUcA rueuuiï Ons leven in een kippen- boet Dr. Schiefter's Stofwisselingzout. Een sympathiek aanbod van het P.W.N» zijn geen U krijgt het geld met rente op rente terug voor winkeliers Visscherij V's'V .rT1"waken! Burgerlijke Stand van Texel Predikbeurten Schetsen uit het Buitenveld Serie II. We hadden dus een kippenhok. En bovendien... het was een aristocratisch kippenhok. Den eersten dag heben wij zoekgebracht met de Groote Reiniging. Een wonder is het ais men ziet hoeveel faecaliën, hoeveel restanten van ochtend-, middag- en avondvoer zoo'n geliquideerde kippenschaar nalaat. Een wonder ook, hoeveel overblijfselen van veeren en veertjes, van half en kwart opgepeuzelde insecten en ander .gebroed men aantreft Maar na een halven dag was de zaak schoon en kon een begin gemaakt worden met de huiselijke inrichting dezer kippenboet, die ons voor langeren tijd zal heben te huisvesten. In record-tijd werd een interieur ge schapen en ik kan U zeggen: het was een schóón gebeuren. Wélk een rjant schouwspel was dat, om daar ons heilig huwelijksbed te zien troonen onder het gegolfd-plaat-ijzeren dak, hoe intiem werd deze kamer niet bij het ophangen van enkele platen, die sedert vele jaren in Den Helder de salon en andere ver trekken sierden. Hoe genoeglijk was niet het engageeren van een super de luxe keuken: compleet met nestschalen, broodtrommel, messenbak en servies. En er kwam brood in den trommel, er kwam een kan melk ergens te staan en ten slotte was daar, als uiteindelijke comple teering, een kjant, een boek en een tafel. Toen was ons nieuwe huis gereed: kant en klaar ter huisvesting van zijn nieuwe bewo ners. Eén ding speet ons: dat niet wijlen het hier gefloreerd hebbende kippen-heir niet kon zien hoe hun voormalige home voor mensche- lijk gebruik omgesteld was. We hebben het er bést. Natuurlijk, men woont in geen paleis en men kan zóó tien be zwaren opsommen. Dat is geen kunst. Maar als mensch heeft men er in deze chaotische tijden een dragelijk menschwaardig bestaan en, eerlijk gezegd, hebben wij het beter naar den zin dan gedurende de laatste maanden. Des nachts hooren we de „bromvliegen" overtrekken. We hebben dezen insectennaam gekozen, om zelfs in het simpele woord niet meer herinnerd te worden, aan datgene, wat we achter ons gelaten hebben. Maar geen van ons vreest de bromvliegen, omdat wij weten dat kippenboeten buiten het bestek van deze wezens vallen. Des nachts is het koud in de kippenboet. Vlakbij, op een halve decimeter afstand, hoor je den polderschen wind voorbij kreunen. Dank zij de meegebrachte stapel dekens kun nen wij ons echter tot nu toe blijvend warm- houden. Er is een klein raampje, waardoor de ster ren schijnen. Vóór het slapengaan liggen we er naar te kijken. Het is het laatste restje poëzie wat ons gebleven is en... we zijn er dankbaar voor. Tenslotte is het onmogelijk volstrekt hopelooze gedachten te hebben als jnen zich verdiept in een klaren sterrenhemel. Tegen den morgen wordt het van binnen in de boet warmer en buiten kouder. In een gewoon huis beginnen dan de ramen te be slaan. In ons huis is dat anders. Daar begint het dak te „huilen". Het plaatijzer krijgt namelijk onderaan honderden kleine druppel tjes, en één voor één trillen die naar beneden. Tengevolge hiervan gebeurt het veelvuldig, dat men gewekt wordt door neervallend water. Men keert zich echter om, of trekt de deken over z'n hoofd. Men moet zich nu een maal weten te behelpen. Des morgens is het in ieder geval een frisch ontwaken. Er is in ons huis niet dat kleine huisje, zonder hetwelk geen enkele woning compleet geacht mag worden. Het onze staat veertig meter verderop, het land in. Er is uiteraard heel wat organisatie-talent voor noodig om des avonds, voor het slapen gaan, en des morgens bij het ontwaken een gepast gebruik van genoemd huiske te laten maken. Het ver af zijn van dit kleine perceel is lastig, maar wederom: men dient zich aan te passen. Zelfs aan de kleinste huizen! Een mensch wil zich eens wasschen, bij voorkeur des morgens. Dat kan ook in onze kippen-boet, maar men moet zich daarvoor naar het erf begeven, teneinde van de pomp gebruik te maken. In den beginne was dit niet zoo eenvoudig. Maar allengs leerde het aan en ge moest schrijver dezes zien, hoe hij links aan den zwengel zwengelt, en zich rechts wasschend te keer gaat. Niéts ter wereld is kouder dan pompwater. Het valt een mensch als gloeiend ijzer in den nek en op het arme hoofd. Maar men is ter stond wakker en blijft dat, héél den verderen dag. Des avonds, als het geregend heeft, scheidt ons van den weg en de kippenboet een stuk modderig land ter breedte van 150 meter. Een moeras vol van ongerechtigheden. Een soort biesbos van vette klei, verpapte mest, en water. Men schuivelt er met de grootst moge lijke omzichtigheid doorheen en talrijk zijn de malen, dat we op minder zachte wijze kennis maakte met de aarde, en thuiskwam in een staat, die even kwalijk riekend als onaesthe— tisch was. Maar... een mensch moet zich aanpassen en ook daarover komt men heen. Het is alles tenslotte maar een kwestie van even wennen. Het mooist zijn onze avonden. Vooral nu we buren gekregen hebben in de belendende apartementen. De eene familie leest, de ander zingt en de derde maakt on genoegen. Het is de meest fantastische caca- phonie, die men ooit gehoord heeft. De meest groteske potpourri van geluid en geluiden. Men is gescheiden door plaatijzeren schot ten, maar feitelijk zijn we allemaal bij elkaar thuis. Wij nemen dus kennis van malkander's zwakheden en nooden. We hooren verwijten en lofuitingen. We luisteren dé geheimen nood gedwongen af en nemen kennis van de klein ste bijzonderheden die de andere gezinnen be treffen. De nieuwe gemeenschap. Z(j tiert Ondanks den regen, die van de week naar binnen-lekte, ondanks de druppelen die ook vallen als het niet regent, ondanks den modder, ondanks het verre huisje en de „gehoorigheid" der afdeelingen. Ze tiert...! omdat het een aristocratische kippenboet is. Want wel beseffen we dat dit een der dege- lijkste van het heele Noorderkwartier moet zijn. Iedereen is namelijk jaloers op ons en alle andere kippenboet-bewoners slaan de handen ineen bij het zien van onze plantage. En omdat we benijd worden zijn we tevre den. verstopping, overmatig vet wil doen verdwijnen en de schadelijke 9®v?'9®n- aambeien, rheumatiek. zenuwachtigheid wil voorkomen, die zuivere bloed en Ingewanden met Het resultaat is verrassend! Men bespeurt terstond den grooten dienst aan de ge zondheid, men gevoelt zich vrijer en beter Flacon I 1.»S. Dubb.le tlacon I 17» bl| apoth.k.r. •n vakdrogliten. Werden we NIET benijd, waarschijnlijk hadden we onze bedden reeds weer opgenomen en gezocht naar een volgend rustpunt op onzen even langdurigen als moeilijken lijdens weg. Nü blijven we! In ons nummer van gisteren kwam een artikel voor waarin een overzicht gegeven werd van het vele en moeizame werk, dat gedurende deze week door het personeel van de water- en licht- bedrijven gepresteerd werd. Er kwam echter een passage in voor, welke thans niet juist blijkt te zijn. Er werd namelijk geschreven dat men zich voorzien had van de hulp van personeel van het P.W.N. te Bloemen- daal. In werkelijkheid was het echter zoo, dat reeds dien eersten morgen vroeg, na het bom bardement, door den directeur van het P.W.N. zelf spontaan werd aangeboden om te assistee- ren. En begrijpelijk, dat Den Helder van dit sympathiek aanbod een dankbaar gebruik maakte. Voor goed begrip van een en ander wilden wij dit nog even rechtzetten. den (Buiten verantwoordelijkheid van de RedactU. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) DE OPEN DEUR! Waarom geen officieele evacuatie? Geachte Redactie, vergun mij een plaatsje in uw veelgelezen blad, naar aanleiding van uw oproep aan plattelandsbewoners om hun deuren open te zetten voor Heldersche vluch telingen. Dit vond ik inderdaad schitterend, maar niet doeltreffend. Is er niet, zoo vraag ik, de mogelijkheid om er bij hoogere instanties op aan te dringen, dat deze menschen geëvacueerd kunnen wor den, met steun van de overheid, want inder daad, het allerarmste deel moet ook hier de tol weer betalen, en slachtoffer worden van alle ellende. Is het niet hemeltergend, dat deze menschen als in een kooi moeten opgesloten zitten (want geld om te reizen hebben zij niet) En wat zal de keerzijde van de medaille zijn? Binnen enkele dagen de gasthuizen vol zieken, want elk krotje, varkens- of kippen- schuur, wordt thans weer als slaapplaats in gericht, en zal mettertijd deze toestand niet veel meer ellende en kosten met zich brengen Ik zelf lig momenteel in een hooiberg met 4 volwassen personen en 4 kinderen, waar onder een van 3 maanden. Men kan zoo door het dak heen zien, het is een en al kou en tocht wat je daar opdoet. Neen, die toestand kan en mag zoo niet blijven, want dat kan het leed wel grooter, maar niet minder maken; men moet den ver- schrikkelijken toestand maar eens onder de oogen zien, 's avonds de uittocht van vrouwen en kinderen, en ouden van dagen, om te zoe ken naar een killen, tochtigen schuilkelder, of een schuur of hok bij den een of anderen boer, en hoelang moet deze verschrikking nog duren Geachte Redacteur, bij voorbaat zeg ik U mijn hartelijken dank. Een Abonné. Abonné heeft gelijk, dat de kleine man in de eerste plaats het slachtoffer wordt van de bomaanvallen op Den Helder, omdat die geen kans ziet zijn koffers te pakken en tijdelijk elders onderdak te zoeken. Evacuatie van over heidswege zou dan ook inderdaad wenschelijk zijn. Evenzeer als men dezen zomer, de men schen naar buiten gebracht heeft op kosten van dé overheid, zou het-nü wenschelijk zijn, dat men een rustiger woonoord opzocht, al thans een rustiger slaapplaats, maar dat schijnt helaas niet mogelijk. Was dat wel mo gelijk, men kan er van verzekerd zijn, dat de ter plaatse bevoegde autoriteiten er voor zou den zorgen, doch als er geen geld verstrekt wordt, dan kan men moeilijk tot evacuatie overgaan. De plaatselijke overheid kan ook slechts in den geldbuidel tasten, als ze dat eerst gedaan heeft in den geldbuidel van het rijk of in die van onze stadgenooten. En dat is nu juist niet mogelijk. Men kan er echter van verzekerd zijn, dat de bevoegde instanties aan het werk zijn om een oplossing te zoeken. Red. Heldersche Crt. Qstï&oitei Verloren gegane toewijzingen. Ten einde het zoekraken van toewijzingen zooveel mogelijk te voorkomen, wordt aan detaillisten enz. den raad gegeven de toewjjzin- e.d. aan grossiers aangeteekend en verzegeld te verzenden. Van in het ongereede geraakte toewijzingen moet bovendien mededeeling worden gedaan aan de gemeentelijke politie-autoriteiten. De politie brengt dan aan den distributie- dienst rapport uit. Het eventueel verstrekken van duplicaat toewijzingen wordt door het Centr. Distributie kantoor uitsluitend in overweging genomen, indien uit het politierapport blijkt, dat de ver loren toewijzingen aangeteekend en verzegeld zijn verzonden geweest. Voor tijdens het vervoer verloren gegane kan eveneens een verzoek om een nieuwe toe wijzing worden ingediend, onder overlegging van de assurantie van dit verlies en nadat van het verlies aangifte is gedaan bij de politie. In afwachting van het resultaat van het politioneel onderzoek, zal dan zoo noodig direct een toewijzing worden afgegeven. Inlevering bonnen tarwebloem, rijst, havermout, maizena en vermicelli. In het tijdvak van 4 t/m 8 November a.s. moeten bij den distributiedienst worden inge leverd, opgeplakt op opplakvellen, de volgende vervallen bonnen: no. 78 tarwebloem, no. 76 rijst no. 77 havermout, no. 28 maizena, no. 15 vermicelli. Voor elk artikel moet een apart ontvangst bewijs MD 201 worden ingediend. De inlevering moet geschieden in veelvouden van 10 bonnen, terwijl voor elk artikel ten mins'.e 40 bonnen moeten worden ingeleverd. Eveneens moeten in genoemd tijdvak de van derden ontvangen distributiebescheiden in de zakjes MD 258 met een ontvangstbewijs MD 257 worden ingeleverd. De inleveringsdagen zijn voor degenen, die een codenummer hebben van: 1001 t/m 1999 op Maandag 4 Nov. a.s., 2001 t/m 2999 op Dinsdag 5 Nov. a.s., 3001 t/m 3999 op Woensdag 6 Nov. a.s., 4001 t/m 4999 op Donderdag 7 Nov. a.s. 5001 t/m 5999 op Vrijdag 8 Nov. a.s. URK, 31 October 1940. Door 20 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag aangevoerd: 460 pond kuilpaling, van 1230 pond per vaartuig, prijs 4042 ct.; 118 pond fuikaal, 5253 ct.; 150. pond snoekbaars, 3132 ct.; 165 pond baars, 910 ct. en 300 pond voorn, 57 ct.alles per pond. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Wiepke, dochter van C. Rom- kes en D. de Boer, Lubbert, zoon van L. Bos en T. M. Romkes. Hendrik, zoon van N. W. C. Stuyfzand en H. Madchen. PLOTSELING VERSCHEIDEN. De oud-Urker, hoofdonderwijzer van de Chr. School te Bunschoten, de heer Albert Bakker, is Maandag, na een maag-operatie plotseling overleden. De heer A. Bakker was jaren lang hier onderwijzer totdat hij hoofd werd van de Chr. School te Bunschoten. WAAR WOON IK 7 Dat is voor zeer velen de vraag des avonds, wanneer de duisternis is ingevallen. Zeer velen moesten dan ook door anderen zelfs thuis worden gebracht. Een minder prettige ervaring had echter de stuurman van de PIu- UoncUten uil hei Vliedend ttlaadfS ONZE VROEDE VADEREN LEENDEN f 100.000.—. En wat zij er mee deden! Nu volgt de beslissing, over de werken, die voor het bedrag der leening ad 100MÜU- zullen worden aangevoerd. Door B. en w. wordt de navolgende lijst der werken ter tajei gebracht. 1. een lokaal voor den aanleg van zeevisch, 2. een brug over het Heldersche kanaal bij de Windsteeg; S. een politiebureau op het Molenplein; Jf. bestrating van de Gravenstraat. Bij de discussie over deze verlanglijst uitte de heer Over de Linden den wensch, dat het werk, genoemd onder no. j gebracht woi de op no. 2. De heer Oudenhoven deelt niet in dien wensch, omdat de Gravenstraat een doorloopen- de straat en slechts als een achterstraatje van de Keizerstraat te beschouwen is. De heer Franken acht het tamelijk onverschillig hoe de volgorde in de verlanglijst is en de heer Korver verlangt inlichting omtrent de mogelijkheid, dat alle vier de werken uit het bedrag der leening gevonden kunnen worden. De heeren Over de Linden en Oudenhoven wisselen nog van ge dachten, waarna de heer Van Twisk zich tegen den bouw der brug verklaart. Volgens spreker is deze brug niet noodig en voor de scheep vaart op het Kanaal zeer schadelijk. Niet min der dan 800 vaartuigen, wier schippers voor de betaling van havengelden geabonneerd zijn, be varen 's-jaarlijks het Kanaal en het aantal niet- geabonneerden bedraagt meer dan 1000. De op brengst der gelden noemt spreker zeer belang rijk, hetgeen door den Voorzitter wordt ont kend. De heer Oudenhoven bestrijdt het aan gevoerde door den heer Van Twisk, hetgeen hem des te gemakkelijker valt, omdat die spre ker in zijn mededeeling gewaagde van den schipper van het jaagschuit je, dat dagelijks, dus 365 maal per jaar, het Kanaal bevaart, als behoorende tot de geabonneerden ten getale van 800. Door den voorzitter wordt opgemerkt dat juist heden het bewijs is geleverd, dat de vaart op het Heldersche Kanaal door het bou wen der brug niet zal worden belemmerd. Im mers, nu hedenmiddag de stoomboot „Anna Corneliaen de veerschuit van den heer Jonker aldaar gelijktijdig konden passeeren, bleek het dat hoegenaamd geen bezwaar bestaat tegen den bouw der brug, uit het oogpunt van te ver wachten scheepsrampen. De stemming over de uitvoering der voorgedragen werken, door het publiek op de tribune blijkbaar met belangstel ling verbeidt, volgt nu. Met algemeene stemmen wordt besloten tot de stichting van een afslag lokaal van zeevisch aan de Buitenhaven, tot het bouwen van een politiebureau aan het Mo lenplein en tot het bestraten van de Graven straat. Met 10 tegen 6 stemmen wordt aange nomen het voorstel van B. en Wom eeiy brug te bouwen over het Heldersche Kanaal bij de Windsteeg. Tegen stemden de heeren Hordijk, Van Twisk, Van Neck, Verfaille, Klik en Over de Linden. vier. In de meening verkeerende, dat hij in de boot stapte, voelde hij eensklaps geen grond meer onder de voeten en kwam in het ijskoude water terecht. Gelukkig hoorde men aan boord van de Tuureluur en de Smient het hulpgeroep. Op het gevaar af zelf het leven te laten, moest men in het duister langs de kanten van de booten kruipen om den drenke ling te kunnen helpen. Ondanks de moeilijke omstandigheden, wist men den drenkeling met veel moeite te redden. ROME EN CONFUCIUS. De propaganda-congregatie der Roomsch- Katholieke kerk te Rome heeft voor China het deelnemen aan de ceremoniën ter eere van Confucius toegestaan, daar zij niet behooren tot de religieuse eerbewijzen, doch slechts bedoelen de piëteitvolle herdenking van den grooten mensch Confucius. Eveneens is het deelnemen aan burgerlijk eerbetoon aan gestorvenen of beeltenissen, ook voor de dusgenaamde dooden- tafels toegestaan. Horizontaal. I. Blijk van medeleven in vreugde. 8. Wisselgebruik, 9. Officieële eigendomsterm (afk.) II. Puntig. 13. Laatstleden. 14. Stimulans voor vruchtbaarheid. 16. Melodie. 18. Boom. 19. Bewijs van aan- of afwezigheid. 20. Binnen zekere perken. 22. Gast. 23. Schijngestalte van de maan. 24. Wellevendheidsvcrm. 27. Lidwoord (Fransch) 29. Familielid. 31. Veel gebruikt bjj wedrennen. Verticaal: 1. Uitspansel. 2. Radioter/n. 3. 'Sierlijke beker (Engelsch) 4. Egyptische godin. 5. Voorzetsel-voegwoord. 6. Geheel de uwe. 7. Verkenner (Fransch). 10. Lekkernij. 11. Vorm van een werkwoord, dat verheffen of rijzen beteekent. 12. Dameskrans. 13. Insect. 15. Tennisterm. 17. Rijtoer. 21. Veevoeder. 25. Deel van een tooneelstuk. 26. Plaats in Duitschland. 28. Deel van den Bijbel. 30. Idem. OPLOSSING VAN 26 OCTOBER. Horizontaal: Storm. 5 Pedel. Stal. 10 USA. 12 Reis. 14 Amsterdam. 17 Rog. 19 Es. 20 T.a. 21 Spe. 23 ii. 24 Ct. 26 Mij. 28 Re. 29 Kano. 31 OLO. 33 Spar. 35 La. 36 KM. 37 PK. 38 Al. 39 Bits. 41 A la. 43 Slim. 45 LS. 46 In. 48 AG. 49 Na. 51 Os. 53 KM. 54 Pen. 55 Den Helder. 59 Snel. 61 Ade. 62 Lena. 64 Vlieg. 65 Pasta, 3 4 5 6 7 8 9 10 p" 11 12 13 14 15 19 16 17 18 - 20 21 22 23 24 25 26 -,„i 27 28 29 30 31 Verticaal: 1 St. 2 Taag. 3 Olm. 4 Muts. 5 Part. 6 Dra. 7 Eem. 8 Li. 9 Strik. 11 S.E. 13 Speer. 15 set. 16 Dam. 18 Odalisk. 22 Praline 24 Co. 25 jl. 27 IJs. 30 Nat. 31 Oma. 32 Opa 34 Pal. 39 Blaas. 40 Si. 42 L.l. 43 S G 44 Manna. 47 Non. 50 Edel. 52 Shag 53 klep 54 Pret. 56 Eli. 57 E.d. 58 Els. 60 N.V. 63 Na! De prijs van 2.50 werd deze week toege kend aan den heer: J. STOLK, Florastraat 5, Den Helder. CORRESPONDENTIE: a-1?' W' A- v; A' Uw opmerking betreffende tot d0er'kWruUnfe dieref^ beh°°rt lnderdaad Mej. A. A. S. Prettig dat U besloten hebt Eff": w» w'i dat er thans omstandigheden zijn die soms uur - de nuzzle nnw De wlJze waarop U doch... niet de 8 ^eIl^waar gepermitteerd, van den nu77i 5 voor het nazien van aen puzzle-redacteur, ZONDAG 3 NOVEMBER. Ned. Herv. Gero. (Nieuwe Kerk, Weststraat), Geen dienst. Westerkerk (Helden der Zeeplein) V.m. 10.30 Ds. H. A. Enklaar. Geref. Kerk. Bethelkerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Veenhuizen. N.m. 3 uur Ds. Veenhuizen. chr Geref. Kerk (Steengracht) 's Morgens 10 uur, 's middags 4 uur, <i, heer J- Rebel. Oud-Gereformeerde Gemeente (Hoogstraat), 's-Morgens 10 uur: Leesdienst. Herst. Ev. Luth Gem. (Weezenstraat). 's Morgens 10.30 u.: Ds. W. J. F. Meineri, Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat) 's Morgens 10 uur, Ds. Jansen. Hersteld Apostolische Gemeente, Sumatrastraat. 's Morgens 9.30 uur. N.m. 15.30 uux. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat) Geen dienst. Evangeiisatiegeboiiw Vflzeistraat 's Morgens 10.30 uur Samenkomst, 's Middags 12.30 uur Zondagsschool e* 3.30 uur wederom Samenkomst. Leger des Heils. Zaal Spoorgracht 35. 's Morgens 10 uur: Heiligingsmeeting. f 's Middags 12.30 u.: Kindermeeting, 's Avonds 7 u.: Verlossingsamenkomst. I Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str, 8. 's Middags 4 uur: Dienst. DIENSTEN IN DE OMGEVING. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, nam. 2.30 uur. Ds. Kapteyn. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. M. van Wichen. H. Doop. Huisduinen, geen dienst. Noordscharwoude, vm. 10.30 uur. Ds. Nell. Winkel, voorm. 10.30 uur. Ds. Krop. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur. Ds. Van Biemen. Haringhuizen, voorm. 10.30 uur, Zondags» school. Nieuwe Niedorp, nam. 2.30 uur, Ds. de Mooy, Warmenhuizen, vm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Heerhugowaard, voorm. 10.30 uur, Ds. W. de Mooy. Anna Paulowna, vm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Eenigenburg, voorm. 10.30 uur. Ds. Kapteyn, St. Maartensbrug, vm. 10.30 uur, Ds. Witkop, Oudesluis, voorm. 10.30, Ds. v. d. Poel. Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Beek, Westerland, nam. 2.30 uur, Ds. v. Beek. Doopsgezinde Gemeente. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Geref. Kerk. Schagen, 9.30 uur, Candidaat J. v. d. Mye van Zandvoort. 's Middags 2.30, Candidaat J. v. d. Mye van Zandvoort. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Chr. Jongemannenvereeniging Bijeenkomst Dinsdagavond 8 uur in het Evangelisatiegebouw. Schagen: Ds. Terlinden van Amsterdam. Alkmaar, „de Unie", Koorstraat 10, v.m. 1' uur en av. 6.15, Ds. Ruys. Dankdag voor 't Gewas. GEBOREN: Willem, z. v. C. Mets en G. I' va-n Houte; Eduard, z. v. C. P. Moojen en D.Ij Eelman; Hendrika Jansje, d. v. J. Vermeulen en C. de Jonge. I ONDERTROUWD: A. Bakker en J. c' Buisman; W. L. Bakker en A. Postma. GETROUWD: J. Beumkes en J. de Radder>. J. Eelman en P. de Smit. OVERLEDEN: E. Dogger, oud 62 jaah echtgen. v. A. Boon; G. Smit, oud 64 jaar. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 uur Ds. Visser, Bedienin? H. Avondmaal. Oosterend, vm. 10.30, Ds. Kok. Den Hoorn, v.m. 10.30, Ds. Wesseldijk. De Cocksdorp, vm. 10.30, Ds. Salm. Koog, vm. 10.30, Ds. v. 't Hooft. H. Avond' j maal. Oudeschild, vm. 10, Ds. Tinholt. Dopsgezinde Gemeente. Waal, vm. 10 u. Ds. Gorter. Oosterend, nm. 3 u., Ds. Gorter. Geref. Kerk. pankuttf s. Buake' Den Burg, vm. 10 u, Cand. Wouda. voor het Gewas. Den Burg, nm. 3 u., Ds. v. d. Leer. r Oosterend, vm. 10 u, Ds. v. d. Leer. DanKU voor het Gewas. Nm. 3 u., Cand. Wouda. Geref. Kerk H.V. Oosterend, vm. 10.30 en nm. 3.30, DS. van Rotterdam. Leger des Hells. 7.30 u. vm. Bidstond. 10 u. vm. Heiligingsdienst. 3.30 u. nm. Verlossingsbijeenkomst. 5 u. nm. Openluchtmeeting. Dinsdag. 8 u. Soldatensamenkomst. Donderdag. 8 u. Heiligingsdienst. Leider; Kapitein D Pieters.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6