Een menetekel der natuur Voetbalmenu De juweeleadiefstal te Utrecht Dtiitsche aanvallen van Dinsdagavond Marktberichten Spanje en de steunpunten in Uruguay De Amerikaansche aaodeelen in ENGELAND De geheimzinnige schoten in LEIDSCHENDAM Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Maarschalk Pétain over de nieuwe grondwet grooter en navranter, maar bevingen in vroeger eeuwen. Stop met de concentraties OP ROOF UIT IN DE DUISTERNIS De nieuwe verkeersweg naar Groningen voor a*s* Zondag SCHAGEN regeling vetgehalte van melk. Arrondissements rechtbank te Alkmaar meervoudige strafkamer. Uitspraak: De kwestie der oprichting: van steunpun ten der V.S. in Uruquay blijft onder de spaansche openbare meening groote bezorgd heid verwekken. Onder de studenten, de pers de Falanx, en andere corporaties is een sterke ongerustheid ontstaan. De vertegen woordiging der Spaansche studenten heeft een boodschap gezonden aan de jeugd van Uruguay, waarin gezegd wordt, dat de re- geering van Uruguay souvereiniteit en va- ctei landsliefde vergeten zou, indien zij de hoogste onvervreemdbare goederen des volks tot koopwaar zou maken en aan een vreem demogendheid zou verkoonen. In de bood schap wordt verder gezegd, dat een vloot- en luchthases te Punta del Este, welke aan de Yereenigde Staten zou worden afgestaan een „Eerste Amerikaansch Gibraltar" zou beteekenen. De Spaansche studenten beslo ten hun boodschap met den zin: „Hot Spaan sche moederland is v. diepen smart vervuld ten aanzien van 'n schande, welke de jeugd van Uruquay niet mag toestaan." De komende dagen zullen vooraanstaande Spanjaarden via den Spaanschen kortegolf- zender tot Zuid-Amerika spreken, o.a. de hoofdredacteur van het tijdschrift „Vertice" Samuel Ross, de hoofdredacteur van het bekende dagblad „Informaciones" Victor de la Serne, de studentenleider Gitarte en de rector der Madrileensche universiteit Pio Zabala. De Spaansche academie zal een oproep richten tot alle landen der wereld en het Spaansche persverbond een oproep tot de Zuid-Amerikaansche pers. Gedwongen verkoop. Kaar uit Londen wordt gemeld, heeft de Britsche regeering den gedwongen - verkoop gelast van de in Engelsch bezit zijnde aan- deelen van 164- Amerikaansche firma's, ten einde het de schatkist mogelijk te maken de F.ngelsche oorlogsinkoopen in de Vereenig de Staten te financieren. VLIEGTUIGONGELUK IN JOEGOSLAVIë. Een tweemotorig Engelsch vliegtuig van het type Blenheim is Maandagmorgen 4 uur, naar het Joegoslavische persbureau Avala meldt, tegen een berg bij Danilovgrad in de Banaat Zetska gevlogen. Het toestel ontplofte en geraakte in brand. Tot dusver zijn vier lijken gevonden, waarvan er twee geïdentificeerd konden worden, t.w. de be stuurder Benet Crapord en 'n zekere Eavage Fredcric. Toen het toestel neerviel, zijn alle bommen, uitgezonderd een, geëxplodeerd. ENGELSCIIE SCHIPBREUKELINGEN IN CANADA AANGEKOMEN. Twaalf geredden van een Britscli vracht schip dat onlangs door een Duitsch oorlogs schip uit een konvooi werd weggeschoten, zijn naar Associated Press meldt, thans in een Canadcesche haven aangekomen. De schipbreukelingen hebben drie dagen lang in een reddingsboot rondgedobberd, alvorens zij door een Grieksch vaartuig aan boord genomen werden. Den geheelen dag is gisteren en eergiste ren het onderzoek inzake de aanslagen op de woningen van burgemeester Banning en den gemeentearchitect den heer de Regt, met kracht voortgezet, echter zonder eenig tastbaar resultaat. Ook is een bezoek gebracht aan eenige schuitjes, welke aan de overzijde van de burgemeesterswoning lagen gemeerd en niet mochten vertrekken, doch ook hier leverde het onderzoek geen resultaat op. Een ge deelte van den Oostvllet is door gemeente- personeel afgedregd, doch het wapen, waar mede de schoten Zaterdagnacht zijn gelost, is nog niet gevonden. Daar het weer hoven het Britsche eiland In den loop van Dinsdagavond steeds beter werd, ging het Duitsche luchtwapen met sterk' krachten tot den aanval op belangrijke militaire doelen in een stad in Midden-Enge- ïand over. Sinds het invallen van de duister nis stegen Duitsche gevechtsvliegtuigen van hup vliegvelden in Noord-Frankrijk, België en Nederland op. Daar de kans bestaat, dat bet gunstige vliegweer aanhoudt, valt er, naar het D.N.B. verneemt, een groot succes te ve/wachten. 'Terzelfder tijd bevonden zich Britsche vliegtuigen boven Duitsch gebied. Zij pro beerden de Rijkshoofdstad aan te vallen, deze aanval is mislukt. Reeds voordat zij Berlijn bereikt hadden, werden de Britten ge dwongen terug te keeren. Het is niet de moei te waard, zoo wordt in bevoegde kringen be toogd, op deze propagandavluchten. die aan de kinderschoenen van het viiegwezen herin neren, in te gaan, daar zoowel doel als resul taat volkomen ontbreken. Later meldt het D.N.B.De Dinsdag voor «en grootschen aanval op Birmingham op gestegen eskaders van het Duitsche lucht wapen, hebben bij helder weer hun doelen bereikt. Evenals bij den aanval op Coven- try werden duizenden bommen van aller- jei kaliber op wapenfabrieken en andere bedrijven der stad geworpen, welke zeer groote uitwerking hadden. Terstond ont stonden meer dan twintig groote en zeer groote branden, welke hun spookachtig licht over de stad wierpen. De achterko- mende vliegtuigen hadden het gemakkelijk, daar branden hun den weg wezen. Het af weergeschut was zwak. De Engelsche lucht doelbatterijen waren Piet in staat de Duit sche aanvalsgolven op eenigerlei wijze te verstoren of te verhinderen, daar de Duit- schers concentrisch en in grooten getale op verscheidene hoogten aanvielen. Verdere bijzonderheden ontbreken nog, doch vast staat, dat het Duitsche luchtwapen weer een groot succes heeft behaald. Duitsche verliezen zijn tot dusver niet gemeld. Bovendien werden ook militaire doe len in andere steden van Engeland, In Lon den en in de Zuidelijke graafschappen met succes aangevallen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben eenige Britsche vliegtuigen tweemaal geprobeerd de rijkshoofdstad aan te vallen. Door den sterken luchtafweer werden de meeste toestellen noordwaarts en zuidwaarts verdreven.Slechts één machine slaagde er in boven de stad te vliegen en eenige brand en brisantbommen te laten vallen. Daarbij werden ziekenhuizen, klinieken en eenige woonhuizen getroffen. Er ontstonden dak branden welke snél gebluscht konden wor den. Bij elk der heide aanvallen werd een bombardementsvliegtuig door de luchtdoel artillerie omlaag gehaald. Maarschalk Pétain heeft Maandag te Ly- on voor de K. v. K. aldaar gesproken over de voorgenomen nieuwe grondwet. Men heeft krachtens deze nieuw grondwet het voornemen het land te verdeelen in provin cies, met aan het hoofd gouverneurs, die instructies geven aan de prefecten. De gou verneurs zullen gesteund worden door 'n soort provincialen raad. bestaande uit verte genwoordigers der corporaties en andere beroepsorganisaties. De nationale vergadering zal waarschijn lijk worden samengesteld uit vertegenwoor digers der beroepsorganisaties en uit perso nen die het land bijzondere diensten bewe zen hebben. De vertegenwoordigers der be roepsorganisaties worden door een volks stemming aangewezen. Als hoogste orgaan zou een gerechtshof worden ingesteld, ge lijk aan het hooggerechtshof in de Vereen. Staten. OOK eeuwiger dan de strijd van menschen tegen men- schen is die van den mensch tegen de natuur. Opnieuw heeft een aardbeving een land en een volk geteisterd. Hel aantal dooden en gewonden in Roemenië is nog immer niet nauw keurig bekend; dat der dooden al leen al wordt op duizend geschat. Van uur tot uur en van dag tot dag leeft de wereld in spanning als gevolg van de schokkende gebeurtenissen, die iedere inter nationale oorlog met zich brengt. Het lot van landen en volkeren lif?t in de weeg schaal, die zijn balans nog niet gevonden heeft. En dan plotseling wordt het gerucht van den krijg overstemd door het vernieti gend geweld van de natuur. In Roemenië Pimpelde zich de aardkorst, als wilde de Natuur een Mene Tekel, een vlammende Waarschuwing aan het adres van de menscli heid richten. De Boemeensche kranten verschenen met rouwranden, alom door de wereld worden de bijzonderheden van den ramp gekabeld, duizenden handenparen werkenkoortsachtig a.an den reddingsarbeid; duizenden burgers Zl»n gedood of gewond, gebouwen en huizen Producten van menschelijk vernuft en men- ScheHjkcn arbeid worden meedoogenloos ver nietigd. Enkele steden en vele dorpen zijn voor ?en deel verwoest waar eens bet volle even bruischte, waar bqweeg was, en ver- waar eens de adem ging van het ka- *teristieke Roemeensche leven, daar waart De organisatie van het bedrijfs leven moet worden opgebouwd op basis van thans bestaande verhoudingen. De organisatie-commissie voor het Neder- landsche bedrijfsleven deelt mede: Het is de commissie bekend, dat momen teel in het bedrijfsleven zelf allerlei plan nen bestaan tot concentratie, tot het op richten van nieuwe vereenigingen enz. Hoe begrijpelijk dit initiatief op zich zelf ook moge zijn, het kan thans slechts tot ver warring leiden en de werkelijk niet lichte taak der commissie slechts bemoeilijken. De commissie wenscht zich een overzicht te verschaffen van dat wat bestaat en zal zich derhalve systematisch tot het bedrijfs leven wenden, teneinde zoo spoedig moge lijk de noodige gegevens te verzamelen. In afwachting hiervan moet de organi satie-commissie het bedrijfsleven met na druk verzoeken deze plannen tot nader or der geen vasten vorm te laten aannemen. De commissie neemt aan, dat het bedrijfs leven zal begrijpen, dat een overzicht' al» bovenbedoeld voor de commissie noodza kelijk is en niet te verkrijgen is, indien voortdurend veranderingen blijven voor komen. De commissie wenscht derhalve voor al les volkomen rust in den bestaanden or ganisatie-vorm van het bedrijfsleven. De bestaande organisaties en hare besturen blijven derhalve voorlnopig hun werkzaam heden als tot dusverre voortzetten. thans de dood rond daar vertellen de roo- kende puinhoopen van een navrante cata- strophe. Aardbevingen zij zijn oud als de we reld en de menschheid zelve en zij hebben ons immer de verschrikkingen geopenbaard van den strijd der menschheid tegen de ele menten. De geschiedenis der aardbevingen is tege lijkertijd die van het ernstige lijden der menschheid en bij elke nieuwe aardbeving, hoe gering van omvang ook en zeker wan neer, die omvang als nu verbijsterend groot is, roept de herinnering wakker aan vroe gere meedoogonlooze natuurrampen, waar bij duizenden monschen het leven lieten. De streken die doorgaans he meest en het zwaarst getroffen werden zijn .Tapan, een deel van de Vereenigde Staten van Amerika Turkije, (verleden jaar nog!) de Balkan, Spanje, Italië en in mindere mate maar noch thans vrij regelmatig Nederlandsch- Indië. H-et merkwaardige bij dit is dat de be- volking van dit soort bedreigde gebieden, ofschoon zich terdege bewust van het groote gevaar, waarin zij voortdurend leeft, toch aan de plaats gebonden blijft, in de hoop dat er eeuwen zullen verloopen alvorens een nieuwe beving zich aankondigt. Ook de meest treurige ervaringen hunner voorou ders doen dezen menschen niet wijken van hun traditioneele woonplaats. De oudste bekende aardbeving is die van Pompeï in het jaar 79 voor Christus, een be ving ten gevolge waarvan de stad en Her- "ulnnum verwoest werden en waarbij naar schatting 30.000 menschen om het leven kwamen. De uitwerking van deze tamp was te catcstrophaier, toen terzelfdertiid de Ye- suvius hegon te werken. 450 jaar later wer den Svrië en Klein Azië (het tegenwoordige Turkije dus) door een hevige aardbeving geteisterd. Ofschoon den kroniekschrijvers van die na gen eenige overdrijving mag worden toege schreven (zij spraken van 100.000 slachtof fers kan men veilig aannemen dat de ver woestingen schrikbarend waren en dat aui zenden menschen bii de ramp om 't leven kwamen '1 Niet vermelden van aardbevin gen in f,e kronieken der eerstvolgende eeu wen bewijst allerminst dat do wereld daar voor gespaard bleef. Amerikan was nog niet ontdekt, de weg naar Indië en Japan ,was Dame en drie heeren roofden etalages leeg. De Haagsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen het clubje van vier jongelieden een lid van de schoone sexe en drie jongemannen tusschen de 20 en de 30 jaar dat op 5 Nov. j.1. de bank der verdachten vulde bij de behandeling van een serie diefstallen, die tijdens de duisternis waren gepleegd uit etalages van eenige Haagsche inkels. en wel van goede ren van allerlei aard, zooals coupons stof. damesblouses, overhemden, jassen, hoeden, parapluies, badpakken en pyama's, maar ook zilveren en gouden sieraden, bontjas sen en andere min-of-meer luxe artikelen, een en ander gepleegd in den zomer van dit jaar in een reeks van avonden tusschen 23 Juni en 6 Juli. In herinnering zij gebracht, dat de offi cier van justitie tegen den £3-jarigen R. S. en den 27-iarigen J. B., dié hij als de hoofddaders beschouwde, ieder twee jaren gevangenisstraf eischte. voorts tegen den 27-jarigen J. YV. een gevangenisstraf van negen maanden en voor de juffrouw een voorwaardelijke veroordeeling van zes maanden, met drie iaar proeftijd. R. S. en J. B. werden beiden Overeenkom stig den eisch. derhalve tot twee jaren ge vangenisstraf. veroordeeld, aan J. YV. werd een jaar gevangenisstraf opgelegd en de juffrouw kreeg een voorwaardelijke straf van negen maanden met een proeftijd van drie jaren. ver en moeilijk en daarmee is de onvolledig heid der berichtgeving naar Europa ver klaard. Maar na de zeventiende eeuw keer den de aardbevingen met verontrustende re gelmaat terug. In het besef dat een volledige opgave een lijvig boekdeel zou vullen, beperken wij ons tot de herinnering aan enkele opzienbaren de natuurrampen. Op 18 December 1831 werd Napels getroffen; 3000 menschen kwamen erbij om het leven', terwijl in 1667 de Kau- kasus 'n dergelijk lot beschoren was, waar bij liet antal slachtoffers nog aanzienlijk grooter was. Twee jaar later werkte de Etna 12 plaatsen werden vernietigd, 25000 men schen gedood! Na de verwoesting van Port Roval op Jamaica (7 Juli 1692) werd dat zelfde jaar het tweede rampjaar der 17e eeuw voor Italië. Dit maal werd Sicilië ge troffen: 54 steden en 300 dorpen werden verwoest, meer dan honderdduizend men schen lieten het leven Een merkwaardige geschiedenis speel de zich af in 1610 in de provincie La Grita in Venezuela: een heuvel, met alles wat er op stond, werd door den schok volkomen opge nomen om vervolgens in het midden van het aangrenzende dal neer te vallen. Daar, waar de heuvel had gestaan ontstond een verzak king. waaruit golven water stroomden. Een aardbeving in Japan werd in het begin van de 18e eeuw gemeld; Yedde werd vernieid. 200 menschen kwamen op het leven. Een verbijsterende reeks aardbevingen heeft dit land sedertdien geteisterd. Men herinnerde zich slechts de ramp van het jaar 1923. waar bij 200.000 en van 3 Maart 1933, waarhij 3000 menschen om het leven kwamen! Ook elders werd de wereld nimmer ge spaard voor het geweld van de natuur. Op 1 November 1755 Allerzielen! werd Lis sabon grootendeels verwoest en het was de ze aardbeving die over ruim het twaalfde deel van de gansche wereld werd gevoeld. Een zesde deel van Lissabon's bevolking kwam om het leven. Ook de achttiende en de negentiende eeuw brachten tal van verschrik kelijke natuurrampen, die verderf zaaiden en leed veroorzaakten in werelddeelen, landen, steden, dorpen. Het is slechts een losse greep Uit de lijdensgeschiedenis der mensrhho'd; de toiale cijfers van het aantal slachtoffers hebben een huiveringwekkende omvang. De strijd die de, natuur voerde en voert, is nog immer de grootste gebleken In de maand October zijn, zooals men zich zal herinneren, bij een alleenwonende dame op den Witte Vrouwcnsingel te Utrecht ju- weelen gestolen ter waarde van bijna f 500 De zaak werd in handen gelegd van de po litie, die na korten tijd de daderes opspoor de. Dit was de dienstbode van de dame, die op het moment dat zij gearresteerd werd, ziek te bed lag. Gistermorgen heeft de meervoudige straf kamer van de Utrechtsche rechtbank dezen diefstal behandeld. Allereerst werd gehoord de 24-jarige dienstbode G. YV., die sedert eind October in het huis ,van bewaring was in gesloten. Zij bekende de sieraden en zilve ren voorwerpen van haar mevrouw te heb ben gestolen en antwoordde op een vraag van den president, hoe zij tot deze daad was gekomen, dat zij elke maand f 10 aan haar ouders moest geven en dat zij die van de f 25, welke zij verdiende, niet altijd kon missen, zoodat zij tot diefstal was overge gaan. Hierna werd de vriend van de dienstbo de, de 22-jarige vertegenwoordiger H. van V. gehoord, wien heling van de sieraden ten laste was gelegd. Verdachte ontkende gewe ten te hebben, dat de juweelen waren ge stolen. De dienstbode, zijn meisje, had hem volgens zijn zeggen, verteld, dat zij de sie raden van haar moeder ten geschenke had gekregen. Daar zij in geldnood zat, had zij hem gevraagd de voorwerpen te verkoopen. Als hem dit gelukte zou hij f 1 belooning ontvangen. De jongeman liep allerlei goud en zilversmidswinkels af en zag inderdaad kans, de kostbare voorwerpen van de hand te doen. Alhoewel de sieraden een bedrag van bijna f 500 vertegenwoordigden, ontving do man voor al zijn goud, zilver en juweelen, alsmede voor dé platina broche slechts f 32.50. Bij zijn meisje teruggekeerd vertelde hij haar, dat hij niet meer dan f 14 had ge kregen. Hij gaf die f 14 en verdween met de rest naar een dorpje hij Nijmegen, waar hij zijn „echte" meisje had zitten en met wie hij de resteorende f 18.50 ging verbrassen. Als getuige werd gehoord de dienstbode, die vertelde, dat zij inderdaad aan haar vriend had gezegd dat zij de juweelen van haar moeder had gekregen. De officier van justitie zeide, dat door de bekentenis van de dienstbode het gestelde in de dagvaarding was bewezen. YVat de an dere verdachte betreft, deze moet volgens spreker geweten hebben, dat de juweelen van diefstal afkomstig waren. Het is een ernstig feit en beiden behooren flink ge straft te worden. Zoowel tegen de dienstbode als tegen den vertegenwoordiger eischte spreker een ge vangenisstraf voor den tijd van 6 maanden met aftrek van preventieve hechtenis. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. De Rijkswaterstaat heeft aanbesteed: het maken van twee viaducten in den aan te leggen weg Zurig-Groningen van het Rijks wegenplan 1938 in de gemeente Heerenveen. Laagste inschrijver was H. Broersma te Harlingen voor.f 145.280. 2e klasse A. Alcm. VictrixWest-Frisia, VVZOSV, DWVZFC, WFC—AFC. 3e klasse A. GVOSt. George, ZaandijkPurmersleijn, QSC—ZVV, Always ForwardKW. 4e klasse A. BKCBergen, N. NiedorpSucces MFC Wieringerwaard, OudesluisDTS. Res. 2e klasse A. Ajax 3De Spartaan 3, DWS 3OSV 2, KFC 2De Kennemers 2, Blauw Wit 3Zee- burgia 2. Res. 2e klasse B. AFC 3—DWV 2, De Volewijckers 2—De Meteoor 2, VSV 2—HFC 2, EDO 2—OVVO 2. ZESDE MIDDENSTANDSEGAMEN OP 19 NOVEMBER 1940 Speciaal examen: Geëxamineerd: 11 candidaten; geslaagd: 11; afgewezen: gene. Geslaagden: Hendrik Bakker, Midwoud: Pieter Bak ker, Oosterland op YVieringen; Willem E. Buisman, Bergen; Cornelis YY'. Ecnhooi'n, Alkmaar; Adrian W. Krabman, Nieuwe Niedorp; Dirk Leeuwenkamp, Alkmaar; Sietse Mantel, Hoorn; Jacob Peereboom, Alkmaar; Klaas R. Rempt, Schagën; Cor nelis Schermprhorn, Alkmaar; Willem Zwaan, Groote Keeten (gem. Callantsoog). Normaal examen. Geslaagden: Wilhelm A. Alkemade, Anna Paulowna; Dirk Bakker, Oostwoud; I.cendert Chr. Bis- kanter, Alkmaar; Hendrik P. de Boer, An na Paulowna; August K. Böhnig, Kol- horn; Jan Bruin, Bergen; Mevr. N. Buwal- daKossen, Hauwert; Cornelis Chatellon, Abbekerk; Marinnne Donker, Ronning- brnekGretft Kamp, YY'inkol; Cornelis Kos, ^ijhekarspelWillem de Leeuw, St. Maar tensbrug: Jambus T.eguit, Winkel: Petro- nclla E Luiting, Alkmaar; Gerrit Mole naar, Winkel; Dirk J. Roeper, den Burg De Secretaris-Generaal, waar nemend hoofd van het departe ment van Landbouw en Vis scherij en de Secretaris-Gene raal, waarnemend hoofd van het departement van Sociale Zaken, maken in verband met den binnenkort te publiceerew wettelijken maatregel, waarin wordt bepaald, dat met ingang van 24 Nxtvember 1940 het vet gehalte van de melk, die aan den verbruiker wordt verkocht, circa 214 moet bedragen (2,4—2,6), het volgende bekend: De consumptiemelk zal voor af een bewerking moeten on dergaan, die slechts mag ge schieden in bedrijven, welke daartoe een speciale vergun ning van den directeur van den Keuringsdienst voor Waren hebben verkregen en waarbij voldaan moet worden aan be paalde eischen van doelmatige inrichting en zindelijkheid. Voor het verkrijgen van zulk een vergunning gelieve men ten spoedigste eene aanvrage in te dienen bij den Keurings dienst van het district,- waar in het bedrijf gevestigd is, met nauwkeurige opgave van het' perceel of het perceelsgedeelte, waar de bewerking der melk zal geschieden Alleen melk, welke in zulk een bedrijf met vergunning is bewerkt, mag aan het publiek worden ver kocht. Het ligt in de bedoeling, dat deze maatregel voor het geheele land zal geschieden. Er zijn echter gebieden of gemeenten, waar dit om verschillende rede nen niet aanstonds mogelijk is. In zulke gevallen kan door den Secretaris-Generaal van het departement van Sociale Zaken tijdelijk ontheffing van dien maatregel worden gegeven. Slechts daartoe strekkende ver zoeken van den georganiseer- den melkhandel, zuivelorgani- saties of ambtelijke instanties kunnen in behandeling worden genomen, lndividueele verzoe ken om ontheffing zullen ter zijde worden gelegd. (Texel); IJs van der Pijl, Wognum; Albert Samnes, I.utjewinkel; Johannes Scheer, Blokker; Hendrik Schenk, Hensbroek; KI. Smit, Hoogkarspel; Eduardus J. Totté, An na Paulowna; Jan J Vermeulen, Schagen; Frederik de Vries, Hilversum; Klaas YVage- maker Twisk: Maart,je van Vuuren, YVog- num; Pieter Zander; Anna Paulowna; Wiedijk, Barsingerhorn. Afgewezen 9 candidaten. In de morgenuren werd het examen be zocht door Prof. R. Casimir, voorzitter van het Instituut voor Middenstandsontwikke ling. De schippersknecht G. P. uit Amsterdam, die zich bij de werkverschaffing te Nieuwe Niedorp had schuldig gemaakt aan diefstal van een paar gummilaarzen, werd door do Rechtbank veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf met teruggave der laarzen en van den schop. De Rechtbank achtte den diefstal van den schop wèl, doch die van de gummilaarzen niét bewezen. (De elsch luidde drie maanden gevangenis straf met teruggave van de laarzen en den schop. NOORDSCHARWOUDE, 19 Nov. Aanvoer: 16200 Kg .roode kool 3.25. 7600 Kg. gele kool 4.25. 8100 Kg. Deensche witte kool 3.27700 Kg. Succes witte kool 3. 2200 Kg. groene kool 3.25. 2700 Kg. uien 4.grove uien 4.—. drielingen 4.7SOO Kg. peen 323000 Kg. vroege witte kool 1.702.50, 18100 Kg. andijvie 3.50. BROEK OP LANGEND!JK. 19 Nov. Aanvoer: 11000 Ke roode kool 3.25. 43000 Kg. gele kool 3.25, 7800 Kg. Deensche witte kool 3.—. 31400 Kg. Savove kool 3.25. 4600 Kg. uien 4.grove uien 4.drielingen 4.—, nep 4.—. stek 4.—. 12000 Kg. peen 3. 1200 Kg. bieten 1.50—1.70. 270 stuks bloem kool 11.2e soort 4.404 70, 11500 Kg. vroe ge witte kool 2.50. 6200 Kg. Succes witte kool 3.—. 200o Kg. andijvie 3.50. 425 Kg. rammenas 2.90. PURMFRF.ND 1!) Nov. Gem. Kanshpnrs. Verhandeld 17 partijen, wegende 3900 Kg., handel vlug. hoogste nriis f 35.25. 2 sfnnels kleine Boerenkaas, wegende 541 kg. nriis f 32.50 ner 50 kilo, hnndet matig; 305 Kg. boter f 2.012 10 r«r kilo Runderen, totaal 350 stuks: 200 vette koeien voor de levering, 85 gelde koeien i 900275 ner stnk 55 melkkoeien f 275 3SO ner «tuk 10 stieren voor de levering, 5 naarden. 51 vette kalveren voor de leve ring, 149 nuchtere kalveren: voor de «lacht v. d. levering, voor de fokkerii t 1824 n. «tuk 53 mn"prp varkens f 25*0 ner stuk, •'13 ht"gen f 7—14 ner stuk. 176 schanen: voor het leven f 2540 ner stuk 11(1 fcnt-t'cu f 3—39 ner «tuk. kineteren f 1 07 ner Kg "ooo ondp kinnen en Hanen: wit en rood 0 30 -0 95 Mauw ooo0 95 nep kilo konilnert 14 ner stuk 2100 penden* ion"e 0 901. oude 0 RO—0.70. per tsnk, duiven 40 c' "er paar. 211 ganzen 7—7.50 per stuk

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 9