J VjjtJt&at Alcmaria Victrix-' Zeeburgia 3-0 Succes—B*K*C* 2 2 D.T\S» Nieuwe Niedorp 3-3 Magere zege van Stormvogels Matige vertooninq in Utrecht Enthousiast Haarlem klopt Ajax UUelAtnnen Alcmaria ls over alle linies sterker dan Zeeburgia en be haalt een welverdiende over winning. Het weer was zeer behoorlijk en hoewel het aantal toeschouwers uit den aard der zaak geringer was, dan toen de Alkmaar- sche derby voor veertien dagen werd uitge vochten. gelooven we toch, dat de penning meester der withemden niet ontevreden zal lijn over den toeloop van het publiek. Zeeburgia heeft een zekere reputatie en daarom waren we benieuwd, hoe Alcmaria het er af zou brengen tegen deze hoofdste delingen, die er eenigen tijd geleden in slaagden de Boys op eigen terrein te slaan. Welnu, de Alkmaarsche withemden. hebben ons een aangename verrassing bereid dooi de eveneens witgehemde Zeeburgianen be slissend te slaan. Naarmate de ontmoeting zich afspeelde, werd het allengs duidelij ker: Alcmaria was béter. Gedurende de eerste helft waren er perioden, waarin de gasten metterdaad niets hadden in te bren gen. De Sportparkbewoners gaven zich naar behooren en boheerschtcn het spel over alle linies. Het resultaat was een 3—0 voorsprong met de rust. In de tweede helft jiam Alcmaria het heel wat gemakkelijker op. Zeeburgia daarentegen speelde eerst om punten, later om het eeregoaltje.maar heel gevaarlijk is het nimmer geweest. De Alk maarsche backs, af en toe nuttig bijgestaan dor de watervlugge Rotring, vormden een linie, die voor de Zeeburgianen onoverko melijke moeilijkheden opleverden. En wan neer de laatsten een enkele maal tenslotte het Alkmaarsche doel wisten te benaderen, dan was daar altijd nog Brouwer, die zijn heiligdom correct schoon wist te houden. De wedstrijd. Alcmaria wint den toss en kiest eerst te spelen voor den wind en voor de zon. Het spel is even verdeeld, meer en meer echter neemt Alcmaria het initiatief, zoodat Zee burgia zich beperken moet tot uitvallen. Bij een daarvan zien we een allerverrader- lijkst draaiballetje voor het Alcmaria-doel terecht komen, dat door Brouwer verkeerd wordt beoordeeld. Enkele Zeeburgianen snellen toe, maar voor ze ter plaatse zijn, is de razendvlugge Rootring hen voor en deponeert den bal corner. Een oogenblik later is het leer al weer naar de andere zijde van het veld verhuisd en na goed samenspel van Helderman en van Wieringen heeft Alcmaria een corner te nemen. Er ontstaat dan een sort belegering van het Zeeburgia-doel, schot na schot wordt ingezonden, maar altijd is er iets, waardoor het scoren belet wordt. De belegering gaat door Talrijke schoten op korten afstand leveren niets op, eenige corners worden goed genomen, dan einde lijk een vliegend schot van Van der Pol. Een Zeeburgiaan tracht den bal weg te koppen, brengt daardoor het leer slechts even uit de richting, zoodat de keeper die eerst goed opgesteld stond, er geen grijpen meer naar heeft. Van de bovenlat ketst de bal hard achter in de goal een vretigde- gehuil breekt los - Alcmaria leidt met 1— Er komt geen verandering in het spel Alcmaria blijft de lakens uitdeelen, de middenlime beheerscht het middenveld corner op corner wordt genomen. De backs cl ringen ver op, wat even een gevaarlijk moment voor het Alkmaarsche doel ten ge volge heeft. Maar de verdediging is zeer snel en het leer gaat corner. Ook die geeft even nood, Brouwer had zich niet geheel juist opgesteld. De bal vliegt echter langs het doel en het gevaar is voorbij. Dan tijgen de Alkmaarders weer ten aan val, maar de keeper van Zeeburgia is uit stekend op dreef en houdt veel. Plotseling krijgt v Wieringen, die vrijwel doorloo pend door twee man wordt afgedekt, een moeilijke kans, hij draait zich bliksemsnel om en voor de verbijsterde Zeeburgia-kee- per weet wat er aan de hand is, ligt de bal al achter hem in de touwen. Alcmaria heeft zijn voorsprong vergroot tot 2—4. Men zou venvachten, dat Zeeburgia nu alles op alles zou gaan zetten om de drei gende nedeilaag te ontgaan. Misschien heeft ze dit inderdaad ook geprobeerd. Maar dan is de opzet niet gelukt. Want de Alkmaarsche belegering wordt voortgezet. Er volgen enkele corners voor Alcmaria, een enkele voor Zeeburgia. Van Wieringen komt in goede positie, maar zijn rush mis lukt. Dan plotseling een scherpe voorzet van links, de bal scheert voor het doel langs, de snelle Teilegen schiet toe als de wind, een goed schot en de stand is 30. Nog enkele minuten zijn te spelen, Van Wieringen krijgt nog een uitstekende kans, maar het schot komt recht op den keeper af. Dan fluit de scheidsrechter voor half time. Na de hervatting scheen Alcmaria het wel te willen geloo ven. Misschien ook waren de bezoekers zooveel beter. Hoe het zij, het overwicht van Ajcmaria, dat nu tegen wind en tegen de laag staande zon speelde, was verdwe nen en Zeeburgia had voortdurend het beste deel van het spel. De Alcmaria-voor- hoede liep daarbij nogal eens in het opge zette buitenspel-valletje. Intusschen had nu de achterhoede der Alkmaarders gelegenheid haar kunnen té toonen wat ze beteekende en ze bleek ovor Zeeburgia al even moeilijk te passeeren als enkele weken geleden voor de Boys. Brou wer oogstte enkel applausjes voor fraai van gen. De tijd verstreek en verstreek. Af en toe kwamen de Alkmaarders even opzetten, dan was het spel verdeeld en namgn de Zeeburgianen het heft weer in handen. Maar doelpunten kondon de laatsten niet. En waar ook Alcmaria den voorsprong welletjes scheen te vinden, kwam het einde met een onveranderde score. De wedstrijd, die vol spanning was begonnen, ging tot op zekere hoogte uit als een nachtkaars, om dat er ten slotte totaal geen spanning meer in zat. De overwinning der Alkmaarsche withemden stond daarvoor langzamerhand te vast. Een vlugge wedstrijd, waarin Succes meer kreeg, dan haar toe kwam. B.K.C. heeft een gelijk spel uit Wieringen meegenomen en had een kleine overwin ning wel verdiend. Ze was meer in den aan val, dan de blauwzwarten en het spel stond ook op beter peil, dan dat der 3e klassers. De wedstrijd. Succes trapt af en allereerste begin is voor haar. Na 10 minuten spelen krijgt C. Lont de linksbinnen van Succes een vrije schop te nemen; de lat brengt echter redding. Het spel verplaatst zich snel en slechts door tijdig uitloopen voorkomt Prins erger. Ligtendag krijgt nog een goede kans doch op het beslissende oogenblik faalt hij. Na ongeveer 20 minuten spelen geeft Do- ves van de linker vleugel een goede voor zet, die Kuiper op even goede wijze in schiet, zonder dat Prins er iets aan kan doen (10). B.K.C. laat zich door deze goal niet ont moedigen, maar begint daarentegen een se rie goede aanvallen, meestal geleid door spil Paardekooper, op te bouwen. We zagen een goed schot van Jan van Wees er uit een volgende aanval weet de Schipper met een harde schuiver Posthumes te passee ren (11) De B.K.C. backs staan ver opgedrongen en zoowel Muntjewerf ads v. Teulingen Hz. ge ven de S.-voorhoede weinig kans. Aan den anderen kant is ook ledema. evenals Pos- thuimes, een groot struikelblok. Een keurig schot van Jaap van Wees gaat rakelings over en ook Meereboer zoekt het een keer te hoog. Af en toe zien we toch ook weer Succes aanvallen en bij één daarvan bof B.K.C. wanneer Doves van dicht by tegen de lat schiet. Enkele minuten voor het einde van eerste helft ontstaat een corner door steent terug spelen van Bijkers. Jaap van Wees neemt de corner goed en via Ligtendag scn Meereboer in (2—1) Vlak hierna fluit scheids rechter Metselaar, die de Snayer verving, rust. Na de rust. Direct na de rust ontstaat er een scher mutseling voor het B.K.C.-doel en éen der B.K.C.-ers schiet tegen een clubgenoot aan en de hal verdwijnt achter de lijn - B.K.C. zet thans weer- alles ot) alles om opnieuw de leiding te krijgen. Enkele aan vallen kunnen slechts door de Succes de fensie »ot corner verwerkt worden, die een ter niets opleveren. r 30 minuten van do tweede helft is HK-i- in den aanval, dnrh de winnendegoal kornt niet Tle weinige Snreps aanvallen ziin echter ook niet van gevaar ontbloot en een nraebt kans gaat voor haar verloren door Doves Een goed srhot van Sehnaitt kan Prins slechts tot een romer verwerken. TTet snel wordt er door de wederziidsrhe pondrurpn om het winnende doelnunt te blaken nipt fraaier en en dp gemoederen ra ken een weinig verhit, zonder dat de wed strijd eehter in ruw spel oniaardt. Het 1S vooral midvoor Schmitt, die zich niet steeds kan beheerschen. Het is jammer, dat deze speler, die toch ongetwijfeld een goede partij speelt, zich steeds weer tot unfaire trucjes laat verleiden. Het slot van den wedstrijd eindigde met aanvallen over en weer, zonder dat één der beide elftallen nog kan doelpunten. We konden ons met de beslissingen van scheidsrechter Metselaar niet steeds ver eenigen en hebben deze referèe wel eens be ter gezien. Er waren bij B.K.C. geen bepaalde uitblin kers, het heele elftal heeft een goeden wed strijd gespeeld. Vooral de achterhoede was goed in vorm. Bij Succes vonden we lede ma, Posthumus en Kuiper de besten. Een matige wedstrijd. Het is Nieuwe Niedorp gelukt om DTS te bedwingen. Het gelijke spel heeft ze ten volle verdient. En het was maar goed dat scheids rechter D. Stam, die ook in de malaise mee deelde, het einde floot, want DTS geraakte al meer uitgespeeld. Mooi spel is er weinig te zien geweest. De spanning, die er danig in kwam toen Nieuwe Niedorp zijn achter stand inliep, vergoedde veel. Wel nam DTS toen door De Vries weer de leiding, maar dit was van korten duur, want enkele minu ten later maakte de gasten wederom gelijk. Dat geen der partijen later het winnende puntje wist te maken was maar goed ook want geen van beiden verdiende to winnen. De wedstrijd. DTS wint den toss en verkiest in den wind te spelen. Na eenige ongevaarlijke aanvallen van beide zijden is het N. Niedorp die het eerst een corner krijgt te nemen. Deze wordt weggewerkt. Toch laat N. Niedorp zich van zijn goede zij He zien en bij een doorbraak lost de midvoor een kogel die Jonker echter stopt. Dan komt DTS geleidelijk aan meer los. Aanval <m aanval wordt ondernomen, maar succes bliift uit. daar N. Niedorp met man en macht verdedigt. Als DTS iets meer terugtrekt, is het N. Niedorp, dat een corner forceert. De bal wordt goed weggewerkt, een goed opgezete aanval volgt meteen. Bakhuis zet goed voor en Carnas scoort onhoudhaar (1—0). Er is nu ruim een kwartier gesneeld. Weer sluit DTS de tegenpartij in en het is opmerkelijk dat als ze inzien dat er zoo geen kans bestaat er door te komen, trekken ze weer terug. Er ontstaat weer een door braak en nu is het Bos die den bal in de touwen iaagt (2—0). Even later is het De Vries die op den keeper afstuift, maar Blok ker loopt op het juiste moment een nas naar voren en de hal wordt corner geslagem Deze wordt achter geplaatst en dan is hei rUS,Na de rust trapt DTS af. De aanval wordt door Ter Haar onderbroken. Deze nlaatst terug naar de hack, maar Carnas was er als de kippen bii en zet den hal scherp voor. Bos mist echter de kans en \- Niedorp ontkomt aan groot nog een vergeefsche poging gnnf N. Niedorp er vandoor en Kooij moet redden ten koste van een corner. Deze wordt goed genomen en de bal verdwijnt in het net 21. De gasten pakken nu nog beter aan en DTS moet alle zeilen bijzetten. Nadat eerst De .Waard over schiet en kort daarna De Vries net naast kopt, wordt een fout in de verdediging van DTS resoluut afgestraft en de stand is 22. Nu komt de spanning er pas goed in. Bij een aanval van DTS zet De Vries stug door en weet den bal langs den keeper te plaat sen (32). N. Niedorp houdt dapper vol en enkele minuten later is de stand 33. Wel doen beide partijen nog pogingen om het winnende puntje te maken, maar succes blijft uit, zoodat DTS haar eerste verlies- puntje boekte. StormvogelsD.W.S. 10. Stormvogels was compleet, terwijl D.W.S. Grifhorst had in plaats van Slot. Het begin was voor Stormvogels, dat hoe wel tegen den wmd in spelend, direct een drietal corners kreeg te nemen, welke niets opleverden. Toen zette Melchers, die een uitstekende spilpartij vertolkte zijn voorhoede aan 't werk. Deze linie speelde in een pittig tem po, dat de IJmuider verdediging voor las tige problemen stelde. Gelukkig voor Haak c.s. liepen de hoofdstedelijke, aanvallers nog al eens in den buitenspelval en was hun schieten niet best. Rust 00. Gesteund door den wind, zat Stormvogels na de hervatting direct voor liet D.W.S.- doel. Na 10 minuten kon Schoorl het eenige doelpunt van den wedstrijd maken. In de Amsterdamsche verdediging boter de het nu heel wat minder goed, zoodat Schoorl c.s. kansen genoeg kregen, doch het schot bleek hopeloos zoek. In de laatste minuten kreeg Dröger nog een kans om gelijk te maken, doch hij schoot hard tegen den paal op. DOS—CVV 3—1. De wedstrijd is een slappe vertooning ge weest, Vooral in de eerste helft stond het spelpeil al zeer laag Na 15 minuten spelen slaagde Ketting er in met een goed schot CVV de leiding te bezorgen (01). De DOS- aanval hield het spel weer te kort, waar door v. d. Horden én Mastenbroek geen lastige taak hadden. Na een half uur spelen kreeg DOS een strafschop toegewezen, waaruit Siebes gelijk maakte (1—11. Reeds direct na de hervatting zette De Lang het leder goed voor doel en kopte Dumortier onhoudbaar in (21). Invaller Van Luin had reeds direct succes. Uit een vrijen trap plaatste hij den bal juist op het hoofd van Dumortier, die v. d. Oever* geen kans gaf (31). Met dezen stand kwam het einde. AJAX—HAARLEM. 1—4. De sterk verjongde Haarlemploeg heeft door enthousiast spel een volkomen verdien de overwinning behaa'ld op de Amsterdam mers, die dezen middag wel heel erg naar hun vorm liepen te zoeken. Toch was de eerste helft wel het aankijken waard, want al stond het voetbal niet direct op hoog peil, spanning was er genoeg. Hecds na 17 binuten spelen wist Ajax door Ottelan der, die van Wijngaarden verving, het eer ste doelpunt te maken. Langzamerhand kreeg Haarlem ondanks het nadeel van den wind de overhand, en de gelijkmaker na 20 minuten door invaller Bakker met een keurigen kopbal uit een voorzet van Minaber gescoord, was volko men verdiend. In de tweede helft was het voornamelijk Haarlem dat den toon aangaf. De Ajax ach terhoede beging verschillende fouten. Wel trachtte Ajax door alles op den aanval te zetten, nog succes te krijgen, maar toen 10 minuten voor het einde Bakker een hoog schot van verren afstand op het Ajax doel loste en Keizer vergeefsche moeite deed de voor zijn hoofd heengaande bal te stoppen, speelde Haarlem een gewonnen wedstrijd. ADO—'T GOOI 3—0. Verdiende overwinning. Een volledig Ado-elftal ontving hedenmid dag op het terrein in het Zuiderpark 't Gooi uit Hilversum. De gasten kwamen met een invaller op de rechtsbuitenplaats en be proefden al middenvoor den nieuweling Groenewoud. Ado speelde eerst tegen den vrij straffen wind in. welke in de lertgte over het veld stond. Van den beginne af was Ado in de meerderheid. De Gooi-verdediging kreeg heel wat werk te verzetten. Nadat Ado eeni ge kansen gemist had, maakte Kok, de in valler, uit een der door 't Gooi geforceerde doorbraken, een doelpunt. Hij schoot den bal nl. in het door Koek verlaten doel. Dit punt werd echter geannuleerd, evenals daar na een doelpunt voor Ado, uit een kopbal van de Veer. In beide gevallen had de scheidsrechter terecht een overtreding waar genomen. Hét spel ging vervolgens meer gelijk op. Geleidelijk werd Ado echter ster ker, doch in de nabijheid van het doel bleef het spel te peuterig; ook werden eeni ge goede kansen verknoeid. Overigens weer de Mosterd in het Oooi-doel zich terdege, 't Gooi ondernam nog eenige gevaarlijke aanvallen, totdat Vreeke, Ado's rechtsbui ten, een scherpen voorzet gaf, waarbij de hal door Mosterd zeiven via een der palen in ziin doel werd gewerkt (10). Er kwam nu meer spanning, en Ado viel fel aan. strandende evenwel op een doortastende verdediging. Na de rust was bet spelbeeld vrijwel het zelfde als tevoren. Ado was ook nu het meest in den aanval doch bef doodelijke schot hleef uit. Bovendien werden opnieuw ongelegde kansen gemist. Tot de Heer aan Eversteijn gelegenheid gaf er 2—0 van te maken. Even later bracht dezelfde speler den stand op 30. Hardnekkig hield 't Gooi vol en meermalpn was bet Ado-doel in ge vaar. Nog een opflikkering van de thuis club, maar het bleef 30. Ado had ver diend gewonnen. Een kunstig werk In de beroemde glasschildersbedrijven van het budeten- land voorzien de vrouwen de prachtigste kristallen vazen van karakteristieke versieringen (Foto Weltbild) FEIJENOORD—H.D.V.S. 1—2 Met 21 zijn de Schiedammers Zondag in het Rotterdamsche stadion de baas ge bleven. Ilermes-Ü.V.S. heeft deze overwin ning grootendeels te danken aan de agres siviteit welke haar spelers aan den dag hebben gelegd en de groote volharding waarmede zij hebben gespeeld. In het bij zonder het plaatsen was bij Hermes-D.V.S. veel beter verzorgd Bij Feijerioord was het dikwijls slecht. Het eerste doelpunt van de Schiedam mers ontstond na zeventien minuten spe len toen L. Janse na enkele spannende oogenbiikken voor het Feijenorfrd doel zijn elub de leiding gaf (0—1). Verschillende keurige aanvallen van Hermes volgden. Uit een daarvan gaf Lengkerk een harde center naar'het doel. Borrani zag zijn kans, stormde toe en doelpuntte uitstekend (20) Bij Feijenoord kon men enkele minuten voor de rust een opleving waarnemen in deze periode konden de Rotterdammers hun eenige doelpunt scoren. Het gebeurde na een felle schermutseling vlak voor het Schietlamsche doel waaruit tenslotte Ven- te succes had (21). De tweede helft verliep doelpuntloos en was van mindere kwaliteit dan de eerste. V.U.C.—V.S.V. 1—4. Betere techniek. V.S.V. heeft ook den wedstrijd tegen V.U.C. weten te winnen. V.U.C. was dan ook een klasse minder dan de gasten, die een sublie me partij te beste gaven. Het samenspel sloot over alle linies en dit ging gepaard met goed open snel. Bovendien zijn de Vel- zenaren voorstanders van de stopperspil- methode en hierdoor is de toch al sterke de fensie haast niet te passeeren. Dit onder vond de voorhoede van V.U.C., welke toch al niet te sterk bleek. De oorzaak hiervan school weer in de fout, dat de middenlinie te veel achter bleef, waardoor de binnenspc- lers te veel moesten zwerven. Stam was de zen middag weet erg uit vorm en hield het spel noodeloos op. Het afgeven was over het algemeen slecht en .de Harder had ook al niet veel in te brengen, tegen den V.S.V- back Broek. Holleman was de beste man in de voorhoede. De techniek bij de Velzenarcn was ook veel beter verzorgd dan bij V.U.C. en het was dan ook niet te verwonderen, dat de gasten met de rust reeds een 30 voorsprong hadden. In de tweede helft komt er door een doel punt van De Harder een golf van enthou siasme over de Haagsche ploeg. V.S.V. moet dan alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen en de stand was dan ook zeker ge lijk geworden, als V.U.C. in die periode over meer geluk beschikt had. Het eerste doelpunt maakte Stera na goed doorgeven van Van der Lugt. Balvers zorg de voor nummer twee en Sterk was het weer. die van een kans door v. d. Kuil ge schapen. profiteerde. De Harder maakt na rust het eenige tegen- punt voor zijn club, door goed tusschen de backs door te glippen. Verder lukte het zooals reeds gezegd niet. doch bij V.S.V. maakte v. d. Lugt er nog 1—4 van. waarna V.U.C. een verloren wedstrijd speelde. K.F.C.—D.F.C. 0—4. In een door K.F.C. zeer slecht gespeelden wedstrijd, heeft D.F.C.' een verdiende 04 overwinning behaald. K.F.C. viel ditmaal als slachtoffer van haar eigen systeem. Immers D.F.C. speelde op dezelfde manier als de Koo- gers, met dit verschil, dat de bezoekers de juiste methode in de praktijk brachten en K.F.C. zich verleiden liet steeds aan te val len, waarmede zij verzuimde voldoende aan dacht aan haar verdediging te schenken. Hierdoor was het verklaarbaar, dat K.F.Cf, in het veld steeds de meerdere was, doch D.F.C. buitte op regelmatige tijden haar snelle uitvallen uit. K.F.C. beging voorts de groote fout het spel te kort te houden, waar door haar aanvallen steeds op de versterkte verdediging dood liepen. Reeds binnen 5 min. had D.F.C. de leiding genomen. De snelle Mijnden liet de K.F.C.-er Mol zijn hielen riea, zette op haf juist* oogenblik voor en Heybeek passeerd* keapar Klokkemeijer. Na een half uur vergroot!* D.F.C. dooi Mijnders, na fraai solowerk. de voorsprong tot 0—2, waarmede de rust aanbrak. Tn de tweede helft had K.F.C. haar opstelling ge wijzigd, hetgeen ook al geen verbetering was. Uit een schermutseling voor den Koogerdoel mond, bracht Los den stand op 03, terwijl Mijnders na een half uur opnieuw doelpunt te, 04, waartegen K.F.C. niets wist te stel len. XERXES—BLAUW WIT, 1—1. De thuisclub was volledig. Blauw "Wit nog steeds zonder Westphal. Veel moois heeft het vrij talrijke publiek niet te zien gekregen, omdat de wind aan het spel veel afbreuk heeft gedaan. Er waren in beide ploegen te weinig spelers, die met de moei lijke omstandigheden voldoende rekening hielden. Over het algemeen was Xerxes het meest in den aanval, maar wanneer haar voorhoede in de omgeving van het Amsterdamsche doel kwam. was het vaak mis. Het spel werd wel is waar goed over de vleugels geleid, maar de voorzetten wa ren doorgaans een gemakkelijke prooi voor de Amsterdamsche verdediging. Wat in den doelmond belandde, kwam terecht in de handen van Ferwarda. die zijn doel in goeden stijl verdedigde. De uitvallen van Blauw Wit hadden niet veel te heteekenen en Louwe had dan ook geen moeilijke taak. Kort voor rust nam Xerxes de leiding toen van Olffen hij een hoekschop den bal in het net joeg (1—0). In de tweede helft maakte Blauw Wit spoedig gelijk door toedoen van van Kol, die een voorzet van Bergman inkopte (11) Xerxes bleef hij na voortdurend in de meerderheid, doch veel geluk had zij niet. Tegen her einde zette Xerxes alles op alles maar wat zij oo probeerde, zij slaagde er niet in de winnende doelpunt te maken. BI. Wit mocht met dit gelijke spel dubbel en dwars tevreden zijn. WIERINGEN SUCCES II—SCHAGEN II 3—1 Het met 10 man opgekomen Schagen II kon het tegen S II in de morgenuren niet bolwerken. Wel gaven de bezoekers goed partij en S. kreeg de overwinning niet ca deau. In de eerste helft kreeg Succes wegens ha ken in het beruchte gebied een penalty toe gewezen door middel waarvan 't de leiding nam (10) Ondanks verwoede aanvallen van Schagen, waarbij de snelle linksbuiten zeer actief was kwam in den stand voor de rust geen verandering meer. Met den wind in den rug was Succes II in de tweede helft sterkpr. Maar toch brachten do bezoekers de partijen eerst nog op gelijken voet. Meerdere kansen ontstonden doordat de Schagen verdediging doorgaans slecht wegwerkte. De Succes-aanval was bij haar talrijke aanvallen lang niet doortastend genoeg maar Hollander stelde met een paar fraaie schoten de overwinning veilig. DAYEN EN LAPEBIE TREKKEN ZICH TERUG. PARIJS, 9 Nov. Naar wij vernemen zal Octave Dayen de wielersport vaarwel zeggen. In 1926 was hij kampioen op de baan om zich vervolgens op koppelwed strijden toe te leggen. Samen met Reynaud heeft hij op dit nummer groote triomphen behaald. Ook als achtervolgingsspeciaiist heeft hij een goeden naam gekregen. Nu hij den 34-jarigen leeftijd bereikt heeft, is de tijd voor hem gekomen om op zijn lau weren te gaan rusten. Een der allerheste wegrenners van de laatste jaren, Roger hapebie, heeft het zelfde voornemen als Dayen. Doordat hij eigenaar geworden is van een transport- zaak te Castillon is hij niet -meer in de ge leeenheid zijn vorm op peil te houden. I.tpebie heeft vooral naam gemaakt ln de ronde van Frankrijk van 1937. veel ia er in dien tijd over hem gesproken en eerst na langen tijd heeft men hem willen er kennen als den werkelijken winnaar van deze ronde van Frankrijk.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3