De hoeren houden bet vee vast! Waarschuwende stem in Amerika De Reebout Baldadige jeugd Heemraadschap wil geen „vreemde ougen Marktberichten Twee brouwmeesters mishandeld M1 ioenensmokkel voor de Weeosche rechtbank HeDgsteokeuriog Bloembollen veiling vercenigiag „West Friesland" te Bovenkarspel Alleen daarom het vleeschrant- soen verlengd. LIEVER GOEDEREN DAN GELD. Dezer dagen is medegedeeld, dat het -vleeschrantsoen verlengd is van een week tot tien dagen. Geen wonder, zoo schrijft de Vee- en Vleeschhandel, dat onder het pu bliek al verhalen de ronde doen, waarvan de kern is, dat er over een paar maanden wel heelemaal geen vleesch meer zal zijn. Het moet bij even nadenken duidelijk zijn! dat het absoluut onmogelijk is, dat er op het oogenblik al geen slachtvee meer zou zijn. c kunnen dit trouwens wel voorre kenen. Het blad doet dit dan ook en komt dan tot de conclusie: 'Globaal genomen moet het aantal voor het binnenland bestemde run- der- en kalverslachtingen gedurende de thans verloopen distributieperio de ongeveer even groot hoogstens slechts een paar procent honger zijn geweest dan in het 4e kwartaal 1939. Nu komen daar natuurlijk de slachtingen jbjfj voor de Duitsche weermacht. Bovendien zijn e.r een aantal runderen in gevroren, terwijl er verder regelmatig kalf- vee voor uitvoer wordt gekocht. Al deze factoren maken, dat de totale afname van rundvee fslarhtvee en gebruiksvec teza men') verscheidene duizenden dieren groo- ter zal zijn geweest dan bijv. in 1930. De rundveestapel is dan ook ongetwijeld klei ner geworden en deze vermindering zal de komende maanden, fut het vee op stal staat en door het schaarsehe krachtvoer het gemiddelde si acht gewicht ongetwijfeld daalt, wel in pep versneld temno verder gaan. Het is trouwens ook de bedoeling der Overheid bet aantal oudere melkkoeien beduidend te verminderen. Dit neemt echter niet weg, dat er on het oogenblik nog geep sprake kan zün van een tekort aan vee voor de slachtbank. De sterke teruggang in de leveringen aan de Veehouderiirentrale moet dan ook andere oorzaken hebben. Inderdaad ziin deze er. Tiet is n.1. dui- 'delijk te bemerken, dat de boeren tbnn hun vee vastbonden. Hiervoor zijn verschil lende oorzaken aan te wiizen; honge zuivel- prijzen, liever goederen dan geld e.d. Vicieuze cirkel dient doorbroken Een dezer oorzaken is waarschijnlijk ook. de vrees voor een verplichte levering in de naaste toekomst.-De boeren houden daarom thans hun aanbod nog wat terug om hel hij een eventueele verplichting tot levering nog beschikbaar te hebben. Tiet gevolg is echter, dat wij met de vrijwillige levering thans feitelijk in 'n vicieuzen cirkel zijn ge laakt. De hoeren honden het vee vast. om dat zii gedwongen levering vreezen. maar door dat vasthouden, zal men straks juist verplicht worden tot die gedwongen leve ring over te gaan. Het is te hopen, besluit het blad. dat de ze vicieuze cirkel doorbroken zal worden en de boeren weer zullen gaan leveren. Want anders is het absoluut zeker, dat er een le veringsplicht moet komen. De geheele vieeschdistributie staat of valt met de hoe veelheden runderen, die de hoeren ter leve ring opgeven. Komt er twee weken geen vee genoeg, dan ligt feitelijk de distributie plat. 1 jaar en 3 maanden celstraf. VECHTPARTIJ IN EEN BIERBROUWERIJ. Voor het Duitsche Landgereclit diende een zaak tegen de gebroeders B. en K. van B., heiden bierbrouwersknecht bij de Zuid Hol- landsche Bierbrouwerij, die terechtstonden wegens het feit, dat zij eenige maanden ge leden twee brouwmeesters, beide van Duit sche nationaliteit, ernstig hebben mishan deld. De jongste der beklaagden was door den brouwmeester R. er op betrapt, dat hy onbe voegd had getracht een fleschje bier te drin ken, voor welk feit, waarop in het algemeen ontslag uit de betrekking staat, hij ter verant woording werd geroepen bij den brouw meester W. De overtreder van do fabrieksvoorschriften kleef het te berde gebrachte feit echter ont kennen, waarop de brouwmeester R. in het onderhoud werd gemengd ter staving van ziin aangifte. Alles had een kalm verloop, iotdat de oudere broer K„ die van het geval op de hoogte was gekomen, meende zich in deze zaak te moeten mengen. Hij begaf zich naar de plaats van het onderhoud, docli ver liet, mede op aandringen van zijn broer, het vertrek weder, dat daarna werd afgesloten. Daardoor geraakte K. zoo in opwinding, dat hij de deur met zijn vuisten ging bewer ken en toen deze weder werd geopend, ont stond een groote vechtpartij tusschcn de broers eenerzijds en de zich verwerende brouwmeesters anderzijds. De bierfleschjes vlogen rond Hierbij vlogen bierflcsschen in het rond, Waarvoor de broers, die zeiden in opwin ding te hebben gehandeld, geen verklaring konden geven, doch waarvan het gevolg Was, dat beide brouwmeesters, doch vooial D-> vrij ernstig werden verwond. Ook na de vlucht van brouwmeester R. naar benedon werd deze nog met flesschcn bekogeld en zelfs in de portiersloge, waar hij opnieuw door den jongsten broer werd belaagd, werd bij, toen hij zich daar met een fietspomp Wilde verdedigen, wederom mishandeld. Ter zitting beriep B. junior er zich op, dat hij in drift had gehandeld, omdat hij bang was voor ontslag, terwijl de oudere broer zich opwierp als een beschermer van zijn broer Bas, voor vvien hij vroeger altijd bad gezorgd en dien hij thans niet broode loos wensehte te zien gemaakt. Reide broers bekenden de te laste gelegde feiten, en erkenden, dat het een gemeene streek was zich op deze wijze aan de brouw meesters te hebben vergrepen. Zij verklaar den echter in drift te hebben gehandeld en De republikeinsche tegencandidaat van president Roosevclt bij de presidentsverkie zingen in 1936, Landon, heeft in een gehou den redevoering gewaarschuwd voor een overdrijving yan de Amerikaansche huin- verleening aan Engeland, omdat Amerika daardoor in den oorlog zou kunnen geraken. LANDON. (Foto eigen archief). Amerika, aldus Landon, is bij de hulpverleening aan Engeland reeds tot aan de grens van het mogelijke gegaan, afgezien van de actieve deel neming aan den oorlog. Hij zeide geen voorstander te zijn van nieuwe wijzigingen in de neutraiiteitswet. Wanneer Amerika schepen naar de oorlogszone stuurt zou 't evengoed don oorlog kunnen verklaren en een expeditiecorps naar Europa kunnen sturen, want indien er een Ameri- kaansoh sehin tot zinken zou worden gebracht, of eenig dergelijk inridont zou gebeuren, zou Amerika bij den oorlog betrokken geraken. Tenslotte keerde Landon zich tegen dege nen die pleiten voor een wijziging der Jolin- son-act en verklaarde hij, dat dezelfde men- schen, die steeds critiek geoefend hadden, dat Amerika ter beveiliging van de verleen de credieten en om eigen voordeel aan den wereldoorlog had meegedaan, thans voor standers ervan zijn, om Engeland weer cre dieten te verleenen. Voor de Weonsche arrondissementsrecht bank is gisteren bet' proces begonnen te gen der gewezen Oostenrijkschen kapitein Richard Riedel en zeven andere leden van een internationale smokkelaarsbende, die, er van worden beticht beroepshalve se dert jaren kapitaal uit Duitschland en an dere Eurn'peesche landen met valutabepa lingen weggevoerd te hebben. Verwar mingsbuizen in de internationale D-trei- ncn en andere holle ruimten in wagons dienden als bergplaats voor de smokkel waar. De onrechtmatig uitgevoerde bedra gen zouden meer dan twintig millioen mark beloopen. De centrale van de smok kelorganisatie vormt de Parijsche Banque Union Change. Ex-kapitein Riedel, die gisteren als hoofdverdachte terecht stond, verklaarde er bij zijn bemidrielingswerk geen vermoe den van gehad te hebben, dat het strafbare daden betrof. wisten zich van de juiste toedracht niet veel meer te herinneren. Na getuigenverhoor'vorderde de Staatsan- walt Dr. Koblitz tegen ieder hunner een ge vangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden. Nadat de verdediger. Mr. Schim van der Loeff er op had gewezen, dat hier slechts sprake is van een gewone mishandeling, waarbij het feit, dat de beide brouwmees ters Duitschérs zijn, in het geheel geen rol speelt hetgeen door de mishandelden zelf ook werd toegegeven veroordeelde het ge recht de heide broers ieder tot een gevan genisstraf van 1 jaar en 3. maanden, waar van twee maanden voorarrest in mindering zal worden gebracht. WIERINGEN ERNSTIGE VERMANING Baldadige jeugd treft men overal aan en dit euvel z.al wel ten eeuwigen dage blijven bestaan, ook te Wieringen, dat in dit op zicht niet bepaald achterlijk mag worden genoemd. Zoolang deze baldadigheid nog beperkt blijft tot wat men noemt „kwajongensstre ken" kan nog wel eens een oogie worden dichtgedaan, maar zoodra zij gaat ontaarden in opzettelijke vernieling, beschadiging, enz., wordt dit even anders en krijgt zii een ern stiger karakter. Naast de welbekende vormen van bakla digheid. zouals het stukgooien van lampies der straatverlichting. h$t met steenen beko gelen van verkeersborden, waardoor deze in hun dan wel zeer bontkleurige Uitvoering den vreemdeling reeds bij voorbaat een wei nig verheffenden indruk van de dorpsjeugd plegen te geven, blijven ook de isolatiepot- jes der telefonie-, telegrafie- en electrieiteits- geleidingen een geliefkoosd mikpunt voor cic. jeugdige vandaaltics vormen. Wij behoeven nauwelijks te wiizen op de ernstige gevol gen. welke deze daden kunnen hebben, in dien hierdoor storingen in de telefoongelei dingen ontstaan. Vooral in den tegenvvoordi- gen tiid zijn minuten, ia zelfs seconden soms van het hoogste belang en klissend over het leven van onszelf en onze mede ""wifradèn de ouders (en ook het onderwij zend personeel) aan de kinderen hier eens dadigheden in sommige gevallen zelfs als daden van sabotage kunnen worden opge vat. Zoo in den geest van „Behandel de dieren met zachtheid, spaar de vogels" een slagzin die in den loop der jaren toch ongetwij feld veel heeft bijgedragen tot beperking van de dierenmishandeling door kinderen, ware den jeugd thans eens meer respect hij te brengen voor de eigendommen van an deren en in het bijzonder meer kennis van de beteekenis der telefonie enz. Waarom wij dit alles schrijven? Deze week ontstond op do intereommiv na Ie telefoongeleidingen ten noorden vrfn Alkmaar een storing, waardoor een groot gedeelte van het net eenige uren huiten werking werd gesteld. Tenslotte kon de oor zaak der storing in deze gemeente worden opgespoord. Door de jeugd waren op enkelp punten voorwerpen over de hovengrondsche geleidingen geworpen, waardoor kortslui ting was ontstaan. Dat dit niet aan toeval was te wijten bleek wel hieruit, dat. naar wij vernamen, op ongeveer dezelfde plaats reeds meerdere malen storingen werden waargenomen, waarbij de jeugd het kenne lijk op de draadgeleidingen en de isolatie noties had voorzien gehad. Wij willen'nog niet verklappen, waar de ze, in de oogen van PTT en PEN-menseben beruchte streek in deze gemeente zich be vindt. in het vertrouwen, dat het boven staande er mede toe zal bijdragen, dat klachten tot bet verleden zulien gaan be- hooren, terwijl wij voorts van een behoor lijke voorlichting en waarschuwing der kinderen een heilzame uitwerking verwach ten. Dus, jongens en meisjes, handen af van de telefoondraden. POLITIE Verloren: Een paar kinderwantjes. Gevonden: Een bruin glacé heerenhand schoen Inlichtingen: Gemeente-bode. HIER DRINKEN WIJ NOG VOLLE MELK Wieringen is een van de weinige plaat sen waar voorloopig nog volle melk kan worden verkocht. Op 24 November 1940 is voor het geheele land de regeling ingegaan, dat voor de consumptie alleen melk met een vetgehalte tusschcn de 2,4% en 2,6%. mag worden verkucht. Daar, waar de verwerking der melk tot het voorgeschreven percentage, hetwelk alleen in daarvoor aangewezen, inrichtin gen mag geschieden, niet kan plaats vin den en overigens in die gebieden de melk- voorziening bezwaren zon gaan opleveren, blijft de verkoop van volle melk voorloo pig nog geoorloofd. BOUWVERGUNNINGEN Bouwvergunning, is verleend aan den heer N Tijsen I)z. tot het oprichten van een woonhuis aan de Zeestraat; de firma NV. Kingma te Slootdorp tot het oprich ten van 5 arbeiderswoningen aan den Westerlanderweg; aan den heer A. IJpmn tot het oprichten van een woonhuis aan den Slingerweg en -aan den heer .In. Wit tot het bouwen van een bergplaats achter zijn bestaande woning aan de Belt. Waterschapslasten kan het zelf innen. Vergadering van het Heemraadschap Wie ringen op Dinsdag 26 Nov. te 2 uur in het lokaal van den heer S. Kaan te Hippolytus- hoef. Te ruim 2 uur opent de Dijkgraaf, de heei J. Doves de vergadering en heet alle aan wezige heemraden en hoofdingelanden wel kom. Hierna geeft spr. dadelijk het woord aan den secr. den heer O. J. Bosker tot voorlezing van de notulen van de vergade ring van 19 April j.1.. Deze worden onder dankzegging aan vaard en goedgekeurd. Vervolgens worden de ingekomen stukken behandeld. Hiervan noemen wij een schrij ven van Ged. Staten betreffende die men- schen welke vroeger wegens hun politieke gezindheid geen lid van een bestuur moch ten zijn. dit nu wel mogen aanvaarden. Ver der een schrijven betreffende opheffing van het Capitulantenreglement, verschillende ingekomen stukken van het Provinciaal be stuur van Noordholland, van het Departe ment van Waterstaat. Ook is een wijziging ontvangen van het Watersehapreglement, dat bij achterstand in de betaling der lasten deze geïnd kunnen worden door het Hoog heemraadschap. Wieringen echter heeft mo menteel weinig achterstand, dus „vreemde oogen" behoeven hier niet te dwingen. Alle lasten over het jaar 1933 zijn binnen en over 1939 moet nog een vijfhonderd gulden be taald worden. Dan is er een schrijven ont vangen, dat er voorloopig geen bestuursver kiezingen gehouden mogen worden. Met betrekking tot de Pachtwet wil het Dagelijkseh Bestuur van het Heemraadschap aan het Pachihureau verzoeken om de be slaande parht met het oog op de ruilverkave ling een jaar te verlengen met toestemming van de pachters. Het proces-verhaal van da kasopname van 9 Nov. i.I. laat ons een batig saido zien van f 2479.52 De heer M I nnt brengt als lid van rle commissie voor het nazien der rekeningen verslag uit: Ontvangsten f 37.673,22 Uitgaven 35.193,70 Batig saldo 2.479,52 Nog te innen 500,waardoor het ba tig saldo bij 3000,— wordt. Vorig jaar was het batig saldo 2336 IS5 en moest ei nog geïnd worden 1006, waar door het batig saldo uiteindelijk ongeveer 3400,— werd. We ronstateeren dus nu een achteruitgang van 400.—. Het woord is nu ann den heer O. J. Bos ker. Aan de hand van eet) zeer overzichte lijke hoogtekaart der Ruilverkaveling geeft spr. de aanwezigen een duidelijk beeld hoe men zich de toevoer van zoet water en de afwatering geregeld dacht. Men heeft al zooveel mogelijk rekening trachten te hou den met veler belangen. Zoo heeft men aan den Oever gedarht aan het eventueele uit breidingsplan, waarbij de Zwinstraat door getrokken zou worden naar de Gestérweg en aan Hippolytushoef, waarbij men de Mekkenstuinweg bij eventueele uitbreiding naar het noorden wil doortrekken en zoo weer aansluiting vinden op de Cremersweg. Tevens wil men alle andere boerderijen bij elkaar brengen ten Zuiden van ctv Dam ster. De boeren mogen schriftelijk een lijst indienen, welk land zii gaarne zouden wil len hebben. Bij overeenstemming krijgt iedere landeigenaar een eigendomskaart. Ook laat spr. nog een kaart zien, waarop aangeteekend staat hoeveel land er op Wie ringen wel verhuurd is. Het onstellende percentage van 45 wordt bereikt. Tot zoo ver het overzicht van den heer O. .1.'Bos ker. Tot slot volgt rondvraag. De heer Jn. Kooii vraagt hoe het gaat met de soms jn hef land uitstekende ervan van burger woonhuizen. Hier is het plan om tot pen rechte grenslijn te komen en een minne lijke Schikking tusschcn beide partijen. Hierna sluiting. ANNA PA ULOWNA POLITIE. Gevonden, zilveren armband, belasting plaatje, nappa handschoenen, actetaseh, lee- ren tasch, handbeschermer. Verloren: petroleumkaart matrasdek. da meshoed, zweepje, belastingplaatje. WERKLOOSHEID. Ingeschreven staan thans 45 werkloozen. waarvan drie onder de steunregeling val len. - WERKVERSCHAFFING. Maandag a.s. begint de werkverschaffing met diepspitten bij den heer Van Balen Blanken, waarbij 30 a 40 werkloozen ge plaatst kunnen worden. Oni koJ& aeAPuiaZ: door DISTEL. De leeraar, de apotheker, de gepensio neerde ambtenaar, de dokter, de meester in de rechten cn de rechter zater te dinee- ron, in het „Gouden Larn". „Werkelijk heerlijk!" zei de meester in de rechten, watertandend „reebout!" „Welk een boutje. onder gezellig kou- tpe", lispelde de leeraar, die alles op rijm zei en de dokter zei met een gemeen lach je: „Mijne heeren! Ik raad U allen onthou ding aan Malsch reevlecsch is alleen voor doktoren gezond". Meteen nam hij vlug een paar geweldige stukken van <le schaal. De rechter zag het kostelijke vleesch. met treurige oogen verwijnen, zonder uit zicht zijn juist vandaag zoo jeugdige eet lust, aan zijn lievelingskostje te 'kunnen stillen. Hij keek een paar minuten pein zend voor zich uit. Toen zei hij: „Vannacht schijnen ze in het bosch nogal geschoten te hebben". ,,'s Nachts in het bosch schieten!" zei de ambtenaar „Onzin! Dat zult U wel ge droomd hebben!" „Nee", zei de rechter, en nam een slok wijn. „ik heb het van een agent gehoord!" „Och!" mompelde de dokter onder pen paar groote happen door. „onze detective! Knappe man!" „Het moeten stroopers geweest zijn!" zei de rechter. „Wat. stroopers in mijn gebied", riep de meestrr in de rechten verontvvanr digd uit „Mijn wijk'is immers de troterh van de heele stad. Dc kerels moeten ge hangen worden!' He rechter haalde zijn schouders op. „Stroopers zijn moeilijk te vangen". De ambtenaar knikte. „Ia. handige lui!" „Men moet van den beginne af zielsbe wust optreden zei de rechter. Eerste vraag Waar is het gestolen wild? Ik zou in elk geval een ieder die gestolen wild at, on barmhartig straffen. „Dal meent U toch niet," schreeuwde de leèrnnr „Alle mensehen. als me dat zou overkomen! Ik opvoeder van de jeugd, ben verplicht het voorbeeld te geven, liet ge- in"ste verdenken van deelname aan een U bent mijn getuigen! Ik laat de reebout staan... u ziet het heeren... smakelijk eten heeren!" „Nu, en ik heb geen zin om voor de ree bout voor het gerecht te komen. Smakelijk eten zei de ambtenaar, en liep weg. „Beste rechter", zei de apotheker, „wees nu eens ernstig. Zou ie werkelijk voor de zen reebout..." „Ja zeker!" zei de rechter. ,,U moet me niet verkeerd begrijpen Ik wil niet beweren, dat juist deze reebout... men zou moeten onderzoeken!" „Onderzoeken! Ik ril!" riep do apotheker. Ik heb een kleine versterking nriodig". „Ik ook", zei de dokter met, gefronste wenk brauwen en verliet samen met den apothe ker het „Gouden lam". De meester ir. de rechten stak een siga ret op en zei- Ik zal eens even naar mijn kantoor gaan en opzoeken welke verdach te individuen ik alzoo ken!" De rechter wachtte tot de schreden van zijn vrienden verdwenen waren en trok een gezicht, dat hij waarschijnlijk van een van de door hem behandelde misdadigers had afgekeken ging behaaglijk in zijn stoel zitten, vouwde zijn servet breed uit. schonk zijn glas nog eens vol. trok de schaal niet tien reebout naar zich toe. .Goed idee van me!" mompelde bij het een glunderend gezicht. „Wat zullen ze schelden als ze mijn grap ontdekken!" Plotseling ging de deur open „He, Vin german. wat kom jij doen?" „Op bevel, mijnheer de rechter!" zei de agent. „Op straat kwam ik vijf heeren te gen. die me vertelde dat er vannacht in het bosch gestroopt was en dat er zich bier een gestroopte reebout bevond. Aha. daar is hij al" „Maar Vinger", lachte de rechter, „be grijp je niet dat dit een grap van mij is? Ik wilde de heeren weg hebben". De agent lachte sluw „Ik begrijp het al Maar l' zoudt mij op de proef kunnen stel len. In het wetboek staat, zonder aanziens des nersonns De reehout is in beslag ge nomen" Met deze woorden nam hij de schaal en vertrok De rechter keek hem versteend na. Ineens hoorde hij een hoo- nend gelach voor het raam. Daar stonden zijn vijf vrienden ,7.on rerhtertje, hoe smaakt het boutje?" Inheiden ze. „Een hout van ree, 't viel hem niet meel" rijmde de leeraar. (Nadruk verboden). De keuringen van tot dekking be stemde hengsten van het type trek paard, welke niet zijn ingeschreven in een stamboek van een stamboek- vereeniging. zullen voor Noordhol land worden gehouden te Hoofd dorp op Donderdag 6 Februari 1941. De aanvoer van gladiolen was heden al belangrijk minder dan vorige week. Deze bestond nu uit pl.tn. 2400 manden. Koop lust en belangstelling groot, vele soorten gingen nog weer in prijs omhoog. Besteed werd voor: Addoration 14 op 1S5; 12—14 160—190; Apricot 12 op 120; Ave Maria 12 op 210— 250; All. Pierson 14 op 1S01S5; 1214 105 —160; Anna Pfitzer 12—14 1KF-150; Admi- rail 12 op 305; ArabeHa 14 op 270; 1214 345; J. S. Bacli 14 op 170—225; 12—14 140— 175; Belinde 12 op 175; Dr. Bennett 14 op 230—245; 1214 185205; Bleriot 14 op 205 220; 1214 155180; Boule de Neige 12 op 120; Bijvoets Glorie 12 op 135; Capt. Boyton 11 op 210; 12—14 165; Jac. v. Beieren 14 op 180; 1214 160175; Blaue Schönheit 12 op 240: Bleu Triomphator 14 op 280; 1214 240 —255; Caessar 14 op 275335; 1214 240— 295; Crimson Glow 14 op 180—193; 12—14 155165; Comm. Kochl 12 op 215280; Dic- kens 14 op 250; 1214 220; Dr. Dürr 12'op 130—160; Dr. Dentz 14 op 215—230; 12—14 195215; F.arly Orange 12 op 160175; Early Sunrise 14 op 155—190; 12—14 135—143; Em ma 12 op 135150; Thomas Edison 12 op 135-140; Energie 14 op 135-180; 12—14 125 145; Early Beautv 12 op 155160; Euterpe 12 op 155; Early lied 14 op 143; 12—14 130; Edelvrouw 14 op 205; 12—14 173; Flam. Sword Flaming Meteor 12 op 170; Mar. Poch 14 op 175: 1214 125145; Feuerzau- ber 12 op 150; Golden Leak 12 op 310; <Greta Garbo 12 op 365; Golden West 14 op 130 150; 12—14 115—130; Goethe 14 op 190. ■12—14 165, Good Hope 12 op 103. Grunes Licht 12 op 260—275, Hal- lev 12 op 120—145, Himmelstor 14 op 215, 12—14 190. Jos Hulot 12 op 155. lTmimacu- lee 14 op 155—175. 12—14 110130. lTmpres- sive 14 op 150, 1214 135, 1'Innocence 12 op 130, Kassei 12 op 225235, Krijtberg 14 op 160. 12—14 153. MacLaren 14 op 185—210, 12 —14 165—180. I.ilac Wonder 14 op 110—140, 12—14 95115. Lion d'Or 12 op 245, la Mer- veiile 14 op 175. 1214 120, Maidcwblush 12 op 120125 Maagd van Orleans 14 op 95 —160. 12—14 110—125, Marokko 14 op 265, 12—14 235—245.'Dr Moodv 12 op 165. P. D. v. Mourik 14 op 245. 1214 190—220, v. d. Neer 12 op 165. Oberon 12 op 175. Odin 14 op 160—175. 12—14 135140. Or. Blossom 14 op 235. 12—14 190. Or. Imperator 14 op 235, 12—14 195, Or„ Prineess 4 op 255(5-310. 12— 14 215—255. Or. Oneen 12 op 145—155. Oe ganda 12 op 240—245. Purple Beauty 12 op 265. Pelegrina 12 op 175—195. Pfitzers Tri- nmph 12 op 205245. Picarrlv 12 op 235—329 Pink Rcantv 12 op 145. Poösie 14 op 200, 12 —14 165170. Poolijs 12 op 150, Paradise 14 op 245, 1214 20225. Red F.mperor 14 op 205. 1214 175. Rose Prerose 14 op 185. 121 14 155, Ru bini 14 op 160. 12—14 125—135, Rosa van Lima 14 op 180. 12—14 160—170, Red Wonder 14 op 315, Prof. v. Sloeteren 12 op 185. Sonatine 14 op 155170. 12—14 125 —135. Ster v. Bethlehem 12 op 115155, Sarah Bernhardt 12 op 155, Sarasate 14 op 210, 12—14 200. Sol 14 op 300—305. Shirlev Temple 12 op 325; v. Tienhoveri 14 op 135—155, 12—14 105—140; Tip-top 12 op 210; Trudel Grfitz 12 on 175; Frilled Champion 14 np 245, 12—14 220; Vreden- burg 14 op 200, 1214 170; White Trium- nhator 14 op 150, 12—14 80—135; v. Wijn bergen 14 op 185, 1214 145; Walkover 12 np 185220; White Cross 12 op 130; Yvonne 14 op 155, 1214 125135; Zauberflöte 12 op 210-225 LELIES: Croceum 22 op 210, 20—22 140, 18—20 130: Hcnry 23 op 810, 20—23 600, 18 —20 180: Regale 24 op 1020—1060, 22—24 870—930, 20—22 340—810, 18—20 160—520, 1f18 100250; Tenuifolium 10 op 160, 810 65; Tigrinum Simplex 1820 285, 16 -18 235, 14—16 150—185, 12—14 70—90. Le verbaar alles in centen per 100 stuks. PLANTGOED VEILING: Attraction 18, All Pierson 16, Aviateur 1630 Argo 20; Rartigon 14—48, Bonton d'Or 1314, Rrikl. Star 25; Carrara 13—24; Cram. Brill 20; Duc. de Berlin 1420; Electra 42; Fanta sie 14; Fred. Moore 14; Fabiola 16; Gen. de Wet 1928; Gele Prins 26; Ingl. Yellow 12 Il»is 1434; Jeanne Desor 13; Krelage's Trimph 2226; Kansas 1326; La Reine 15; Mad. Krelage 14: Marquette 18; Muril- lo 1126; v. d Hoef 32; Or. Nassau 28; Pr. Elisaheth 15; Pr. v. Oostenrijk 1422; Pe likaan 18; Pose Copland 1232; Rose Lui- snnte 26; Red. Admiral 15; Sarlet Cardinal 10; Theeroos 1528; Themis 1214; Vict. d'OIiveira 13: Verona 14; Vuurbaak 24; Verm. Brill 18; Will. Pitt 14—30; Will. Coplan 14—15' Witte Zwaan 14; Witte Valk 13—36; W Duc. Max. 14—22; Zwa nenburg 20—34; Zennberl922. Plantgoed alles in centen per kg. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Nov. Aanvoer: 24.000 Kg. roode kool 3.25, 75.000 Kg. eele kool 3.25, 13.000 Kg. Deen- srhe witte kool 3.—. 12.400 Kg. Savoye kool 3.25 1300 Kg. uien 4 grove uien 4. drielingen 4.—, stek 4.—. 26.200 Kg. peen 3.—. 2500 Kg. bieten 2.50. 11.300 Kg. vroege witte kool 2.50. 16.000 Kg. Succes witte kool 3. 4500 struik andijvie 22.40, 1000 Kg. rammenas 5.50—8.30. NOORDSCTTARWOfTDE. 27 Nov. Aanvoer: 24.300 Kg. ronde kool 3.25. 31.400 Kg. gele knol 3.25. 23 300 Kg Deensche wit te kool 3—3 10. 17400 Kg. Succes witte kooi 3.—. 2200 Kg. groene kool 3.25. 20500 Kg. neen 3.—. 1600 Kg. bieten 2.50. AMSTERDAM. 27 Nov. Veemarkt Geen aanvoer, geen notee ring.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3