VOOR DE VROUW DE WEENSCHE MODE BIRMINGHAM 1 geeft den toon aan zwaar bestookt Duitsch weermachtbericht 4000 opvarenden van „Lancastria" verdronken? Dc politiek van Joego-Slavië Elk oogenblik kan Du tschland oversteken! Italiaansch weermachtbericht Gricksche aanvallen afgeslagen Dc Amerikaansche recruten Verwilderde kinderen in LONDEN u\3 Naar de nieening van een niet genoemde deskundige zouden, volgens de New York Post, van de 6.000 Britsche soldaten, die zich aan boord bevonden van het Britsche transportschip „Lancastria", dat in Julivan dit jaar in het Kanaal tot zinken is Ke, bracht, 4.000 man om het leven gekomen zijn. Een deel der schipbreukelingen van de „Lancastria" is Dinsdag in New York aangekomen. De hoofdredacteur van het Joego Slavische blad Vreme, Dr. Gregorie, schrijft het vol- gende: Bij de groote omwentelingen, die thans door grootsche strategische en diplomatieke handelingen op het Europeesche en Aziati- sclie vasteland voltrokken worden, hand- haafd Joego Slavië een duidelijke en vast- omlijnde politiek. Vastbesloten om in het vernieuwde Europa tot welks vorming het actief wil medewerken, zich die plaats te verzekeren, welke het land krachtens zijn historische taak n.1. verbinding tusschen Midden Europa en het Zuidoosten toekomt vormt Joego Slavië thans een belangrijke faclor, waarmede men bij de politieke ont wikkeling ernstig rekening moet houden. Verklaring van Grigg in Lagerhuis. het In het Engelsohe Lagerhuis heeft de on derstaatssecretaris in het ministerie van oorlog, Grigg, verklaard, dat Duitschland eiken dag een poging tot invasie kan onder nemen. In dezelfde vergadering verklaart de minister van arbeid, Bevin, dat steeds meer vrouwen eiken mogelijken arbeid ter hand zullqn moeten nemen, aangezien het leger een toenemend aantal mannen op- eischt. DE TEWERKSTELLING THANS IN FINESSES GEREGELD. Een overzicht der loonen en arbeidsvoorwaarden. e DUBBELE BELASTING, MAAR... ONTHEFFING MOGELIJK. Men weet thans: als men werk loos wordt heeft men kans naar Duitschland te worden uitgezonden. Duitschland heeft nog steeds een groot tekort aan arbeidskrachten en tracht dit te dekken door het overhevelen van arbeiders, uit ge bieden, waarmede het thans door het lot is verbonden. Echter veel meer weet de doorsneeburger er niet van. Het is wel eens goed precies te vertellen hoe deze vork aan den steel zit. Wij vonden den heer Breebaart, gemeente-ambtenaar te Oostzaan bereid ons voor te lich ten en het zijn interessante gege vens geworden, die men in onder staand artikel des heeren Bree baart terugvindt. Er wordt op gerekend, aldus vangt de heer B. aan, dat de gemeentebesturen zul len medewerken om de aanwerving van arbeiders voor werk in Duitschland met alle geeigende middelen te activeercn en zooveel mogelijk te bevorderen. De aanmelding van gegadigden geschiedt bij de plaatselijke organen der arbeidsbe middeling. De loonen zullen niet lager zijn, dan door de Duitsche arbeiders in hetzelfde beroep ter plaatse wordt verdiend. a. gehuwden, die door ernstige ziekte van men, dat deze arbeid „passend" kan wor den geacht. De plaatselijke organen dienen zich derhalve niet te bepalen tot hen, die zich vrijwillig voor het aanvaarden van arbeid in Duitschland komen aanbieden, doch zij kunnen dezen arbeid aanbieden aan al degenen, die naar hun oordeel voor het aanvaarden van werk in aanmerking kunnen komen. Personen, aan wie passenden arbeid in Duitschland is aangeboden, doch die dezen arbeid weigeren te aanvaarden, dienen van de steunverleening als onvrijwillig werk- loozen of van plaatsing bij werkverrui- mingswerken te worden uitgesloten, terwijl zij evenmin uit een werkloozenkas mogen ontvangen Ook dienen plaatselijke steuncomité's, ar beidersorganisatie^ en dergelijke zich te onthouden van ondersteuning van deze ar beiders, terwijl het voorts in strijd met het algemeen belang wordt geacht, dat deze arbeiders ondersteuning ontvangen bij wij ze van armenzorg van burgerlijke organen van armenzorg. De uitzonderingen. Een uitzondering mag slechts worden ge maakt voor de volgende categorieën: a. gehuwden die door ernstige ziekte van één der huisgenooten niet gemakkelijk van huis kunnen; b. personen, die wegens hun physieke- of psychische gesteldheid niet geschikt zijn; c. personen, die wegens speciale per soonlijke eigenaardigheden niet geschikt zijn; d. vaders van gezinnen met meer dan 4 kinderen beneden den 10-jarigen leeftijd; e. arbeiders, die werkzaam zijn bij die werkverrpimingswerken, waarvan vast staat, dat zij voor het algemeen belang noodzakelijk zijn en voor de uitvoering daarvan niet gemist kunnen, worden, als b.v. voedselvoorziening van ons land; Het veelvuldig wisselen van werkgevers in Duitschland zal worden tegengegaan! Wegloopen verboden. Indien" na plaatsing in duitschland per sonen zonder gegronde reden en zonder zich daaromtrent bestaande wettelijke be palingen te bekommeren, zonder den op zeggingstermijn in acht te nemen, hun ar beid aldaar in den steek laten en naar ons land zijn teruggekeerd, plegen zij contract breuk en wordt in het algemeen aangeno men, dat zij vrijwillig werkloos geworden zijn en daarom niet voor eenigeriei onder steuning (dit geldt ook voor ondersteuning in natura) als werkloozen of plaatsing bij werkverruimingswerken in aanmerking ko men, terwijl zij evenmin kasuitkeering of ondersteuning door burgerlijke organen voor armenzorg mogen genieten. Het loon. De ln Duitschland geplaatste arbeiders kunnen hun loonoverschotten tot het volle bedrag naar Nederland overmaken. Zij kun nen deze bedragen bij Duitsche Banken en „Sparsassen" of filialen .storten en ontvan gen deze tegen Nederlandsche Clearing- koers hier te lande uitbetaald, na aftrek van geringe administratiekosten (plm. 74 cent per Rëichsmark). Nu kan het voorkomen, dat de eerste loonovermaking uit Duitschland eenigen tijd op zich laat wachten. De gezinnen van de betrokken arbeiders zijn van gemeente wege te helpen, door voorschotten op deze loonzendingen te verleenen. De practijk wijst uit, dat de voorschotten met betrekke lijk. kleine bedragen worden afgelost. Gezinsbijslag. Hieronder volgen de verschillende tege moetkomingen aan personen die arbeid, in Duitschland aanvaarden. Ie. Indien de betrokkene voor steunver leening in aanmerking komt, ontvangt hij gedurende de eerste twee weken het steun bedrag. Indien hij niet in de steunregeling is opgenomen, m.a.w kastrekker is of bij een werkverruimingswerk is geplaatst, dan wordt een bedrag ontvangen gelijk aan dat, wat hij zou ontvangen, indien de steunrege ling op hem van toepassing ware. Deze tegemoetkoming wordt slechts op nieuw verleend, als de betrokken arbeid»# na in Duitschland onvrijwillig werkloos te zijn geworden, opnieuw van Nederland uit geplaatst wordt, mits tusschen het tijdstip van ontslag en vertrek meer dan 3 weken liggen. 2e Indien het grondlóon (d.i. het in de opdrachten vermelde loon zonder toeslagen, gebaseerd op een 48-urigen werkweek) min der bedraagt dan R M. 50,per week of R.M. 225,per maand, worden de volgende tegemoetkomingen verstrekt aan gehuwden of kostwinners, die een gezin te verzorgen hebben zonder- of van één of meer kinde ren: a. zonder kinderen 3,per week ge durende deeerste 13 weken en 1.50 per week gedurende de volgende 13 weken. b 1 of 2 kinderen 3.50 per week, ged. de eerste 13 weken en 2,per week ged. de volgende 13 weken c 3 kinderen 4,per week gedurende de eerste 13 weken en 2.50 p. week ged. de volgende 13 weken. d 4 kinderen 4.50 per week gedurende de eerste 13 weken en 3.per week géd. de volgende 13 weken. e 5 kinderen 5.— per weekjgedurende de eerste 13 weken en 3.50 per week ged. de volgende 13 weken. f 6 of meer kinderen f 6.per week ge durende de eerste 13 weken en 4,per week ged. de volgende 13 weken. Bij de toekenningen van deze tege moetkoming worden de kinderen tusschen den 14-jarigen en den 21-jarigen leeftijd, die verder vormend onderwijs ontvangen op een inrichting van lager-, middelbaar- of hooger onderwijs, 'of die een inrichting of een cursus voor .beroepsopleiding volgen, medegeteld voor de berekening van de in gevolge één der bepalingen sub. b tot en met f aangehaalde tegemoetkoming. Hetzelfde geldt ten aanzien van kinde ren, ongeacht den leeftijd, welke volgens een over te leggen geneeskundige verkla- Het 166ste communiqué van- het Italiaan- sche hoofdkwartier luidt als volgt: „Krachtige herhaalde aanvallen ten Zuid Oosten van Koritza en een cavalerie-aan- val op den weg naar Kalibaki zijn met gi'00 te verliezen voor den vijand afgeslagen. Onze luchtmacht, die nauw samenwerkt met de strijdkrachten te land, heeft de vij andelijke troepen met lichte bommen en machinegeweervuur bestookt en wegen, ba rakken en troepenconcentraties getroffen. Buiten de; drie vijandelijke vliegtuigen, vermeld in het vorige weermachtsbericht, zijn nog vijf vijandelijke toestellen neerge haald. Zij vielen brandend omlaag. Een onzer vliegtuigen is niet teruggekeerd. In Noord-Afrika heeft een onzer luchtfor- maties, na ten Zuiden en ten Zuid Oosten van Sidd'i el Barrani sterke vijandelijke co- lones van gepantserde auto's te hebben op gemerkt, dezen aanzienlijke verliezen toe gebracht. Een deel werd onbruikbaar gemaakt, 'de rest op de vlucht gedreven. Vervolgens bon den onze snelle colonnes den strijd met den vijand aan. Zij noodzaakten hen zich terug te trekken. Onze luchtformaties vie len de begeleidende Engelsche jagers aan en schoten zes toestellen va.n het type Glos ter neer. Verder werden vijf vijandelijke ge vechtswagens, een twaalftal gepantserde wa gens en eenige kanonnen vernietigd. Al on ze vlijegtuigen keerden op hun bases terug. Onze luchtafdeelingen hebben de haven van Alexandrië gebombardeerd, alsmede de kaden van het eiland Ras el Tin, het vlieg veld, de schepen, die gemeerd lagen in het Nefisjmeer ten Zuiden van Ismailia, spoor wegwerken te EI Hamman, installaties te El Quassa* en een kamp te Birauani, ten Zuid Oosten van Mersamatroe. Zij veroorzaakten branden, ontploffingen en 'n duidelijke schade. Al onze vliegtuigen keerden terug. Vijadelijke vliegtuigen hebben herhaalde aanvallen gedaan op Tobroek, waar geen schade werd aangericht, en op Benghazi, waar de schade zeer gering was en een Mohammedaansche vrouw gewond werd. In Oost-Afrika heeft een onzer patrouil les vijandelijke detachementen, die te Ocoea ten Westen van Goerafanda in den boven Soedan waren gestationneerd, op de vlucht ged reven. Onze luchtmacht heeft vijandelij ke kampen te Aroma en Kasjim el Ghirba gebombardeerd. Een der vijandelijke krui sers heeft te Dante de installaties voor het winnen, van zout gebombardeerd, en lichte schade veroorzaakt. Vijandelijke vliegtuigen hebben Barbas, Decamere, Agordae, Ker nen en Massawa gebombardeerd zonder dat er slachtoffers vielen, de schade is niet be langrijk. Vijandelijke vliegtuigen hebben getracht aanvallen te ondernemen op de oostkust van Zuid-Italië. Zij werden met een snel reageerend afweervuur ontvangen en trok ken zich terug zonder bommen te hebben laten vallen. ENGELSCHE BOMMEN. In den vorigen nacht zijn op verschillende plaatsen van ons land bommen geworpen. De meeste richtten geen schade aan. In een stad werden een huis vernield en een zwaar heschadigd, waarbij een doode en een gewonde zijn te betreuren. Op eenige plaat sen werd een begin van brand, door brand bommen ontstaan, gebluscht. ring van een daartoe aangewezen arts, niet in staat zijn om arbeid te verrichten, voor zoover deze kinderen door het gezinshoofd c.q. kostwinner worden onderhouden. Bovenstaande tegemoetkoming wordt ge durende de periode van één jaar, aanvan gende op den dag van vertrek, slechts ge durende ten hoogste 26 weken verleend. Men noemt deze tegemoetkoming wel ge zinsbijslag. 3e. Voor de aanschaffing van werkklee- ding, ondergoed, schoeisel enz. kan aan de tewerkgestelde arbeiders een voorschot worden verstrekt tot een maximum van 20,per persoon, voor deze artikelen wor den door den gemeentelijken distributie- dienst extra-punten of -bonnen afgegeven. Ten laste van het rijk mag worden ge- brarht 1I» deel van de voorschotten. De ar beiders verplichten zich door het ondertee kenen van een verklaring tot terugbetaling van de resteerende "Is, welke zal dienen aan te vangen nadat de betrokkene 6 weken in Duitschland werkzaam is. Deze terug betaling zal in redelijke termijnen moeten worden verdeeld. 4e. Aan den naar Duitschland vertrek kende arbeider zal een bedrag van 4. per persoon verteringsgeld worden ver strekt voor het betalen v.an verteringen on derweg 5^. Voor het vervoer van in groepsver band naar Duitschland reizende arbeiders moet gebruik gemaakt worden van de z.g. reisbonnen. Op deze reisborinen wordt' een 3e klas-reisbiljet verstrekt tegen 68% van den gewonen prijs. Naar het oordeel van het gemeentebe stuur kan den arbeiders tegemoetkoming in deze reiskosten worden verstrekt. Van de in Duitschland geplaatste arbei ders wordt aldaar op het loon belasting in gehouden. Daarnaast bleven zij in ons land belastingplichtig Dit had tot gevolg, dat zij dubbel belasting betaalden. Op een desbetreffend verzoek van een Noord-Hollandsch gemeentebe stuur is in verband daarmede bij resolutie, d.d. 31' October jl. van het Departement van Financiën be paald, dat ton aanzien van deze ar beiders voor de toepassing van de Wet op de Inkomstenbelasting zal worden aangenomen, dat zij door tewerkstelling in Duitschland niet een nieuwe bron van inkomen heb ben verworven. In afwachting van een te verleenen ont heffing kunnen de betrokken arbeiders met uitstel van betaling worden geholpen. (Nadruk verboden). In verband met de inlijving van de eerste duizend Amerikaansche recruten voor een opleiding van een jaar, in het kader van dewt op den algcmoenon dienstplicht publi ceer™ de dagbladen de verklaringen van de doktoren, die werkzaam zijn in de re- cruteeringsbureaux. Volgens deze verkla ringen is de geschiktheid der recruten tame lijk beperkt. Gemiddeld voldoet slechts een derde van alle recruten aan de militaire eischen. De japonnen, die Weenen ons thans brengt, vallen op door hun zeer bescheiden, we zouden bijna zeggen, gereserveerde mo dellen. Niet alleen de ontwerpers voelen aan, wat de vrouwen thans van hen ver langen, doch allen, die by het modebedrijf betrokken zijn wedijveren om er het hun ne toe bij te dragen, dat een onderhanden zijnd stuk volkomen slaagt. In de Weener mode treffen we kleuren aan, die zich uit stekend leenen voor het tusschenseizoen en zonder al te sprekend pf te somber te zijn, den juisten toon weten te treffen. Aan beige en grijs wordt een groote plaats in geruimd. Op den voorgrond treedt de „Mieder", die nu eens nauw om de taille sluit en een eenigszins overbloezend bovendeel doet ontstaan, dan weer meer als verbindings stuk van blousedeelen en rok bedoeld is en eenigszins van het figuur afstaat. De mo derne vorm van den herfstmantel geeft aan de voorzijde een rechte lijn te zien, in strenge tailleurstijl, terwijl de rug in plooien of klokken is afgewerkt, met een ceintuur van naad tot naad. Een elegant model van grijze wollen stof geeft bijgaande schets in dit genre te zien met knoopsluiting in het midden en een platte plooi aan weerszijden van den mid dennaad. Rechte, aansluitende mouw met garneering van drie kleinere knoopjes. De hoed van dieprood antilope heeft een smal toeloopenden bol met zwarte veer links. Paletots zijn drievierde en soms ook 7/s lang, laten een gedeelte van den rok zien. Er valt een tendens waar te nemen om de taillelijn meer naar de heupen te bren gen, terwij] kimonomouwen en ook de tu niek weer hun intrede doen, en de lengte der rokken zich onveranderd handhaaft, dus kort blijft. De kimonomouwen brengen mee, dat de schouderlijn in het minst niet verbreed wordt, hetgeen evenwel niet gunstig ten opzichte van ieder figuur werkt. Schootjes basques die ons min of meer aan eën schortje herinneren, die aan de voorzijde lang zijn en naar den rug toe oploopen, brengen een nieuwe noot. Even als de mantels zijn ook de japonnen meer malen geheel glad aan de voorzijde, ter wijl de rug ons verrast met een gedrapeer de lijn. Details, die wel is waar niet ingrijpend werken, doch er alle toe medewerken, dat de herfstmode ons aangenaam aandoet. Al le garneeringen zijn doelbewust aange bracht, terwijl zij niet alleen harmonisch werken ten opzichte der japonnen, doch Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: Als vergelding voor de Britsche aanval len op woonwijken in Hamburg, Bremen en Kiel, hebben sterke formaties gevechts vliegtuigen van de generaals-veldmaar- schalk Kesselring en Sperrle, in den nacht van 19 op 20 November de centra der Brit sche industrie van wapenen en materiaal te Birmingham met bommen aangevallen. Zonder tusschenpoozen wierpen honderden gevechtsvliegtuigen ruim 500.000 kilogram bommen, ook van het zwaarste kaliber, om laag. De- tot Op grooten afstand zichtbare branden en ontploffingen waren nog van grootere uitgestrektheid dan bij den aan val op Coventry. In den nacht van 18 op 19 November heeft liet luchtwapen overigens zijn aanvallen op Londen en andere belangrijke doelen in Zuid- en Midden-Engeland voortgezet. Een reeks vliegvelden als Marham, Norwich- Latton en Cranwell werd met bommen be stookt en daarbij werden hangars en schuil plaatsen in brand geschoten en vernield. Liverpool, Souihampton en andere havens aan de kust van het Kanaal waren even eens het doel van de Duitsche Luchtaan vallen. In het zeegebied voor de oostkust van Engeland gelukte het aan lichte gevechts vliegtuigen om drie koopvaardijschepen met goed succes aan te vallen. Een kleine duik boot onder bevel van den eersten luitenant ter zee Wohlfahrt, die, zooals reeds ge meld, op zijn jongsten tocht vier vijande lijke koopvaardijschepen met 23.880 b.r.t. tot zinken heeft gebracht, heeft tot dusver in .totaal 61.500 b.r.t. vijandelijke koopvaar dijscheepsruimte vernietigd. In den nacht van 19 op 20 November wier pen Britsche vliegtuigen in het gebied van liet Duitsch rijk bommen on woonwijken en andere doelen die geen militaire beteeke- is hebben. Het grootste deel der vijandelijke machines, welke naar dc Rijkshoofdstad vlo gen, werd door het afweervuur, alvorens zij Berlijn bereikten, gedwongen terug te kee- ren. Een vliegtuig wierp zijn bommen op de historische stad Potsdam. De hier, even als in andere plaatsen van Duitschland aan gerichte schade is onbeteekenend en blijft over het algemeen beperkt tot lichte be schadigingen van woonhuizen en straten. Opnieuw werden verscheidene ziekenhuizen getroffen. Twee Britsche bommenwerpers werden des nachts, alvorens .zij hun doel bereikt hadden door luchtdoelartillerie neergescho ten. Vijf eigen toestellen worden vermist, BRUGVERBINDING TUSSCHEN GIBRALTAR EN HET VASTELAND Het is dringend noodzakelijk, schrijft „Goeteborgs Handels- en scheepvaartblad" middelen te vinden om de verwilderde Lon- densche kinderen te redden. Van de 112000 Londensche schoolkinderen zijn er 92.000 van onderwijs verstoken en loopen min of meer vrij op straat rond. Steeds meer En gelsche couranten eischen thans dat deze kinderen uit de stad worden weggebracht, daar naar hun meening de toestanden ie de toekomst in geen geval beter zullen wop den. In de „bomvrije" gebieden van Enge land zou het tot dusver eveneens niet mo gelijk geweest zijn, den velen gevluchten kinderen onderwijs te geven. De inderdaad zeer buitenissige modellen, waarmede wij een jaar of vier geleden overvallen werden, zullen vermoedelijk voorgoed van het tooneel verdwenen zijn. De oorlogstoestand heeft de menschen en zeer zeker ook de vrouwen ernstiger ge maakt en voor uitzonderlijke dingen op modegebied is thans geep plaats meer. Flu- weelen hoeden zullen, vooral in het meer gekleede genre, hoogtij vieren en bij de Weensche collecties waren verschillende modelhoeden, die van smaak en kunstzin getuigden. De bol is veelal gedrapeerd, ter wij] ook stiksels een voorname garneering der eenigszins spits toeloopende hoeden vormen en de rand veelal een lichte wel ving aangeeft. Zelfs de matelot is in het herfstmodebeeld opgenomen en stelt zich voor met vilten bol en fluweelen rand, ter wij] ook de Breton zich handhaaft en aan een zijde een sterk opgaande lijn te zien geeft. Een nieuw materiaal wordt thans ook voor hoeden verwerkt, n.1. passement, koord, dat gevlochten en met vilt gecombi neerd wordt. Voor sportieve hoeden komen oudblauw, wijnrood, reseda, aardbei en la vendel o.m. in aanmerking, zwart handhaaft zich voor het meer gekleede genre. ^eensche collecties, getuigen inder daad van veel smaak en leveren het bewjjs, dat Weenen binnen afzienbaren tij d weer een vooraanstaand modecentrum belooft te worden. (Nadruk verboden) (G; C. M.—S.) Uit. Gibraltar wordt gemeld, dat de En gelsche autoriteiten van plan zijn een hangbrug te bouwen over het kanaal, dat Gibraltar van het vasteland scheidt. Deze brug zal de eenige verbinding vormen tus schen Spanje en het eiland Gibraltar. ook in het minst niet opdringerig zijn. De „Verwandlungs" japon met haar afneemba re deelen treedt,,ook thans weer op den voorgrond en past zich ongetwijfeld aan de eischen des tijds aan. De hoeden zijn zoowel wat vorm als gar neer ing betreft zeer gematigd. z™a?s tro" Tnnmt Leabandf met de ^omstandighe den niet anders te verwachten is. Alles wat niet'in ovprpV°n»1 °f P™<*ring opvalt is ti dU We if mHnng met den ernst der tijden. We kunnen dan ook zeggen dat de snrïaïonT831 en met recht Ln- spraak op hun naam kunnen doen gelden. VERWIJDEREN VAN VLEKKEN. Ondanks de grootste voorzichtigheid krijgt men menigmaal en in 't bijzonder ■Is men zyn goede kleeren aanheeft vlekken door eigen schuld of door toedoen van anderen. Wellicht helpen enkele wen ken, die wij hieronder laten volgen. Hars vlekken behandelt men met zuivere spiritus en mocht de plek daarna niet ge heel verdwenen zijn, dan gebruikt men nog wat zeepwater na. Voor donkere stoffen kan brandspiritus dienst doen. Koffievlekken verwijdert men uit de stof door ze te betten met water en glycerine in gelijke deelen, soms kan men ook enkel glycerine toepassen. Vruchtenvlekken op tafelgoed verdwij nen, wanneer men er een schoteltje onder plaatst met 20 pet. oplossing van waterstof- peroxyde. Het bedruppelen met citroensap geeft eveneens goede resultaten, daarna met water naspoelen. Kaarsvet. Kleine propjes watten doet men aan een pincet of schaar en laat ze goed warm worden, waarna men in kringvormi ge bewegingen over de vlek wrijft, totdat de stearine gesmolten is en in de watten kan trekken, daarna maakt men de plek verder schoon met een lapje gedrenkt m benzine of tetra. Uit stoffen en tapijten kan men het voorts doen verdwijnen door eerst de bovenlaag af te krassen, daarna legt men vloeipapier op de plek en strijk er met een warm ijzer over.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6