T IERLAND? Part-Sa d gebombardeerd een aanslag op CHURCHILL over den oorlog Nieuwe Britsche aanval op Fransche kolonie Vervoerverbod voor stroop Duurder bier Fusie N*S*B.- Verdinaso W.A -marsch door AMSTERDAM Succesvolle aanvallen op convooien Radioprogramma Gevechten in de Grieksche bergen THAILAND en INDO-CH'NA Loonstrijd in Engeland Japansche recept e in Moskou Geen straatcollecten meer Italiaansch weermachtbericht Hevige strijd om Gallabat Dulfsch weertnachtbericht Koersen Nederlandsch clearinginstituut Eire wil neutraal blijven. De Popoio d'Italia schrijft over het orr derwerp „Engeland en Ierland": alles wijst erop, dat Churchill een aanslag op Ier land voorbereidt. Zijn verklaring van 4 No vember wordt door diplomatieke waarne mers te Londen als een nieuwe stap ter voorbereiding van de openbare meening op de worging der Iersche onafhankelijkheid beschouwd. Reeds sinds weken spreekt men in Londen van een aanval op Ierland. Tal rijke lords en leden van het Lagerhuis heb ben van de regeering geëischt te handelen. Voor Engeland bestaan er slechts twee mo gelijkheden om op een „neen" van Ierland te antwoorden: ofwel zich voor de Iersche rechten buigen, of de Iersche neutraliteit schenden. De door Churchill tegen Ierland voorbe reide aanslag, zoo vervolgt het blad, wordt door de in Engeland bestaande anti-Iersche stemming begunstigd. De aanslag zou reeds gebeurd zijn, als niet de Amerikaansche verkiezingen in den weg gestaan hadden. Een teleqram van de Valera. De Iersche minister-president de Valera heeft in een telegram aan den voorziter van de Amerikaansche organisatie voor de erkenning der Iersche republiek vastgesteld dat Ierland hef recht heeft buiten den oor log te blijven. Ierland behoort aan het Ier sche volk en Iersche gebied kan aan nie mand voor oorlogsdoeleinden worden overge laten, zonder dat daardoor het land in oor log verwikkeld wordt. Ierland zal zijn voor nemen om neutraal te blijven, tot het uiter ste verdedigen. Op den jaarlijkschen maaltijd, die door den Lord-major van Londen in Manshion House wordt gegeven, heeft de Britsche mi- nistér-president, Churchill, een rede gehou den, waarin hij onder meer zeide, dat En geland erin geslaagd is, den nood, waarte genover het zich eenige maanden geleden nog geplaatst zag, te overwinnen. Het is thans zes maanden geleden aldus Chur chill dat de Koning en het parlement mij met de regeering belast hebben Het is een groot voordeel voor ons, dat wij geen be loften of optimistische voorspellingen ge daan hebben, omdat een geheele reeks van de treurigste onaangenaamheden, aanval len en verschrikkelijke gevaren over ons gekomen is. Wij zijn aan groote rampen blootgesteld geweest. Wij hebben catastro fen beleefd en tot nu toe gevaren overwon nen. Maar het blijft een feit, dat Wij thans moeten tonnen, dat wij een groeiende kracht en een onbuigzamen wil tot overwinnen bezitten Het Engelsche volk wil dézen oor log doorstaan. Engeland zal de beloften die het den landen heeft gegeven waarme de het verbonden is of geweest is, houden". Nadat hij nog over de hulp van overzee ïfad gesproken, zeide Churchill, dat En geland tot dusver niet tot het offensief is overgegaan, omdat het nog niet voldoende munitie heeft kunnen produceeren. Men mag niet vergeten, dat de Engelsche wa penfabrieken thans pas met haar arbeid begonnen zijn. De vijand tracht thans ook, door aanvallen Engeland af te snijden van zijn overzeesche aanvoer, die van zoo groo te beteekcnis is voor de voortzetting van den oorlog. Engeland moet er dus op be dacht zijn, zijn heerschappij ter zee te blij ven behouden. Aan het slot van zijn rede hield Chur chill zich met Griekenland bezig. Engeland zal, aldus beloofde hij, in weerwil van alle dingen en alle bezorgdheid en van alle doodelijke gevaren niet nalaten, zijn best te doen om de Grieken te helpen. Volgens officieele mededeelingen groot bloedbad aangericht. Naar uit Vichy'wordt gemeld, zegt het D. N.B., heeft de vtce-gouverneur van equato- riaau Afrika, generaal Tetu, via Dakar in drie telegrammen mededegedeeld, dat de En- gelschen onder de Fransche en inboorlingen bevolking van Libreville in Fransch Gabon door de beschieting met scheepsgeschut en door het bomhardeeren uit vliegtuigen, dat onafgebroken aanhield, tot dusverre een vreeselijk bloedbad aangericht hebben. Ge neraal Telu meldt, dat de stad Libreville onophoudelijke werd gebombardeerd, dat tal rijke hommen midden in de stad neerkwa men, in het bijzonder in de omgeving van het hospitaal en ook op geringen afstand van het bisschoppelijk paleis. In den loop van eerf gevecht ter verdediging van de stad tegen de Engelsche troepen van de Gaulle en de Larminat heblien twee Fransche of ficieren en verscheidene inboorlingsschut- ters den dood gevonden. Een Fransche mis sionaris werd door een scheepsgranaat in stukken gereten. Generaal Tetu spreekt in een zijner telegrammen van de afschuwe lijkheid van den aanval op weerlooze vrou wen en kinderen, die tengevolge van de Engelsche blokkade, die al wekenlang te gen Libreville was afgekondigd, zonder ver zorging en zonder medicamenten zijn en leven onder de ergste ontberingen en in angst en vreeze. De Gaulle en de Larminat zijn niet alleen verraders, zoo constateert Tetu, maar ook lafaards. Alle Grieksche officieren opge roepen. STRIJD ONDER ZEER MOEILIJKE OMSTANDIGHEDEN. Aan het front van Koritza in Griekenland valt nog steeds sneeuw en de wegen en de bergen zijn tot 1200 meter boven den zeespie gel met sneeuw bedekt. United Press meldt, dat de gevechten doorgaans plaats vinden op een hoogte van 600 700 meter. In de nabijheid van Dragos zouden Zater dag drie en gisteren vijf Grieksche deserteurs over de Joegoslavische grens zijn gekomen- Zij beklaagden zich allen ten zeerste over het slechte weer en over de groote moeilijkheden, die aan het front van Koritza overwonnen moeten worden. Zij werden naar internee- ringskampen overgebracht. Intusschen worden in Griekenland verdere maatregelen- genomen om het legerte ver sterken. Alle Grieksche reserve-officieren die tot de lichtingen 1914, 1915 en 1916 behooren, zijn Vrijdagmiddag voor den werkelijken dienst opgeroepen. Voorts hebben alle in de Grieksche taal verschijnende bladen een communiqué gepu bliceerd, waarbij alle Grieken in Egypte, die tusschen 1910 en '20 geboren zijn worden be volen zich onmiddellijk bij de Grieksche con sulaten te laten inschrijven. Mijnenvelden. In de Grieksche wateren zijn op verschil lende plaatsen mijnversperringen aange bracht. Het Grieksche ministerie van Oorlog heeft een decreet gepubliceerd, waarbij het be spreken van militaire vraagstukken en van den toestand aan het front verboden wordt Personen, die deze verordening overtreden, zullen voor een militaire rechtbank worden gedaagd, zoo meldt het D.N.B. Metaxas moet democraat worden. Naar Nya Daghligt Allehande meldt, heeft het Engelsche dagblad Tribune een be langwekkende bijdrage geleverd voor de Engelsch-—Grieksche betrekkingen. Het ge noemde blad eischt van de Engelsche re geering, dat zij aan generaal Metaxas be paalde voorwaarden zal stellen voor het verleenen van de Britsche hulp. Metaxas moet er aan herinnerd worden, dat Enge land strijdt voor de democratie en de vrijheid en dat Metaxas ook den plicht heeft door het afschaffen van het totali taire regiem aan het Grieksche volk de vrijheid te hergeven. In Griekenland moet thans een coaiitieregeering worden ge vormd en in plaats van de dictatuur een parlementair syéteem worden ingevoerd. In dien Metaxas niet den moed heeft voor de ze reorganisatie, dan is het de taak van Engeland hierbij handelend op te treden. De staatscourant van Zaterdag bevat een beschikking, waarbij is bepaald, dat het af leveren aan en het vervoeren naar weder- verkoopers van stroop in den vervolge slechts kan plaats vinden onder dekking van door de Nederlandsche Meelcentrale af te geven bescheiden. Prijs per glas beneden twintig cent mag één cent worden ver hoogd. Naar het Vad. verneemt is aan caféhou ders door den secretaris-generaal van Han del en Nijverheid toestemming verleend den prijs van bier per glas voor zoover deze ligt beneden twintig cent te verhoogen met één cent. Deze prijsverhooging van het glas bier betreft dus uitsluitend de goedkoope zaken. Voor die zaken gelden de volgende maxi mumprijzen: voor Pils: 18 cent per glas; voor een kleintje Pils: 14 cent per glas; voor be legen Gerstebier 16 cent per glas. Deze prijsverhooging is een gevolg van het feit, dat de caféhouders, sinds zij om zetbelasting moeten betalen, niet uitkomen en zij deze omzetbelasting, die in rekening gebracht mag worden, niet per glas tot uit drukking konden brengen, omdat dit bedrag uitkwam op een niet in omloop zijnde frac tië van een cent. Volgens een bericht uit Vichy spreekt de Fransche regeering met stelligheid tegen, dat de regee ing van Thailand een ultima tum aan de Indo-Chineesche regeering zou hebben gestéld, waarin gebiedsafstand zou zijn geëischt. Van bevoegde zijde wordt te vens verklaard, dat gocïi Siameesch pro test tegen beweerde gebiedsschending van Fransche zijde ontvangen is. De toestand tusschen Thailand en Indo-China is onver anderd. In Engeland zal binnenkort een ernstige strijd om de-loonen ontbranden: Naar uit een eigen bericht uit Londen van het Go- tenburgsche dagblad voor handel en scheep vaart blijkt, zal in Engeland binnen niet al te langen tijd een grooten strijd om de loo- nen worden gevoerd. De werkgevers oefenen op de Britsche regeering een druk uit om te bereiken, dat een controle wordt ingevoerd, die een verder stijgen van de Engelsche ar- beidsloonen moet verhinderen. In de Engelsche pers en ook in 'andere organen is een dergelijke controle op het loonpeil door de vertegenwoordigers van de Engelsche werknemers geëischt. Deze kwes tie is nu bijzonder acuut geworden, daar in de Britsche machine-industrie een looncon- flict is uitgebroken. Hier hebben de werkge vers de eischen van de Engelsche arbeiders voor een hooger loon en bepaalde verbete ringen in de arbeidsvoorwaarden van de hand gewezen. Veel Russische hooqwaardiq- heidsbelileeders aanweziq. Gistermiddag heeft de Japansche ambas sadeur, Tatekawa, ter gelegenheid van het Japansche 26ste eeuwfeest zijn eerste recep tie gehouden. Van Sowjetrussische zijde wa ren verschonen de plaatsvervangende chef der regeering en plaatsvervangende com missaris van buitonlandsche zaken Wyskins ki, de commissaris van oorlog, maarschalk Timosjenko, de commissaris van marine, admiraal Koesnetsof, de maarschalken der Sowjetunie, Boedjenny, Koelik, legergene raal Merelskof (je plaatsvervangende chef van den generalen staf Smorodpnow de plaatsvervangende commissaris van buiten- landsche zaken, Losowski, en talrijke andere vertegenwoordigers van het commissariaat van buitenlandsche zaken. Verder waren aanwezig de vertegenwoordigers van het corps diplomatique en de buitenlandsche pers. In diplomatieke krirtgen achtte men het verschijnen van talrijke der meeste pro minent Sowjetpersoonlijkheden uit staat en leger bij de eerste receptie in het huis van den nieuwen Japanschen ambassadeur een opmerkelijke gebeurtenis. Van Severen herdacht. De vereeniging van het Verdinaso in Ne derland met de N.S.B. vond plaats op Za terdag 9 November 1940, des morgens om half elf in het Willem de Zwijgerhuis te Den Haag. De stichter van het Verdinaso Joris van Severen, die op den tweeden Mei door de Franschen werd neergeschoten werd her dacht, Daarna heeft de leider van het Verdina so, de heer Ernst Voorhoeve de beweging aan de N.S.B. overgedragen en den heer Müssert trouw gezworen. Met het zesde coüplet van het Wilhelmus werd de plechtig heid gesloten. EMPRESS OF JAPAN VERGAAN? Volgens niet bevestigde berichten, zou de Empress of Japan, behoorende tot de cana- dian Pacific line, in den Noordatlantischen oceaan gebombardeerd en vergaan zijn. Dit bericht is schijnbaar afkomstig van een Japansche journalist, die zich aan boord bevond van hef Japansche schip Foeshimi Maroe, welk schip, naar hij mededeelde, drie s.o.s.-signalen van de Empress of Ja pan heeft opgevangen. EEN VISCH VAN 990 KG. De bemanning van den treiler „Joven Matilde" te Alicartte, heeft op 2 mijl van de kust zoo'n geweldige visch gevangen, dat het haar eerst na groote inspanning gelukte het beest voor den wal te brengen, waar de visschera het dier doodsloegen. De visch is van een tot dusverre niet be kende soort. Men veronderstelt, dat het een visch uit den Atlantischen Oceaan is, die in de Middellandsche Zee verzeild is ge raakt. Het beest weegt 900 kg en is 6 m lang. ALLEN VOOR „WINTERHULP'. Naar wij vernemen zijn tot nader order alle straatcollectes, voor welk doel ook, verboden. Deze maatregel is ultgevaardig in verband met „Winterhulp" voor welke instelling alleen gecollecteerd mag worden. DÉFILÉ VOOR IR. MUSSERT. De W.A. van de N.S.B. heeft Zaterdag met ruim vijfduizend man in de hoofdstad ge marcheerd en gedefileerd voor den leider der N.S.B., ir. A. A. Mussert, welk défilé werd afgenomen op den Dam. De stoet stelde zich op in de omgeving van het nieuwe Muiderpoortstation, op een uit- getrekt terrein, het oude Tuinwijk. Uit alle deelen des lands rolden tusschen twaalf en een uur lange extra treinen het Muiderpoortstation binnen. Ook de politie, onder leiding van commis saris Staal, had uitvoerige maatregelen ge troffen. Op het opstellingsterrein, het stations plein en in het station was veel politie en marechaussee aanwezig. De stoet was ingedeeld in vier heerbans. Deze heerbans bestaan uit drie tot vier bans en de bans zijn weer in 'drie tot vier vendels onderverdeeld, ieder uit honderd tot honderd tien W.A.-mannen bestaande. De stoet werd geopend door tamboers en muziek van den heerban Amsterdam. Achter de muziek volg den de algemeen commandant, mr. A. J. Zon dervan en zijn adjudant, na wie de hoofden van dienst vart het stafkwartier der W.A. marcheerden. In voorbeeldige orde en volmaakte disci pline marcheerde de W.AR. onder het speij len van vroolijke marschmuziek en het zin gen van strijdliederen, door de oude bin nenstad naar den Dam. Omstreeks kwart over één kwamen reeds de eersteg roepen W.A. mannen en verschil lende officieren op het terrein aan. Even over half twee arriveerde de lijf wacht van den algemeenen leider, welke zich opstelde op de kleine steentjes, rechts van den rijweg, gerekend van het Centraal Station af, onder leiding van den comman dant Hein. Klokslag twee uur werd statig en lang zaam de vlag van de nationaal-socialistische beweging geheschen aan den vlaggenstok in het plantsoen. Tien W.A.-mannen. onder commando van compaan Van der Smagt betrokken de vlagwacht. Op den Dam waren voorts leden van den Nationalen Jeugdstorm, leden van de P. O. (de politieke organisatie): de eerste vrouwe lijke leden in uniform arriveerden en ook de Duitsche genpodigden kwamen aan. Kwart voor drie arriveerde, luide toege juicht. de algemeen leider, ir. A. A. Mus sert, vergezeld van Kesler. adjudant, ban- heer uit Utrecht, Witkamp, Van Geelkerken, plaatsvervangend algemeen leider en hoofd- stormer van de N. J. S., kolonel De Vrijer en Schout van Duren, gewestleider, Graaf de Marchant et d'Ansembourg, Veltmeyer, commandant van de Nederlandsche S.S. en talrijke andere hooge partijfunctionnarissen Inmiddels Waren vertegenwoordigers van den Duitschen Arbeidsdienst, van de Hitler- jugend, van de Duitsche S. S., de Ortscom- mandant met officieren van zijn staf, verte genwoordigers van de Duitsche partij, aan gekomen. Staande in een open auto nam de alge meen leider, ir. Mussert, het défilé af. Het duurde ruim een half uur, voor de W.S. was voorbijgetrokken. Het vendel Pe ter Ton besloot den stoet. Het 156ste Italiaansche weermachtsbe- richt luidt: Schitterende verkenningen van onze ca valerie, die doorgedrongen is tot de rivier de Vuvos en daarbij een vijandelijk kanon onbruikbaar gemaakt en wapenen buitge maakt heeft. In het centrale deel der Middellandsche Zee vielen onze. formaties bommenwerpers Engelsche vlootstrijdkrachten aan, troffen het bommen van zwaar kaliber een slag schip en een vliegtuigmoederschip en ge raakten in strijd met vijandelijke vliegtui gen. waarvan zij er twee brandend neer schoten. Een derde is vermoedelijk neer geschoten. Een formatie jagers heeft een vijandelijk toestel van het type Blenheim neergeschoten. In Noord-Afrika hebben onze bommenwer pers krachtige acties gevoerd boven Ouas- saba, Maaten Bagoesj, El Daba en Foeka, waarbij talrijke branden gesticht werden. Bovendien zijn de haven van Alexandrië en Port Said doeltreffend gebombardeerd. Al onze vliegtuigen zijn op hun basis terugge keerd. De vijand heeft enkele bommen boven Derna laten vallen zonder schade aan te richten. Zooals in weermachthericht nr. 153 aan gekondigd, hebhen zich in Oost-Afrika ver bitterde gevechten voltrokken in de zöne van Gallabat. Als gevolg van aanvallen van sterkere strijdkrachten had ons garni zoen van Gallabat zich na dapper verzet op Nefemma moeten terugtrekken. Een te genaanval, die een der volgende dagen uit gevoerd werd. slaagde niet door de onvol doende getalsterkte der strijdkrachten. Gisteren heeft een nieuwe tegenaanval, uitgevoerd met inmiddels aangekomen ver sterkingen. het geheele verzet van den vij and omvergeworpen. Gallahat is onnieuw in onze macht. Onze luchtmacht, die doel treffend deelgenomen heeft aan de opera ties door de vijandelijke detachementen met mitrailleurs en hommen te bestoken, heeft drie Engelsche pantserwagens in brand geschoten. Bovendien bombardeerde zij Gedaref en veroorzaakte daar een groo ten brand. Tijdens een vijandelijken luchtaanval die gisteren bij het aanbreken van den dag op Sardinië ondernomen werd werden in het gebied van Carbinia bommen geworpen, die geen slachtoffers maakten of schade aanrichtten. Een vijandelijke luhctaanval in het gebied van Cremona heeft evenmin slachtoffers gemaakt of schade veroorzaakt Vanavond trachtten vijandelijke vliegtuigen boven Napels te vliegen. Daar zij terstond door het luchtafweergeschut ontvangen werden,- konden zij geen bommen boven de stad laten vallen. Enkele bommen vielen tusschen Napels en Pompeji. Een brand bom kwam bij Torre Annunziata, neer, waar geen schade teweeggebracht of slacht offers gemaakt werden. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Onze formaties gevechtsvliegers hebben overdag en 's nachts de vergeldipgsaanvallen op Londen voortgezet. Zij troffen weer tal rijke voor den oorlog belangrijke bedrijven. Voorts bestookten onze gevechtsvliegtuigen dikwijls in stoutmoedige duikvlucht, wapen fabrieken en vliegvelden met bommen en brachten op verscheidene plaatsen hevige ontploffingen teweeg. Op verscheidene punten werden verkeerswe gen succesvol met bommen bestookt en het spoorwegverkeer belemmerd. Aan de zuid kust waren haveninstallaties, een troepen kamp en een electrische centrale het doel van den aanval onzer gevechtsvliegers 'sNachts werden behalve Londen, 'weer Birmingham en I iverpool aangevallen Op verscheidene plaatsen werd brand veroor- Jl f,ant!all#n (°P schapen gelukte het op f K-M- Jen westen van Ierland een grooten koopvaarder van omstreeks 25.000 brt. door verscheidene zware bommen te beschadigen °P oosten van Harwich kreeg eln beveBiffd Van i°°° h'r-t" die in een sterk dat hefde fïanv Voer' zulke zware treffers, een aanval n opengereten werden. Bij den nn J ït vT» eCn konvooi e,ders beschadig den onze lichte gevechtsvliegtuigen nog een vrachtschip van 8000 b.r.t. door het werpen denRritT1nen'iE-e,n. nui,arh oorlogsschip heeft bradvt luik,'oot H.49 tot zinken ge- Koersen voor stortingen op 11 November '40; Reichsmarken 75.36; Belga's 30.1432; Zwit sersche Francs 43.56; Lires 9.87; Deensche Kronen 36.40: Zwecdsche Kronen 44,85 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. DINSDAG 12 NOVEMBER 1940. Hilversum I, 415 m. A V RO-uItzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP, Gramofoonmuziek, 8.30 Orgelspel. 8.50 Concertgebouw-orkest en solist (opn.) 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest (11.0011.20 Huishoude lijke wenken). 12.00 Gramofoonmuziek. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP, 1.00 „Uw hond en de mijne", causerie. I.05 AVRO-Amusementsorkest en soliste. 2.00 Cyclus „In den schijnwerper". 2.15 Viool en piano. 2.40 Zang met pianobegeleiding. 3.00 AVRO-Musette-ensemble (opn.). 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Omroeporkest en solist. 5.15 Nieuws-, en economische beursberichten ANP. 5.30 Puszta-orkest. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.25 „Het distributie-systeem en de bestem' ming van inkomen in oorlogstijd", causerie. 6.45 Actueele repo-tage of gramofoonmuziek, 7.007.15 Vragen van den dag en nieuws berichten ANP en sluiting. Hilversum II, 301.5 m. KRO-uitzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Wij beginnen den dag. 8.30 Gramofoonmuziek. II.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.50 Frans Wouters en zijn Caliente-orkest (12.451.00 Nieuws- en economisch berich ten ANP. 1.001.15 Gramofoonmuziek), I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 KRO-symphonie-orkest (3.454.00 Gra mofoonmuziek) 4.40 Cyclus „Wij en onzen tijd". 5.CO VPRO: Jeugduitzending. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberich ten ANP. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Zang met pianobegeleiding. 6.15 KRO-symphonie-orkest en solist. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.007.15 Vragen van den dag en nieuwsbe richten en sluiting. Kootwijk, 1875 m. NCRV-uitzending. 7.C0 Berichten (Duitsch). 7.15 Gramofoonmuziek (7.307.45 Berichten Engelsch). 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Schriftlezing en Meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.35 Gramofoonmuziek (9.009.15 Berichten Duitsch). 10.00 Amsterdamsch salonorkest en gramo foonmuziek. II.30 Berichten (Engelsch). 11.45 Gramofoonmuziek (12.00—12.15 Be richten). 12.30 Berichten (Duitsch). i Nieuws" en economische berichten ANP- 1.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek. 1.30 Berichten (Engelsch). 1.45 Gramofoonmuziek (2.00—2.15 Berichten Duitsch.2.302.45 en 3.303.45 Berichten Engelsch). tCe"0, P'ano en gramofoonmuziek. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 RVU: Cyclus „Hoofdstukken uit de g«' schiedenis van de lach." 6.00 Gramofoonmuziek (6.306.45 Berichten Engelsch). 7.00—7.15 Vragen van den dag en nieuwsbe richten ANP en sluiting. De vijand heeTt geen vluchten boven Duitsch gebied ondernomen. Een vijandelijk jachtvliegtuig werd in een luchtgevecht neergeschoten. Twee eigen vlleflf tuigen worden vermist. - Hot stuka-eskader van luitenant-kolonel Hagen heeft sedert het begin van den oor log 210.000 b.r.t. vijandelijke scheepsruim» tot zinken gebracht en 306500 brt. zoo zwaar beschadigd en ten deele in brand geschoten, dat on vernietiging van een derde dezer be schadigde soheensruimte valt te rekenen. A" vijandelijke oorlogsschepen werden door eskader vernield een monitor, vier torpe lagers, drie lichtschepen. Beschadigt' w den zes kruisers, een luchtafweerkruiser tien torpedojagers.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2