Hevige gevechten in Griekenland De textieldistributie uitgebreid Ta'rijke scheepsdoelen aangevallen Mevrouw Mussolini onderscheiden Prijzen voor vleesch- en vleeschwaren Radioprogramma Spoedig eea beslissing verwacht Amerika heeft ook rechten in Tanger Duitsch weermachtbericht Groote bedrijvigheid te Gibraltar Londen is half ontvolkt Oorlog aao de wandluizen Eogelsc'ne luchtaanvallen op ons land Nat. Herstel wil alle partijen opheffen FEUILLETON P. G. WODEHOUSE Aan het geheele Grieksch-Italiaansche front wordt volgens S.P.T. weder hevig ge vochten. Volgens de jongste berichten van de Grieksch-Joegoslavische grens nadert de strijd in den sector van Koritza zijn hoogte punt. Men verwacht dat hier spoedig een beslissing zal vallen. Volgens mededeelingen van Italiaansche zijde zijn aan beide zijden omvangrijke af- deelingen infanterie en artillerie ingezet, terwijl zoowel het Italiaansche als het Griek sclie luchtwapen een groote rol bij de krijgs verrichtingen speelt. Het laatste Italiaansche weermachtsbc- richt luidt: Aan het Grieksche front werden gisteren aanvallen en tegenaanvallen ondernomen, die vooral in den sector van het negende le ger verbitterd waren. Onze luchtmacht, in nauwe samenwerking met de troefden, bom bardeerde spoorwegen, artillerie- en vijan delijke stellingen, waardoor branden en ont ploffingen ontstonden en de verbindingen werden verbroken. Ook troepenconcentraties werden bestookt. Een van onze vliegtuigen is niet teruggekeerd. Onze vliegtuigformaties bombardeerden haveninstallaties van Soeda (Kreta) en de .haven van Alexandrië. In Noord-Afrika bombardeerde onze lucht macht de vijandelijke vliegtuigbases van El Daba en Maaten Bagoesh, waar een ge weldige brand ontstond, alsmede de instal laties van Mersa Matroeh en den spoor weg tusschen deze laatste plaats en Bir Amasin. Een rijdende goederentrein, be staande uit dertig wagons, werd door bom men en mitrailleurvuur getroffen en ge raakte in brand. Te Alam en Islagoeiya, veertig kilometer ten zuiden van Sidi el Barani, werden tentenkampen en een der tig mechanische voertuigen in duikvlucht met mitrailleurs beschoten en met bommen van klein kaliber bestookt, waardoor zeer ernstige schade werd aangericht en bran den ontstonden. Vijandelijke vliegtuigen, die snel en nauwkeurig door onze lucht verdediging werden ontvangen, wiemen lukraak bommen op Colloem. Baiylia, Der- na, Bomba en Benghazi, waardoor in totaal twee personen werden gewond en geen schade werd aangericht. Een vijandelijk vliegtuig van het type Lysander werd door onze jagers in brand geschoten. Een van onze jagers ging bij een duikvlucht ver loren. doordat het toestel den grond raak te. In Italiaansch Oost-Afrika bombardeerde een van onze vliegtuigformaties de haven installaties van Port Soedan, waarbij zij werd aangevallen door een groep vijfinde- dijke jagers. De formatie Italiaansche vlieg tuigen wist een vliegtuig van het type Gloster neer te srhie*en. Door de vijandelijke vluchten' boven De- camere en Massaoua vielen geen slachtof fers en werd geen schade aangericht. Te Massaoua werd een vijandelijk vliegtuig neergehaald. De vijandelijke vliegtuigen wierpen bommen op Bari, waardoor twee personen werden gewond en onbeteekenen- de schade werd aangericht. Ook op Mono poli werden bommen geworpen, waardoor een persoon werd gedood en enkele woon huizen werden vernield. Eerbiediging geëischt. i Ten aanzien van den stap der Amerikaan- sche regeering te Madrid in zake Tanger heeft de plaatsvervangende minister van buitenlandsche zaken Welles gisteren op de persconferentie verklaard, dat de regeering heeft geëischt, dat de Noord-Anierikaansche rechten in Tanger worden geëerbiedigd. De Amerikaansche ambassade te Madrid heeft in haar vertoogen doen uitkomen, dat de regeering der V. S. weliswaar niet is toegetreden tot de in 1923 gesloten en in 1928 gewijzigde conventie nopens de zone van Tanger, doch dat zij in Marokko ver dragsrechten bezit, welke het gebied van Tanger omvatten. Het opperbevel van de Duitsclie weer macht maakt bekend: Bij de vergeldingsaanvallen op Londen in den nacht van 15 op 16 November wer den, naar eerst thans wordt gemeld, tref fers geplaatst op de Waterloobridge, op een station in Paddington, op een gasfabriek in Kensington, alsmede op een andere gas fabriek in de buurt van de commercial Doek, Bij deze laatste gasfabriek konden groote branden worden waargenomen. In verschillende steden van Zuid-Engeland, evenals Portsmouth en Southampton wer den voor den oorlog belangrijke doelen zwaar getroffen. Op 16 November werden de aanvallen op Londen voorgezet en ver schillende plaatsen aan de Zuidoost kust van Engeland met hommen bestookt. In den loop van den dag vielen Duitsclie ge- véchtsvlicgtuigen opnieuw talrijke scheeps doelen aan. Hierbij werd een koopvaardij schip van ongeveer 8000 b.r t. en een vracht schip van 2000 h.r.t. tot zinken gebracht. Twee andere vrachtschepen werden zwaar beschadigd. Het mijnenleggen in Britsche, havens werd voortgezet. N Op 16 November des morgens werd in het Kanaal een slechts gedurende een kort oogenblik zichtbaar Engelsch convooi door een batterij van het leger doeltreffende be schoten. De Britsche vliegtuigen, die in den nacht van 16 op 17 November naar Duitschland vlogen, vielen voornamelijk Hamburg, Bre inen en Kiel aan. Aan voor den oorlog be langrijke objecten werd slechts geringe schade aangebracht. Een brandboip viel in een droogdok De born kon echter onmid dellijk gebluscht worden. Een hospitaal werd aangevallen doch de talrijke neerge worpen bommen vielen in den tuin zon der schade aan te richten. Andere aanval len waren gericht op woonwijken en kolo nies. Ei* ontstonden verscheidene bran den, die echter snel gebluscht konden wor den. Een groot gedeelte van de hommen viel in de Elbe of op het open veld. Veer tien dooden en verscheidene gewonden zijn te betreuren. In den nacht van 15 op 16 November werd aan de Noord-Fransche kust een vij andelijk vliegtuig door de artillerie van ma rine en in de nacht van 16 op 17 Novem ber een ander vliegtuig boven Hamburg door de luchtdoelartillerie en een derde vliegtuig door nachtjagers neergeschoten. Een eigen vliegtuig wordt vermist. Britsche oorlogsschepen varen ai en aan. Te Gibraltar valt een groote activiteit waar te nemen. Britéche oorlogsschepen en talrij ke koopvaarders varen, naar het agentschap Menschet meldt, af en aan. Op de reede van Gibraltar zijn reeds meer dan 40 koopvaardij schepen gearriveerd, die tot een konvooi zul len worden samengevoegd. In de haven van Gibraltar liggen bovendien het vliegtuigmoe derschip „Ark Royal", het slagschip „Re- nóvvn", een kruiser van de Yor'k-klasse, als mede drie groote torpedoboot jagers. Ook de de vliegers van de vliegtuigen basis te Gibral tar leggen groote bedrijvigheid aan den dag. Vrijdagmorgen heeft een vliegtuig van vreemde nationaliteit boven Gibraltar gevlo gen, zonder dat het afweergeschut in werking is getreden. Het officieele mededeelingenblad van Gi braltar noodigt de burgerbevolking uit zich op de levensmiddelenlijsten te doen inschrij ven, daar men anders niet voor de distribu tie in aanmerking komt. 50% der burgers geëvacueerd. De woordvoerder van het Londensche mi nisterie van voorlichting heeft op een vraag van buitenlandsche persvèrtegenwoor digers verklaard dat in de laatste acht we ken in totaal 3.6 millioen Lon,denaars, dwz meer dan de helft van de bevolking, zijn geëvacueerd. Onder dit getal bevinden zich ongeveer driehonderdduizend kinderen. De lijst van vrijgestelde textielproducten is als volgt gewijzigd: Niet meer vrijgesteld, doch op punten ge waardeerd en alleen verkrijgbaar op de tex- tielkaart en eventueel op speciale vergun ning zijn de volgende artikelen: 1. Geheel pit natuurzijde geweven, gebrei de en tricot stpffen, en daaruit vervaardigde artikelen, boven- en onderkleeding inclusief kousen en sokken. 2. Crêpe Georgette, CrêpeMousseline, or- gandi, opal, glabatist, velourschiffon, bro- caat- en lamestoffen. cissele, en daaruit ver vaardigde bovcnkleeding. 3. Kleeding, luiehs en benoodigdheden voor bahies "en kinderen, die op 5 Augustus' 1940 don leeftijd van 3 jaar nog niet hebben bereikt. Deze artikelen zullen uitsluitend op speciale vergunningen mogen worden ver kocht, welke speciale vergunningen door de plaatselijke distributiedienstcn alleen wor den afgegeven op vertoon van de distributie stamkaart-van het kind. 4. Regenjassen, regenmantels en regen capes uit gummi of gegummeerde stoffen vervaardigd. 5. Handbreigarens vervaardigd uit na tuurzijde. kunstzijde, celwol, melkwol. enz., uitgezonderd de kleine opmaak voor hand- werkdoeleinden, zooals strengetjes, kluwe- tjes en spoeltjes. De waardeering op punten van boven staande artikelen en/of de verkrijgbaarstel- ling op speciale vergunning zal aan de de tailhandel worden bekend gemaakt. Tot zoo lang is de verkoop van deze artikelen aan het publiek verboden. UIEN ZIJN THANS CRISISPRODUCTEN Bij besluit van den secretaris-generaal Van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart zijn als crisisproducten in den zin van artikel 1 der landbouwcrisis- wet mede aangewezen specerijen, gember, jeneverbessen en uien. N.V.V. vraagt maatregelen. Het ik een bekend feit, dat nog altijd een groot aantal arbeiderswoningen in ons land speciaal in de groote steden, besmet zijn met wandluizen. Daar deze toesland in strijd is met de eischen, die de volksgezond heid -< stelt, heeft het N.V.V. een schrijven gericht aan den secr.-generaal van het de partement van binnenlandsche zaken, met het verzoek, maatregelen te nemen, opdat een krachtige en afdoende bestrijding van de wandluizënplaag volgen kan. •Het 'N'.V.V. vraagt, om langs den snelsten weg, in 't bijzonder de volgende 3 maat regelen te nemen: le. Onderzoek van alle woningen op zui verheid, voor zij door nieuwe bewoners wor den betrokken. 2e. Gasbehandeling van besmette wonin gen voor de opneming van 'n nieuw gezin. 3e. Zuiverig van de inboedels der gezin nen, die in een besmette woning wonen voor de verhuizing voor zoover noodig, gepaard gaande aan verplichte lichamelijke reini ging met het oog op hoofd- en kleerluizen. Voor burgermoed. Rachele Mussolini, de echtgenoote van den Duce, is Zaterdag onderscheiden met de zilveren medaille van burgermoed. De ze decoratie is haar toegekend voor het elan en de energie, waarmee zij in het voorjaar 1939 leiding gaf en deelnam aan de hulpactie voor de bevolking der pro vincies Orli en Ravége, die zwaar getrof fen was door overstrooming en noodweer. De prefect van de stad Rome spelde me vrouw Mussolini namens den onderstaats secretaris van binnenlandsche zaken de medaille'op de borst, waarbij de bevolking overtuigende blijken van haar genegenheid gaf. Tot 1 Januari geldig. Met ingang van heden zijn nieuwe maxi mum-prijzen vastgesteld voor vleesch en vleeschwaren. Onder vleeschwaren wordt ook verstaan le verpastei in -blik, doch geen andere vleesch- conserven. Onderstaande prijslijst exclusief omzet belasting geldt thans, en is van kracht tot 1 Januari 1912. Per ons Gekookte Ham Rauwe ham Blaasham Schouderham Rookvleesch muis Rookvleesch bil Procureur Bacon Ontbijtspek Rookworst prima Rookworst 1ste soort i Gekookte worst Plockworst Snij worst Cervelaatworst Tongenworst Leverkaas a Nierkaas Berliner leverworst Saksische leverworst Haagsche leverworst Bloedworst Leverpastei in blik prima (inhoud gr. per blik Leverpastei in blik 1ste soort houd 200 gr.) per blik De prijzen voöi' vleesch geleien per kilogram. 0.25 0.24 0.31 0.22 0.31 0.28 0.23 0.27 0.20 0.24 0.22 0.18 0.26 0.26 0.26 0.17 0.20 0.18 0.26 0.19 0.14 0.13 235 0.54 (in-' - 0.33 Th 'Guldens' Vleeschsoorfen: Fricandeau en rollade H - ƒ1.65 Magere lappen 1.60 Nekcarbonaden M 1.40 Ribearbonaden I» 1.50 Haascarbonadcn 1.60 Gehakt en poulet 1 1.20 Krabies 1 0.60 Vefsch mager spek en speklappen 1.25 Versch vet spek B 1.25 Kinnebaklappen s 1.10 Vette lappen 1.10 Rauw varkensvet - 8 1.35 De acties van de Engelsche luchtmacht boven ons land waren in den nacht van Vrijdag op Zaterdag weder minder intensief dan daarvoor. Desalniettemin zijn er onder de burgerij drie dooden en zes gewonden te betreuren. Ongeveer een dozijn huizen is beschadigd, waarvan een geheel vernield is. De meeste bommen kwamen op het open veld neer. Er valt vrij veel schade aan broei kassen te vermelden, v OPEN BRIEF AAN DE GROOT£ GROEPEN IN ONS LAND. Het verbond voor Nationaal Herstel heeft een open brief gericht tot het Nederland- sche volk en in het bijzonder tot de -drie grootste bewegingen in Nederland: de N. S.B., Nationaal front en de Nederlandsche Unie, waarin het pleit Voor het staken" vaij den ouderlingen strijd en opheffing van alle partijen en groepen, Nationaal Herstel inbegrepen. DINSDAG 19 NOVEMBER 1940. Hilversum I, 415 m. Nederlandsch programma, K.R.O. 8.00 Nieuwsberichten A.N.P. 8.15 Wij beginnen den dag. 8.30 Gramofoonmuziek. 10.15 Musiquette. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causeroie. 12.00 KRO-Melodisten en solist. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP, 1.00 Gramofoonmuziek. I.15 KRO-orkest. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Pianovoordracht (3.203.40 gramofoon muziek). 4.00 Gramofoonmuziek. 4,15 Zang met pianobegeleiding. (4.304.45 gramofoonmuziek) 5.00 Cyclus „Portretten van Nederlandsche musici". 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A.N.P. 5.30 KRO-orkest. 6.00 KRO-Melodisten en solist. 6.45 „Aan de eenzamen", lezing. 7.007.15 Vragen van den dag en nieuws berichten A.N.P., Sluiting. Hilversum II, S01,5 m. A.V.R.O 8.00 Nieuwsberichten A.N.P., gram.muziek. 9.00 Concert (opn.). 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Pianovoordracht. II.00 Huishoudelijke wenken. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Orgelspel. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP, 1.00 „Uw hond en de mijne", causerie. 1.05 Omroeporkest. (2.00—2.15 Cyclus „In den schijnwerper"). 3.00 „Wees zuinig met Uw brandstof", cau serie. 3.15 AVRO-Amusementsorkest, pianosoli en gramofoonmuziek. 4.30 Pjanóvoordracht. 5.00 VPRO: Jeugduitzending. 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten A.N.P. 6.30 Amabilé-sèxtet. 6.15 Vocaal concert met pianobegeleiding en toelichting. 6.45 „Aan de eenzamen", lezing. 7.007.15 Vragen van den dag en nieuws berichten A.N.P., Sluiting. Kootwijk, 1875 m. V.A.R.A. 7.00 Berichten, Duitsch. 7.15 Gramofoonmuziek. (7.307.45 Berichten, Engelsch. Om 8.00 Nieuwsberichten A.N.P. 9.009.15 Berichten, Duitsch, 11.301,1.45 Berichten, Engelsch. 12.00-12.15 Berichten). 12.30 Berichten, Duitsch. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Orgelspel. 1.30 Berichten, Engelsch. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.002.15 Berichten, Duitsch. 2.30 Berichten, Engelsch. 2.45 Verkorte opera „Lohengrin" (gr.pl.). 3.30 Berichten, Engelsch. 3.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Berichten, Duitsch. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A.N.P. 5.30 R.V.U.: Cyclus „Hoofdstukken uit de ge schiedenis van den lach". 6.00 Orgelspel. 6.30 Berichten, Engelsch. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.007.15 Vragen van den dag en nieuwsbe richten A.N.P., Sluiting. door 6. Maar 't leek hem onwaarschijnlijk. Toch moest er een oorzaak voor zijn neerslachtig heid zijn. Juist vandaag had hij, zooals Mac getracht had duidelijk te maken, alle reden om gelukkig te zijn. Waar hij in Amerika al heel populair was, had nu zijn eerste stuk, dat in Londen opgevoerd werd, een ongekend succes gehad. En toch was hij alles behalve in de wolken. Hij kwam in Piccadilly en draaide in Wes telijke richting. Opeens stond hem alles klaar voor oogen. H(j was neerslachtig, omdat hij zich verveelde en hij verveelde zich, omdat hij zich eenzaam voelde. Mac, die diepdenker, had gelijk. De oplossing van het vraagstuk des levens was de ware vrouw te veroveren en een eigen haard, waar je 's avonds heen ging. 't Verbaasde hem, dat hij haar in an dere richting gezocht had. 't Was des te on verklaarbaarder, waar zeker tachtig procent van zijn liederen, die hij ir den loop van zijn musical comedy carrière had geschreven, die gedachten hadden uitgedrukt. George verzwolg In sentimentaliteit. Hij alleen scheen eenzaam te rijn in een wereld, die overigens een bruisende zee was vol min nende paartjes. Ieder oogenblik Vlogen ze hem in taxi's voorbij. Omnibussen kraakten onder hun gewicht. Zelfs die politieagent aan den overkant van de straat zond juist een vriendelijke grijns naar een flirtend winkel juffertje, dat terug glimlachte. Het eenige vrouwelijke wezen in Londen, waar geen be slag op gelegd scheen, was een meisje in 't bruin, dat langzaam over het trottoir liep en om zich heen keek op een wijze, welke deed vermoeden, dat Piccadilly geen alledaagscti schouwspel voor haar was. Voor zoover George oordeelen kon, was het een heel mooi meisje, tenger en elegant; haar hoofdje hield ze fier omhoog en haar veer krachtige gang sprak van een gezond gestel. Dat was nu net een meisje om verliefd op te worden, vond George, verliefd met alle opgespaarde liefde van een man van zeven entwintig jaar, die zijn rijk, jong leven niet aan dwaasheden had verknoeid. Hij had juist een rozenrooden roman om hen beiden heen geweven, toen de nuchtere waarheid zich aan hem opdrong. Even stilstaande, om het meisje, dat zich een weg door "®de menigde baande, na te kijken, blies de Oostenwind hem ijskoud in zijn hals. Dat verkilde. Na tuurlijk, bedacht hij bitter, was dat meisje alleen, omdat ze op weg was naar den een of anderen weergaschen kerel. Bovendien, hoe kon hij kennis met haar maken? Je kunt nu eenmaal geen aardig meisje op straat aan spreken en vertellen, dat je zoo eenzaam bent. Ja, je kunt 't wel doen, maar 't leidt tot niets, dan tot het poliiebureau. George voelde zich diep melancholiek, iets, wat hij een oogenblik te voren voor onmogelijk zou hebben gehouden, twijfelde hij nu niet langer aan, hjj was te laat geboren. De moderne be schaving legde hem beperkingen op, welke hem ergerden. In den goeden, ouden tijd had hij anders kunnen handelen. In de middeleeuwen, bijvoorbeeld, zou dit meisje een adellijke jonkvrouw geweest zijn, die tot den stand der jonkvrouwen behoorde, in deze of gene moeilijkheid en graag bereid, de vormen op zij te zetten in ruil voor dien sten bewezen door iemand, dien ze toevallig ontmoette. Maar de twintigste eeuw is erg prozaïsch en twintig-eeuwsche meisjes weten van geen moeilijkheden. Als hij dat meisje in 't bruin aansprak en haar verzekerde dat hij in alles tot haar dienst vas, zou ze ongetwij feld dien dikken agent van den overkant roe pen en in minder dan geen tijd behoorde de heele roman tot het verleden. 't Zou maar verstandiger zijn, als hij af scheid van zijn droomen nam en terugkeerde tot de prozaïsche werkelijkheid en de avond bladen" kocht van dat vuile individu, dat juist een krant onder zijn neu3 duwde. Recensies zijn nu eenmaal recencies, zelfs als t' hart vab streek is. George voelde in zijn zak om 't noodige geld, maar vond niets; toen her innerde hij zich dat hij vergeten had geld bij zich te steken. Op zoo'n dag als vandaag was dat te verwachten. De krantenman zag er nou uit of hij uitslui tend hield van zaken doen tegen contante be taling. Er zat niets anders op, dan naar 't hotel terug te gaan, geld te halen en te trach ten alle aardsche zorgen onder den lunch te vergeten. Van uit 't hotel kon hij wel de telegrammen, die naar Nieuw York moesten, verzenden. Het meisje in 't bruin was nu vlak hij hem en George kon haar nog eens beter bekijken. Zij overtrof verre, wat ze in de verte beloofd had. Ze voldeed in alles aan zijn ideaal. En moest ze nu voorgoed uit zijn leven verdwij nen? Met een overweldigend gevoel van pa thos, want er is geen pathos bitterder dan dat van te moeten scheiden van iets, wat we niet kennen, riep George een taxi, welke op zij van den weg stond en met 't refrein van alle sentimenteele liederen, die hij ooit ge maakt had in zijn hoofd, kroop hjj er in en reed weg. „Een beroerde wereld," mopperde hij, toen de taxi, na een paar yards vooruit te zijn ge gaan stil bleef staan tusschen de opstopping van voertuigen. Een saaie, vervelende wereld, waarin letterlijk nou nooit eens wat geberut. Zelfs, als je een taxi neemt, kom je niet vooruit. Op dat oogenblik ging het portier van de taxi open en het meisje in t bruin kwam er in. „Och", zeide ze buiten adem, „zoudt u me misschien even willen verbergen?" HOOFDSTUK III. George verborg haar. Hij deed 't zelfs zon der kostbaren tijd met vragen doen te ver spillen. Onder omstandigheden, welke iemand met heel veel tegenwoordigheid van geest nog van zijn stuk gebracht zouden hebben, handelde hl verstandig en voortvarend Nu is 't wel is waar een feit, dat George al sinds jaren een enthousiast golfspeler was en er is niets, dat je beter leert je aandacht con- centreeren en uitsluitend op datgene bepalen waar je mee bezig bent. Hoe hevig beroerend een gebeurtenis ook zijn mag, toch heeft ze maar zelden de macht iemand in de war te brengen, die geleerd heeft zich zelf zoo in de hand te hebben, dat hij na veel oefenen in staat is, op de teenen van zijn linkervoet staande zijn mker knie te buigen, zijn armen flink uit te slaan, zichzelf als een kurketrek- er te verdraaien met alle spieren van zfj'n polsen gespannen en tegelijkertij zijn hoofd stil en zijn oog op den bal gevestigd te hou den. Voor een goede drive bij golf wordt ge schat, dat noodig is aan arie-en-twintig be langrijke dingen gelijktijdig te denken; voor iemand nu, die de kunst verstaat ze alle te onthouden, is het verbergen van meisjes lu taxi's maar kinderwerk. In minder dan geen tijd had hi, de gordijntjes aan de zijde van het trottoir dichtgemaakt en ging hij toen zelf uit het portierraampje leunen op zoo'n wijze, dat het inwendige der taxi aan ieders oog was onttrokken. „O, wat ben ik u dankbaar," hoorde hij een stem achter zich, die wel van den grond af scheen te komen. „Niet de moeite waard," zeide George, V°~ gend het geluid van uit den hoek van zijn mond achterwaarts het rij tuig binnen te schieten, waar het dof bleef hangen. Hij staarde naar Piccadilly met wijd open oogen. Zijn verstand zeide hem, dat 't nog altijd Piccadilly was. Anders zou het hem ongeloofelijk toegeschenen hebben, dat dit dezelfde straat was, die hij een oogenblik tevoren gevonnisd had, die hij saai en ver velend had gevonden. Wel was ze in hoofd lijnen weinig veranderd. Npg altijd kuierden dezelfde weldoorvoede menschen heen en weer. De huizen zagen er nog steeds uit ot ze in geen eeuwen een ba'1 hadden gehad. Nog. blies de Oostenwind. Maar hoewel oogen- schijnlijk 't zelfde was Piccadilly in werke lijkheid totaal veranderd. Voorheen was 't gewoon Piccadilly en niets meer. Nu leek het een gulden straat uit de Romeinsehe 'oudheid, een hoofdverkeersweg in Bagdad, één van de slagaders uit Sprookjesland? hoofdstad. Voor George s oosren hing een rooskleurige neve (Wordt vervolgd)-

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2