nEYT/'RECLAME Ingezonden Gemeenteraads vergadering Slaapplaatsen Herfst Woensdag 13 November 1940 Tweede Blad &adAtxLeuuLó Cijfers die spreken Men eet zijn spaarcenten op voor stadgenooten W. Noord-Wester storm raast over Den Helder Brandje in de Ooievaarstraat Inhouding van coupon belasting 2 Liter petroleum Huur noodslachtplaats Burgerlijke Stand van Den Helder Rijkspostspaarbank .VERHOOCT UW OMZET. Een advertentie in de Heldersche Courant Oudeschild De heer David Mets overleden Dienstregeling T* E. S- O» Den Burg 't Sinte-Maartenfeest ïlieuuM uit LUI Visscherij en Zending lUaïinel^AiMen De maandcijfers van de Rijkspostspaar bank spreken een duidelijke taal over den meer dan moeilijke,, toestand, waarin vele Helderschc menschen verkeeren. De uitgaven van menig gezin zijn verdubbeld en overtreffen in meerdere gevallen de Inkomsten, met gevolg, dat men bezig ls zijn spaarcenten op te consumeeren. Dat is een treurige werkelijkheid. In de maand October werd op het Postkan toor alhier, bijna 33.000 gulden meer terug betaald, dan ingelegd. In normale tijden is de verhouding van inleg en terugbetaling meest al ten gunste van den inleg. Er zijn ook dan wel maanden, dat de terugbetaling, die van den inleg overtreft, maar dat behoort toch tot de uitzonderingen. Het is waar, dat de wintermaanden minder van sparen komt dan in de zomermaanden. Men h£éft meer uit te geven aan voeding en kleeding, aan brandstoffen en andere nood zakelijke dingen, doch dit alles verklaart niet, dat de uitbetaling in October, den inleg zoo verre overtrof. Dat zijn de oorzaken van de evacuatie en de daarvoor veel duurdere levenswijze van de menschen. Ons volk is altijd een zuinig volk ge weest. Men kende de groote beteekenis van het sparen. De Heldersche bevolking maakte daarop geen uitzondering. Zou er wel een stad in ons land zijn, waar zoo veel inwoners een eigen huisje hebben als in Den Helder? Nu ziet men die eigendommen straks zwaarder belast, men ziet zijn zuinig gespaarde penningen verdwijnen tengevolge van den krankzin nigen oorlog, die het nachtelijk verblijf in de stad voor velen tot een nachtmerrie maakt. Het is een treurige waarheid. De Raad der gemeente Den Helder zal op Dinsdag, 19 November a.s. des 'namiddags 3 uur, ten Raadhuize bijeengekomen. De agenda luidt als volgt: Ingekomen stukken. a. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op het besluit van 22 October 1940 tot het aangaan van een geldleening. (Voorgesteld wordt dit stuk voor kennis geving aan te nemen). b. Verzoek van mejuffrouw D. Valkenburg om ontslag als onderwijzeres aan school 5. (Voorgesteld wordt het gevraagde ontslag eervol te verleenen, met dankbetuiging voor de bewezen diensten, met ingang van den door Burgemeester en Wethouders te bepa len dag). c. Verzoek van den heer L. J. van der Kuijl om hem eervol ontslag te verleenen als hoofd der O. L. school no. 14. (Voorgesteld wordt het gevraagde ontslag eervol te verleenen met ingang van den door Burgemeester en Wethouders te bepalen dag). Geldleening. Voorstel tot het aangaan van een geldlee ning. Couponbelasting. Voorstel inzake de inhouding van coupon belasting van rente van geldleeningen. Huur noodslachtplaats. Voorstel tot het inhuren van de noodslacht plaats. Benutten afvallen. Voorstel tot het vaststellen van een veror dening betreffende het ter beschikking stel len van afvallen van levensmiddelen, enz. Vergoeding Vakonderwijs. Voorstel tot het vaststellen van de vergoe ding voor vakonderwijzers over 1939 aan de besturen der bijzondere scholen. Vergoeding art. 100 der L. O. wet 1920. Voorstel tot het vaststellen van de vergoe ding voor boventallige leerkrachten over 1939 aan de vereeniging ,,Laat de Kinderkens tot Mij komen". Huur zeestrand. Voorstel tot kwijtschelding van de door N.V. Zeebad Huisduinen verschuldigde huur prijs voor een gedeelte zeestrand. Benoeming. Voorstel tot het benoemen als leeraar in vasten dienst aan het gemeentelijk lyceum van de heeren J. Gispen, J. van Waalwijk van Doorn en J. Boon, gerekend met ingang van 1 September 1940, als leerares in tijde- lijken dienst voor het cursusjaar 1940 1941 van mejuffrouw S. J. Reitsma. Voorstel tot het benoemen van den heer G. J. Sonnenberg, gerekend met ingang van 1 September 1939, als leeraar in tijdelijken dienst aan den gemeentelijken radiocursus, verbonden aan de zeevaartschool, alhier. Voorstel tot het benoemen van een ont vanger der gemeente en een hoofd van den controledienst der belastingen. Aanbevolen worden: 1. I. Valkhoff, commies-chef ten kantore van den gemeente-ontvanger, Den Helder; 2. F. Verstegen, hoofdadministratie-amb tenaar ten kantore van den gemeente ontvanger, Leiden. Ter inzage. Ter inzage is gelegd een overzicht van: a- de in erfpacht uitgegeven gronden, en b. de verkochte gronden over het 3e kwartaal 1940. Nog steeds loopen tal van stadgenooten te zoeken naar een onderdak voor den nacht, hoewel ook velen in de laatste we ken aan een slaapplaats geholpen z(jn. \Vy z(jn onze abonné's uit de omgeving dankbaar voor hun bereidwilligheid ruimte te maken en dikwijls voor zeer geringe vergoeding, Heldersche vluchtelingen op te nemen. Wij doen nogmaals een beroep op de .bewo ners van de omgeving van onze stad. Bezie uw ruimte nog eens. Wellicht weet u nog een plaatsje, waar iemand den nacht zonder angst voor bommen kan doorbrengen. Hieronder geven wij nog eenige adressen: Nw. Weg bij Den Helder: 2 slaapkamertjes. Bed met toebehooren meenemen. Egmond aan Zee: Slaapgelegenheid voor meerdere pers., eventueel geheel inwonend. Busverbinding naar Alkmaar. (20 min.). HippolytushoefSlaapplaats voor heer of dame. Barometer zóó laag, als in vele jaren niet voorgekomen is. Het was de laatste dagen weer „ouderwets" in Den Helder. Reeds Maandagavond stak een storm uit het Z.Z. Westen op, en na een roeri- gen nacht en een daarop vrij kalmen dag, be leefde men gisteravond en vannacht wederom een storm, en wel uit het West-Zuid-Westen. In en buiten Den Helder hoorde men de zware windstooten tegen de huizen daveren. De hoo rnen werden omgebogen en gierend en joelend zette de storm zijn weg voort. De hemel was één uit elkaar gerukte lap pen-deken. Voortijlende wolkenbanken reden langs het duistere zwerk en slechts een enkele maal puurden de sterren van het firmament naar beneden. Het was zwaar weer, en veie gedachten gin gen uit naar hen, die thans op zeegwaren. Want buitengaats was de sterkte van dezen storm nog heviger en er zal heel wat zeemanschap noodig zijn geweest om schip en bemanning veilig te behouden. Een record. Deze beide dagen hebben een record opgeleverd. Naar ons hedenmorgen name lijk werd medegedeeld heeft de baro meterstand een record-diepte bereikt. Se dert vele tientallen van jaren is het na melijk niet voorgekomen, dat het weer glas een stand van 725 bereikte. 735 was de laasgte waarop het kwam te staan. Een dermate lage stand komt wel voor in de buurt van IJsland, doch niet in deze omgeving. Een record, dat wel niet spoedig „verbeterd" zal worden. Wat de windkracht betreft, deze blijkt mee te vallen. Zoowel Maandagnacht als heden nacht kan men zeggen, dat hij gemiddeld een 8 a 9 bereikt heeft. Dat is: storm. Een orkaan was het dus, ondanks dat het zoo duchtig buiten huishield, niet. Het was een storm uit het West-Zuid- Westen en dat was de oorzaak, dat de Dijk en de overige „buitenkant" het niet zoo zwaar te verantwoorden kregen als men wel zou meenen. Hoewel het water vannacht vrij hoog opkwam, sloeg het niet over den Dijk. Slechts enkele malen spatten de brekers zoo hoog, dat ook de ringmuur bereikt werd. Hedenmorgen 7 uur was het weer in kracht aan het afnemen. Tegelijk met dit afzakken rees de barometer eveneens, zoodat aangenomen wordt, dat men het dieptepunt voorbij is. Zij tenslotte nog gememoreerd, dat de krachtigste windstoot Maandagnacht ge registreerd werd. Deze bereikte een snel heid van 28 meter per seconde. De bewoners waren afwezig. Eergisteren brak, door onbekende oorzaak, brand uit in de woning, gelegen hoek Ooievaar straatSternstraat. Omwonenden waarschuw den de politie, die terstond met de brandspuit uitrukte. Het bleek, dat nog slechts met één straal water gegeven behoefde te worden, aangezien het vuur reeds gedeeltelijk gebluscht was. De schade beperkte zich tot een gat in den vloer en eenig verbrand zaagsel. Een gelukkige omstandigheid, dat men zoo spoedig in staat was in te grijpen, aangezien de bewoners van het perceel niet aanwezig waren. B. en W. stellen den raad voor te besluiten: met intrekking van zijn besluit van 20 Fe bruari 1934 te bepalen, dat bij de uitbetaling van opbrengsten in den zin van de wet van 29 December 1933, tot heffing van een couponbelasting, zooals deze wet is gewij zigd bij besluit Secretaris-Generaal van het Departement van Financiën van 6 Juli 1940, verordeningenblad, stuk 14, nr. 63, ter zake van reeds 'gesloten en nog te sluiten geldlee ningen ten laste der gemeente, zal worden afgehouden de couponbelasting, welke daar van ingevolge genoemde wet zal worden ge heven, "voor zoover de voorwaarden, waar onder de leeningen zijn of zullen worden aan gedaan, zich daartegen niet verzetten. Oude grijze gracht en zware boom en droomen van langzaam ondergaande zomerpracht Gele blaad'ren dwarlen langs den wal op grauw-groen water en overal Bontkleurig' woerd breekt onbewust met luid gesnater de diepe rust. Najaarswind ruischend zwelt: weemoedig teeken, dat stil sterven vergezelt. George Nieuwenhuysen. (Overgenomen uit de bundel „Blij vende Dingen"; uitgave N.V. De Nederl. Boek- en Steendr. v.h. H. L. Smits. Den Haag). Van 4 November29 December. Wij vestigen er. de aandacht van de be trokkenen op, dat in het tijdvak van 4 November tot en met 29 December a.s. de met „periode 7" gemerkte bon recht geeft op het koopen van 2 liter petroleum. In de raadsvergadering van 14 November 1939 werd, overeenkomstig het voorstel van B en W, door den raad besloten om de nood slachtplaats te Koegras voor het jaar 1940 te huren van K. Zon, te Julianadorp, voor een bedrag van 262.50. Daar in verband met de tijdsomstandigheden de plannen voor den bouw van een noodslacht plaats ook voor 1941 aan de gemeente te ver- de bovengenoemde slachtplaats weder moeten worden ingehuurd. De heer Zon heeft zich op een daartoe ge daan verzoek bereid verklaard de noodslacht- palats ook voor 1941 aan de gemeente te ver huren. B. en W. stellen den raad daarom voor de noodslachtplaats te Koegras van K. Zon, te Julianadorp, met ingang van 1 Januari 1941 voor den tijd van één jaar in tehuren tegen een huurprijs van 262.50 en overigens op overeenkomstige voorwaarden, als voor 1940 gelden. van 12 November 1940. ONDERTROUWD: R. Wijmenga en H. T. Terpsma; P. van der Zee en R. J. Smak; C. Bakker en J. Luidinga;; J. Larsen en M. Naerebout. BEVALLEN: M. LanserAland, z.; A. C- Poletin 't Veld, d. Geslaagd voor het op 11 November j.1. te Amsterdam gehouden apothekers-examen onze stadgenoote, Mej. G. Westerbaan. Opgave betreffende het kantoor der pos terijen te Helder. In den loop der maand October 1940 werd aan bovengenoemd kantoor ingelegd 35.537,91 en terugbetaald 68.508.23 komt onder duizenden oogen Ook Uw advertentie Maandag is in zijn woning te Oudeschild overleden een zeer geacht ingezetene van dit dorp, de heer David Mets Wz. Gedurende een lange reeks van jaren is de heer Mets kan toorhouder van het hulppostkantoor te Oude schild geweest, en heeft gedurende die jaren zeer veel in het belang der inwoners van dit dorp gedaan. Ook in het maatschappelijk leven van het dorp zijner inwoning nam de heer Mets een groot aandeel, het wel en wee van dit visschersdorp ging hem zeer ter harte. De heer Mets was reeds eenigen tijd lijdende, en daardoor niet meer in staat zijn functie uit te oefenen, en genoot reeds een paar iaren pensioen. De overleden bereikte den 60-jarigen leeftijd. De crematie zal plaats hebben op Donderdag a.s. te 11.15 te Wes- terveld. Vanaf Zaterdag 16 November a.s. zal op het traject TexelDen Helder de dienst worden ingekort tot twee diensten per dag, n.1. van Texel om 8.45 en 14.45 en van Den Helder om 11 uur en 16.45. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. Rijkspostspaarbank Opgave betreffende het kantoor der poste rijen te Den Burg. In den loop der manad Oct. 1940 werd aan bovengenoemd kantoor ingelegd f 12.985,76 en terugbetaald 16.079,49 Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 32.970.32 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 21. Marktoverzichi De markt viel.Maandag tengevolge van het zeer ongunstige weder, een slecht bezoek ten deel; ook de vee-aanvoer was belangrijk lager dan we dat in de laatste weken gewoon zijn. Koeien werden 14 stuks verhandeld, de prijzen waren hoog en liepen van 140 tot f 315. Ook de pinken waren duur; hoogste prijzen boven de 200. Graskalveren waren er in uiteenloopende soorten, kleine brachten 70 tot 90, groote 125 tot 165 op. De wolvee-aanvoer was van weinig betee kenis, schapen deden prijzen van 30 tot 50. Overhouders golden 20 tot 26. Biggen waren er eveneens weinig, de prij zen loopen iets terug, betaald wgrd ongeveer 15 per stuk. Er wérden enkele beste schram men (jonge beestjes) verkocht voor pl.m. 28 per stuk. De kippenaanvoer vermindert, prijzen als vorige week. EIERENVEILING TEXEL. Wegens distributiemaatregelen geen no teering. Sinds onheugelijke tijden wordt op Texel het „Sinte-Maartenfeest" door de jeugd op luisterrijke wijze gevierd. Honderden kinderen ziet men dan door de straten gaan met lam pions, in allerlei vorm, terwijl ook van ouds de meest griezelige lichtvertooningen niet ont breken. In groote troepen wordt dan gewoon lijk rondgegaan onder 't zingen van het oer oude „Sinte-Maartenlied". Gisteravond evenwel, zeker wel voor 't eerst in de geschiedenis, heeft men dit lichtfeest niet kunnen houden. Het verduisteringsver bod maakte dit jeugdfeest onmogelijk. Derhalve minder ingelegd dan "terugbetaald f 3.093,73 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 3. Urk, 11 November. Door 35 vaartuigen werd j.1. Zaterdag aan den Gemeentelijken Vischaf- siag alhier aangevoerd: 270 pond baars, van 10 tot 30 pond per vaartuig, prijs 35 tot 38 ct., 180 pond baars, 15 tot 16 ct., 100 pond blei 8 tot 10 ct. en 200 pond voorn, 5 tot 7 ct., alles per pond. De visscherij in het IJsselmeer op aal en paling kan voor dit seizoen als geëindigd worden beschouwd. Het koude weer van de laatste dagen heeft de aal en paling geheel doen verdwijnen. ">e aal en paling heeft zich onder den grond teruggetrokken. De visscherij richt zich nu speciaal op snoekbaars, baars, blei en voorn. De laatste .naand van deze visch- periode op aal en paling was nog zeer goed. Door gemiddeld 30 tot 60 vaartuigen werd in de maand October per dag nog aangevoerd: 61775 pond kuilpaling, welke werd verkocht voor 2842 ct. per ^pond. 4825 pond lijn- of beugaal, 3445 ct. en 12018 pond snoekbaars, waarvan de prijs varieerde van 27 tot 38 ct. per pond. De laatste dagen waren de vangsten van de snoekbaarsvisscher iets beter. De kleine kust vaartuigen hadden vangsten tot 18 pond snoekbaars; de groote snoekbaarsvisschers, welke verder van den wal vischten met groote, Deugen, boekten veelal vangsten tot 50 pond per vaartuig. De snoekbaars was zeer duur in prijs. Gemiddeld werd deze verkocht voor 36 ct. per pond. De kleine kustvaartuigen hadden weekbesommingen tot 16 gulden per vaartuig. De groote stoombeugers hadden weekresulta- ten tot 50 gulden per vaartuig. De groote Noordzeevloot, bij de kust van Scheveningen, meldde heden bevredigende weekresultaten. De prijs der vêrsche Noordzeevisch was deze week zeer duur. Vangsten tot goed. De korders be- somden 350 tot 450 gulden per motorvaartuig. De vorige week T4 tot en met 9 November) werd door 10 tot 35 vaartuigen per dag aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aange voerd: 1710 pond snoekbaars, prijs 2838 ct., 1000 pond baars. 14 tot 17 ct., 650 pond blei, 8 tot 16 ct. en 500 pond voorn, 6 tot 8 ct., alles per pond. Urk, 11 November. Door 10 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 95 pond snoekbaars, van 520 pond per vaartuig, prijs 3536 ct., 70 pond Baars. 1516 ct. en 90 pond voorn, 14 15 ct., alles per pond. OVER PREEIiEN ÉN ARTIKELEN. Da. A. B.W. M. Kok schrijft iy de Zeeuwsche Kerkbode: Er wordt tegenwoordig weer meer dogmatisch gepreekt dan 20 a 25 jaar geleden. In vroeger jaren werd een „gemoedelijke" preek in vele kerken het meest op prijs gesteld. Daarin is verandering gekomen. Maar nu het andere uiterste: soms wordt aan de gemeente veel voor het hoofd gegeven, maar bitter wei nig voor het hart. We leven nu in een tijd t an hoogopgevoerde kennis. Een groot deel van vele preeken gaat over de hoofden van de een- voudigen heen. Er zijn bladen, die prachtige stukken voor theologen geven, maar de massa kan het voed sel niet verteren en men zoekt bevrediging in eenvoudige lectuur, die buiten onzen kring geleverd wordt. Waar zijn tegenwoordig de ge leerden, die, zooals vroeger Bavinck en Kuyper, tot het volk kunnen afdalen en in voor de menigte verstaanbare taal de groote werken Gods kunnen verkondigen Het contact gaat zoo verloren met het eenvoudige Gereformeer de volk. (Bultui verantwoordelijkheid van de Redact!». Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Schoorl, 10 November 1940. Geachte Redacteur. Ondergeteekende zag gaarne onderstaand stukje opgenomen in de Heldersche Courant, hopfcnde hiermede het algemeen belang te die nen, bij voorbaat dankend. Velen van mijn stad- en lotgenooten zullen, evenals ik, aanges.oten zijn (geweest zijn) bij de N.V. Brandverzekering Mij. Noord-Holland, gevestigd te Alkmaar. Vele duizenden inwo ners hebben onze getroi 'en stad tijdelijk ver laten en als de gelde.ijke toestand het toelaat gaan ze allen weer eens naar hun huisje kij ken of alles nog in orde is. Ook ik ging een dezer dagen weer eens kijken naar mijn spul len. Bij het doorzien van mijn corresponden tie vond ik onderstaand schrijven, van boven genoemde verzekering (vele jaren was ik bij deze maatschappij verzekerd). Het gevoel van veiligheid, en dat moet je hebben als je verzekerd bent, zal bij velen verdwijnen als zij onderstaande regels lezen. Want ik geloof toch niet, dat alle brandverzekeringen zoo handelen? Hier volgt het schrijven. Mijnheer, Betr. Uwe brandpolis no. 97266. Bij een gehouden controle dezer dagen is ons gebleken, dat Uwe inboedel onbeheerd staat, in verband waarmede wij U erop attent maken, dat onze Mij. geen risico loopt, wan neer het pand niet regelmatig door U wordt bewoond, daar elke contróle bij een even- tueele schade otbreekt, zien wij ons genood zaakt Uwe verzekering te schorsen. Hoogachtend, N.V. Verz. Mij. Noord-Holland. Ja, in den nood leert men zijn vrienden kennen, maar één ding is zeker, na dezen komt er een andere tijd en dan zullen die honderden Helderschen, di» ook zoo'n schrij ven hebben ontvangen, of nog moeten ont vangen, wel een andere verzekering opzoe ken, die hun trouw blijft. Is hier niets aan te doen? Wat moeten al aie menschen doen, die pas hun jaarpremie hebben betaald Per slot van rekening, wat voor risico loopt zoo'n Mij. Oorlogsschade wordt niet vergoed, een kachel wordt er niet gestookt en de bewaking van onze verlaten stad is safe. Vriendelijk ^bedankt voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, J. SLOT. Laan 18, Den Helder. T' delijk adres: Omloop D 72 .Schoorl, N.-H. U zult aan de maatregel van de door u ge noemde verzekering weinig kunnen doen, om dat zij krachtens "iet met u gesloten contract, de verzekering op kan zeggen, zonder opgave van reden. In iedere polis komt een clausule voor, waarin staat, dat de' maatschappij het recht van opzegging heeft met een termijn van 3 maal 24 uur opdat de verzekerde zijn risico elders kan dekken. De verzekerde kan, als hij zijn jaarpremie betaald heeft, het deel terugvorderen, van den tijd, die door de verzekering niet meer gedekt wordt. Ons is niet bekend, dat andere maatschap pijen tot bovengoemde maatregel zijn over gegaan. Wel is dat het geval geweest met alle Engelsche maatschappijen, omdat het goudverkeer met Engeland door den oorlog- gestopt is en men niet zijn bezittingen in Nederland te gelde kan maken, daar vijan delijk vermogen door de Duitsche overheid geblokkeerd is. Hetzelfde is b.v. het geval met verzeker den, die in Indië woonachtig zijn en de Bank hun ve>-«'-- v '-stalen. Geen enkele bank kan onder de huidige omstan digheden aan deze verplichtingen voldoen, omdat Indië door de Duitcche overheid be schouwd wordt als vijand en dus ook het vermoaen van de HoJ'ande.s in Tnd'ë p-eblok- keerd is. Als dus de premies van deze inboe dels niet door vri nder of familie betaald wordt, staan ze onverzekerd. Overigens beo-rijnen we de maatregel van g -noemde maatschappij niet, omdat het risico inderdaad minder geworden is, ten gevolge van het feit, dat men niet stookt en er dus geen vuur in huis komt en U terecht onmerkt, dat bij oor1o"-=vernietiging toch geen uitkeering plaats heeft. Red. Heldersche Crt. Overveen, November 1940. Geachte Redactie, Het onrustbarend en bijna dagelijks toene mend aantal ongevallen met doodélijken af loop van personen, die, door de duisternis mis leid. te water raken, geeft mij aanleiding door middel van Uw blad aan alle voetgangers, die in het donker moeten of willen uitgaan, den raad te geven steeds een stok mede te nemen, waarmede men er zich gemakkelijk van kan vergewissen of men den waterkant heeft be reikt en of wellicht andere hinderpalen (trot toirbanden, lantaarnpalen, verkeerspaaltjes, kelderingangen, fietsen, enz.) in den weg staan. Door het nemen van dezen eenvoudigen en binnen ieders bereik liggenden voorzorgs maatregelen, zullen verreweg de meeste van deze ongelukken voorkomen kunnen worden, vooral omdat het tasten met de stok, voordat men den voet neerzet, vanzelf dwingt tot be hoedzaam loopen. Wielrijders, waarvan er tijdens de verduiste ring ook al zoo velen te water geraakt en ver dronken zijn, kunnen uiteraard dezen voor zorgsmaatregel niet toepassen, maar het fiet sen bij volslagen duisternis, dient vooral in streken, -waar water is, als levensgevaarlijk geheel te worden nagelaten. Ik vertrouw, dat U deze waarschuwing in het algemeen belang wel in Uw blad zult wil len opnemen en dank U bjj voorbaat. Hoogachtend, A. DONKER. 's-Gravenhage, 11 November. Bij besluit d.d. 9 November 1940 van den generaal-majoor N. T. Carstens, daartoe gemachtigd door den bevelhebber van de Duitsche Weermacht in Nederland, is met ingang van den 15en No vember 1940 aan den officier van administratie der le klasse J. P. Scheepmaker, eervol «ont slag uit den zeedienst verleend, wegens ophef fing van zijn betrekking.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5