Alkmaarsche kaasmarkt Gfoofe boerderijband te Kalverdijk Doodelijk ongeluk I Marktberichten Siivïi-S Wltte k001 m 18000 str- Rijwieldief uit nood SCHAGEN OFFICIEELE PUBLICATIE van het Departement van Landbouw en Visscherij Offieieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij 2 flink rendeerende ZAKEN De Haagsche instelling .Schoolkinder- voeding' zendt iederen dag warm eten naar de verschillende scholen in de Residentie. Nu de koude is ingetreden, wordt iedere gamelle van een warmen overtrek voorzien (Foto Schimmelpenningh) WOLKBREUKEN RICHTTEN VERWOES- TINGEN AAN. Tal van plaatsen in Joego-SJa- vië geinsoleerd. Blijkens de berichten uit verschillende ideelen van Joegoslavië hebben de wolkbreu ken der laatste dagen geweldige verwoestin gen aangericht. De stad Trebinje in Zuid- Herzogewina is drie dagen lang van de bui tenwereld afgesloten geweest. Ook in Zuid- Servië is het verkeer tengevolge van het noodweer op tal van plaatsen gestremd ge weest. In Montenegro hebben bergstroomen zware verwoestingen aangericht. TEGEN TRAM OPGELOOPEN EN GEDOOD. Onvoorzichtig overgestoken. In de Vaillantlaan te Den Haag is gis teravond ongeveer 7 uur de 63-jarige C. van der M., wonende aan de Hoefkade waar schijnlijk d"or onvoorzichtig den rijweg over te steken, tegen een tramwagen van lijn 12 opgeloopen. De man kreeg een sche- delbasisfractuur en brak het linkerbeen. In het gemeenteziekenhuis aan den Zuidwal is hij later op den avond aan de gevolgen overleden. AARDSTORTING IN SPANJE. Gezin van zes personen bedolven In het plaatsje Baget nabij Gerona (Sp.) is als gevolg van den hoogen waterstand der laatste weken een deel van een heuvel ingestort waarbij een huis volledig bedolven werd. Het daarin wonende uit zes personen bestaande gezin vond daarbij den dood. WATERSCHAPPEN. Blijkens mededeeling 13 van het Centraal Bureau voor de Statistiek is uit een inge steld onderzoek gebleken, dat dë 2848 wa terschappen in ons land, welke aan een overzicht naar den financiëelen toestand medewerking verleenden, in '39 den totalen omslag van de ingelanden raamden op 16 millioen gulden. De totale schuld van deze waterschappen bedroeg 71 millioen gulden. In de provincie Noord-Holland hieven 325 waterschappen in 1939 een omslag van f 2.996.000, terwijl de schuld dier water schappen f 6.867.000 bedroeg. Het grootste aantal waterschappen telt Zuid-Holland (620), het kleinste Limburg (8). Het aantal interprovinciale waterschap pen is 54. Het totaal der belastingen, welke de wa terschappen in 1939 per hoofd per bevol king vorderden, bedroeg f 2.tegen onge veer f 68.— door het Rijk. f 32.— door de gemeenten en f 2.— door de provinciën. WERKVERRUIMINGSOBJECTEN IN DE TUINBOUWSTREEK! De Rijksinspecteur voor de werkverrui ming in Noord-Holland heeft aan de ge meentebesturen medegedeeld, dat hem in een bespreking met den bedriifsraad voor het tuinbouwbedrijf in Noord-Holland ge bleken is, dat het voor vele tuinders be zwaarlijk moet worden geacht bij uitvoe ring van werkverruimingsobjecten dadelijk de voor hun rekening blijvende arbeids- loonen en bijkomende kosten te voldoen. On der verwijzing naar een desbetreffende cir culaire van het departement van Sociale zaken verzoekt de rijksinspecteur daarom de gemeentebesturen de noodige soepelheid te betrachten door de belanghebbende tuin ders zooveel mogelijk te laten betalen op het tijdstip, waarop zij bij machte zijn het voor hun rekening komende deel der kos ten af te dragen. WERKVERRUIMING BLOEMBOLLEN STREEK. De hedrijfsraad voor het hloembollenhc- drijf heeft bij de werkgevers in het bloem- hollenbedrijf een onderzoek ingesteld naar in de komende wintermaanden uit te voe ren werkverruimingsobie.cten, als diep- snitten. afzanden. draineeren enz. Waar de uitvoering van deze objecten niet alleen aan vele werkloozen loonenden arbeid zal kunnen geven, maar ook de bodemproduc tie ten goede zal komen, heeft de bedriifs raad bij de Rijksinspectie voor de werkver ruiming het toestaan van rijkssubsidie be pleit. Onder toezending van een lijst van uit te voeren extra werken heeft de- hedrijfs raad thans de gemeentebesturen verzocht de uitvoering dier werken te willen bevorde ren door subsidiëering aan te vragen bij het departement van sociale zaken. Donderdagavond werd een ongeveer 35- jarige rijwieldief het politiebureau aan de Marnixstraat te Amsterdam binnengebracht. De man had bij het bureau een fiets ge pakt, welke op slot was en had zich daar mede in de* richting van het politiebureau begeven. Hij werd opgepakt, hetgeen ook ziin bedoeling bleek te zijn. Hij verklaarde te hebben gewerkt in den IJ-noIder en over onderdak noch over de noodige geldmidde len te beschikken, au de landarbeid vrij wel beëindigd is. HET BOERENFRONT IN NOORD HOLLAND. Het A.N.P. meldt uit Amsterdam: Gistermiddag om twee uur is het huis Heerengracht 538 officieel door het Boeren- front in gebruik genomen. Reeds eenigen tijd geleden werd het hoofdkantoor in Den Haag onder leiding van den heer Roskam in dienst, gesteld, nadat deze reeds in Utrecht de leiding van den agrarischen dienst op zich genomen had. Het kantoor in Amsterdam is bestemd als centraal punt voor de geheele provincie Noord-Holland. De leiding berust bij den heer J. Helms, terwijl organisatie en propaganda in han den zijn van den heer G. A. d. Hartog. Zoo- als bekend heeft het Boerenfront zich tot taak gesteld een organisatie te scheppen tot voorbereiding van de rijksvoedselvoor ziening. Hiertoe zijn op de benedenverdie ping twee ruime kantoorlokalen op smaak volle wijze ingericht. Deelnemers aan de zuivelheweging en veeboeren, kortom allen die hun werkkring in den landbouw en in aanverwante bedrijven gevonden hebben, kunnen op dit kantoor de noodige voor lichting verkrijgen. Het doel is hierbij de agrarische producenten bijeen te brengen in een front, het Boerenfront, en dat men daarin op den goeden weg is, werd gister middag. aldus het bericht van A.N.P.. we! bewezen bij deze openingsplechtigheid. Immers waren aanwezig slagers, vertegen woordigers uit het melkbedrijf, banketbak kers, veeboeren, bloemhandelaren en -kwee- kers. Met een woord van opwekking door de leiding van het kantoor was het huis in gebruik genomen. Het ligt in de bedoeling dat heden, Zaterdagmorgen, de hoofdlei ding van het Boerenfront uit Den Haag zich komt overtuigen van het resultaat, verkregen in de hoofdstad. PLAATS VAN DEN HEER M. PRONK AFGEBRAND. Kinderen spelen met lucifers. Gistermiddag plm. vier uur is de boerde rij van den heer M. Pronk, G 9 te Kalver dijk tot den grond toe afgebrand. Helaas is de oorzaak weer het spelen van kinderen met lucifers. Het echtpaar Pronk zat in den woonka mer, terwijl eenige kinderen van hen aan 't spelen waren op de dors en den zolder Doordat het al eenigszins duister begon te worden en de jongens iets zochten maakte één van hen „licht" met het noodlottig ge volg dat het stroo dat op den zolder lag onmiddellijk vlam vatte. De vlammen gre pen snel om zich héén. Het stroo dat tegen het hooi was opgetast was voor de vlam men welkom voedsel. Toen de ouders gewaarschuwd werden stond alles in lichte laaie. Aan blusschen viel niet meer te denken. Wel heeft men nog eenig huisraad kunnen redden, terwijl men de koeien welke deze week op stal waren gezet, gelukkig ongedeerd uit het brandende huis heeft kunnen halen. De motorspuit was spoedig ter plaatse en gaf onmiddellijk met eenige stralen flink water doch zoo gezegd aan redden viel niet meer te denken. De politie alsmede eenige autoriteiten wa ren bij den brand aanwezig. Doordat het een R. K. Zondag was, was de publieke be langstelling enorm. Voor het gezin Pronk, vader, moeder en twaalf kinderen, beteekent deze brand een ramp. Naar wij nog vernamen was één en ander laag verzekerd. KNAAPJE VAN WAGEN GE VALLEN. Donderdag is bij de Loet een treurig on geval gebeurd, dat een doodelijke afloop heeft gehad. Het zesjarig zoontje van den heer Bruin, uit Den Helder, die tijdelijk vertoeft in een woonwagen nabij de in aan bouw zijnde boerderij van Huiberts viel van een wagen met materiaal, - waar hij was opgeklommen. Het ventje kreeg de zware kar over de maag en werd in hoogst ernstige toestand naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Helaas is het daar gis teren overleden. De politie vestigt, in verband met dit on geval, nogmaals de aandacht der ouders op het gevaar, wanneer hun kinderen achter op rijdende wagens klimmen. ANNA PAULOWNA GESLAAGD. Bij het gister gehouden examen slaagde onze plaatsgenoot, de heer Ab. Kaan Cz., te Utrecht voor het einddiploma Slagers vakschool, tevens voor het Middenstands diploma. RIJKSPOSTSPAARBANK. In de maand October is op de Rijkspost spaarbank f3172.18 ingelegd en f 7337.83 uit betaald. Er zijn 3 nieuwe boekjes uitgege ven. BREEZAND. TEGEN DE BRUG GEBOTST. Gisterenmiddag reed de vrachtauto van den heer Swakman uit Schagen, doordat DISTRIBUTIE VAN BAKKERIJPRODUCTEN. De Secretaris-Generaal, waarnemend hoofd van het de partement van Landbouw en Visscherij, maakt ten aanzien van de distributie van bakkerijproducten nader het onder- volgende bekend. Bevoorrading van meel en bloem. De bevoorrading van meel en bloem, dat bestemd is om tot „gebak" te worden verwerkt, zal in den vervolge niet meer geschieden op basis van den omzet 1939. doch op ba sis van het aantal ingeleverde consumentenbonnen. Bakkers, die brood aan het publiek hebben afgeleverd, moeten de daarbij ontvangen bonnen inleveren op dezelfde wijze als tot dusver het geval was, dat wil dus zeggen naar keuze in doorschijnende papierenzakjes of op opplak- vellen M. D. 268. Zij moeten daarbij de bonnen van de broodkaart en die van de bloemkaart gescheiden houden. In geen geval mogen dus in hetzelfde zakje of op hetzelfde opplakvel zoowel broodbonnen als bloembonnen voorko men de broodbonnen moeten worden ingeleverd, in veel vouden van 720 stuks, de bloembonnen in veelvouden van 1440 stuks. 720 broodbonnen geven recht op een toewijzing van 50 k.g. mee! of bloem, 1440 bloembonnen eveneens. Bakkers, kruideniers, en andere winkeliers, die koek, koekjes, beschuit, taart, gebakjes, biscuit, cake, korstgebak e.d. verkoopen behooren de van hun klanten ontvangen bonnen op opnlakvellen M.D. 268 te plakken en op de ge bruikelijke wijze op den voor hen vastgestelden inleve ringsdag bii den plaatselijken distributiedienst in te leve ren, ter verkrijging van een of meer toewijzingen voor „ge bak". Ook hierbij moeten de broodbonnen en de bloembon nen gescheiden worden gehouden. In geen geval mogen dus op hetzelfde opplakvel zoowel broodbonnen als bloem bonnen voorkomen. De bonnen van de broodkaart moeten worden ingeleverd in veelvouden van 100 stuks, die van de bloemkaart in veelvouden van 200 stuks. 100 broodbonnen geven recht op een toewijzing van „100 rantsoenen gebak", 200 bloembonnen eveneens. Voor zoover de „gebak"-toewijzingen worden gebruikt voor het koopen van koek, biscuit, beschuit e.d. bij den grossier of den fabrikant, kunnen zij aan deze leveranciers worden doorgegeven om er genoemde artikelen mede te be trekken. Bakkers, die zelf koek, koekjes, beschuit, gebak jes e.d. bakken, kunnen hun „gebak"-toewijzingen, voor zoover zij deze wenschen te gebruiken voor het koopen van meei en bloem, doorgeven aan hun meelleverancier. Zij kunnen daarbij voor elk rantsoen „gebak" 70 gram meel of bloem betrekken. Een toewijzing van 1000 rantsoenen „gebak" geeft dus b.v. recht op 1000 X 70 gram 70 k.g. meel of bloem. Inlevering bonnen. Bakkers, kruideniers en andere winkeliers, die op de bon nen van de bloemkaart tarwemeel, tarwebloem, roggemeel, roggebloem, rijstemeel, rijstebloem of boekweitmeel aan het publiek hebben afgeleverd, moeten deze bonnen op opplak- vellen M.D. 268 plakken en op de gebruikelijke wijze op den voor hen vastgestelden inleveringsdag bij den plaatselijken distributiedienst inleveren, ter verkrijging van een of meer toewijzingen voor „tarwebloem". Deze bonnen van de bloemkaart moeten worden ingeleverd in veelvouden 80 stuks. 80 bloembonnen geven recht op een toewijzing van „10 rantsoenen" tarwebloem. Zooals reeds is vermeld, blijven in den vervolge de hroodhonnen na afloop van de week ,voor welke zij zijn aangewezen in plaats van 2 da gen nog gedurende de geheele daarop volgende week gel dig. In verband daarmede is thans bepaald, dat de inleve ring van broodbonnen bii den distributiedienst onverschil lig of deze in zakjes dan wel op opplakvellen geschiedt, nog gedurende een week, nadat zij vervallen zijn, kan plaats vinden. Zoo kan dus b.v. de voor de week van 4 tot en met 10 November aangewezen bon „13" van de brood kaart, die tót en met 17 November zijn geldigheid behoudt, uiterlijk nog op Zaterdag 23 November a.s. worden inge leverd. De bonnen van de bloemkaart welke een geldigheidsduur van vier weken hebben, moeten uiterlijk binnen een week na afloop van dien geldigheidsduur hij den Distributie dienst worden ingeleverd. De met „1" gemerkte bonnen van de bloemkaart, welke zijn geldig verklaard van 4 No vember tot en met 1 December a.s. moeten dus uiterlijk op Zaterdag 7 December zijn ingeleverd. Geen voorschottoewijzingen. Voorschottoewijzingen voor het koopen van gebak of voor het koopen van meel en bloem ter bereiding van gebak zullen niet worden gegeven, aangezien aangenomen mag worden, dat de hij de banketbakkers aanwezige voorraden mee] en bloem, alsook de bii de winkeliers e.d. aanwezige voorraden koek, beschuit, biscuit e.d. toereikend zijn om aan de eerste aanvraag van het publiek te kunnen voldoen. Ter bevordering van een spoedige herbevoorrading worden de winkeliers, die koek. beschuit, biscuit e.d. van grossiers en fabrikanten betrekken reeds gedurende de week van 4 tot en met 10 November in de gelpgenheid gesteld op den voor hen vastgestelden inleveringsdag de door hen ontvan gen bonnen van de broodkaart en de bloemkaart hij den distributiedienst voor een „gebak"-toewijzing in te wisselen. Regeling voor hotels e.d. De exploitanten van hotels, restaurants, café's, lunch rooms e.d. die zelf gebak bereiden en daarvoor tot dusverre een bloemtoewijzing van de Nederlandsche Meelcentrale ontvingen zullen in den vervolge de van hun bezoekers ontvangen broodbonnen en bloembonnen. waarop zij gebak hebben afgeleverd, op overeenkomstige wijze als de detail listen dat is dus op opplakvellen bij den plaatselij ken distributiedienst moeten inleveren ter verkrijging van een toewijzing voor „gebak". Hiertoe bestaat uitsluitend des Vrijdags gelegenheid. Deze toewijzing voor „gebak" moeten zij vervolgens bij hun leverancier inleveren ter verkrijging van meel 0f hloem Bovendien zullen de exploitanten van genoemde inrichtingen maandelijks van het Centraal Distributiekan. trvor een kleine toewijzing voor meel of bloem blijven ont- vangen om daarmede de hoeveelheid meel en bloem, welke ziï voor het binden van soep enz. noodig hebben, te be trekken Voor nadere inlichtingen betreffende het voren staande' wende men zich tot de plaatselijke distributie, diensten. VERPLICHTE OPGAVE VAN VOORRADEN MELKPOEDER. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogs, tijd maakt bekend dat op grond van het Crisis-Zuivelbe- sluit 1940 (Melkpoeder) ieder, die op 2 November 1940 te 24 uur een nette hoeveelheid van meer dan 2o kg. volle melkpoeder of 25 kg. gedeeltelijk ontroomde melkpoeder of 250 kg. magere melkpoeder of 250 kg. echte of kunst matige karnemelkpoeder of 250 kg. weipoeder m voorraad of voorhanden heeft, hetzij in eigen huis, bedrijf, pakhuis, enz., hetzij in entrepot, veem enz., verplicht is, van al deze voorraden vóór 7 November 1940 opgave te doen aan de Nederlandsche Zuivelcentralej Afdeeling Zuivel/Melkpro ducten, Laan van Meerdervoort 84 te 's-Gravenhage. De formulieren, waarop de opgave moet worden gedaan, die nen te worden aangevraagd bij genoemde Centrale. Zoolang de Centrale daartoe haar toestemming niet heeft verleend, mag door verhandeling, vervoer, aflevering of anderzins over den voorraad niet worden beschikt. Voor, raden, die in winkels in kleinverpakking aanwezig zijn, mogen aan consumenten worden uitverkocht. Voor wat betreft magere melkpoeder, karnemelk- en weipoeder kan zoolang niet anders wordt medegedeeld, verhande ling, vervoer, aflevering en verwerking (geen ompakking) ten behoeve van menschelijke consumptie op normale wijze doorgaan. De aandacht van belanghebbenden wordt er voorts op gevestigd dat slechts georganiseerden bij de Nederland sche Zuivelcentrale Afdeeling Zuivel, melkpoeder van de oorspronkelijke verpakking mogen ontdoen om in een an dere verpakking over te pakken, een en ander op bepaalde voorwaarden. Voor nadere inlichtingen over het voorgaande vrage men bij genoemde Centrale om toezending van circulaire No. 29261 der Afdeeling Melkproducten. DISTRIBUTIE VAN EIEREN. De Secretaris-Generaal, waar nemend hoofd van het Depar tement van Landbouw en Vis scherij, maakt in verband met de per 4 November a.s. in gaande distributie van eieren nader het volgende bekend. De detaillisten, die eieren verkoopen, dienen de in ont vangst genomen bonnen te plakken op opplakvellen, wel ke de distributiediensten ver krijgbaar stellen. Tegen inleve ring van deze opplakvellen met bonnen zullen de distributie diensten toewijzingen voor eie ren verstrekken. De detaillis ten kunnen deze toewijzingen ter herbevoorrading doorgeven aan de grossiers, die de door hen ontvangen toewijzingen bij de plaatselijke distributie- diensten behooren in te wisse len tegen verzameltoewijzingen Deze kunnen zij op hun beurt doorgeven aan de handelaren. De aandacht wordt er even wel op gevestigd, dat zij, die van den handel in eieren hun normaal bedrijf maken, gedurende de week van 4 tot en met 10 November a.s. nog eieren mogen betrekken zonder toewijzingen in te leveren, en wel tot een hoeveelheid, gelijk aan een kwart van hun omzet gedurende November 1939. Na 10 November a.s. zullen de detaillisten nog slechts eie ren kunnen betrekken op toe wijzingen. Voorschottoewijzingen voor het koopen van eieren zullen in verband met het vorenstaan de niet worden gegeven. Pluimveehouders, aan wie z. g. „voedertoewijzingen" zijn verstrekt, zullen er rekening mee behooren te houden, dat zij om in den vervolge weder om voor een voedertoewijzing in aanmerking te kunnen ko men een aantal reeds voor het betrekken van eieren aan gewezen bonnen van het alge. meen distributiebonboekje zul len moeten inleveren. Dit geldt zoowel voor de pluimveehou ders, die hun voederioewijzing ontvangen van de plaatselijke bureauhouders voor de voedsel voorziening, als voor hen, die zijn ingeschreven bij de sectie Bijzondere Diergroepen te Apeldoorn (leider de heer P. J, Wijk) van het Rijksbureau v. Voedselvoorziening in oorlogs tijd. MAXIMUMPRIJZEN VOOR EIEREN. Het Rijksbureau voor de Voed-I seï voorziening in Oorlogstijd! maakt hierbij bekend, dat voor het verhandelen van eieren door de grossiers de hieron der volgende klassen met d# daarachter vermelde prijzen zijn vastgesteld: a. Versche eieren: Klasse 1 (eieren van een ge wicht van 65 gram en meer per stuk; gemiddeld gewicht min stens 66 kilogram per 1000 stuks) f 7.40 per 100 stuks. Klasse 2 (eieren van een ge wicht van 6005 gram per stuk; gemiddeld gewicht 62 63 Kg. per 1000 stuks) f 6.! per 100 stuks. Klasse 3 (eieren van een ge-1 wicht van 5560 gram per stuk; gemiddeld gewicht van 5758 Kg. per 1000 stuks) f6.40 per 100 stuks. Klasse 4 (eieren van een P' wicht van 50-^55 gram per stuk; gemiddeld gewicht 53 Kg. per 1000 stuks) f 5$ per 100 stuks. Klasse 5 (eieren van een ge wicht van 4550 gram P® stuk; gemiddeld gewicht 47—4! Kg. per 1000 stuks) f 5.40 P6t 100 stuks. Klasise 6 (eieren van een ge wicht van minder dan 45 gram per stuk) f 4.90 per 100 stufe B. Kalkeieren: f 4.90 per 1™.. stuks. de bocht ZandvaartMolenvaart te groot genomen werd, tegen de leuning van de brug. Een paal daarvan werd een weinig ontzet. De vrachtauto werd beschadigd aan een spatbord en een der veeren schoot los of was gebroken. Proces-verbaal is opge maakt. De aanvoer was heden iets verminderd. Met 55.000 kg lag deze ongeveer 5000 kg onder die van de vorige week, hij blijft echter trots alles redelijk op peil. De hoogste noteering was natuurlijk on veranderd. Met 35.25 haalde ze de maxi mumprijs. maar onveranderd ook zag de markter een proces-verbaal tegen zich op gemaakt Deze hoogste-marktstapel was, naast een partijtje 20+. de eenige, die blijk baar niet de góedkeuring van den keur meester wist te verwerven. De markter zelf maakte zich er niet veel zorgen over. Het euvel is hem reeds eerder overkomen en tot dusverre werd zijn kaas. na herkeuring, doorgaans goedgekeurd. Het heele systeem van het keuren op de markt wordt daar mee echter tot iets als een komedie. Waar overigens tegenwoordig nog slechts een hoogst, enkele stapel de hoogste prijs weet te behalen, heeft de heele instelling wei nig befeekenis meer. Intusschen was de markt in doorsnee iets beter dan de vorige week. De meeste kaas werd verkocht voor prijzen van een halve tot een heele gulden onder den maxi mumprijs, terwijl de verkoop vlot plaats had. De gang van zaken in het binnenland is daarmee niet geheel in overeenstemming. De voorziening schijnt eenige moeilijkhe den op te leveren, doordat op het oogen- blik. waarop de distrihutie van kaas is be gonnen. de voorraden in de winkels betrek kelijk klein waren. Dit heeft ten gevolge, dat hier en daar onvoldoende kaas aanwe zig schijnt te zijn om te kunnen voldoen aan de vraag naar kaas op bons. Aange zien men de voorraad slechts weer kan aan vullen door bons in te leveren, stagneert ten gevolge van een en ander de geheele zaak De vraag uit het, binnenland schijnt hierdoor belangrijk te zijn gedaald. ALKMAAR. 1 Nov. Kaasmarkt. Aangevoerd: 20 stapels zijnde ®-°°0 Kg Fabriekskaai kleine f25.25 oer 50 Kg. Handel goed. NOORDSGHARWOUDE, 1 Nov. Aanvoer: 1600 kg. roode kool 5.50-440 kg. „ele kool 4.40. 2300 Kg. peen; b 3.20, c 2.60. op LANGF.NDT.TK, 1 Nov. ll'OO Kifgef0^ K,e r0ode ko°' 5-5.50. witïï 3.70—4.50, 12000 Kg. D. witte kool 3.10-3.00, 4000 Kg. Savoye kool Wegens dubb. zaken te huur of te koop: in Groente, Fruit en Comesti bles, op 1ste klas stand te Ber gen en Alkmaar. Te bevr. no. 366 Bur. van dit blad. Te huur: Mooi WOONHUIS te Bergen, rustig gelegen. Tot 1' Mei extra lage huur. Br. lett. •HS71 Bur. van dit blad. 2.50—2.80, 6200 Kg. uien 7.20-7.80, uien 7.107.30. drielingen 4.riep 7'm 8800 kg. peen 2.10—3, 400 kg. bieten 400 stuks bloemkool 7.20—7.60, 2e soort 30.000 struik andijvie 1—2. 300 Kg. 0 nas 4.40, 200 Kg. snijboonen 24.4027.50. Kg. druiven: Frankendalers 34.—. ALKMAAR, 1 Nov. Andijvie 1—2; appelen 4—12; 1lloeJ^uool I 12—19; bloemkool II 34-7; boeren^. 5.60—8.80; bieten 160—3; druiven 1 ,<jo; gele kool 360—520; groene kool i;ool kropsla 140520; knolselderie 3—5-J™' rapen 340; peren 6—13; prei 560—jjd terselie 1—2; postelein 0.53—0.70: rad'] roode kool 250—560; selderie 150—' nazie 0.52—0.66; spruiten 6-12; sntll"I 11—15; tomaten 511: uien 4820; kool 4; wortelen 260—310: wortelen witlof I 11—14; witlof II 9.50—10.50.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 8