Winterhulp Een regelingscommissie Nederland Om de erkenning van (wee wereldrecords Inwoner van Breda vermist SINTERKLAAS KOMT NIET IN AMSTERDAM Inschrijvinq Sumutratabak te New York Reorganisatie van de Staatsloterij AMERIKAANSCHE DE STRIJD TEGEN VONKENDE BEUGELS Meer gasgeneratoren in Den Haag Richtlampea in de Residentie Zijn er nog steeds koeien zoek? De beste en zuinigste lampen ooit door PHILIPS vervaardigd Troepenbeweging in Ulster oorlogschepen op controle van Fifa? Uitschakeling van Engelschen invloed Amsterdamscbe effectenbeurs petroleumondernemingen. scheepvaart maatschappijen. suiker-ondernemingen. tabaksondernemingen. rubber-ondernemingen. Koersen Nederlandsch clearinginstituut DE HEER PIEK OVER ZIJN WERK. In een persconferentie heeft de heer C. Piek, directeur-generaal van de winterhulp Nederland, gesproken over eenige onderwer pen, die in verband met deze actie actueel zijn. In de eerste plaats behandelde hij de kwes tie van het collecteeren. De verordening 109 bevat een algemeen verbod, waarop uitzon deringen mogelijk zijn. In den beginne zijn die uitzonderingen door de procureurs-gene raai vrij veelvuldig toegestaan, maar in de afgeloopen weken is men de verordening straffer gaan toepassen. Natuurlijk hebben de betrokkenen levendig gereageerd, en om nu den stroom van aanvragen op het hoofd kantoor van winterhulp nu eenigs zins te stuiten deelde de heer Piek alvast mede, dat er eerlang een ver duidelijking officieel zal worden bekend gemaakt, waarin het kerke l ik leven in breeden orvang zal worden vrijgelaten op het punt van collecteeren. Ook wordt bij wijze van algemcene dis pensatie voor de St. Nicolaasfeestjes tie ver ordening buiten werking gesteld. Deze fees ten kunnen naar vast gebruik doorgaan, zij worden daarbij verondersteld onder de aus piciën van „Winterhulp" te worden gehou- d vn. De organisatoren van dergelijke feestjes kunnen dus op den gewonen voet hun gang gaan, alleen zal de heer Piek de toezending van een bekoopt verslag op prijs stellen. Tot het hoofdbureau van „Winter hulp" te 's-Gravenhage kunnen zich do organisaties op het gebied van liefdadigheid wenden, die op de eigen wijze binnen het raam van Winterhulp willen verdei werken. Het is niet de bedoeling, dat de ac tie dezer organisaties wordt afge knakt. Coördineeren, niet opruimen of beconcurreeren is de taak 'van Winterhulp, zooals de heer Piek die ziet. Dergelijke aanvragen kunnen echter eerst na 23 November worden ingezonden. Wat het werk \an „Winterhulp Neder land" zelf betreft, kon de heer Piek gewagen van de groote medewerking, welke hij van de zijde der secretarisen-generaal en van de commissarissen der provincies onder vindt.. Ook het contact met de burgemeesters verloopt aangenaam. De heer Piek reist het land rond en houdt in elke provincie besprekingen in vergade ringen van telkens 00 tot 80 burgemeesters. De organisatie groeit intusschen en wordt uitgebouwd over alle groepen der Neder- landsche samenleving. Geen groep, welke dan ook, wordt daarbij uitgeschakeld. De publieke opinie echter is noq niet wat zij wezen moet. De beer Piek moest daar over bittere woorden zeggen. Is het geen kwajongenswerk, wanneer in het land 60 tot 70 procent van de plakkaten van winter hulp worden afgescheurd? Dit getuigt van een geest, die tegenge steld is aan het ware volksbelang. Hetzelf de geldt voor de verspreiding van allerlei dwaze geruchten. Er is gezegd, dat het geld naar Duitschland zou gaan. Alsof Duitsch- land hier niet op veel eenvoudiger wijze geld zou krijgen, als het dat wilde! Heeft den heer Piek dan in zijn finantieele com missie, in de accountantscontrole en in de samenstelling van den staf van medewer kers dan nog niet genoeg waarborgen ge schapen tegen dergelijke praatjes? Zelfs komt. het voor, dat hij voor een Duitscher wordt aangezien. „Hij spreekt goed Neder- landsch", zegt men dan verwonderd. Nog maals. aldus de hc"r Piek. de „Winterhulp Nederland" werkt alleen ten gunste van het Nederlandsche volk, zooals de Rijksrommis' saris en anderen toch afdoende duidelijk hebben verklaard. Ons volk leeft in een toestand van passi viteit. Daar wil de heer Piek niet over oor- deelen. als deze mentaliteit maar niet de belangen van het eigen volk schaadt. Het Nederlandsche volk moet zijn krachten bijeen rapen en sterk worden. Tegen hen. die zich in deze dagen tegen de gemeenschapsge dachte meenen te moeten verzetten, zal de heer Piek den handschoen opnemen. In don arbeid van „Winterhulp" ziet hij een middel om te komen tot een organi satie der liefdadigheid in breeder verband, tot een coördinatie van de vele met de bes te, bedoelingen opgezette particuliere acties waardoor een groote vereenvoudiging en efficiency zal worden verkregen. Indien men weet. dat in 1939 in Nederland 9400 collectes zijn gehouden eh men vergelijk* daarbij de""sociale nooden die toch ongedekt bleven, dhn ziet men toch wel in dat op het gebied der liefdaigheid nog wel een en ander te doen is. De inzameling van 29 en 30 November wordt gehouden onder de di recte verantwoordelijkheid van de burge meesters. Deze doen hun best. Moge de bevolking, aldus de heer Piek, hen in hun arbeid steunen, opdat deze 'n succes worde. y:; (Van onzen Haagschen correspondent.) Eenigen tijd geleden hébben wij reeds ge meld, dat de H.T.M. den strijd tegen de von kende beugels heeft aangeboden, in de hoqp dat het aldus mogelijk zal blijken, de Haag- sche tram des avonds later dari tot pl.m. 8 uur te laten rijden. Dit vonken maakt im mers alle verduisteringsvoorschriften tot een bespotting. Aangezien dit vonken vooral en het ergste, optreedt bij de electrische wissels, is bij dezen de stroom uitgeschakeld en moe ten ze door den bestuurder met de hand wor den omgezet. Verder moet de stroom uitge schakeld worden bij het passeeren van krui singen en voorts hoopt men door strakker spannen van de bovenleiding en andere tech nische verbeteringen het vonk-monster zoo veel mogelijk te kunnen verdrijven. (Van onzen Haagschen correspondent.) Sedert eenigen tijd laat het Staatsbedrijf de P.T.T. een tiental auto's op een gas- of stcenkoolgenerator rijden. De proef wordt als geslaagd beschouwd en daarom zullen nu meer auto's, bestemd v.oor het vervoer van poststukken tusschen plaatsen, welke niet gemakkelijk per trein bereikbaar zijn, in ver schillende doelen van ons land, voor deze oorlogs-tractie worden ingericht. cuatie gebieden, dat niet door toewijzing vanwege het bureau ontruiming of op an dere regelmatige wijze bij den houder is terechtgekomen. Den gemeentebesturen wordt hierbij me dewerking verzocht, hun bekende gevallen als hier bedoeld ter kennis te willen bren gen van het bureau ontruiming. Houders van toegeloopen vee, die ver zuimen hiervan aangifte te doen, stellen zich uiteraard aan .vervolging bloot. Ook degenen, die nog gelden of opbreng sten onder zich hebben als gevolg van de ee-ontruiming dienen hiervan ten spoe digste kennis te geven aan 't bureau ont ruiming. (Van onzen Haagschen correspondent.) Na uitgebreide proefnemingen is het G.E.B. in Den Haag thans aangevangen met het aanleggen van de openbare verduiste- rings-verlichting. Op de belangrijke kruispunten komen over al in de stad z.g. richtlampen met twee licht strepen, bij minder drukke kruisingen met één lichtstreep. Voorts zullen ook de meeste straten en wegen op afstanden van 150 meter voorzien worden van lampen met een zeer bescheiden uitstralend vermogen. Deze lam pen koihen aan masten op den rand van het trottoir, met een maximum-hoogte van 4 me ter, de richtlichten, boven de as van den rij weg gehangen, komen op tenminste 4 me ter hoogte. Ook langs de grachten komt speciale ver lichting. Opgave van niet eigen vee nog maals verzocht. Aangezien blijkt, dat verschillende per sonen tot nu toe verzuimd hebben, opgave te doen van runderen, paarden en ander vee, dat gedurende de oorlogsdagen of daar na is komen aanloopen of werd opgevan gen; wordt men verzocht hiervan alsnog ten spoedigste opgave te doen aan het bureau ontruiming, Laan van Meerdervoort 51 te 's Gravenhage. Dit oun vee in en rondom de eva- Goede prijzen en groote belang stelling. Naar het A.N.P. verneemt heeft de eerste inschrijving van Sumatra-tabak te New- York plaats gehad en aldaar groote belang stelling gewekt. Er werden goede prijzen gemaakt. Zooveel mogelijk werden de usan ces van de Frascati-verkoopen te Amster dam gevolgd. Het voornemen bestaat om ook de Java tabakken te New York bij inschrijving te verkoopen en eventueel ook andere kolo niale riroducten uit Nederlandsch-Indië. TE ROTTERDAM IN VAL GELOKT. Misdrijf gevreesd. Sinds Dinsdag 12 November wordt ver mist de 47-jarige P. B. G. van Aart, eige naar van een kleedingmagazijn aan den Haagdijk te Breda. Er bestaat ernstig ver moeden, dat Van Aart niet vrijwillig is ver dwenen, doch dat hij in handen is gevallen van lieden, die zich bij hem als kettinghan delaren hebben voorgedaan, doch wien het in werkelijkheid er om te doen was zich van het geld, dat Van Aart in zijn bezit had, meester te maken. De omstandigheden, aldus de Tel. waar onder de heer Van Aart .verdwenen is, wettigen dit vermoeden, zoodat op het oogen blik niet alleen de Bredasche recherche, doch ook die van Rotterdam en Den Haag aan het werk zijn om te trachten dit mys terie op te lossen. Zaterdag 9 November kreeg de heer Van Aart in zijn zaak bezoek van een zekeren v. d. B., die te Bussum in een gesloten huis een ongeregeld kleedingmagazijn drijft. Van den B., met wien Van Aart reeds eerder zaken had gedaan en door wiens bemiddeling hij eenigen tijd te voren een partij lederen jas sen had gekocht, beweerde thans te 's-Gra- venhage twee kettinghandelaren te kennen, die een partij wollen jumpers, buiten de textiel-distributie om, zouden kunnen leve ren. De "heer Van Aart had daar wel ooren naar en sprak met v. d. B. af den daarop volgenden Dinsdag te zamen naar Den Haag te reizen, om onderhandelingen met de ket tinghandelaren aan te knoopen. Vast staat voorts, dat Van Aart en v. d. B. Dinsdagmorgen te zamen met den trein van 8,32 uur uit Breda in de richting Rotter dam zijn vertrokken, terwijl Van Aart een dagretour naar Den Haag heeft genomen en dus kennelijk de bedoeling had nog denzelf den avond terug te keeren. Sinds dat oogen- blik ontbreekt van hem elk spoor, behoudens dat wat door v. d. B. wordt meegedeeld. Toen n.1. Van Aart dienzelfden avond niet thuiskwam en ook den daarop volgenden dag niet, werd van zijn vermissing kennis ge geven aan de Bredasche politie, welke zich via de politie te Bussum met v. d. B. in ver binding stelde. Deze verklaarde Van Aart ge bracht te hebben naar een café te 's-Graven hage, waar hij hem met twee kettinghande laren in contact had gebracht, De namen dezer twee handelaren waren hem niet be kend. Toen uit de onderhandelingen bleek, dat de jumpers niet te 's-Gravenhage, doch te Rotterdam waren opgeslagen, zijn Van Aart en v. d. B. met de twee kettinghandela ren naar Rotterdam gereisd, om daar de par tij in oogenschouw te nemen. Van de B. is in Rotterdam in een hem, vol gens zijn zeggen, onbekend café achtergeble ven, terwijl Van Aart met de beide ketting- handelaren naar de opslagplaats der goede ren zou gaan en later in het café bijv. d. B. zou terugkomen. Toen Van Aart daar des avonds zeven uur nog niet was, is v. d. B. naar Bussum teruggekeerd, zonder zich verder om zijn Bredasche relatie te bekom meren. Duizend gulden mede verdwenen. Deze is tot op dit oogenblik nog steeds zoek, evenals een bedrag van ongeveer dui zend gulden, dat hij des morgens, in ver band met de af te sluiten transactie, bij- zich had gestoken. nrrnas- Dar Van Aart'in ieder opzicht.Pp jn send man was en geen moeilijkhe<Ie zaken had, is er volgens deP® geen enkele reden om aan te n hij opzettelijk niet thuis teruggenk - zijn. De commissaris van politie te houdt dan ook ernstig rekening met a gelijkheid, dat er misdrijf in het spe Het wordt tijd.. Er is alle kans, dat over eenigen tijd ver anderingen zullen gebracht worden in de Nederlandsche Staatsloterij. De bevoegde in stanties, zoowel van Financiën als van Justitie, hebben het loterij wezen in studie genomen en onderwerpen de geheele zaak aan een grondig onderzoek, met het doel de Staatsloterij te reorganiseeren. Wie iets van het loterijwezen in Nederland weet, zal toestemmen, dat een reorganisatie hoog noodig is. Onze Staatsloterij is verou derd en beantwoordt in haar huidigen vorm niet meer aan het doel. In haar goede jaren verdienden niet al leen de gunstelingen van het lot iets, maar de loterij bracht ook den slaat een aardige bate op. Doch de staat heeft niet gehan deld naar het beginsel: wat ge doet, doe (lat goed, en als ge iets eigenlijk liever niet doet, laat het dan ook na. Dit wreekt zich thans, want liet gaat nu met de Staatslote rij heelemaal niet goed. Voor een deel aldus de Tel. zijn daarvan de huidige omstandigheden oorzaak; de speellust is minder geworden. Voor het groot ste deel echter ligt de fout bij de loterij zelf, die niet met haar tijd is meegegaan en zoo doende terrein heeft verloren aan particu -liere loterijtjes, die ook tegenwoordig nog behoorlijk verdienen. In een reisrapport in de Giornale d'Italia wordt verklaard, dat reeds maandenlang in, Ulster groote troepenbewegingen waar te nemen zijn. Ook wordt opvallend veel oor logsmateriaal opgeslagen. Bovendien is men begonnen met den bouw van een groote fabriek voor de vervaardiging van kanon nen. De chemische oorlogsindustrie en an dere takken van oorlogsnijverheid zullen eveneens groote fabrieken in Ulster ves tigen. Reeds zijn verscheidene munitiefa brieken uit de omgeving van Londen naar Ulster verplaatst. Tenslotte zijn de te Bel- fast gevestigde scheepsbouwwerven ver groot. Al deze militaire en industrieele voorbe reidingen worden, naar de correspondent meedeelt, in verband gebracht met het plan van Churcliill tot bezetting van Ierland. Dit vermoeden schijnt temeer gegrond, daar den laatsten tijd de aankomst van eskaders bommenwerpers en watervlieg tuigen te I.ondonderry en Belfast alsmede op verschillende meren in het gebied van Ulster is opgemerkt. Kruisers der V. S. voor de Mexi- caansche kust. De Universal meldt uit Tampico: De bemanning van Jiet Mexicaansche tank schip „Merro Azul" en die van den Hondu- reeschen koopvaarder „Ceiva" die uit New- Orleans afkomstig was berichten beide, dat de Amerikaansche kruiser „Plunkett" en de torpedojagers Nr. 210 en 233 alle vreemde schepen, die in Tampico binnenloopen of vandaar vertrekken, aanhouden en onder zoeken. Ook beide genoemde schepen zijn door de Amerikanen aangehouden. Deze controleerden de scheepspapieren en ston den daarna den schepen toe door te varen. De Amerikaansche schepen kruisen om streeks zes tot acht mijl voor Tampico. Deze maatregel der V. S. trekt in Mexico ten sterkste de aandacht, vooral omdat even eens Mexicaansche schepen voor Tampico liggen en de neutraliteitsbescherming verzor gen. Als in het verleden een nieuwe spelregel of een verandering van de spelregels bij het voetbalspel werd ingevoerd, had de „In ternational Football Association Board" het laatste en beslissende woord. De beslissing berustte immers bij een spe ciaal daarvoor in het leven geroepen com missie voor spelregels en scheidsrechters. Deze commissie heeft de volgende opgave: 1. Zij moet zorgen voor een zuivere toe passing der spelregels, zooals deze door de commissie, op basis van de door den in ternationalen bond vastgestelde regels, be kend zijn gemaakt. 2. Zij moet de officieele vertalingen der spelregels en de veranderingen #van deze spelregels verzorgen. 3. Zij moet een officieele lijst van inter nationale scheidsrechters opstellen, die al leen gerechtigd zijn internationale ontmoe tingen te leiden. Deze belangrijke commissie werd in 1882 door de Engelschen in het leven geroepen en stond sinds dien tijd sterk onder Engel schen invloed. De voetbalbonden van Engeland, Schot land, Wales en Ierland zijn ieder door twee, dus in totaal door 8 personen in deze com missie vertegenwoordigd. De FIFA (Fede- ration Internationale de Football Associa tion) met haar 52 aangesloten landelijke voetbalbonden mocht twee vertegenwoor digers zenden. Tengevolge van deze con stellatie kon men reeds tevoren vaststel len, dat Engelsche belangen op den voor grond zouden worden gesteld, vooral daar de belangen in handen werden gelegd van over het algemeen bejaarde personen, die toch al geen direct contact meer hadden met het voetbalspel zelf, doch vooral niet ten aanzien van het Europeesche voetbal, zooals dat op het continent wordt gespeeld en in hun opvatting veel te veel beinvloed werden door het Engelsche beroepsvoetbal. Het een en ander heeft er thans toe ge leid, dat de FIFA binnen afzienbaren tijd een regelingscommissie in het leven zal roepen, die de belangen van de internatio nale voetbalwereld zal behartigen.- Belang rijke aangelegenheden zullen dus in de toe komst niet meer aan de Britscbe willekeur worden overgelaten Men kan deze oplos sing werkelijk slechts toejuichen, vooral nu het voetbalspel in alle landen van de wereld reeds lang de kinderschoenen is ontgroeid, terwijl de invloed van de „Inter national Football Association Board" in zijn huidige samenstelling slechts remmend kan werken voor de verdere ontwikkeling van de internationale voetbalsport Records van Ragnhild Hveger gediskwalificeerd? De bekende Deensche zwemster en wereld kampioene Ragnhild Hveger verbeterde op S Augustus j.1. te ITelsingoer twee reeds op haar naam staande wereldrecords, resp. 1000 meter vrije slag in 14 min. 9.2 sec. en 1300 meter vrije slag in 21 min. en 10.1 sec. Thans wordt bekend gemaakt, dat de er kenning van deze beide verbeteringen door de FINA nog steeds niet heeft plaatsgevonden In deze kring is van van oordeel, dat de verbeterde tijden van Ragnhild Hveger niet mogen worden erkend als nieuwe wereld recordtijden, daar de Deensche zwemkam- pioen Paul Petersen bij deze poging als gangmaker zou hebben gefungeerd. Men is tot deze conclusie gekomen naar aanleiding van het feit, dat deze zwemmer tijdens de poging een aanval kreeg van kramp en daar door gedwongen werd eenige oogenblikken te rusten aan de kant van het zwembassin. Na twee lengten begaf Petersen zich we derom te water, doch moest tenslotte tenge volge van een nieuwe krampaanval na 800 meter den strijd opgeven. Ragnhild Hveger heeft dus de beide we reldrecords praktisch tegen het horloge ge zwommen. maar door het feit. dat Peter sen zich eenige oogenblikken rust gunde is de Fina van oordeel, dat hij uitsluitend is gestart om de Deensche als gangmaker van dienst te zijn bij haar pogin°- De Deensche Zwembond is het hiermede'even wel niet eens en stelt zich daarentegen op bet standpunt, dat het niet in de bedoeling beeft gelegen Petersen als gangmaker te laten sfaiten, zoodat men hier te maken beeft met een volkomen correcte recordpo ging. De Deensche Zwembond zal ook de gemaakte tilden als Deensche nationale re cords erkennen. Het is. evenwel lang niet Uloren N zirl1 accoord zal ver klaren met deze opvatting Geschiedt dit niet, dan "blijven de tijden 1097 m cmilv,TJveePr eemankt op 28 Febr l?nl on 1000 meter vriie te KenJl m'n' RfV- "b 3 Juli 1938 i 91 ia£)-n de 1500 meter vrije slag in 21 min. 4.i.7 sec. van kracht. Weinig zaken. Lustelooze locaj, markt. Amerikanen achteruit, loopend. Nederlandsche beleg, gingen prijshoudend. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. l.k. 1017/16 1013/16 961/4, 96% 1017/16 1013/16 86 7/16-861/4 8615/16-86 3/ir 851/2 85% 82Vs 82% Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fac. Nederland 1938 3.3% Oost-Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 Duitschland 1930 51/2 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 31/2 85 's Grav. '37 I 3% N.-Holl. '38 3 N.-Holl. '38 II (31/2) 3 R'dam '37 I. III 3% Z.-Holland 1937 3 85% 84 86% 85 83% 861% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 92 92 INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 181% 180 Ned. Ind. Handelsb. A 130 Ned. Handel Mij. c. v. A 115% 115% AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. 117-119 119%-117% Calvé Delft c.v. A. 83% 83% Centr. Suiker Mij. 189% 189% Fokker g. A. 180 175 Lever Bros en Unilever cv.A134-136% 135-132 Ned. Ford 312 305 Philips G B.v.A. 208-204 200%-202% Philips pref. A 139 139 Buitenland. Anaconda copper c.v. A. Am. Sm. en Ref. c.A. Beth. Steel c.v. A Gen. Motors c.v. A. Kennecot Copper c.v. A. North. Am. Aviation Rep. Steel c.v. A. U. S. Steel c.v. A. c.v.A 29-29% 2834-29% 48% 47 83-84% 84-80% 53% 51% 353/4-36 15/16 37%-36% 191/16 18% 25-26 25-24 7/16 69%-71% 693/4-6634' Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. Kon. Petr. Buitenland. Shell Union c.v. A. Tide Water c.v. A. 263% 255% 2833/4-293 287-281% 11%-12% 12%-11% 10%-11% 111/16-10 11/16 Holland-Amerikalijn A 108%-1103% 109-108 Java China-Japanlijn A. 134-138% 135% 133% Kon. Ned. Stoomb. Mij. 145%-138% nat. bez. v. A. 148-144 Kon. Paketvaart A. 224 215 Ned. Scheepv. Unie A. 155%-160 1583/4-155% Rott. Lloyd A. 132 131% Stoomv. Mij. Nederland A. 134%-135 136-134 H-V.A. 422-430 428-420% 252 250 252 246 118-123 123-120% Javasehe Cultuur N.I.SU. Ver. Vorstenl. Cult. Deli Batavia Mij Deli Mij. c. v. A. Senembah 186-191 189%-188s/4 148-253 253-252% 193-195 194-191 Amsterd. Rubber 250%-258 255-252 Bandar Rubher Mij. A. 177 174 Deli Batavia Mij. A. 186-188 183% Koersen voor stortingen op 20 November '40; Reichsmarken 75.36; Belga's 30.1432; Zwit sersche Francs 43.56; Lires 9.87; Deensche Kronen 36.40; Zweedsche Kronen 44,85 isjecnische Kronen (oude schulden) 6.42; isjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. Plechtige intocht vervalt dit jaar. 1^b laatste jaren was het gebruikelijk, dat St. Nicolaas tegen December zijn plechtigen intocht in de hoofdstad hield. De bisschop werd, zoodra hij voet aan wal zette, dan ontvangen door het bestuur van het I-C.A., waarna de Sint zich op een schimmel naar een gebouw begaf, waar bij versnaperingen en cadeaux aan de kinderen uitdeelde. Dit jaar, aldus deelt het I.C.A ons mede, zal St. Nicolaas geen fcestelijken intocht in de hoofdstad houden. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN In de gemeente Andel (N.B.) is een on geveer vijftigjarige schipper, die niet z>.ln schip aan een aanlegplanls in de rivier de Maas lag tengevolge van de duisternis nu bet aanboord gaan in de rivier terecht ?e komen en verdronken.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 8