HET POLITIETOEZICHT Steeds herhaalde aan» aanvallen op Engeland TURKIJE moet waakzaam zijn Weinig bedrijvigheid aan het Grieksche front Arrondissements rechtbank te Alkmaar Marktberichten op de fietsers Tegemoetkoming in de kleine zeevisscherij vervallen Ongekeurde poofaardappelen Duïfsch weermacbtbericht Geheel Fransch Gabon onder de Gaulle Ifaliaansch weermachthericht Provinciale Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Nu de auto's voor een groot deel de Ne derlandsehe wegen, en straten hébben ver jaten. beeft de wielrijder zich tot heerscher van den weg uitgeroepen; Hiertegen zou ceen enkel bezwaar bestaan, indien de wielrijder zich aan de regels van het ver keer wilde houden, doch daar mankeert ZCer veel aan. In de eerste plaats in ver band mot de veiligheid van het verkeer, doch ook om het militaire verkeer ruim baan te geven, dienen de verkeersregels stipt opgevolgd te worden. Naar aanlei ding van een schrijven van den hoogeren SS- en politieleider bij den Rijkscommissa ris heeft de sperctaris-generaal van liet de •nar te ment van justitie een circulaire aan dé procureurs-generaal, fungeercnde direc teuren van% politie, gezonden, waarin met klem wordt aangedrongen op een ver scherpt toezicht op wielrijders. Een verslaggever van liet A.N.P. heeft naar aanleiding van deze circulaire een onderhond gehad met den heer C. Bakker, commisarls van politie, chef van het bureai] Verkeerswezen te Amsterdam. ,De regels", aldus de heer Bakker, waar 'aan de wielrijders zich dienen te houden zijn de volgende. Men mag met niet meer dan twee personen naast elkaar fietsen. Eén fietser mag twee anderen passeoren doch hij moét dit zoo snel mogelijk doen, zoodat slechts zeer korten tijd drie wielrijders naast elkaar rijden. Men dient ten allen tijde zoo veel mogelijk rechts te houden, men mag elkaar bij het fietsen n-i e t vast bonden, ook al is men pas verloofd en men dient ook bij stopstrepen, spoorwegovergan gen en dergelijke met slechts twee wiel rijders naast elkaar aan de uiterste rech terzijde van den weg te blijven. Bovendien moet aan militair verkeer a 1- t ij d voorrang worden verleend. Wat de wielrijder in de hoofdstad vergeet is zich te concentreeren op de verkeersregels als hij fietst. Het kan zoo niet langer, Er moet ver andering in komen. Hier zal gelden: „Wie piet hooren wil moet voelen." De politie,, die bij de controle terzijde wordt gestaan door beambten van de Ordnungspolizei, treedt streng op. Iedere fietser, die zich aan een overtreding der regels schuldig maakt, krijgt onverwijld een proces-verbaal, dat een boete inhoudt dn staat bovendien het volgend moment met lecge handen zon der ventiel. De scherpe doorvoering van deze maat regelen brengt vooral in de spitsuren, wan neer zich in de nauwe straten van de bin nenstad ruim 140.000 fietsers bevinden, groo te moeilijkheden met zich mede. De fietsers moeten zich echer den tijd gunnen. Haast js volkomen - verkeerd. Laat men, aldus de commissaris, een half uurtje eerder van huis gaan en wat later thuis komen van kantoor. De strengste maatregelen zullen toegepast worden om het zondigen tegen de verkeers regels tegen te gaan en al is reed,s een lichte verbetering te constateeren, het is nog niet wat het zijn moet. Met een oproep aan de wielrijders om me de te werken aan deze zoo noodige orde ning besloot de commissaris het onderhoud De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van lapdbouw en vissche rij heeft met ingang van 12 December 1940 de crisis-steunbeschikking 1936 (kleine zee visscherij) ingetrokken. (Ter toelichting hiervan dicne, dat de omstandigheden in het visscherijbedrijf van dien aard zijn, dat slechts een gering ge deelte van de vloot in staat is de visscherij uit te oefenen. De besommingen, welke door de vaartuigen worden gemaakt- zijn behoorlijk. De tegemoetkoming aan de vis- schërs is in verband hiermede vervallen). Kunnen worden uitgevoerd naar Frankrijk en België. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscheri.f heeft be paald, dat ongekeurde pote'rs kunnen wor den uitgevoerd naar Frankrijk en België. Dit is van toepassing tot en met 30 April 1941. Het opperbevel van de Dqilsche weer macht maakt bekend: Het luchtwapen viel in den nacht van 10 ®P 17 November en op 17 November Lon den en voor den oorlog belangrijke doelen 3n het zuiden van het Britsche eiland, als mede bewapeningsdoelpn in Middcn-Engo- mnd met succes aan. In het zeegebied voor de Engelsche oostkust gelukte het een koop yaardijschipon een mijnenlegger tot zinken le brengen en een ander koopvaardijschip zwaar te treffen. Verdragende batterijen van het leger en de marine namen een vijandelijk convooi onder vuur, dat onder de bescherming van oe duisternis dicht onder de Engelsche kust het Kanaal trachtte te passeeren. Het con- vooi werd uit elktiargeeslagen. De schepen Mochten verschillende Engelsche havens binnen. In den nacht van 17 op 18 Novem ber wierpen Britsche vliegtuigen in West- bitschland op verscheidene plaatsen bom- Pion neer. De in een ijzerfabriek en in een Pannenfabriek ontstane branden konden door 't krachtig optreden v. d. fabrieksbrand Mier onmiddellijk gebluscht worden. Verder waren twee begraafplaatsen en opnieuw woonwijken tiet doel van de Britsche bom aanvallen. Hierbij werden eenige huizen be schadigd en een gering aantal personen ge- In de luchtgevechten boven het Ka aal werden gisteren drie Britse,he vliegtui f ,n neergeschoten.' Zeven Duitsche vlieg Riieen WOV(jo)1 vermist Vn luchteskader onder bevel van majoor bnl a',zabn behaalde op 15 November Zijn Me Overwinning in dc lucht. Naar aanleiding van de door Molotov te Berlijn gevoerde besprekingen, spreekt het blad „Tas Fiiefkiar" van edn „kwellende onzekerheid in afwachting van de gevol gen van de lierlijnsche besluiten". Het communiqué, dat naar aanleiding van de besprekingen is uitgegeven, is weliswaar „kleurloos", doch mag echter niet leiden tot de valsche conclusie, dat er geen be langrijke hesluiten zijn genomen en tast bare resultaten zijn bereikt. Een „kalmee rend. optimisme" zqu niet op zijn plaats zijn. Hetzelfde geldt voor de bijeenkomst te Ihnsbruck van de chefs der generale sta ven. De toestand, die verrassingen kan brengen, ontwikkelt zich snel on eischt de grootste waakzaamheid. 1 it Vjchy wordt gemeld, dat thans ook Port Gentil in banden van de Gaulle ge vallen is, nadat reeds sedert vele dagen de verbindingen met deze havenstad verbroken waren. Hierdoor is geheel Fransch Gabon dat militair zwak beveiligd was, onder de controle van' de Gaulle gekomen. In zijn weermchtsbericht no. 164 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgen de bekend: Aan het Grieksche front was dé bedrijvig heid gisteren niet bijzonder groot. In de zone van Konica werd een geheele vijande lijke, afdeeling cavalerie vernietigd. In nau we samenwerking met de troepen ontwik kelde onze luchtmacht een herhaaldelijke intysieve bombardementsactie in de zones van Kalibaki en Konitza, waarbij bruggen en wegen onbruikbaar werden gemaakt. Voorts troffen zij verdedigingswerken en barakken waarhij hevige branden en ontplof fingen ontstonden. Vijandelijke pantserwa gens, troepen en luchtdoelstellingen werden met machinegeweren bestookt. Andere vlieg tuigen bombardeerden de basis op Korfoe. Twee van onze toestellen zijn niet terugge keerd. Een vliegtuig van het type Black- burn-Shark werd nabij Sicilië neergehaald. De uit een officier en een onderofficier bestaande bemanning werd krijgsgevangen gemaakt. Onze vliegtuigen bombardeerden de vlootbases van Soeda en Alexandrië waar hij in laatstegenoemde haven 'n voor anker liggend schip getroffen werd. Een kruiser van liet type Leander werd bij het vertrek uit de haven van Alexandrië door torpedo's van een onzer vliegtuigen getroffen.- In Noord-Afrika bombardeerden onze vlieg tuigen de spoorlijn van Foeka el Daba en de spoorlijn van Mersa Matroe. Vijandelijke vliegtuigen lieten bommen vallen op de stad Benhazi, waarbij een vrouw en een olifant gedood werden. Zes personen werden ge wond, onder wie twee vrouwen en een ind. Woonhuizen leden schade. Op Bardia werden bommen geworpen, welke geen schde aanrichten. In Oost-Afrika trachtte een vijand-olijke kruiser de haven van Mogadiscio te bom bardeeren. Het vaartuig werd getroffen door het vuur van onze kusfbatterijen en' verwij derde zich onder bescherming van een rook gordijn. Vijandelijke vliegtuigen bombar deerden Agordat zonder slachtoffers te ma ken. Er ontstond lichte schade. Een vijande lijke machine werd in de omgeving van het Rudolfmeer neergehaald. Politierechter. (Zitting van Maandag 18 November.) Den Oever. ZICH GOEDEREN VAN ANDEREN TOEGEËIGEND. In Mei 1940 had verd. J. v. O. uit den Oever tal van voorwerpen in zijn kantoor gevon den. Die hadt U niet mogen houden, maar U hadt ze hij de politie dienen aan te geven, wees de Politierechter mr. Fruin er verdach te op. De li-jarige S. Mulder uit den Oever als getuige gehoord, vertelde, dat zij de goede ren eigenlijk gevonden had en ze mee naar huis had genomen. Ze had ze later aan verd. gegeven, doch ze daarna weer teruggevraagd doch niet gekregen, omdat hij een en ander niet meer had. De Officier van Justitie, mr. Krabbe, achtte verduistering bewezen en vond het vrij er gerlijk, dat deze verd. de gevonden voorwer pen niet behoorlijk aan de politie had afge dragen. De Officjer eischte een boete van f50 subs. 30 dagen hechtenis. De Politierechter deed er een goed deel af en veroordeelde verd. tot f30 boete subs. 10 d&gen. Oude Ni c dorp. EEN STOMP OP Z'N NEUS. Als ie op je neus wordt gestompt met den list zooals een zekere P. v. II.. ondervond dat zoo prettig niet. Een cn ander werd verd. A. S. uit Alkmaar ten laste gelegd. Verd. gaf te kennen,, dat v. H„ die onder hem werkte, niet wilde doen. waarvoor hij ver(i, hem opdracht gaf. Dat ie. toch niet de manier, om iemand tot •k te dwingen, meende mr. Fruin. nt is zoo. zei verd.. maar liet geval lag er éénmaal Ik was op dat oogenhlik driftig Get P v. II. uit Zaandam was te Oude Nie- dorp werkzaam hij de Helde Maatschappij De Voedselcommissaris voor Noordholland maakt beiUcnd, dat vanaf 18 November de vol gende bepalingen zullen gel den: Afleverinq van Poofaardappelen. Van de aflevering van poot- aardappelen door don teler aan den gebruiker, derhalve buiten den handel om, moet door den teler terstond medo- deeling worden gedaan aan dep Plaatselijken Bureauhouder on der wien hii ressorteert. Daar voor bovenvermelde afleverin gen door den teler geen afleve- ï'ingsbriefje wordt ontvangen is deze mededeeling noodzakelijk voor het voeren van de. admi nistratie. Nalatigheid in dezen zal voor de betrokkenen ern stige moeilijkheden ten gevol ge hebben. Bedoelde opgaven moeten vermelden: den naam van ver- kooper en kooper, hoeveelheid, soort en sorleering der poo- ters alsmede of ze al niet door de N.A.K. werden goedge keurd. Sortecrinq voeraardappelen. De benedenmaatsehe van alle soorten kleiaardappelen wor den slechts voor veevoer vrij gegeven bij een sorteering van maximum 30 mm. vierkants- maat Sorteerinq consumptie, aardappelen. In verband met het hoven- staande zal de handel de aardappelen in het vervolg voor consumptie ontvangen in twee sorfeeringen eri wel de consumptie?oort«n 35 fi 40 ram. vierkantsmaat opwaarts en de drielingen sorteering 30 tot 35 5 40 mm. vierkantsmaat. In verband met de maten der bij de sorteering in ge bruik zijnde horren, wordt de grensmaat derhalve niet ge steld op preeies 40 mm. maar kan deze varieeren tusschen 35 en 40 mm. Prijzen. Deze ziin voor de ronsump- tirsoorten bekend. Voor de drielingen bedraagt ze f 0.75 per 100 kg. minder. Bovenstaande geldt voor alle soorten kleiaardappelen met uitzondering van: Zeeuwsehe Bonte en Blauwe Westeinder Bonte en Blauwe Furore Roode en Bonte Star. De sorteering drielingen van laatstgenoemde soorten word* op overeenkomstige wijze 30 tot 37 a 40 mm. vierkant. Prij zen f 1.— minder dan de eroo- te consumptie sorteering. Keuring van aardappelen. Om te vookomen, dat telers onnoodig aardappelen heen en weer rijden, doordat zij aan de laadplaats worden afgekeurd, wordt het volgende hekend ge maakt; Handelaren hebben niet het Fecht partijen aardappelen op de laadplaats af te keuren, in dien zij. als de teler zulks ver zocht heeft, niet op de boer derij aanwijzingen hehbpri ge geven voor het „klaarmaken" der partij. De Voedselcommissaris voor Noordholland maakt bekend: Aan de Duitsche Weermacht gelevérde aardappelen mogen uitsluitend bestemd zijn voor binnenlandsch gebruik. Afleveringen ten behoeve van de Weermacht buiten Ne derland zijn lijnrecht in strijd met de daaromtrent door de Duitsche Overheid vastgestelde bepalingen. Handelaren en telers, die aan dergelijke leveringen me dewerken, stellen zich aan ernstige moeilijkheden, ook van de zijde der Duitsche Po- litie-instantie, bloot. BENZINE VOOR TRACTOREN EN 'STATIONNAIRE MOTO REN IN LAND- EN TUIN BOUWBEDRIJVEN. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in oorlogs tijd maakt het volgende bekend. Aanvragen voor vergunning tot het koopen en verbruiken van benzine ais motorbrandstof voor die traetoren en station- naire motoren, welke gewoon waren uitsluitend op benzine te loopen, ten behoeve van land en tuinbouwbedrijven, voor de maand December 1940, moeten uiterlijk 24 November a.s. zijn binnengekomen hij het Rijks bureau voor Voedselvoorzie ning in oorlogstijd, afdeeling II d, Alexanuerstraat 19 te ,'s-Gravenhage. De aanvragen moeten inge diend worden op de formulie ren hl, die aan alle distributie kantoren verkrijgbaar, zijn. I.and- en tuinbouwbedrijven, aangesloten op het electrisch net, mogen geen aanvragen voor benzine indienen. Werkzaamheden, waarvoor benzine kan aangevraagd wor den, zijn' voor het landbouwbe drijf dorschen, waterpompen, (voarzoover niet anders moge lijk) on in zeer bijzondere om standigheden grondbewerking. Voor het tuinbouwbedrijf ko men werkzaamheden als be spuiting van kassen voor ziek- tenhestrijding en in- sommige gevallen grondbewerking en bevloeiing van kassen voor bon- zine-verstrekking, in aanmer king. Nog wordt de aandacht er op gevestigd, dat zij, die gewoon waren petroleum te gebruiken, doch in de plaats daarvan thans benzine toegewezen krij gen, hun aanvragen op de ge bruikelijke wijze moeten blijven indienen. Duidelijke invulling en be hoorlijke onderteekening van formulieren is noodzakelijk. DISTRIBUTIE VAN PEULVRUCHTEN. Detaillisten, die peulvruchten hebben afgeleverd tegen in on|» vangstneming van bonnen van het algemeen distributiebon- boekje, dienen deze bonnen te plakken op opplakvellen. Deze opplakvellen moeten zij ter ver krijging van een toewijzing in leveren bij den plaatselijken distributiedienst, op den voor hen vastgestelden of vast te stellen wekelijkschen inleve ringsdag. Tegen inlevering van deze toewijzingen bij hun leve rancier kunnen zij wederom peulvruchten ontvangen. Mot nadruk wordt er de aan dacht op gevestigd, dat alle vervoer van peulvruchten, met uitzondering van het vervoer naar den uiteimfelijken verbrui ker, slechts is toegestaan, in dien dit vervoer gedekt is door een door of namens de Neder- landsche Akkerbouwcerrtrale uitgeschreven geleidebiljet. De grootgrossiers, en de grossiers hebhon hieromtrent reeds nade- re mededeelmeeri 'van de. Ne- dorlandsehe Akkerbouwcontra- le ontvangen. De plaatselijke distributie diensten zullen gedurende de tweede helff van November ten behoeve van de hotels, cafe's, restaurants en dergelijke instel lingen op aanvrage in beperkte mate losse rantsoenbonnen ver strekken. Voor de behoefte van de volgende maanden dienen deze instellingen op de gebrui kelijke wijze toewijzingen aan te vragen, d.w.z. op basis van ten hoogste liet verbruik gedu rende de overeenkomstige pe riode van het vorige jaar. won Pr nu aldaar en moest een schuit uitpompen., doch zeide er niet bij te kunnen. Tevens greep verd. hem bi.i den arm en gaf hem een stomp tegen z'n neus. Hij had er nog steeds last van. De Officier was over deze handelwijze van verd. volstrekt niet tevreden. Get. zal zich nogmaals onder behandeling van een dok ter moeten stellen, omdat het euvel toch dient te worden opgeheven. Mr. Krabbe vor derde f20 boete. subs. 10 dagen. Uitspraak doende veroordeelde de Politie rechter verd. tot f 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. Heerhu go waard. EEN VERVALSCHT DEKBEWIJS. Verdachte mej. E. M. uit Heerhugowaard moest terecht staan, omdat zij in een officieel papier den leeftijd van een merrie, welke ter dekking stond, van 11 op 5 jaar had veran derd en als bijzondere kenteekenen had ver meld: vier witte voeten. Een en ander in strijd met de waarheid. Ge(. K. v. S., landbouwer te Heerhugowaard vertelde, dat het paard Bianca, feitelijk hem toebehoorde en dat verdachte bij hem huis houdster was. Op zijn aandringen had verd. het stuk vervalscht. U bent al zoo oud, zeide de Politierechter, dat u hadt dienen te weten, dat een dergelijke vervalsching strafbaar was? De Rijksveldwachter H. C. B. te Sijbekar- spei had procesverbaal opgemaakt en het dekhewijs.in beslag genomen. Waar is dat gebeurd? vroeg Mr. Fruin. Bij y. S. thuis, antwoordde verd. De Officier achtte het bewijs geleverd en noemt het feit ernstig, doch feitelijk is get. v. Sch. mede schuldig. Zonder tusschenkomst van den ouden heer, was het meisje nooit tot vervalsching overgegaan.. Mr. Krabbe eischte f 12.boete, subs. 6 dagen en één maarid gevangenisstraf voorwaardelijk. De Politierechter, uitspraak doende, ver oordeelde verd. voor haar jeugdige inhezon- nenheid conform den eisch van den Officier, met uitzondering dan van de voorwaaredlijke gevangenisstraf. het vorig half jaar door het fonds overgeno men) bedroegen de inkomsten f 1444-55. De uitgaven, w.o. f543.17 voor genoemde 4 koeien, waren totaal f 828.73, zoodat het batig saldo thans f615.82 is. In verband hiermede stelde het bestuur voor nu maar 1 premie te heffen. De ver gadering ging hier graag mee accoord. Het bestuur kreeg echter vrij mandaat nogmaals premie te heffen, zoodra hot bezit de f300 zou dalen. Nu de kooien zoo duur zijn. dan dat heel gauw gebeuren, als men wat onge lukkig is, De bestuursverkiezing had tot gevolg, dat de aftredende heeren A. Schilderman. D. de Graaf en C. v. d. Linden allen werden her kozen. Ook de schatter, de heer J. 't Ilart werd in zijn functie herbenoemd. Voor het nazien der hoeken werden aange wezen de heeren G. J. Philipsen, W. Wou denberg en P. Schilderman. Bij de rondvraag deelde voorzitter mede dat de heer 't Hart. nu het schatten van het vee door de hooge prijzen moeilijkheden meebrengt, de opdracht heeft gekregen, de waarde niet al te hoog te stellen, dus b.v. niet gelijk aan den hoogsten marktprijs. De beste koeien komen nnar verhouding toch al te laag genoteerd te staan. De heer G. J Philipsen zeide, dat koeien na achten 's avonds niet meer door ...Scha- gen" worden gehaald. IIi.i vroeg hoe men er mee aan moest als een koe na dien tijd dood ging en kreeg ten antwoord, dat het dier dan naar de noodslachtplaats van den heer A. Schenk gebracht zal moeten worden. Moeht overbrenging 's nachts tusschen 12 en 4 uur noodig wezen (in den tijd dus. dat het verboden is buitenshuis te zijp) dan zal men wel geen last hebben met dit verbod, dacht men. Hierna volgde sluiting. \VIEP,INGEN ANNA PAULOWNA KINDERFEEST LANDARBEIDERS. Zaterdagmiddag hadden de kinderen der leden van den modernen landarbeidersbond in de zaal van den heer Kossen, het indertijd uitgestelde feestje ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van dien bond. De voorzitter van de afdeeling, die met de andere, bestuursleden aanwezig was, sprak een kort openingswoord. Ooi; leden van de Vrouwenclub waren present en maakten zich verdienstelijk met het uitdeelen van ver- smfperingen. Verscheidene aardige kinderfilms werden vertoond en meermalen daverde de zaal van den vroolijken kinderlach. Ook de tractatie werd dankbaar aanvaard en hoeveel moeilijkheden het organiseeren van zoo'n feestje in dezen tijd ook meebrengt, (van te voren moesten o.a. de noodige bon nen bij de ouderi der kinderen worden opge haald), toch zullen zij, die er zich voor in spanden, met genoegen er op terugzien. De pret der kinderen was hun dank. BREEZAND. ONDERLING VEEFONDS. Het bestuur was bang geen leden op de al- gcmecne vergadering te krijgen, als deze op een avond werd gehouden. Daarom werd de vergadering op Zondagmorgen gesteld. Maar. zoo merkte de heer A. Schilderman in z'n openingswoord on, veel heeft het niet gehol pen, want de opkomst is nog niet groot. In het afgeloopen half'jaar kwam geen en kele koe aan het fonds en dit staat er mo men tooi dan ook goed voor. Met inbegrip van het batig saldo ad f 240.08. en de f 202.50, ontvangen voor 4 koeien (ln CURSUS KENNIS VAN HET PAARD. Eerste les officieel geopend met een inleidend woord door den heer Lansink. De afdeeling Wieringen van de Holland- sche Maatschappij vai\ Landbouw heeft ge durende dezen winter wederom een cursus georganiseerd te Hippolytushoef. Als leer- aar is benoemd de alhier gevestigde veearts de heer E. L. Lansink. De heer Lansink is begonnen met een kort inleidend woord tot de aanwezigen te richten. Hij lichtte de strekking van deze cursus toe, namelijk het leggen van een goede beoordceling van paarden. Er zal daarvoor onderricht worden gegeven in lichaamsbouw, levensverrichtingen, rassen- kennis en fokkerij, verpleging, enz. Daarna spreekt hij de wensch uit, dat hij mag slagen in het geven van, een interes sante cursus, die door de cursisten met veel plezier en animo zal worden gevolgd. Dan vangt hij aan met de eerste les van de cursus. BOUWVERGUNNING Door den Regceringscommissaris voor den Wederopbouw is vergunning verleend aan A. IJpma tot het oprichten van een woonhuis aan den Slingerweg. WINKELSLUITING In verband rnet de Sint Nicolaas zullen alle winkels in het tijdvak van 25 Novem ber t.m. 5 December a.s., tot des.avonds 10 uur geopend mogen zijn. Het spreekt vanzelf, dat op Zondag 1 Derembpr de gewone Zondagssluiting geldt. Een en ander ingevolge de bepalingen van de Winkelsluitingswet. Het is ons bekend, dat vele winkeliers misschien niet in de komende Sint Nieolnnsweek, maar wel in het algemeen, met het oog op de verduis- teringsmaafregelen. een vervroeging van het sluitingsuur ten zeerste zouden toejui chen. De Middenstandsvereeniging alhier heeft daartoe wel pogingen in het werk gesteld maar de Gemeenteraad ging er niet toe over regelend op te treden, omdat van hnogerhand het maken' van plaatselijke re gelingen werd ontraden. Men deelde mede, dat hierin spoedig zou worden- voorzien. Deze regeling zou voor het geheele land geldon en in het algemeen oen vervroeging van het sluitingsuur medebrengen, welke verband zou houden met het tijdstip van zonsondergang, met dien verstande, dat telkens voor een bepaald tijdvak een zoo danige vervroeging zou komen te gelden. Deze regeling is echter nog steeds niet af gekomen zoodat de bepalingen van de Winkelsluitingswet nog ongewijzigd van kracht zijn In afwachting van feen algemeene rege ling kunnen de winkeliers echter nog wel in onderling overleg iets tot stand bren gen om het beoogde doel te bereiken. In sommige plaatsen ging men daar toe reeds over. Dit is dan een niet officieele vervroe ging vagi het sluitingsuur, waarvoor men echter moet kunnen rekenen op de soli dariteit van alle winkeliers. LEELIJK GESTRUIKELD Zonagavond is do heer D. Lont te Wester- klief in het donker over een melkbus ko men te vallen en bekwam daarbij zulke in wendige kneuzingen, dat hij naar het hulp- ziekenhuis te Julianadorp moest worden vervoerd. RAADSVERGADERING. Bijna iy2 ton te kort! De raad zal morgenmiddag vergaderen o.a. ter vastselling der begrooting. Het te kort op de bëgrooting voor den gewonen dienst bedraagt 137194.09, dé totale ont vangsten zijn 297.023,00 de totale uitgaven 434.217,60. NOORDSCIIARWOUDE, 18 Nov. Aanvoer: 6200 Kg. roode kool 3.25, 3600 Kg. gele kool 3.25, 4000 Kg. Deensche witte kool 3.30500 Kg. Succes witte kool 3. 1000 Kg. groene kool 3.25. 2000 Kg. uien 4. grove uien 4.drielingen 4.—, 4200 Kg. peen 3.31200 Kg. vroege witte kool 2.50, 20500. Kg. andijvie 3.50. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Nov. Aanvoer: 3000 Kg. roode kool 3.25. 7100 Kg. gele kool 3.25, 2300 Kg. Deensche witle kool 3.—. 0000 Kg. Savoye kool 3.25, 2400 Kg. peen 3.—, 1200 Kg. vroege witte kool 2.50, 10.000 Kg. andijvie 3.50, 55 Kg. snii- boonen 20.20. AMSTERDAM. 18 Nov. Veemarkt. 56 melk- en kalfkoéicn f280 400 per stuk. Overzicht: melkkoeien zeer matige aanvoer, gedrukte handel, hooge prijzen. ALKMAAR, 18 Nov. Andijvie 1—2 60. appelen 620, Bloemen daler kool 5.90, bloemkool 10—15, idem II 4 —7. boerenkool 1.605.60. bieten 1.20—3.80, druiven 2638. gele kool 2.90—3.40, groene kool 34.40, kropsla 1.306, knolselderie 2.20i.60, koolrapen 3.peren 6.5013.50, prei 4.607.20, peterselie 2.40—3.60, radijs 1.60. roode kool 2.GO5.20. selderie 12, spinazie 0.3f0.92. spruiten 4.509. snij- boonen 16, tomaten 5—13, uien 3.607, wor telen 2.20—3.80. hoswotelen 3.50—7, witlof I 15—16. idem II 11.50. PURirF.BF.ND. 18 Nov. Scheimarkt, Aanvoer 273 runderen! melkkoeien f 375425 pinken f 200—275, grasknlvpren f 120170. Handel qiatig. PTTRMEREND. 19 Nov. Koeien, totaal 350 stuks: 200 vette koeien voor de levering, gelde koeien 200—275, melkkoeien 285380. stieren v. d. levpring, 10 paarden 250390. 18 vette knlevren v. d. levering. 120 nucht. kalveren idem. 65 ma gere varkens 2540. 190 biggen 714. 2-40 schapen v. h. leven 2540, 75 bokken 825.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3