De toeslagregeling Zuiderzeesteunwet 1341 Slecht weer werkt storend De opbouwdienst naar school Duitsch oorlogsschip op Indische Oceaan Italiaansch verwijt aan Zwitserland Marktberichten Enge'scfee bommen op ons land Van de duisternis gebruik qemaakt kaliaansch weermachthericht Italiaanscbc tegenaanvallen in GRIEKENLAND Duifsch weermachthericbt Verduistering door schoolhoofd Inbraak in een pastorie De nieuwe maximum percentage*. Voor het jaar 1941 is zoowel voor de uit sluitend IJsselmeervisschers als voor de IJs" selmeervisschers tevens Waddenzeevis, scher weer een z.g. toesiagrcgeling vastge steld. De maximum toeslag bedraagt: voor gehuwde belanghebbenden,*of voor hen die kostwinner zijn f 12.— per week voor ongehuwde belanghebbenden f 10 p. ■week. De maximum toeslag wordt nog ver hoogd met f 1 per week voor elk kind be neden den 14-iarigen leeftijd, zoowel als voor ieder kind van li jaar of ouder, voor zoover het niet belanghebbende is. doch uit hoofde van werkloosheid als onmiddellijk gevolg van de. afsluiting van de Zuiderzee niet in staat is in zijn onderhoud te voor zien, met welks verzorging de belangheb bende belast is. Hot aantal kinderen beneden den li-jari- jcn leeftijd dat voor de berekening van den toeslag in aanmerking komt, wordt bepaald naar den toestand op 1 Januari 1941. De aldus vastgestelde maximum toeslag geldt als grondslag. Aan de vrijwel uitslui tend IJsselmeervisschers. zal in 1941 de vol gende toeslag worden verleend: Regeling A: Ifi weken 75% van den grondslag (van 29 Dec.? 1040 tot en met 19 April 1941) 3 weken 50% van. don grondslag (van 20 (April 1941 tot en met 10 Mei 1941); 3 weken 2.)% van den grondslag (van J1 Mei 1941 tot en met 31 Mei 1941) 30 weken nihil (van 1 Juni 1941 tot en met 27 Dcc. 1941.) Zij, die vallen in de z.g. Regeling-B., dat zijn zij die wegens lichaams of zielsgebre ken minder geschikt zijn voor de uitoefe ning van de visscherij of om andere rede nen niet als geheel volwaardig visseher kun nen worden aangemerkt, krijgen in 1941: 17 weken 05% van den grondslag (van 29 Dec. 1940 tot en met 26 April 1941); 2 weken 40% van den grondslag (van 27 April 1940 tot en met 10 Mei 1941); 25 weken 15% van den grondslag (van 11 Mei 1941 tot en mot 1 Nov. 1941); 4 weken 40% van den grondslag (van 2 Nov. 1911 tot en met 29 Nov. 1941); 4 weken 65% van den grondslag (van 30 Nov. 1941 tot en met 27 Dcc. 1941) Regeling voor hen die uitslui tend de kuil- of korvisscheri] met mechanische kracht uit oefenen (vrijwel uitsluitend voor IJsselmeervisschers). In 1941 zal worden verleend, gedurende: 13 weken 75% van den grondslag (van 29 Dec. 1940 tm. 29 Maart '41). 39 weken nihil van den grondslag (van HO Maart '41 tm. 27 Dec. '41). Bij beschikking zijn zij aangewezen, op tt'ie deze regeling van toepassing is. Regeling voor IJsselmeervis schers- Waddenzeevisschers. Regeling A: De gewone toeslag bedraagt gedurende het geheele jaar nihil. Niet uit gesloten is dat een bijzondere toeslag wordt verleend, welke dat gelijk is aan de ge wone toeslag als bij regeling A voor de uitsluitend IJsselmeervisschers, hierboven aangegeven, doch in geen geval kan zij meer bedragen. Regeling voor hen, die op het IJsselmeer de kuil- of korvisscherij met mechanische kracht uitoefenen: Ook voor hen is de toeslag gedurende het geheele jaar nihil. Ook hier kan een bij zondere toeslag worden verleend gelijk aan «lie welke aan vrijwel uitsluitend IJsselmeer Visschers met mechanische kracht wordt Verleend, doch welke niet meer kan bedra gen dan deze. Deze bijzondere toeslagen op het bedrijfs- tnkomen van de belanghebbenden wier be drijfsresultaten daartoe aanleiding geven, kan bij afzonderlijke beschikking vermin- uera of op nihil worden gesteld. Tenslotte kan nog worden opgemerkt dat alle hierboven in uitzicht gestelde percen tages van den toeslag zijn te beschouwen als een maximum. an deze percentages kan naar beneden worden afgeweken, telkens wanneer de resultaten der IJsselmeer- en 'eevisscherij daartoe aanleiding mochten geven. Ontwikkeling van de manschap ven door speciale cursussen. Het ligt in de bedoeling van de leiding van den opbouwdienst in de komende wintermaanden cur sussen voor de manschappen van dezen dienst in te stellen, waar deze zich in intcllectueelen of techni- schen zin kunnen ontwikkelen. Im mers, het is t doel van den opbouw dienst zijn mannen, die thans door de tijdsomstandigheden geen werk kring in de burgermaatschappij kunnen vinden, doch onder wie uit stekende krachten schuilen, op den duur weer een plaats te bezorgen in de maatschappij. Daartoe is even wel noodig. dat de man zijn kennis kan behouden, leemten in zijn ont wikkeling kan aanvullen en zijn technische kennis zooveel mogelijk kan onderhouden en uitbreiden. Daartoe worden de cursussen ingesteld. Zij zullen onder leiding staan van de 4e afdeeling van den staf van den opbouwdiest terwijl in ieder district en in ieder corps officieren als district- en corpscursusleiders zullen optreden. Teneinde nu een inzicht te krijgen in de algemeene ontwikkeling, de technische be kwaamheden van don man en de richting, waarin hij zich met het meeste succes zou kunnen ontwikkelen, worden thans alle man schappen van den opbouwdienst aan een zoogenaamde test onderworpen. Een kerk en verschillende woon huizen getroffen. In den nacht van Woensdag op Donderdag en ook gisterochtend waren de aanvallen van Engelsche vliegers heviger dan in de vorige nachten. In verschillende plaatsen is, naar later bleek, grootendeels ongegrond, luchtalarm gemaakt. Eén groot deel der bommen viel op het open veld en richtte nauwelijks eenige schade aan. Sommige be bouwde kommen echter moesten het ont golden, ongeveer 24 huizen zijn min of meer zwaar beschadigd. In een schoolgebouw zijn groote verwoestingen aangericht. In een plaats in Zuid-Holland zijn talrijke brandbommen uitgeworpen op een kerk en de omliggende woonhuizen. De kerk brand de voor een groot gedeelte af. In. de woon huizen ontstonden verschillende branden, welke snel konden worden gebluscht. Brutale inbraak le Amersfoort. Een brutale diefstal is eergisteravond ge pleegd in het heeren- en kinderkleedingma- gazijn van den lieer H.B.S. aan de Lang straat te Amersfoort. Omstreeks half twaalf had de heer S. zijn huis verlaten om een blief te gaan posten. Toen hij korten tijd later terug kwam, bleken de ciieven in zijn zaak hun slag te hebben geslagen, onder bescherming van de diepe duisternis. Een onderzoek bracht aan het licht, dat voor een inkoopwaarde van ongeveer f 250.— aan stoffen is ontvreemd. ZWARE GEVECHTEN OP ZEE In zijn weermachtsbericht no. 174 maakt het Italiaansche hoofdkwartier liet volgen de bekend: Aan het Grieksche front hebben de troe pen van het elfde leger gisteren op ver scheidene punten tegenaanvallen onder nomen, welke met succes bekroond wer den. Twee luchteskaders omvattende eeni- ge honderden toestellen, werkten op tacti sche wijze samen met de landstrijdkrach ten en bombardeerden o.a. de volgende doelen: het vliegveld van Kozani, waar ne gen machines werden vernield, het vlieg- ycld van Florina, waar vijf jachtvliegtuigen m brand werden geschoten en het spoor tvegstation van Florina. Onze vliegtuigen keerden alle terug. Gistermiddag is een van onze vlootfor- naties ten zuiden van Sardinië in contact gekomen met een Engelsch eskader dat uit Westelijke richting kwam en bestond uit eenige slagschepen, een vlicgtuigmoeder- schip, cn talrijke kruisers. Onze schepen gingen een strijd aan en beschadigden een kruiser van het type Kont en een kruiser van het type Birmingham. Een vijandelijke granaat raakte een van onze kruisers, t.w. den kruiser Fiume, maar ontplofte niet. Ren van onze torpedojagers werd op ern stige wijze getroffen en is naar zijn basis gesleept. Het luchtdoelartillerie van onze eenheden haalde twee vijandelijke vlieg tuigen neer. Toen het eskader na het vu- yen gestaakt te hebben, zich snel in Zuid- Oostelijke richting verwijderde, werd het °P ongeveer 200 kilometer van Sardinië in gehaald door eenige van oifoe luchtforma- ties, ie van jngers vergezeld waren. Een (■'t'f'Ktuigmoederschip een slagschip en een kruiser werden door bommen van zwaar kaliber getroffen. Verkenners constateer den later, dat het slagschip gestopt was, omdat aan boord brand was uitgebroken. Tijdens hardnekkige 'gevechten tusschen onze jagers en de vijandelijke jagers, die van het vliegtuigmoederschip waren opge stegen, werden vijf vijandelijke machines neergehaald Van onze vliegtuigen keerden twee niet op hun ba«is terug. In de Roode Zee heeft een van onze duik- booten op 26 November drie torpedo's af geschoten op drie schepen van een vijande lijk konvooi, dat krachtig beschermd werd. Drie schepen werden getroffen en zonken. LUCHTAANVALLEN WEDERZIJDS VOORTGEZET. Het opperbevel van de Duitsche weer macht deelt mede: Verdragend geschut van de marine nam wederom verzamelingen schepen in de ha ven van Dover onder vuur. Door de aanhoudende ongunstige weers omstandigheden bleef de bedrijvigheid van het luchtwapen beperkt. Desondanks wier pen gevechtsvliegtuigen in den nacht van 26 op 27 November en gisteren overdag bom men op Londen en Avonmouth. Een ge vechtsvliegtuig viel bij het vallen der duis ternis een wapenfabriek bij Burntisland in duikvlucht aan en wist in een groote fa briekshal twee voltreffers fe plaatsen. Ver der werden bij Grimsby het vliegveld Great Drieffield cn een vliegveld bij Lincoln ge bombardeerd. Het gelukte verscheidene zwa re treffers te plaatsen. Gisternacht bescha digden eenige Britsclie vliegluigen in West Duitschland door het werpon van bommen een aantal woonhuizen. Vier burgers werden neer- ecu nuiiic.i gedood, verscheidene gewond. Vier vijandelijke vliegtuigen werden geschoten. Vijf eigen vliegtuigen worden vermist. Gelden van schippers verduisterd ...De rechtbank te Leeuwarden veroordeelde den 45-jarigen Fr. K., voorheen hoofd der Christelijke schippersschool te Sneek, tot een jaar gevangenisstraf, waarvan 4 maan den voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Tusschen 27 Januari 1936 en 19 October 1939 zou verd. te Sneek geldbedragen, wel ke hij als waarnemer der belangen van de vereeniging voor Christelijk schoolonderwijs van schippers ontving om af le dragen aan den penningmeester der vereeniging voor zichzelf hebben gebonden. In hooger beroep behandelde het hof te Leeuwarden deze zaak. Verd. gaf de ge pleegde fraude toe. Van de f 3000.had hij f 1200.— terugbetaald. Hij had de gelden in zijn huishouding gebruikt. De procureur-ge neraal vorderde een jaar gevangenisstraf het hof bevestigde het vonr.is van de recht bank. Daders notj zoek. Gisternacht hebben ongewensehte bezoe kers een bezoek gebracht aan de pastorie van de R.K. Kerk O. I,. V. (er F.em te Amersfoort. Vetrmoedglijk hebben de daders zich laten insluiten, hoewel het ook moge lijk is ,dat zij over een muur zijn geklom men. De geheele paslorie is doorzocht. Uit een kast is een bedrag van eenige hon derden guldens ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. VERBETERING liet A N.P. dat ons gister het communiqué óver de, schorsing van Joodsrhe ambtena ren verstrekte, verzoekt ons thans de vol gende verbeteringen aan te brengen. In plaats van „uit hun ambt. of uit hun werkkring dienen te winden ontslagen" te lezen- „hun ambt of hun werkkring niet langer zullen kunnen uitoefenen" fin het Dnitsch stond- auszuseheiden haben>. In plaats van: „Wegens de tegen ie be zettingsmogendheid gerirhte actie" te lo zen: „wegens tegen de bezettende macht gerichte praktijken". HOOFDREDACTEUR NEDERLANDSCH DAGBLAD BENOEMD. Tot hoofdredacteur van het Nedorlandsch Dagblad is met ingang van 26 November '40 benoemd de beer M. A. Cageling te 's-Gra- venhage. De heer Cageling heeft tot dusver vooral groote bekendheid verworven als hoofdre dacteur van het orgaan „Onze Vloot." I-n volle actie! De bemanning van het s.s. Exchange, welk schip behoort aan de American Export I.ine en dat Woensdag uit Indië te Boston is aan gekomen, heeft, volgens het D.N.B., ver klaard, dat een Duitsch oorlogsschip in Sep tember en October in den lndischen Oceaan minstens vijf Britsclie schepen tot zinken heeft gebracht en nog steeds in die wateren opereert. De kapitein van de Exchange is voor zijn vertrek uit Indië daarop opmerk zaam gemaakt De reis van de Exchange is echter zonder incidenten verloopen. De ondergang van de Port Bris- bane. Naar Reuter betreffende het in den grond boren van het Britsclie s.s. Port Brisbane. groot 10.612 b.r.t., in den lndischen Oceaan nader meldt, geschiedde de aanval des nachts. Het Duitsche schip vernielde met zijn vuur het eerst de draadlooze installatie en de commandobrug, terwijl de stuurinrich ting onklaar raakte. Daarop werd de Port Brisbane verlaten. Alle aan boord aanwezige personen namen plaats in drie reddingboo ten. De inzittenden van twee reddingbooten werden door het Duitsche schip aan boord genomen, de opvarenden van de derde boot werden latei door een Australisch oorlogs schip gered Toen het Australische oorlogs schip zocht naar verdere overlevenden van de Port Brisbane, vond het een reddingboot van den Britschen koopvaarder Mainioa (8011 b.r.t.). Reuter gelooft, dat de Maimoe eveneens door liet Duitscheschip tot zinken is gebracht en dat de opvarenden gevangen zijn genomen. „De Zwitsers spelen een slechte kaart.'' De Regime Fascista toont zich ontevreden over de houding, die door Zwitserland wordt aangenomen tegenover liet regelmatig pas- seeren van Zwitsersch gebied door Engelsche vliegtuigen. Het blad is van meening, dat het 'den schijn heeft, dat de Zwitsersclie Bondsregeering niet meer de noodzakelijk heid inziet om ook maar formeel te protes teeren. Maar zelfs, zoo gaat het blad verder, wan neer zij mocht besluiten tot een van de vele diplomatieke stappen in Londen, zal nie mand de Zwitsersche besluiten ernstig ne men, welke zijn gebaseerd op een „ongehoord toegeeflijke neutraliteit". Het blad herinnert er aan, dat van Zwitsersche zijde werd over gegaan tot aanzienlijk energieker afweer- maatregelen, toen voor ecnigen tijd niet-En gelschc, buitenlandsche toestellen de Zwit sersche grens waren gepasseerd. Een soortgelijke critiek oefent de Regime Fascista uit op de houding van de Zwitser sche pers, die geen protest en geen verweer bevat tegen de Engelsche passages, maar wel dagelijks een Voorwendsel vindt om een standpunt te bepalen tegen de politiek van de spil. Den laatsten tijd is hel antifascisme der Zwitsersche dagbladen steeds duidelijker geworden. De Zwitsers, aldus het blad ten slotte, spelen een slechte kaart. Officicclc Publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart REGENERATIE EN INZAME LING VAN GEBRUIKTE SMEEROLIE VAN VER BRANDINGSMOTOREN. De Secretaris-Generaal, waar nemend Hoofd van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, brengt het volgende onder de aandacht van belanghebbenden. In de Nederlandsclie Staats courant van 27 dezer is opge nomen de Minerale Olie-rege neratiebeschikking 1940 No. 1. waarbij geregeld wordt het re- genereeren, het koopen, het verkoopen cn het gebruik van gebruikte smeeroliën, afkom stig uit het circulatiesysteem van verbrandingsmotoren. O.a. is bepaald, dat regenereer- bedrijvcn verplicht zijn, zich bii het Rijksbureau voor Aard olieproducten te laten inschrij ven. Voor bestaande bedrijven moet het formulier binnen vier dagen na den dag van inwer kingtreding van deze beschik* king bij het Rijksbureau zijn aangevraagd en binnen vier dagen na de toezending aan dit Rijksbureau worden terug gezonden. De mogelijkheid tot regene- reeren is afhankelijk gesteld van een van den Directeur van liet Rijksbureau verkregen schriftelijke vergunning. Ver gunningen zuilen alleen wor den verleend aan regencreer- bedrijven. welke naar het oor deel van den directeur als technisch volwaardig te be schouwen zijn. Het is verboden gebruikte smeerolie van verbrandings motoren als brandstof te ge bruiken. te vernietigen, weg te werpen, op smeervet te ver werken, of voor eenig ander doel dan motorsmering te ge bruiken. Eigenaren, houders en beheer ders van benzinestations, ga ragebedrijven en autoreparatie- werkptaatsen. die maandelijks meer dan 30 kg smeerolie voor verbrandingsmotoren in hun bedrijf omzetten of in wier be drijf maandelijks meer dan 30 ka gebruikte smeerolie, afkom stig van verbrandingsmotoren, vrijkomt, zijn verplicht de hun in rte exploitatie van het be- drijf aangeboden dan wel op andere wijze vrijkomende ge bruikte smeerolie, afkomstig van verbrandingsmoto-en. ter piaatse waar deze vrijkomt, te verzamelen, te verkoopen en af te leveren aan smeerolie-le- verenciers en nader bekend te maken regenereerbedrijven. Het in loon laten regenereeren van de vrijkomende gebruikte oliën bij derden is hun niet toe gedaan. Een zelfde verplichting rust op industrieele en landbouw bedrijven, op scheepvaart-, au to-expeditie, taxi, autoverhuur en autobusbedrijven, behalve ten aanzien van die hoeveelhe" oen, welke in het eigen bedrijf worden geregenereerd. Het is ook dezen bedrijven verboden, bedoelde oliën door derden in loon te laten regenereeren. Voorts bevat bedoelde be schikking een bepaling ten aanzien van de wijze, waarop ae betrokken oliën dienen te worden verzameld en opgesla gen. Voor verdere bijzonderheden dient men de beschikking te raadplegen. OUDE MATERIALEN EN AFVALSTOFFEN. Ingevolge de oude materialen- pii afvalstoffenbeschikking no. 2'40 is iedere onderneming in den zin dezer beschikking ver plicht aan den directeur van het Rijksbureau voor Oude Ma terialen en Afvalstoffen schrif telijk het verzoek te doen haar bii het Rijksbureau te doen in schrijven. Hoewel de termiin voor de inschrijving reeds ls verstreken, is een groot aantal ondernemingen in gebreke ge- hieven het ver'oek om inschrij ving te doen. De termiin is der halve verlengd tot 4 December a.s. Nadrukkelijk wordt er op ge wezen, dat vergunningen voor den handel in oude materialen en afvalstoffen alleen kunnen worden uitgereikt* aan inge schreven ondernemingen, zoo dat die ondernemingen, welke niet voor 4 December a.s. een verzoek om inschrijving hebben ingediend, van dezen handel zuilen wo-den uitgesloten. Ondernemingen in den zin der genoemde beschikking is iedere natuurlijke of rechtsper soon, die van den handel in of van de bewerking (sorteeren, reinigen, persen, sniiden e.d.) of het sloonen van oude materia len en afvalstoffen zijn normaal bedri'f maakt, alsmede iedere instelling, die, zonder daarvan haar bedrijf te maken, oude ma terialen en afvalstoffen pleegt in te zamelen (liefdadige in stellingen). De aandacht wordt er op ge vestigd, dat de inzamelaar van oude materialen en afvalstof fen, de zoogenaamde leurder, ook als onderneming wordt aangemerkt en dus eveneens een verzoek om inschrijving moet indienen. Tenslotte wordt nog opge merkt, dat degenen, die een en- quele-formulier hebben inge vuld. of reeds op eenigerlei wij ze met het Rijksbureau voor oude materialen en afvalstof fen contact hebben gehad, ter zake van de indeeling van hun bedrijf, dan wel door genoemd bureau voorloopig in een groep van handelaren werden inge deeld, toch nog verplicht zijn een verzoek om inschrijving in te dienen. ALKMAAB EEN VERSTERKING VOOR ALCMARIA VICTRIX? Naar men ons meedeelt heeft Sanders de bekende rechts-huitenspeler van H.R.C.. Den Helder overschrijving gevraagd en verkre gen naar Alcmaria Victrix. Deze overschrij ving kon, waar II.R.C. dit jaar niet in de competitie uitkomt onmiddellijk worden verkregen. fntusschen is het nog niet zeker of hij ook inderdaad vooi Alcmaria zai kunnen uitkomen. Hei ziel er namelijk naar uit. dal hij alleen beschikbaar zou zijn voor de thuiswedstrijden, terwijl hij bij de uitwed strijden verstek zou moeten laten gaan. Dit brengt begrijpelijke complicaties met zich mee. die nog niet ten volle schijnen te zijn opgelost. Waar Alcmaria als gevolg van de tiids- omstandigheden twee goede voorhoedespe lers. Sciiaper en Tellegen, heeft verloren, zon deze versterking een redelijke tegemoet koming beteekenen. Naar we verder verne men kan Sanders, zoo H.R.C. liet volgend iaar weer in de competitie uitkomt, dan onmiddellijk terug-overschrijving verkrijgen naar zijn oude vereeniging. ANNA PA ULOWNA BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornelis, zoon van K. Hollander cn A. Wiggers; Filippus, zoon van C. F. Ro- mar en H. Bcikes; Antonices Cornelis, z. v. A. Th. Joh. van den Berg cn H. G. van der Linden. Getrouwd: C. P. Suijkerland en E. M. A. Zandbergen; M Oudslioorn en H. J. Mellius. D. Wentel cn A. Gouma. Ovopleden: Mej. N. Kooij, oud 40 jaar, Mej. A. Plagnteijer, oud 20 jaar; G. K. J. Kuiper, oud 60 jaar, wed. G. Kos—-Keppel, oud 74 jaar. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: S. L Angevare en echtgen. van Dun Helder, le Wilheltuinadwarsstr. 5; wed. G. Niggendijker—Jasper en gezin van Bellingwolde, Oude Schans G 11; Joh. P. Kuijs van Mcdemblik, Riddcrstr. 10; Mej. A. Knol van Alkmaar, Houttil 34; W. F. II- van Zwanenburg van Oudorp. Friescheweg 57A; Mej. C. vati Roslelen van Sassenheim. Hoofdstraat 321: Mej. E. Rensmaag van Den Helder, Visehsfraat 3; L. P G. ten Bokum en gezin van Amsterdam, Kuiperstraat 106II Joh. F. Dfister van Hilversum. Gijsbr. v. Amsteistr. 75; H. L. H. de Wit van Den Hel der, Herzogstr. 24; M. Broers en echtgen. van Amsterdam. Sumatrastraat 216 1 h.; Mej. A. R. Turkstra van Bergen. Breelaan 106; A. de Jongh van Wieringermeer. Mid- denmeer. Havenstraat 27: Mej. G. T Wase- maker van Den Helder. Spoorstraat 77: M K. Gornelisse en echlg. van Maurik, Rijn- ban dijk M 83a. Vertrokken: L. Vonk—Leehl en kinderen naar Utrecht. Koppestokstraat 35; Tj. Koelc- meij en gezin naar Castricum, Brcedeweg 23; J. C. Schilder—Hniberts naar Zijpe, Boschweg I 80b; wed. D. J. SchipperKoster naar Winkel, Strook D 70; Mej. B. Blok naar Zutphen, Lange Hofstraat 5. OVERGEPLAATST. De heer F. Znidijk, ontvanger der directe belastingen alhier is overgeplaatst naar de inspectie der invoerrechten en accijnzen te Arnhem. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer G. Kaay, thans te Winkel, is bij het laatst gehouden examen geslaagd voor assistent bij de belastingen. NIEUWBOUW. Voor rekening van den heer H. J. Naasfe- pad Jr. wordt een garage met woonhuis gebouwd in de Spoorbuurt op den hoek van de Molenvaart. Van het Regeerings Commissariaat voor den Wederopbouw is vergunning verkre gen voor dezen nieuwbouw, zoodat de aan voer van materialen gewaarborgd is. De bouw geschiedt onder architectuur van den heer W. Hoep. SCHAGEN. 2S Nov. 150 Paarden f 300—1000. 17 veulens f 225 -350. 30 geldekoeien (magere) f 150325, 7 idem fvrfte) leverantie; 20 kalfkoeien f 280330, 16 vaarzen f 200325, 3 graskal veren f 100—130. 16 nuchtere kalveren le verantie: 163 overhouders f 2836. 10 hok ken en geiten f 0.50—55. 7 magere varkens f 38. 44 biggen f 1522. 23 konijnen f 2—5, 20 kippen f 1—2. SCHAGEN. 28 Nov. Veulenmarkt. Aangevoerd 167 stuksf veulens f 22-5350, UA-jarige naarden 300 —575. 2'A-iarige naarden 400—625. rijtuig- paarden 6001100. werkpaarden 60O1000, e'aehtpaarden f 250750, hitten f 250600 Handel graag. NOORDSCH ARWOIT1E 28 Nov. Aanvoer: 26ROO Kg. roode kool 3.25. 22100 Kg. gele kool 3.2.5. 29100 Kg. Deensehe witte kool 33.10. 19100 Kg. Sticres witte kool 3.3800 Kg. groene kool 3 25. 800 Kg. uien 4.—, drielingen 3.10. nep 1.90. 4300 Kg. peen o O. RROF.K OP T.AVGENDTJK. 28 Nov. Aanvoer: 12400 Kg. roone knol 3.25, 67400 Kg. gele kool 3.25 108O0 Kg. Deensehp witte kool 3.—. 13.000 Kg. Savove kool 3.25. 3900 Kg. uien 4.grove uien 4.drielingen 4.nep 4.stek 4.7100 Kg. peen 3. 1900 Kg. bieten 2.50. 4400 Kg. vroege witte kool 2.50 1200 Kg. Sucres witte kool 3. 6000 kg. andijvie 2.502.30, 400 Kg. ram menas 48.90, 4300 Kg. knolselderij 9.50.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3